Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 13:07:19

zakliata.panna píše:Pre všetkých:
Veľmi sme si zvykli na Peťove celosezónne boje v popredí, keď si to tak zoberieme, tak od 2011 dokáže robiť výsledky od februára do septembra (jarné klasiky, TdS, exToC, TdF, kanadské klasiky, MS...). To máme 9 rokov celoročného hodovania. Ak ma pamäť neklame, tak jediným podobným jazdcom je Valverde, poslednú sezónu sa pridal Alaphilippe. Možno ten útlm musel prísť, zapadnutie medzi favoritov, už nie topfavorit - čo by iní za to dali, aby ,,klesli" medzi favoritov. ;) Po všetkých vyhláseniach od vedenia Bory v posledných dňoch, aj keď si myslím, že Peter v nemeckom tíme zostane, by mu možno zmena prospela - napr. do Israel Start-Up Nation, ktorého v počiatkoch podporoval. Aj keď je tam ešte ,,bod Specialized", keďže je jeho hlavnou tvárou.

Ak si dobre pamätám, tak v niektorom videohovore spomínal, že sa chce opäť baviť cyklistikou, zaznelo tam tuším niečo o vyberaní nových (aj menších) pretekov (v budúcnosti). Aj to by mohlo pomôcť, taký Démare nemá problém chodiť na jednotkové etapáky a drviť zvyšok šprintérov piateho sledu - predsa len, výhra vždy zvýši chuť a sebavedomie.

Konečne názor, ktorý sa dá prečítať v kľude. Čo sa týka iných tímov, tak tiež súhlasím s Israel Star-UP, ale ešte by som doplnila, UAE (je tam Gaviria, ale rozumejú si) , Cofidis tiež minule dakto spomínal, a ešte by som doplnila NTT pro cycling možno. V Bore začali vyhravať Nemci a chápem že budú uprednostňovať Nemcov, ale nech nezabudajú aj na to, že zo začiatku im pomohol najma Peter. Podpisali Politta, áno minul rok sa mu darilo na P-R, ale či sa mu bude dariť na inych monumentoch, to nevieme.
@Za slušný svet
Gilbert tiež nevyhráva každý pretek. Tiež vyhral dosť dávno, minulý rok na P-R. Inak dalšie víťazstvá (viacej viťasztiev) tuším posledné roky moc nemá. Viem že v roku 2017 vyhral Okolo Flámska, ale žeby zbieral vitazstvá to moc nie. A myslím si, že hlad po víťazstvách má aj Peter, ale asi musel príst troška utlm, nie je stroj. Ja napr tento čudný rok ani nepočítam, ešte ako za zlú sezonu, a ani rok 2018 nebol až taký zlý, Peter vyhral P-R, aj etapy na TDF a ešte som možno nejaké preteky vynechala. Až po páde sa to zhoršilo, takže najlepšiu formu nemá možno rok a niekoľko mesiacov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 13:24:07

elviska píše:
zakliata.panna píše:Pre všetkých:
Veľmi sme si zvykli na Peťove celosezónne boje v popredí, keď si to tak zoberieme, tak od 2011 dokáže robiť výsledky od februára do septembra (jarné klasiky, TdS, exToC, TdF, kanadské klasiky, MS...). To máme 9 rokov celoročného hodovania. Ak ma pamäť neklame, tak jediným podobným jazdcom je Valverde, poslednú sezónu sa pridal Alaphilippe. Možno ten útlm musel prísť, zapadnutie medzi favoritov, už nie topfavorit - čo by iní za to dali, aby ,,klesli" medzi favoritov. ;) Po všetkých vyhláseniach od vedenia Bory v posledných dňoch, aj keď si myslím, že Peter v nemeckom tíme zostane, by mu možno zmena prospela - napr. do Israel Start-Up Nation, ktorého v počiatkoch podporoval. Aj keď je tam ešte ,,bod Specialized", keďže je jeho hlavnou tvárou.

Ak si dobre pamätám, tak v niektorom videohovore spomínal, že sa chce opäť baviť cyklistikou, zaznelo tam tuším niečo o vyberaní nových (aj menších) pretekov (v budúcnosti). Aj to by mohlo pomôcť, taký Démare nemá problém chodiť na jednotkové etapáky a drviť zvyšok šprintérov piateho sledu - predsa len, výhra vždy zvýši chuť a sebavedomie.

Konečne názor, ktorý sa dá prečítať v kľude. Čo sa týka iných tímov, tak tiež súhlasím s Israel Star-UP, ale ešte by som doplnila, UAE (je tam Gaviria, ale rozumejú si) , Cofidis tiež minule dakto spomínal, a ešte by som doplnila NTT pro cycling možno. V Bore začali vyhravať Nemci a chápem že budú uprednostňovať Nemcov, ale nech nezabudajú aj na to, že zo začiatku im pomohol najma Peter. Podpisali Politta, áno minul rok sa mu darilo na P-R, ale či sa mu bude dariť na inych monumentoch, to nevieme.
@Za slušný svet
Gilbert tiež nevyhráva každý pretek. Tiež vyhral dosť dávno, minulý rok na P-R. Inak dalšie víťazstvá (viacej viťasztiev) tuším posledné roky moc nemá. Viem že v roku 2017 vyhral Okolo Flámska, ale žeby zbieral vitazstvá to moc nie. A myslím si, že hlad po víťazstvách má aj Peter, ale asi musel príst troška utlm, nie je stroj. Ja napr tento čudný rok ani nepočítam, ešte ako za zlú sezonu, a ani rok 2018 nebol až taký zlý, Peter vyhral P-R, aj etapy na TDF a ešte som možno nejaké preteky vynechala. Až po páde sa to zhoršilo, takže najlepšiu formu nemá možno rok a niekoľko mesiacov.

Plus legendou bude, kedže vyhral trikrát za sebou majstrovstvá sveta.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Aug 2020 13:39:14

@Elviska - Peter mal ten pád 24.7.2018 takže sú to už viac ako 2 roky aj keď je pravda, že táto sezóna sa vymyká normálu. Gilbert vyhral za ostatných 5 sezón toľko monumentov ako Peter, nepatrí medzi najlepšie platených cyklistov planéty a ide si za svojim ako prasa za hľuzovkami ;)
Peter je legendou cyklistiky a aj ňou ostane, to Elviska nikto nikto nespochybňuje, ale je fakt že už druhú sezónu nenapĺňa očakávania ani výsledkovo, ale ani štýlom jazdy, nie je to ten Peter ktorého si pre jeho aktivitu a schopnosť byť stále v popredí aj keď nevyhrá obľúbilo množstvo cyklistických fanúšikov na celom svete.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 14:04:32

@ifcopifco
Ano Gilbert vyhral za 5 rok 2 monumenty, tak ako Peter, ale Petrovi by som pripocitala aj 2-3 tituly majstra sveta, keďže sú to jednodňové preteky. Nezdá sa mi ze by vždy išiel Gilbert za svojim, ako prasa za hluzovkami.
Aj ja som napisala, že nie je na tom Peter ako kedysi, ale ani tieto skepticke názory nepomôžu. Mňa skôr Vaše názory z deprimuju ako Petrov včerajší výsledok.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 09. Aug 2020 15:07:27

@elviska - mrzí ma, že ťa tieto reči deprimujú. Určite to nie je z našej strany úmysel. Snažíme sa len triezvo zhodnotiť situáciu a nájsť príčiny, prečo sú veci tak, ako sú... Myslím, že všetci diskutujúci (vrátane mňa) vždy uzavrú svoje hodnotenie s tým, že Saganovi prajú, aby sa vrátil v najlepšej forme a našiel chuť víťaziť ;) Všetci mu fandíme, len nás trápi jeho súčasná situácia. @zakliata.panna uzavrel/a svoj príspevok veľmi peknou pozitívnou víziou Saganovej budúcnosti. Takto by som si to želal aj ja. Prestup do menšieho tímu, návrat na menšie preteky a radosť s cyklistiky ;)
PS: Toho Gilberta som spomenul preto, lebo napriek svojmu veku má neutíchajúci hlad po veľkých víťazstvách. To je obdivuhodné a robí to z neho v mojich očiach obrovského šampióna :) Verím, že aj Peter má stále v sebe ten hlad a čoskoro sa to prejaví...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 15:51:02

Ja viem ze z Vašej strany nie je to úmysel, ale deprimuje to. Aj ja som napisala že Peter nie je na tom ako kedysi ale od Vás viacerých vidím až moc veľký skepticizmus. Troska nádeje by som čakala. Jedine možno to vidieť u simka a zakliata panna.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 09. Aug 2020 16:48:55

Eliška by si mala uvedomiť že cyklisti a celkovo športovci sú zabávači. Zabávajú divákov a z nás majú aj peniaze. To čo tu píšeme ne názor a feedback. Najlepší feedback je vždy negatívny, pretože posúva vpred. Pochvala teší ale kritika posúva vpred. Nevidím nič zlé na tom že zaslepene nevelebíme Petra a vyjadrujeme našu nespokojnosť. Nikto ho tu neuráža tak neupadaj do skepticizmu :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 09. Aug 2020 17:42:42

Gaučový profesionál píše:Eliška by si mala uvedomiť že cyklisti a celkovo športovci sú zabávači. Zabávajú divákov a z nás majú aj peniaze. To čo tu píšeme ne názor a feedback. Najlepší feedback je vždy negatívny, pretože posúva vpred. Pochvala teší ale kritika posúva vpred. Nevidím nič zlé na tom že zaslepene nevelebíme Petra a vyjadrujeme našu nespokojnosť. Nikto ho tu neuráža tak neupadaj do skepticizmu :D

Nemyslím si, vždy negatívny názor pomôže, dakedy hej, ale nie vždy. Ano kritika posúva,, ale tiež nie vždy je to tak, dakedy to môže aj uškodiť. Budem upadať, keď budem čítať takéto názory skoro u každého.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 09. Aug 2020 17:46:34

Gaučový profesionál píše:Už druhý slovenský web kde ľudia uvažujú o scėnároch
kde WvA pôjde po zelenom na TDF pričom na holandskom webe bol článok s DS jumba že bude robiť 100%neho domestika a vie sa to už od Novembra.


Napísal som to ako reakciu na jeho momentálnu výkonnosť. V tejto forme a momentálnych schopnostiach by bol jednoznačne vážny súper, ak budem predpokladať Petrovu výkonnosť na TDF približne na úrovni minulého roku. Pravdupovediac nevedel som že má WaA až taký punch, ale na internete sú nejaké informácie, kde pri testovaní krátkodobého výkonu - cca 3minúty dosiahol čísla, ktoré boli v inej lige, ako ostatní tímoví kolegovia, takže to vlastne až také prekvapenie nie je. Samozrejme Jumbo má veľké ambície na GC, takže ak by aj chcel ísť na zelený, tak asi len vlastnými silami, tak ako to robil Peťo v Tinkoffe. Ale jeho hlavé ciele (Rone Roubaix) sú v polke októbra, tak asi pôjde volnejšie TDF.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 09. Aug 2020 18:17:24

ifčopifčo píše:@Gaučový profesionál - vďaka za to info o úlohách WvA na Tour, také informácie je dobré zdieľať pretože je asi nemožné sledovať všetky cykloweby.



Ifčo výborný príspevok, takmer do bodky súhlasím. Azda len čo sa týka toho pádu na TDF, tak nemyslím že to bol ten bod zlomu. Skôr sa mi zdá, že je to od 2016 postupná strata výkonnosti a to každý rok o niečo. A tiež ako keby, bola v posledných 3 rokoch nedostatočná práve tá jeho zimná príprava, kde na prvých klasikách nemá výkonnosť a forma prichádza neskôr ako potom trénuje a jazdí preteky s tímom. Ja si myslím že ten tlak hlavne od tímových riaditeľov by mohol pomôcť. Vieme z minulosti ako na neho zafungovala kritika od Olega, keď mu chcel siahnuť na peniaze. V Bore okolo neho prvé roky chodili príliš po špičkách a to pre väčšinu športovcov nie je moc dobré. Ak ale už nedokáže nájsť potrebnú motiváciu dostať sa na svoju starú výkonnosť, tak mu to absolútne nezazlievam. Koľko mi pripravil krásnych zážitkov s cyklistikou, to sa nedá len tak zabudnúť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 09. Aug 2020 19:28:58

West píše:
ifčopifčo píše:@Gaučový profesionál - vďaka za to info o úlohách WvA na Tour, také informácie je dobré zdieľať pretože je asi nemožné sledovať všetky cykloweby.



Ifčo výborný príspevok, takmer do bodky súhlasím. Azda len čo sa týka toho pádu na TDF, tak nemyslím že to bol ten bod zlomu. Skôr sa mi zdá, že je to od 2016 postupná strata výkonnosti a to každý rok o niečo. A tiež ako keby, bola v posledných 3 rokoch nedostatočná práve tá jeho zimná príprava, kde na prvých klasikách nemá výkonnosť a forma prichádza neskôr ako potom trénuje a jazdí preteky s tímom. Ja si myslím že ten tlak hlavne od tímových riaditeľov by mohol pomôcť. Vieme z minulosti ako na neho zafungovala kritika od Olega, keď mu chcel siahnuť na peniaze. V Bore okolo neho prvé roky chodili príliš po špičkách a to pre väčšinu športovcov nie je moc dobré. Ak ale už nedokáže nájsť potrebnú motiváciu dostať sa na svoju starú výkonnosť, tak mu to absolútne nezazlievam. Koľko mi pripravil krásnych zážitkov s cyklistikou, to sa nedá len tak zabudnúť.


West, nezdá sa mi, že by v roku 2016 bol Petrov vrchol. Sezóna 2017 bola tiež skvelá, aj keď bez monumentu, ale tie sú vždy nevyspytateľné. V Kuurne-Brusel-Kuurne skvelý nástup do úniku a z neho výhra; nešťastné M-SR, ale parádný atak na Poggiu; augustová Binck Bank Tour s útočnou jazdou, nebyť defektu, tak isto vyhrá celkovo; v septembri zárez z Quebecu a víťazný bonus na MS v Bergene. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 09. Aug 2020 20:12:13

zakliata.panna píše:
West, nezdá sa mi, že by v roku 2016 bol Petrov vrchol. Sezóna 2017 bola tiež skvelá, aj keď bez monumentu, ale tie sú vždy nevyspytateľné. V Kuurne-Brusel-Kuurne skvelý nástup do úniku a z neho výhra; nešťastné M-SR, ale parádný atak na Poggiu; augustová Binck Bank Tour s útočnou jazdou, nebyť defektu, tak isto vyhrá celkovo; v septembri zárez z Quebecu a víťazný bonus na MS v Bergene. :)

Možno to až príliš hodnotím cez klasiky, áno MSR bolo skvelé, ale tie flámske klasiky ... to ako odišiel na GW v skupine, kde v podstate ťahal len on a Cancellara a za nimi 5 striedajúcich ľudí z QS nedokázalo nejako podstatne znížiť medzeru. Mohlo by sa niečo také stať v neskorších rokoch? Alebo na Ronde, kde jazdil so Spartakom vlastnú ligu a ostatní len z ďaleka prizerali, taká demonštrácia prevahy to sa už neskôr opakovalo snáď iba na tom MSR 2017. Roubaix 2018 bol vynikajúci, ale tam to považujem hlavne za výborný taktický výkon jeho a Bory. Binck Bank 2017 mal možno dobrý preto, lebo nemal v nohách celú Tour. Ale v 2016 aj po TDF a chorobe na Bretagne, ešte stihol vyhrať ME, Kanadské klasiky boli 1 a 2 a na záver aj majstrovstvá sveta. Proste neuveriteľný rok.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Aug 2020 20:59:59

West píše:Ifčo výborný príspevok, takmer do bodky súhlasím. Azda len čo sa týka toho pádu na TDF, tak nemyslím že to bol ten bod zlomu. Skôr sa mi zdá, že je to od 2016 postupná strata výkonnosti a to každý rok o niečo. A tiež ako keby, bola v posledných 3 rokoch nedostatočná práve tá jeho zimná príprava, kde na prvých klasikách nemá výkonnosť a forma prichádza neskôr ako potom trénuje a jazdí preteky s tímom. Ja si myslím že ten tlak hlavne od tímových riaditeľov by mohol pomôcť. Vieme z minulosti ako na neho zafungovala kritika od Olega, keď mu chcel siahnuť na peniaze. V Bore okolo neho prvé roky chodili príliš po špičkách a to pre väčšinu športovcov nie je moc dobré. Ak ale už nedokáže nájsť potrebnú motiváciu dostať sa na svoju starú výkonnosť, tak mu to absolútne nezazlievam. Koľko mi pripravil krásnych zážitkov s cyklistikou, to sa nedá len tak zabudnúť.


Pripomenul som si 2017 rok a mne sa to tak nevidí. TDU neberiem do úvahy, potom prišiel Omloop kde ho len v závere ošpurtoval GVA ktorý aj povedal, že nezvíťazil najlepší alebo najchytrejší alebo niečo v takom zmysle , čo Petra dosť nasrdilo. Potom prišlo víťazné Kuurne, pád a odstúpenie na Eroice. Nasledovalo skvelé Tirreno s 2 víťazstvami a najmä to druhé, keď vyhral v ťažkej etape pred Pinotom, Rogličom .... bolo skvelé a ukázal vynikajúcu výkonnosť. Prišla nešťastná Primavera kde bol opäť najsilnejší a keby si Kwiatek s Alaphilippom nepomohli, prišiel by do cieľa sám. Tu nastal malý zlom a Peter bol nasrdený, čo sa prejavilo na E3 kde nechcel súperiť s prevahou Podlahárov, vpredu mali Postlebergra a ešte aj spadol, prišlo GW kde sa nepohodol s Terpstrom a napriek tomu skončil 3. Nasledovalo nešťastné Ronde, kde si najskôr Bora nechala zdrhnúť silnú skupina a prišla nešťastná bunda na zábranách. Dobitý na Roubaix 2x zdrhal a 2x pichol v najnevhodnejšej chvíli. Po prestávke prišla Kalifornia s 1 víťazstvom a Švajčiarsko s 2. Tour s víťazstvom a vylúčením, po návrate slušné Poľsko s vyhranou etapou a šou, prišlo BB Tour, podľa mňna skvelé s dvoma vyhranými etapami a opäť s veľkou smolou a defektom v rozhodujúcej chvíli, prišla Kanada s jedným víťazstvom a potleskom pre GVA a zakončil to víťaznými majstrovstvami sveta.
Takže podľa mňa skvelá sezóna, ja tam nevidím nejaký ústup s pozícií, Peter bavil celú sezónu.
Ani rok 2018 nebol zlý, síce nevyhral etapy v Kalifornii a na Tirrene, ale predviedol skvelý šprint na GW a únik na Roubaix, predviedol šou na republike, keď vyhral po sóle, na Tour mal v prvých 9 etapách najhoršie 8. miesto a do pádu bol skvelý, takže ja tam nejaké výraznejšie stratu formy oproti 2016 nevidím, 2016 bola fantastická, tam mu vyšlo skoro všetko na čo siahol. Áno v roku 2018 jazdil trochu inak ako predtým, nebol až toľko aktívny, nechcel zo seba robiť hlupáka ktorý to odmaká a druhý sa bude tešiť, že bol chytrejší, ale silný stále bol.
Ja stále vidím ako predel ten nešťastný pád, nemôžem si pomôcť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 09. Aug 2020 21:04:52

Suhlasim si Ifcom. Po pad to bol iny Peter ako je dnes. Jasne ze sa moze zdat ze po 2016 tom pomaly ustupuje s pozicii. Je to tym ze rok 2016 bol jeho zivotny. Aj vysledkovo aj vykonmi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 09. Aug 2020 21:19:09

vsetci dobre kombinujete ale pravdou je ze nikto z nas nevie ako toms Petom vlastne je...ja ostavam fandit cyklistike ako takej a ked Peto bude jej tvarou tak skvele a ked nie tak neva aj tak poviem:"diky Peto za vsetko"...uz len jedna poznamka...aj Gilbert uz vyzeral byt vyhorety a potom prisiel prestup do QS nieco ho nakoplo aj vo vyssom velu a zrazu bol zas na titulkoch novin...nevidim dovod preco by to nemohlo byt takto ajnb pripade sagana za niekolko rokov...staci ze on sam to bude xciet lebo predpoklady na to ma...alebo tam moze byt hned od zajtra az do nekonecna lebo aj na to ma...vsetko len zalezi od toho co xce a co bude xciet...tak ci tak ja som jeho fan 4 ever
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 09. Aug 2020 22:10:19

Áno Gilbert. 2013 a 2014 aspoň sem tam niečo vyhral, ale 2015 a 2016 to už vážne vyzeralo na uterák. A on pritom ako Don Quijote stále tvrdil že chce vyhrať všetky veľké klasiky. Mnoho ľudí si vtedy klopali na čelo. Azda je to aj nádej pre nás, že aj Peťo sa môže vrátiť takmer v plnej sile, len musí nájsť tú správnu motiváciu. Tak starý ešte nie je.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Hrosik255 » Pon 10. Aug 2020 12:36:38

ifčopifčo píše:
West píše:Ifčo výborný príspevok, takmer do bodky súhlasím. Azda len čo sa týka toho pádu na TDF, tak nemyslím že to bol ten bod zlomu. Skôr sa mi zdá, že je to od 2016 postupná strata výkonnosti a to každý rok o niečo. A tiež ako keby, bola v posledných 3 rokoch nedostatočná práve tá jeho zimná príprava, kde na prvých klasikách nemá výkonnosť a forma prichádza neskôr ako potom trénuje a jazdí preteky s tímom. Ja si myslím že ten tlak hlavne od tímových riaditeľov by mohol pomôcť. Vieme z minulosti ako na neho zafungovala kritika od Olega, keď mu chcel siahnuť na peniaze. V Bore okolo neho prvé roky chodili príliš po špičkách a to pre väčšinu športovcov nie je moc dobré. Ak ale už nedokáže nájsť potrebnú motiváciu dostať sa na svoju starú výkonnosť, tak mu to absolútne nezazlievam. Koľko mi pripravil krásnych zážitkov s cyklistikou, to sa nedá len tak zabudnúť.


Pripomenul som si 2017 rok a mne sa to tak nevidí. TDU neberiem do úvahy, potom prišiel Omloop kde ho len v závere ošpurtoval GVA ktorý aj povedal, že nezvíťazil najlepší alebo najchytrejší alebo niečo v takom zmysle , čo Petra dosť nasrdilo. Potom prišlo víťazné Kuurne, pád a odstúpenie na Eroice. Nasledovalo skvelé Tirreno s 2 víťazstvami a najmä to druhé, keď vyhral v ťažkej etape pred Pinotom, Rogličom .... bolo skvelé a ukázal vynikajúcu výkonnosť. Prišla nešťastná Primavera kde bol opäť najsilnejší a keby si Kwiatek s Alaphilippom nepomohli, prišiel by do cieľa sám. Tu nastal malý zlom a Peter bol nasrdený, čo sa prejavilo na E3 kde nechcel súperiť s prevahou Podlahárov, vpredu mali Postlebergra a ešte aj spadol, prišlo GW kde sa nepohodol s Terpstrom a napriek tomu skončil 3. Nasledovalo nešťastné Ronde, kde si najskôr Bora nechala zdrhnúť silnú skupina a prišla nešťastná bunda na zábranách. Dobitý na Roubaix 2x zdrhal a 2x pichol v najnevhodnejšej chvíli. Po prestávke prišla Kalifornia s 1 víťazstvom a Švajčiarsko s 2. Tour s víťazstvom a vylúčením, po návrate slušné Poľsko s vyhranou etapou a šou, prišlo BB Tour, podľa mňna skvelé s dvoma vyhranými etapami a opäť s veľkou smolou a defektom v rozhodujúcej chvíli, prišla Kanada s jedným víťazstvom a potleskom pre GVA a zakončil to víťaznými majstrovstvami sveta.
Takže podľa mňa skvelá sezóna, ja tam nevidím nejaký ústup s pozícií, Peter bavil celú sezónu.
Ani rok 2018 nebol zlý, síce nevyhral etapy v Kalifornii a na Tirrene, ale predviedol skvelý šprint na GW a únik na Roubaix, predviedol šou na republike, keď vyhral po sóle, na Tour mal v prvých 9 etapách najhoršie 8. miesto a do pádu bol skvelý, takže ja tam nejaké výraznejšie stratu formy oproti 2016 nevidím, 2016 bola fantastická, tam mu vyšlo skoro všetko na čo siahol. Áno v roku 2018 jazdil trochu inak ako predtým, nebol až toľko aktívny, nechcel zo seba robiť hlupáka ktorý to odmaká a druhý sa bude tešiť, že bol chytrejší, ale silný stále bol.
Ja stále vidím ako predel ten nešťastný pád, nemôžem si pomôcť.

Pre mna je v tom jednoznacne ten pad. Akoby bol Peter limitovany podat 100% vykon. Mozno je v tom nieco podobne ako zdravotne problemy v 2014, ktore eliminoval cvicenim. Tiez vtedy o tom nikto nevedel, teraz vsak vieme o pade a o Saganovi pred, a po. Je to ten pad.
Hrosik255
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 10. Aug 2020 12:15:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Pon 10. Aug 2020 14:42:00

Keby to bol iba pád, v time by to vedeli, a asi by kritika nebola. Či?
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 10. Aug 2020 15:28:24

Ak1n0m píše:Keby to bol iba pád, v time by to vedeli, a asi by kritika nebola. Či?

Ani v Cannondale moc nehovorili že má zdravotné problémy, až v Tinkoffe mu to zistili. O páde sa až tak nehovorilo ale asi sa malo, média to moc neriešili minulý rok, ale Peter to dvakrát spomenul, pred jeden český cyklistický časopis (ifco bude vedieť názov) a potom ešte v pravde to bolo, ale inak sa to moc neriešilo, média skor iné veci riešia a potom aj ludia. Plus minulý rok mal aj črevný virus, aj to vie s telom narobiť problémy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Pon 10. Aug 2020 15:45:08

Samozrejme, ale keby to bol iba pád, v time by to vedeli a nekritizovali by ho, lebo by vedeli prečo taká slabšia forma. Ja si skôr myslím, že je za tým aj strata motivácie. Posledné roky už aj fanúšikovia boli frustrovaný s priebehu pretekov. Nikto Saganovi nepotiahol, v skupine nespolupracoval, vyhrávali “náhodný cyklisti”. Od MSR 2017 to bolo na nervy. Presne tak ako Sagan po pretekoch sám povedal. K tomu sa pridali zranenia, kríza vo vzťahu a čo ja viem čo ešte. Potrebuje niečo vyhrať a pripomenúť si znova ako chutí víťazstvo. Končiť nebude, potrebuje nový impulz.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia