Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 02. Apr 2017 20:56:01

Skoro ma porazilo, keď spadli. Ani nie tak preto, že Peter stratil šancu na víťazstvo, Gilbertovi som to doprial za tu aktívnu celojarnú jazdu. Ale hlavne preto, že celú jar sa teším na súboj na Kwaremonte a Paterbergu, a bohužiaľ sme ho nevideli.
Quickstep to konečne uhral, aj keď mali na mále. Na jednej strane fajn v podstate urobili závod už 100 km do cieľa, ale na druhej strane, v niektorých fázach svojou silou "kazia" preteky divákom, že to chytajú nástupy v každej skupine (aj keď nie vždy sa im to darí :D )
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka) Bariéra a pád

Poslaťod Miki » Ned 02. Apr 2017 21:31:32

Všetko sa to dobre číta a má to svoje opodstatnenie,ale či by to tak bolo, sa už nikdy nedozvieme.Tento rok prišiel Sagan v plnej forme a vešmi silný,ale nevyhráva.2 krát ho zastavili pády a 2 krát chytráctvo kolegov pretekárov s iných týmov.Na Omlote len trénoval ,to nepočítam,pretože chcel vedieť ,ako na tom je.Ale Sagan je Buldog z veľkým B.On sa vráti ešte silnejší.Tak, ako v živote prichádzajú horšie a lepšie chvíle tak aj v športe to tak býva.Raz si hore a raz dole,aj keď spravíš pre úspech všetko.On do toho dáva všetko. Preto aj my musíme veriť,že úspech opať príde.Možno už budúcu nedeľu.A keď nie, tak neskôr.Treba bojovať.A Sagan je bojovník a to je záruka úspechu.Teraz už len trochu šťastia.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka) Bariéra a pád

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2017 21:50:18

Miki píše:Všetko sa to dobre číta a má to svoje opodstatnenie,ale či by to tak bolo, sa už nikdy nedozvieme.Tento rok prišiel Sagan v plnej forme a vešmi silný,ale nevyhráva.2 krát ho zastavili pády a 2 krát chytráctvo kolegov pretekárov s iných týmov.Na Omlote len trénoval ,to nepočítam,pretože chcel vedieť ,ako na tom je.Ale Sagan je Buldog z veľkým B.On sa vráti ešte silnejší.Tak, ako v živote prichádzajú horšie a lepšie chvíle tak aj v športe to tak býva.Raz si hore a raz dole,aj keď spravíš pre úspech všetko.On do toho dáva všetko. Preto aj my musíme veriť,že úspech opať príde.Možno už budúcu nedeľu.A keď nie, tak neskôr.Treba bojovať.A Sagan je bojovník a to je záruka úspechu.Teraz už len trochu šťastia.


pekne napisane Miki palec hore
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod arcoolka » Ned 02. Apr 2017 21:50:35

Tu je jedno video z ktorého vidieť viac (ale chcelo by to ešte niečo o chlp lepšie) Ak ma oči neklamú, Petrovi niečo zrazu stočilo riadidlá doľava a vybehol predným kolesom na bariéru a následne išiel do pádu. Príčinou je asi to prehodené sako/bunda (taký čierny fľak,ktorý sa zrazu natiahne v momente keď Peter vybieha na bariéru a vystrelí do priestoru keď ide Peter k zemi).
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Ned 02. Apr 2017 21:51:24

Peťo šiel ten Kapelmuur (tak sa píše?) akoby mal pri sebe najperfektnejší tím. Akože nebudem sa drať 90 km pred cieľom, keby dačo, dotiahneme. Chyba lávky, za Kapelmuurom (ako sa píše?) už bol len Bodnar pred ním, BMC nič moc, atď.
Rozhodla konvergencia tímovej sily Floors a individuálnej sily F.Gilberta.
Roubaix pravdepodobne ponúkne to isté.
P.S. Burghart ma defekt, už sa nevrátil, chýbal. Boonen mal problém, vyšlo to aj bez neho.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)Paterberg a Saganov ná

Poslaťod Miki » Ned 02. Apr 2017 22:19:08

Avermaet stratil pádom 20 sek.Pokiaľ by sa tak nestalo,boli by si Gilberta naamazali na chlieb.Sagan začal ísť na 100 % len tesne pred pádom .Čakal na posledné 2 stúpania.Pravdepodobne už na Paterbergu by Gilberta mali.Ak aj nie Gilbert nemal šancu dôjsť sám po 12 km stíhačke relatívne oddýchnutých Sagana z Avermaetom.Vyzerá to tak ,že o všetkom rozhodla bunda.Sranda,no nie.Pretože aj ja to vidím na bundu.Hovoriť o tom, že už na Kapelmuure mal ísť do predu je teraz veľmi jednoduché.Taktiku mali stanovenú dopredu a podľa mňa by bola vyšla.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)Paterberg a Saganov ná

Poslaťod Miki » Ned 02. Apr 2017 22:19:45

Avermaet stratil pádom 20 sek.Pokiaľ by sa tak nestalo,boli by si Gilberta naamazali na chlieb.Sagan začal ísť na 100 % len tesne pred pádom .Čakal na posledné 2 stúpania.Pravdepodobne už na Paterbergu by Gilberta mali.Ak aj nie Gilbert nemal šancu dôjsť sám po 12 km stíhačke relatívne oddýchnutých Sagana z Avermaetom.Vyzerá to tak ,že o všetkom rozhodla bunda.Sranda,no nie.Pretože aj ja to vidím na bundu.Hovoriť o tom, že už na Kapelmuure mal ísť do predu je teraz veľmi jednoduché.Taktiku mali stanovenú dopredu a podľa mňa by bola vyšla.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 02. Apr 2017 22:21:28

Belgicko zase nesklamalo. QSF konečne svoju silu pretavili aj v nejakú tú taktiku a zaslúžene vyhrali. Škoda, že zasa sa tu nájdu perly ako boli márny, jediný čo neťahali, vyhrali zo šťastím... Isto sme pozerali tie isté preteky?? Veď celý závod sa niesol v ich réžii. Všetci sa museli prispôsobiť im. Isto to nemali presne takto naplánované, ale boli všade tam kde chceli byť a celý čas mali pretek pod kontrolu. To, že Sagan padol a otvoril tak cestu pre Gilberta je absolútne nepodstatné. QSF nachytal dvoch najväčších favoritov na Kapelmuure na hruškách. To bol rozhodujúci faktor dneška. Ak v tom neboli nejaké problémy, tak jednoznačne takticko-pozičná chyba oboch. Obaja sa týmto odsúdili na pomoc iných. Už nemali pretek vo vlastných rukách. Naspäť do rúk ho dostali až na Taaienbergu/Kruisbergu (ak sa to tak dá vôbec nazvať) a to už bolo neskoro. Či by Gilberta dobehli? No netrúfam si povedať. Pre mňa to je 50/50. Či už Sagan padol preto alebo preto je jedno. Proste padol len svojou jazdeckou chybou. Teraz zasa hrdý slovenský fanúšik hľadá všetko možné na čo by sa dalo vyhovoriť - bunda, banner, zábrany, diváci... Veľmi by som chcel vidieť tie názory, keby by bol na Saganovom mieste GvA. By tu bol znesený pod čiernu zem. Jediné pozitívum, že sa to stalo Saganovi vidím v tom, že lepšiu demonštráciu pravidla jazdy po kockách si jury ani nemohla priať. Pre mňa úplne zaslúžený víťaz. Klobúk dole. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2017 22:34:32

dexterko píše:Belgicko zase nesklamalo. QSF konečne svoju silu pretavili aj v nejakú tú taktiku a zaslúžene vyhrali. Škoda, že zasa sa tu nájdu perly ako boli márny, jediný čo neťahali, vyhrali zo šťastím... Isto sme pozerali tie isté preteky?? Veď celý závod sa niesol v ich réžii. Všetci sa museli prispôsobiť im. Isto to nemali presne takto naplánované, ale boli všade tam kde chceli byť a celý čas mali pretek pod kontrolu. To, že Sagan padol a otvoril tak cestu pre Gilberta je absolútne nepodstatné. QSF nachytal dvoch najväčších favoritov na Kapelmuure na hruškách. To bol rozhodujúci faktor dneška. Ak v tom neboli nejaké problémy, tak jednoznačne takticko-pozičná chyba oboch. Obaja sa týmto odsúdili na pomoc iných. Už nemali pretek vo vlastných rukách. Naspäť do rúk ho dostali až na Taaienbergu/Kruisbergu (ak sa to tak dá vôbec nazvať) a to už bolo neskoro. Či by Gilberta dobehli? No netrúfam si povedať. Pre mňa to je 50/50. Či už Sagan padol preto alebo preto je jedno. Proste padol len svojou jazdeckou chybou. Teraz zasa hrdý slovenský fanúšik hľadá všetko možné na čo by sa dalo vyhovoriť - bunda, banner, zábrany, diváci... Veľmi by som chcel vidieť tie názory, keby by bol na Saganovom mieste GvA. By tu bol znesený pod čiernu zem. Jediné pozitívum, že sa to stalo Saganovi vidím v tom, že lepšiu demonštráciu pravidla jazdy po kockách si jury ani nemohla priať. Pre mňa úplne zaslúžený víťaz. Klobúk dole. ;)


Neviem, či tu niekto spochybňuje víťazstvo Gilberta, nikto netvrdí, že to nebola Saganova chyba, len, teda aspoň ja, som prirodzene zvedavý čo sa stalo. Ja zase vidím ako povyliezali všelijaký škodoradostný blbečkovia , len si choď prečítať diskusiu pod článkom, alebo vieš čo, radšej ani nechoď :)
Či to bola pozičná chyba Petra a Grega sa už nikdy nedozvieme, práve pre Petrov pád.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rrYan* » Ned 02. Apr 2017 22:42:11

arcoolka píše:Tu je jedno video z ktorého vidieť viac (ale chcelo by to ešte niečo o chlp lepšie) Ak ma oči neklamú, Petrovi niečo zrazu stočilo riadidlá doľava a vybehol predným kolesom na bariéru a následne išiel do pádu. Príčinou je asi to prehodené sako/bunda (taký čierny fľak,ktorý sa zrazu natiahne v momente keď Peter vybieha na bariéru a vystrelí do priestoru keď ide Peter k zemi).


Presne tak, Peto zavadil riaditkami o tu "ciernu vec".
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2017 22:46:26

@dexterko - tak ja som si pre istotu prečítal všetky príspevky ešte raz a zdáš sa mi pápežskejší ako pápež, pretože žiadnu prehnanú kritiku podlahárov tu nevidím, že by bolo márni, to som vôbec nenašiel, kde si to tu čítal?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 02. Apr 2017 22:49:33

dexterko píše:Belgicko zase nesklamalo. QSF konečne svoju silu pretavili aj v nejakú tú taktiku a zaslúžene vyhrali. Škoda, že zasa sa tu nájdu perly ako boli márny, jediný čo neťahali, vyhrali zo šťastím... Isto sme pozerali tie isté preteky?? Veď celý závod sa niesol v ich réžii. Všetci sa museli prispôsobiť im. Isto to nemali presne takto naplánované, ale boli všade tam kde chceli byť a celý čas mali pretek pod kontrolu. To, že Sagan padol a otvoril tak cestu pre Gilberta je absolútne nepodstatné. QSF nachytal dvoch najväčších favoritov na Kapelmuure na hruškách. To bol rozhodujúci faktor dneška. Ak v tom neboli nejaké problémy, tak jednoznačne takticko-pozičná chyba oboch. Obaja sa týmto odsúdili na pomoc iných. Už nemali pretek vo vlastných rukách. Naspäť do rúk ho dostali až na Taaienbergu/Kruisbergu (ak sa to tak dá vôbec nazvať) a to už bolo neskoro. Či by Gilberta dobehli? No netrúfam si povedať. Pre mňa to je 50/50. Či už Sagan padol preto alebo preto je jedno. Proste padol len svojou jazdeckou chybou. Teraz zasa hrdý slovenský fanúšik hľadá všetko možné na čo by sa dalo vyhovoriť - bunda, banner, zábrany, diváci... Veľmi by som chcel vidieť tie názory, keby by bol na Saganovom mieste GvA. By tu bol znesený pod čiernu zem. Jediné pozitívum, že sa to stalo Saganovi vidím v tom, že lepšiu demonštráciu pravidla jazdy po kockách si jury ani nemohla priať. Pre mňa úplne zaslúžený víťaz. Klobúk dole. ;)

Kapelmuur bol aky bol. ja by som to nenazval ako nejaku velky takticku chybu. to, ze to bol rozhodujuci faktor sa uz po pretekoch lahko hovori. pretoze tak ako to bol rozhodujuci faktor, tak stacilo malo k tomu aby to bol dovod kvoli ktoremu by QS odisli opat bez vyhry. myslim si, ze ani Gilbert a QS sami neverili ze to takto dopadne. inak Gilbert sa taktiez uhybal kockam co sa dalo. len si vybral pravu stranu na Kwaremonte, ktora tento rok bola trochu dalej od divakov.
teraz s odstupom casu som si isty, ze Gilberta by uplne v pohode chytili. mozno uz tesne po Paterbergu a mozno by ho vtedy uz Peto dostihol sam. Peto sa musel citit v pohode, lebo to jeho zrychlenie na Kwaremonte bolo presne ako minuly rok. ano Peto spravil chybu, ale nie na Kapelmuure ale na Kwaremonte.
napriek tomu, ze Gilberta mam celkom rad, tak nie som fanusik takychto vykonov z toho dovodu, ze by som sa vobec necudoval keby v buducnosti vitazstvo na RvV 2017 bolo pripisane Van Avermaetovi. aj ked je pravda, ze to stahovanie jeho naskoku dlho nemalo ziadnu poriadnu podobu. az potom ked sa vytvorila trojica Sagan, GVA, Naesen to zacalo mat vahu.
skoda toho padu aj kvoli tomu, ze sme boli ochudobneni o poriadnu akciu na poslednych 15 km. ale mozno je to lepsie, lebo nakoniec by mozno na paske zdolal Peta Avermaet:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 02. Apr 2017 22:55:34

Ver tomu, že tam nepôjdem :D

Netvrdím, že sa spochybňuje Gilbert, práve naopak. Vravím o QSF:

Quick step uplne marny bez toho Gilberta
Tym ze Gilbert bol vpredu sa jazdilo na plny plyn a nikto okrem QS sa nevyvazal

Ohľadom Sagana som asi zašiel trochu ďalej ako by bolo zdravé, ale to už je o inej téme zase.
Možno som pápežskejší, ale ty mi zasa prídeš trochu rozdvojený. Píšeš, že sa už nedozvieme, či to bola taktická chyba, ale príspevok pred píšeš opak ;)

edit: @ifčo
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 02. Apr 2017 23:06:18

@simko
každý vedel, že QSF budú chcieť robiť poriadny vietor. A Kapelmuur bol jediný berg pred rozhodujúcou fázou, kde si bolo treba dávať bacha. Sagan to veľmi rychle pochopil, keďže ich chcel dobehnúť. To, že sami tomu neverili a pod. ako píšeš je podľa mňa blbosť. Dnes boli jediný, čo niečo vymysleli. Všetky ostatné tímy ich celý čas iba naháňali za chvost.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Apr 2017 23:09:52

dexterko píše:Ver tomu, že tam nepôjdem :D

Netvrdím, že sa spochybňuje Gilbert, práve naopak. Vravím o QSF:

Quick step uplne marny bez toho Gilberta
Tym ze Gilbert bol vpredu sa jazdilo na plny plyn a nikto okrem QS sa nevyvazal

Ohľadom Sagana som asi zašiel trochu ďalej ako by bolo zdravé, ale to už je o inej téme zase.
Možno som pápežskejší, ale ty mi zasa prídeš trochu rozdvojený. Píšeš, že sa už nedozvieme, či to bola taktická chyba, ale príspevok pred píšeš opak ;)

edit: @ifčo


Ale veď QS sa celkom logicky iba vyvážal keď bol Gilbert v úniku, problém bol, že mu už potom nestíhali kryť chrbát. Ja rozlišujem pozičnú chybu - Avermaet a Sagan boli príliš vzadu a taktickú chybu tímov že nemali na Muure vpredu viacej cyklistov a to ako na to zareagovali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Ned 02. Apr 2017 23:12:19

dexterko píše:Ver tomu, že tam nepôjdem :D

Netvrdím, že sa spochybňuje Gilbert, práve naopak. Vravím o QSF:

Quick step uplne marny bez toho Gilberta
Tym ze Gilbert bol vpredu sa jazdilo na plny plyn a nikto okrem QS sa nevyvazal

Ohľadom Sagana som asi zašiel trochu ďalej ako by bolo zdravé, ale to už je o inej téme zase.
Možno som pápežskejší, ale ty mi zasa prídeš trochu rozdvojený. Píšeš, že sa už nedozvieme, či to bola taktická chyba, ale príspevok pred píšeš opak ;)

edit: @ifčo


Quick step uplne marny bez toho Gilberta

Myslel som to tak, ze Terpstra, Trentin, Stybar sa tam iba vozili a ako vzdy bolo ich jedinou ulohou zachytavat utoky a napriek tomu, ze vobec netahali a boli najcerstvejsi tak to nedokazali ked, im usiel Sagan, GVA a myslim ze Naesen to bol. Ak by nedoslo ku Saganovej chybe a padu, som 100% presvedceny, ze na podiu by boli traja menovany a QS by zas ostal mimo, co by nebola Gilbertova chyba ale zvysok QS. Boonena si nedovolim hodnotit, lebo toho jasne odpisali technicke problemy.

Jedine v com s tebou suhlasim, ze ak by boli GVA a Sagan v opacnych poziciach, tak Grega znesiem pod ciernu zem, ale to pisem aj jasne na adresu Sagana, ze to bola jednoznacne jeho chyba a daroval tak Gilbertovi monument.

A este Dexterko na tvoju adresu. Minule sezony si sa mi zdal rozumnejsi, viem o tebe, ze si pisal, ale nic co by ma vytacalo. Ten tvoj blog to som si myslel, ze bol iba jednorazovy ulet, ale dnes zas pises nezmysly podla mna.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 02. Apr 2017 23:15:53

rrYan* píše:
arcoolka píše:Tu je jedno video z ktorého vidieť viac (ale chcelo by to ešte niečo o chlp lepšie) Ak ma oči neklamú, Petrovi niečo zrazu stočilo riadidlá doľava a vybehol predným kolesom na bariéru a následne išiel do pádu. Príčinou je asi to prehodené sako/bunda (taký čierny fľak,ktorý sa zrazu natiahne v momente keď Peter vybieha na bariéru a vystrelí do priestoru keď ide Peter k zemi).


Presne tak, Peto zavadil riaditkami o tu "ciernu vec".


Vyzerá to tak. A to som ho tu už pokefoval za nekoncentrovanosť. To je smola na smolu. Po tých krajoch jazdia takmer všetci. Keď sú jazdci na limite, tak je ťažké im vyčítať, že si to snažia trochu uľahčiť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)Kapelmur

Poslaťod Miki » Ned 02. Apr 2017 23:21:52

Predpokladať úspešný útok na Kapelmure sa veľmi nedalo.Nepredpokladal to ani BMC,ani ostatní.Rozoberme si to.Nemyslím si ,že Sagan nebol schopný pokryť útok podlahárov.Pokrývať útok Saganom, by bolo však očerpávanie síl.Pretože:ak by to spravil tak podlahári veru netahajú a šetria a Sagan by trochu odčerpal zo svojich síl.Mali tam Bodnara a to stačilo,ktorý sa mal viesť a prípadne pomôcť Saganovi,hlavne v rovinatých úsekoch.Takže Sagan šetril a celkom správne predpokladal ,že útok 70 km pred cieľom nevyjde.Ak by tam čisto teoreticky Sagan bol a Išiel by do útoku s Gilbertom .Išiel by Gilbert do útoku s Saganom?Alebo mal isť Sagan sám do útoku.Však by sa všetci spojili ,aby stiahli Sagana.Bmc ,Podlahári Katuša ,atd. Podlahárom to tentoraz vyšlo.Zariskovali .´ˇŠťastie a súhra náhod?Odvážnym šťastie praje.Gilbert mi je sympatický.Nech si to užieje.Taktika Bory A BMC bola dobrá.Že nyvyšla? Tak,ako mnoho iných v každom preteku.V súčastnom peletone sú mnohý vynikajúci pretekári a medzi nimi aj Sagan.Ale rambo .alebo terminátor medzi nimi neexistuje.Takže budme pri zemi.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 02. Apr 2017 23:26:01

dexterko píše:@simko
každý vedel, že QSF budú chcieť robiť poriadny vietor. A Kapelmuur bol jediný berg pred rozhodujúcou fázou, kde si bolo treba dávať bacha. Sagan to veľmi rychle pochopil, keďže ich chcel dobehnúť. To, že sami tomu neverili a pod. ako píšeš je podľa mňa blbosť. Dnes boli jediný, čo niečo vymysleli. Všetky ostatné tímy ich celý čas iba naháňali za chvost.

viem ze Peto ich chcel dobehnut, pretoze na Kapelmuure zas az tak vzadu ako GVA nebol. a urcite istejsie pre Peta by bolo byt v tej Boonenovej skupine ako nebyt. ale nechybalo vela a vdaka tomu utoku na Kapelmuure mohli QS vyjst naprazdno. ta hranica medzi uspechom a neuspechom toho utoku bola velmi tenka. to, ze im to nakoniec vyslo je suhra viacerych okolnosti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 02. Apr 2017 23:37:42

vobec nesuhlasim s nazorom ze peto na kapelmure zaspal 100 km na ronde do ciela a kopa heligenov to je proste hlupost vesat sa do kazdej unikajucej skupiny v peletone ostali bmc loto astana bora mal to kto kontrolovat este a tiez si stojim za tym ze quickstep ziadnu extra taktiku nevymysleli oni jednoducho museli zautocit velmi skoro aby mali v prednych skupinkach ludi aby ti vzadu nemuseli makat lenze vyvetrali sa a ked uz ich dohanali tak strelili gilberta vabank dopredu 50 km co je realne sialenstvo nemohol vediet co ako za nim sa sformuje iste phill bol evidentne najsilnejsi ale tym stavili vsetko na jednu kartu a nebyt padu skoncia v poli porazenych takze moc by som ich nechvalil isli iba co mohli nic ine im neostavalo nemohli prist na tainberg so vaetkymi silnymi favoritmi lebo by to nevykryli inak peto siel kapelmur cca okolo 30 pozicie co bolo uplne vpohode aj takticky aj strategicky 100 km pred cielom on nemoze na kazdom bergu skakat za vsetkymi co sa pohnu dopredu on potreboval posetrit co najviac energie na kwaremont a paterberg posledny kde mal nato aj sam kludne stiahnut koholvek 20-40 sekund a gilbert bol na paterbergu poslednom uplne na dne proste kunda bunda a smola vola :) ale o tyzden je rubaix a pokial tam nebude ziadna smola tak si to vynahradi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 265 hostia