Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 01. Apr 2017 19:04:43

ifčopifčo píše:Peter dnes na tlačovke vysvetlil svoj "bodyček"
"For sure I didn’t do the body check, or whatever you call it, on purpose," he said. "I think in that moment I wanted to go in the front, and my lever from the bike got stuck under the saddle of another rider and then after I lost my balance and went onto the left side, but it was not on purpose. What can I say? I’m sorry if I did something wrong, but there are worse things in the group happening."

Tu je celé video z tlačovky. https://www.youtube.com/watch?v=zgX7yYyDaSs
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Sob 01. Apr 2017 19:33:33

Ak by mal náhodou niekto záujem, tak ma napadlo, že sem môžem dať jednu časť z môjho materiálu pred zajtrajškom.
Obrázok
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Ned 02. Apr 2017 18:06:19

Gilbert obrovska gratulacia a neskutocny vykon, ktory uz mozno nikdy neuvidime :) Po rokoch ubijania jeho talentu v BMC, znova ziskal chut a vitazi. A akym sposobom...

Co dodat k Van Avermaetovi a Saganovi, no bohuzial karma zafungovala... V BMC mal Van Avermaet prednost na dlazobnych klasikach pred Gilbertom a teraz v Van Avermaetovej zivotnej sezone ho porazi prave Gilbert, ktory zmeni tim... A Sagan paradne rozbehnuty zavod, na cele iba s vystavenym Gilbertom a potom takato chyba. Toto je kninec do rakvy za tohtorocnymi flamskymi klasikami, ci to zachrani aspon Roubaix no uvidime.

Pre oboch vystavilo stopku zjednodusovanie si cesty postrannymi cestickami, este aj rozhodcovia pred zavodom hovorili ze to budu trestat vylucenim, ale behom celeho zavodu to akosi nebolo vidiet. Az sa sam pytam naco su tam tie kocky, ked na klucovom stupani aj tak idu po prasnej cesticke...
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Ned 02. Apr 2017 18:23:40

mortirolo08 píše:Gilbert obrovska gratulacia a neskutocny vykon, ktory uz mozno nikdy neuvidime :) Po rokoch ubijania jeho talentu v BMC, znova ziskal chut a vitazi. A akym sposobom...

Co dodat k Van Avermaetovi a Saganovi, no bohuzial karma zafungovala... V BMC mal Van Avermaet prednost na dlazobnych klasikach pred Gilbertom a teraz v Van Avermaetovej zivotnej sezone ho porazi prave Gilbert, ktory zmeni tim... A Sagan paradne rozbehnuty zavod, na cele iba s vystavenym Gilbertom a potom takato chyba. Toto je kninec do rakvy za tohtorocnymi flamskymi klasikami, ci to zachrani aspon Roubaix no uvidime.

Pre oboch vystavilo stopku zjednodusovanie si cesty postrannymi cestickami, este aj rozhodcovia pred zavodom hovorili ze to budu trestat vylucenim, ale behom celeho zavodu to akosi nebolo vidiet. Az sa sam pytam naco su tam tie kocky, ked na klucovom stupani aj tak idu po prasnej cesticke...

Zdravím Ťa "mortirolo08". S tým začiatkom samozrejme súhlasím, Gilbert predviedol skvelý výkon a po tom všetkom, ako sa pretek vyvíjal si víťazstvo zaslúžil.Tými postrannými cestičkami šli prakticky všetci v úniku a samozrejme aj Gilbert. Tie zábrany mali dať všade, lebo kde neboli , tak tam si to cyklisti zjednodušili a hlavne ruky si mohli oddýchnuť.Moderátor na Eurosporte1 tvrdil , že Peter zachytil riaditká o bariéru, ale já som iného názoru a to takého, že zaprel o sako prehodené cez bariéru, ktoré následne vypadlo divákovi z rúk. Ešte posledná veta, pokiaľ by sa toto neudialo , tak Peter s GVA by boli ten zvyšok cyklistov čo už nevládali striedať utrhol a Gilberta by podľa všetkého dostihli. Poradie na bedni by bolo úplne iné. Bohužiaľ , už sa stalo a nič sa nezmení, nám ostáva iba naďalej držať palce Petrovi na nasledujúce PR. Pekný zvyšok víkendu priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Ned 02. Apr 2017 18:26:38

Toto bolo perfektne predstavenie od Gilberta. Do zbierky monumentov mu chyba uz iba Roubaix a San Remo. San Remo by islo niekedy Saganovskym sposobom, ale Roubaix asi neda. :)

Saganovi sa asi stava osudnym jeho vyrok, ze ak nevyhra preteky, aspon rozhodne o vitazovi. Myslim, ze to plati aj o dnesnej udalosti. Som z toho sklamany, ale myslim si, ze to bola jeho chyba. Nemal sa tak velmi tlacit na divakov. Tuto chybu vsak vidavame bezne na kockovych klasikach, hlavne na Pariz-Roubaix na to doplacaju cyklisti. Dufam, ze bude uplne fit a uz si na to da buduci tyzden vacsi pozor.

Sagan dnes mal na to silu aby bojoval o vitazstvo, Quick step uplne marny bez toho Gilberta, ak by Sagan nepadol na 99% by boli zas bez podia.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 02. Apr 2017 18:31:59

Peter sa mi nezda byt v top forme. Hovori sa ze ak ma jazdec formu tak sa mu vyhybaju defekty a pady a Peter na E3 spadol a na Gente sa zaplietol do padu.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 02. Apr 2017 18:48:23

Focus-Shimano píše:Peter sa mi nezda byt v top forme. Hovori sa ze ak ma jazdec formu tak sa mu vyhybaju defekty a pady a Peter na E3 spadol a na Gente sa zaplietol do padu.

hmm je mozne ze Petova top forma prisla o cosi skor na T-A a MSR. aj ked to nemusi byt pravda, myslim ze Peto sa zacinal rozbiehat na konci Kwaremontu a na Paterbergu by zanechal Grega a skusal by Gilberta dostihnut sam. resp. aspon chcem takemuto scenaru verit:)

ku Gilbertovi ani neviem ako sa mam vyjadrit. asi len tak, ze opat spolupracuje s doktorom zo svojich najlepsich rokov. neverim mu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2017 18:51:22

Heroický výkon Gilberta a podľa mňa taktická chyba Bory, BMC ... urobili tieto preteky veľmi zaujímavé. Škoda, že sa nedozvieme ako by sa to vyvíjalo nebyť pádu, každopádne takto vyhral najsilnejší jazdec.
Dúfam, že sa Petrovi nič nestalo, keďže moji pretekári na velogames pravidelne padajú a odstupujú, tak si už z akejsi poverčivosti Petra do tímu ani nedávam, ale nepomohlo to :(
Treba dúfať, že sa Petrovi nič nestalo a na Roubaix bude fit. Nesmie tam ale zaspať, neviem či tú taktiku jazdiť hlbšie v peletóne mu niekto radí alebo to je z jeho hlavy, ale nejazdil tak. Nemá šancu potom reagovať na to čo sa deje vpredu a od E3 tak pravidelne jazdí.
Nie som si ani istý čo ten pád spôsobilo, zdalo sa mi, že to boli tie nožičky, ale ani jedno video to nepreukázalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 02. Apr 2017 18:51:52

napinave krasne preteky, vynikajuci vykon gilberta a vabank od quicksteepu ktory vysiel, hra o vsetko ano pokial by peto nespadol gilbert asi skonci neslavne ale krasne je ze to skusil a dal to klobuk dolu ozaj som mu fandil po tom co peto spadol cakal som kedy zacne peto ist srot a zacal na kwaremonte ale bohuzial ale nechapem jednej veci ked zavadil o barieru preco tam boli tie svetre a bundy ? to viseli na bariere? tazko povedat do akej miery do bola petova chyba isiel na hrane potreboval co najvyssiu rychlost a ta cesticka tam bola som zvedavy na jeho komentar a hlavne ci nema to rameno bolestivo narazene mohol by to byt handicap pre PR kazdopadne dnes skvele divadlo predviedli cyklisti

focus o forme nepochybuj ta je spickova ale stastie s tym nema az taky suvis to uz je filozofovanie aj cancelara spadol na e3 a na flandry sa ani nedostal a bol v top forme :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 02. Apr 2017 18:57:20

No mám z toho rozporuplné pocity. Na jednej strane víťazstvo človeka ktorému som vždy fandil najviac okrem Slovákov a na druhej strane takýto Peťov fail. Do toho momentu to bol takmer bezchybný výkon. O tom že by v skupine s GVA, Naesenom a Van Baarlem po Paterbergu namleli Gilberta do kompostu som ani na okamih nepochyboval. Ešte neviem čo sa tam stalo, možno to napokon ani nebola jeho chyba, ale toľko smoly to už asi ani nie je normálne.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 02. Apr 2017 19:03:16

ifčopifčo píše: keďže moji pretekári na velogames pravidelne padajú a odstupujú, tak si už z akejsi poverčivosti Petra do tímu ani nedávam, ale nepomohlo to :(


No minulý rok som ho nemal a jazdil famózne no a teraz ho mám. Čiže je to napokon asi moja vina. Asi ho budem musieť už len z poverčivosti pred PR vyradiť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2017 19:16:19

West píše:No minulý rok som ho nemal a jazdil famózne no a teraz ho mám. Čiže je to napokon asi moja vina. Asi ho budem musieť už len z poverčivosti pred PR vyradiť.


Tak sme našli vinníka :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 02. Apr 2017 19:21:21

No zareagujem radsej len sem lebo pod clankom su zase honici dufam ze nezavitaju na forum. QS nachytali Grega a Sagana na hruskach. Podobna situacia ako vlani na Roubaix. No za istych okolnosti tento vyvoj pretekov celkom Saganovi nahraval. Tym ze Gilbert bol vpredu sa jazdilo na plny plyn a nikto okrem QS sa nevyvazal a Sagan mal aj pomocnikov z inych timov. Dnes je tam az prilis vela keby. Keby GVA a Sagan nezaspali na mure ( alebo mali predtym problemy?) tak sa preteky nevyvijaju tak ako sa vyvinuli a nevideli by sme uzasne Gilbertovo solo. Keby Sagan nespadol mozno by sme spoznali ineho vitaza. O Saganovej forme sa bavit nemusime. Na Taienbergu zrusil konkurenciu ale nechcel tahat sam tak na vrchu spomalil a pripojil sa k nemu GVA a niektori dalsi. A nie dlho pred padom zacal zrychlovat na Kwaremonte a rozprasil skupinu na cucky. Za jeho kolesom sa drzali uz len Greg a Naesen. Ktovie ako by to cele dopadlo. Neda sa to jednoznacne povedat. Faktom je ze GVA ktory ako jediny nemal poskodeny bicykel sa rozbehol asi tak po 10-12 sekundach od padu a to nevravim o tom ze uplne stratil na zvysok kopca rychlost ktoru mali pred padom. Som presvedceny ze Peter by mal minimalne podium iste. Naozaj ma skoro vystrelo pri TV. Konecne ked Sagan a Greg zacali stihaciu jazdu naplno tak prislo toto. Tiez by som bol zvedavy ako by sa Sagan zachoval na Paterbergu. Dovtedy by Phila urcite nechytili a Sagan by sa asi nepokusal striast superov pred rovinou. Mozno by to dopadlo tak ze by chytili Gilberta a potom by ho GVA prespurtoval na paske :lol: Jedno je iste. Zasluzeny vitaz a Flamsko opat nesklamalo :!:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 02. Apr 2017 19:24:24

neviem co sa to s Petom deje. bud ma fakt tolko smoly pokope ako este nikdy. alebo kopi takticke chyby jednu za druhou. zostava posledny zavod, ktory moze vsetko zvratit. ak by nevyhral P-R alebo aspon nebolo podium tak fakt neviem ako oznacit tuto jarnu cast sezony.

ale bezohladu na vysledok na P-R podla mna Peto by mal ist na AGR. mozno zmenit trochu klimu by mu pomohlo, lebo tych kociek je uz aj celkom dost. kazdopadne na P-R uz Peto medzi favoritov patrit nebude a to je dobre, nech je pozornost na inych.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 02. Apr 2017 19:30:38

Keram píše:Tiez by som bol zvedavy ako by sa Sagan zachoval na Paterbergu. Dovtedy by Phila urcite nechytili a Sagan by sa asi nepokusal striast superov pred rovinou. Mozno by to dopadlo tak ze by chytili Gilberta a potom by ho GVA prespurtoval na paske :lol: Jedno je iste. Zasluzeny vitaz a Flamsko opat nesklamalo :!:

myslim si ze Peto by sa ich chcel striast na Paterbergu a dobehnut Gilberta sam. v urcitych fazach pretekov sa mi Peto nezdal uplne v pohode a v urcitych sa mi zdal silny ako minuly rok. myslim si ze Peto este mal rezervu a na Paterbergu by Van Avermaeta zanechal. skoda toho padu za ktory si ale Peto asi moze sam:( opat sme teda nevideli priamy suboj tychto dvoch v zaverecnych fazach na Paterbergu
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 02. Apr 2017 19:41:28

Keram píše:Mozno by to dopadlo tak ze by chytili Gilberta a potom by ho GVA prespurtoval na paske :lol: Jedno je iste. Zasluzeny vitaz a Flamsko opat nesklamalo :!:


Práveže sa mi zdalo že jazdil rozumne. Neplytval silami ako inokedy. Verím že teraz by si sakra postrážil, aby posledné dva kilometre neťahal viac ako GVA. Ale tá smola doteraz a mediálne prestrelky ohľadne sporu s Terpstrom a údajná strkanica na Kemmelbergu ho rozhodila viac ako si pripúšťal. V tom momente to bola premotivovanosť a nekoncentrovanosť zároveň. A tých chýb bolo posledné týždne viac. To momentálne nie je ten Sagan čo preskočil Cancellarov bycikel. Asi by potreboval na čas vypadnúť niekam, kde nie sú novinári a ani telka a internet. Lenže to momentálne asi dosť dobre nepôjde.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 02. Apr 2017 19:53:06

ja si vobec nemyslim ze kapelmuur bola takticka chyba je jasne ze ak by nespadli gilberta daju uz na paterbergu kde phill mlel z posledneho a som presvedceny ze na paterbergu by nik petovi nestihal ono sa to lahko hovori ale ziaden favorit nebude skakat do uniku 100 km pred cielom na ronde v sucastnosti quickstep nemal inu moznost isli vabank v tom su cyklisticke preteky krasne rozhoduje vela faktorov a nemusi vyhrat najsilnejsi ale moze vyhrat stastnejsi alebo odvaznejsi cim nespochybnujem epicky gilbertov vykon ono na kapelmure hlavne peto postrazil grega macej bol vpredu bolo to rozohrate vyborne a ked som pozeral ako siel awermet paterberg tak som si isty ze by ho peto utrhol greg tam siel uz podlahu nemal inu moznost
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 02. Apr 2017 20:03:07

Ved aj odíde, do Monaka. Mne sa tiež Peter nezdal vo forme, hlavne na Muure iba sa prelieval zo strany na stranu. Ale na poslednom Kwaremonte šiel jak drak. Len som sa obával že či sa nezachytí o niečo, ako sa tam uhýbal rukám divákov. Nakoniec to bol asi reklamný banner. Veľmi divná jar :cry: Forma životná ale nevyťažil z toho veľa. A aj keď si vezmem monumenty, tak celkovo ma veľkú smolu- MSR-pád Gaviriu, P-R pád Cancellaru aj nejaký pád predtým kvôli ktorému ostal vzadu, rok predtým pokazený bicykel. A myslíte že by sa ten rok dal ešte nahovoriť na Amstel?
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 02. Apr 2017 20:08:24

Citim obrovske sklamanie. Jedine co ma hreje ak sa to da vobec napisat, je to že vyhral Gilbert.
Nečakal som že Petra to Sanremo rozhadze az tak. Nekoncentrovanost alebo premotivovanost neviem ale bola to od Petra blba chyba. Najhorsie je že zmaril napínavé finále sebe aj Gregovi a totálne ma žere že toho somara Terpstru dostal na bednu.
Bol som 0100% presvedceny ze Philipa daju s Gregom po Paterbergu a rozdaju si to traja v sprinte, bohuzial pripravil nas o to. Inak od Bory super vykon, boli o moc viac vidiet ako BMC. Bodnar asi tazko mohol reagovat na Gilberta ale kto cakal ze to da na 55km?
Suhlasim s West-om je treba vypnut. Na rozdiel od Sagana si mozem dovolit vypnut. Buducu nedelu vypinam a kaslem na PP. Verim ze to Petrovi pomoze. :evil:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2017 20:52:04

podla mna takticky ok a to ako roztocil kwaremont ani nehovorim...blba smola ze zachytil tu barieru lebo z tych zaberov som presvedceny ze to bola cisto petova chyba no stava ved siel naplno...a ked si zoberete ze GVA tiez padol kym sa pozbieral kym sa znova rozbehol a napriek vsetkemu mal stratu dokonca trosicku mensiu ako pred kwaremontom tak je upplne jasne ze by gilbera dobehli...peto s gva urcite ci by tam bol aj oliver to si niesom isty ale ja som na milion % presvedceny ze by sme videli spurt trojice a to by uz bola loteria
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 249 hostia