Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Ned 03. Okt 2021 13:57:04

Za Slušný Svet píše:No čo? Už si ho môžeme škrtnúť alebo to ešte rozchodí? :?


asi si mozeme pomaly skrtnut aj cely peloton, dnes bolo treba byt v uniku :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Okt 2021 14:02:18

Zutu píše:
Za Slušný Svet píše:No čo? Už si ho môžeme škrtnúť alebo to ešte rozchodí? :?


asi si mozeme pomaly skrtnut aj cely peloton, dnes bolo treba byt v uniku :)


Veď toto... To je pre Petra najväčší problém. Pelotón už v podstate neexistuje a nie je tam sila na stíhanie prvých dvoch skupín. On sa už vlastne ani nemá kam dotiahnuť.
Aby to dnes celé nevyhral GvA, ktorý sa tam v druhej skupinke bude zašívať na chvoste...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Okt 2021 14:02:43

Podla mna este stale moze vyhrat ktokolvek…škoda toho padu :( hlavne nech je v poriadku
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 03. Okt 2021 14:35:52

Ifco mal pravdu dnes je to prilis o nahode zatial. Peter mal smolu a uz mu to bohuzial uslo. Nieto velmi co hodnotit :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 03. Okt 2021 14:46:52

Fuuu, iný masaker toto... Chaos. Na druhú stranu, ešte sme ani neboli v Arenbergu a už to môžme označiť za pretek sezóny :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Okt 2021 15:01:34

No, Arenberg to riadne očesal. Všetci z DQS sa vyparili a čo to tam nacvičoval Rowe? Veď sa postavil do stredu cesty a poslal na zem ďalších troch cyklistov... :o
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Ned 03. Okt 2021 15:19:13

Neviem ci pravdiva informacia, ale Svrcek zrejme 6ty
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Okt 2021 16:26:52

V DQS asi dnes oslavovať nebudu tak im aspon Martin spravil radost
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Okt 2021 16:38:16

No do rici tak som mosconovy fandil a uz sa mu zbiera :(
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 03. Okt 2021 17:26:03

Uz som si pripravoval prispevok ze aku ma Colbrelli zivotnu formu ale vlastne okrem ME nic velke neziskal ale teda uz to pravda nie je:) a asi po takomto priebehu a vlastne on v takychto podmienkach vzdy bol silny tak asi bol na velodrome favorit vacsi nez MvdP
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Okt 2021 17:28:03

@simko
Aj ja som sonnyho považoval za väčšieho favorita ale v dojazde som aj tak fandil mlademu belganovy :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Okt 2021 17:30:44

Ja si myslím, že Colbrelli počas tejto sezóny predvádzal parádne výkony a toto je naozaj zaslúžená korunka. ;) Boli to nezabudnuteľné preteky...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Okt 2021 17:40:10

Za Slušný Svet píše:Ja si myslím, že Colbrelli počas tejto sezóny predvádzal parádne výkony a toto je naozaj zaslúžená korunka. ;) Boli to nezabudnuteľné preteky...

Sony sa famózne zlepšil, z mierne nadpriemerného odolného šprintéra sa stal cyklistom schopným skončiť v horskej etape na Tour 3., vyhrať kopcovité ME a vyhrať Roubaix. Vraj zhodil 6 kg, možno by aj Peter mal porozmýšľať, či neupraviť hmotnosť, keďže jeho výkonnosť išla presne opačne ako u Sonyho. :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 03. Okt 2021 17:51:18

Sialene preteky. Uz ked mal Moscon minutu 40 km pred cielom zdalo sa byt rozhodnute ale tieto preteky nam priniesli dramu. Fakt sialena edicia aj na pomery Roubaix.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 03. Okt 2021 21:16:18

ach jaj ten Peto smoliar, zase si to odniesol ten jeho pravy bok a neviem ci nie aj prave operovane koleno. uz nech sa da poriadne dokopy a pome na 2022. inak monumenty a MS takmer za nami a MvdP s WvA si pripsali 0. kto by to bol povedal. myslim ze ani dalsie sezony sa im to sypat az tak nebude. aj ked si myslim ze MvdP casom zacne jazdit viac "vychcanejsie"
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 03. Okt 2021 22:11:40

Viem ze to absolutne nic neznamena sle len tak pre zaujímavosť…z bory dokončili 4ia, 2ja mali dnf a jeden dostal limit, peto bol najlepsi z teamu a Juraj druhy…z totalenergies dokončili tiez 4ia, 2ja dostali limit a jeden dnf ale z tych 4och co dokončili prisli az 3ja do ciela pred Petom
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 04. Okt 2021 7:28:36

simko píše:ach jaj ten Peto smoliar, zase si to odniesol ten jeho pravy bok a neviem ci nie aj prave operovane koleno. uz nech sa da poriadne dokopy a pome na 2022. inak monumenty a MS takmer za nami a MvdP s WvA si pripsali 0. kto by to bol povedal. myslim ze ani dalsie sezony sa im to sypat az tak nebude. aj ked si myslim ze MvdP casom zacne jazdit viac "vychcanejsie"


Peťo by mal začať jazdiť typom Van Avermaeta... hodiť sa do denného úniku a tichučko sa tam zašiť dozadu 8-) proste on už nemá 25 rokov...a riskovať tieto pády mu moc neprospieva, lebo neustále sa len zotavovať to nie je bohviečo :roll: a tá výkonnosť mu či už na horách ale aj v klasikách výrazne klesá, tak by mal prehodnotiť štýl pretekania :?:
to slovo "vychcanejšie" je úplne presné. Van der Poel jazdí moc extrémne. Taký štýl jazdy sa hodí do 80-90 rokov, keď sa jazdilo do uplneho vyfľusnutia. Jasné.. je to krásne, ale nie vždy efektívne. On sa musí začať trochu súperom schovávať a vedieť zhodiť tú zodpovednosť na súperov. Jazdiť trošku taktickejšie aj za cenu toho že nie vždy v preteku vyhrá, ale nebude sa ničiť...
Colbrelli je zase ten "vychcanejší" typ. Mne hrozne pripomína Van Avermaeta, keď sme nemohli prekúsnuť ako Greg obsedláva zadné koleso Sagana a berie mu víťazstvá :lol: je to taká taktika, že "účel svätí prostriedky" bez ohľadu na to aby sa cyklista pozeral na to akým spôsobom dosiahol výhru. Proste výhra ako výhra. Akurát my diváci si viac užijeme ak sa dá na to aj pozerať :D :lol: :idea:
A áno MvdP aj WvA s 0 na konci sezóny. Trošku som to aj čakal. Mňa prekvapilo že Van der Poel ešte našiel také dobré nohy, Van Aert mal tu kryvku upadania formy smerom na dol dlhšie a dalo sa čakať že po dlhej sezóne nenamúti moc vody :?
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 04. Okt 2021 8:13:04

Toto boli tak zle podmienky ze obcas prejst kocky za skupinou s 5m medzerou, ako to urobil Geg, je rychlejsie a bezpecnejsie ako ich prejst v strede skupiny kde vas takmer urcite zdrzi pad jazdca pred vami. Mne tieto preteky pripadali trocha ako Takešiho hrad kde su vsetci od blata a smykaju sa a padaju. Proste podmienky kde rychlejsie prejdenie pave je ist pomalsie sa mi az tak nepacia a tesim sa na suche P-R. Peter vyzeral byt v pohode po tom pade, nevidel som roztrhany dres a pokracoval dalej takze snad len spadol do blata. By
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 04. Okt 2021 9:04:34

@hujhe
ano aj za seba poviem ze sa tesim na suche Roubaix. vcera to bolo velmi o stasti, samozrejme aj o nohach ale vela aj o stasti. suche Roubaix je tiez a o stasti ale tie ataky na tazkych pave usekoch byvaju podla mna zaujimavejsie lebo kazdy si dovoli pritlacit. vcera boli mnohi radi ze to ustali a nie este aby pritlacili. ako spestrenie je to ok ale az ked je mokre Roubaix tak clovek si uvedomi ake mnohe pozivita v sebe skryva to suche:)
tesim sa z Martina Svrceka, rastie nam naozaj komplexny cyklista, ktori dufajme ze bude mutit vodu na Ronde, Roubaix a kludne aj v ardenach...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Okt 2021 10:50:06

Podobne sa teším na suché Roubaix, mokro výraznejšie zvyšuje riziko, že nie vlastnou vinou máš po pretekoch, je to väčšia lotéria a to sa mi nepáči. Tak nech je mokré Roubaix zase po 20 rokoch.
Petrovi žiadne zašívanie a schovávanie nepomôže, s výkonnosťou akú mal v tejto sezóne žiadne ťažké a veľké preteky nevyhrá a ani nebude bojovať o víťazstvo, akurát stratí svoje DNA. Inak sa celkom bavím, ako sa na týchto stránkach považuje GvA za nejakého zašívaka, ja, čo si pamätám celkom dosť, ho za takého vôbec nepovažujem, ale tak to býva, Petrovi veľkí súperi sa častokrát znevažujú a démonizujú.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia