Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 09. Apr 2017 18:37:40

Na záznam nemám náladu. AK by Peter skončil bez tech. problemov 120 tak ma to tak nesere ako 2 defekty v dôležitých momentoch. Opäť kopec blbých príspevkov na diskusii. Takže si to možno o mesiac- dva pozriem.
Gregovi a Štybymu gratulujem a verím že Norsko nám to vynahradí.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 09. Apr 2017 18:49:28

Greg je momentalne king a ma este lepsi rok ako vlani Sagan. Nebyt padu mozno vyhra aj Ronde.Neskutocne aku ma ten chlap kondicku jemu by hadam nevadilo ani keby mali klasiky 400 km aj tak by predviedol rovnaky sprint. Som rad ze nevyhral Stybar. Akoze dost pracoval prw Boonena ale tato vychcanost QS akoze vzadu mam sprintera mi uz lezie na nervy. Hadam nikdy sa nestalo ze by to ta skupi a skutocne aj dorazila a aj dnes to bolo jasne takze podla mna Stybar vyhovorku nemal.

K Saganovi skoda sa vyjadrovat asi najhorsia jar od roku 2012 ale zase treba ferovo uznat ze tolko smoly ako ma poslednu dobu to som unho jakziv nevidel. No dnes asi nemal na vyhru. V niektorych momentoch vyzeral byt megasilny no po tom druhom defekte uplne odisiel fyzicky. Asi aj mentalne. Tazko povedat aku rolu zohral pad. Jasne mal neskutocne vela smoly. Uz po prvom defekte som nadaval a po druhom som mal chut nieco rozbit lebo oba prisli po tom ako sa Sagan prepravoval na celo pretekov. No aj tak si myslim ze by dnes vytrieskal z toho max podium. Roubaix mu sedi urcite menej ako Flandry. Dufam ze nepojde Amstel. Treba mu vypnut. Dufam ze Greg pojde ked je v takom laufe.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 09. Apr 2017 19:14:53

pred mesiacom som dufal ze dnesny vecer stravim pisanim blogu s nazvom Kockova Jar ale nakoniec napisem len jednu vlastne dve: sila, vola, chut a odhodlanie tam jednoznacne boli ale stastia ani za mak. Klobuk dole pred GVA ked po tolkych rokoch sklamani a neuspechov sa vytiahol do zivotnej formy a tato Kockova Jar bola proste jeho. A nakoniec este tretia veta: Pan Gilbert vitajte spät
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 09. Apr 2017 19:30:42

majo píše:Klobuk dole pred GVA ked po tolkych rokoch sklamani a neuspechov sa vytiahol do zivotnej formy a tato Kockova Jar bola proste jeho. A nakoniec este tretia veta: Pan Gilbert vitajte spät

Ale keď pozriem tie výsledky ktoré má GVA, tak také mal Boonen alebo Spartakus vo svojich najlepších rokoch. Ale oni vtedy a hlavne Cancellara úplne drtili konkurenciu. GVA sa k tomu vždy dostane tak trochu ako slepý k husliam. Áno je dobrý, ale nie o toľko lepší ako ostatní, aby všetko vyhrával rad za radom. Ale ono sa to vždy tak nejako obráti v jeho prospech. A Peťo ako jeho úplný protipól čo sa týka šťastia. Teraz neostáva nič iné, ako stiahnuť hlavu dole, ignorovať celý svet a makať na sebe ďalej, on sa ten vietor raz musí obrátiť. A ohľadne toho Amstlu, ja by som na jeho mieste to asi skúsil. On momentálne nutne potrebuje nejaký výsledok, zvýšiť sebavedomie. Prehra by mu neublížila, napokon sú tam iní väčší favoriti.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 09. Apr 2017 19:41:21

Podľa mňa to netreba hrotiť. Peter vie najlepšie čo mu pomôže a tak aj spraví. Amstel by už bol moc po takej frustrujucej jari. Ale vôbec nechápem ako sa môže toľko smoly diať jednému človeku. Už vôbec nechápem odkiaľ berie motiváciu. Škoda je to aj z pohľadu diváka. Za celú jar sme nevideli priamy súboj dvoch najlepších. Až na Omloop.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 09. Apr 2017 20:13:09

West píše:
majo píše:Klobuk dole pred GVA ked po tolkych rokoch sklamani a neuspechov sa vytiahol do zivotnej formy a tato Kockova Jar bola proste jeho. A nakoniec este tretia veta: Pan Gilbert vitajte spät

Ale keď pozriem tie výsledky ktoré má GVA, tak také mal Boonen alebo Spartakus vo svojich najlepších rokoch. Ale oni vtedy a hlavne Cancellara úplne drtili konkurenciu. GVA sa k tomu vždy dostane tak trochu ako slepý k husliam. Áno je dobrý, ale nie o toľko lepší ako ostatní, aby všetko vyhrával rad za radom. Ale ono sa to vždy tak nejako obráti v jeho prospech. A Peťo ako jeho úplný protipól čo sa týka šťastia. Teraz neostáva nič iné, ako stiahnuť hlavu dole, ignorovať celý svet a makať na sebe ďalej, on sa ten vietor raz musí obrátiť. A ohľadne toho Amstlu, ja by som na jeho mieste to asi skúsil. On momentálne nutne potrebuje nejaký výsledok, zvýšiť sebavedomie. Prehra by mu neublížila, napokon sú tam iní väčší favoriti.


ano mas pravdu ale so vsetkym respektom a uctou ku kazdemu tak musim povedat ze podla mna spartakus a tommeke boli svojho casu proste o 2 levely inde ako zbytok sveta a aj preto bola ich dominancia taka jasna a drvenie superov take velke...podla mna dnes je tych top pretekarov podstatne viac...ja by som ale nesiel riesit a porovnavat minulost...teraz je teraz...peto bol extremne silny a napriek tej kope smoly a sklamani by si peto mohol vziat z tejto jary jedno a to to ze rok 2013 nebol nahoda a ze je schopny sa perfektne pripravit kazdy rok...ja by som bol za vypustenie amstla...podla mna teraz potrebuje hodit za hlavu JK dat sa dokopy psychicky a po tych padoch urcite aj fyzicky a sustredit sa na dalsie ciele...oblubene svajciarsko potom zeleny dres na TdF a mega oblubena california no a po tejto neuspesnej jari verim v mega uspesnu jesen a triple rainbow jersey to by bola fakt bomba...som si isty ze aj Peto sa k tomu postavi podobne a v Norsku by to naozaj mohlo vyjst...to je sice este veeeelmi daleko ale...no a co :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 09. Apr 2017 20:27:16

Este sa vratim k pretekom. Opat som si cyklistiku uzil. Roubaix a Ronde su moje najoblubenejsie preteky. Skoda ze zase rok treba cakat :D . Ronde je ale mam pocit v sucasnosti viacej selektivne a menej o stasti ako Roubaix. Aj ked aj tam vie stastie zahrat svoju rolu. Ved sme videli minulu nedelu :roll:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Ned 09. Apr 2017 20:58:32

Zdravím Vás priatelia. Tak dneska to opäť nevyšlo a šťastie si nevie nájsť cestu k Petrovi. Tie dva defekty v najnevhodnejších okamihoch pretekov v tak ťažkom teréne, tak to je už veľa aj na MS. GVA si víťazstvo plne zaslúžil a a patrí mu aj prívlastok "Kráľ jarných klasík". Ako by povedal náš český kolega "ja(CZ)":jsou v životě chvíle , kdy i vul zapláče, tak mne nezostáva nič iné, len konštatovať:keď sa darí, tak sa darí. Priatelia, po prečítaní príspevkov pod úvodným článkom mám pocit, že sa tam chodia zviditeľniť ľudia , ktorý sa v živote nevedeli presadiť vlastnou neschopnosťou a sem si chodia liečiť svoje úbohé ego. Tak , ako tu už spomenul "dexterko" , že mu pripadáme ako žiaci, tak neviem ako mu teraz pripadajú tí odborníci , ktorých príspevky hraničia so zdravým rozumom. Aj já, tak ako všetci z nás nie som nadšený z doterajších výsledkov Petra ale nebudem sa tu odbavovať na jeho účet. Celkom mi postačí , keď sa mu bude dariť na TdF a opäť získa zelený dres a pri obhajobe MS. Tu by som mu prial získať 3 x titul MS a všetko by bolo zabudnuté a všetci tí , čo mu teraz nevedia prísť na meno , by sa ako šibnutím prútika stali jeho najväčšími fanúšikmi. Prajem Vám všetkým pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 09. Apr 2017 21:13:50

Súhlasím. To si tam minimálne pýta mazanie príspevkov alebo nejaké IP BANY. Z dôvodu trollov na stránke som začal prispievať aj na fórum. Tu to vyzerá na inteligentnú diskusiu. Petrovi sa na MS poslednú dobu darilo tak dúfam že to ostane naďalej. 9 pretekárov mať asi nebudeme, ale videli sme že jemu stačia aj dvaja pomocníci. 6 už bude preňho luxus :D Greg je ozaj kráľ jari. Ešte keď pridá Amstel tak nie je o čom. Škoda že to osud nezariadil tak, aby sme videli súboj Grega, Toma, Fabiana a Petra naraz v top forme. To by boli preteky :/
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 09. Apr 2017 21:46:16

Petovi tuto jar nebolo sudene:( tolko smoly pokope este nikdy nemal. no a k tomu sa pridalo par chyb z Petovej strany a bolo to. myslim ze koniec jarnej casti prichadza prave vcas. dufal som ze by mohol ist AGR ale asi by to takto nebolo vhodne. aj ked GVA tam ide ako kazdy rok. mne osobne sa dnes zdal Peto velmi silny. netreba porovnavat Gregove patalie s bicyklom a Petove. boli v uplne inych castiach pretekov. navyse Peto aj utocil a z mojho pohladu to boli vyborne utoky, ktore mali hlavu a patu. je jasne ze po tom druhom defekte, ked sa dotiahol do Boonenovej skupiny tak na Carrefoure uz odisiel psychicky aj fyzicky.

ale myslim, ze da sa najst aj nejake pozitivum v tomto vsetkom. kedze Petovi tie velke vitazstva nepribudaju tak ako by sme si vsetci zelali tak si myslim, ze bude v cestnej cyklistike este dlho. sice mozno uz dalsiu sezonu vyhra MSR a P-R a po zmluve s Borou to zabali:) ale to si nemyslim. navyse P-R sa da vyhrat aj vo vyssom veku. GVA nikdy nemal taku vytrvalost ani taky spurt na konci pretekov, to vsetko prislo az ked sa dostal do najsilnejsich klasikarskych rokov po 30-ke.

ked sa mam na tohtorocne P-R pozriet z pohladu nezainteresovaneho divaka, tak to nebola ktovie aka edicia. chybal mi tam niekto, kto by to na Carrefoure roztrhal. Greg nato nema. sice ma uzasnu vytrvalost ale silu na kockach nema aby vsetkym usiel. ked som Peta dnes sledoval, tak veril som tomu ze na Carrefoure zautoci a nikto mu nebude stihat. takze zase ostava dalsie CO AK do zbierky a toho som sa najviac obaval. radsej keby na ferovku prehral na velodrome a skoncil druhy. no ale skor ci neskor sa stastie k nemu opat prikloni. tak snad to bude skor:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 09. Apr 2017 21:52:53

a este by som dodal ze Tony Martin velke sklamanie. minimalne na P-R som cakal od neho slusny vysledok. neviete mal tam potom nejake technicke problemy? co sa Kristoffa tyka tak ja doteraz nerozumiem ako tento chlap mohol vyhrat Ronde. ale to bola celkovo poslabsia edicia, Peto nebol uplne vo forme, Fabian nestartoval pre zranenie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Pon 10. Apr 2017 0:00:56

Au. To ani nie sú preteky, iba čisté šialenstvo.
Čo som videl: kľúčový bol ten prvý defekt, keď sa Peťo s Bodnarom ocitli na chvíľu na čele pri Ossovi a Stuyvenovi. Nedošlo by to takto do cieľa, ale v tejto zostave by boli schopní ísť nejaké udržiavacie tempo, dosť silné na to, aby sa ostatní hodne unavili, kým by ich docvakli. Bordnar by ťahal ozlomkrky, Peťo by pošetril a v rozhodujúcich chvíľach by mohol útočiť.
Ale na druhej strane si myslím, že na velodrome by Avermaet Peťa porazil, je fakt extrémne silný v takých dojazdoch.
Každopádne: by a keby sú hypotézy, skutočný výsledok sme videli v priamom prenose.

P.S. Znamená táto jar pre Sagana, že sa treba zamyslieť a spraviť rozhodnutie/a, alebo má proste pokračovať v tom, čo robil doteraz?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Apr 2017 0:50:15

Paradoxne, na jediných pretekoch po MSR, na ktorých bol Peter pred záverom v čelnej skupine a mohol bojovať o víťazstvo bol G-W kde sa o to pripravil tým sporom s Terpstrom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 10. Apr 2017 7:05:01

Napadlo ma, niekto z Bory hovoril že na tento Roubaix budú používať nové širšie plášte. Nemôže to byť príčinou tých defektov? Širšie plášte sú lepšie na kockách, ale obyčajne vyžadujú o trochu viac energie na rovnej ceste. A Petrovi na konci došli sily možno trochu skorej ako inokedy.....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 10. Apr 2017 7:12:34

S plastami to nema nic spolocne. Tipujem ze pouzili 28 alebo max 30mm a to nema ziadny vplyv na jazdu po asfalte. Podlahari pouzivaju to iste a oni boli bez defektov.Peter to proste psychicky vzdal.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 10. Apr 2017 7:38:06

Focus-Shimano píše:S plastami to nema nic spolocne. Tipujem ze pouzili 28 alebo max 30mm a to nema ziadny vplyv na jazdu po asfalte. Podlahari pouzivaju to iste a oni boli bez defektov.Peter to proste psychicky vzdal.

V tlači som našiel iba že pôjdu na nových bicykloch Specialized Roubaix. Asi pôjde o Specialized Roubaix 2017, s ktorými prišli koncom minulého roku. Sú tam nejaké novinky v odpružení a dá sa na ne dať plášť max. 32mm. Mám pocit, že o tých širších plášťoch hovoril v rozhovore Juro Sagan, ale nespomínam si že kde.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 10. Apr 2017 7:59:16

West píše:Napadlo ma, niekto z Bory hovoril že na tento Roubaix budú používať nové širšie plášte. Nemôže to byť príčinou tých defektov? Širšie plášte sú lepšie na kockách, ale obyčajne vyžadujú o trochu viac energie na rovnej ceste. A Petrovi na konci došli sily možno trochu skorej ako inokedy.....


Jeho unavili najmä tie dva útoky. Sám sa vyjadril, že do nich musel dať veľmi veľa sily, lebo jeho nechce nikto pustiť preč. A len aby si dorazil Boonenovu skupinu po druhom defekte tiež minul nejaké sily ... aj keď nakoniec práve toto bolo zbytočné, keďže si ich dorazila ešte skupina zozadu. Ale to už bolo aj tak jedno, bol by to boj len o 6. miesto.

Ešte som našiel. Sagan jazdil nejaké nové plášte od Specialized, ale len 28mm. Čo je šírka čo jazdili pomaly všetci. A podľa článku ich jazdili Peter aj Tomeke už aj vo Flámsku a na Scheldeprijs (28mm by mal v pohode zvládať aj Tarmac).
Aj keď dosť veľkú časť závodu odjazdil na zadnom kolese Mavic od neutrálneho servisu. Tam asi nikto netuší čo tam boli za plášte. Ale už to je v podstate problém, môžeš mať zrazu inú šírku, iný tlak ako by si chcel ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pon 10. Apr 2017 8:18:36

na eurosport.de hovorili o tych plastoch komentatori, ze vraj bora pouzila novy material, po tych defektoch naznacili, ci do toho bolo investovanych dost penazi, pretoze ine timy take problemy nemali
a ked mal peto defekt mali ho predsa roztlacit ale neurobili to, mne sa to zdalo trocha amaterske zo strany timu
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 10. Apr 2017 8:28:30

MichalJ píše:
Ešte som našiel. Sagan jazdil nejaké nové plášte od Specialized, ale len 28mm. Čo je šírka čo jazdili pomaly všetci. A podľa článku ich jazdili Peter aj Tomeke už aj vo Flámsku a na Scheldeprijs (28mm by mal v pohode zvládať aj Tarmac).
Aj keď dosť veľkú časť závodu odjazdil na zadnom kolese Mavic od neutrálneho servisu. Tam asi nikto netuší čo tam boli za plášte. Ale už to je v podstate problém, môžeš mať zrazu inú šírku, iný tlak ako by si chcel ...


Asi hovoríš o tom článku na Bikeradar. Ten som už teraz našiel aj ja. Zrejme naozaj išiel na 28. Navyše širšie plášte môžu byť len v kombinácii s kotúčovými brzdami a tie Peťo momentálne nejazdí. Bol to len nápad. Nechcem tu teraz vyprovokovať 10 stranovú technickú diskusiu. Navyše sme v nesprávnej téme......
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod menovatel » Pon 10. Apr 2017 8:49:33

ondro píše:P.S. Znamená táto jar pre Sagana, že sa treba zamyslieť a spraviť rozhodnutie/a, alebo má proste pokračovať v tom, čo robil doteraz?

Znie to možno kacírsky, ale ja si tiež myslím, že treba prehodnotiť. Peťo bol tejto jari enormne silný a vyjazdil enormne málo (na jeho pomery). Iste je za tým aj jazdenie väčšiny proti nemu. Ale konkrétne dva defekty na Roubaix a dva na olympijskom mtb vyvolávajú u mňa dojem, že jeho sila sa prejavuje na technike, ktorá na hrbatom teréne nevydrží, zvlášť keď niekoho doháňa. Takže u iných klasík to zrejme bola kombinácia smoly a nespolupracujúcich konkurentov, ale u P-R by som len o smole nevravel. To už začína byť štatistika.
Možno mal nejaký borák s rezervným kolesom čakať uprostred Arenbergu a ďalších viachviezdičkových dlhých úsekov. Na pešo, keď autá tam nemôžu.

Môj návrh: na rok vynechať Roubaix a skúsiť Amstel, možno dokonca L-B-L.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 66 hostia