Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 17. Apr 2022 15:56:53

Sagan by mal ísť na vyšetrenie do Jumba. Aha čo spravili s uzdravením jazdca, ktorý mal pred pár týždňami Covid a vôbec netrénoval.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 17. Apr 2022 16:21:31

25 do ciela…kto si to dnes zasluzi viac ako mohoric? To by bol monumentalny double
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 17. Apr 2022 17:01:08

Heh ineos dalsie vitazstvo…jar ako lusk pre nich…chudal yves toto si dnes nezasluzil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 17. Apr 2022 17:07:11

Tak Ineos uzavrel nádherný týždeň! ;) A to nás ešte čaká ardenská dvojička, kde určite nebudú v úzadí... 8-)
10.04. Amstel Gold Race - Michał Kwiatkowski
13.04. Brabantský Šíp - Magnus Sheffield
17.04. Paris-Roubaix - Dylan van Baarle
Každopádne, veľmi zaslúžené víťazstvo! Celý tím tomu išiel od prvých kilometrov oproti. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Apr 2022 17:12:31

Gaučový profesionál píše:Sagan by mal ísť na vyšetrenie do Jumba. Aha čo spravili s uzdravením jazdca, ktorý mal pred pár týždňami Covid a vôbec netrénoval.

Myslím si, že preháňaš, v rozbehnutej sezóne v dobrej kondícii mu zopár dní oddychu až tak neuškodilo keďže mal ľahký priebeh a nezanechalo to stopy na jeho zdraví. To je individuálna záležitosť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Apr 2022 17:18:07

Ineos urobil preteky a Van Baarle to korunoval, MvdP vyzeral unavene, Mohorič opäť ako veľký bojovník, tlieskajúci pán to pobabral, WvA monumenty utekajú, ale na L-B-L to môže napraviť, Štefan opäť výborne, len zatiaľ akosi nemá ako vyhrať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 17. Apr 2022 18:45:32

No mne je dost luto podlaharov…uz na start nastupovali s parrikovyki slovami v hlave akoby nestacilo ze oni sami si urcite mega uvedomovali ze maju za sebou katastroficku klasikarsku kampan a urcite chceli dnes uspiet aj bez vydieracskych reci ich sefa…lefevre je na jednej strane mag a na druhej totalny magor
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 17. Apr 2022 21:16:26

Zaujimave Roubaix. Videl som poslednu hodinu. Van Baarle bol najsilnejsi takze zasluzene. Ked tam neni Peter nema to ten lesk akosi :? No preteky zaujimave. Stuyven, Lampaert aj Mohoric mali ku koncu smolu ale nemyslim ze by to nieco zmenilo na konecnom vysledku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 18. Apr 2022 8:44:12

A co poviete na TE? V prvej polovici pretekov boli na tom celkom dobre az som si hovoril ze skoda ze je Peto mimo…potom sa ale uplne vytratili…chudak Turgis si doplnil dalsi pad do svojej zbierky tohtorocnych padov a nedokazal spravit vysledok a ostatny mi pride ze nevedia alebo nedokazu zobrat zodpovednost do svojich noh ked pridu o lidra(alebo proste na to nemaju? :?: ) Niky sa trosku pripomenul ale asi aj jemu samemu muselo byt jasne ze take mega solo nemoze dotiahnut do konca…ale ok aspon bol na kamerach

Este jedna zaujimavostka:

Na starte 7 borcov…a v cieli:
V top 12 … 3ja
V top 19 … 5ti
V top 23 … 6ti
A co ten 7mi borec? Dosiel 56ty!!!
O koho ide urcite tusite…Intermarchy Wanty…waau…tomuto poviem nadupana particka ktora dala do kralovnej klasik vsetko
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 23. Apr 2022 21:08:31

Tak ako zajtra? Pripíše si WvA druhý monument? Ak sa na ňom nejako neprejaví prekonaný covid, tak má veľkú šancu. Alaphilippe má, zdá sa, do top formy ďaleko, Pogačar nejde, Roglič nejde, Hirschi sa zatiaľ tiež neprejavil, Valverde, Woods, Mohorič? Fuglsang už asi na to nemá, že by Teuns alebo Cosnefroy ktorí majú dobrú formu? Som zvedavý na Pidcocka, ale Ineos pôjde asi na Martineza a v zálohe by mohol byť Kwiatek v slušnej forme, budú zase preteky v réžii Ineosu? Alebo prekvapí nejaký cyklista ako trebárs Maduas, McNulty, Caruso, Vingegaard, Benoot .... ale najviac by som to asi prial Remcovi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 23. Apr 2022 21:30:01

ifčopifčo píše:Tak ako zajtra? Pripíše si WvA druhý monument? Ak sa na ňom nejako neprejaví prekonaný covid, tak má veľkú šancu. Alaphilippe má, zdá sa, do top formy ďaleko, Pogačar nejde, Roglič nejde, Hirschi sa zatiaľ tiež neprejavil, Valverde, Woods, Mohorič? Fuglsang už asi na to nemá, že by Teuns alebo Cosnefroy ktorí majú dobrú formu? Som zvedavý na Pidcocka, ale Ineos pôjde asi na Martineza a v zálohe by mohol byť Kwiatek v slušnej forme, budú zase preteky v réžii Ineosu? Alebo prekvapí nejaký cyklista ako trebárs Maduas, McNulty, Caruso, Vingegaard, Benoot .... ale najviac by som to asi prial Remcovi.


Iste nás čakajú veľmi zaujímavé preteky. Výraznejší favorit tam absentuje a štartové pole je pekne vyrovnané. ;) Pri vymenúvaní adeptov na víťazstvo by sa ešte žiadalo spomenúť vo výbornej forme jazdiaceho Vlasova, hoci LBL je pre neho asi málo kopcovité. :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 23. Apr 2022 21:38:17

Ja zajtra fandim Martinezovy ale favorit je pre mna Vlasov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 24. Apr 2022 16:37:41

Woutik zase utrel hubu. Fajne :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 24. Apr 2022 16:38:20

Remco paráda, veľmi ma potešil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 24. Apr 2022 16:46:39

ifčopifčo píše:Remco paráda, veľmi ma potešil.

Odvážny útok na La Redoute a krásne zaslúžené víťazstvo. Aj mňa veľmi potešil. 8-) Už teraz sa teším na to, ako počas najbližších desať rokov budú súperiť o víťazstvá na LBL a Lombardii mladé talenty Pogačar a Evenepoel. Hlavne nech chlapcom zdravie slúži! Podľa všetkého nás čakajú skvelé klasikárske časy...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 24. Apr 2022 17:05:04

Ked Remco usiel tak nejak som tusil ze je to konecna. Remco je v tomto zvlnenom terene velmi silny. Skoda ze sa dnes nemohol porovnat s Pogacarom ale su v zivote dolezitejsie veci ako cyklistika. Preteky pekne skoda toho padu. Dufam ze Ala a ostatni budu v poriadku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 25. Apr 2022 9:23:10

Veľmi zaujímavý priebeh sme videli v poslednom jarnom monumente 8-) Trochu mi po La Redute prišlo ľúto, že tam neni Pogačar. Zrejme by to bolo akčnejšie. Takto to bola za Remcom celkom nuda :D ale prial som mu to už len preto že to odvážne skúsil z diaľky :D Julian sa riadne rozbil v tom páde, som trochu skeptický ohľadom jeho budúcnosti v tejto sezóne, keď som videl súpis tých všetkých zranení. A klobúk dole pred Bardetom. Iní by sadali na bike a šprintovali sa vrátiť do balíka, on duchaprítomne ostal pri Alaphilipovi a zavolal pomoc...Tomu sa povie Fair play :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 08. Okt 2022 18:35:00

Tak je za nami aj Lombardia. Chcel som kukat dlhsie ako som kukal ale v sobotu sa pritrafi vela veci co treba urobit takze som videl iba poslednych 18 km ale som rad aj za to. Ferovy suboj Pogacara a Masa. Dnes bol Pogi nezdolatelny. Pekna rozlucka Valverdeho a Nibaliho. Budu chybat obaja ale cas nezastavime.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Okt 2022 20:40:19

Tak Pogačar má nábeh vyhrať lombardiu ešte x-krát. Ostatní boli bez šance, trochu sklamal Vingegaard, som zvedavý ako by si viedol WvA.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 10. Okt 2022 9:17:48

Pogačar je po dlhom čase žiarciaca hviezdička na poli monumentov, a môžeme dúfať že ich zozbiera hŕstku a popreháňa nejaké rekordy :D Dúfam, že aj Evenepoel bude rovnaký "lovec" a nebudú na neho zbytočne tlačiť s Tour de France. Na margo Vingegaarda, pre mňa to nie je ani prekvapenie ani sklamanie. V Chorvátsku pretekal s 3. ligou a nedokázal vyhrať, ba dokonca v kopcoch ani striasť súperov. To , že po TdF zaspal na vavrínoch, je len jeho chyba. Urobil možno rovnaký zbytočný krok ako Tao Hart po Gire. Kým iní makali a jazdili, on si hovel s pocitom, že je najlepší a stačí mu nastúpiť na ďalší pretek a bude zase hviezda. Na to, že má 25 rokov a 12 víťazstiev by mal pristupovať k svojej kariére trošku svižnejšie. Pogačar je o viac ako rok mladší a je na 50tich víťazstvách. Evenepoel o viac ako dva roky mladší a 37 víťaztiev. To je celkom nezrovnateľné. Konkurencia Vingegaardovi značne uniká a to, že vyhral 1 Grand Tour kariéru nerobí.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia