Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 10. Aug 2020 16:43:04

Ak1n0m píše:Samozrejme, ale keby to bol iba pád, v time by to vedeli a nekritizovali by ho, lebo by vedeli prečo taká slabšia forma. Ja si skôr myslím, že je za tým aj strata motivácie. Posledné roky už aj fanúšikovia boli frustrovaný s priebehu pretekov. Nikto Saganovi nepotiahol, v skupine nespolupracoval, vyhrávali “náhodný cyklisti”. Od MSR 2017 to bolo na nervy. Presne tak ako Sagan po pretekoch sám povedal. K tomu sa pridali zranenia, kríza vo vzťahu a čo ja viem čo ešte. Potrebuje niečo vyhrať a pripomenúť si znova ako chutí víťazstvo. Končiť nebude, potrebuje nový impulz.

Možno ani v tíme presne nevedia čo mu je. Čo sa týka straty motivácie , to si až tak nemyslím, to by už dávno skončil, ale stále ešte preteká. Možno by mu prospel nový tím. Ja si stále myslím že zdravotné problémy, v tom hrajú rolu, ale možno už bude lepšie. A čo sa týka vzťahu, nemyslím si že ho to až tak poznačilo, však vyhral v tom roku Roubaix aj tri etapy počas TDF. S malým sa stretáva. Ja si ešte troška myslím, že možno syn ho zmenil, stále je hravý a má svojské odpovede, ale zdá sa mi pokojnejši a dospelackejší. Možno nebudete súhlasiť, ale posledný rok z jeho rozhovorov to tak citit.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 11:34:31

poprosim nejakych historikov a statistov. kedy naposledy vyhral niekto 20 rocny monument? alebo kludne aj 21:) lebo v sobotu k tomu moze dojst. myslim ze by nikto nebol nejako extra prekvapeny.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Str 12. Aug 2020 14:51:25

Celkom ma tato otazka zaujala, tak som nazrel do statistik...

Najmladsi vitazi monumentov, ktori v den svojho vitazstva mali menej ako 22 rokov:

18
18y + 362d - Liège-Bastogne-Liège, 1909 - FASTRE Victor

19
19y + 102d - Liège-Bastogne-Liège, 1925 - RONSSE Georges
19y + 205d - Ronde van Vlaanderen, 1944 - VAN STEENBERGEN Rik

20
20y + 83d - Liège-Bastogne-Liège, 1927 - RAES Maurits
20y + 175d - Il Lombardia, 1905 - GERBI Giovanni
20y + 251d - Milano-Sanremo, 1914 - AGOSTONI Ugo
20y + 275d - Milano-Sanremo, 1966 - MERCKX Eddy
20y + 362d - Paris-Roubaix, 1899 - CHAMPION Albert

21
21y + 14d - Liège-Bastogne-Liège, 1968 - VAN SWEEVELT Valère
21y + 33d - Il Lombardia, 1969 - MONSERÉ Jean-Pierre
21y + 44d - Paris-Roubaix, 1927 - RONSSE Georges
21y + 93d - Liège-Bastogne-Liège, 1908 - TROUSSELIER André
21y + 102d - Ronde van Vlaanderen, 1940 - BUYSSE Achiel
21y + 132d - Paris-Roubaix, 1907 - PASSERIEU Georges
21y + 168d - Il Lombardia, 1961 - TACCONE Vito
21y + 169d - Paris-Roubaix, 1909 - LAPIZE Octave
21y + 177d - Liège-Bastogne-Liège, 1911 - VAN DAELE Joseph
21y + 191d - Il Lombardia, 1906 - BRAMBILLA Cesare
21y + 210d - Ronde van Vlaanderen, 1925 - DELBECQUE Julien
21y + 217d - Ronde van Vlaanderen, 1946 - VAN STEENBERGEN Rik
21y + 219d - Il Lombardia, 1964 - MOTTA Gianni
21y + 253d - Paris-Roubaix, 1906 - CORNET Henri
21y + 256d - Liège-Bastogne-Liège, 1929 - SCHEPERS Alfons
21y + 274d - Milano-Sanremo, 1967 - MERCKX Eddy
21y + 286d - Il Lombardia, 1908 - FABER François
21y + 287d - Il Lombardia, 1910 - MICHELETTO Giovanni
21y + 299d - Liège-Bastogne-Liège, 1965 - PREZIOSI Carmine
21y + 303d - Paris-Roubaix, 1938 - STORME Lucien
21y + 316d - Milano-Sanremo, 1937 - DEL CANCIA Cesare
21y + 316d - Il Lombardia, 1957 - RONCHINI Diego
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Str 12. Aug 2020 16:31:58

Takže naposledy Merckx... Po 50tich rokoch tu máme nového Merckxa, takže pekná symbolika by to bola :lol:
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Aug 2020 10:06:24

Máme tu klasiku padajúceho lístia bez padajúceho lístia, zapíše si Remco svoj prvý monument? Podľa doteraz ukázaného v tejto sezóne je asi top favorit, ďalší adepti asi budú minuloročný víťaz Bauke, Fuglsang, Carapaz, možno Žralok, ten zatiaľ príliš nehrýzol ale mohli to byť mimikry, uvidíme čo Schachmann a Majka, Schachmann vyzerá byť v lepšej forme ale neviem či tých stúpaní nebude na neho veľa, potom tu máme Woodsa, v svojej asi top forme jazdiaceho Ulissiho, čo Vlasov, ktorý na Mount Ventoux nechal za sebou aj takých borcov ako Naira či Porteho, ten ale bude asi podporovať Dána, potom je tu Jumbák Bennett, tí zatiaľ vyhrajú na čo siahnu, na Almeidu, hoci sa ukazuje výborne to asi bude veľká nálož a bude podporovať Remca, Sosovi, Ciconemu, Aruovi príliš neverím, prekvapí niekto z druhého sledu, niekto ako Nieve, Molerd, Kelderman? a čo Tim Wellens? Nesmierne sa teším na zajtrajšok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 14. Aug 2020 11:36:19

@ifcopifco
ja som zvedavy aj na MvdP. ze ci bude pomerne blizko k niecomu alebo jeho ucast sa ukaze ako uplne mimo. v Gran Piemonte co bolo o dost lahhsie bolo vidiet ze bol na konci zakysleny. jednoducho nemal uplne na lahkonohych vrcharov. takze skor ocakavam ze nebude nejako blizko k podiu, ale uvidime...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 14. Aug 2020 14:05:22

Myslim si ze to vyhra Remco solo ale radsej by som bol keby to vyhra niekto iny. Doprial by som to Schachmannovi. Simko na MVDP som aj ja zvedavy a tipnem si ze vo finale nebude. Skoda ze dojazd je posunuty tak neskoro. Vzhladom na to ze je leto je to dobre ale finale neuvidim.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Lombardia

Poslaťod Phobos » Pia 14. Aug 2020 18:56:04

Van der Poel nemá šancu podľa mňa. Škoda, že Formolo nemôže využiť formu. Na Dauphiné to bol hrdinský výkon, ale zabudnuteľný. S monumentom by bol zapísaný do histórie.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Lombardia

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Aug 2020 19:14:28

Phobos píše:Van der Poel nemá šancu podľa mňa. Škoda, že Formolo nemôže využiť formu. Na Dauphiné to bol hrdinský výkon, ale zabudnuteľný. S monumentom by bol zapísaný do histórie.

Tak zase na monumente by ho nenechali takto zdrhnúť, prípadne by mu nedali taký náskok, Jumbo to kontrolovalo aby nebol ohrozený žltý dres, o etapu im až tak nešlo. Aj tak to bol od Formola výborný výkon, tlačil som ho do cieľa spomenul som si na jeho prvé profi víťazstvo na Gire, tam tiež prišiel sám do cieľa, akurát nerobil také voecklerovské grimasy ako dnes ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Lombardia

Poslaťod Phobos » Pia 14. Aug 2020 19:26:17

To hej, ja som to napísal, ako keby to už vyhral :) Ale myslel som tým, že si ťažko predstaviť, aby s takýmito nohami nefiguroval v závere a o to víťazstvo nebojoval.
Snáď sa zameria na klasiky a etapy, alebo vrchárske tričká, to je presne to, čo mu sedí.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 15. Aug 2020 20:31:39

lombardiu som nevidel len som refreshoval CI ale asi to bol pekny pretek...az na remca samozrejme...plus to vsetko co sa udialo na CdD...no poviem vam zatial je ta sezona pekne likvidacna...dufam ze sa to zastavi...inac nechapem naco je dobre v klasikach davat nejaky limit? v etapakoch to je pochopitelne a dava to zmysel ale v jednodnovych pretekoch mi to pride ako blbost...ci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 15. Aug 2020 21:09:31

Ja som videl od Mura po Civiglio. Som sa aj potesil ze skorej skoncia ako sa predpokladalo, ale zradila ma baterka v mobile :lol: Takze finale som nevidel. Zatial som cital ze Remco ma zlomenu panvu a dotlcene pluca. Este dopadol ako tak. Uvidime nakolko vazna je ta zlomenina. Dufam ze Giro nie je v ohrozeni. Bola by to skoda. Dnes Bora teda mala obrovsku smolu. Este aj Maxa zrazilo auto. Nastastie som nepocul ze by mal z toho nejake nasledky. Aspon ze Kamna im to trosku vynahradil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Cyclingman » Sob 15. Aug 2020 23:28:01

No tak quickstep má tých vážnejších zranení v poslednej dobe viac, najprv Jakobsen, teraz Remco, hádam sa dajú dokopy čo najskôr a Remcovi to až tak neublíži lebo formu mal neskutočnú. Bora musí mať dnes pekne zmiešané pocity, Buchmann s Mühlbergerom slušne doudieraný Schachmann ževraj prasknutá klúčna kosť tak u neho to na TDF nevyzerá a uvidíme ako sa dokáže pripraviť Buchmann a ako ho tento pád ovplivní. Ale Kamnä pekné víťazstvo, to ako utrhol z háku de la cruza bolo pozoruhodné a forma tam vyzerá že je. Tak dúfajme, že sa aj Sagan dostane na Tour do formy a niečo tam povyhráva.
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 16. Aug 2020 9:26:16

Keram píše: Uvidime nakolko vazna je ta zlomenina. Dufam ze Giro nie je v ohrozeni. Bola by to skoda.

tak ja myslim ze sezonu 2020 uz nestihne. toto je zranenie ktore ked sa stane nejakemu starsiemu cyklistovi tak uz sa nikdy nemusi vratit do nejakej extra formy. inak ak ma pamat neklame tak riadne narazenu panvu mal aj Sagan pri tom pade. Froome taktiez panva. Joseba Beloki je priklad ze vo vyssom veku sa uz nikdy nevratil do niekdajsej formy. samozrejme kazda ta zlomenina je specificka tak mozno Remco sa da dokopy pomerne rychlo. v jeho prospech hra vek kedze ma iba 20 rokov. no ale to teda bol vcera den len som cumel ked som cital textove prenosy. priznam sa nevidel som to, a teda neviem ako velmi Remco riskoval. kazdopadne aj toto je ponaucenie do buducna. inak MvdP celkom prekvapil, asi som ho v top 10 necakal aj ked strata 6 a pol minuty hovori ze bol trochu daleko od nejakeho boja o vitazstvo. myslim si ze startove pole bolo trochu slabsie , takze v buducnosti neviem ci ma vyznam prenho orientovat sa na Lombardiu. akoze vysledok je podobny aky by bol schopny v dobrych rokoch dosiahnut aj GvA. cize vysledok pekny ale musel by vela obetovat aby na tomto monumente mal naozaj aj realnu sancu. ale je vidiet ze formu nabera tak som naozaj zvedavy na RvV a P-R ze kto tam bude natom lepsie z tychto dvoch, ci Van Aert alebo vdP.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 16. Aug 2020 11:53:49

@simko

Asi som to videl prilis optimisticky. Ja som si pomyslel na Thomasa ten mal cez TDF 2013 tiez nieco s panvou a aj ju dokoncil a nevynechal vela pretekov potom. Je to na hovno, s prepacenim, ze jeden okamih mu zrusi dobre rozbehnutu sezonu. Ja som to pozeral ale v priamom prebose som to nezachytil. Potom davali az opakovacky. Ani komentatori nevedeli spociatku kde je Remco. Ale zrejme riskoval za Nibalim. Nakoniec aj Schachmann ma zlomeninu to som sa tiez unahlil ked som tu tvrdil ze je bez nasledkov. To bol velmi hlupy incident. :x

Co sa tyka MVDP a Van Aerta tak myslim ze tohto roku budu kockove monumenty o nich dvoch a ostatni budu komparz. Maju potencial byt podobnou dvojicou ako Boo en so Spartakom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 16. Aug 2020 12:08:48

@Keram
je to tak veru. za jeden okamih moze zrusit aj celu karieru. ako povedal Lefevere - Remco zije a na nicom inom nezalezi. cize po takomto pade musi byt v prvom rade vdacny ze je zivy. a ak to naozaj nebude nejaka velmi komplikovana zlomenina tak mal by sa vratit rovnako silny.

MvdP vs Van Aert. moze byt ze ostatni budu komparz ale uvidime, mozno ze RvV a P-R vyhraju uplne ini borci:) je to este daleko. Bettiol bol vyborny minuly rok na RvV ak si prinesie podobnu formu tak sa ho budu tazko zbavovat.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Lombardia

Poslaťod Phobos » Ned 16. Aug 2020 12:45:16

V zjazde zo Sormana to bol klasický Nibali™. Na Mure zistil, že na víťazstvo to nebude a tak zatlačil inde, tak ako to vie len on. A tým aj odhalil možnú Remcovu rezervu. On si síce mohol ten zjazd 2-3x vyskúšať, ale Nibali ho dá aj naslepo a určite rátal s tým, že vytvorí medzeru a (alebo) donúti niekoho k chybe. Presne to sa aj stalo, Remco tam jasne nestíhal. Škoda, že to tak dopadlo, ale v tom je Lombardia skvelá a komplexná - preverí nielen fyzičku a taktiku, ale aj techniku. Evenepoel sedí na bicykli koľko, 3 roky?

Van der Poel vynikajúci výkon. Myslím, že sa aj vyjadril, že to vezme ako tréning - čím tvrdšie, tým lepšie. Na kockách pobije ostatných ako malé deti.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Lombardia

Poslaťod simko » Ned 16. Aug 2020 13:00:21

Phobos píše:V zjazde zo Sormana to bol klasický Nibali™. Na Mure zistil, že na víťazstvo to nebude a tak zatlačil inde, tak ako to vie len on. A tým aj odhalil možnú Remcovu rezervu. On si síce mohol ten zjazd 2-3x vyskúšať, ale Nibali ho dá aj naslepo a určite rátal s tým, že vytvorí medzeru a (alebo) donúti niekoho k chybe. Presne to sa aj stalo, Remco tam jasne nestíhal. Škoda, že to tak dopadlo, ale v tom je Lombardia skvelá a komplexná - preverí nielen fyzičku a taktiku, ale aj techniku. Evenepoel sedí na bicykli koľko, 3 roky?

Van der Poel vynikajúci výkon. Myslím, že sa aj vyjadril, že to vezme ako tréning - čím tvrdšie, tým lepšie. Na kockách pobije ostatných ako malé deti.


ak by si Remco priniesol nejaky psychicky blok zo zjazdov tak sa obavam ze GT sa mu budu v buducnosti velmi tazko vyhravat (videli sme u Wigginsa). a ano jeho slabinou su zatial rozne technicke zrucnosti kedze bicykluje cca tie 3 roky.

ja verim ze kocky nebudu take ako by sa mohli zdat. inak budu velmi nudne. verim ze niektori vyskocia a vytru kocura favoritom. je to zvlastna, kratka sezona a dufam ze to nieco ovplyvni. je skoda ze DQS asi nebude tak silny na kockach ako predosle roky. lebo to by mohol byt zaujimavy suboj silne DQS vs. WvA vs. MvdP vs. zvysok favoritov.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 30. Sep 2020 17:11:36

Inak pod vahou novych skutocnosti zacinam si mysliet ze Peto s tym Girom asi dobre nakoniec obisiel. V taliansku je situacia pomerne dobra a Giro zrejme odstartuje podla planu. Zato oficialne je uz zrusene AGR a prave som cital ze Roubaix je kvoli zlej situacii vo francuzsku ohrozene. Cize mozno klasikari dostanu prilezitost maximalne na G-W a RvV, ak vobec.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 04. Okt 2020 16:57:17

no tak to som teraz zvedavy na UCI a rozhodcov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia