Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 03. Apr 2017 18:12:20

ale ved ja by som bol neskutocne rad keby dokazal to Roubaix vyhrat:) ale hlavne podla mna Petovi prospeje ak nebude povazovany za favorita. a vychadzal som cisto z vysledkov a vykonov minulých rokov, nie zo sucasnej formy Degenkolba a Stybara. ked bol Peto vo forme tak mu technicke problemy (2015) alebo pady (2016) zabranili ukazat plnohodnotny vykon a dosiahnut poriadny vysledok na P-R. len mne sa trochu zdalo akoby jeho noham az tak kocky na P-R nechutili v porovnani s dlazdenymi flamskymi kopcami.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: smutne flandry

Poslaťod paula@sile » Pon 03. Apr 2017 18:21:30

mne bolo vcera do placu :cry: :cry:
po gilbertovom prichode do ciela sme to hned zabalili, ani necakali, kym dojde peto,
takto dobiteho sme ho nechceli vidiet, dufam, ze je, bude, do nedele v poriadku, ten pad bol fakt skaredy
niekto pisal, ze sa belgicania smiali ked spadol, ja som nevidela nikoho, kto by sa z toho radoval,
este k tym bundam, ze tam nemali byt, flandry su jeden velky cirkus, na trati stoja stotisice cyklistickych fanatikov, v tento den vladne vynimocny stav a pretekari to vedia…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Apr 2017 20:02:23

motyliLET píše:vobec nesuhlasim s nazorom ze peto na kapelmure zaspal 100 km na ronde do ciela a kopa heligenov to je proste hlupost vesat sa do kazdej unikajucej skupiny v peletone ostali bmc loto astana bora mal to kto kontrolovat este a tiez si stojim za tym ze quickstep ziadnu extra taktiku nevymysleli
peto siel kapelmur cca okolo 30 pozicie co bolo uplne vpohode aj takticky aj strategicky 100 km pred cielom on nemoze na kazdom bergu skakat za vsetkymi co sa pohnu dopredu on potreboval posetrit co najviac energie na kwaremont a paterberg posledny kde mal nato aj sam kludne stiahnut koholvek 20-40 sekund a gilbert bol na paterbergu poslednom uplne na dne proste kunda bunda a smola vola :) ale o tyzden je rubaix a pokial tam nebude ziadna smola tak si to vynahradi


S týmto budem polemizovať, tu sa predsa Peter nemusel vešať do unikajúcej skupiny, stačilo aby Muur začal v lepšej pozícii a nemal by žiadne problémy. Veď potom sa snažil vedúcu skupinu dostihnúť, bolo to vidieť a aj to sám v rozhovore povedal, tak to ho podľa mňa stálo oveľa viac síl ako keby sa jednoducho držal v popredí ako trebárs Kristoff ktorý je dôkazom, že až takú podlahu Podlahári nešli.
Súhlasím s dexterkom, že od tejto chvíle nemala Bora situáciu pevne v rukách a bola odkázaná na pomoc iných. Či chceš alebo nechceš, to roztrhanie peletónu na Muure bolo pre tieto preteky rozhodujúce. Ono sťahovať minútu, 40 km pred cieľom, keď už vlastne peletón neexistuje a sú len rôzne skupinky cyklistov z ktorých niektorí nespolupracujú, nie je až také jednoduché. Myslíš si, že keby na Muure bol Peter v popredí, tak by ho to viac unavilo, ako 40km stíhacia jazda za čelom pretekov? Tu nehovoríme o skákaní do každého úniku ale o úniku ktorý možno ani únikom nemal byť, podľa mňa boli Podlahári sami dosť prekvapení, že Greg a Peter ostali vzadu, oni chceli hlavne roztrhať peletón a zbaviť sa najmä domestikov iných tímov aby boli v prevahe, to, že sa zbavili dvoch najväčších favoritov bol pre nich bonus navyše.
Veď do Muuru sa vlastne nič také strašné nestalo, po Muure bolo zase 20 km viac menej po rovine, takže to "šetrenie" celkom nechápem.
Ostatné dva Monumenty na kockách (Roubaix 2016 a Ronde 2017) sa vlastne rozhodli okolo 100km pred cieľom, to by si v Bore mali uvedomiť a Peter by mal výrazne zlepšiť pozičnú jazdu. 30-40 miesto v peletóne je v poriadku na širokej ceste, ale nie je dobré na úzkych cestách Flámska a Roubaix, pred nájazdmi na hellingeny, či pavé úseky, z tej pozície sa dá ťažko reagovať na to, čo sa deje vpredu. Keď sa to začne trhať, tak predieranie sa dopredu stojí veľa síl, je tam riziko pádov a doskakovanie prípadného úniku stojí veľa síl. Peter podľa mňa od E3 nejde dobre pozične v rozhodujúcich chvíľach, na GW začal rozhodujúci kopec veľmi vzadu, preto prišlo ku kolízii a stálo ho to veľa síl, podobne včera na Muure.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Apr 2017 20:07:56

Focus-Shimano píše:Presne tak Peter je velky favorit na Roubaix


A čo Demare? ;-) Roubaix by mu mohlo sedieť viac ako Ronde kde bolo viac-menej isté, že na hellingenoch to nestojí, aj keď si mu veril. Na Rouibaix by som ho do širšieho okruhu favoritov zahrnul.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 03. Apr 2017 20:22:38

zas raz je mi na grcku zo slovače a tak uz tu radsej nic nepisem len pridam este jedno video: https://www.youtube.com/watch?v=mJ53r1WJY7s
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 03. Apr 2017 20:53:06

Aspoň že Gilbert nejde P-R. Lebo ako sa zdá, je to rozhodujúci faktor pretekov :D Podľa mňa je čiernym koňom Tony Martin a keď Sky nespadne tak tiež prehovoria do poradia. V Bore inak pôjde už náš šťastný trojlístok tak dúfam že bude konečne šťastný. A je mi stále viac smutno, že aká somarina dokáže ovplyvniť preteky :/
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 03. Apr 2017 20:57:26

hujhe píše: V Bore inak pôjde už náš šťastný trojlístok tak dúfam že bude konečne šťastný. /

Neviem, ale ja na supiske vidim len dvojlistok, ( ofiic BORA ) Scheldeprijs je trojlistok ale bez Juraja
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 03. Apr 2017 21:02:20

do dnes som ani nevedel že Sagan pôjde Scheldeprijs. Som myslel že si oddýche v Monaku. No ale asi máš pravdu. Ja som pozeral na stránku P-R kde Kolar este figuruje. Škoda, podľa mňa psychická podpora je ešte lepšia ako fyzická, ale v Bore vedia lepšie :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 03. Apr 2017 21:34:35

Scheldeprijs ešte nie je isté či Peter pôjde. Ja tiež sem dám link na Goly body sekundy. Na P-R budú mat iné biky. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11581/122336#103
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Pon 03. Apr 2017 22:37:00

majo píše:zas raz je mi na grcku zo slovače a tak uz tu radsej nic nepisem len pridam este jedno video: https://www.youtube.com/watch?v=mJ53r1WJY7s


Myslis nieco konkretne? Ja napriklad som uz prestal citat komentare pod clankami na C-I ....uz sa nedalo :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 03. Apr 2017 22:50:57

@elviska, Milanj55, motyliLET a pod.

Prepáčte za vyjadrenie, ale ja mám fakt niekedy pocit, že sa tu bavím so žiakmi základnej školy (vážne sorry za ten výraz, ale tak to cítim).
Mňa už tu nebaví dookola stále vysvetlovať to isté. Šak čomu prosím Vás nerozumiete. Evidentne ste môj kvázi blog vôbec nepochopili, tobôž moje názory na veci. Stále sa tu oháňate Peťovimi vlastnosťami, a hovorím ja snáď niečo iné? To je aká argumentácia, prosím Vás. Šak ja tu píšem o športovom výkone, o taktike, o veciach čo sa stali, ba aj o tých super ľudských vlastnostiach som v blogu písal, tak ja fakt nechápem čo mi tu furt vyčítate? Veď normálne píšem čo si myslím, žiadneho cyklistu neurážam, nepodceňujem, nehaním (na rozdiel od iných, aj tu na fóre). Opisujem holé fakty. Žiadne domienky. To, že s nimi niekto nesúhlasí, je len dobre. Aspoň sa tu máme o čom baviť. Veľa som pod blogom čítal, ako strašne chceme meniť Sagana a ja neviem aké bludy, máme ho nechať akým je. A robím ja toto? Myslím, teda viem, že nie. To, že z mojich názorov si niekto toto zoberie, ma fakt veľmi mrzí.

Ako čo. Teraz sa poďme všetci tváriť, že nič sa nedeje? Šak Sagan nezachytil QSF na Muure = pohoda, nebola jeho chyba, takticky šiel veľmi dobre, to len QSF mali viac šťastia ako rozumu, FAIL, (som rád, že to ifčo v príspevku opísal tak ako to vidím ja, ušetril mi pár viet). Sagan padol = pohoda, nebola jeho chyba, veď on nie je robot, on nemôže zvládať všetko, aké len to nároky máme na neho, FAIL, tiež som rád za ušetrené vety, keďže už to tu niektorí pochopili ako to bolo a napísali.

A týchto taktických chýb je na Sagana poslednú dobu až príliš. Tak ich poďme riešiť, neschovávajme sa za Saganov super talent, za jeho minulé a budúce výkony, za jeho vyjadrenia o mieri vo svete. To je všetko super, klobúk dole, že v tak mladom veku dokáže aj pod tlakom riešiť takéto veci, netýkajúce sa cyklistiky. Za to som ho nikdy nehanil. Kritizujem ho jedine za veci týkajúce sa jazdenia a vecí s tým súvisiacich. Tak Vás poprosím, nemoralizujte ma, ale normálne si argumentujme. Ak niekto nepochopil nejaký môj postoj k Saganovi či už v komentároch alebo v blogu, kľudne mi dajte konkrétnu otázku, a nechoďte okolo kaše. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Pon 03. Apr 2017 23:41:51

mate predstavu zeby mal sagan jazdit na spici do 10 miesta povedzme kazdy pretek uz od 150-100 kilometra? neblaznite na muur vletel 200 clenny peleton aj ked si bol niekde na 30 a spadne niekto pred tebou tak to proste nedas jazdit stale na uplnem cele ( nevravim tahat celo) je taktiez vycerpavajuce takto nenasetris energiu na zaverecne ataky ja stale tvrdim ze podlahari nemali inu moznost museli ist ale z priebehu bolo jasne ze z tej skupiny z muuru nik nebude za normalnych okolnosti na podiu snad mozno phill, ak by peto bol na cele a bol v tej skupine ta skupina by nesla bol tam aj bodnar totiz a ak by sla tak na kazdom bergu by niekto nastupoval to by peto aj tak nemohol vsetko lepit lebo by sa ustval a verte tomu ze v tej skupine by malako mal zaujem tahat vobec si nemyslim ze tych saganovych chyb je tak vela iste dalo sa co to urobit lepsie ci uz spurt na msr alebo ist dalej od barier ale realne vzdy a vsetci v takej situacii idu po krajicku a stale to tak bude ci na flandrach ci na roubaix aj to totiz setri energiu nestalo sa to prvykrat stybar ked visel cancelarovi na pr bol odpaleny divakom bola to jeho chyba ze nesiel po strede? ked sep a fabian sli pred nim? proste je to smola patri to k pretekom vsetkych pravych petovych fanusikov mrzi ze to zatial tuto jar nevyslo ale to nie je dovod rozoberat nejake takticke chyby na mure nemoholi by predsa na uplnom cele vsetci proste by tam nevosli sa mali pozabijat za kazdu cenu byt vpredu lebo takticky je to spravne? 100 km pred cielom? peto sam povedal ze to bolo fajn a ze sa citil ze gilberta dobehnu urcite vedel kolko mal sil a aky srot bol schopny ist vrch kwaremontu cestu po paterberg a paterberg , ono na mure ziaden extra nastup ani nebol ti vpredu zrychlili za nimi to padlo nejaka ta diera vznikla tak na ceste sa obzerali ci ist ci nie tak to skusili z hladiska vyvoja bolo pre podlaharov vyhodne aby taka skupina vpredu jazdila a ked bolo jasne ze ich dobehnu tak vsadili vsetko na jednu kartu a phill slapal svoj zivotny pretek no ak by to nevyslo zase su v poli porazenych phill bol ale rozdielovy hrac :) myslim ze nik iny od nich by nato nemal ani tomeke a bolo to aj vidno zo zaciatku gilbert tahal ale potom sa uz len viezol cize hrali to tak vedomo kazdopadne bol to napinavy a pekny pretek mohol byt este napinavejsi ale osud tak nechcel
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Uto 04. Apr 2017 0:05:08

dexterko píše:Belgicko zase nesklamalo. QSF konečne svoju silu pretavili aj v nejakú tú taktiku a zaslúžene vyhrali. Škoda, že zasa sa tu nájdu perly ako boli márny, jediný čo neťahali, vyhrali zo šťastím... Isto sme pozerali tie isté preteky?? Veď celý závod sa niesol v ich réžii. Všetci sa museli prispôsobiť im. Isto to nemali presne takto naplánované, ale boli všade tam kde chceli byť a celý čas mali pretek pod kontrolu. To, že Sagan padol a otvoril tak cestu pre Gilberta je absolútne nepodstatné. QSF nachytal dvoch najväčších favoritov na Kapelmuure na hruškách. To bol rozhodujúci faktor dneška. Ak v tom neboli nejaké problémy, tak jednoznačne takticko-pozičná chyba oboch. Obaja sa týmto odsúdili na pomoc iných. Už nemali pretek vo vlastných rukách. Naspäť do rúk ho dostali až na Taaienbergu/Kruisbergu (ak sa to tak dá vôbec nazvať) a to už bolo neskoro. Či by Gilberta dobehli? No netrúfam si povedať. Pre mňa to je 50/50. Či už Sagan padol preto alebo preto je jedno. Proste padol len svojou jazdeckou chybou. Teraz zasa hrdý slovenský fanúšik hľadá všetko možné na čo by sa dalo vyhovoriť - bunda, banner, zábrany, diváci... Veľmi by som chcel vidieť tie názory, keby by bol na Saganovom mieste GvA. By tu bol znesený pod čiernu zem. Jediné pozitívum, že sa to stalo Saganovi vidím v tom, že lepšiu demonštráciu pravidla jazdy po kockách si jury ani nemohla priať. Pre mňa úplne zaslúžený víťaz. Klobúk dole. ;)


Tak som sa rozhodol, ze sa ti povenujem blizsie :)
1. "zasa sa tu nájdu perly ako boli márny"
Toto som ti tu uz nedavno vysvetlil.
2."celý závod sa niesol v ich réžii"
Uplna hlupost. Da sa povedat, ze ovladali pretek od Muur van Geraardsbergen (95km do ciela) po Oude Kwaremont (druhý raz 54 km) Potom sa im pretek uplne vymkol z pod kontroly. Takze odkontrolovali 40 km z 260 kilometroveho preteku.
3."Či by Gilberta dobehli? No netrúfam si povedať."
Pozri si este raz zaver pretekov po Saganovom pade. Ak by nepadol, mali by ho este pred vrcholom Paterbergu.
4."Pre mňa úplne zaslúžený víťaz. Klobúk dole."
S prvou castou nesuhlasim, s druhou ano. Nebol najlepsi, nebolo to od Gilberta ani najtaktickejsie. Bol iba najodvaznejsi a mal velke stastie. Ale zasluzil si vyhrat a zasluzi si aj uznanie a prial som mu to.

K tvojmu blogu. Vela omacok o pijavicovani. Pijavica = wheelsucker asi najvystiznejsi preklad tohto uplne bezneho cyklistickeho pojmu. Ze si na to slovo alergicky je tvoj problem. Ale pijavice vzdy budu pijavice :) Ked niekto rovnomerne strieda tak pijavica nie je, ak taktizuje a spekuluje tak pijavica je. Ano aj Sagan to raz urobil, ked bol na TDF novacik. Ale, ked to urobi olympisky vitaz a majster sveta, tak si taky privlasto zasluzi. Pijavica nie je iba Avermet, ked to spravil Terpstra bol to aj on a ked to spravil Stybar, tak tiez. Gilberta som pijavicovat uz davno nevidel. Vlastne nepamatam sa ze by som ho niekedy videl tak jazdit.
"Áno, ale Sagan nemá to "pravé" cyklistické rozmýšľanie." Tak toto si totalne prestrelil. Podla mna Sagan vie presne co sa deje ked mu niekto nestrieda a co tym ziskava. a Tiez presne vie co sa stane ked prestane tahat. Mohol by tym zariadit, ze budu klasiky vyhravat vychcanci ako Demare, alebo Bouhani.
"Aj ja som hocikedy nahnevaný a nadávam, ale chápem súvislosti, chápem prečo je to takto a nie tak ako by sme si to predstavovali." Toto si napisal dost arogantne ako keby si bol jediny na slovensku co rozumie cyklistike.
"Patriotom treba byť, ale treba rešpektovať aj iných." Gilberta budem uznavat vzdy to je pravy sampion, rovnako aj Boonena. Contador jazdi perfektne. Frooma som vobec nemal rad, ale s akou vasnou pretekal na minulorocnej Tour, no nedalo sa mu nefandit. Ak niekto vyhrava necestne napr Demare tak ho za to budem hejtovat, alebo ak niekto bude agresivny cvok ako Bouhani tak ho tiez budem hejtovat. A ak niekto bude wheelsuckovat tak to tiez narovinu napisem.
"Že nehral trochu nefér. Aspoň na chvíľu." Toto ani nepotrebuje komentar

Aby som to zakoncil aspon trochu pozitivnejsie, mas aj nazory s ktorymi uplne 100% suhlasim, niektore som ti rozpisal uz v tom predchadzajucom prispevku, kde som na teba reagoval.
Sorry za chyby je to prilis dlhe nechce sa mi to opravovat a som lama do gramatiky, ked si nedavam pozor na pravopis.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod berloq » Uto 04. Apr 2017 0:18:57

Som unesený!

Pamätáte na minuloročné jarné klasiky? To bola krása, "nebe a dudy" oproti roku 2015. Snáď všetky s výnimkou Sanréma boli krásne, dokonca minulý rok aj Liege bolo tak strašne ťažké až mi bolo tých cyklistov ľúto. Tento rok trend pokračuje Celá Flámska kampaň ohraničená Omloopom a veľkým Ronde bola super. Klasiky aj semiklasiky, skrátka parádna cyklistika. Dokonca Sagan dokázal spraviť aj zo Sanréma totálne napínavú záležitosť. Takže klasiky, veľký palec hore!!!

Minulý rok som o Ronde prehlásil, že to bol senzačný pretek. Samozrejme, vtedy to pre nás dopadlo úplne inak... Ale tento rok? Krása... renesancia cyklistiky. Útok 95 km pred cieľom... to pohladí na duši. A strašne ma teší, že ho zosnovali legendy belgickej cyklistiky. Najprv pri postupe cez Kapelmuur som chytal husiu kožu, čo ten Boonen stvára, že to snáď ide vyhrať. Jasné mi to bolo v tej rovinatej pasáži, kde nechal všetko. Áno, do veľkej miery je včerajšie víťazstvo úspechom Boonena. Takže rozlúčku s týmto pretekom zvládol na jednotku. Pomohol tímu k víťazstvu, čo sa určite počíta a podal parádny výkon. Trošku zamrzeli tie mechanické problémy, ale ono to už vlastne veľa nemení, to čo chcel, to urobil. Pevne verím, že sa podobne ako včera QuickStep zhodne na jednom lídrovi aj ďalšiu nedeľu a všetci tam nechajú pre Tomekeho absolútne všetko.

Priznám sa, že som mal viackrát nutkanie tu niečo vypotiť o tom, ako Gilbert prestupom do QS úplne vyhasol. Kto by mu nejako poriadne aj veril? Za BMC nazbieral menej víťazstiev ako za jeden rok v Lotte, hlavne už vôbec nebol aktívny a dalo by sa povedať, že veľké množstvo jazdcov ho dávno predbehlo. Navyše totálny pretlak v QS na obe série klasík nenaznačoval, že Gilbert by mal ešte takto zasvietiť. Práve už za to mu patrí uznanie. Ako nový v tíme, aj keď s veľkým menom, dokázal všetky zavedené "firmy" odsunúť na druhú koľaj a berie víťazstvo, po ktorom tak veľmi túžil!

GuickStep predviedol fenomenálny kúsok. Keď dokázali Gilberta odtiahnuť od všetkých favoritov, aby mohol následne vyletieť. Gilbert bol na Ronde najlepšie pripravený. V excelentnej forme, psychicky presne naladený, na trase bol pozorný a presne sledoval čo sa deje, bol tam kde mal byť. Absolútne zaslúžený víťaz EPICKÉ víťazstvo!!! Zatiaľ čo ostatní súperi to nezvládli. Sagan, rozpútal nepochopiteľné mediálne nepokoje, ako rozhoduje on o víťazoch a podobne. Van Avermaet ten sa asi videl ako víťaz už pred pretekmi, veď kto by ho mal zdolať, keď už vyhral toľko klasík... navyše obaja nezvládli dianie na trati. A priznám sa, napriek tomu, že aj oni strašne dlhú dobu ťahali za svoje, v až tak čarovnej forme v ten deň sa mi nezdali. Vanmarcke k tomu sa ťažko vyjadrovať. Sky sú túto sezónu úplne out na dlažbe atď. atď...

Veľmi dobre to zmieňuje @ifčo. Nejde o to aký kilometer je na trati. Ide o to, kde sú súperi. A ak je Boonen, Gilbert, Vanmarcke a pár ľudí zo Sky na čele, mali tam byť aj všetci ostatní favoriti. Áno, keby zostali v druhej skupine a následne by ich dobehli, tak fajn, pošetrili viac, ale keď ich nedobehnú, tak to nie je, že "mali šťastie" ale totálne podcenenie situácie. Presne ako vlani na Roubaix... Jazdiť tie hellingeny (prípadne aj jednotlivé páve sektory na ceste do Roubaix) z úplného čela nie je žiadna nevýhoda... Naopak, podobnú taktiku vyznáva Boonen už dlhé roky a zrovna on je dôkaz toho, že to je taktika správna. Dobre si pamätám edície Ronde, kde Boonen jazdil aj 100km od ciľa tie bergy z čela. Taktiež na Roubaix sa z Arenbergu často vyrútil na čelných pozíciach.

Toto mám na klasikách najradšej. Tú rozmanitosť... také to cítenie. To ako sa na Kapelmuure na seba Boonena a Gilbert pozreli. Na týchto klasikách ide o to vyhrať. Nejde o to ako. Na Ronde nie je manuál, že vyhrať sa má drvivým nástupom na Kwaremonte a Roubaix na Carrefour de l'Arbre. Nie, tá rozmanitosť robí z klasík to, čo klasiky sú... Dúfam, že to tak zostane navždy.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 04. Apr 2017 0:41:32

berloq píše:Som unesený!
navyše obaja nezvládli dianie na trati. A priznám sa, napriek tomu, že aj oni strašne dlhú dobu ťahali za svoje, v až tak čarovnej forme v ten deň sa mi nezdali.



Sagan sa pre RTVS vyjadril, že preteky pre nich začali na poslednom Kwaremonte a Paterburgu. A tak to aj vyzeralo. Ja si myslím, že Sagan bol neskutočne silný, GVA asi tiež. 30km pred cieľom na tom stúpaní keď Sagan nastúpil tak sa za ním udržali len 4 jazdci. Úplne poľahky sa oddelil od poľa favoritov (Kristoff, Degenkolb atď.) Mal som dojem, že jazdí na pol plynu a až na tom kopci si povedal že, "ok, je čas začať makať" a tak to aj vyzeralo. Na Kwaremonte rozpútali show a Gilbert by bol na vrchole Paterburgu dostihnutý, možno by mal mierny náskok. GVA s Petrom čakali až na Kwaremont aby išli úplnú podlahu a odpadávali od nich jazdci ako z trhacieko kalendára.
Sagan má životnú formu, ešte silnejšiu ako na minulom RVV. GVA by na Paterburgu upiekol, ten už tam šiel zo sedla a to neveštilo nič dobré. Je pravda, že bol doudieraný z pádu takže tomu možno pripisovať nejaký význam. Zase na druhú stranu, vyšpurtoval si ešte 2. miesto za oddýchnutým ničiteľom okuliarí Trashstrom. Ten si už len stihol vypnúť merak aby si to potom mohol hodiť na Stravu. V mojich očiach je to ultimátny chudák.
Peter má skvelu výkonnosť ale nepretavil to túto jar do výsledkov. Nevadí, hlavne, že ho pád nedokaličil a bude mať šancu ešte udrieť na P-R.
Toť môj názor, asi sa nám líšia ale to je v pohode. Rešpektujem ten tvoj.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 04. Apr 2017 8:28:07

Neviem na čo sa hádate. Každý to vidí po svojom. BMC a Bora spravili na Muure chybu. BMC to priznalo.
Či to bolo sako, sveter alebo čo bola to jednoznačne chyba jazdca ( keby tam bol ktokolvek iny tak to prizna 99% z vas ). V prvom momente som myslel že zachytil niečiu ruku. Vdaka že sa mu nič nestalo...
Ked vidite ako si robia selficka tak sa mu teda cudujem, ze to riskol. Myslím že naposledy...

The end

Aspon svet moze oslavovat noveho hrdinu. Po TA sa riešilo ci moze Peter vyhrat vsetkych 5 monumentov. Po MSR prisiel na pretras Kwiatek. A cuduj sa svete po Ronde je na rane Gilbert. Som zvedavý či ho QSF nominuje na P-R. Bolo by to super.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 04. Apr 2017 8:41:25

Paci sa mi ze aj po Ronde sa stale riesi viac Sagan ako Gilbert :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 04. Apr 2017 9:00:47

Mino píše:Aspon svet moze oslavovat noveho hrdinu. Po TA sa riešilo ci moze Peter vyhrat vsetkych 5 monumentov. Po MSR prisiel na pretras Kwiatek. A cuduj sa svete po Ronde je na rane Gilbert. Som zvedavý či ho QSF nominuje na P-R. Bolo by to super.

myslim si ze potencial nato maju vsetci traja. ale treba tam aj kusisko stastia. Gilbert tym , ze mal LBL a Lombardiu vybavene tak uz mu staci sa sustredit iba na monumenty od MSR po P-R a prave tieto monumenty si vyzaduju rovnaku pripravu. teraz uz ma aj RvV. ale myslim si ze MSR a P-R sa mu uz nepodaria. podla mna nebude tento rok na PR ani nominovany a ak hej, tak iba kvôli tomu aby Boonenovi oplatil pomoc z Ronde. QS sa jasne vyjadrili ze tam bude vsetko obetovane pre Boonena.
Peto ten aby sa mohol zacat venovat priprave na LBL musi mat vyhrate P-R ktore je jeho velkym snom. kedze priprava na MSR a LBL sa vôbec nevylucuju, coho dôkazom je aj Kwiatek. takze tam by to bolo v pohode.
no a Kwiatkowski ten potencial tam je ale takisto ma najprv podmienku vyhratia LBL az potom sa moze zamerat na ostatne. a nie som si isty ci by niekedy na RvV a P-R bol uplne konkurencieschopny aj keby pridal kilogramy.

kazdopadne ziskanie vsetkych 5 monumentov je z môjho pohladu ovela viac ako vyhrat nejaky monument 5 krat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 04. Apr 2017 9:26:18

este teda ak sa vratim k tomu RvV. ja si vôbec nemyslim, ze Peto s Gregom to nemali vo svojich rukach. od posledneho Kwaremontu by Gilbert zacal stracat enormne. v priemere tak 10 sekund na 1 km. ved Greg stratil tym padom na Kwaremonte minimalne 20 sekund a nasledne Paterberg nesiel nejak zvlast rychlo (udrzal sa ho aj Terpstra) a aj tak dokazal stiahnut Gilberta tusim na nejakých 32 sekund ked bolo do ciela 4-5 km? cize samotny Greg bez Petovej pomoci a bez padu na Kwaremonte by dokazal Gilbert stiahnut na cca. 10 sekund. pre mne osobne neexistuje ziadna polemika ci by ho dostihli. inak Greg je podla mna celkom spokojny s druhym miestom pretoze videl ze Peto by ho na Paterbergu nechal v smutku. nikto nema teraz taku silu v nohách ako Peto. Paterberg je prenho idealny rovnako ako bol idealny pre Cancellaru.

mne osobne sa tieto preteky az tak nepacili, a to hlavne kvôli tomu ze posledných 15 km chybala kvoli Petovmu padu poriadna akcia. suboj na poslednom Kwaremonte a Paterbergu by som urcite vymenil za tu akciu na Muure a to co nasledovalo potom a aj tu dlhu solo jazdu ktora pripominala trochu ine roky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Uto 04. Apr 2017 9:28:05

Focus-Shimano píše:Paci sa mi ze aj po Ronde sa stale riesi viac Sagan ako Gilbert :D


tak, tak a peto opät stredobodom diania

https://www.radsport-news.com/sport/spo ... 103107.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 278 hostia