Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 03. Apr 2016 16:52:11

Famozne !!! Konecne vsetko vyslo ako malo, konci era Spartakusa a Tomekeho a zacina era Sagana :) nadhera neuveritelny zazitok ako peto rozbil sepa na Paterbergu proste parada
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ronde

Poslaťod berloq » Ned 03. Apr 2016 17:16:32

Fenomenálny pretek! Krása!!! Ozdoba cyklistiky...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 03. Apr 2016 17:21:46

Už ako som ráno písal, vyzerá že Mišo s Jurom mu nosia šťastie :D A Juro tam krásne aj zatrhol jeden nástup menšej skupiny.
Bol by som celkom zvedavý ako vyzeral Kwaremont keby tam Peter prišiel spolu s Fabiánom spolu, keďže ta Spartakova stíhačka bola neuveriteľná, ale na to, že Peter už odtiahol svoje predtým, až tak veľa času tam nestiahol.
Každopádne nádhera 8-)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Ned 03. Apr 2016 17:26:47

Asi ani nezaspím :D. Obrovký úspech,veľká gratulácia.Skvele preteky a dominantné víťazstvo.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 03. Apr 2016 17:36:51

Krása chlapci Juro dokonca získal aj 5 UCI bodov bol tuším 45. super výkon Peter!!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 03. Apr 2016 17:54:54

Wow. To bolo este lepsie ako majstrovstva sveta ! Najskor som si myslel ze Peto naco to robis. Neodolal nastupu Kwiatka. Ale potom mi doslo ze ak sa to spravne vyvinie tak priveskov sa strasie na Kwaremonte/ Paterbergu. Aj sa tak stalo. No neveril som az do mety nejakych 3 km do ciela. Stale som sa obaval ze to Cance stiahne.

Proste parada. Vyhrat 100. rocnik Ronde v drese majstra a takym dominantnym sposobom. Toto budeme rozpravat este svojim vnukom! Toto sa bude tazko prekonavat. Nech zije novy kral. Som rad ze prve vitazstvo sa zrodilo este predtym ako Spartakus zavesil bicykel na klinec 8-)

Pochvala chlapcom z Tinkoffu. Som rad ze som sa v nich zmylil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 03. Apr 2016 18:09:17

Keram píše:Wow. To bolo este lepsie ako majstrovstva sveta ! Najskor som si myslel ze Peto naco to robis. Neodolal nastupu Kwiatka. Ale potom mi doslo ze ak sa to spravne vyvinie tak priveskov sa strasie na Kwaremonte/ Paterbergu. Aj sa tak stalo. No neveril som az do mety nejakych 3 km do ciela. Stale som sa obaval ze to Cance stiahne.

Proste parada. Vyhrat 100. rocnik Ronde v drese majstra a takym dominantnym sposobom. Toto budeme rozpravat este svojim vnukom! Toto sa bude tazko prekonavat.


No vlastne to možno až tak geniálny ťah nebol, lebo okrem Kwiateka mu tam nikto veľmi nepomohol a celé si to odmakal v podstate sám. Ale IMO dnes bol tak silný, že by vyhral pri akomkolvek scenári (niečo podobné ako Kristoff minulý rok). Ale tento spôsob je oveľa lepší, krajší. Nikto mu nemôže nič vyčítať ani spochybňovať jeho výkon. Takto dominantne sólovo v drese majstra sveta toto je pretek na ktorý sa bude ešte veľmi dlho spomínať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 03. Apr 2016 19:05:04

Tak toto pozeram už 50 krát: https://www.youtube.com/watch?v=P0vMZv8 ... 9VaFafgDgw

čistý cyklistický orgazmus :D
Neskutočné, famózne... Krásne
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Apr 2016 19:33:07

tak ja v prvom rade vsetkym co spadli a privodili si mensie ci vacsie zranenia zelam skore uzrdravenie a skory navrat do pelotonu

no a co dodat k tomu co sme videli?
splnilo sa to o com sme tu vsetci snivali a aj ked sme niektory tomu trosku nexceli verit ale podarilo sa wau
famozny pretek(skoda len tych padov a zraneni) s famoznym Saganom...priznam sa ze trosku som zavahal ci to bol spravny tah ist s kwiatkom ale potom som si povedal ze alebo sa peto citi brutalne dobre alebo mu jednoducho instikt(vitaza) povedal CHOD a on siel alebo co ma tiez este napadlo ci len proste nexcel prist pod kwaremont niekolko sekund pred spartakus a vybehnut si ho vlastnym tempom aby nemusel tahat to co fabien lebo vedel ze ten tam urcite nasadi brutalne tempo...v tej skupinke tahal a pracoval podla mna asi tolko co kwiatek kym sep sa dost oj..oval...potom prisiel kwaremont a ked som videl ako lahko ide tak som vedel ze na spartakusa asi cakat nebude no a paterberg?...tak to bola ina liga...v sedle tempo ako mlyncek kym sep to tam lamal zo sedla a nedokazal sa ho anilen udrzat...jednoznacny dokaz ake silne nohy dnes peto mal...no a potom som si odtrpel asi najdlhsich 13km v zivote...bolo vidno ze si veri a ze ide jednoznacne za vitazstvom...FAMOZNE

ako som to tu uz neraz pisal pre mna je ronde najkrajsou a najvacsou jednorazovkou cize som nenormalne stastny ze prave ronde je petov prvy monument

a teraz co bude o tyzden?...ja si trufam povedat ze znova tam bude a znova bude bojovat az na cielovu ciaru o vitazstvo ci sa to podari to netusim ale zacinam tomu celkom verit

este poznamka ku vikingovy...neskutocne ako mu ronde sedi...nezvladal jednoduchsie klasiky s najlepsimy a pozrite sa kde skoncil dnes...uzasne...v roubaix s nim treba urcite ratat...uz nech je nedela :D :D huraaaaaaaaaaaaaaaa
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dem » Ned 03. Apr 2016 19:36:31

dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 03. Apr 2016 19:38:53

Inak taká zaujímavosť, Peter vyhráva klasiky buď sám, alebo v šprinte skupinky 4 :D
Gent-Wevelgem 13 - solo, GP Montreal 13 - solo, E3 14 - skupinka 4, Majstrovstva sveta 15 - solo, Gent-Wevelgem 16 - skupinka 4, Flandry 16 - solo :)

Tak čo, o týždeň to bude sólo či zo skupinky 4? 8-)

Po prečítaní Fabiánovho vyjadrenia je mi ho aj trošku ľúto. Už len to, že nevedel zaspať, ako sa tešil a bol nervózny z poslednej účasti na jeho milovanom závode. Paris-Roubaix by som mu z chuti doprial, aj keby mal Peter skončiť "len" druhý.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 03. Apr 2016 19:40:07

dem píše:Dnes obaja majstri na stupnoch...
https://pbs.twimg.com/media/CfIgVQyW4AA6HwU.jpg:large


Na fóre CN sa už smiali, že nech si predstavíme, keby mali spolu deti. To by bolo cyklistických génov :lol:
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 03. Apr 2016 20:00:54

Ešte ma zaujal alebo skôr skalamal výkon tímu Giant-Alpecin ten je bez Degenkolba totálne neviditeľný.Koen de koert ani nedokončil a Bert de Backer je zdá sa mimo formu aj keď jemu lepšie sedí Roubaix ako flámsko ale aj tak je to slabučké a posledné miesto v rebríčku world tour je na zamyslenie.Toľko k Giantu a späť k Petrovi dnešný výkon bol úžasny ten atak na paterbergu to bol motor :!:
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 03. Apr 2016 20:34:32

MichalJ píše:Inak taká zaujímavosť, Peter vyhráva klasiky buď sám, alebo v šprinte skupinky 4 :D
Gent-Wevelgem 13 - solo, GP Montreal 13 - solo, E3 14 - skupinka 4, Majstrovstva sveta 15 - solo, Gent-Wevelgem 16 - skupinka 4, Flandry 16 - solo :)

Tak čo, o týždeň to bude sólo či zo skupinky 4? 8-)

Po prečítaní Fabiánovho vyjadrenia je mi ho aj trošku ľúto. Už len to, že nevedel zaspať, ako sa tešil a bol nervózny z poslednej účasti na jeho milovanom závode. Paris-Roubaix by som mu z chuti doprial, aj keby mal Peter skončiť "len" druhý.


Mne tiez ale prevlada radost zo Sagana :) Hlavne ked Fabian priznal ze jeho najoblubenejsie preteky su Ronde. Som zvedavy co moze ukazat Sagan ked bude uvolnenejsi kedze uz ma monument v kapse. Aj ked on uz toho viac ako predvadza ani predviest nemoze :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Ned 03. Apr 2016 20:52:53

3.3.2016 som prorokoval.. a dnes sa stalo prianie a predpoved realitou... Úžasný výkon skvelé predstavenie, proste všetko dopadlo ako malo.. a monument no.1 RvV patrí Petrovi .. a k tomu ešte za účasti Spartaka v plnej sile .. toto sa nedá nijak inak nazvať ako že žijeme sen.. fanúšika cyklistiky.Slovensko má šampióna a skvelého šampióna... takého ktorému prajú a tešia sa z neho aj vo svete... paráda.. :)

Fabián... monštrźny výkon ale spravil chybu - nechal Petra odísť. Ostatní .? nemali nárok. GvA mal obrovskú smolu (predtým si asi vyčerpal štastenu) , Etixx..? Nemali výkonostne nárok. Kwiatek.? Netešil som sa keď vyfúkol Petrovi E3 ale dnes mu to "vrátil" aj s úrokom a vždy som Kwiatkovi fandil. Giant.? - ten nešťastný tréning so sekundantkou s GB ich rozbil úplne na neviditeľný tím. Ale čo je najdôležitejšie .? Petrovi sa s Jurajom veľmi dobre darí a Tinkoff dnes možno nedominoval ale urobil v poslednej tretine preteku výbornú robotu a to že sa chlapi o Petra výborne starali prvých 100km je bezosporu fakt.

Je úplen jedno čo budeme očakávať o týždeň ja hlavne Petrovi prajem aby sa mu vyhli kolízie, defekty a zlyhania techniky.. a To ostatne príde samé 8-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 03. Apr 2016 22:07:31

Nechcem opakovať slová chvály na dnešný závod, tobôž víťaza, ale dnes to musela byť pte kazdého rozprávka.
Veľká gratulácia Saganovi.

To, že vyhral, pre mňa až také prekvapenie nie je, vzhľadom na predchádzajúce závody, ani to akým spôsobom to zvládol. Čo ma prekvapuje, ale je to, čo sa zmenilo, čo je inak ako pominulé roky?

Od Richmondu (kto chce tak od Californie) ide Saganova forma výlučne len smerom nahor. Ani náznak pochybnosti o slabšej forme (pre niekoho možno E3).Preto sa pýtam čo sa zmenilo. Je to úplne odlišná príprava? Niekto prišiel na to ako so Saganom správne pracovať ,čo potrebuje a akým smerom sa má uberať? Lepšia nálada v súkromí prenesená do pelotóni? Alebo menej tárania do vecí športových riaditeľov od majiteľa týmu (od kedy Tinkov ohlásil odchod z cyklistiky, tak sav médiach neobjavuje skoro vôbec a zrejme sa už stará lrn o biznis. Chvalabohu?).

Áno, je to stále ten istý Sagan ako pominulé roky, útočí, bojuje, je silný, snaží sa a predsa sú tam vidieť zásadné rozdiely, a to hlavne v taktike. Kým minulé monumenty (a nielen tie) bol skoro všade, skoro pri každej akcii, tak tento rok môžme badať iné poňatie závodu. Nemyslím si, že by bol o toľko silnejší ako pominulé roky (jasne, istý posun tam je, ale nie zásadný). Dnes už aj trochu rozmýšľa, taktizuje, vyberá si. A väčšinou správne. Myslím si, že Peter Sagan konečne cyklisticky dospel.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Ned 03. Apr 2016 22:24:20

OK, tak sa s potešením verejne kajám za svoju malovernosť po Strade a Omloope. Neuveriteľne suverénne to Sagan prešiel. Rok som čakal, ako bude stíhať na Patterbergu a ani sa nepostavil zo sedla. Zatiaľ čo Vanmarcke... Najviac dobre je, ako Peťa charakterizoval anglický komentátor, že je proste nečitateľný. To je to. Raz sám, raz šprint, medzi tým mrte druhých miest, kto sa v tom má vyznať. Ešte bude hádam veľa zábavy. A vtipálci v diskusii na c.news žiadali, aby išiel aj Amstel a LBL, že určite vyhrá. :-)
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 03. Apr 2016 22:45:19

napriek tomu, ze sa adrenalin v mojej krvi normalizoval…… :D :) stale este nemam slov… :lol: 8-)
boli sme na streke, videli a zazili ako peto vyhral svoj pry monument, po kratkom vzhliadnuty zostrihu
fenomenalne, belgicania su cyklisticki blazni…..ale dnesny den bol v oudenaarde slovensky cyklisticky sviatok :mrgreen:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pon 04. Apr 2016 10:18:55

Tak Peter mal dnes aj ten maličký kúsok šťastia, ktorý je potrebný, že si vybral ten správny útok, kde Fabian ich nechal odísť, ale ako sa ukazoval zatiaľ celú sezónu v exkluzívnom štýle, tak teraz absolútne zaslúžene získal víťazstvo. Parádny závod, ale už sa teším na peklo severu.

Dnes sa mi veľmi páčil Erviti, kto by povedal, že španielsky pretekár, ktorého určite nikto nepokladá/al za pretekára na kocky predvedie taký parádny výkon potom ako bol toľko v úniku.
A pekné gesto od Vanmarcka, ktorý sa ani nesnažil bojovať o to druhé miesto so Spartakom.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 04. Apr 2016 10:23:16

K Ervitimu, kto by sakra povedal, že Movistar vo Flámsku skončí vyššie ako Etixx?? :lol:
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia

cron