Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Apr 2016 10:31:53

dexterko píše: čo sa zmenilo, čo je inak ako pominulé roky?

Od Richmondu (kto chce tak od Californie) ide Saganova forma výlučne len smerom nahor. Ani náznak pochybnosti o slabšej forme (pre niekoho možno E3).


Po fantastickej ale neuveriteľne únavnej sezóne 2013 prišiel v roku 2014 útlm. Stále ukazoval svoj vysoký štandard ale sezóna bola určite poznačená koncom jeho účinkovania u Cannonov, hľadaním nového kontraktu a po 4 rokoch rokoch v cyklistickom kolotoči aj určitým "vyhorením". Veď sezóny 2013 a 2014 Cannonov stáli jednoznačne na ňom, všade kde išiel musel robiť výsledky, to sa podľa mňa na 23-24 ročnom cyklistovi muselo prejaviť. Vyvrcholilo to na nešťastnej Vuelte 2014 a na následných MS kde som po prvý krát čo sledujem Petra a profíkov o ňom zapochyboval.

Prišiel prechod k Olegovi a veľké zmeny, bicykla, posedu a aj tréningových metód. Julich zrejme pod výsledkovým tlakom Olega na Petra asi nakladal viac ako bolo dobré, Juraj sa v jednom rozhovore otvorene vyjadril že Peter bol pretrénovaný. Vyhodili Julicha prišlo sústredenie pred Kaliforniou a odvtedy ide Peter ako z veľkej knihy.

Ako si napísal Peter dozrieva takticky, hoci stále je to živel na bicykli, ale čo je dôležité dozrieva aj fyzicky. Cyklistika je vytrvalostný šport a to chce proste čas a nedá sa to veľmi oklamať.
Ešte k tej E3, kto ako v úniku šlape vedia najlepšie cyklisti ktorí sú v ňom a Peter sa dosť diplomaticky vyjadril že Kwiatek sa trochu šetril. A záver urobil Kwiatek ako z veľkej knihy cyklistiky, to sa musí nechať takže ja by som to zo strany Petra ako nejaký náznak slabosti nebral. To nebolo minuloročné E3 či Strade.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pon 04. Apr 2016 10:44:49

vela padov pocas preteku……velke stastie mali aj fanusikovia, ktori stali pred timovym busom sky,
ked sa uvolnila rucna brzda a jeho vodic bleskovou reakciou skocil do busu a brzdu pritiahol…. predisiel velkej katastrofe

inak velka gratulacia petovi,
prajem mu, aby sa jemu a jeho timu pady pocas sezony vyhybali
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 04. Apr 2016 10:46:46

bloy píše:Peter mal dnes aj ten maličký kúsok šťastia


Šťastie je to čo chýbalo GVA, Benootovi a spol.

nechcem "slovíčkariť" ale
bloy píše:že si vybral ten správny útok
to nie je šťastie. To je cit pre pretek, jedna z vecí čo z Petra robí majstra. Vo mne to až evokuje pocit že bol z Kwiatkom dohodnutý :D
Sep pochopil že sa to láme. Spartakus nie.. Ono to nie je také jednoduché, viď minulý rok. Veľký rozdiel na Paterbergu medzi Saganom včera a minulý rok nevidím...
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Talbot » Pon 04. Apr 2016 12:39:49

Bolo to fantasticke,poslednych tusim 60km som mal predinfarktove stavy a poslednych 13km bol infarkt na hrane :mrgreen: Inak nic v zlom,ale bolo dobre ze GVA spadol,lebo osobne si myslim,ze by cakal len na Petov utok a jeho by Peto na Paterbergu nestriasol.
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Pon 04. Apr 2016 16:18:47

Talbot píše:Bolo to fantasticke,poslednych tusim 60km som mal predinfarktove stavy a poslednych 13km bol infarkt na hrane :mrgreen: Inak nic v zlom,ale bolo dobre ze GVA spadol,lebo osobne si myslim,ze by cakal len na Petov utok a jeho by Peto na Paterbergu nestriasol.


Talbot myslim ze aj keby nemal greg nehodu tak petovi by na paterbergu nestihal jednoducho na peta v nedelu nik nemal a myslim ze jedine spartakus by dokazal petovi v nedelu na paterbergu uvisiet
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod moskalenko » Pon 04. Apr 2016 18:18:18

Talbot píše:Bolo to fantasticke,poslednych tusim 60km som mal predinfarktove stavy a poslednych 13km bol infarkt na hrane :mrgreen: Inak nic v zlom,ale bolo dobre ze GVA spadol,lebo osobne si myslim,ze by cakal len na Petov utok a jeho by Peto na Paterbergu nestriasol.

Neviem čo je dobré na tom že Greg spadol ? Neviem čo si prežival 60km do konca ?Ale viem že peter bol NAJ........
Obrázok užívateľa
moskalenko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 04. Apr 2016 19:46:53

ondro píše:OK, tak sa s potešením verejne kajám za svoju malovernosť po Strade a Omloope. Neuveriteľne suverénne to Sagan prešiel. Rok som čakal, ako bude stíhať na Patterbergu a ani sa nepostavil zo sedla. Zatiaľ čo Vanmarcke... Najviac dobre je, ako Peťa charakterizoval anglický komentátor, že je proste nečitateľný. To je to. Raz sám, raz šprint, medzi tým mrte druhých miest, kto sa v tom má vyznať. Ešte bude hádam veľa zábavy. A vtipálci v diskusii na c.news žiadali, aby išiel aj Amstel a LBL, že určite vyhrá. :-)


Niektori na fore CN si dokonca myslia ze Sagan ma viac sanci vyhrat LBL ako PR :D Ja by som ho rad videl aj na nejakych ardenskych zavodoch ale tie vzdy isiel ked vynechal PR. Takze sanca je mala a ze by mal sance na vitazstvo este mensia. Mozno v buducnosti keby sa na tie Ardeny sustredil. Ale Oleg by ho mohol skusit presvedcit este skusit ist Amstel a Liege :D Amstel len kvoli tomu lebo medzi PR a Liege je prilis velka medzera :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Talbot » Pon 04. Apr 2016 20:38:02

moskalenko píše:
Talbot píše:Bolo to fantasticke,poslednych tusim 60km som mal predinfarktove stavy a poslednych 13km bol infarkt na hrane :mrgreen: Inak nic v zlom,ale bolo dobre ze GVA spadol,lebo osobne si myslim,ze by cakal len na Petov utok a jeho by Peto na Paterbergu nestriasol.

Neviem čo je dobré na tom že Greg spadol ? Neviem čo si prežival 60km do konca ?Ale viem že peter bol NAJ........

Napisal som nic v zlom,neprial som Gregovi nic zle,ale ako som pisal,ja osobne si myslim ze keby nespadol,robil by Petovi velke problemy.Co som prezival od 60km?Neviem preco uz pri 60km som bol mimo,inokedy staci poslednych 5-10km :mrgreen:
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Pon 04. Apr 2016 21:01:06

špiritizovanie o tom čoby bolo keby je dobré na dve veci - na houno a na prt :P

Osobne predpokladám že ak by GvA ďalej pokračoval - po útoku Kwiatka a Petra by sa dozaista nespoliehal na záver ako Spartakus, ale šiel by po nich a následne by asi Spartakus nesparvil "chybu" o jednej sekunde.
S Veľkou pravdepodobnosťou by sa lámal chlieb spoločne na Kwaremonte a Paterbergu... a tam by to bolo o tom či by Fabián ušiel alebo by šiel s ním aj Peter a jediný možno GvA. Potom by to bolo otrasné kalkulowanie a nakoniec by to vyhral "hnida" Krištof, ktorý celý čas zalezený prežíval a čakal na swoj hurónsky špurt - ktorý by pravdepodobne asi vyhral.. celééééé zle :mrgreen: a že nemám rád Krištofa..? no nemám. a čo .? Ani Olega kopec ľudí nemusí :)))))

Realita je taká aká je a tou je že Peter je El mondo chapione so sklapom 100.RvV :) 8-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Pon 04. Apr 2016 21:07:24

AAAAAAAAAAAle len tak na margo..myslím si že GvA - Petra na FÉROVKU ešte nikdy nepobil. :idea: Aj keď mu spadlo z neba Tirreno...minulý rok etapa na TdF (mal našetrené na konkrétnu etapu a Peter takticky zváhal)... atd. v nedeľu mu naopak štastie chýbalo a vzal si nešťastie vo forme ťažkého pádu. Prajem mu skoré uzdravenie a skorý návrat na bicigeľ.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 04. Apr 2016 21:47:35

Zabudol si na Omloop, aj keď je pravda, že Peter tam prišiel bez rozzávodenia, ale Greg ho tam porazil.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pon 04. Apr 2016 22:16:55

emor píše:AAAAAAAAAAAle len tak na margo..myslím si že GvA - Petra na FÉROVKU ešte nikdy nepobil. :idea: Aj keď mu spadlo z neba Tirreno...minulý rok etapa na TdF (mal našetrené na konkrétnu etapu a Peter takticky zváhal)... atd. v nedeľu mu naopak štastie chýbalo a vzal si nešťastie vo forme ťažkého pádu. Prajem mu skoré uzdravenie a skorý návrat na bicigeľ.


Tak ono, keď dáme najrôznejšie kritériá, tak je otázka, či si potom v závode vôbec môžu rozdať "na férovku". :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 04. Apr 2016 22:52:02

emor píše:AAAAAAAAAAAle len tak na margo..myslím si že GvA - Petra na FÉROVKU ešte nikdy nepobil. :idea: Aj keď mu spadlo z neba Tirreno...minulý rok etapa na TdF (mal našetrené na konkrétnu etapu a Peter takticky zváhal)... atd. v nedeľu mu naopak štastie chýbalo a vzal si nešťastie vo forme ťažkého pádu. Prajem mu skoré uzdravenie a skorý návrat na bicigeľ.

prepáč, ale miešaš hrušky s jablkami. Najskôr napíšeš, že ho na fúrobku nedal, potom aj keď ho porazil tak to už nebolo na férovku, lebo hento a tamto. V Rodez ho dal na tú najväčšiu férovku akú mohli mať. Tak ako pre GvA bola táto etepa aj v Saganovom itinerári tdf označená ako TOP. Tam videl svoje najväčšie šance. To, že sa bláznil aj v ostatných etepách, bola jeho taktická chyba, i keď pre fanúšika paráda. Takže zo športového hľadiska ho GvA porazil úplne na férovku.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 04. Apr 2016 22:52:50

* férovku :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 04. Apr 2016 23:04:06

@keram
Oleg už presviedča už iba svojich kumpánov v oblekoch. Ten už má cyklistiku asi úplne na háku, i keď po víkende sa nezabudol pochválit aký má skvelý tým a čo všetko oni vedú a pod. Doteraz o ňom nebolo ani počuť. Scvhálne som si sem tam pozrel jeho twitter, či po nejakom ne/úspechu bude dačo spomínať, ale asi som mal smolu, a nikdy som tam nič nevidel ohľadom cyklistiky. Takže čakať od Olega aby niekoho prosil je už asi pasé.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Apr 2016 23:05:21

@dexterko - trochu si zabudol prečo Peter bláznil, on na rozdiel od GVA bojoval o zelený dres, to bola priorita, nezabúdaj že minimálne do Pistolérovho zlyhania si plnil aj úlohy smerom k nemu, Avermaet mal podľa mňa určite viacej voľnosti a aj možnosti si v niektorých etapách oraziť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 05. Apr 2016 0:19:09

takze to o com sme mnohi snivali nam Peto splnil uz tento rok. takto som si predstavoval jeho vyhru na RvV. ale priznam sa nie tento rok. tento rok som maximalne veril v to ze po Paterbergu ostanu bud len sami dvaja s Fabianom alebo este maximalne GVA + Sep. a potom mozno dalsi rok ked tam uz nikto nebude taky silny ako Cancellara, tak hovorim si potom by to mohlo vyjst z Paterbergu solo TT 13 km. ale to ze v zaverecnej stihacej jazde pojdu s Fabianom muz proti muzovi a Fabian to nestiahne tak to ani v kutiku duse. ked odchadzali spolu s Kwiatkom hovorim si toto je prilis skoro toto nevyjde. no ale Peto opat raz ukazal mne malovernemu:)

co sa tyka Fabiana tak si myslim ze ho to bude este nejaky cas matat. bol tam okamih ked isli Peta s Kwiatkom stihat myslim ze niekto z Etixxu a Daniel Oss? no a vtedy sa za nimi pustil aj Cancellara a vtedy to mohlo byt tak mozno 5 sekund medzi tymi skupinami. Fabian by bol v pohode sa dotiahol. ale akoby potom prestal ich stihat.

u Kwiatka sa mi potvrdilo ze zatial RvV nie je velmi prenho. na kocky je velmi lahky. ked sa clovek pozrel tak oproti Petrovi bol takmer polovica:) mozno za urciteho scenara keby mal dostatocny naskok pred Kwaremontom tak by mohol urobit solidny vysledok.

opat sa ukazalo ze hlavny predpoklad uspechu je mat stastie aby sa vyhli pady a technicke problemy. velka smola pre Grega. som rad nakoniec ze vyhral to Tirreno aj ked som mal tazke srdce nanho:) ale je to aspon aka taka naplast prenho.

ak Peter pojde ten Scheldeprijst dufam ze to pojme tak treningovo. podla mna by bolo zbytocne sa tam sponovat v nervoznom zavere. nebol tam zrovna minuly rok v zavere nejaky pad? ale mozno si to mylim s niecim.

a teraz uz vsetko smeruje k dalsej nedeli ale dovtedy si este x-krat pozriem zo zaznamu toto velke vitazstvo. co som si trochu pozeral pocasie tak je mozne ze bude trochu blato. cital som ze jeden usek mozno vypustia kvoli tomu ze uz teraz je cely pod bahnom. hlavne dufam ze Petovi sa vyhnu vsetky technicke problemy a pady. to je prvorade.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Uto 05. Apr 2016 6:53:22

dexterko píše: V Rodez ho dal na tú najväčšiu férovku akú mohli mať. Tak ako pre GvA bola táto etepa aj v Saganovom itinerári tdf označená ako TOP. Tam videl svoje najväčšie šance. To, že sa bláznil aj v ostatných etepách, bola jeho taktická chyba, i keď pre fanúšika paráda. Takže zo športového hľadiska ho GvA porazil úplne na férovku.


Ten súboj na TDF bol určite ovplyvnený tým,že Peter vydal množstvo energie v iných etapách a bola tam aj taktická chyba.
V minulosti,ale aj v tomto roku bolo množstvo šprintérskych súbojov v ktorých Peter na FÉROVKU porazil GVA. Treba si len pozrieť napr. dojazdy na Tirrene ,okrem tej etapy keď vyhral GVA. Nehovoriac o tom,že na TDF v rovinatých etapách si GVA ani len neprdne,kým Peťo sa púšťa do súbojov s Graiplom,Kittelom a Cav.
Musím,ale uznať,že za posledné dva roky sa GVA výrazne zlepšil v šprintoch po ťažkej záťaži a bude v budúcnosti Petrovim vážnym súperom v záveroch.
Sagan je poľa mňa o triedu lepší šprintér a ak ho nepodcení a nenechá sa oblbnúť tak ho vždy na FÉROVKU porazí. ;)
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Fabian Cancellara

Poslaťod sportovec » Uto 05. Apr 2016 10:27:05

.. a následne by asi Spartakus nesparvil "chybu" o jednej sekunde ..

Fabián sa rozhodol nechytať nástup Peter Sagan + Sep Vanmarcke + Michal Kwiatkowski a rozhodol sa šetriť si benzín v závetrí a pokračovať v miernejšom tempe. Celkom dobrý ťah z jeho pohľadu (veď nikto nevedel ako to dopadne), keďže tam mal ešte jedného domestika + aj iné teamy tam mali ešte nejakých domestikov na pálenie. Títo ho pekne doviezli v balíčku až pod záverečné kopce. Sagan sa ale zatiaľ vetral pomerne často na špici. Strata na Sagana a spol. bola pred stúpaniami cca 20 sekúnd. Následne ale praskli Fabiánovi nervy (na jeho škodu) - kopol si predposledný kopec úplne na hranici ľudských možností (objavil sa tam namiesto posledného Greipela) v Saganovej skupinke. Ale Sagana nedobehol a totálne sa vysilil - šliapal, šliapal, ale nakoniec sa dobrovoľne nechal sa dobehnúť 4-člennou skupinkou za ním a do ďalšieho stúpania sa viezol s nimi - tam ich utrhol. Potom už to bola naháňačka, kde mu unavený Sep Vanmarcke nepotiahol koľko by on potreboval. Keby Cancellara vyšiel ten predposledný kopček vo väčšom psychickom kľude a zdravom tempe, hneď sa nechal doviezť s tou skupinkou pod Paterberg a tam to až rozbalil ... mohlo to byť celé napínavejšie ...

Inak celá táto akcia nedopadla pre Kwiatkowskeho (27. miesto) a Sky vôbec dobre. Sky mal síce dôvod neťahať balíček, ale vyviezli si tam Sagana, ktorý si to vyhral. Thomas Geraint a Luke Rowe prišli v skupinke, ktorú vyhral Alexander Kristoff. Niekedy to proste nevyjde.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Fabian Cancellara

Poslaťod sportovec » Uto 05. Apr 2016 12:01:53

sportovec píše:Inak celá táto akcia nedopadla pre Kwiatkowskeho (27. miesto) a Sky vôbec dobre. Sky mal síce dôvod neťahať balíček, ale vyviezli si tam Sagana, ktorý si to vyhral. Thomas Geraint a Luke Rowe prišli v skupinke, ktorú vyhral Alexander Kristoff. Niekedy to proste nevyjde.

Zabudol som ešte napísať, že Kwiatkowski (SKY) si tam samozrejme vyviezol aj Sep-a Vanmarcke-ho, ktorý zobral posledné miesto na bedni. Takže skupinke s Alexandrom Kristoff-om zostal len boj o 4. priečku.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

cron