Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 20. Mar 2016 11:58:06

A Nibali to nekomentoval ? ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 20. Mar 2016 13:00:31

elviska píše:
majo píše:
elviska píše:No inak celkom zaujímavú dohru má MSR. Demare bol v tom istom páde ako Matthews a musel sa dostať znovu späť do hlavnej skupiny. Tosatto a Capecchi tvrdia, že ho tam dotiahlo auto FDJ...http://sporza.be/cm/sporza/wielrennen/1.2606017


elviska tvoje prispevky su casto velmi zaujimave skoda ale ze nikdy nicomu nerozumiem :D :D :D

Majo, a čo si nepochopil článok alebo moje vyjadrenie v slovenčine? Lebo článok som si aj ja preložila cez google translate.


ved aj ja to tak vzdy skusam ale ked to citam tak si pripadam akokeby som hovoril na zraze motorkarov na marse s mongolom zijucim medzi brazilskymi domorodcami...ten translator to proste so slovencinou nezvlada :D :D ale poviem ti som strasne zvedavy ci to bude mat nejaku odozvu
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 20. Mar 2016 13:06:56

Podľa cyclingnews nie je kamerový záznam, tak pravdepodobne žiadnu.

Ale aj tu sa ukazuje ako málo ľudí reálne Milano - San Remo zaujíma. Viete si predstaviť na Flandrách alebo P-R že by taký dôležitý úsek ako je Cipressa neboli diváci? A že by nemali mobily a nekamerovali? V tom prípade by si toto isto dovoliť nemohol, ak to teda naozaj stalo. Ale nejak nevidím dôvod im neveriť, keby to povedal niekto zo SKY je to iné, ale ani Tosatto ani Capecchi tým nemajú čo získať.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 20. Mar 2016 13:26:55

MichalJ píše:Podľa cyclingnews nie je kamerový záznam, tak pravdepodobne žiadnu.

Ale aj tu sa ukazuje ako málo ľudí reálne Milano - San Remo zaujíma. Viete si predstaviť na Flandrách alebo P-R že by taký dôležitý úsek ako je Cipressa neboli diváci? A že by nemali mobily a nekamerovali? V tom prípade by si toto isto dovoliť nemohol, ak to teda naozaj stalo. Ale nejak nevidím dôvod im neveriť, keby to povedal niekto zo SKY je to iné, ale ani Tosatto ani Capecchi tým nemajú čo získať.


Pod článkom je vyjadrenie Daniela Lloyda
"Releasing power/GPS file would be great way for FDJ to dispel rumours." To by bolo asi najrozumnejšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Alex » Ned 20. Mar 2016 14:32:52

Ja celkom aj verím tomu, že si pomohol autom. Lebo podľa mňa nie je možné aby šprintér ako Demare dorazil tú stratu po tom páde, ešte vyšiel Poggio a potom ako keby nemal v nohách 300km zašpurtoval a vyhral celé MSR. Nie je predsa žiadny robocop. No, uvidíme...
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Sanremo

Poslaťod berloq » Ned 20. Mar 2016 15:27:46

Ja som teda včera so sebou trošku bojoval. Vonku celkom slušne (aj keď studený vietor), pohodový deň, ale zároveň tá Primavera.

A výsledok? Odolal som... VĎAKA BOHU!

Pretek som si však dnes pozrel spätne... Suma-sumárum, jedna veľká katastrofa celý pretek. Po minuloročnej edícii som nadával, ako to mohlo dopadnúť tak strašným fiaskom, keď sa tie tímy naozaj snažili, trápili pelotón, nastupovali, skrátka snažili sa o čokoľvek len, aby to niektoré tímy neudržali sterilné. Nepodarilo sa... Do Poggia dával pretek nádej, od Poggia ďalej to bolo otrasné...

Tento rok? Nič... "zboha-čista-nič", márnosť sama... Eurosport pred tým spravil jednu dobrú vec, nad ktorou som sa najprv pomerne divil. Dali tam nejaké tie predzávodné šumy, favoritov, trasu atď... To bol tento rok skrátka úplne skvelý ťah. Pretože od vstupu do preteku (102 km) sa do vrchola Poggia (cc 10km) absolútne nič nedialo. Ale teda vôbec nič... Za zmienku stojí zrejme len nový rekord v počte reklám behom prenosu... Čo to malo byť? Ten únik? 20 jazdcov... ja neviem zdalo sa to iba mne, alebo tam boli všetci len propagačne, bez nejakej reálnej ambície. Ja viem, ten pretek je strašne dlhý, ale aj tak, jeden platonický útok od jazdca z Treku? Och ... :roll: . Čo tímy, ktoré chceli útočiť? To mám naozaj akože pochváliť jedine Sky? Normálne som sa pristihol ako fandím Sky (aj keď teda obľúbenému Kwiatkowskému). Astana? BMC (ani náhodou nenapodobili výkon minulej sezóny)? Movistar? Ale aj Trek, Lotto, Cannondale, Lampre, Lotto... a prakticky ďalšie tímy? Nič... Nič... Vôbec nič... Ja vlastne chápem len pár tímov. Tým prvým je Kaťuša, ktorá išla s klasickou taktikou šprintu. Podobne Coffidis. Tinkoff pracoval asi tiež skvele, zrejme išli na Saganov povel, boli dobre pripravení. Ale... taký Kreuziger na Cipresse? Prečo zo seba nedal všetko, poriadne tú skupinu nepreriedil? Čo by sa tak strašné mohlo stať? Sagan by iba ťažko odpadol skôr ako Bouhanni... Najviac sa teda opäť divím nad tímami na čele s Astanou, tak idú s vrchárom do boja, prečo sakra neničili pelotón atakmi, drvivým tempom alebo niečo? Áno ja viem, je to ťažké na takto rovnej trati? Ale čo tým môžu skaziť? Oni to musia urobiť... aby si dali aspoň šancu. Je to cesta bolesti, ale je jediná... teda... ešte druhá možnosť je sladká náhoda.

Istý účastník do ankety... ale šak vieme...

Démaremu to víťazstvo prajem. Teda... prajem ho najmä Madiotovi. To je človek, ktorý robí to čo má. Nesťažuje sa, hrá s tým čo má, preto takáto odmena musí byť uspokojujúca. Vie, že nikdy nepostaví Pinotovi tím ako majú Sky, ani Démaremu druhý Quick-Step. Démarem samotným mohol počítať málokto ako s reálnym víťazom. Áno je rýchly, niečo vie prejsť... ale to je prakticky to isté ako Ciolek... V každom tíme sa nájde niekto, kto mal rovnaké šance... Aký bol kurz na neho neviete niekto, ja som to tentokrát nejako nedal, ani nepozrel, čo ma serie.

Monument ako má byť 8-)
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 20. Mar 2016 16:11:27

presne tak . suhlasim s berloqom. marnost to bola

opat sa mi potvrdilo ze MSR v dobrom pocasi nie je tazky zavod. ani tych 300 km s tym nic neurobi. Gaviria ako novacik bol v pohode v zaverecnych metroch a keby si to sam nepokazi tak mozno to aj vyhra. mnoho jazdcov sa vyjadrilo ze na konci sa citili dobre. dokonca Kristoff povedal ze na vrchole Poggia sa takto dobre este nikdy necitil.

ano je to monument a nikdy tento status tymto pretekom nikto nezoberie ale jeho prestiz oproti ostatnym monumentom je slabucka. podla mna by organizatori s tym mali nieco robit. pridat Pompeianu by bolo asi trosku krute pre spurterov. ich sance by sa asi blizili k 0. ale rozhodne ak sa da tak treba vratit Le Manie. popripade by mohlo trochu pomoct aj keby cielovu pasku posunuli blizsie povedzme o nejakych 700m. tym padom by sme mohli vidiet rozhodujuce ataky uz na vrchole Poggia popripade pocas zjazdu z neho.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 20. Mar 2016 16:18:09

Alex píše:Ja celkom aj verím tomu, že si pomohol autom. Lebo podľa mňa nie je možné aby šprintér ako Demare dorazil tú stratu po tom páde, ešte vyšiel Poggio a potom ako keby nemal v nohách 300km zašpurtoval a vyhral celé MSR. Nie je predsa žiadny robocop. No, uvidíme...


Ja to napíšem takto: neverím, že by takí mazáci ako Tosatto a Capecchi si takúto vec vymysleli. Pochybujem, že by mali záujem na víťazstve Bena Swifta. A smutné je, že rozhoduje to či Vás pristihne kamera.

Inak Nibali ma sklamal, ten útok prišiel príliš neskoro, neviem, či čakal, že to v tom klesaní roztrhá.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 20. Mar 2016 16:25:52

http://www.cyclingnews.com/news/demares ... om-strava/

Tak vyzerá to že Démarove dáta vymazali zo Stravy, chvíľu tam boli, a neukazovali ho v dobrom svetle. Vyzerá to tak, že naozaj podvádzal...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 20. Mar 2016 16:50:54

my sme pozerali MSR na holandskom programe a jasne bolo vidiet, ako demare po pade frcal za timovym autom, ktore ho tahalo dopredu…este som si pomyslela, ze to takto okato robit, je teda poriadna drzost…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 20. Mar 2016 19:24:12

MichalJ píše:http://www.cyclingnews.com/news/demares-milan-san-remo-data-file-deleted-from-strava/

Tak vyzerá to že Démarove dáta vymazali zo Stravy, chvíľu tam boli, a neukazovali ho v dobrom svetle. Vyzerá to tak, že naozaj podvádzal...


https://www.strava.com/segments/626918

Už sú späť, neviem, prečo ich zmazali, pôsobí to čudne. Tak, či onak Démare je novým rekordérom z Cipressy, možno by mal ísť aj ardénske klasiky. ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod sportovec » Pon 21. Mar 2016 11:57:51

majo píše:elviska tvoje prispevky su casto velmi zaujimave skoda ale ze nikdy nicomu nerozumiem :D :D :D

majo píše:ved aj ja to tak vzdy skusam ale ked to citam tak si pripadam akokeby som hovoril na zraze motorkarov na marse s mongolom zijucim medzi brazilskymi domorodcami...ten translator to proste so slovencinou nezvlada :D :D

Google nemá dostatok údajov pre párovanie malých jazykov. Vzhľadom na malý biznis prínos (príliš málo ľudí) sa s tým asi príliš nezaoberajú a ani sa nebudú zaoberať. Treba si to dať preložiť z malého jazyka do veľkého (angličtina, španielčina, nemčina ...) a potom je to už čitateľnejšie.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod andreee » Uto 22. Mar 2016 11:06:32

MichalJ píše:Podľa cyclingnews nie je kamerový záznam, tak pravdepodobne žiadnu.

Ale aj tu sa ukazuje ako málo ľudí reálne Milano - San Remo zaujíma. Viete si predstaviť na Flandrách alebo P-R že by taký dôležitý úsek ako je Cipressa neboli diváci? A že by nemali mobily a nekamerovali? V tom prípade by si toto isto dovoliť nemohol, ak to teda naozaj stalo. Ale nejak nevidím dôvod im neveriť, keby to povedal niekto zo SKY je to iné, ale ani Tosatto ani Capecchi tým nemajú čo získať.

Nie je náhodou na Cipresu zákaz vstupu počas pretekov?. Kde by sa tam tý ľudia akože mali nastavať?
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod stannda00 » Uto 22. Mar 2016 13:54:09

Po dnešných útokochv bruseli je tour of flanders vážne ohrozené
stannda00
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 22. Mar 2016 14:13:13

stannda00 píše:Po dnešných útokochv bruseli je tour of flanders vážne ohrozené


no uvidíme. co sa tyka zajtrajsieho Dwars door Vlaanderen tak po porade s policiou sa zajtrajsie preteky pojdu. aspon zatial plati taky stav.

co sa tyka RvV tak si myslim ze sa pojde ale opatrenia budu este prisnejsie ako sa povodne predpokladalo. doteraz bolo stanovených 8 kritických zon do ktorých si nebudu moct ludia zobrat batohy. ale to bolo pri tretom stupni teroristického ohrozenia. teraz je najvyssi teda stvrty stupen.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 22. Mar 2016 16:51:24

andreee píše:
MichalJ píše:Podľa cyclingnews nie je kamerový záznam, tak pravdepodobne žiadnu.

Ale aj tu sa ukazuje ako málo ľudí reálne Milano - San Remo zaujíma. Viete si predstaviť na Flandrách alebo P-R že by taký dôležitý úsek ako je Cipressa neboli diváci? A že by nemali mobily a nekamerovali? V tom prípade by si toto isto dovoliť nemohol, ak to teda naozaj stalo. Ale nejak nevidím dôvod im neveriť, keby to povedal niekto zo SKY je to iné, ale ani Tosatto ani Capecchi tým nemajú čo získať.

Nie je náhodou na Cipresu zákaz vstupu počas pretekov?. Kde by sa tam tý ľudia akože mali nastavať?


Neviem, ale napríklad podľa videa https://www.youtube.com/watch?v=c1_KXaGfduo tam pár ľudí stojí okolo, a myslím že tam aj je miesto po krajoch na niektorých úsekoch. Ale naozaj netuším aké tam sú pravidlá, možno to je naozaj uzavreté.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Golev » Pia 25. Mar 2016 22:45:52

Nechystate sa niekto na Liege-Bastogne-Liege pozret tento rok?
Golev
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Uto 29. Mar 2016 9:31:05

blizi sa pre mna vrchol cyklistickeho kalendara...v nedelu RVV...pretek pretekov...totalna cyklistika ktoru dokazu vytvorit len najlepsi pretekary sveta na legendarny kockach a bergoch flamska...k tomu uzke cesty a stovky perfektnych fanusikov...myslim ze nebude trufale ked poviem ze ocakavam suboj sagan-cancelara...samozrejme ak sa v ich spolocnosti bude nachadzat GVA styby ci vanmarke nebude to prekvapenim ale vitaz by podla mna vzist z tejto dvojice...to zas budu nervy pred obrazovkou...uz nech je nedela :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 29. Mar 2016 10:39:20

majo píše:blizi sa pre mna vrchol cyklistickeho kalendara...v nedelu RVV...pretek pretekov...


ja to mam velmi podobne:) ale tento rok pri Fabianovej rozlucke davam sancu aj P-R ze nam ponukne skvelu akciu. len dufam ze si do zaveru neprivezu nejakého odolného spurtera. zatial sa Demare javi celkom dobre a aj hovori o P-R ako o svojom hlavnom jarnom cieli.

no ale spat k RvV ktore je uz o par dni. myslim ze toto je monument ktory Petovi najviac sedi. v mojich predstavach ho Peto vyhrava ako Fabian v roku 2013:) drvivy utok na Paterbergu , na jeho vrchole naskok cca 5 sekund a potom 13 km casovka do ciela. mozne je vsak, ze tento rok takymto spôsobom vyhra opat Cancellara:)
ked sme videli Peta na Kemmelbergu tak tam vyzeral vynikajuco. Cancellara jediny mu stihal. aj ked vieme GVA mal zdravotne problemy takze jeho vykon treba brat s rezervou. co sa tyka EQS tak napriek tomu ze ziadny preterkar sa nezda byt vo forme tak by som ich zatial nezatracoval. moze mat niekto z nich zrovna v nedelu dobry den.
hlavne nech sa Petrovi vyhnu vsetky zdravotne a technicke problemy a nech ma dobre nohy a potom je mozne vsetko.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Uto 29. Mar 2016 11:09:46

Ja si myslim, ze tento rok sa Peto Cancellaru udrzi...podla mna tam nieje nikto kto by ho teraz utrhol, ani Cancellara...vidim to tak, ze oni dvaja dojdu spolu do ciela a dufam, ze Peto si da pozor na konci nech ho neprekvapi ako Kwiatko
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 87 hostia

cron