Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Str 15. Mar 2017 22:20:46

Preco by sa mala vraciat la mania?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Str 15. Mar 2017 22:30:44

Aby nevyhral Demáre :D :D :D
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 15. Mar 2017 22:40:38

Focus-Shimano píše:Som zvedavy na @majove tipy :D urcite aj on da Demara ako vitaza RVV a P-R :D


do rici s tebou focus...tomuto tipovaniu som sa xcel vyhnut hlavne kvoli tomu ze som strasne zly tiper a ako som tu uz neraz spomenul som privelky srdciar na to aby som dokazal spravne tipovat...ale po takej priamej vyzve a provokacii od teba to predsalen spravim ale len monumenty ostatne klasiky necham tak ok?

MSR...asi ta sklamem focus-kamarat ale tu dam SAGANA...tento rok na to jednoznacne ma a to ci uz utokom na piagge alebo aj sprintom...osobne som presvedceny ze uvidime obidve varianty...peto to skusi aj utokom ktory ale kvoli silnejsim teamov nevyjde a nasledne tam bude sprint a ten vyhra...tento rok proste na to ma o tom som presvedceny....ALE ak ho podla mna niekto v tom zaverecnom spurte je schopny tento rok porazit tak je to prave DEMARE(samozrejme za predpokladu ze ho po petovom utoku na piagge stihne auticko dotiahnut spat :lol: :lol: :lol: ) Arnaud ma vybornu formu a tato klasika je prenho najvhodnejsia

RVV...sorry ale za mna zase SAGAN...tu je jednoznacne top favorit a ak vsetko pojde tak ako ma tak to bude jeho totalne dominantne vitazstvo

P-R...kua tak tu fakt neviem co napisat...srdce hovori znova SAGAN...tu sa nebojim jeho sily ci chopnosti takisto sa nebojim stastia lebo navzdy smolu na tomto monumente mat nemoze tu sa bojim ineho faktoru...psychiky...aj ked je peto v tomto naozaj dobre tak na tomto jedinom preteku by ho to prilisne xcenie a vola zvitazit mohli zradit...dufam ze nie...srdce mi dalej hovori ze ak nie sagan tak urcite Tommeke...jemu to tiez veeelmi zelam...no a co hovori rozum?...absolutne nic...tu je totizto pre mna viac kandidatov ako na inde...okrem uz vyssie spomenutych dvoch aj Dege, Viking, Sep, Terpstra, Styby a az sa hanbim to tu verejne napisat tak aj pan kral DEMARE a dalsi

kua jak ja sa tesim na bliziaci sa mesiac :D :D
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 15. Mar 2017 22:57:02

nat píše:. rovno od Boonena :

i).

Tommeke ešte stále neprekusol Dohu? :) Ešte čakám odnejakeho Grega va fundovany pokec. Dobre to napísal do diskusie k článku na cn "menovateľ" ( nebudem to sem dávať, chalan sa možno ozve myslím že c hodí aj na ci
) No uvidíme čo ten slávny quickstep ukáže.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 15. Mar 2017 22:58:02

Focus-Shimano píše:Preco by sa mala vraciat la mania?


pretoze Le Manie robila z tohto monumentu to o com by monument mal byt. Cavendish to dokazal vyhrat v roku 2009 (cize spurteri by o svoj monument neprisli) ale musel siahnut riadne hlboko a zasluzit si to. povedal ze prave Le Manie bolo to, co mu dost oslabilo nohy. momentalne za dobreho pocasia je MSR lahky pretek o nahode.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Str 15. Mar 2017 23:08:17

Focus-Shimano píše:Preco by sa mala vraciat la mania?


Aby to nebola taka nuda :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod menovatel » Štv 16. Mar 2017 1:21:52

Mino píše:
nat píše:. rovno od Boonena :

i).

Tommeke ešte stále neprekusol Dohu? :) Ešte čakám odnejakeho Grega va fundovany pokec. Dobre to napísal do diskusie k článku na cn "menovateľ" ( nebudem to sem dávať, chalan sa možno ozve myslím že c hodí aj na ci
) No uvidíme čo ten slávny quickstep ukáže.

Dík za chalana :)
Moc často na Cycling-news nedebatujem, ale tieto "mind-games" mi už liezli na nervy, tak som tam napísal, že Tommeke odlákava pozornosť od QS pokrikom "Sagan je favorit, jeho všetci chytajte (a nás nechajte vyhrať)". Plus fakt, že Dege, Sagan a Gavíria sú podľa bookmejkrov najväčší, navzájom cca porovnateľní favoriti. Plus známu vec, že posledných 5 rokov najväčší favoriti nevyhrávajú.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 16. Mar 2017 7:09:52

Preco do kazdej klasiky chcete pchat stale nejake kopce.Aj spurteri musia mat nejaky monument. Takto je to dobre, pretoze aj tak su spurteri na via roma dost unaveny a posledne roky nevyhravaju cistokrvny spurteri ale odolny spurteri ako Saša,Dege,Arnaud,Ciolek bol omyl v najhorsom rocniku M-SR.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 16. Mar 2017 10:21:07

redakcia sorry ze tu dam link z ineho portalu a aj ked si myslim ze vacsina si to uz precitala tak aj tak to tu davam lebo je to zaujimavy clanok: http://www.roadcycling.cz/clanek/favorite-milan-sanremo
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Mar 2017 11:35:48

Focus-Shimano píše:Moje tipy sú určite prekvapivé :D
Milano Sanremo - Démare
Dwars door vlaanderen- Démare
E3- Sagan
Gent-wevelgem - Démare
RVV-Démare
Scheldeprijs-Kittel
Paris-Roubaix-Démare

A ardény ovládne Julien Alaphilippe.


Celkom reálne, až na to, že Sagan asi E3 nepôjde :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Štv 16. Mar 2017 11:54:28

ifčopifčo píše:Sagan asi E3 nepôjde :D

to by ma zaujímalo, prečo si to myslíš?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Štv 16. Mar 2017 13:08:21

Mino píše:
ifčopifčo píše:Sagan asi E3 nepôjde :D

to by ma zaujímalo, prečo si to myslíš?

Zapísaný je všade. Ideálne je ísť rovno DDV a ak sa potom nebude cítiť, tak E3 môže vynechať. Ale podľa mňa pôjde všetko.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 16. Mar 2017 13:14:31

West píše:
Mino píše:
ifčopifčo píše:Sagan asi E3 nepôjde :D

to by ma zaujímalo, prečo si to myslíš?

Zapísaný je všade. Ideálne je ísť rovno DDV a ak sa potom nebude cítiť, tak E3 môže vynechať. Ale podľa mňa pôjde všetko.

minuly rok mu kombinacia E3, G-W a nasledne RvV vysla perfektne. vieme preco by mohol chciet startovat na DDV? viem, ze Lukas tu pisal, ze to vyzisti, ale zatial sa mu to asi nepodarilo. ja v tom velmi nevidim dovod, ze by startoval na DDV a nasledne vynechal E3. no a ak by startoval na vsetkych troch, teda DDV+E3+G-W , nebolo by to uz trochu vela?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Štv 16. Mar 2017 13:43:28

West píše:
Mino píše:
ifčopifčo píše:Sagan asi E3 nepôjde :D

to by ma zaujímalo, prečo si to myslíš?

Zapísaný je všade.

ja ho na ddv nevidím ( http://www.ddvl.eu/sites/default/files/ ... t_list.pdf )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Mar 2017 13:54:40

Je okolo toho trochu chaos, mňa dezorientovali 2 veci, najskôr toto
http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20170309_02772507
a potom aj priamo na stránkach DDV sa chválili, že tam Peter bude štartovať, to bolo 10.3., táto informácia ale z ich stránok zmizla. Naopak, teraz som si pozrel ich stránku a v štartovke aktualizovanej 12.3 Peter nie je.
http://www.ddvl.eu/sites/default/files/ ... t_list.pdf
Takže odvolávam, čo som odvolal a sypem si popol na hlavu :D A pritom stačilo len veriť cyckling.info
http://www.cycling-info.sk/aktualna-sez ... ar-slovaci

Takže sa dá konštatovať, že tip Focusa je úplne v poriadku a preteky ani nemusíme pozerať ;)

Teraz som si prečítal Minov príspevok a stal som sa zase Plhom :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Štv 16. Mar 2017 14:12:21

Ja skúsim takto:

Handzame: Baška
M-SR: Gaviria
Dwars: Coquard
E3: Sagan
G-W: Sagan
Ronde: Sagan
Scheldprijs: Kittel
P-R: Sagan
Brabant: Vakoč
AGR:- Colbrelli
Flèche Wallonne: Alaphilippe
L-B-L: Rosa

:-)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Štv 16. Mar 2017 15:27:19

MSR-Sagan
E3-Sagan
G-W-Sagan
RVV-Sagan
P-R-T.Martin
Amstel-Costa
Le fleche Wallonie-Alaphilipe
L-B-L-D.Martin

Možno sa vám bude zdať zlý typ dať na P-R prvého T.Martina, ale má na pavé veľkú silu. Musí prísť do cieľa sám ak chce vyhrať.Ja si myslím, že mu to vyjde veď minulý rok odťahal 150km. Chýbajú mu len skúsenosti. Ináč mám mierne pochybnosti o MSR, ale kto môže MSR vyhrať pravdepodobnejšie ako Sagan. Je ešte možné, že všetky 3 najslávnejšie ardénske klasiky vyhrá Alaphilip, ale ja mu veľmi neverím. On je teraz nejaký taký favorit ako bol Sagan v roku 2013.
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Sob 18. Mar 2017 8:46:49

elviska píše:https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11581/120759

Foggio :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Sob 18. Mar 2017 18:26:36

neznasam MSR tento pijavicny monument kde pravidelne vyhrava nie ten najsilnejsi :(
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia

cron