Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 28. Mar 2017 22:03:44

Tak Gilbert si ide svoje. V podstate mi pripomina Sagana minuly rok. Vyprovokuvava uniky 70 km do ciela, je silny. Na Ronde ho pridavam ku Gregovi a Saganovi. Paradoxne si myslim ze pre Petra este lepsie. To bude pekna podivana. Mozno mi ani nebude vadit ked Gilbert vyhra. Stale si myslim ze Sagan je najsilnejsi a na helingenoch nema nanho ani Phil Gil, no nevyhodu vidim v tom, ze Sagan na E3 a GW kopil chyby zatial co Gilbert a GVA jazdia momentalne bezchybne. Uz nech je nedela :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Mar 2017 23:11:27

elviska píše:Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be


Fantázia Elviska, si jednoducho skvelá, mám z toho zimomriavky aj 5 minút po skončení.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 28. Mar 2017 23:44:30

ifčopifčo píše:
elviska píše:Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be


Fantázia Elviska, si jednoducho skvelá, mám z toho zimomriavky aj 5 minút po skončení.

Nie som skvelá, tiež robím dakedy chyby.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rrYan* » Uto 28. Mar 2017 23:46:19

elviska píše:Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be



Wow, skvele! Len nejaka mutacia s anglickymi titulkami by sa mohla objavit :idea: :P
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Str 29. Mar 2017 13:09:04

elviska píše:Mám pre Vás video Okolo Flámka, ale z minulého roku. Len sa tu bojím už aj niečo zdielat. https://www.youtube.com/watch?v=2u5sc2u ... e=youtu.be


link je super, ale live to bolo naozaj velkolepe…mam tiez z toho zimomriavky,
nezabudnem na to hrobove ticho, posledne km, ked vsetci upriamene sledovali obrazovky,
my sme najprv nechapali, co sa deje, kedze nas nepustili s ruksakom do cielovej roviny,
museli sme sa predierat z opacnej strany, aj s bicyklami, cez priekopy … :D
stihli sme poslednych 12 km ale najprv mysleli, ze sagi nahana cance a svm a potom mam doslo, ze je to naopak, no a bolo po tichu :lol:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod miakee » Štv 30. Mar 2017 15:24:21

Čo poviete na Petrovu súpisku? "či to je jedno?" pri Petrovej sile, že mu niet rovného pomocníka. prekvapilo ma že toho rakúšana Pöstlberger, čo mu sa tak vcelku dobre podarilo nedali k nemu.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Štv 30. Mar 2017 15:40:06

miakee píše:Čo poviete na Petrovu súpisku? "či to je jedno?" pri Petrovej sile, že mu niet rovného pomocníka. prekvapilo ma že toho rakúšana Pöstlberger, čo mu sa tak vcelku dobre podarilo nedali k nemu.

Lukas je na supiske.
Na velonews ( tuším ) si pekne kopli do Bory. Bohužial keď sa človek nad tým zamyslí tak majú pravdu. Čakal som viac od Markusa. Bora už nemá nič lepšie. Pri troche šťastia, ktoré v posledných dvoch jednorazovkách chýbalo ( vlastne aj na S-B ), a keď nebude robiť poháňača ( teraz to spravil PS 15 km pred cielom, na Omloope 50km, potom vypisuju o GVA aký je skvelý ale to že tam vešal nohy nikoho netrápi, Gilbertovi to na E3 nespravil ). Verím že PS si dal lekciu na MSR aj na G-W
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 30. Mar 2017 16:14:43

Mino píše:
miakee píše:Čo poviete na Petrovu súpisku? "či to je jedno?" pri Petrovej sile, že mu niet rovného pomocníka. prekvapilo ma že toho rakúšana Pöstlberger, čo mu sa tak vcelku dobre podarilo nedali k nemu.

Lukas je na supiske.
Na velonews ( tuším ) si pekne kopli do Bory. Bohužial keď sa človek nad tým zamyslí tak majú pravdu. Čakal som viac od Markusa. Bora už nemá nič lepšie. Pri troche šťastia, ktoré v posledných dvoch jednorazovkách chýbalo ( vlastne aj na S-B ), a keď nebude robiť poháňača ( teraz to spravil PS 15 km pred cielom, na Omloope 50km, potom vypisuju o GVA aký je skvelý ale to že tam vešal nohy nikoho netrápi, Gilbertovi to na E3 nespravil ). Verím že PS si dal lekciu na MSR aj na G-W

Ja si myslím že Lukas bude na súpiske, len Bora ešte nedala oficiálnu súpisku na twitter. Ja som si tiež všimla že Velonews kopol do Bory aj do Petra, že aké dáva rozhovory po preteku, ale ked nie je naštvaný tak dáva v pohode rozhovory. A aj sporza si kopla do Peta, aj spolu s dvomi pretekármi, kvôli tej tukanici na Kemmelbergu, Peter sa dneska ospravedlnil na Twitteri. Inak dúfam že Peter bude v pohode v nedelu, lebo tolko negatívnych vecí okolo neho že až, aj na kona by to bolo vela. Vidno že po Milane nie je v najlepšej pohode, ale formu asi má. A čo týka tímu Bora, tak nemyslím si že sú až taký slabý. Je pravda že Quickstep, BMC aj Trek sú silnejší, ale celkom dobre prekvapili v Bore Lukas, Selig, Juraj tiež.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 30. Mar 2017 16:32:34

elviska píše: A aj sporza si kopla do Peta, aj spolu s dvomi pretekármi, kvôli tej tukanici na Kemmelbergu, Peter sa dneska ospravedlnil na Twitteri. Inak dúfam že Peter bude v pohode v nedelu, lebo tolko negatívnych vecí okolo neho že až, aj na kona by to bolo vela. Vidno že po Milane nie je v najlepšej pohode, ale formu asi má.

no veru. od E3 sa udialo tolko veci, ze mam obavy aky to bude mat dopad na Peta. ale dufam, ze sa ho to vybicuje k extra vykonu a vsetkym vytrie zrak. Peto sa vzdy vedel oklepat z roznych tlakov na jeho osobu. ale belgicky novinári mu tu tukanicu urcite este daju vyzrat v nejakých rozhovoroch pred pretekmi. lebo teraz su celi napichani ze belgicky jazdec po dlhych rokoch moze opat vyhrat RvV. Peto to bude mat velmi tazke ale snad bude mat po dlhom case v pretekoch aj potrebne stastie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Útoky na Sagana.

Poslaťod dexterko » Štv 30. Mar 2017 22:11:14

A presne o tom to je. O tej neférovosti v rámci pravidiel. Belgičania majú konečne po Boonenovi nejakého koňa, zrejme najväčšieho na Flámsko a chcú to využiť na maximum. Jeho najväčšieho súpera majú tam kde ho chceli a teraz mu už len nakladajú čo sa do neho zmestí. Zachádzajú do špinavostí. Mediálne útoky zo všetkých strán, vyťahujú sa úplné banality, ktorých je v každom preteku xy. Podobne ako sú aj Francúzi frustrovaní, že nemôžu nájsť GC jazdca na TDF, a tak sa hľadajú špinavosti na iných.
Myslím, že po P-R sa situácia ohľadom Sagana ukludní, pretože už nebude dôvod hrať ďalšie mediálne hry. Ale ak by to malo takto nejako pokračovať sínusoidne, tak by ma vôbec neprekvapilo ak by s tým Sagan praštil.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Útoky na Sagana.

Poslaťod simko » Štv 30. Mar 2017 22:32:23

dexterko píše:A presne o tom to je. O tej neférovosti v rámci pravidiel. Belgičania majú konečne po Boonenovi nejakého koňa, zrejme najväčšieho na Flámsko a chcú to využiť na maximum. Jeho najväčšieho súpera majú tam kde ho chceli a teraz mu už len nakladajú čo sa do neho zmestí. Zachádzajú do špinavostí. Mediálne útoky zo všetkých strán, vyťahujú sa úplné banality, ktorých je v každom preteku xy. Podobne ako sú aj Francúzi frustrovaní, že nemôžu nájsť GC jazdca na TDF, a tak sa hľadajú špinavosti na iných.
Myslím, že po P-R sa situácia ohľadom Sagana ukludní, pretože už nebude dôvod hrať ďalšie mediálne hry. Ale ak by to malo takto nejako pokračovať sínusoidne, tak by ma vôbec neprekvapilo ak by s tým Sagan praštil.

ano je najvyssi cas opustit Belgicko. a treba ho opustit s vyhrou:) velmi by si to zasluzil. na tych velkych pretekoch mal celkom smolu. SB pad a choroba, MSR legendarny vykon a prehra iba o centimetre, E3 a G-W zanechali taky zvlastny dojem. cize napriek tomu ze Peto je brutalne silny tak na dolezitych pretekoch zatial nemal potrebne stastie. ale Peto je velky bojovnik a velky sampion. ak by neboli vysielacky, a boli by timy menej pocetne tak Peto by vyhraval takmer vsetko. on je vyznavac pretekania starej skoly. s tym poctom cyklistov v timoch na GT a klasikach sa vsak uz vyvinula nejaka iniciativa tak snad sa coskoro dockame.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rrYan* » Pia 31. Mar 2017 1:45:58

Som celkom v ocakavani, ako bude Peto v nedelu naladeny. Ci je dostatocne silny, aby odolal tlaku, ktoremu je vystaveny. Dufam, ze je.

- za "bodycheck" na GW sa ospravedlnil
- "lacna hra" od QSF ho hadam skor nakopne, a
- ukazovanie prstom od ostatnych za odbrechnutie po MSR ja povazujem za prizemne farizejske, tak hadam aj on :)

Tak len dufam ze bude Peto v plnej sile, hlavne psychickej, aby ukazal, co v nom momentalne je.
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 31. Mar 2017 9:47:02

QS sa velmi zastrajaju ale ich utoky budu nieco znamenat iba ak sa k nim prida niekto z favoritov. BMC su silni a pojdu iba na Grega a su schopni uniky drzat na kratko az do poslednej fazy pretekov. nemaju ziadneho spolulidra, navyse je to prenho velky sen a jedna z posledných prilezitosti. Petovi si staci strazit iba Van Avermaeta. ziadny unik v ktorom by boli niektori ako Terpstra, Stybar, Trentin, Lampaert nic neznamena. taky unik moze mat kludne pred poslednou kombináciou Kwaremont- Paterberg aj 40 sekund a nic im to nebude platne. a Gilbert si podla mna bude strazit dvojicu GVA, Sagan.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod trma » Pia 31. Mar 2017 10:41:55

Podla (30.3.) http://www.rondevanvlaanderen.be/sites/ ... 3003_1.pdf je zostava Bora:
1 SAGAN, Peter
2 PFINGSTEN, Christoph
3 BURGHARDT, Marcus
4 POSTLBERGER, Lukas
5 SAGAN, Juraj
6 BODNAR, Maciej
7 SELIG, Rüdiger
8 SCHILLINGER, Andreas
R BASKA, Erik
R KOLAR, Michal
trma
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pia 31. Mar 2017 10:55:05

Najlepšie je to priamo od zdroja:

Bodnar, Burghardt, Pfingsten, Pöstlberger, Sagan, Sagan, Schillinger, Selig

DS: Poitschke, Valach

https://www.bora-hansgrohe.com/en/race/ ... dres/24180
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 31. Mar 2017 18:03:44

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Sob 01. Apr 2017 3:34:03

To čo sa popísalo a povyprávalo za posledné dni vo svete cyklistiky na adresu Sagana,tak to už presiahlo hranice môjho chápania.Čo sa týka toho incidentu z Terpstrom.Som toho názoru,že išlo jednoducho o pokus zbaviť sa v úniku ľudí,ktorí nemali snahu spolupracovať a veru keby to tak vyšlo,tak by bol Peter všade velebený,ako s nimi vybabral.
Čo sa týka následných reakcií Quick-stepu,tak mám taký dojem,že dostali pod tlak,tak akurát seba.Ak Sagan nevyhrá tento rok žiaden monument,tak to možno až taka tragédia nebude.Predsa len,ešte treba dobudovať tím............atď.Ak,ale neuspejú v Quick-Stepe,tak budú mať riadný problém.Veď naposledy vyhrali Flámsky monument v 2014 na P-R a to vďaka Terpstrovi.Čiže ak ratáme aj MSR,tak na ďalších 7 monumentoch ostali bez výhry.A to je na tím,ktorý sa špecializuje na JK doslova katastrofa.
Čo sa týka tej neštastnej nahrávky.Môj názor-chvala bohu,že je Sagan taký,aký je!!!!!!! Chcem tým naznačiť,že môže sa nám Peťko po MSR tváriť spokojne.On ma ale povahu takú,že neznesie a neznáša prehry a robí všetko preto aby bol on ten víťaz.Táto vlastnosť+výkonnosť a talent,robia z neho šampióna.
Nie nebudem ho ospravedlňovať za niečo,čo by nemalo uniknúť do médií.To je jednoducho úloha pre vedenie Bory,aby ho usmernili,ukľudnili a poučili.Hlavne teraz pred monumentmi.
RVV-pri tých všelijakých schovávačkách a hrách na to kto bude favorit(ten je všetkým jasný) a kto bude pod tlakom,som predsa len z jednej veci trocha zmätený.A to je aká bude vlastne tímova podpora Bory v prospech Petra.Neočakávam nijakú šokujúcu pomoc,na to sme tu všetci realisti.Mám,ale taký tušák,že vyslovene nesklamú a bude ich vidno.
Chcel by som upozorniť,že na posledných dvoch ročníkoch RVV,sa vlastne o víťazovy rozhlodlo,po nenápadných útokoch po rovinkách niekedy 30km pred cieľom. Čiže nie na ťažkých bergoch.V oboch prípadoch to bolo približne z 20 až 25 člennej skupiny.Chcem tým naznačiť,že ak bude znova takáto početná skupina 30km pred cieľom a Peter v nej bude sám z Bory,tak to nebude moc dobré.To sa budú veľmi ťažko zachytávať všetky pokusy o únik.Tento úsek zhruba medzi 35-až 20km pred cieľom považujem za kľúčové pokryť.Ideálne aj sám zaútočiť.Ak bude Peter 20km pred cieľom v prvej(alebo kľúčovej) skupine,tak ho o víťazstvo môže pripraviť zrejme iba tecnická porucha na bicykli.
Takže držím palce a uvidíme.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 01. Apr 2017 10:24:13

Tibi píše:To čo sa popísalo a povyprávalo za posledné dni vo svete cyklistiky na adresu Sagana,tak to už presiahlo hranice môjho chápania.Čo sa týka toho incidentu z Terpstrom.Som toho názoru,že išlo jednoducho o pokus zbaviť sa v úniku ľudí,ktorí nemali snahu spolupracovať a veru keby to tak vyšlo,tak by bol Peter všade velebený,ako s nimi vybabral.
Čo sa týka následných reakcií Quick-stepu,tak mám taký dojem,že dostali pod tlak,tak akurát seba.Ak Sagan nevyhrá tento rok žiaden monument,tak to možno až taka tragédia nebude.Predsa len,ešte treba dobudovať tím............atď.Ak,ale neuspejú v Quick-Stepe,tak budú mať riadný problém.Veď naposledy vyhrali Flámsky monument v 2014 na P-R a to vďaka Terpstrovi.Čiže ak ratáme aj MSR,tak na ďalších 7 monumentoch ostali bez výhry.A to je na tím,ktorý sa špecializuje na JK doslova katastrofa.
Čo sa týka tej neštastnej nahrávky.Môj názor-chvala bohu,že je Sagan taký,aký je!!!!!!! Chcem tým naznačiť,že môže sa nám Peťko po MSR tváriť spokojne.On ma ale povahu takú,že neznesie a neznáša prehry a robí všetko preto aby bol on ten víťaz.Táto vlastnosť+výkonnosť a talent,robia z neho šampióna.
Nie nebudem ho ospravedlňovať za niečo,čo by nemalo uniknúť do médií.To je jednoducho úloha pre vedenie Bory,aby ho usmernili,ukľudnili a poučili.Hlavne teraz pred monumentmi.
RVV-pri tých všelijakých schovávačkách a hrách na to kto bude favorit(ten je všetkým jasný) a kto bude pod tlakom,som predsa len z jednej veci trocha zmätený.A to je aká bude vlastne tímova podpora Bory v prospech Petra.Neočakávam nijakú šokujúcu pomoc,na to sme tu všetci realisti.Mám,ale taký tušák,že vyslovene nesklamú a bude ich vidno.
Chcel by som upozorniť,že na posledných dvoch ročníkoch RVV,sa vlastne o víťazovy rozhlodlo,po nenápadných útokoch po rovinkách niekedy 30km pred cieľom. Čiže nie na ťažkých bergoch.V oboch prípadoch to bolo približne z 20 až 25 člennej skupiny.Chcem tým naznačiť,že ak bude znova takáto početná skupina 30km pred cieľom a Peter v nej bude sám z Bory,tak to nebude moc dobré.To sa budú veľmi ťažko zachytávať všetky pokusy o únik.Tento úsek zhruba medzi 35-až 20km pred cieľom považujem za kľúčové pokryť.Ideálne aj sám zaútočiť.Ak bude Peter 20km pred cieľom v prvej(alebo kľúčovej) skupine,tak ho o víťazstvo môže pripraviť zrejme iba tecnická porucha na bicykli.
Takže držím palce a uvidíme.


ak aj peto nebude mat v tej skupinke o ktorej pises svojich tak stale tam podla vsetkeho bude ten jeden pretekar ktory xce ronde vyhrat asi este viac ako peto a ktory citi ze tento rok je dostatocne silny na to aby sa podarilo a mal by mat pri sebe v tychto momentoch podla vsetkeho este niekoho zo svojho teamu...cize do tychto momentov si myslim ze by malo petovy stacit drzat sa jeho a vyuzit jeho uspesnu jar a ambicie na to aby zaverecnu trojkombinaciu bergou dosla minikupinka(snad len dvojica) a na kwaremonte a oude ustavt aj ich(ho)...sam sice vzhladom na petovu povahu styl jazdy tomu nevererim ale pride mi to ako relativne jednoducha taktika ktora ma vysoky predpoklad na uspech ci?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 01. Apr 2017 18:13:51

Peter dnes na tlačovke vysvetlil svoj "bodyček"
"For sure I didn’t do the body check, or whatever you call it, on purpose," he said. "I think in that moment I wanted to go in the front, and my lever from the bike got stuck under the saddle of another rider and then after I lost my balance and went onto the left side, but it was not on purpose. What can I say? I’m sorry if I did something wrong, but there are worse things in the group happening."
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia

cron