Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Str 15. Mar 2017 0:08:42

14-15 ako píšete by nevyhral Roubaix ani keby bol v rozhodujúcom úniku. Vtedy nemal ešte tú potrebnú vytrvalosť, a v cieli mu vždy chýbali sily. Ani keby sa mu ten bajk neposral tak by podľa mňa nevyhral. Minulý rok to ale bola iná káva, myslím, že bol na Roubaix megasilný, a ak by bol vo víťaznej skupine tak som presvedčený, že to dá. A tu bola presne vidno tá slabá podpora týmu. On nepotrebuje mať 7-8 ľudí, čo mu budú nosiť vodu, nato stačia aj 4-5. Min. dvaja by mali mať výkonnosť, aby sa udržali na predných priečkach v tých ťažkých úsekoch na kockách, pre prípady ako sa stali minulý rok. Lenže jazdci ako Kolář a pod. toto nedokážu, oni sa vždy budú pohybovať na pavé vzadu, tam treba silného jazdca, ktorý sa dokáže udržať vpredu. Preto sú silnejšie a slabšie tými. A Sagan bol doteraz vždy v tých slabších tímoch. Jasne, že aj slabšie vedia dobre pomôcť, ale bavíme sa tu o veľkých a ťažkých závodoch. Mňa osobne Bora zatiaľ nijako nepresvedčila, stále je to u mňa priemerný tím. Ale až na konci sezóny budeme vedieť či nato chalani majú. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 15. Mar 2017 9:48:03

konecne pekna ziva diskusia pani...vdaka za nu...ja tu nebudem teraz vypisovat siahodlhe vlastne nazory ci pocity(aspon dufam ze nebudem) lebo padlo tu toho uz dost a ja suhlasim ci nesuhlasim s viacerymi tak aspon tak narychlo za mna:

BORA...za mna zatial OK ale mudrejsi budeme az po P-R...ved uvidime
TOP DOMESTIK...urcite suhlasim s tym ze by bolo super ak by mal Peto niekoho pri sebe az do zaveru kde by mu vedel este potiahnut kde by mu vedel dat bicykel ak by trebalo kde by mu vedel chytit nejaky ten nastup...momentalne ho asi nema ale...je tu Body...minuly rok zraneny ale momentalne fit a urcite pripraveny za Peta vyplut dusu...verim ze on bude ten kto tam bude dlho...BURGHART a SARAMONTIS netusim co ukazu ale verim ze pojdu naplno za team cize za Peta...JURAJ je urcite ten co na trati kludne aj umrie zanho otazka je len vykonnost...urcite ma na to aby bol pri nom velmi dlho a urcite si odrobi svoju robotu na milion % no a este KOLAR...ja si myslim ze prave on by mohol byt prenho do buducnosti ten pravi domestik...to co ukazal minuly rok v DOHE hovori za vela...ano potrebuje zlepsit kocky potreboval by popracovat na casovke ale je mlady odhodlany a vyzera to tak ze by nemal mat problem byt vernym a oddanym pomocnikom pre PETA...hej a este BARTA by mohol byt tiez platny s jeho tahom a stylom otazka je len je ci to naozaj xce....no a co sa tyka inych borcov tak je ich naozaj dost v inych teamoch a mnohi uz sa dostavaju do veku kde bud - alebo a bez velkych vysledkov ostava vacsinou alebo...BOOM, OSS, viacery etixxaci ale aj Vanmarcke...tlacia sa nam tu mlady perspektivny klasikary a je len otazkou casu kedy z tej "starsej" generacie sa stane generacia domestikov...ja osobne som presvedceny ze uz v buducom roku pride aspon jeden...treba si uvedomit ze Bora robila poriadny prerod pred touto sezonou ale s novou sezonou mozu prist a som si isty ze ja pridu nove moznosti
MONUMENTY...rozhodol som sa nepredpovedat ale som prescedceny ze tento rok vyhrat moze vsetky ale nemusi ziaden...to su preteky narocne nevyspytatelne nepredvidatelne ale Peto ma na to aby dal...ja budem drzat palce naplno

a tak som sa nexcel rozpisovat :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Str 15. Mar 2017 10:14:43

je zbytocne polemizovat o bore ako teame pokial tam ma peter dobru kolektivnu atmosferu tak je fajn ono vsetci chalani tam za neho daju vsetko pripadne za svoje nove zmluvy takze o to strach nemam
msr - tu by naozaj mohli boraci ak nato budu mat roztrhnut peleton na pogiu minuly rok to strazila katusa ale to mala paoliniho tento rok ak sa prida k bore bmc alebo sky mozu kludne odpalit vela sprinterov co len visiia ako sliz na ciprese a pogiu mam take tusenie ze tento rok nejaky hromadny dojazd 15-20 jazdcov nebude ak tak len mala skupinka 3-5 ludi a peto v nej
flandry by mali byt ozaj naj naj petovou klasikou heligeny su pre neho ako med pre vcely
p-r peto ma kazdopadne na tento monument vsetky predpoklady a pokial sa nestane nejaka pozicna neprijemnost a bude kus stastia tak to moze dat kludne aj ked nebude mat na carfoure uz nikoho pri sebe z bory to si uz ustrazi a ono na p-r moze mat peto prirodzeneho spojenca prave vo vanmarkovi on tiez nema ziaden silny team ale oni dvaja mozu trhat kocky tak ze ostatni budu len pozerat na prach a prial by som si tento rok dazdive p-r bol by to masaker ako uz davno nie
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Mar 2017 10:19:51

O Mišovi sa toho už popísalo dosť. Na začiatku profi kariéy bol vraj v šprinte rýchlejší ako Peter. Postupne však naberal na vytrvalosti a šprintérska kvalita išla dole. Stále je však mladý chalan. Koľkí v jeho veku sa môžu pochváliť už štyrmi účasťami na monumentoch? Súhlasím s názormi (a písal som rovnaké aj na iných stránkach), že by sa mohol stať dvorným pomocníkom Petra. Má ešte len 24 rokov, o 3 alebo 4 roky by mohla byť jeho vytrvalosť a odolnosť na vysokej úrovni - ak bude na tom pracovať, tak by sa mohol stať ,,Stuyvenom". :) Bude mať 28 rokov, Peter 30 - obaja budú v ideálnom veku. Michalov potenciál je na rovinatých kockových klasikách (najmä P-R), prípadne by mohol byť falošným leadoutom v šprintérskych etapách. Ak by kvalita bola dobrá, isto by dostal šancu aj na nejakej ,,menšej" klasike ako líder.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Str 15. Mar 2017 15:41:57

Démare vyhraje všetky dláždené monumenty :twisted:
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Str 15. Mar 2017 16:54:22

Focus-Shimano píše:Démare vyhraje všetky dláždené monumenty :twisted:

FDJ kúpilo rýchlejšie tímové auto? 8-)
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Str 15. Mar 2017 17:09:37

Focus-Shimano píše:Démare vyhraje všetky dláždené monumenty :twisted:


Na playstatione iba :D Pri zhode okolnosti MSR mozno obhaji, RVV sa za Saganom udrzi iba jeho vlastny tien :) A na P-R uvidime... sanca tam je, ale iba pri zhode okolnosti...

Ide si niekto tipnut ako to dopadne, snad trafim aspon jednu :)
Milano-Sanremo - Peter Sagan
Ronde van Vlaanderen - Peter Sagan
Paris-Roubaix - John Degenkolb
Liège-Bastogne-Liège - Daniel Martin

dalsie
Dwars Door Vlaanderen - Fernando Gaviria
E3 Harelbeke - Peter Sagan
Gent-Wevelgem - Fernando Gaviria
Amstel Gold Race - Alejandro Valverde
La Flèche Wallonne - Julian Alaphilippe
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Str 15. Mar 2017 17:14:18

Moje tipy sú určite prekvapivé :D
Milano Sanremo - Démare
Dwars door vlaanderen- Démare
E3- Sagan
Gent-wevelgem - Démare
RVV-Démare
Scheldeprijs-Kittel
Paris-Roubaix-Démare

A ardény ovládne Julien Alaphilippe.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod 1p2 » Str 15. Mar 2017 17:22:41

MSR Demare
Rvv sagan
PR sagan
1p2
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 11. Sep 2016 15:51:00

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Str 15. Mar 2017 17:30:03

Milano-Sanremo - Gaviria
Dwars Door Vlaanderen - Gaviria
E3 Harelbeke - Sagan
Gent-Wevelgem - Sagan
Ronde van Vlaanderen - Sagan
Paris-Roubaix - Degenkolb
Amstel Gold Race - Kwiatek
La Flèche Wallonne - Valverde
Liège-Bastogne-Liège - Alaphilippe
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Str 15. Mar 2017 18:26:43

Ohľadne toho či zaútočiť, alebo sa sústrediť na špurt, ja osobne by som preferoval druhú možnosť. Výhoda je tá, že toto možno súperi až tak nečakajú. Peťo vlastne ani raz nešiel na Sanreme úplnú defenzívu a aj keď priamo na Poggiu neútočil, tak minimálne v posledných 2 km bol aktívny a zachytával nástupy. Ak by tentoraz venoval všetku energiu iba na vybojovanie si ideálnej pozície na špurt, tak pódium je takmer isté a nevylučujem ani výhru. Väčšina tímov má hlavného lídra špurtéra, ale v zálohe majú borca, ktorý sa má v prípade útoku zavesiť, čo ale neznamená že bude aj striedať Napríklad UAE - špurtér Swift, útočník Ulisse, alebo v Quick Stepe - Gaviria a Alaphilippe. Sám Peťo asi nechce skončiť ako Cancellara, že sa za ním budú zadarmo vyvážať chytráci a preto zrejme v posledných rokoch moc neútočil. Preto útoku veľmi neverím a ak, tak len za špecifických podmienok. Napríklad že nejaký tím (alebo viaceré) to vezme od podlahy a urobí peklo na posledných stúpaniach, takže sa to pole extrémne natiahne a z toho sa už úplne inak útočí či sólo, alebo v skupine. Ale úprimne, tento scenár je veľmi nepravdepodobný.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Str 15. Mar 2017 20:11:21

Zdravím Vás priatelia. Teda musím uznať skvelé príspevky , kde nechýbajú odborné postrehy , ale aj vtipné a odľahčené state.Teraz už nadchádza ten čas ,aby lídrom jednotlivých tímov gradovala forma. Peter vyzerá byť v tomto roku v skvelej forme, len dúfam , že mu vydrží čím dlhšie, aby mohol dôstojne obhajovať titul MS. Tak to by bola udalosť 100-ročia a Petrovo meno by sa zapísalo zlatými písmenami do histórie tohoto športu. K tomu tímu BOH, tak ako viacerý píšete tak zloženie je pre Petra ideálnejšie ako bolo v Tinkoffe. Sú to všetko chlapci , čo už niečo dokázali a pre Petra sa vedia obetovať. Vrcholné výkony sa dajú dosahovať iba v súčinnosti s dobrou psychickou pohodou a vrcholnou formou.Peter má tú výhodu , že jeho tím sa skladá poväčšine z takýchto ľudí.Táto zostava potrebuje iba trochu času , aby sa vedela vyjazdiť a doladiť potrebnú taktiku podľa požiadaviek na obtiažnosť pretekov. Veď Peter v zostave s bratom Jurajom a Michalom to dokázali v tomto zložení , ak sa nemýlim 10 krát.Tipovať víťazov v jednotlivých monumentoch nebudem, ale s typmi , ktoré ste tu prezentovali sa dá viac-menej súhlasiť.Veľkú smolu má zatiaľ Erik Baška, kvári ho choroba v najnevhodnejšom čase a keď má forma gradovať , tak výsledky sa nedostavujú a šancí na lepšie obsadzovanie v kvalitnejších pretekoch postupne ubúda. V sobotu na MSR náš čaká určite veľké zápolenie , ktoré nás bude držať v napätí od začiatku , až do konca pretekov.Prajem Vám všetkým skvelý zážitok pri sledovaní tohto nádherného divadla. Pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Str 15. Mar 2017 20:37:28

Som zvedavy na @majove tipy :D urcite aj on da Demara ako vitaza RVV a P-R :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Str 15. Mar 2017 20:39:25

Môj tip:
MSR- Sagan- štartoval tu toľko krát, že už vie kde robil chyby a ako na to ;)
RW-Sagan- tu nemá veľmi "konkurenciu", muselo by sa stáť niečo nepredvídateľné 8-)
PR- Sagan- na toto sa zameriava, veľmi to chce vyhrať a urobí preto všetko :o

A keď to nevyjde tak OK, nevadí stále máme šancu :D
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Str 15. Mar 2017 20:45:28

ja to vidim tento rok na tripple monument awards od sagana :) a prida E3 na G-W vidim gaviria degenkolb mozno demare alebo niekto dalsi s druhej vlny spurterov
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 15. Mar 2017 20:47:36

Tipy:
MSR: Sonny C. alebo PS
RVV: Len ten najsilnejší ako každoročne
P-R: najšťastnejší, najodolnejší a určite niekto kto si to za tú drinu zaslúži

Pri ostatných verím v peknu cylistiku. Pevne verím že Peter bude robiť tie preteky krásnymi ako KBK a Omloop a T-A. V podstate aj Strade bolo tento rok uplna nadhera aj ked tam PS nebol. Dufam že sa vyhnu pady tým naj jazdcom a že to bude minimálne taká jar ako minulý rok bez "nudy".
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MartinM » Str 15. Mar 2017 21:16:12

Ahojte. MSR je o náhode. Áno, väčšiu šancu má vyhrať Sagan ako nejaký pretekár z Talianskeho prokonti týmu.

Šprint-za Gaviriu, to celé odmakajú jazdci Quick-Step Floors.
Napr. Julian Alaphilipe bude zachytávať nástupy na Poggiu, Matteo Trentin, ktorý mu poskytne skvelého pomocníka v záverečnom šprinte a sám skončí v Top 10.
Proti Gaviriovi nič nemám, ale nebude to veľmi fér, keď vyhrá on a celé preteky sa neukáže.
Potom je tam veľa ďalších kvalitných šprintérov ako: Kristoff, Degenkolb, Demáre, ktorý sa už na MSR ukázali v plnej paráde. Sagan má veľkú šancu aj v šprinte, lebo je momentálne z týchto jazdcov v najlepšej forme. Jediný ho môže predbehnúť Gaviria.

Výhra úniku-Sagan na to má ale väčšina týmov má nejakého zachytávača nástupov, ktorý sa za Sagana zavesí a bude čakať kým ho privezie do cieľa a tam ho predbehne. Poggio nieje Pattenberg na ktorom sa dá urvať skoro každý. Poggio nemá kocky ako Pattenberg a také sklony. Urvať Alaphalipa a Avermaeta vyžaduje poriadnu dávku sily a aj keby sa to Saganovi podarilo, tak nebude mať sily na záverečnú rovinu. Takéto výťazstvo by bolo krajšie, ale aj pre Sagana oveľa náročnejšie.

Osobne sa prikláňam k šprintu.
MartinM
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 02. Aug 2016 9:33:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Str 15. Mar 2017 21:26:44

Pre vsetkych co tu pisu , ze placeme ze ma Peto slaby tim. Tu je to rovno od Boonena :

http://www.cyclingnews.com/features/boonen-we-can-find-a-way-to-beat-sagan-at-milan-san-remo/#disqus_thread
The comparative weakness of Sagan’s Bora-Hansgrohe team is evident to his rivals, and the other teams will ride to isolate and then attack Sagan at Milan-San Remo on Saturday and in every race this spring.

Everyone is beatable – it's bike racing. Luckily, the best doesn't always win. We can be sure that it's going to be very difficult for him to win in the Classics. Why? Because he's the best and he doesn't have the strongest team. It'll be open racing.

Ak tu je niekto neviem angl. tak v skratke: Peto je porazitelny, aj ked je najlepsi, pretoze ma slaby tim (slabsi).
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Talbot » Str 15. Mar 2017 21:39:14

Podla mna Gaviria nevyhra,sprint po 290km je nieco ine,ako po 160km na Tirrenu v pondelok,kde ho Sagan takmer dal.Predpovedam-ze Gaviria zacne dlhy spurt,pred paskou stuhne a ostatni ho prevalcuju.On este nema skusenosti so spurtom po 290 km.
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 15. Mar 2017 22:07:34

Talbot píše:Podla mna Gaviria nevyhra,sprint po 290km je nieco ine,ako po 160km na Tirrenu v pondelok,kde ho Sagan takmer dal.Predpovedam-ze Gaviria zacne dlhy spurt,pred paskou stuhne a ostatni ho prevalcuju.On este nema skusenosti so spurtom po 290 km.

nema skusenosti veru lebo minuly rok sa k nemu nedostal. na niektorych pretekoch v minulom (DDV, G-W) ale aj tomto roku, ked bol priebeh trochu narocnejsi tak sme mohli vidiet ze jeho spurt nebol az taky silny. ale za seba musim povedat ze na minulorocnom MSR sa mi zdal na konci v pohode. dokonca tam tusim stahoval sam jeden atak. mal aj dobru poziciu takze z toho dedukujem ze tych 290 km mu velmi neublizilo. treba vratit nutne Le Manie. takto to dalej nejde:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 258 hostia