Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Poslaťod Vercingetorix » Pon 08. Apr 2019 13:40:49

@majo
Veľmi pekne si to spísal, len tu by som ešte niečo doplnil:
majo píše:...ked maju niekoho s lidrov v uniku tak netahaju v skupine lebo naco...ked bol asgreen v uniku tak netahal lebo mal lidrov v skupine a oni tiez netahali lebo mali asgrena v uniku

Ono to síce vyzerá trochu divne, ale majú pokryté obe možnosti - únik+balík, a navyše pekne šetria energiu. Má to samozrejme aj svoje nevýhody, a to také, že Asgreen v úniku hlavne nasieral ostatných bojovníkov z úniku a podkopával si svoje možnosti na celkové víťazstvo. Ale je to jedna zo stratégii ako sa zachovať. To že už takto ušetrenú energiu a novovzniknutú situáciu nedokázali zužitkovať, je samozrejme iná vec ...
majo píše: a ked boli v skupine 15ich traja tak tiez netahali bo sa bali vikinga, krasavca, slovaka, duhoveho, cyklokrosarov a asi aj sami seba...ak by sa dvaja obetovali pre tretieho a nevyslo by to tak by aspon si mohli povedat ze to skusili...

Tak, tak ;)
majo píše:dalsia vec bettiol zase nesiel nejake sialene tempo...skupine ktora taktizovala a viacmenej sa viezla neutekal...stacil niektory ten provizorny nastup a hned to slo par sekund dole...podla mna by ho 2-3 odhodlany na spici v pohode dobehli a ten koniec mohol vyzerat uplne inac...

Ten odstup sa fakt nemenil - na to že tá skupina za ním išla kilometre totálne dezorganizovane.

Inak pri takýchto typoch výsledkov pretekov mám občasť pocit, že niektorí cyklisti si vsadia peniaze na možnosť, že to vyhrá niekto mimo okruhu favoritov ("Other"). Kurzy idú niekedy pekne vysoko a nie každý zarába toľko ako Sagan.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 08. Apr 2019 13:55:28

Phobos píše:
Mino píše:škoda toho taktizovania z auta najhoršie na tom je aj priznanie víťaza " z AUTA MI POVOLILI" . Alberto mal nakoniec šťastie že mal v skupine lídrov... :cry: inak mu to nepovolia?

Kde si videl toto vyjadrenie? Ja som čítal, že mu povedali "ak môžeš, tak choď " a chápem to ako povzbudenie - nech neváha, ak sa cíti dobre...

na CI je "tímového auta mi povedali, že ak chcem, môžem zaútočiť. " v CN to vyjadrenie znie uplne inak. je úplne jedno ako to povedal priamo, preklad môže byť iný.Ide o podstatu. Niekto mu povedal do vysielačky, možno to myslel ako povzbudenie na záver ale bez povelu by čakal? či?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 14:29:21

@majo
podla mna DQS vytazili jednoducho maximum z týchto pretekov. Stybar pokles formy + zaludocne problemy. Gilbert tiez zaludocne problemy pocas tyzdna, Lampaert - uz len vyborny domestik nebude z neho ziadny top klasikar podla mna, Jungels - vyjadril sa ze uz je cely rad ze skoncila jeho jarna put lebo uz isiel z posledneho. ved vyzeral na tom Paterbergu ze odstavi bicykel. a Bettiol je solidny casovkar. to nie je pravda ze nesiel dobre tempo. ano ak by tam bola super spolupraca tak by ho dobehli, ale to plati aj pre minuly rok a vôbec takmer pre vsetky pripady ked nahana jednotlivca takato pocetna skupina. ak je spolupraca tak ten jednotlivec nema sancu. ja som toho nazoru ze ak by Jungels a Lampaert zamakali pre Asgreena a dotiahli sa na Bettiola (comu neverim ze nato mali nohy) tak by nemali na podiu ani jedneho zastupcu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 08. Apr 2019 14:41:26

Mino píše:
Phobos píše:
Mino píše:škoda toho taktizovania z auta najhoršie na tom je aj priznanie víťaza " z AUTA MI POVOLILI" . Alberto mal nakoniec šťastie že mal v skupine lídrov... :cry: inak mu to nepovolia?

Kde si videl toto vyjadrenie? Ja som čítal, že mu povedali "ak môžeš, tak choď " a chápem to ako povzbudenie - nech neváha, ak sa cíti dobre...

na CI je "tímového auta mi povedali, že ak chcem, môžem zaútočiť. " v CN to vyjadrenie znie uplne inak. je úplne jedno ako to povedal priamo, preklad môže byť iný.Ide o podstatu. Niekto mu povedal do vysielačky, možno to myslel ako povzbudenie na záver ale bez povelu by čakal? či?

If you can, you just go. Presné vyjadrenie Bettiola. Ja len aby ste sa nehádali ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 08. Apr 2019 14:59:36

@simko
mame na to rozdielne nazory a ja samozrejme netvrdim ze prave ten moj je ten spravny a ten tvoj plne respektujem aj ked nie uplne s nim suhlasim...ano mozno vytazili maximum ale podla mna nespravili maximum pre vitazstvo...toto je DQS...maju brutalnu klasikarsku jar ale predpokladam ze Lefevre a jeho sponzory by vymenenili vsetky vitazstva(okrem MSR) za to vcerajsie...ak by neboli traja v tej skupine alebo ak by sa tam aj znicili kvoli vitazstvu bolo by to v mojich ociach viac ako to druhe miesto
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Phobos » Pon 08. Apr 2019 21:24:04

Mino,
škoda, že taký povel nedostali aj ostatní, mohlo to byť zaujímavejšie...

Ja to vidím celkom jednoducho, preteky neboli dostatočne náročné a selektívne, bergy to veľmi nenadelili a všetci jazdci vpredu boli zhruba na rovnakej úrovni, okrem dvoch - jeden vyhral a druhý bol mysľou bohvie kde. Skupina bola odsúdená na nespoluprácu a maslo na hlave majú všetci, taktizovanie, netaktizovanie, myslím že bez vysielačiek by to nedopadlo inak.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 08. Apr 2019 21:59:11

Phobos píše:Skupina bola odsúdená na nespoluprácu a maslo na hlave majú všetci, taktizovanie, netaktizovanie, myslím že bez vysielačiek by to nedopadlo inak.

Záhadou mi ostáva kedy, kde, kto... začalo byť v móde nespolupracovať v takýchto situáciách. Ako to tak sledujem tak to začína ísť stále ďalej a ďalej. Voľakedy to bola povedzme skupinka 5-10 ľudí. Teraz tam bolo 20 kusov. Veď to už je ale poriadna skupina.

No ja si myslím, že by to dopadlo úplne, ale úplne inak. Možno až nie veľmi samotné posledné km, ale aj o tom by sa dalo polemizovať, či by to tak isto EF zahrali. Ale hlavne by to ovplyvnilo celý pretek ako taký. Od začiatku do konca. Jeden by nevedel kde je druhý, tretí by nevedel čo má robiť štvrtý, a z takého wolfpacku by ostalo len partia alfasamcov.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 08. Apr 2019 22:02:02

@phobos
je to možné aj dosť pravdepodobné. Nie je mi jasné koho si myslel tým druhým jazdcom. Taktizovanie tu bolo vždy. Peter rovnako vyhral niektoré klasiky vďaka taktizovania zbytku,
bolo by odo mňa naivné myslieť si že všetko riadia cez vysielačky a keby neboli tak netaktizujú. Bettiola to vôbec nemusí zaujímať na Kwaremonte bol najlepší tak si vyhrať zaslúžil

dexterko nájdi si na Youtube akékoľvek preteky z minulosti 80-90 roky a taktizovanie a nespolupracovanie bolo už vtedy. Alebo stačí sa opýtať Spartakusa, napríklad. :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 22:31:59

otvaram pomaly diskusiu k Roubaix:) ak vychadzame z predpokladu ze Peta nieco limituje na kockach (comu ale stale nemozem uverit, nemozu byt taki blbi a jazdit ich bez naroku na uspech) tak moze ho pave na Roubaix limitovat viac ako helingeny alebo menej? snazim sa nahovorit si ze menej ale potom si poviem ze je to asi prast jak uhod. minuly rok ta forma rastla Petovi z tyzdna na tyzden skokovo. na E3 poslabsie o tyzden na Ronde uz patril do top 3 najsilnejsich a o dalsi tyzden to rozdrvil na Roubaix. mate ale teraz niekto pocit ked porovnate E3 a Ronde ze sa Peto nejako extra zlepsil? ja mozno ani nie...
ale hlavne nech sa Petovi vyhnu vsetky neprijemnosti , nech nic nemusi riesit presne ako tomu bolo minuly rok. a potom uz som velmi zvedavy na AGR ze ci toto vsetko kvoli niecomu bolo alebo nie. ono ked si zoberieme sprinty na T-A alebo doskocenie Alaphilippa na Poggiu tak to boli vyborne vykony v tomto smere som nevidel ziadne zhorsenie oproti inym sezonam. ale zda sa mi ze ta klasikarska 4-5 hodinova odolnost ci vytrvalost akoby nebola na dobrej urovni. ak je to pravda, tak po jarnej casti sezony urcite bude priestor na analyzu. koniec koncov Petovi nemuselo zapasovat ani to ze isiel dve cele GT v jednom roku. isiel to vôbec prvýkrát, tie sezony predtým mal ten program celkom odlahceny. mozno sa snazili zaexperimentovat a nevyslo to... ani ta Argentina tohtorocna nemusela byt dobry napad. tri roky (2016,2017,2018) to fungovalo bez toho aby mal v januari 2 etapaky.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 22:43:04

taktizovanie bolo a bude. takato mnohopocetna skupina nikdy nebude spolupracovat. nikdy. dokonca tam castokrat zohrava ulohu aj faktor akejsi rivality. podla mna s Bettiolom ako vitazom boli mnohi favoriti spokojni. jednak bol najsilnejsi a za druhe s nikym nema ziadnu "historiu". mozno ak tak s Van Avermaetom ktory o nom povedal ze je lenivy:) ale viem si predstavit ze keby bol vpredu Sagan, tak DQS mohutne pracuje na skresani jeho naskoku (aj keby to znamenalo ze si odpalia sancu na vitazstvo) a takisto by sa tam urcite poriadne zapajal aj GVA (a uz by mu nevadilo ze vyhra Kristoff, hlavne aby nevyhral Sagan). a nepochybujem ze by to bolo aj v opacnom garde, ze keby unika Van Avermaet tak Peto tiez sa poriadne vlozi do stahovania naskoku. jednoducho tito rivali si strazia jeden druhého a ked ujde niekto dostatocne silny z druheho sledu tak ma napoli vyhrate, lebo nikto z tych favoritov si nechce na chrbte priniest svojho rivala, ktory ho potom porazi. ine by bolo samozrejme keby ma ta skupina namiesto 15 clenov iba povedzme troch, vtedy by nebol problem aby spolupraca prebiehala rovnocenne.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 08. Apr 2019 22:43:29

mino, no nechce sa mi to veľmi hľadať popravde. I keď viacmenej sledujem toto odvetvie športu od čias, keď Valach brázdil na Okolo Slovenska, tak až posledné roky to začalo ísť, by som povedal, že až do extrému. Nejde mi teraz o nejakú nespoluprácu klasickej 5,6... kde dvaja nemusia a traja nechcú, ale o to, že 20 ľudí sa proste nevie dohodnúť. To už je jednoducho taktická tragédia a veľké po papuli samotnému športu. A ja verím, že skôr či neskôr sa začnú ozývať hlasy po nejakej zmene, či už to budú one vysielačky, alebo niečo iné. Takisto ako v hokeji sa menia pravidlá kvôli atraktivite, gólom... vo futbale VAR pre väčšiu spravodlivosť, menej chýb... tak aj tu podla mňa časom nastanú zmeny pre väčšiu atraktivitu. A to sa takto môžme baviť aj o horských dojazdoch, hlavne teda na GT, kde už to taktizovanie a technológia ide mnohým proti srsti. Z ľudských cyklistov sa pomali stávajú stroje na ovládač a to nemôže mať dlhé trvanie. Verím, že príde čas keď sa tým budú borci v UCI zaoberať.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 08. Apr 2019 22:48:12

@dexterko
ale 20 ludi sa nikdy nedohodne. ak aj donutis 18 ludi striedat poctivo (a to som teraz velmi prestrelil to cislo) tak potom nejaki dvaja sa budu zasivat. alebo budu tahat len platonicky. takuto skupiny treba zotrhat jednoznacne.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 08. Apr 2019 23:24:43

Skúsim aj ja k tejto téme. Prečo sa teda nespolupracovalo? Najviac tam bolo z QS a tak sa automaticky počítalo, že začnú oni. Predpokladám že tam prebehla komunikácia s tímovým riaditeľom QS na tomto závode, takže to nebolo rozhodnutie čisto jazdcov. Môj odhad je že boli všetci na šrot, ale predpokladali že súperi sú na tom predsa len trochu lepšie. Jazdci väčšinou radi spolupracujú, keď cítia, že sú na tom dobre, lepšie ako ostatní. Je to napokon dobrý deal. Oni ti pomôžu a na konci im nastúpiš alebo ich ošpurtuješ. Ale keď si na tom špatne, tak skôr predpokladáš, že súperi majú niečo našetrené a vtedy nemáš chuť pomáhať, lebo strácaš aj minimálnu šancu na úspech. Toto bolo veľmi ťažké Ronde, aj keď sa to nezdá. Len tak pre zaujímavosť - dĺžka preteku a dosiahnutý čas (údaje len z procycling)
2019 267km 6:18:49 (niekde sa uvádza 270km)
2018 264,8km 6:21:25
2017 260km 6:23:45
2016 255km 6:10:37
2015 264,9km 6:26:32
Jasne menila sa trochu trať, ale ten trend je zjavný. Jazdí sa rýchlejšie a začína sa pretekať skoro. Rozširuje sa špička a to čo stačilo pred pár rokmi už dnes nestačí. Do cieľa prichádza vyšťavená skupina jazdcov a nikto z favoritov nemá takú rezervu naviac aby urobil rozdiel. Vlastne to naznačil aj Van Aert, ktorý pred závodom typoval že do cieľa tentoraz príde veľká skupina a bude sa špurtovať o víťazstvo. Ale napokon to dopadlo trochu inak. Bettiol bol líder takže bol chránený a doteraz patril k tým lepším jazdcom. Navyše vychytil svoj super deň. Samozrejme ho aj podcenili, lebo nepatril k najväčším favoritom. Sa tam proste stretlo viacej vecí. Trochu podobne to dopadlo aj na GW, ktorý bol tiež superťažký a tiež sa začalo závodiť veľmi skoro, ale napokon aj tak došla veľká skupina v ktorej len málokto mal silu na poriadny špurt. Je zjavné že tento spôsob pretekania veľmi vyhovuje Kristoffovi a ak sa takto pôjde aj PR, tak nie je bez šance ani tam.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 09. Apr 2019 0:35:28

Pamatate si niekto este ze Bettiol bol Saganov kolega v roku 2014? Dokonca isli spolu na 4 jednorazovkach (Strade, San Sebastian, Copa Bernochi, Copa Agostini). Pamatame si ako bol ten tim mimo Petra marny. Mali 17 vitazstiev z toho Peter 7 a Viviani 6. Nikto by si vtedy ani len netipol ze okrem Sagana moze este niekto z tej zostavy vyhrat Ronde :)

Co sa tyka Roubaix tak ak bude taka slaba selekcia ako na Ronde tak sa obavam ze po poslednom tazkom useku pave bude 20 clenna skupina z ktorej niekto nahodne unikne. Chcel by som selektivne preteky ale to sa asi nestane. Ja dufam ze ak Sagan bude mat aspon nejake naznaky formy tak ze bude utocit lebo mi to uz prisaham bohu chyba.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Uto 09. Apr 2019 0:58:08

simko píše:@dexterko
ale 20 ludi sa nikdy nedohodne. ak aj donutis 18 ludi striedat poctivo (a to som teraz velmi prestrelil to cislo) tak potom nejaki dvaja sa budu zasivat. alebo budu tahat len platonicky. takuto skupiny treba zotrhat jednoznacne.

Potom sa pýtam, koľko ľudí je treba, aby sa dohodli? 5, 10, 30, 50, 100, celý pelotón? Resp. mi z toho vyplýva, že ak by hocikto iný zaútočil miesto Bettiola tak mal isté víťazstvo.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 09. Apr 2019 7:14:35

čím väčšia skupina tým menšia spolupráca. Teraz tam boli väčšinou favoriti a kopec ľudí ( vráatane Petra ) ktorý už mali toho dosť. Stačí si pozrieť finiš a tam je vidieť že "ozaj" šprintovali piati možno. Ostatní iba zrýchlili :mrgreen:
Je fakt ž ja som niekedy taktiku vôbec neriešil až keď nastúpil Sagan a je ozaj niekto komu fandím a v retrospektíve vidím víťaztvá niektorých ľudí ako Devolder, Vansumeren a pod. keď za nimi ľudia "neťahali" . Terpstra vyhral oba monumenty vďaka "ne"kooperácii za ním.

Vždy to tak bolo a nemusíme ísť do histórie. Videli sme dvojicu Greg + Edvald na MS2015.

Na otázku koľko ľudí je treba aby sa dohodli je jasná odpoveď X. Väčšinou aj tak top cyklista odtiahne 50-60% a ostatní si rozdelia ostatok. Ideálne by bolo keby sa to nadelilo po dvojiciach-trojiciach a ťahali by všetci :lol:
Máme ďalší pretek a z BORY sa ozýva že Sagan sa zlepšuje. Ja to nejak nepostrehujem ale aj tak bol na jar v závere každej klasiky. Neviem či je lepšie vypnúť 30km pred cieľom alebo 50 metrov :mrgreen: GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Uto 09. Apr 2019 8:10:42

ono je to tazko ale mne nejde len jedno do hlavy ze su ocotny driet 270km a nasledne sa dobrovolne vzdaju sance na vitazstvo...to plati pre lidrov ktori boli v tej skupine osamoteni co sa tyka DQS a Lotta tak to bola od nich totalna hlupost a ja byt sponzorom tak by sa museli riadne obhajovat...nie preco nevyhrali ale preco dobrovolne prehrali
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 09. Apr 2019 8:52:47

DQS si môže hovoriť čo chce ale vyzerá to tak že Zdenek sa síce pre mančaft obetuje ale keď to má byť naopak tak Lampaert, Jungels, Gilbert pre Zdenka až tak nie. Aj keď nepochopil som čo robia vlastne na RVV. Asgreenove 2. miesto by som nepreceňoval, minulý rok bol druhý Pedersen a tiež to bolo na výkon a tento rok na klasikách nič. raz hore raz dole

Zaujímalo by ma či na GW to bolo Štybarove rozhodnutie sa stiahnuť. ALe potvrdil mi že on proste na to nemá, Zdenek keď chce vyhrať potrebuje sa za niekým viesť. Uvidíme ako bude ťahať na Roubaix. Ak sa to bude deliť ako posledné roky tak to pojde každý čisto na výkon a ten Štyby nemá na 250km.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Poslaťod Vercingetorix » Uto 09. Apr 2019 9:03:18

majo píše:ono je to tazko ale mne nejde len jedno do hlavy ze su ocotny driet 270km a nasledne sa dobrovolne vzdaju sance na vitazstvo...to plati pre lidrov ktori boli v tej skupine osamoteni co sa tyka DQS a Lotta tak to bola od nich totalna hlupost a ja byt sponzorom tak by sa museli riadne obhajovat...nie preco nevyhrali ale preco dobrovolne prehrali

Mám na to rovnaký názor.

Skutočné dôvody sa asi nikdy nedozvieme. Tu na fóre môžeme všetci len špekulovať.
Ono to bude možno trochu aj tým, že sú tam aj UCI body za druhé, tretie miesto ... , nejaké peniaze a sláva (a fotka do novín) pre prvých troch na stupňoch víťazov. V etapáku, kde na bedni stojí len víťaz by to možno vyzeralo inak.

Greg to skúšal v kopci potrhať, ale sa mu to nepodarilo. Na rovinke si uvedomil, že sa musia točiť, aj potiahol špicu, niektorí sa pridali, ale DQS to odignoroval ...

Že Lidláci vedia čo a ako majú robiť (keby chceli) pekne ukázali v závere, keď Jungels vystrelil Kaspera.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Uto 09. Apr 2019 9:13:46

„Boli to zvláštne preteky a veľmi defenzívne. My sme pritom obetovali dvoch jazdcov a ešte sme neskôr nasadili Kaspera Asgreena. Ak by som dal bokom diplomatický tón, tak som na Okolo Flámska videl samých zbabelých favoritov. Je to trochu kruté, ale vnímam to tak," hovoril Lefevere pre denník Het Nieuwsblad.


Lefevere je obycajny pokrytec...

https://sport.sme.sk/c/22094385/okolo-f ... forme.html
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia

cron