Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 07. Apr 2016 19:20:52

Elviska veru že krásne s tou hudbou v pozadí je to video úžasné :shock:
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Skvelý pretek!

Poslaťod berloq » Štv 07. Apr 2016 21:19:57

Dámy a páni, musím ešte niečo k Ronde.

Pretek som sledoval s partiou a nejaké tie piva boli. Ale po tom čo to skončilo, sme sa pobrali na afterparty! A od pondelka pracovne out of home.

Pozrel som si teraz znova posledných cca 50 km, teda začínalo to tou sekciou pred Koppenbergom. Treba povedať, že ten pretek, to bola lahôdka. To aj tí čo so Saganom nemajú nič spoločné to musia oceniť. Nóri, Švajčiari a aj samotní Belgáni museli byť z preteku unesení. Ten pretek bol stelesnením slova klasika... Takto aktívne, atraktívne, živelné pretekanie sa priznám som príliš nečakal. Ale asi som mal... pretože, keď vynecháme trápne Sanrémo, tak tohtoročné klasiky sú zatiaľ úplne super! OHN, Kuurne, Strada a teraz všetky belgické WT klasiky boli prekrásnymi pretekmi. Všade sa pretekalo a na Ronde celá tá jar vyvrcholila fenomenálnym predstavením. A tak to má byť! Som za to rád, že ten pretek bol naozaj krásny!

Keď som v blogu písal "Sagan na rade?", teraz začnem...

NÁSTUPCA!!!

Pretek to bol skvelý, ale v našich končinách jedinečný! Peter Sagan ukázal nečakanú suverenitu. To ako sa to zomlelo, aký priebeh mala tá jeho akcia a ten výsledok... keď sa na to pozrieme zo záznamu v kľude uvidíme, ako krehké to bolo, od akých malinkých detailov to záležalo. Ale darmo, bol to perfektný výkon... technický, taktický, psychický a aj fyzický! Nenápadný nástup, akých sú v takom preteku desiatky, ktorým chcel zrejme Kwiatek rozhýbať ešte viac pole, aby jeho spolujazdci mali väčšie šance sa ukázal ako kľúčová vec. Trúfnem si povedať, keby to nie je Kwiatek, ale nastúpil by niekto iný zo Sky, tak Sagan by podľa mňa nikde neišiel. Lenže zrejme na Poliakovi bolo vidieť, že formu má, ťah má neskutočný, ďalej to je také to odhodlanie, ktorým nepochybne disponuje a potom tá vzájomná rivalita, ktorú obidvaja určite vnímajú. Sagan zrejme zo začiatku neveril, že by sa to mohlo podariť, no potom zistil, že už nemá na výber... kocky boli hodené. Ďalej to už bolo odolávanie... Ale Sagan sa ukázal, že taký ten "top peak" formy dosiahol práve včas a tak mu nikto nestačil.

Práve ten nenápadný nástup odstavil Cancellaru, ktorý to /z terajšieho pohľadu/ vyhodnotil zle a nesledoval Sagana. Spartacus predviedol skvelý výkon, skvelý pretek... Bol to podľa mňa on, kto spôsobil to, že pretek vyzeral tak ako vyzeral, lenže so silou Sagana nepočítal... Veľa ľudí by mu ten titul doprialo, lenže tak to nefunguje. A už som to písal, Cancellara sa teraz dostal do takej pozície - pod tlakom... Jasné, Cancellara, on nemusí nikomu nič dokazovať, ale predsa len, chcel monumentálny odchod a na ten mu zostáva jeden deň. Cancellara pôjde aj do Roubaix zrejme ako najväčší favorit. Lenže dominancia s akou počítal (minimálne s tou fyzickou) už až tak neplatí... Cancellara zrejme s takým Saganom nebude chcieť ísť do úniku s ideou, že ho niekde na trati odstráni. Tak trošku sa to pre neho komplikuje...

Bol ten Quick-Step naozaj márny... no skvelý teda nebol... Treba povedať, teda aspoň ja to tak vidím, že Bakalovci sa zlepšujú. Jednak po fyzickej stránke, a tak isto tá taktika už nebola taká kolotočárska. Lenže taktika bola možno lepšia preto, že v preteku prím nehrali. Vandemberg zaslúži pochvalu, pretože svojim lídrom dosť uľavil, tým, že sa vetral na čele a potom ešte perfektne zapracoval pre Terpstru. Ale tá forma... skrátka najlepším nestačia. Boonen tam už viac lepil Terpstrovi diery, ako by to malo byť naopak. Lenže Terpstra formu z roku 2014 nemá... V tých hellingenoch na najlepších nestačil. Ale je naozaj možné, že Roubaix môže byť z ich strany iné. Terpstrovi Roubaix sedí oveľa viac, o Boonenovi ani nehovorím... Keď tú formu ešte lepšie vyležia a takticky to neposerú, môžu byť nebezpeční.

Ja však ako veľkého favorita Roubaix vidím Kristoffa... No, na to ako vyzeral ešte týždeň pred Ronde, zašiel fenomenálny pretek. Štvrté miesto, to je známka obrovského progresu. Navyše sa mi páči koncepcia ich taktiky, skrátka vedia, že jeho šprint je ďaleko lepší než všetká konkurencia, tak sa o to snažia... Kristoffovi zatiaľ Roubaix nikdy toľko nesadlo, lenže kto z vás naozaj čakal v minulej sezóne, že vyhraje Ronde tak dominantným spôsobom(?)... Jeho forma ide hore, to môže byť kľúčové.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pia 08. Apr 2016 0:17:59

@ Berlog pekne napísané.
Áno bol to súboj dvoch velikánov mano a mano a v takomto prevedení sa to nestáva až tak často. Úroveň preteku veľmi vysoká. Priznám sa že ja som jeden z tých staromilcov, čo vôbec neboli nadšení tou zmenou profilu RVV v roku 2012, ale po tej ďalšej úprave v 2014 je to podľa mňa perfektne vystavaná klasika a už by som to asi nechcel meniť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Pia 08. Apr 2016 0:58:30

Chcem Vám tlmočiť jednu zmenu, a to takú, že podľa našich informácií v nedeľu nenastúpi Erik Baška ale Juraj Sagan. Zatiaľ sa to nikde neobjavilo, ale malo by to tak byť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Pia 08. Apr 2016 1:18:57


Krasne video...co mu tam Cancellara povedal?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pia 08. Apr 2016 7:07:17

lukas píše:v nedeľu nenastúpi Erik Baška

Erik je písaný na RVVu23. Môžu štartovať aj profesionáli? Alebo to je len provizórna štartovka.
http://rondevanvlaanderen.be/en/under-2 ... rticipants

Čo sa týka Juraja, bolo by to rozumné z pohľadu Tinkoffu. Juro má skvelú formu. ( Myslím že jeho 45.m na RVV je po Petrovi najlepší výsledok Slováka na tomto monumente ) P-R už absolvoval pred pár rokmi a prišiel aj do cieľa ( aj keď po limite ).
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Pia 08. Apr 2016 12:18:39

Mino píše:Erik je písaný na RVVu23. Môžu štartovať aj profesionáli? Alebo to je len provizórna štartovka.
http://rondevanvlaanderen.be/en/under-2 ... rticipants

Áno, to je Nations Cup pre jazdcov U23, tzn. tam môžu štartovať pretekári v národných farbách. Kto sledoval náš kalendár Slovákov, tak sme tam Erika mali dva mesiace napísaného a Martin Riška s ním rátal na tieto preteky, preto je aj v provizórnej štartovke. Keď ho ale Tinkoff nominoval na Roubaix, tak logicky šli tímové záujmy dopredu. Až včera sa tím rozhodol, že pôjde namiesto Erika Juraj, takže napokon bude mať v nedeľu voľno, už nebude riešiť Nations Cup.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Skvelý pretek!

Poslaťod sportovec » Pia 08. Apr 2016 12:33:02

berloq píše:Práve ten nenápadný nástup odstavil Cancellaru, ktorý to /z terajšieho pohľadu/ vyhodnotil zle a nesledoval Sagana.

Ono by bolo zaujímavé vidieť verziu preteku, že Fabián si to tam k týmto trom uprchlíkom ihneď dotiahne (fyzicky na to určite vtedy mal). Asi by hneď všetkým cyklistom zostávajúcim v balíčku zahučal v hlave obrovský červený alarm (Sagan+Cancellara+Kwiatkovski+Vanmarcke) a nemilosrdne by ich stiahli. Tým že Cancellar zostal v skupine vytovoril tu trošku kľudu a pravdepodobne pomohol Saganovi vyhrať - tak buďme radi.

By ma zaujímalo, čo sa Fabiánovi preháňalo v hlave počas preteku a aj po pretekoch ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pia 08. Apr 2016 15:44:00

sportovec píše:by bolo zaujímavé vidieť verziu preteku,


Ja chcem vidieť verziu z MSR kde sa Fernando nezj... na rovnej ceste :)
aleboť verziu z minulého roku RVV, kedy SKY,Astana a BMC bude stíhať Terpstru s Kristoffom a nebudú kukať po sebe ( pozri flandry 2015 cca 28km ) Sagan tam bol sám ( kým Spartakus mal teraz Devolvera ). Keď som pozeral minuloročný Paterberg pochybujem že by Sagana niekto odtrhol...
Rozhodujú detaily...

Fabian bol, podľa mňa 100% presvedčený že Petra dobehne a po pretekoch bol nasraný. Najkrajšie na tomto Petrovom víťazstve je to že porazil Spartaka " Cancellarovsky" :D
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 08. Apr 2016 19:49:59

lukas píše:Chcem Vám tlmočiť jednu zmenu, a to takú, že podľa našich informácií v nedeľu nenastúpi Erik Baška ale Juraj Sagan. Zatiaľ sa to nikde neobjavilo, ale malo by to tak byť.


Chvalabohu. Nic proti Erikovi ale na PR by Petrovi velmi nepomohol. Verim ze Juraj bude napomocnejsi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pia 08. Apr 2016 22:55:53

Keram píše:
lukas píše:Chcem Vám tlmočiť jednu zmenu, a to takú, že podľa našich informácií v nedeľu nenastúpi Erik Baška ale Juraj Sagan. Zatiaľ sa to nikde neobjavilo, ale malo by to tak byť.


Chvalabohu. Nic proti Erikovi ale na PR by Petrovi velmi nepomohol. Verim ze Juraj bude napomocnejsi.


V akom zmysle nápomocnejší? Myslíš, že ho bude ťahať cez kocky na čele? Alebo mu bude sťahovať úniky v rozhodujúcej fáze závodu? Na to asi nebude mať ani Juro. Tam ide hlavne o technickú pomoc, byť v pelotóne v prípade defektu, pádu, technického problému, doniesť vodu... a toto by zvládol aj Erik. Tak či onak, PS sa aj tak vždy v rozhodujúcich momentoch spolieha len sám na seba, čo sa týka pomoci v samotnej jazde. A práve preto by som skôr bol za Baškov štart na tomto preteku. Juraj nie je pretekár na takéto trate a klasikár z neho už tiež nebude, zato Baška mohol znovu zažiť veľký závod na veľkých kameňoch, naberať skúsenosti a učiť sa, privoňať k tej top cyklistike. Teraz je to ,,špurtér,, ale bohvie čo sa v ňom ešte skrýva. Juraj nezíska nič, Erika by získal veľa. Pre PS je to prašť jak uhoď či tam bude jeden alebo druhý.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 08. Apr 2016 23:24:28

@dexterko - ty naozaj nevidíš rozdiel vo vytrvalosti medzi Erikom a Jurajom? Oni predsa idú v maximálnej možnej miere pomôcť Petrovi a to dokáže lepšie Juraj ako Erik, aspoň podľa toho čo tento rok predviedli.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Sob 09. Apr 2016 8:32:13

Poznamocka pre berloqa kristoff toho roku na PR nema narok uz teraz su pave rozbahnene a v nedelu mozno este aj prsat bude v takych podmienkach je kristoff nemozny, naopak okrem peta a kancla toto moze sediet stybarovi boomovi sepovi, v takych mokrych podmienkach moze byt dvojica stybar bonen na pr velmi silna, na bahne su PR este o level tazsie preteky, prechody z bahna na asfalt mimoriadne nebezpecne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Sob 09. Apr 2016 9:13:00

Môj názor je,že by Ronde zrejme vyhral Sagan za každých okolností.To znamená aj keby bol v úniku s Cancellarom.Fantastické bolo,že mu ušiel,pretože Fabian je líška mazaná všetkými masťami a spolupráca s ním v závere by bola komplikovaná.Peter by musel byť v koncovke takticky vyzretý a trpezlivý.Podľa mňa by ho,ale porazil,pretože je v životnej forme.
Ctené dámy(som veľmi rád,že tu pravidelne prispievajú dve a ich postrehy a názory majú hlavu a pätu) a páni,tak to vyzerá,že nás čaká celkom vzrušujúca budúcnosť jarných klasík.Zdá sa,že prišli na to ako mu nastaviť top formu na JK. Nejdem ani snívať o tom,čo by bolo ak by mal Peťo v budúcnosti špičkový tím na JK.

P-R je zrejme o niečo slabší pretek ako Flámsko.To je dôvod,že tu bude aj viac favoritov a vyhrať bude ťažšie ako na Ronde.
Bude aj viac záležať na podpore tímu.Pre mňa je top favorit SAGAN a ako som tu viac krát spomínal,tak bude ním vždy na takomto tipe pretekov,pokiaľ bude mať akú takú formu.Za ďalších favoritov považujem Kristoffa,Štybara,Cancellaru,Vanmarcka,Terpstru,Rowa,Stannarda a Booma.
Aj mňa veľmi prekvapil výkon Kristoffa na Ronde.P-R mu chýba v jeho zbierke monumentov a dá sa predpokladať,že sa sústredí práve na tento pretek.P-R by mu malo aj typologicky viac sedieť ako Flámsko,ktoré už dokázal vyhrať.
Možno aj preto by bolo zrejme dobré,keby zobral Peter osud preteku do vlastných nôh.Formu na to má,takže to treba skúsiť!!!!!
Dobré by to bolo aj preto,že ak bude pekne tak sa dá predpokladať dojazd početnejšej skupiny(4-8 smi) a nikto z nich nebude chcieť prísť do záveru s Petrom,takže mu budú určite nastupovať a to by ho mohlo totálne vyšťaviť.Ideálne by bolo ak by mal pri sebe aspoň jedného pomocníka min. do 10km pred cieľom,ktorý by mu pomohol sťahovať nástupy.
Musím sa,ale priznať,že som veľmi zvedavý ako by dopadol šprintérsky súboj Sagan-Kristoff po takom ťažkom preteku a pri momentálnej Petrovej forme.Ja by som to videl tak 50% na 50%.
Kľúčovou postavou tohto preteku,by skutočne mal byť Spartakus a jeho tím.Ak chce vyhrať,tak to skutočne musia skúsiť riadne preriediť a urobiť závod čo najťažší.Priviesť si do finiša Sagana spolu s Kristoffom by určite nebolo moc rozumné a urobia všetko preto aby sa to nestalo.Čo by mohlo v konečnom dôsledku Petrovi iba pomôcť.
Ako tu bolo už správne spomenuté,tak karty môžu byť úplne ináč rozdané,ak bude pršať,alebo bude mokrá trať.
V takom prípade sa u mňa dostávajú do pozície top favoritov Štybar,Boom a Sagan.Peter je čo sa týka techniky svetová špička a mohlo by mu to vyhovovať.
Na záver si prajem,aby P-R prinieslo krásny pretek.Prajem si čo najmenej ťažkých pádov a čo najmenej zranení.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 09. Apr 2016 11:34:13

Kristoff sa v časopise 53x11 vyjadril že mu viac sedí Flámsko ako Roubaix lebo kocky na Roubaix sú väčšie tvrdšie a hlavne na Roubaix sa ide celý závod v brutálnom tempe a cez tie kocky sa vždy letí a to mu nesedí.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Apr 2016 17:03:11

ifčopifčo píše:@dexterko - ty naozaj nevidíš rozdiel vo vytrvalosti medzi Erikom a Jurajom? Oni predsa idú v maximálnej možnej miere pomôcť Petrovi a to dokáže lepšie Juraj ako Erik, aspoň podľa toho čo tento rok predviedli.


Bingo. Sam by som mu lepsie neodpovedal.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Apr 2016 17:23:10

Tak zajtra to vypukne. Nie je to sice koniec jari ale ja to tak vnimam viac menej lebo Ardeny tak nemam rad ako kocky a okrem toho uz tam nebude ten naboj ked sa Saganovi jarna kampan skonci. Zajtra by vraj nemalo prsat som cital a nie je ani take iste ze bude blato. Ale aj suche Roubaix je vzdy dobre a tato klasikarska jar zatial latku nastavila vysoko takze nuda nas celkom urcite necaka. Osobne tieto preteky su mojou najoblubenejsou klasikou a tak sa nesmierne tesim. Este viac ako zvycajne lebo posledne roky to bol Saganov posledny pokus na monument a tento rok tu ciarku uz ma. Ak by to nemal vyhrat on tak dufam ze vyhra Spartakus. Uz na Flandrach mi ho bolo luto a jeden monument by si este zasluzil. Favoriti ako zvycajne budu viac menej ti isti ako pred tyzdnom. Skoda len ze nejde Greg.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Sob 09. Apr 2016 17:30:52

Osobne mi je už jedno kto vyhrá, aj keď najviac by ma potešil niekto z pódia z Flandier + Štyby/Boonen. Ale hlavne, nech to je po peknom závode. Asi najviac by ma naštval dojazd väčšej skupinky na Velodróm a výhra Kristoffa. Ak má vyhrať on, tak nech už vyhrá aspoň spôsobom ako Degenkolb minulý rok, alebo ako on sám na Flandrách.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Apr 2016 17:58:36

Osobne to najviac prajem niekomu z dvojice Štyby/Sagan, potom nasleduje Tommeke, Vanmarcke a potom Spartakus. Nech to skončí akokoľvek budem rád keď sa cyklistom budú vyhýbať pády a technické problémy a hlavne nech je čo najskôr celý peletón na franforce. :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia