Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 19. Mar 2023 11:21:23

Mali ste potom kuknut včerajši sport na RTVS, alebo talianske média po preteku.

Áno, budem si pozerať 10 portálov v 6 jazykoch lebo neviem čo so životom. Pozrel som si včera z archívu Poggio a bolo mi jasné že túto sezónu Sagan vo WT nič svetoborne nespraví.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 19. Mar 2023 11:34:40

Gaučový profesionál píše:
Mali ste potom kuknut včerajši sport na RTVS, alebo talianske média po preteku.

Áno, budem si pozerať 10 portálov v 6 jazykoch lebo neviem čo so životom. Pozrel som si včera z archívu Poggio a bolo mi jasné že túto sezónu Sagan vo WT nič svetoborne nespraví.

Nemusíš pozerat portály. Nikde som nenapísala že musíš. Ale potom viacerí nepíšte staršie vyjadrenie a staršie PR vyjadrenia tu budete stále spominať. Plus na sociálnej sieti aj tak v krátkosti má len napísané. Jasné Poggio všetko povie, čo bude ďalej. Uvidíme.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2023 7:02:39

U nas poriadna zima a celodenny dazd…cize idealne pocasie na pozeranie RVV…ci sa tesim? Urcite ano ale na druhej strane vobec sa netesim na zabery ked bude s hlavou dole Peto len smutne sledovat ako mu odchadza peloton…ale nevadi tak ci tak si chystam ronde uzit a pre tento rok vlastne ani neviem komu mam fandit…nevadil by mi Tadej ani Julien…wouta nechem a mvdp ma uz 2 vitazstva cize ani jemu nie…mozno niekomu necakanemu z druhej vlny…fakt neviem…uzite si to poriadne aj vy a dufam v nadherne cyklodivadlo nech mame o com diskutovat…btw ake ma byt vo flandrach pocasie?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 02. Apr 2023 7:35:05

Ja by som to dnes tiež doprial niekomu z druhej vlny. Napríklad taký Valentin Madouas spravil za posledné dva roky na klasikách obrovské pokroky. Za istých okolností by dnes mohol vyhrať... Obávam sa však, že veľká trojka je tak silná, že nikomu z druhej vlny nedá ani milimeter priestoru. Uvidíme. Kiežby som sa mýlil, pretekom by to len prospelo. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 02. Apr 2023 9:11:41

Za Slušný Svet píše:Ja by som to dnes tiež doprial niekomu z druhej vlny. Napríklad taký Valentin Madouas spravil za posledné dva roky na klasikách obrovské pokroky. Za istých okolností by dnes mohol vyhrať... Obávam sa však, že veľká trojka je tak silná, že nikomu z druhej vlny nedá ani milimeter priestoru. Uvidíme. Kiežby som sa mýlil, pretekom by to len prospelo. ;)

Ja Pidcocka, aj ked sa tuším vracia po zranení.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2023 11:51:49

Ked to takto pojde dalej tak dnes vyhra niekto z milionteho pokusu o unik :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2023 11:53:02

majo píše:Ked to takto pojde dalej tak dnes vyhra niekto z milionteho pokusu o unik :D

Idú hodinu a pol a majú priemer 49,7 km/h :o
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 02. Apr 2023 11:58:30

Za Slušný Svet píše:Ja by som to dnes tiež doprial niekomu z druhej vlny. Napríklad taký Valentin Madouas spravil za posledné dva roky na klasikách obrovské pokroky. Za istých okolností by dnes mohol vyhrať... Obávam sa však, že veľká trojka je tak silná, že nikomu z druhej vlny nedá ani milimeter priestoru. Uvidíme. Kiežby som sa mýlil, pretekom by to len prospelo. ;)


Asi som ho svojím želaním preklial :( Je to divočina zatiaľ...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2023 13:57:39

Peto ma svoje posledne ronde definitivne za sebou :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2023 14:11:53

majo píše:Peto ma svoje posledne ronde definitivne za sebou :cry: :cry:


Bláznivý Poliak úplne nezmyselne položil 30-40 cyklistov, dúfajme, že Peter nebude mať nejaké následky pádu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2023 16:39:05

Ronde asi ako vzdy nesklamalo…proste cyklisticka nadhera…jedine co mi chybalo(aj ked som s tym vobec nepocital) bol Peto v boji o popredne priecky…jemu aj vsetkym ostatnym co dnes akokolvek padli zelam skore uzdravenie s co najmensimi nasledkami(Maciejuk asi velmi oblubeny teraz nebude)
Uz teraz sa tesim na francuzske pave a dufam a verim v podobne divadlo
A ako som aj ocakaval tak Jumbo nakoniec vrchol nedosiahlo ale tak predpokladam ze o to viac zabojuju na P-R
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod kamel1 » Ned 02. Apr 2023 16:47:42

Nádherné preteky. Trošku ma prekvapilo ako Mathieua na Kwaremonte vyplo, ale evidentne to bolo na výkon. A Domme app zas utrel hubu este aj v sprinte. Jumbo to pretaktizovalo. Nadherne popoludnie. Skoda, ze Peter sa nem9hol dostojne rozlucit aspon absolvovanim celeho zavodu.
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 03. Apr 2023 6:54:05

Pár dní dozadu som bol od tunajších hláv pomazaných poučený, že nehovorím dobre ak píšem o Jumbo Visma ako o zle vystavanom tíme a o tom, že Van Aert bude svoj podarúnok G-W lutovať. Nuž, neviem ako to hodnotite vy, ale mne to príde tak, že stále Jumbo zhráblo malé klasiky, kde nemalo adekvátnu konkurenciu. Okrem E3 samozrejme. Na to ako suverénne Jumbo pôsobilo v predošlých pretekoch, na trati Flámska sa ponevierali po jednotlivcoch ako juniori. Na E3 mi to príde, ako keby Pogačar hral mrtveho brouka a rozbalil to naplno až na Flámsku, čo u neho býva už zvykom, že tie prípravné preteky odíde na 75% a monument na 125%. Nuž Van Aert proste nenaplňuje svoj potenciál a povedal by som, že nie je 5* klasikár a možno ani 5* jazdec. Na Tour je skvelý domestik, na klasikách vie zajazdiť pekné umiestnenia, ale monumenty mu utekajú a utekajú a vek mu pribúda a pribúda. Momentálne vidíme ako dvojicu monumentálnych jazdcov Van der Poela a Pogačara, zrejme sa ešte máme na čo tešiť medzi týmito dvomi. Navyše Mathieu asi ide do formy a na Roubaix si môže napraviť chuť :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 03. Apr 2023 7:29:33

CyclingGeek píše:Pár dní dozadu som bol od tunajších hláv pomazaných poučený, že nehovorím dobre ak píšem o Jumbo Visma ako o zle vystavanom tíme a o tom, že Van Aert bude svoj podarúnok G-W lutovať. Nuž, neviem ako to hodnotite vy, ale mne to príde tak, že stále Jumbo zhráblo malé klasiky, kde nemalo adekvátnu konkurenciu. Okrem E3 samozrejme. Na to ako suverénne Jumbo pôsobilo v predošlých pretekoch, na trati Flámska sa ponevierali po jednotlivcoch ako juniori. Na E3 mi to príde, ako keby Pogačar hral mrtveho brouka a rozbalil to naplno až na Flámsku, čo u neho býva už zvykom, že tie prípravné preteky odíde na 75% a monument na 125%. Nuž Van Aert proste nenaplňuje svoj potenciál a povedal by som, že nie je 5* klasikár a možno ani 5* jazdec. Na Tour je skvelý domestik, na klasikách vie zajazdiť pekné umiestnenia, ale monumenty mu utekajú a utekajú a vek mu pribúda a pribúda. Momentálne vidíme ako dvojicu monumentálnych jazdcov Van der Poela a Pogačara, zrejme sa ešte máme na čo tešiť medzi týmito dvomi. Navyše Mathieu asi ide do formy a na Roubaix si môže napraviť chuť :idea:

WvA je urcite najvsestrannejsi jazdec sucasnosti a aj poslednych rokov. Vyhrat etapu na Ventoux a dalsi den hned na Elizejskych poliach hovori za vsetko. Zatial hraje na monumentoch len druhe husle s vynimkou jedneho Sanrema. Na to aky ma TJV nabity tim fakt zbieraju len omrvinky. Vsetko sa ale moze zmenit na P-R.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 03. Apr 2023 7:51:59

Tak ja si za svojim co som predtym napisal stojim(ved som sa aj trafil ze to jumbo nezvladne :roll: )
Vcerajsie ronde bolo skor o sile jednotlivcov ako o teamoch ale suhlasim ze junbo bolo takmer neviditelne na to s akou silou nastupili(napriek tomu ze van baarle je borec nemyslim si ze by priebeh ronde vyzeral inac)
A stale si nemyslim ze by wouta malo to g-w mrziet…vyhrava pravidelne a asi aj este nejaky cas bude a taketo vutazstva este nazbiera…ale to darovanie moze prist draho skor jumbo ako take lebo moze podnietit laporta hladat si miesto v teame kde bude jedniznacnym lidrom
Pisat o tom kto co a kolko dosiahne si netrufam…ved si spomenme kolko monimentoc sa predpovedalo saganovy alebo aj takemu gaviriovy atd atd…ale vcera pri dojazde ma skor napadla vec ci pribeh wva-ronde sa nebude podobat na pribeh gva-ronde…ano greg nikdy nedosahoval woutovych kvalit aj ked toho tiez dokazal dost ale obaja ako belgani tuzia najvisc po ronde a ani jeden ho nema…a kym greg ho ani mat nebude tak wout sa on este niekolkokrat pokusi ale bude to mat hlavne po psychickej stranke stale tazsie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Apr 2023 10:37:52

CyclingGeek píše:Pár dní dozadu som bol od tunajších hláv pomazaných poučený, že nehovorím dobre ak píšem o Jumbo Visma ako o zle vystavanom tíme a o tom, že Van Aert bude svoj podarúnok G-W lutovať. Nuž, neviem ako to hodnotite vy, ale mne to príde tak, že stále Jumbo zhráblo malé klasiky, kde nemalo adekvátnu konkurenciu. Okrem E3 samozrejme. Na to ako suverénne Jumbo pôsobilo v predošlých pretekoch, na trati Flámska sa ponevierali po jednotlivcoch ako juniori. Na E3 mi to príde, ako keby Pogačar hral mrtveho brouka a rozbalil to naplno až na Flámsku, čo u neho býva už zvykom, že tie prípravné preteky odíde na 75% a monument na 125%. Nuž Van Aert proste nenaplňuje svoj potenciál a povedal by som, že nie je 5* klasikár a možno ani 5* jazdec. Na Tour je skvelý domestik, na klasikách vie zajazdiť pekné umiestnenia, ale monumenty mu utekajú a utekajú a vek mu pribúda a pribúda. Momentálne vidíme ako dvojicu monumentálnych jazdcov Van der Poela a Pogačara, zrejme sa ešte máme na čo tešiť medzi týmito dvomi. Navyše Mathieu asi ide do formy a na Roubaix si môže napraviť chuť :idea:


Tie preteky podľa teba dokázali, že tím Jumbo je zle vystavaný a že WvA má ľutovať podarúnok? Ponevierali sa po jednotlivcoch? Tomu celkom nerozumiem ako to myslíš. Urobili čo mali, že WvA nestíhal na tom nič nemení, čo mali urobiť viac? Laporte urobil čo mal a van Hooydonck tiež. Samozrejme chýbal van Baarle, to by bola sila tímu určite vyššia. Malé klasiky? Všetko okrem monumentov sú malé "klasikyˇ? Iste, keď jazdia cyklisti ako Pogačar či MvdP tak ani sila tímu nemusí pomôcť, ale to nie je dôkaz, že je Jumbo zle vystavaný tím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 03. Apr 2023 10:52:07

chcel by som vidiet Pogacara aj na Roubaix. uvidime este ako sa Remco vyprofiluje ale Tadej moze naozaj vyhrat vsetko. pokial budu MvdP a Tadej jazdit minimalne v takejto forme tak WvA si na Ronde velmi nepride. prenho je skor podla mna Roubaix vhodnejsie, ale tam uvidime ako sa doranany peloton da dokopy. takisto ci Van Baarle natupi. lebo ak ano, tak prave s tou kartou moze vyhrat Jumbo.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 03. Apr 2023 11:37:33

simko píše:chcel by som vidiet Pogacara aj na Roubaix. uvidime este ako sa Remco vyprofiluje ale Tadej moze naozaj vyhrat vsetko. pokial budu MvdP a Tadej jazdit minimalne v takejto forme tak WvA si na Ronde velmi nepride. prenho je skor podla mna Roubaix vhodnejsie, ale tam uvidime ako sa doranany peloton da dokopy. takisto ci Van Baarle natupi. lebo ak ano, tak prave s tou kartou moze vyhrat Jumbo.


Na tohtoročnom Roubaix vidím favoritov skôr Van der Poela, Kunga, Gannu či Pedersena. Ako čierneho koňa vidím DeLieho. Po včerajšku sa však obávam tej nervozity, pretože tá tam býva ešte väčšia ako na Flámsku, takže môže to skončiť nejakým velkým prekvapením. V tom je Roubaix pekné :idea: 8-)
Remco sa mi moc na kocky nehodí, pre neho je ideál LBL a Lombardia. S jeho technikou by radšej Flámsko a Roubaix riskovať nemal ;) :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 03. Apr 2023 14:32:21

Ja som zas pred Ronde pisal ze Jumbo je dobre vystavany tim na klasiky ale na Ronde to aj tak nezahra rolu a WvA bude musiet ist v konecnom dosledku sam, lebo ziaden domestik sa nechyta wattov ake ma Pogacar a MdvP. A podla mna som mal pravdu :D WvA mal dokonca najvyhodnejsiu poziciu po attacku Pogacara (myslim po druhom Kwaremonte). Mal jedneho kolegu v uniku a Laportea mal pri sebe. Laporte v jednej chvili zautocil a doskocil si Pogacara. Vzadu ostal MvdP ktory musel tahat a WvA. Pred nimi pol Pogacar ktory tiez musel tahat. Perfektna situacia. Bohuzial pre WvA na dalsich bergoch domestici poodpadavali a bolo to o tom kto je z tej trojice najlepsi. Tam by uz nepomohol WvA nikto, pretoze na svete neexistuje cyklista ktory by sa dokazal udrzat medzi najlepsou trojkou. WvA mi dost pripomina Sagana. Vyborny sprint, obcas neuveritelne vykony v kopcoch, na klasikach je vzdy v predu no v den monumentu proste nema silu na to vsetkych odparat. Najvacsia sila WvA je zrejme v regeneracii a vsestrannosti, podobne ako u Petra, cim dokazali obaja podavat pekne vykony na etapakoch a hlavne na TdF. Podla mna si to aj pekne podelili. Pogacar a MvdP maju po monumente a ostatne velke klasiky bralo hlavne Jumbo.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pon 03. Apr 2023 20:13:44

v nedelnej prilohe „de zondag“ na str. 43 je pekna analyza od Toma Vandenbussche, pod nazvom
„er moet niets vor van aert maar het zou wel fijn zijn“
kde porovnava peta a van aerta….

https://magazine.dezondag.be/makr/epape ... index.html

inak sme boli vcera v Oudenaarde a na Kwaremonte, tak sme peta stihli aspon pri tom prvom prejazde,
kym sme po preteku dosli k timovemu busu, tak sme ho o pät minut minuli, vraj uz bol smer letisko :cry:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 59 hostia