Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Cycling-Info.sk » Pon 02. Mar 2015 11:22:19

V tejto téme môžete diskutovať o piatich najprestížnejších jednodňovkách sveta.
V sezóne 2015 sa jazdia v týchto dátumoch:
22. marca: Miláno - San Remo (293 km)
5. apríla: Okolo Flámska (265 km)
12. apríla: Paríž - Roubaix (253 km) (PP na Dvojke RTVS)
26. apríla: Liége - Bastogne - Liége (260 km) (PP na Dvojke RTVS)
4. októbra: Il Lombardia (250 km)
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 02. Mar 2015 13:49:30

Myslím si že táto novootvorená téma bude dosť populárna, vďaka redakcii za jej otvorenie, MSR sa blíži a na úspech si brúsi zuby množstvo cyklistov, obhajca prvenstva z minulého roka, CAV ktorý sa ukazuje vo skvelej forme od začiatku sezóny a pripisuje víťazstvo za víťazstvom, Greipel - ktorému chýba víťazstvo na významnejšej klasike, vždyfavorit Spartakus, vo výbornej forme v sa ukazujúci Lobato, Degenkolb ...... Ja som osobne zvedavý aj na Bouhanniho, či je skutočne tak z formy ako sa prezentuje alebo je to taktické zahmlievanie aby nebol pod tlakom a dozorom, podobne Demare a čo Pozzato a iní ..... Bude to mať Peter skutočne nesmierne náročné a cieľom Tinkovocov by mala byť čo možno najväčšia redukcia peletónu na vrchole Poggia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 02. Mar 2015 15:21:20

Mozno by bolo dobre keby zautocil na Poggie sam. Samozrejme ak bude mat na to vobec nohy. Tinkoff by mal rozputat peklo uz na Cipresse. Ale osobne si myslim ze to skonci ako vlani hromadnym sprintom so vsetkymi velkymi sprinterskymi esami. Mam taky pocit ze Petrovi by mohlo vyjst tento rok skor Flamsko ako San Remo. Kazdy monument bude ale tazko zdolatelny. Velmi mu prajem aby uz tuto sezonu daky vyhral. Uz to potrebuje aj jeho status legendy :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 02. Mar 2015 22:01:19

Každopádne určite je pri San Reme plusom že cieľ opäť bližšie k Poggiu. Táto varianta sa mi isto páči viac ako minuloročná trasa alebo tie nápady s Pompeianou. Či a ako to tento rok sadne Saganovi? Nechajme sa prekvapiť. :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 02. Mar 2015 23:09:48

Dufam ze to Petovi tento rok uz vyjde pochybujem ze tento rok vyhra nejaky klasicky spurter ako napr.Cavendish predsa len 293km a dva kopce v zavere aj ked nie velmi prudke a dlhe ale urcite zoberu velke mnozstvo sil a ked este Tinkoff-Saxo pojdu tempo pre peta tak to budu mat tazke
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 03. Mar 2015 12:27:30

od MichalJ » Pon 02. Mar 2015 21:01:19
Každopádne určite je pri San Reme plusom že cieľ opäť bližšie k Poggiu. Táto varianta sa mi isto páči viac ako minuloročná trasa alebo tie nápady s Pompeianou. Či a ako to tento rok sadne Saganovi? Nechajme sa prekvapiť. :)

O tom som teda nevedel. Mne by nevadila ta Pompeiana ale predsa len Milan San Remo ja tak vyvazena klasika aj pre sprinterov aj pre utocnikov. Nevies kolko je ciel od zjazdu a ako to bolo posledne roky. Nie som si celkom isty ci ciel bol v rokoch 2012-2014 ( teda ked sa zucastnil Peter boja o vitazstvo) uplne rovnaky. Teda priznam sa ze v roku 2012 som jarne klasiky nesledoval. Posledne tri sezony ( aj s touto) uz ano a musim uznat ze kockove klasiky su uzasne divadlo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 03. Mar 2015 13:25:58

Keram píše:O tom som teda nevedel. Mne by nevadila ta Pompeiana ale predsa len Milan San Remo ja tak vyvazena klasika aj pre sprinterov aj pre utocnikov. Nevies kolko je ciel od zjazdu a ako to bolo posledne roky. Nie som si celkom isty ci ciel bol v rokoch 2012-2014 ( teda ked sa zucastnil Peter boja o vitazstvo) uplne rovnaky. Teda priznam sa ze v roku 2012 som jarne klasiky nesledoval. Posledne tri sezony ( aj s touto) uz ano a musim uznat ze kockove klasiky su uzasne divadlo.


Odporúčam pozrieť si na youtube MSR 2012, tam sa podarilo trojici (Spartakus, Gerrans, Nibali) na Poggiu odskočiť a hoci mali malý náskok vydržalo im to až do cieľa, Peter Sagan vyhral šprint ďalšej skupiny, dá sa predpokladať že v zjazde Peter nešiel naplno aby nedotiahol ďalších cyklistov na Nibaliho ktorý bol v tom úniku. Mimochodom bolo to prvé víťazstvo Gerransa na WT klasike a Monumente ani nehovoriac. Mal takmer 32 rokov.
Tu je link
https://www.youtube.com/watch?v=PJU0NoNePm4
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 03. Mar 2015 13:46:29

Keram
http://www.roadcycling.cz/index.php5?st ... 2962&zpz=1
Tu je o tom článok. Redakcii hádam nebude prekážať link na "konkurenciu" :-)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Thor » Uto 03. Mar 2015 14:38:03

Tak a máme tu začiatok klasikárskej sezóny, dúfam že to redakcii nebude vadiť keď v tejto sekcii mierne spomeniem aj nemonumentálne klasiky.
Na aké klasiky sa najviac tešíte a ktoré máte najradšej? Ja osobne mám najradšej tie flámske predovšetkým Flandry a Roubaix. A akí sú vaši obľúbení cyklisti? (s výnimkou tých našich). Ja by som v tejto sezóne konečne doprial víťazstvo na WT klasike štvorici Vandebergh,Štybar,Thomas a Van Avermaet podľa mňa by si to zaslúžili.

k MSR tak si objektívne myslím že tam Sagan šancu v šprinte 15 a viac skupiny nemá žiadnu. Ale verím mu na samostatný únik (prípadne s nešprintérmi typu Nibali a podobne) hlavne ak by pršalo tak by mohol v zjazde konečne zúžitkovať svoju úžastnú techniku (ktorá mu priamo priniesla víťazstvo tuším len v jedenj etape TDS proti Cunegovi a torchu vlani na ománe).
Obrázok užívateľa
Thor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 03. Mar 2015 15:06:00

MichalJ Ďakujem. Myslim ze by sme sem nemali davat informacie ako som dal napriklad ja v inej teme u Kuurnel Brussels Kuurne kde som capol startovu listinu pricom ta bola spracovana aj na cycling-info. Ale toto je skor taky doplnkovy material tak hadam to neprekaza adminom. Ale neviem naisto :?

@ Ifcopifco. Ako si to tak pekne dal citovat. Mne sa to v tejto teme podarilo tak neohrabane. Pridavat podpis k prispevku ma uz naucili. Teraz by som sa rad naucil korektne citovat :D Sa celkom aj hanbim ze neviem prist na take jednoduche veci v mojom mladom veku :oops:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Uto 03. Mar 2015 18:36:36

Keram píše:Ako si to tak pekne dal citovat. Mne sa to v tejto teme podarilo tak neohrabane. Pridavat podpis k prispevku ma uz naucili. Teraz by som sa rad naucil korektne citovat :D Sa celkom aj hanbim ze neviem prist na take jednoduche veci v mojom mladom veku :oops:

Stačí hore vpravo stlačiť "QUOTE" a citovaný text sa sám skopíruje.
Samozrejme, môžete pokojne pridávať linky na iné weby, ak dané informácie u nás nie sú. O pozmenenom dojazde MSR sme nepísali.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 647
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Miki » Uto 03. Mar 2015 19:18:54

Keram píše:
od MichalJ » Pon 02. Mar 2015 21:01:19
Každopádne určite je pri San Reme plusom že cieľ opäť bližšie k Poggiu. Táto varianta sa mi isto páči viac ako minuloročná trasa alebo tie nápady s Pompeianou. Či a ako to tento rok sadne Saganovi? Nechajme sa prekvapiť. :)

O tom som teda nevedel. Mne by nevadila ta Pompeiana ale predsa len Milan San Remo ja tak vyvazena klasika aj pre sprinterov aj pre utocnikov. Nevies kolko je ciel od zjazdu a ako to bolo posledne roky. Nie som si celkom isty ci ciel bol v rokoch 2012-2014 ( teda ked sa zucastnil Peter boja o vitazstvo) uplne rovnaky. Teda priznam sa ze v roku 2012 som jarne klasiky nesledoval. Posledne tri sezony ( aj s touto) uz ano a musim uznat ze kockove klasiky su uzasne divadlo.

Posledné roky bolo po z jazde z Poggia do cieľa ešte 2 km.Teraz je cieľ posunutý ešte o 1 km a je na inom mieste/myslím na namestí v San Reme/.Ten kto bude prvý na Poggiu a je dobrý zjazdár má veľkú šancu to vyhrať.Uvidíme v akej forme bude po 290 km P.Sagan.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 03. Mar 2015 19:46:42

Thor píše: Na aké klasiky sa najviac tešíte a ktoré máte najradšej? Ja osobne mám najradšej tie flámske predovšetkým Flandry a Roubaix. A akí sú vaši obľúbení cyklisti? (s výnimkou tých našich). Ja by som v tejto sezóne konečne doprial víťazstvo na WT klasike štvorici Vandebergh,Štybar,Thomas a Van Avermaet podľa mňa by si to zaslúžili.


Ja by som víťazstvo prial asi najviac Štybymu, Sepovi Vanmarckovi a Van Avermaetovi a to v poradí aké som uviedol, najmä preto že už dlhší čas dokazujú že sú výborní klasikári a chýba im len čerešnička na torte, Štybymu najmä pre jeho tvrdú prácu ktorú doteraz odvádzal pre svojich kolegov, mám radšej keď sa víťazstvá rozdelia medzi viac cyklistov.

Petrovi prinieslo jeho zjazdárske umenie ešte aj jedno etapové víťazstvo na Vuelte v roku 2011, v etape keď v zjazde zdrhli 3 Liquigasáci (Peter, Žralok a Agnoli) a Lastras s Movistaru. Nakoniec to Liq. skoro pobabrali, chceli pre bonifikáciu aby vyhral Nibali, ten ale na Lastrasa vo finiši nemal a tak to Peter zachránil. Hoci ak si pamätám zlízol si za to aj nejakú kritiku ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 03. Mar 2015 21:23:02

Thor píše:Tak a máme tu začiatok klasikárskej sezóny, dúfam že to redakcii nebude vadiť keď v tejto sekcii mierne spomeniem aj nemonumentálne klasiky.
Na aké klasiky sa najviac tešíte a ktoré máte najradšej? Ja osobne mám najradšej tie flámske predovšetkým Flandry a Roubaix. A akí sú vaši obľúbení cyklisti? (s výnimkou tých našich). Ja by som v tejto sezóne konečne doprial víťazstvo na WT klasike štvorici Vandebergh,Štybar,Thomas a Van Avermaet podľa mňa by si to zaslúžili....

No u mňa z ľudí čo ešte nevyhrali jednoznačne vedie Vanmarcke. Vždy je veľmi silný ale ešte ani raz mu to nestačilo. Potom moje sympatie má ale aj klasikárska trojka zo SKY - Stannard, Thomas a hlavne Wiggins, tomu by som prial nejaký pekný výsledok na P-R ako koniec so SKY.
A Štybar neviem, rozhodne nie je zlý, a pekný výsledok by som mu doprial, ale nejak si neviem predstaviť situáciu z ktorej by vyhral práve on.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Thor » Uto 03. Mar 2015 22:32:49

Áno máš pravdu michal, že si neviem tiež moc predstaviť stybara vo víťaznej situácii ale zase treba povedať že na PR 2013 bol veľmi blízko nebyť pádu. Pri Wigginsovi mám zmiešané pocity či mu to dopriať alebo nie, každopádne si myslím že nemá na to vyhrať PR to by potom mohol vyhrať rovno už aj tony martin. Osobne si myslím že najsilnejší budú tento rok terpstra aj vanmarke. V opqs by si to mohli už konečne niako skonsolidovať - napr. Boonen by mohol začať pracovať na svojich kolegov keďže ten už tiež na to nemá.

A ifčo na vueltu som zabudol, ostáva nám dúfať že podobné predstavenie uvidíme aj tento rok :) ak nie tak nevadí, netreba byť na saganove vyhravanie príliš haklivi.
Obrázok užívateľa
Thor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod jozkovicz » Uto 03. Mar 2015 23:33:25

..vcera som na youtube nahodou nasiel nejake zaznamy z klasik v cestine.. tak ak si chce niekto pospominat na rok 2013, alebo to nevidel, ci len tak zahnat abstak :) , tak si to moze pozriet .. nie su tam vsetky klasiky, jedna je z roku 2014 a tiez jedna etapa TdF 2013 .. ja som si to vcera v noci s radostou pozrel .. su to zaznamy z poslednych km .. https://www.youtube.com/user/mmajor007/videos

:geek:
Obrázok užívateľa
jozkovicz
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pia 06. Mar 2015 21:02:08

Ja by som Wigga rozhodne nepodceňoval, už minulý rok na P-R výrazne prekvapil a podal skvelý výkon, tento rok môže byť ešte silnejší, čo demonštroval aj na Omloop, kde dlho viedol pelotón a to aj na množstve kockových úsekov. Nehovoriac o tom, že on naozaj vie ísť za svojimi cieľmi veľmi húževnato.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Dominik » Pia 13. Mar 2015 17:43:20

Na P-R bude podla mna Stybar urcite top favorit. To ako by ste hodili rybu do vody. Je to cisty cyklokros.

teda ak tam startuje :)
Dominik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pia 13. Mar 2015 22:49:26

Môj tajný sen je, že by sa raz Vincenzo Nibali rozhodol ísť Paris-Roubaix. Ale o tom asi môžem len snívať. ;)
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Mar 2015 21:32:26

Tak ako, kto je podľa vás najväčší favorit na MSR? Pre mňa ním ostáva stále Kristoff. Bude to niekto zo šprintérov ako Cav, Bouhanni, Demare, Greipel, Modolo , niekto zo šprintérov typu Matthews, Swift, Ciolek, Nizzolo, Degenkolb, Haussler ? Alebo bude víťazom niekto z klasikárov ako Spartakus, Boom, Štybar, GVA, Gilbert, Kwiatek, EB Hagen? Alebo to vyhrá niekto ako Tom Dumoulin, Hofland, Chavanel, Trentin ...... ? Má Peter šancu, ktorí Tinkovovci by mu mali pomôcť a akú taktiku by mali zvoliť aby sa zvýšila pravdepodobnosť na jeho víťazstvo ? Tak poďme a buďme generáli pred vojnou 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia