Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pia 07. Aug 2020 21:21:42

ifčopifčo píše:Ja si viem celkom predstaviť situáciu, že silné tímy pôjdu už na tom 13 km kopci pekelné tempo a odpárajú množstvo cyklistov ktorých už pri tomto počte nedokážu domestici dotiahnuť na čelo, v klasickej edícii bolo po Tuchine skoro 100 km roviny, v tejto edícii to po Niella Belbo vyzerá profilovo zaujímavejšie.

Tomu moc neverím. Sagana, Alaphilippa a MVDP tam neodpárajú a tých ťažších špurtérov zničia aj na Poggiu.

Edit
No vlastne tam nejaké to tempo asi dajú, aby tam špurtérov trochu načali. O to menej práce potom budú mať na poslednom stúpaní.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 07. Aug 2020 21:46:01

@West
mozno tam daju tempo ale na druhej strane, naco?:) ak sa postavi priblizne podobna skupina ako minuly rok na Poggiu tak ziadny sprinter nema sancu. aj ked Ewan obcas ma taky zablesk a napriklad Gaviria v Bergene. tak ano mozno niekto ich bude chciet unavit, mozno nejaky tim ktoru nema sprintera v zalohe.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 07. Aug 2020 21:54:59

Uz len to ze to bude v lete bude ine. 300 km v tom teple par jazdcov neprijemne prekvapi. Dufam ze nie Petra. Tiez si myslim ze to bude selektivne. Malo domestikov a velke teplo. Nebol by som prekvapeny ak by pod Poggiom bolo max 50 jazdcov v pelotone. Ak ma pamat neklame byva tam vacsia skupina. Ja si skusim tipnut 10 favoritov na vitazstvo. Uvidime ci tam bude vitaz :). Sagan, Gaviria, Ewan, Demare, WVA, MVDP,Alaphillipe, Colbrelli, Nibali, Gilbert.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pia 07. Aug 2020 22:17:35

simko píše:@West
mozno tam daju tempo ale na druhej strane, naco?:) ak sa postavi priblizne podobna skupina ako minuly rok na Poggiu tak ziadny sprinter nema sancu. aj ked Ewan obcas ma taky zablesk a napriklad Gaviria v Bergene. tak ano mozno niekto ich bude chciet unavit, mozno nejaky tim ktoru nema sprintera v zalohe.

Celkom konkrétne Astana. Oni tam nemajú žiadneho rýchlejšieho chlapa, takže im nezostáva nič iné ako skúsiť to pole okresať čo najviac (Fraile a Izagire je slušná vrchárska sila) a potom niekde Lutsenko asi skúsi sólo. Na Poggiu to už bude neskoro, musia začať skôr.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 08. Aug 2020 18:27:09

No nic:( nie je to tam jednoducho. Takto to ma vyzerat ked je forma zurocena. Takto mal Peto vyhrat v 2017 alebo 2013. Co uz vitaz zasluzeny a som rad ze nie Julian:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 08. Aug 2020 18:37:03

Prvýkrát za tie roky som nebol nervózny pri sledovaní MSR, lebo som nemal takmer žiadne očakávania. Z tohto pohľadu je 4 miesto fajn. Keď sa ale pozerám na WvA, aký má ťah výdrž a ako špurtuje, tak tu zrejme máme po dlhej dobe veľmi silného vyzývateľa na Peťov zelený dres na TDF.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 08. Aug 2020 18:59:17

simko píše:No nic:( nie je to tam jednoducho. Takto to ma vyzerat ked je forma zurocena. Takto mal Peto vyhrat v 2017 alebo 2013. Co uz vitaz zasluzeny a som rad ze nie Julian:)


Toto iste som si pomyslel aj ja.

Van Aert si krasne poradil s Julianom ktory mu prestal striedat. K Petrovmu vykonu niet co dodat vytazil asi z minima maximum. Nemal na to aby utocil. Na Poggiu som ho videl dost vzadu ked tahal Marcus a zrejme to nebolo jeho chybou.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Aug 2020 20:43:09

Podľa Petra sa jeho sezóna začína na Tour, toto poňatie jeho sezóny sa mi zdá nejaké divné, ale ono je celá sezóna divná, celý ten jeho program je zvláštny a možno aj preto je Denk taký rýpavý.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 08. Aug 2020 20:57:10

ifčopifčo píše:Podľa Petra sa jeho sezóna začína na Tour, toto poňatie jeho sezóny sa mi zdá nejaké divné, ale ono je celá sezóna divná, celý ten jeho program je zvláštny a možno aj preto je Denk taký rýpavý.

TDF mal ist aj tak, aj Giro, takže............ Aj s Girom Denk súhlasil.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Aug 2020 20:58:57

West píše:Prvýkrát za tie roky som nebol nervózny pri sledovaní MSR, lebo som nemal takmer žiadne očakávania. Z tohto pohľadu je 4 miesto fajn. Keď sa ale pozerám na WvA, aký má ťah výdrž a ako špurtuje, tak tu zrejme máme po dlhej dobe veľmi silného vyzývateľa na Peťov zelený dres na TDF.


Ak sa Peter výrazne nezlepší do Tour, tak to bude Tour ako minulý rok či v roku 2014 a ak si naopak WVA formu udrží a bude mať záujem o bodovačku, tak to bude mať Peter ťažké. Píšem to nerád, ale Peter od toho pádu na Tour nič poriadne ( na jeho predchádzajúce výkony) neukázal ani rýchly šprint, ani nejaký puncherský výkon :( Stále sme sa akosi utešovali, že už sa nemusí ukazovať všade a sústredí sa na veľké preteky, ale Peter predsa bol typický tím, že si udržoval vysoký štandard a aj keď nebol v top forme, tak bavil. Teraz jazdí defenzívne a keď to pár krát skúsil ofenzívne tak akosi nezmyselne (jeho únik na GW, kanadské klasiky). Možno sa skutočne budeme musieť zmieriť s tým, že Peter je už za vrcholom, nebol by prvý a ani posledný cyklista ktorý mal najlepšie roky v mladšom veku. Veľmi, ale veľmi rád by som sa mýlil. Samozrejme, keby hneď zajtra zavesil bike na klinec, tak to, čo doteraz dokázal je fantastické a patrí medzi cyklistické legendy, ale namlsal nás a tak som trochu smutný, že to skončí (možno) tak relatívne skoro.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 08. Aug 2020 21:01:32

@ ifco

Zaujimave vyjadrenie od Petra. Zrejme vsadzal na to ze na MSR sa ladit formu neoplati. No dufajme ze mu este porastie forma do Tour. Skoda ze toto bol jeho jediny monument tuto sezonu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Aug 2020 21:27:32

elviska píše:
ifčopifčo píše:Podľa Petra sa jeho sezóna začína na Tour, toto poňatie jeho sezóny sa mi zdá nejaké divné, ale ono je celá sezóna divná, celý ten jeho program je zvláštny a možno aj preto je Denk taký rýpavý.

TDF mal ist aj tak, aj Giro, takže............ Aj s Girom Denk súhlasil.

Elviska nevidíme do toho, nevieme ako to bolo pri tvorení Petrovho fárplánu, iste, keďže Peter ide Giro tak Denk súhlasil, ale ide o to, či s tým bol stotožnený alebo len ustúpil zo svojich pozícií. Tie Denkove reči o drahom Saganovi asi niečo znamenali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 08. Aug 2020 21:31:01

Ja si myslim ze Giro je skor Denkov napad ako Petrov. Ale tonje len moj nazor. Neviem ako to je.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Aug 2020 21:41:23

Keram píše:Ja si myslim ze Giro je skor Denkov napad ako Petrov. Ale tonje len moj nazor. Neviem ako to je.

To si ma celkom prekvapil, ja som si stále myslel, že to skôr Petrovi Taliani ho na Gire veľmi chceli a hovorilo sa aj o dosť vysokom štartovnom ktoré vraj Petra dosť motivovalo. Nie sú to samozrejme zaručené informácie, len klebietky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 08. Aug 2020 21:50:59

Ifco no ved moze to byt aj tak ako ty vravis. Ja som mal pocit ze aj prvotna myslienka ist Giro nebol Petrov napad a ja som mal aj potom pocit ze ist Giro miesto klasik ho nutia majitelia a sponzori. No mozem sa uplne mylit. To su len moje domnienky. Nikde som to necital alebo tak.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 08. Aug 2020 22:01:47

ja vidim v dnesku aj urcite pozitivum. a to je to ze nie su ziadne otazky ze co by bolo keby. lebo mnohe MSR pre nas koncili otazkami ze co by bolo keby Peto nespravil taku a taku chybu. dnes jednoducho to bolo tak ze Peto nemal formu nato aby nasledoval Alaphilippa. nemal nato uplne ani WvA ale doskocil ho v zjazde. trochu ma mrzi ze rok kedy mal Peto gule na utok nezurocil a teraz ked maju ini gule na utok a Peto by sa za nimi mohol vyviezt a prechytracit ich tak jednoducho nema nato aby sa na nich nalepil. skoda:(

@ifcopifco
ja si myslim ze TdF vie vela napravit. ale naozaj Peto smeruje formu tym smerom alebo to hovori len preto aby ospravedlnil Strade a MSR? ja by som zatial urcite nic nehodnotil, pockajme si na TdF. hovoris ze WvA ho moze vyzvat v zelenom drese. ale otazka je ci si WvA udrzi tuto formu ja si skor myslim ze nie. bol by som velmi prekvapeny. navyse v hladkych sprintoch je Peto stale rychlejsi to som si isty. ale urcite by to bol velmi zaujimavy suboj otazka ale aj ja ci by ho Jumbo pustilo bojovat o zeleny. apropo Jumbo Visma. su brutalne silni. preco aj ostatne timy sa nedaju na tie ketony?:) alebo ich uzivaju aj ostatni?
ja neverim tomu ze Peto by bol prirodzene za vrcholom. neexistuje aby bol v top forme na TdF 2018 a potom prirodzene uz nic dokopy. a ak zato moze ten pad tak je na mieste otazka ci niekto neurobil niekde chybu pri regeneracii. ME v Glasgowe, Vuelta atd. jednoducho ten pad v tom nejakym sposobom musi byt. ale videl som aj zablesky od Peta ako napriklad spominany Yorkshire. takze verme ze to este nekonci. nie je koniec kym nie je koniec:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 09. Aug 2020 7:58:17

Už druhý slovenský web kde ľudia uvažujú o scėnároch
kde WvA pôjde po zelenom na TDF pričom na holandskom webe bol článok s DS jumba že bude robiť 100%neho domestika a vie sa to už od Novembra.

Saganova cyklistika sa mi nejak nepáči. Celkovo to jeho poňatie od prípravy až po útočenie. Smerovať formu na TDF kde vezme 158. zelený dres čím sa nič nezmení a možno pridá etapu čím sa taktiež nič nezmení namiesto toho aby konečne vyhral najdlhší monument mi hlava nikdy nevezme. Buď výkonnostne padol alebo už nemá chuť a jazdí len pre peniaze. Po Bore si ho možno kúpi bohatý klub kde dostane tučný plat na dôchodok a zapadne tam prachom a my budeme spomínať na časy kedy sa vravelo o ére Petra Sagana.To bolo tak ťažké tento rok dať všetko do prípravy na tento víkend a konečne tu spraviť zárez? Veď nejde ani kocky kvôli miliónom z Gira. Ako keby musel časovať formu na TDF alebo Giro. Podľa mňa veľké prekalkulovanie z jeho strany. S Tinkoffom by už Sanremo mal a možno by ešte stále bol hladný po víťazstvách.
Toť môj názor ako ho vnímam jeho momentálny stav kariéry ja.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 09. Aug 2020 9:38:05

@Gaučový profesionál
Tvoj príspevok je zbytočne agresívny, ale máš pravdu v dvoch veciach:
1) Ísť M-SR len do počtu, ako prípravu na TdF, bola zo Saganovej strany hlúposť (ak je pravda, čo vraví). Forma sa dala pekne krásne vyladiť aj priamo na prvý monument (WvA je jasným dôkazom).
2) Už dlhší čas mám pocit, že Saganovi chýba hlad po víťazstvách. Nemá to, čo má Nadal, keď nastupuje na Roland Garros s cieľom vyhrať tam dvanástykrát... Nemá to, čo má 38-ročný Philippe Gilbert, keď odmieta ročnú zmluvu od Lefevera a radšej prestupuje do Lotta na tri roky, lebo chce pretekať a vyhrávať... Nemá to, čo mal Michael Jordan v každom jednom zápase (aj v parížskej exhibícii, v ktorej o nič nešlo)... Ten hlad po víťazstvách, niekedy až šialený, robí zo športovcov skutočné legendy. Sagan to v posledných rokoch niekde stratil a nám zostáva dúfať, že to ešte nájde... :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Aug 2020 11:00:31

@Gaučový profesionál - vďaka za to info o úlohách WvA na Tour, také informácie je dobré zdieľať pretože je asi nemožné sledovať všetky cykloweby.

Ani Poitschke si nedal servítky pred ústa a jasne povedal, že chceli vyhrať, Peter povie, že časuje formu na Tour, zvláštne.
Z Petrových slov mám akési "deja vu" to tu bolo aj minulý rok, od Tirrena vraj išla forma hore, na E3 to bola vraj prehadzovačka keď nestíhal,na GW išiel do nezmyselného úniku, na Ronde bol pasívny, na helingenoch sa prepadával a v podstate vyťažil z minima maximum, na Roubaix v závere odpadol, celú Tour bol nevýrazný, na kanadských klasikách sa pripravoval na MS a forma stúpala a na MS síce ušiel, ale keď už bolo jasné, že víťaz vzíde z prvej skupiny.

@simko - ako vynikne na Tour? Bude vyhrávať rýchle šprinty? Bude chodiť do únikov? Forma bude v poriadku o tri týždne keď v stúpaní na Poggio je v zadných pozíciách ako už dávno nie a bude v skvelej forme? To sa mi akosi nezdá. Veď Peter keď bol vo forme tak bol vo forme prakticky celú sezónu, od Strade až po Tour dokázal bojovať o víťazstva a aj keď nevyhral, vždy hral dôležtú úlohu a dobrú formu dokázal ešte vyšperkovať, keď formu nemal, tak ju nezískal, to sa ukázalo minulý rok alebo aj po páde na TdF kde sa na Vuelte pripravoval na MS ktoré vieme ako dopadli.

Je viac možností, buď ten pád zanechal stopy ako napríklad nehoda Degenkolba, ktorý je po nej len tieňom Degenkolba zo sezón pred nehodou, je možné, že Peter vyhorel a patrí k cyklistom ktorí boli úspešní v mladšom veku, alebo Peter nedáva do cyklistiky všetko. Nebudem riešiť či chce len zarobiť, či sa príliš rozptyľuje rôznymi akciami, či v tom hrá úlohu koniec manželstva alebo čokoľvek iné, to vie len on a jemu blízki ľudia. Budem mu naďalej držať palce a vychutnávať si cyklistu akého sme nemali a už asi nikdy mať nebudeme a tešiť sa z každého jeho prípadného úspechu. Bude sa na ňom odbavovať množstvo ľudí, má pre svoju bezprostrednosť, šaškovanie, tetovanie, zarábanie peňazí, Monako atď.. veľa neprajníkov ktorí sa teraz budú na ňom odbavovať, ja sa k nim určite nepridám len preto, že nebicykluje tak ako by som si predstavoval.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 09. Aug 2020 11:47:16

Pre všetkých:
Veľmi sme si zvykli na Peťove celosezónne boje v popredí, keď si to tak zoberieme, tak od 2011 dokáže robiť výsledky od februára do septembra (jarné klasiky, TdS, exToC, TdF, kanadské klasiky, MS...). To máme 9 rokov celoročného hodovania. Ak ma pamäť neklame, tak jediným podobným jazdcom je Valverde, poslednú sezónu sa pridal Alaphilippe. Možno ten útlm musel prísť, zapadnutie medzi favoritov, už nie topfavorit - čo by iní za to dali, aby ,,klesli" medzi favoritov. ;) Po všetkých vyhláseniach od vedenia Bory v posledných dňoch, aj keď si myslím, že Peter v nemeckom tíme zostane, by mu možno zmena prospela - napr. do Israel Start-Up Nation, ktorého v počiatkoch podporoval. Aj keď je tam ešte ,,bod Specialized", keďže je jeho hlavnou tvárou.

Ak si dobre pamätám, tak v niektorom videohovore spomínal, že sa chce opäť baviť cyklistikou, zaznelo tam tuším niečo o vyberaní nových (aj menších) pretekov (v budúcnosti). Aj to by mohlo pomôcť, taký Démare nemá problém chodiť na jednotkové etapáky a drviť zvyšok šprintérov piateho sledu - predsa len, výhra vždy zvýši chuť a sebavedomie.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia