Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Apr 2022 10:46:39

Tak zatial v belgicku slniecko aj ked dost zima no za 7 hodin sa moze este toho vela stat…nechcem byt hnusny ale dazd v poslednych 50km by bol zaujimavy ci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod water202 » Ned 03. Apr 2022 11:16:26

majo píše:Tak zatial v belgicku slniecko aj ked dost zima no za 7 hodin sa moze este toho vela stat…nechcem byt hnusny ale dazd v poslednych 50km by bol zaujimavy ci?


https://www.bbc.co.uk/weather/2789529
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 03. Apr 2022 16:26:37

prial by som Pogacarovi ale v sprinte to vidim blede. ano minuly rok proti Asgreenovi to mohlo byt podobne, nejaka sanca tam zije.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 03. Apr 2022 16:48:27

tak Pogi si to sam aj pokazil ale aj tak by nato asi nemal v tom sprinte. kazdopadne najlepsi cyklista sucasnosti a najsilnejsi v dnesnych pretekoch. mozno keby vedel na Paterbergu ze MvdP zacina stracat nejake 2 metre tak mohol ist zo sedla. Peter ked isiel zo sedla tak este vzdy dokazal zrychlit v tej hornej casti.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Apr 2022 16:54:33

Mathieu van der Poel sa narodil pre Ronde. ;) Veď posúďte sami podľa jeho (všetkých) účastí:
2019 - 4. miesto
2020 - 1. miesto
2021 - 2. miesto
2022 - 1. miesto
Páčilo sa mi, ako sa poučil z minuloročnej edície a záver zvládol oveľa lepšie. Je dobré, že Pogačar nevyhral. Nemusí mať všetko... A do ďalšieho pôsobenia v cyklistickom kolotoči ho takéto prehry môžu len nakopnúť. :twisted:
Inak, uvedomili ste si, že od legiend Fabiana Cancellaru a Toma Boonena tu máme prvého cyklistu, ktorý vyhral Ronde viac ako jedenkrát? 8-) Sila!
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 03. Apr 2022 16:58:36

@Za slusny svet
mozno sa MvdP poucil ale ide aj o protivnika. Asgreen to dal na dlhy sprint. ak by tu bol dnes minulorocny Asgreen tak tipujem ze MvdP by prehral opat. nie som si isty ci Pogacar je na dlhe 300m sprinty. preto nechcel zacat prilis skoro, ale mozno to mal skusit na dlhy. lebo na kratky je jednoducho MvdP prilis velky favorit. inak ak sa nic v buducnosti nestane tak Pogacar moze Ronde vyhrat velakrat a prist do ciela sam. to ako isiel Kwaremont, a aj posledny Paterberg, kto sa ho v buducnosti udrzi?
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 03. Apr 2022 17:02:27

Za Slušný Svet píše:Mathieu van der Poel sa narodil pre Ronde. ;) Veď posúďte sami podľa jeho (všetkých) účastí:
2019 - 4. miesto
2020 - 1. miesto
2021 - 2. miesto
2022 - 1. miesto
Páčilo sa mi, ako sa poučil z minuloročnej edície a záver zvládol oveľa lepšie. Je dobré, že Pogačar nevyhral. Nemusí mať všetko... A do ďalšieho pôsobenia v cyklistickom kolotoči ho takéto prehry môžu len nakopnúť. :twisted:
Inak, uvedomili ste si, že od legiend Fabiana Cancellaru a Toma Boonena tu máme prvého cyklistu, ktorý vyhral Ronde viac ako jedenkrát? 8-) Sila!


No to teda... A nebyť minuloročnej anomálie, tak by ich už dorovnal a vyhral by trikrát za sebou! Nehovoriac o páde v 2019, kedy musel dobiehať celé preteky pelotón aby bol na Paterbergu najlepší z favoritov a o týždeň neskôr vyhral Amstel galaktickým spôsobom... Veľmi som rád ako to dnes dopadlo, Pogačarovi sa bude aj mesiac o tomto snívať a o rok sa na 99% vráti plný zloby a preteky explodujú ešte ďalej ako tento rok :D ... Mathieu po zranení fantázia, Wout chudák obetoval istý titul majstra sveta v crosse, len aby z gauča videl Van Der Poela vyhrať tieto preteky :roll: ... Ale za mňa úžasné Flámsko, najlepšie od 2017 aspoň?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Apr 2022 17:02:48

simko píše:@Za slusny svet
inak ak sa nic v buducnosti nestane tak Pogacar moze Ronde vyhrat velakrat a prist do ciela sam. to ako isiel Kwaremont, a aj posledny Paterberg, kto sa ho v buducnosti udrzi?


Presne tak, ako vravíš. Ak začne prípravu cieliť priamo na Ronde, nebude mať konkurenciu. Práve preto píšem, že táto prehra ho môže len a len nakopnúť (v pozitívnom zmysle slova), hoci v cieli vyzeral veľmi frustrovane.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Ned 03. Apr 2022 17:13:16

skoda, ze ked sa to pred cielom spojilo, tak madouas zostal na mantineli a nakoniec tam nebolo miesto - sa mi zdalo, ze mal vyssiu rychlost ako mvdp a pogacar. prinajmensom to mohlo byt vyrovnanejsie.
kazdopadne po par rokoch konecne edicia, na ktoru sa oplatilo pozerat skor ako 20 km pred cielom! pogacar to riadne ozivil a minimalne podium by som mu doprial.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Apr 2022 20:37:35

Este donedavna sa o vyhrati komplet munumentalnej 5ky hovorilo takmer ako o mision impossible…za posledne cca 2 roky sa nas ale dvojica cyklokrosarskych majstrov presvedcila o tom ze ta moznost tu je a ja osobne po dnesku k tejto dvojke pridavam este Tadeja…osobne som presvedceny ze to zhodou okolnosti mohol dosiahnut aj Gilbert ale ta potrebna zhoda neprisla…takisto stale som presvedceny ze na to ma aj Julien ale cosi mi nahovara ze sa to nestane(bodaj by som sa mylil) a stale niekde v hlbke mojho vecne najivneho srdca verin ze by to mohol este stale zvladnut aj nas Peto…ale teraz vazne uprimne…kto ak nie niekto z tych troch?

Kazdopadne dnes krasne ronde ale nerad to priznavam tak jednoducho wva pri svojej forme mi tam dnes chybal…a samozrejme aj Peto…hlavne kvoli tomu takemu pravěu fanusikovskemu svrbeniu niekde v strede hrudneho kosa…nevie ci to mate aj vy ale pre mna aj tieto top preteky su bez Peta sice krasny ale ta emocia mi tam proste chyba…Petko nas daj sa este dokopy a vrat sa nam a ked aj nie no a co…aj tak ti dakujem za vsetko co si mi ako fanusikovy cyklistika dal
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 03. Apr 2022 22:06:11

Ja som stihol len poslednych 25 km ale prisla mi tato edicia ako velmi dobra. Prial som to Pogimu ale mozno je dobre ze nevyhral aj Ronde. :) Pana beka ako sliapal ten posledny Kwaremont. Ako Spartakus v najlepsej forme. A na Paterbergu veru mal MVDP co robit. Uzasny pretekar. Skoda ze sa nezapojil dnes aj Van Aert bolo by to este lepsie. Pogi si to pokazil na konci sam ale ci by dokazal presprintovat Van der Poela to netusim ale obavam sa ze asi nie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Uto 05. Apr 2022 8:47:15

Ja som v nedeľu ten monument nestihol, tak som si to musel s odstupom času pozrieť. Musím uznať , že to bol kvalitný duel a Pogačar vyzerá veľmi silný. Tá prehra ho môže dosť nakopnúť a zdravo motivovať do ďalších pretekov, myslím, že od Flandier už takú chybu v šprinte neurobí :D Van der Poel začína Van Aertovi dosť utekať, ziskava dôležité víťazstvá a umiestnenia a je efektívny, zatiaľ čo Wout je naozaj silný na začiatku sezóny, avšak treba objektívne povedať že je to vždy voči druhotriednej konkurencii a na druhotriednych pretekoch :idea: Zaujímalo by ma s akým "nadšením" sledovali Pogačarovu jazdu Kwaremontom a Koppenbergom ostatní adepti na Tour :D 8-) zdá sa že tento chlapec si už môže vybrať, či rozhodne TdF v časovke, v kopcoch alebo na dlažbe... :shock: Ten rozdiel v technike jazdy a vedeni bicykla je medzi ním a Rogličom, Thomasom, či Evenepoelom galaktický
Celkom ma zaujíma ako pojme nasledujúce preteky Mathieu, lebo má naozaj šancu získať double, Flámsko aj Roubaix, bude to zaujímavá podívana :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 16. Apr 2022 14:30:09

Ako to vidíte zajtra na Roubaix? Prial by som to nejakej starej páke, Kristoffovi, Gregovi.... a najmä Štybymu, ale väčší favoriti sú asi iní borci, v prvom rade MvdP, s otáznikom WvA, Asgreen, potom Mads Pedersen, Kung, Mohorič, týmto trom by malo vyhovovať, že tam nie sú stúpania, čo Ineosáci, Turner, Ganna, Van Baarle, omladili a zdá sa, že na klasiky majú asi najsilnejší tím, k širšiemu okruhu favoritov patria určite aj Stuyven, Laporte, Politt, Lampaert, Turgis ... ak by vyhral niekto mimo týchto mien, bolo by to asi prekvapenie, alebo som na niekoho zabudol?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 16. Apr 2022 17:50:44

Tak ja myslim ze ten okruh moznych vitazov je dost siroky ale roubaix je je v tomto svojske a velmi nevyspytatelne…dufam ze kung s mohoricom este nevyfucali lebo toto by mohol byt ich pretek…cyklokrosari tam samozrejme asi budu ale nieco mi hovori ze nebudu azbtak dominantny ako niektori ocakavaju…osobne by som tiez doprial uspech stybymu ale nemyslim su ze na to ma…to skor asgreen by mohol zachranit podlaharom jar…takisto ocakavam ze zamiesajunaj kartami necakane mena…ake? To neviem ale PR na to ma potencial…kazdopadne dufam a ocakavam suboj silnych zostav…ako povedal ifco ineos ide velmi dobre a urxite su namotivovany…jumbo by malo silne…predpokladam ze alpecin jude tiez chciet mat vaetko pod kontrolou…no som fakt zvedavy ako to bude vyzerat na trati kzdpopadne ocakavam zaujimavy a napinavy pretek so spurtom cca 7-8 clennej skupiny najlepsich
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Sob 16. Apr 2022 18:33:18

Ja očakávam, že o víťazstve sa rozhodne medzi Van der Poelom a Pedersenom.
Od Van Aerta neviem, čo po chorobe a tréningovom výpadku čakať.

Kung a Ganna sú silný, ale neverím, že dokážu počas preteku ujsť Van der Poelovi (ak nebude mať nejaké technické problémy) a ani v závere prešpurtovať MvDP a Pedersena. Navyše Ganna „veľké“ Roubaix ešte nedokončil...
Možno trepnem, ale z Ineosu očakávam ako najlepšieho Turnera, Van Baarle má naj umiestnenie na P-R šestnáste miesto.

Zvedavý som, ako sa dokáže k vlaňajšiemu umiestneniu priblížiť Florian Vermeersch, či Laporte dokáže potiahnuť, ak by to Van Aertovi nešlo. A či bude Štyby najlepší od podlahárov.

Turgisovi moc neverím, z pomedzi „starých pák“ môžu pekne dôjsť Kristoff a možno aj Dege...
A solídne umiestnenie predpovedám Pollitovi a Stuyvenovi.
Uvidíme zajtra, koľko som sa zas mýlil :)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 16. Apr 2022 20:41:06

Čo by ste povedali na scenár z roku 2016 a víťazstvo nejakého druhého Haymana? Mne by sa to celkom páčilo, dá sa predpokladať zaujímavý boj o denný únik, na Roubaix to býva celkom výhodná pozícia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 16. Apr 2022 21:27:49

ifčopifčo píše:Ako to vidíte zajtra na Roubaix? Prial by som to nejakej starej páke, Kristoffovi, Gregovi


Ja by som to tiež doprial Kristoffovi. ;) Počas tejto jari jazdí veľmi dobre a triumf na Roubaix by korunoval jeho peknú kariéru.

Som zvedavý na Gannu. Vraj sa veľmi intenzívne a cielene pripravoval priamo na Roubaix, tak sa teším, čo nám zajtra predvedie. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 17. Apr 2022 9:02:18

@ifco
Ano mozne to je ale ja tomu az taku dancu nedavam…tuto jar mame viacero dieslakov zivotnu formu a ak si to udrzali tak spolocne s cyklokrosarmy by mali “zarezat zvysok pelotonu”(ako brano merciaka :lol: ) na vykon…plus ak Ganna ako vravite ide cielene po titule tak by to mohol byt masaker…ale jemu by som to doprial
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 17. Apr 2022 12:28:55

Tak, 200 km od cieľa a už sledujeme totálnu cyklistiku. :lol: Ineos sa do toho poriadne pustil... A okrem nich je tam Bahrain a Quick-Step plus kopec menších tímov, ktorým táto situácia vyhovuje. Mathieu van der Poel a Wout van Aert to budú mať poriadne ťažké. Možno im to ušlo už až tak, že to nedobehnú... :shock:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Apr 2022 13:00:40

Za Slušný Svet píše:Tak, 200 km od cieľa a už sledujeme totálnu cyklistiku. :lol: Ineos sa do toho poriadne pustil... A okrem nich je tam Bahrain a Quick-Step plus kopec menších tímov, ktorým táto situácia vyhovuje. Mathieu van der Poel a Wout van Aert to budú mať poriadne ťažké. Možno im to ušlo už až tak, že to nedobehnú... :shock:


Budú to mať ťažké, pretože keď sa prvá skupina na pave roztiahne, tak sa budú musieť predierať cez zaostávajúcich cyklistov a budú hroziť kolízie a keď sa aj dotiahnu na čelo, bude ich to stáť veľa síl ktoré môžu v závere chýbať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 55 hostia