Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Pon 13. Mar 2017 21:05:03

No nechcem byt ten hundros. Ale si myslim, ze to nemusi dopadnut tak ruzovo ako tu prezentujete.
Hlavne moze doplatit na slaby tim.

MSR moze skoncit 2hy za Gavrilom, na "Flandroch" vsetci vedia kto je absolutna top1 a pojdu vsetci proti nemu, a na PR staci zasa nejaka technicka porucha a nebude mu mat kto pomoct stihat dohanat.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Pon 13. Mar 2017 21:29:54

MSR je loéria... ale o Fernandovom víťazstve mám pochybnosti.

RVV ...? všetci pojdu proti nemu.??? ok. Takto jazdievali všetci aj proti Spartakusovi a Tornádovi a bolo im to prd platné. Ak Peter nebude mať technický problém alebo smolu... na Kwaremonte ho už všetci súperi neuvidia... aj o tom su RVV.. 8-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Mar 2017 23:47:14

Peter vyzerá ešte v o chlp lepšej forme ako minulý rok o takomto čase, až sa bojím aby mu vydržala až po Roubaix. Čo sa týka monumentov tak MSR je lotéria, na Roubaix Petrovi to pavé až tak, podľa mňa, nevonia, takže ja ho najviac favorizujem na Ronde, to sú preteky pre neho a dúfam ,že to potvrdí. Keď sa obzriem dozadu, stále viac a viac ma štvú roky 2012 a 2013 na Priamavere, keď mal Peter veľké šance na výhru. V roku 2012 podľa mňa doplatil na taktiku, v roku 2013 na svoju neskúsenosť.
Inak už sme tu dlho nemali plačky na Saganov slabý tím .... :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mika » Uto 14. Mar 2017 0:14:17

Zdravím Vás všetkých :roll:, už niekoľko rokov si Vás tu potichu čítam, ale predsa len mi nedá, aby som sa neozvala na margo Saganovho oplakávaneho tímu:
Podľa mňa má Peťo presne taký tím, aký chcel mať a keď je s ním spokojný ON, čo viac môžeme chcieť? :)
Mika
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 12. Aug 2016 16:23:18

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 14. Mar 2017 0:43:55

Peto demonstroval na T-A velku silu. Vcera vydal zo seba maximum a dnes len o par cm prehral s Gaviriom, ktory patri momentalne urcite do top 3 spurterov. Opat dokazal aku ma neskutocnu regeneraciu. Prave to je dovod preco v boji o zeleny dres na TdF nanho nikto nema.

O pad dni je tu prvy monument, z ktoreho mavam ja osobne zmiesane pocity. Z hladiska prestize, atraktivnosti a akcie mu zo vsetkych monumentov patri asi posledna priecka. Ale clovek sa aj tak tesi na sobotu, lebo predsa len je to monument. Z mojho pohladu velmi chyba Le Manie, musim to opat spomenut:) V dobrom pocasi su tieto preteky prilis lahke.
Velmi by som prial Petrovi vyhrat prave tento monument, nakolko su tieto preteky celkom loteriou. Vitazstvo na nich vnimam iba ako taky nejaky povinny zarez, aby kolonka vitazstvo na MSR nezostala prazdna. Ak by sa mu podarilo vyhrat, tak v dalsich sezonach by mohol uz pretekat uvolneny, roztrhat peloton na Poggiu atd. Preto je velka skoda rokov 2012 a 2013.
Jedna vec je vsak ista v sobotu - Kwiatek bude urcite utocit. Bud az v zjazde alebo uz v stupani na Poggio. Pre Petra je velmi tazke zvolit taktiku. Mnohi mu radia atakovat a dat do toho vsetko, ale ked som videl v akej je forme a ako tesne prehral s Gaviriom, tak si myslim ze z hladiska spurtu kludne moze zvitazit medzi adeptami ako je Gaviria, Degenkolb, Kristoff...
Peto ma najviac moznosti z pelotonu z hladiska taktiky, co vsak je prenho zaroven aj bremenom. Ak by zautocil na Poggiu tak sa ho urcite mnohi chytia (GVA, Matthews, Alaphilippe), lebo Poggio nie je stavane na atak v style Paterberg (ze by vsetkych odparal). A ked sa zanho zavesia, tak co dalej. Budu spolupracovat? Je to fakt velka loteria a preto tie moje zmiesane pocity z tohto uvodneho monumentu.
Myslim si, ze atakovat v zjazde by mohla byt najlepsia varianta.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Uto 14. Mar 2017 1:54:04

K plakaniu k teamu. Po skonceni min. sezony bol clanok kde bolo presne napisane aby Peto dosiahol svoj "full potential" , tak bude potrebovat top team.

Ved aj na TA naho musel makat samotny Majka. Keby bol Majka v top3 , tak makat nanho nebude. A kto by z teamu odviedol tu robotu?

Aj Froome nech je akykolvek silny , potrebuje super tim. Preco taky klenot ako Peto ho nemoze mat.
Chapem pohoda, atd ..ale ved moze mat v super tie aj celu svoju sqvadru. Preco Peto nemoze mat svojho Devoldera?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 14. Mar 2017 9:39:18

Peto má svojho Devoldera. Ibaže ten nemá takú výkonnosť. Stijn mal dve víťazstvá ( na RVV )za sebou tak to domestikovanie pred dochodkom... Minulý rok mal Gatta a ten to tiež "posral" na P-R.
Snívate tu o super domestikovi ale keď to niekto pre Petra spraví tak to mnohí nevidia a ostatný považujú za náhodu :lol:

Som zvedavý na také páry ako STuyven- Degenkolb, Kristoff-Martin; Celý Quick step, Cannondale s Van Marcom a Baarlom, BMC ( ktorý sa naukladá do predu v štyroch a aj tak ho Sagan "preští", Rowe - Stannard
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Green

Poslaťod sportovec » Uto 14. Mar 2017 9:52:46

simko píše:Prave to je dovod preco v boji o zeleny dres na TdF nanho nikto nema.


Myslím že by sa nejakí borci možno našli na Zelený dres, ktorý by to pri spravodlivejšom bodovaní etáp (Nie, že za šprintérsku etapu je 50b a za vrchársku len toľko čo za prémiu.) mohli skúsiť. Valverde (pravidelný víťaz bodovačky na Vuelte) a Movistar (Bez ambícií na GC.) by ma napríklad zaujímal. Samozrejme, že by sa aj tvrdo držali limity na etapách a nie hentaké veci pre padavky čo vyparatili Rojasovi na TdF 2011 a darovali to Cavendishovi. To by bolo ešte len celé zaujímavé. Ale toho sa asi nikdy nedočkáme po Vuelte 2016 a 15. etape

Alebo nejaký iný jazdec by to mohol skúsiť Kwiatkowski, Kristoff, ... alebo ešte voľakedy Boonen.

Lenže to by asi museli byť vyššie prémie a sláva za Zelený dres a nie hentaké odrobinky v porovnaní so žltým dresom či víťazstvom v etape.

Veľké tímy a veľké mená na Zelený dres väčšinou kašlú a malé veru nemajú proti Saganovi žiadnu šancu.

A čo si pamätám niektoré prémie ku koncu TdF (odkedy Sagan drží Zelené tričkom), tak jediný kto sa tam poriadne snažieval bol Cavendish, s ostatnými to väčšinou ani nepohlo. A keď Sagan vyrazil do úniku po prémiu, tak ho málokedy kandidáti na Zelený dres dali stiahnuť svojimi domestikmi.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 14. Mar 2017 11:16:20

Ja Petra viacej favorizujem na Tour of Flanders a P-R. Ale môže prekvapit na Milano Sanremo. Ale M-S bude skôr lotéria, v posledných rokoch vyhráva šprintér a je dosť favoritov. Ifco, ja si myslím že Petrovi P-R a pave, vonia. Len tam má dosť často smolu. Mne dakedy P-R pripomína mtb preteky. Najlepšie sa Peter umiestnil na P-R v roku 2014, keď skončil tuším 6ty, ale vtedy nemal najlepšiu formu a takisto v roku 2015 nemal najlepšiu formu, mal aj zdravotné problémy a mal aj technický problém. Minulý rok mal smolu, že nebol v tej skupinke kde bol Boonen. Ale pekne preskočil Fabiana. Ja si myslím že Peter výhra P-R, len neviem ktorý rok, možno už tento rok, uvidíme. A Tour of Flanders, tiež si myslím, že ešte vyhrá. Ale na každých pretekoch je dosť favoritov. Ja budem držať palce Petrovi a potom Boonenovi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod no rage » Uto 14. Mar 2017 14:33:33

od minulej jari som petra z formy este nevidel, myslim ze on aj ked nema formu tak kludne moze superit s hocikym...nechapem preco sa tak favorizuje gaviria na msr, iste ma sancu vyhrat, ale myslim ze taku sancu ma 10 dalsich jazdcov...ja osobne si myslim, ze sa dockame velkeho prekvapenia...samozrejme chcem aby vyhral pedro
no rage
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 05. Mar 2017 21:38:03

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Uto 14. Mar 2017 18:39:39

ifčopifčo píše:Inak už sme tu dlho nemali plačky na Saganov slabý tím .... :roll:


Pretože v tomto prípade opakovaný vtip nie je vtip, ale realita :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Uto 14. Mar 2017 19:19:28

Najskôr k tomu tímu a pomoci. Hodnotenie som chcel nechať,až po monumentoch,ale dobre skúsim.Zatiaľ som mierne prekvapený v dobrom.Bolo dobré,že boli aspoň v skupinkách jazdiacích za Petrom na JK.Bál som sa,že nezvládnu ani to.Môj názor na to,že by mal mať jedného,jediného top domestika je ale nemenný a bude nemenný aj keby Peter náhodou vyhral všetky 3 monumenty(čo kľudne môže).Prečo? Napríklad pre posledné dva ročníky P-R.Takéto situácie sa môžu stať hoci kedy a práve vtedy potrebuje pri sebe niekoho silného.Niekoho kto mu buď dá bicykel,alebo mu potiahne.Neviem čo má stým společné pohoda v time,alebo peniaze ktoré už Bora na takého cyklistu nemá.Praveže si myslím,že takýto borec by priviedol Petra do ešte lepšej pohody v akej je momentálne.Inak k jeho momentálnej forme určite prispelo aj to,že už je v time jasnou jednotkou a všetko sa vlastne točí okolo neho.V minulosti bol vždy v time silný vrchár a vždy mal skupinku svojich pomocníkov. Presne preto si myslím,že Peter ako jasný a jediný LIDER,si nielenže zaslúži takého parťáka,ale ja to jednoznačne považujem za hazard od BORY,že tak neurobili.Penieze by na to rozhodne mali nájsť,keď už tak strašne deklarujú,že idú urobiť z Bory top tím.Ak má kopec takýchto ľudí Froom,Quintana,Nibali,Kristoff,GVA ,v minulosti mal Cancelara,tak neviem prečo by Peter nemohol.Čo on je nejaký iný,alebo menejcenný,alebo čo?????? Poznám kopec skvelých klasikárov z ktorých ešte nik nevyhral žiadnu JK a monument už vôbec nie!!!! A možno práve ako dvorný domestik Petra na JK,by sa aj k nejakej výhre na JK dopracoval a bolo by mu to aj dopriate!!!Za určitých okolností možno aj monument.Tak nejako ako to dokázal Terpstra na P-R 2014,keď všetci strážili Boonena.Tož môj nemenný názor.

MSR-lotéria a divočina.Bora by mala urobiť preteky čo najťažšie,aby unavili,alebo odpárali čo najviac šprintérov.Netreba to ale robiť za každú cenu,možno tak v priebehu posledného stúpania.Veď v Bore majú schopného šprintéra.Preteky nech robia najťažšie tí,čo nemajú šprintéra na rovinky.Hlavne teda BMC a Astana.(ak som na niekoho zabudol,opravte ma,ale ja GVA nepovažujem za špurtéra do roviny).No a potom si to treba s ostatnými rozdať v šprintérskom súboji,z ktorého ja teda starch nemám.Pri tej divočine,aká momentálne panuje medzi šprintérmi.Keď ich je strašne hodne,ale nik nedominuje,považujem momentálne Petra za najlepšieho šprintéra na svete(a to aj po rovinkach)Veď ako jediný je v každom šprinte a vždy je minimálne v prvej trojke.To momentálne nedokáže žiaden iný sprintér.Niekedy od minulej jesene(obdobie okolo MS),som nadobudol dojem,že sa aj v šprintoch posunul vyššie o jeden level.Samozrejme MSR,len málokedy vyhrá ten najlepší.Ja budem držať palce a uvidíme..............

RVV a P-R-bližšie sa k týmto monumentom vyjadrím neskôr.U oboch mám Petra za najväčšieho favorita a mám ho aj na MSR.Aj keď tu mu dávam najmenšie percentá.
Okolo Flámska by mal byť jeho pretek a je tu skutočne a opravnene najviac favorizovaný.
P-R-podľa mňa je aj tento pretek ako stvorený pre neho.To,že doteraz nebol v prvej päťke nehrá žiadnu úlohu.Veď ani pred MS 2015 v USA nebol nikdy v prvej päťke a zrazu je s neho dvojnásobný MS a to aj na trati,ktorá nemala byť pre neho!!!!
Flámske monumenty - zaujala ma ohľadom Petre iná vec.Je to jeho neuveriteľne aktívna cyklistika na JK.Mnohí tu lamentujú nad tým ako mrhá energiu a pod.Potom,že v špurtoch nevládze a prehrá.Podľa mňa je to tréning na Flámske monumenty.Bude musieť byť aktívny už niekedy 50km pred cieľom.Ak chce vyhrať,tak mu nebude ostávať nič iné ako to na ťažkých úsekoch cediť.Čo najskôr bude potrebovať ísť v čo najmenších skupinkách.Ideálne v 2až4 cyklistoch.V závere sa možno pokúsiť striasť aj ich,hlavne ak tam bude nejaký šprintér.Musí sa vyhnuť tomu,aby bol v závere 5-20km pred cieľom v nejakej 7-8 člennej skupinke,pretože to by nemal šancu sám ustrážiť.
Inak ja som rád,že existuje GVA,ostatným dáva akú,takú nádej,že Sagan je poraziteľný.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Mar 2017 19:40:35

@Tibi - teraz očakávam mená tých skvelých klasikárov, ktorí budú s Petrom do poslednej selekcie, ale nemajú žiadne osobné ambície.
A k téme Peter a Roubaix, ako si ja pamätám roky 2014 a 2015, tak podľa mňa Peter na pave úsekoch, keď niekto nastúpil tak buď strácal alebo sa s ťažkosťami držal. Nepamätám sa na jeho ataky na pavé, pamätám sa na jeho ataky na ceste, kde si ako keby robil náskok pred pavé úsekmi. Ale možno si to zle pamätám.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 14. Mar 2017 20:18:25

ifčo ma predbehol.
Tiež by som bol zvedavý na toho cyklistu. Gatto nebol, podla mnohých, top ale už na Omloope bol piaty ( tento rok ).
Oss by bol podla mnohých top domestik, ale ja si pamätám minulý rok Ossa ako "tahal" Sagana za Gregom na Omloope ... V podstate celý Quick step sú individualisti ktorí " môžu hrať na viaceré karty" no kto by bol rád za to keby niekto vyviedol Saganovi na P-R to čo Terpstra ... Boonenovi
Som zvedavý na Gilbertovu obetu,ked sa odtrhnu z Poggia so Saganom ci bude cakat na Fernanda.

Skvelý tím ukázali belgáni na MS v Dohe, a quick step tú svoju tímovosť už niekoľkokrát. Stannard by o tom vedel rozprávať :)

Devolder bol len jeden.. no ten mal dve velke víťazstvá za sebou a vedel že už na jednotku nemá
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Uto 14. Mar 2017 20:26:48

ifčopifčo píše: - teraz očakávam mená tých skvelých klasikárov, ktorí budú s Petrom do poslednej selekcie, ale nemajú žiadne osobné ambície.

Mená som ti už písal a opakovať ich nebudem a samozrejme že nejaké tie osobne ambície budú mať.
P-R-Ročníky 2014-2015 a Petrove účinkovanie na nich si okomentoval správne.Akurát v 2015, chvíľu pred tým keď sa mu pokazil bicykel,som mal dojem,že bol na špici spolu s Degom najaktívnejší.Ešte si to ale pozriem.Rozhodne to boli ale roky,keď nemal formu.Ako to bude tento rok s Petrom na P-R,je ale skutočne veľkou otázkou.Ja mu ale verím a momentálne je u mňa najväčší favorit.Každý ma ale svoj názor a ja si tie tvoje veľmi vážim,pretože vždy majú niečo na zamyslenie :D :shock:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Uto 14. Mar 2017 20:30:28

Nemohol by byť tým top pomocníkom pre Sagana, Macej Bodnár? Minulého roku sa zranil tesne pred klasikami. Na TDF v tej 11. etape vyhral Sagan hlavne vďaka nemu, aj dnes zašiel celkom dobru časovku, ťah má... Myslím. že by sa vedel obetovať pre Peťa. :?:
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 14. Mar 2017 20:36:35

ifčopifčo píše:@Tibi - teraz očakávam mená tých skvelých klasikárov, ktorí budú s Petrom do poslednej selekcie, ale nemajú žiadne osobné ambície.
A k téme Peter a Roubaix, ako si ja pamätám roky 2014 a 2015, tak podľa mňa Peter na pave úsekoch, keď niekto nastúpil tak buď strácal alebo sa s ťažkosťami držal. Nepamätám sa na jeho ataky na pavé, pamätám sa na jeho ataky na ceste, kde si ako keby robil náskok pred pavé úsekmi. Ale možno si to zle pamätám.


2015 sa velmi nepamatam. Jedine co si pamatam ze sa mu pokazil bike v najnevhodnejsej chvili. 2014 zautocil pred pave to je pravda. Vlani sme nemali moznost vidiet lebo posledne dve hodiny s Cancellarom iba nahanali celo. Ale myslim ze teraz je to uz iny Sagan ako pred dvoma troma rokmi. Ale uz viackrat som cital nazory a to aj zahranicne ze pave Roubaix Saganovi nevyhovuje lebo nema cas po nich zregenerovat ako na Flamsku ked sa z heligenov chodi dole kopcom. Ze Flamsko je ovela viac stvorene pre neho. No dufam ze raz to Roubaix vyhra uz viackrat som cital ze to je prave pre Sagana vrchol klasik.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Uto 14. Mar 2017 20:55:16

Ak1n0m píše:Nemohol by byť tým top pomocníkom pre Sagana, Macej Bodnár? Minulého roku sa zranil tesne pred klasikami. Na TDF v tej 11. etape vyhral Sagan hlavne vďaka nemu, aj dnes zašiel celkom dobru časovku, ťah má... Myslím. že by sa vedel obetovať pre Peťa. :?:


Maciej isto pôjde, časovkár na P-R je asi najlepšia voľba na pozíciu pomocníka. :) Môj tip na zostavu: Peter (líder), Saramotins (pri dajakých Petrových ťažkostiach alternatívny líder, vlani pekné 8. mieste, aj keď minútu za vedúcou skupinou), Burghardt (kvalitný jazdec na kockové klasiky, taktiež možná alternatíva za Petra), Bodnar, Bárta (obaja kvalitní časovkári, ich ,,motory" budú potrebné na úsekoch medzi pavé sektormi), Juro (na úvodnú polovicu, ale možno prekvapí a ostane až do záverečných selekcií), Schillinger a Mišo Kolář (obaja rýchli a relatívne robustní jazdci, Mišo má už 2 účasti, Schillinger dokonca 6). Ideálne by bolo, ak by dakto z Bory išiel do úniky - tradičná taktika tímov, ktoré nedokážu kontrolovať preteky. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Mar 2017 23:35:22

Maciek Bodnar je fantastický domestik a Peter to vie, nie nadarmo je sním po celý čas svojej profi kariéry. Častokrát ale plní úlohy v skorších fázach pretekov a preto nie je vždy taký viditeľný, ale len tak narýchlo, má veľkú zásluhu na Petrovom prvom klasickom WT víťazstve na G-W, na prvom víťazstve Petra v drese Tinkoff na Tirrene, minuloročnú 11. etapu na TdF ani nemusím spomínať .....

Ja osobne považujem Burghardta za výbornú posilu, má veľké skúsenosti so severskými klasikami pokiaľ bude potrebné, bude podľa mňa kryť Petrovi chrbát tak ako to urobil na Omloope. Pd Saramotinsa asi očakávame najväčšiu pomoc na Roubaix. Burghardt má aj celkom slušnú motiváciu, má len ročnú zmluvu a podľa mňa to, čo ukáže v nasledujúcom mesiaci, bude rozhodujúce pri jej prípadnom predĺžení. Ja som v diskusiách čítal všelijaké teórie, podľa niektorých mal by byť Peter v Sky či Etixxe, dokonca v BMC, alebo v Treku namiesto Degenkolba. Ja preferujem stav aký je teraz aj keď sa môže stať, že silnejšie tímy v závere Petra prečíslia a využijú to. Takáto situácia totiž núti Petra aby bol maximálne aktívny, aby inicioval úniky a snažil sa rozhodnúť sám. A takého Sagana mám ja osobne najradšej, aj keď to nie vždy prinesie víťazstvo. Peter potrebuje servis do určitej fázy pretekov a ja si myslím, že mu ho tento tím môže poskytnúť.

Ešte k Roubaix. Uznávam, že Peter Sagan verzia roku 2014 a 2015 sa nedá porovnať s jeho výkonnosťou od roku 2016. Minulý rok bolo Roubaix zmesou zlej pozičnej jazdy tímu so smolou. Veď si spomeňme, práve v čase keď boli Olegovci vzadu došlo k pádu do ktorého boli viacerí zamotaní a kým sa skonsolidovali prišlo k ďalšiemu pádu, zápche a prakticky k zastaveniu peletónu, niektorí cyklisti tam utekali cez pole. Peter ostal osamotený a jediný ktorý sa k nemu dokázal dostať bol Juraj. Lenže pri tempe ktoré sa išlo ho to dotiahnutie stálo toľko síl, že na nejakú výraznejšiu pomoc mu už neostali. Jednoducho deň blbec, ktorý sa ale stáva aj oveľa silnejším tímom, toho najlepšieho klasikárskeho sa to tiež týka. Ostáva len dúfať, že sa z toho chlapci poučili.

@Tibi - v pohode, máš na Boru iný názor, ja som už len trochu alergický na to vyplakávanie a to najmä vtedy, keď Bora ukazuje, že až taká mizerná nie je. Potom sa čaká na nejaké zaváhanie aby sa mohlo opäť plakať. Ako som už napísal, slabšie dni majú aj papierovo silné tímy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod VinBron » Uto 14. Mar 2017 23:53:52

Ja si myslím, že Peto čo sa týka klasík a hlavne Paris Roubaix bude mať tento rok dokonca famóznu podporu:

Marcus Burghardt - velmi skúsený klasikár, 2016 - 19. na P-R, pravidelne dokázal ako pomocník v BMC aj ostatné flámske klasiky jazdiť do TOP 30
Aleksejs Saramotins - opät skúsený 34ročný posledné dve umiestnenia na P-R:2016 - 8 .miesto, 2015 - 13. miesto!
Maciej Bodnar - skvelý časovkár,ale hlavne Petov spolujazdec od začiatku profi kariery, nechal by aj všetky zuby na pavé v Arenbergu pre Peta
Juraj Sagan - niečo v tom chlapcovi predsa len je, ved je to predsa Sagan, minulý rok RVV 45. a P-R 51. miesto, a ako pán kapitán hovorí, nik nepotiahne špicu bratovi ako brat bratovi
Ján Bárta - časovkár, srdciar, milovník dlhých únikov, škod, že ho nevidím v štartovke na Sanremo, ale P-R ho dúfam, neminie, takisto, môže byť Petovi veľkou pomocou za istých okolností

Moje rady a tipy pred monumentmi pre Peta?
Milano - San Remo - mal by si konečne veriť a zapnúť na Poggiu ten jeho magický prevod, ako na 23 ulici v Richmonde alebo bude stačiť aj Plumelec 2016, v zjazde svoj náskok len návýši a posledné 2 km po rovine ho už scvakne len Tony Martin a kedže ho v štartovke nevidím, máme San Remo doma :)

Ronde van Vlaanderen - no čo prísť v prvej skupine pred posledný prejazd cez Oude Kwaremont a Paterberg, tam vytrhať kocky kolesami a obstrelovať nimi už aj tak zúfalých Vanov (Van Avermat a Vanmarcke) a nie je o čom. Som zvedavý na Boonena, ale každý kto sleduje cyklistiku musí uznať, že na hellingoch je Sagan momentálne o level vyššie ako konkurencia, potvrdil to aj na T-A v Rieti, kde to bolo tiež po kockách a nestačili mu tam ani vrchári

Paris - Roubaix - peklo severu, Petov sen, ale doteraz asi jeho najväčšie prekliatie, áno pavé na Roubaix, robí Petovi problémy omnoho väčšie ako v Belgicku, ale zase komu nerobí. Ale úprimne si povedzme, že za sedmičkou Canellara, Boonen, Vanmarcke, Štybar,Boom,Terpstra a Degenkolb to ide najlepšie Petovi, Fabian je z hry von a ostatní ani zďaleka, nezažívajú vrcholnú výkonnosť z rokov minulých ked skutočne Peto na nich strácal. A najmä minulý rok bolo vidieť, že aj Peto už krajšie rúbe po tých kockách, nehniezdi sa tolko. Taktika na Roubaix, no nič modli sa a makaj, máš na to a hlavne nespustiť Boonen a Vanmarcka z očí
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia