Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 02. Apr 2017 23:46:33

motyliLET píše:peto siel kapelmur cca okolo 30 pozicie co bolo uplne vpohode aj takticky aj strategicky 100 km pred cielom on nemoze na kazdom bergu skakat za vsetkymi co sa pohnu dopredu on potreboval posetrit co najviac energie na kwaremont a paterberg posledny kde mal nato aj sam kludne stiahnut koholvek 20-40 sekund a gilbert bol na paterbergu poslednom uplne na dne proste kunda bunda a smola vola :) ale o tyzden je rubaix a pokial tam nebude ziadna smola tak si to vynahradi

suhlas. na poslednej kombinacii Kwaremont - Paterberg by Gilbert na Peta s Gregom stratil minimalne 30 sekund. a zrazu by QS utreli hubu. mozno by im ani podium nevydalo. cize urcite by som z hladiska taktiky Petovi vela nevycital. teda ak odmyslime tu chybu ze bol blizko barier.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod arcoolka » Pon 03. Apr 2017 8:16:21

Z tohto videa vidieť veľmi dobre že Peter naozaj zachytil ten kabát. Škoda.
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 03. Apr 2017 11:25:55

Bola by sranda keby P-R zachránili Petrovu klasikársku jar :) Jediný pretek, kde nedosiahol výraznejší úspech a práve ten by vyhral. V cyklistike nič nie je nemožné aj keď P-R mi prídu ako väčšia lotéria.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Pon 03. Apr 2017 11:29:46

arcoolka píše:Z tohto videa vidieť veľmi dobre že Peter naozaj zachytil ten kabát. Škoda.

Zdravím Ťa "arcoolka". Presne toto som aj já včera napísal vo svojom príspevku , že Peter zavadil riaditkami o ten kabát prehodený cez ochrannú bariéru a následne mu predné kolo hodilo do stojana bariéri. Čiže , tu je odpoveď všetkým fanúšikom , ktorý pripisovali tento pád za najväčšiu chybu Petrovi. Nechcem tu vytvárať žiadne konšpirácie, tak iba toľko k tomu , že sa udiala iba blbá zhoda náhod v danom momente.Tomu nášmu Petrovi chýba v poslednom čase hlavne kúsok šťastia a k tomu iba dodatok:štestí, co je to štestí, muška jenom zlatá. Prajem Vám pekný deň priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 03. Apr 2017 12:21:03

A keby zavadil o stĺp tak je to chyba elektrárne. :roll:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 03. Apr 2017 12:54:22

je mi Peta velmi luto lebo tu vybornu formu nepretavil velmi do vysledkov. velmi mu prajem aby mu to vytuzene Roubaix vyslo a tym padom by bolo vsetko vynahradene. Peto podla mna na P-R nepatri ani do top 5 favoritov a to by mohla byt jeho vyhoda.
na druhej strane si akoby koledoval a mozno je dobre ze prisla takato facka. oproti minulej sezone, akoby premyslal o vsetkom prilis, akoby bol nejak zviazany. teda od MSR samozrejme. podla mna sa snazi vsetko premysliet dopredu, koho sa kde zbavi, kde kolko energie minie, aby si ziadnu pijavicu nepriniesol do ciela. vidim to tak, ze Peto to AGR pojde bezohladu na výsledok P-R.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod arcoolka » Pon 03. Apr 2017 13:09:17

dexterko píše:A keby zavadil o stĺp tak je to chyba elektrárne. :roll:


Ak Peter zavadil o cudzí predmet zasahujúci do dráhy určenej pre cyklistov vymedzenej bariérami, tak to určite nie je jeho chyba. Či?
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pon 03. Apr 2017 13:23:14

arcoolka píše:Ak Peter zavadil o cudzí predmet zasahujúci do dráhy určenej pre cyklistov vymedzenej bariérami, tak to určite nie je jeho chyba. Či?


Samozrejme, že je - ja som včera dostal defekt a nevyhral som v športke - aj za to všetko môže Sagan!

Ale teraz vážne: chybou by som to nenazýval, možno menšou nepozornosťou... Ale čo už, stalo sa. V nedeľu je Roubaix a ja si myslím, že do TOP 5 favoritov patrí (je na neho zas najnižší kurz) a víťazstvo na Roubaix mu prajem ešte viac, ako som mu želal obhajobu na Ronde.

A keby to aj teraz nevyšlo, stále má dosť času - napr. Gilbert včera v 34-ke dosiahol štvrtý monument a Peter má od neho o cca 7,5 roka menej.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 03. Apr 2017 13:32:25

@dexterko. - tebe ani by nevadilo keby nabúral do toho stĺpu. Odkedy si napísal ten blog tak sa robíš najmúdrejším. Prepáč, ale mám z teba taký pocit. Tak aj ja napíšem svoj názor. Peter urobil chybu, ale či to bola len jeho chyba, nie som si úplne istá. Vo vyjadreniach hovorí že to bola jeho chyba, vie si priznať aj chybu, len mi je čudné že všetci píšu že je to jeho chyba, daktori ešte napíšu že tak mu treba a tak. Ale ako je na tom zdravotne, , už píšu ľudia pomenej. Počula som že po preteku išiel do nemocnice na vyšetrenie, chválabohu asi nič vážne. Len ja mam zlý pocit že do P-R sa nedá úplne do poriadku. Ale môžem sa mýliť. Ten pohľad keď spadol aj na hlavu nebol pekný, až ma zamrazilo. Aspoň vidno aká je dôležitá prilba, aj pre bežného človeka. Gilbertovi som dopriala víťazstvo, išiel skvele. Blahoželám.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Pon 03. Apr 2017 13:34:24

dexterko píše:A keby zavadil o stĺp tak je to chyba elektrárne. :roll:

Zdravím Ťa "dexterko".Pri všetkej úcte k Tebe ,ktorého som si vždy vážil pre objektívne a fundované príspevky , tak tento rok ako keby nastal nejaký zlom a píšeš mierne povedané trochu inak. Nechápem Tvoje ironické vyjadrenie na moje konštatovanie v príspevku, že Sagan zachytil riaditkami sako diváka.Podľa mňa to sako za tou bariérou nemalo čo hľadať a aj touto blbou zhodou okolností došlo k tomu pádu. Nič viac a nič menej som tým nechcel povedať, iba som poslal info tým diskutujúcim, ktorý ho hneď odsúdili, aby sa trochu nad tým zamysleli a možno prehodnotia svoje prvé komentáre. Dexterko, stačí keď si pozrieš príspevky pod úvodným článkom k preteku. V týchto pre Petra ťažkých chvíľach by sme ho mali my, jeho verný fanúškovia podporiť a povzbudiť do ďalšieho zápolenia. Možno si ani niektorý neuvedomujeme, aká dôležitá je psychická pohoda pred a počas pretekov, patrí medzi najdôležitejšie faktory pre dosiahnutie úspechu. Práve preto , ako písal na úvodnej stránke"Ježiš" , ten pravý, že do človeka , ktorý je na zemi nikdy nekopne a tohto by sa mali držať aj tí najväčší kritici Petra Sagana. Prepáčte, že som sa tak rozpísal, áno možno niekedy píšem viac srdcom , ako hlavou, ale aspoň viem , že ho mám na správnom mieste. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 03. Apr 2017 14:01:34

Peter si taktiež mohol vybrať druhú stranu. Je to aj jeho chyba ale len čiastočne. Rozumiem že v takej fáze pretekov a na tých kockách človek už veľmi nerozmýšľa dopredu. A inak neviem kto by mal byť favorit na P-R keď nie Peter. Minimálne do top 5 určite patrí.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Pon 03. Apr 2017 14:08:33

Fanusikovia zasahuju pretekarom do cesty. Kazdy sa tlaci do stredu, kazdy chce vidiet, pofotit co najviac. Ked su zabradlia, tak sa naklanaju vystrkuju ruky s mobilmy a kamerami. Toto sice nebol ten pripad, ale taketo kolizie su uplne bezne. Keby sa to stalo v pelotone, tak by som to nepovazival, za jeho chybu. Takto, ked mal celu sirku cesty, tak sa tomu mohol vyhnut. Ten kraj je evidentne najpohodlnejsi, ale aj najnebezpecnejsi. Pravidelne vidime, ze vsetci cyklisti toto riziko podstupuju.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 03. Apr 2017 14:22:08

Inak neviem odkiaľ niektorý viete ze Petrovi Roubaix nesedí .Peter mal na Roubaix viac krát smolu a neukázal čo naozaj vie. 2014 po troch rokoch sa vrátil na pavé útočil a skončil 6. 2015-problém s radením 2016-zlá pozičná jazda. Podľa mňa patrí do top 5 favoritov. Keď mohol vyhrať Roubaix náhodne Hayman tak Peter to so svojím umením môže tiež.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 03. Apr 2017 14:36:09

myslim si, ze Petovi kocky na P-R nesedia ako dlazdene kopce na RvV. je to aj stylom akym sa na P-R jazdi. nie je tam vôbec priestor kde by nohy zregenerovali. viaceri pisete ze Peto do top favoritov 5 urcite. no podla mna len tesne tesne. minuly rok ked mal vybornu formu tak mu znemoznil Cancellarov pad (a aj prilis skory unik Boonenovej skupiny) predviest viacej. ale na zaklade vykonov a vysledkov z posledných rokov su pre mna favoriti tito: Degenkolb, GVA, Stybar, Boonen a az za nimi by som zaradil Peta. pred Peta by som dal aj Vanmarckeho ale ten sa potyka s chorobami a padmi a ktovie ci vôbec bude startovat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 03. Apr 2017 14:39:44

Focus-Shimano píše:Inak neviem odkiaľ niektorý viete ze Petrovi Roubaix nesedí .Peter mal na Roubaix viac krát smolu a neukázal čo naozaj vie. 2014 po troch rokoch sa vrátil na pavé útočil a skončil 6. 2015-problém s radením 2016-zlá pozičná jazda. Podľa mňa patrí do top 5 favoritov. Keď mohol vyhrať Roubaix náhodne Hayman tak Peter to so svojím umením môže tiež.

Peto v roku 2014 utocil len preto, lebo vedel ze keby ostane s nimi tak ta skupina ho utrhne na Carrefour de l'Arbre. preto si urobil mensi naskok a aj tak ho sice obehli ale len tak tak sa za nimi stacil zavesit na konci tohto posledného pave. ale uz vôbec nemal nohy na spurt on bol rad vtedy ze to aspon takto dopadlo. ano tie dva roky 2015 a 2016 mu nedovolili viac ukazat a preto vlastne je zahalene ruskom tajomstva ako by to Petovi islo na P-R keby bol v poriadnej forme. zatial mu nebolo sudene to predviest.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pon 03. Apr 2017 14:51:08

simko píše:...pred Peta by som dal aj Vanmarckeho ale ten sa potyka s chorobami a padmi a ktovie ci vôbec bude startovat.


Sep má po včerajšku okrem množstva zodratej kože aj zlomený prst, predpokladám, že štartovať asi nebude...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Pon 03. Apr 2017 15:05:37

dexterko neviem ci si vsadil na peta a prehral alebo co ale mas od neho nejake extremne naroky ppeto nie je stroj alebo robot ze bude stale bezchybny a stale vyhravat ked sa pozries objektivne na petove vlastnosti schopnosti aky je cyklista tak prides objektivne nato ze je genialny fenomen daleko prevysujuci ostatnych sucastnych cyklistov tak potom mi pride dost schyzoidne od neho neustale ocakavat 100% bezchybny strojovy vykon spravanie ci taktiku
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 03. Apr 2017 15:34:35

Na FB stranke Petra mate video ktoré objasňuje všetko, ak to ešte niekoho zaujíma.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Pon 03. Apr 2017 17:52:39

simko píše:myslim si, ze Petovi kocky na P-R nesedia ako dlazdene kopce na RvV. je to aj stylom akym sa na P-R jazdi. nie je tam vôbec priestor kde by nohy zregenerovali. viaceri pisete ze Peto do top favoritov 5 urcite. no podla mna len tesne tesne. minuly rok ked mal vybornu formu tak mu znemoznil Cancellarov pad (a aj prilis skory unik Boonenovej skupiny) predviest viacej. ale na zaklade vykonov a vysledkov z posledných rokov su pre mna favoriti tito: Degenkolb, GVA, Stybar, Boonen a az za nimi by som zaradil Peta. pred Peta by som dal aj Vanmarckeho ale ten sa potyka s chorobami a padmi a ktovie ci vôbec bude startovat.


Simko, nebudem tu velebiť Sagana, ale porovnávať rok 2015 a tento rok? Sagan má neskutočný ťah a silu, spolu s Boonenom topfavorit. A to že si pred neho dal Degenkolba a GvA a Zdeňka? Degenkolb minimálne tretinová Petrova výkonnosť, GvA na rovine a kockách isto slabší ako Peter a Štybar maximálne môže ťažiť z prejazdov cez pavé.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 03. Apr 2017 17:56:28

Presne tak Peter je velky favorit na Roubaix
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 262 hostia