Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 13. Sep 2018 14:39:08

co hovorite na dnes oznamenu trat Lombardie? organizátori museli zmenit zaver pretekov kvôli hroziacim zosuvom pody a teda je o nieco lahsi. samozrejme nestava sa z toho druhe MSR:) nakoniec sa ale naozaj mozu potvrdit ocakavania niektorých z nas ze Peto pojde aj Lombardiu.
samozrejme momentalne na Vuelte vyzera byt v slabej vrchárskej forme ale iba on a jeho tim asi vedia ako natom skutocne je a v com spociva jeho priprava.

http://www.cyclingnews.com/news/threat- ... lombardia/
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 13. Sep 2018 16:49:20

simko píše:co hovorite na dnes oznamenu trat Lombardie? organizátori museli zmenit zaver pretekov kvôli hroziacim zosuvom pody a teda je o nieco lahsi. samozrejme nestava sa z toho druhe MSR:) nakoniec sa ale naozaj mozu potvrdit ocakavania niektorých z nas ze Peto pojde aj Lombardiu.
samozrejme momentalne na Vuelte vyzera byt v slabej vrchárskej forme ale iba on a jeho tim asi vedia ako natom skutocne je a v com spociva jeho priprava.
http://www.cyclingnews.com/news/threat- ... lombardia/


Veľmi by som si želal, aby to Peťo aspoň skúsil... Toto bude pre neho jedinečná príležitosť vyhrať nádhernú klasiku padajúceho lístia ;)
Väčšina ľudí hovorí o tohtoročných brutálnych MS, Lombardia bude trošku v úzadí a ja verím tomu, že Sagan by tam mohol prekvapiť... ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 13. Sep 2018 19:14:37

Za Slušný Svet píše:
simko píše:co hovorite na dnes oznamenu trat Lombardie? organizátori museli zmenit zaver pretekov kvôli hroziacim zosuvom pody a teda je o nieco lahsi. samozrejme nestava sa z toho druhe MSR:) nakoniec sa ale naozaj mozu potvrdit ocakavania niektorých z nas ze Peto pojde aj Lombardiu.
samozrejme momentalne na Vuelte vyzera byt v slabej vrchárskej forme ale iba on a jeho tim asi vedia ako natom skutocne je a v com spociva jeho priprava.
http://www.cyclingnews.com/news/threat- ... lombardia/


Veľmi by som si želal, aby to Peťo aspoň skúsil... Toto bude pre neho jedinečná príležitosť vyhrať nádhernú klasiku padajúceho lístia ;)
Väčšina ľudí hovorí o tohtoročných brutálnych MS, Lombardia bude trošku v úzadí a ja verím tomu, že Sagan by tam mohol prekvapiť... ;)

Ja si skôr myslím, že Lombardiu nepojde a ukončí sezónu, po MS už má dve akcie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 13. Sep 2018 19:29:00

tak to je koniec nadejam skoda. akoze akcie medzi 30.9 a 13.10 ? lebo ak su to nejake PR akcie v Tirolsku tak to nie je prekazka:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 13. Sep 2018 19:52:10

simko píše:tak to je koniec nadejam skoda. akoze akcie medzi 30.9 a 13.10 ? lebo ak su to nejake PR akcie v Tirolsku tak to nie je prekazka:)

Hej PR akcie, pre Boru , to bude dakde na hranici medzi Rakúskom a Nemeckom (Raubling to bude 3 oktobra) . A v Londýne asi predstaví a podpíše knihy. 5. oktobra vychádza v angličtine kniha Môj svet, ale tá akcia je tuším 4. oktobra. V slovenčine má vyjst 5 decembra. Asi autor knihy je Angličan.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 13. Okt 2018 17:57:38

Keram píše:Ja sa priznam ze som si myslel ze Lombardia je zajtra. Ale ako som tak prepinal TV v nudne sobotne popoludnie tak som narazil na poslednych 18 km takze som to este zachranil :lol: Videl som rozhodujuci utok Nibaliho aj to ako usiel Pinotovi v zjazde co som vlastne aj ocakaval vzhladom na kvality spominanych cyklistov v zjazdovani. Inak Nibali velmi suverenny dnes a myslim ze je to najvacsi favorit na vyzlecenie Petra z duhy. Drzal som palce aj Alaphilippovi uz len za tie odvazne MS lebo je to vyborny pretekar a nakoniec nesklamal. No zralok bol az prilis silny.


Aj dnes som si myslel ze Lombardia je zajtra :lol: Mal by som si zapamatat ze to byva v sobotu :) Dnes sa to ale krylo s futbalom co bolo horsie. Ale jednym okom som ten koniec videl. Dnes som pri svojej cyklojazde rozmyslal komu by som doprial Lombardiu a vyslo mi Pinot takze som spokojny. Aktivny jazdec ktory doteraz nevyhral ani GT ani monument. A zo zoskupenia FDJ mi je najsympatickejsi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 13. Okt 2018 18:14:41

Fakt sa nájde niekto, kto by chcel vidieť Petra ako sa trápi na Lombardii? Dúfam, že už je každému jasné, že to nie sú preteky pre neho ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 13. Okt 2018 19:54:49

ifčopifčo píše:Fakt sa nájde niekto, kto by chcel vidieť Petra ako sa trápi na Lombardii? Dúfam, že už je každému jasné, že to nie sú preteky pre neho ;)


Neviem ako sa jazdili edicie ked vyhral Gilbert ale ako sa jazdi posledne 3-4 edicie urcite nie. To uz skor ten LBL.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Sob 13. Okt 2018 23:08:11

ifčopifčo píše:Fakt sa nájde niekto, kto by chcel vidieť Petra ako sa trápi na Lombardii? Dúfam, že už je každému jasné, že to nie sú preteky pre neho ;)

Ja áno, aj na GT, ale nie trápiť, normálne sa pripraviť. Samozrejme ale nie v momentálnej konštalácii jeho váhy, plánov...
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 13. Okt 2018 23:21:09

dexterko píše:
ifčopifčo píše:Fakt sa nájde niekto, kto by chcel vidieť Petra ako sa trápi na Lombardii? Dúfam, že už je každému jasné, že to nie sú preteky pre neho ;)

Ja áno, aj na GT, ale nie trápiť, normálne sa pripraviť. Samozrejme ale nie v momentálnej konštalácii jeho váhy, plánov...


Ako sa vraví, koľko ľudí, toľko chutí. Normálne sa pripraviť by u neho znamenalo podľa mňa niekoľkoročnú zmenu postavy s rizikom, že stratí to, čo ho zdobí a v tom, na čo by sa prerábal by nestačil konkurentom ktorí sa na to zameriavajú od začiatku kariéry a majú na to lepšie fyzické danosti.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 14. Okt 2018 12:58:27

ifčopifčo píše:
dexterko píše:
ifčopifčo píše:Fakt sa nájde niekto, kto by chcel vidieť Petra ako sa trápi na Lombardii? Dúfam, že už je každému jasné, že to nie sú preteky pre neho ;)

Ja áno, aj na GT, ale nie trápiť, normálne sa pripraviť. Samozrejme ale nie v momentálnej konštalácii jeho váhy, plánov...


Ako sa vraví, koľko ľudí, toľko chutí. Normálne sa pripraviť by u neho znamenalo podľa mňa niekoľkoročnú zmenu postavy s rizikom, že stratí to, čo ho zdobí a v tom, na čo by sa prerábal by nestačil konkurentom ktorí sa na to zameriavajú od začiatku kariéry a majú na to lepšie fyzické danosti.

Iste, mohol by zabudnúť na veškeré jeho klasiky, ale ja budem stále argumentovať Thomasom. Že to dokázal on, čo pred 5 rokmi pomaly vyhrával tie klasiky, čo dnes Sagan, znamená, že možné to je. Prinieslo by to síce veľké obete, minimálne v podobe toho, že už by to nebol ten Sagan, ktorého ľudia obdivujú, čo by mne až tak nevadilo. Musel by zmeniť všetko to, čo mu doteraz viac menej fungovalo, a načo bol on a všetci okolo neho zvyknutý, ale väčší problém je asi v tom, že on sám do toho nepôjde. Ale to nemení nič na veci, že možné to je, a v jeho prípade duplom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Okt 2018 13:29:23

Nech len Peter ostane stále súčasným Petrom (možno časom trošku viac ardenským klasikárom). Šprinty a kockové klasiky patria k nemu. Na TdF by mohol dať aj desiatku zelených, pokojne aj s Ackermannom v zostave - čisto rovinaté etapy pre Ackermanna, klasikárske etapy pre Petra (s takýmto rozdelením by isto nemal problém, v etapách nepotrebuje prekonávať rekordy, pretože Merckxov bude asi neprekonateľný aj pre Cavendisha). Po skončení Valverdeho isto skúsi aj bodovačku na Vuelte + už niekoľkokrát prepierané Giro. :) Takže z klasík základom výhra na M-SR, možno bude chcieť ešte Ronde, z ardenských Amstel a potom L-B-L (Valónsky šíp je naňho asi príliš veľa, tam asi len do prvej desiatky by to stačilo). Celkovo mu z klasík, ktoré by mu sedeli, nechýba veľa: Omploop HN, Strade Bianche, M-SR, DdV, Amstel, Valónsky šíp (?), L-B-L. To by mal zvládnuť. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 14. Okt 2018 13:42:49

dexterko píše:Iste, mohol by zabudnúť na veškeré jeho klasiky, ale ja budem stále argumentovať Thomasom. Že to dokázal on, čo pred 5 rokmi pomaly vyhrával tie klasiky, čo dnes Sagan, znamená, že možné to je. Prinieslo by to síce veľké obete, minimálne v podobe toho, že už by to nebol ten Sagan, ktorého ľudia obdivujú, čo by mne až tak nevadilo. Musel by zmeniť všetko to, čo mu doteraz viac menej fungovalo, a načo bol on a všetci okolo neho zvyknutý, ale väčší problém je asi v tom, že on sám do toho nepôjde. Ale to nemení nič na veci, že možné to je, a v jeho prípade duplom.


Ako píšeš, Sagan do toho podľa mňa nepôjde, jeho baví bojovať o víťazstvo a nesmie sa "nudiť" a to sa s "prerábkou" akosi nezlučuje. Samotný boj o GC je aj o tom ako šetriť sily a dosť kalkulovať, čo k nemu tiež akosi nesedí aj keď už nejazdí tak živelne ako kedysi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 14. Okt 2018 14:01:17

zakliata.panna píše:Nech len Peter ostane stále súčasným Petrom (možno časom trošku viac ardenským klasikárom). Šprinty a kockové klasiky patria k nemu. Na TdF by mohol dať aj desiatku zelených, pokojne aj s Ackermannom v zostave - čisto rovinaté etapy pre Ackermanna, klasikárske etapy pre Petra (s takýmto rozdelením by isto nemal problém, v etapách nepotrebuje prekonávať rekordy, pretože Merckxov bude asi neprekonateľný aj pre Cavendisha). Po skončení Valverdeho isto skúsi aj bodovačku na Vuelte + už niekoľkokrát prepierané Giro. :) Takže z klasík základom výhra na M-SR, možno bude chcieť ešte Ronde, z ardenských Amstel a potom L-B-L (Valónsky šíp je naňho asi príliš veľa, tam asi len do prvej desiatky by to stačilo). Celkovo mu z klasík, ktoré by mu sedeli, nechýba veľa: Omploop HN, Strade Bianche, M-SR, DdV, Amstel, Valónsky šíp (?), L-B-L. To by mal zvládnuť. :D

Ja si teda neviem nijako predsaviť, že by vyhral zelený s tým, že by sa šli placky na Ackera. Práve na tých plackách, aj keď ich nevyhrával, sa umiestňoval na bodoch, ktoré mu zaručovali, že nestrácal na šprintérov, ktorí to defacto neskôr vzdali tým, že už nebojovali na prémiách. Keby S nebral body v plackách špurtéry by boli stále na dostrel, ak nie bodovo pred ním. A to by mal pak veľmi ťažké, kedže tých klasikárskych etáp zasa toľko nie je, k tomu sú slabšie obodované, a je tam menšia šanca na umiestnenie.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Okt 2018 14:21:11

dexterko píše:
zakliata.panna píše:Nech len Peter ostane stále súčasným Petrom (možno časom trošku viac ardenským klasikárom). Šprinty a kockové klasiky patria k nemu. Na TdF by mohol dať aj desiatku zelených, pokojne aj s Ackermannom v zostave - čisto rovinaté etapy pre Ackermanna, klasikárske etapy pre Petra (s takýmto rozdelením by isto nemal problém, v etapách nepotrebuje prekonávať rekordy, pretože Merckxov bude asi neprekonateľný aj pre Cavendisha). Po skončení Valverdeho isto skúsi aj bodovačku na Vuelte + už niekoľkokrát prepierané Giro. :) Takže z klasík základom výhra na M-SR, možno bude chcieť ešte Ronde, z ardenských Amstel a potom L-B-L (Valónsky šíp je naňho asi príliš veľa, tam asi len do prvej desiatky by to stačilo). Celkovo mu z klasík, ktoré by mu sedeli, nechýba veľa: Omploop HN, Strade Bianche, M-SR, DdV, Amstel, Valónsky šíp (?), L-B-L. To by mal zvládnuť. :D

Ja si teda neviem nijako predsaviť, že by vyhral zelený s tým, že by sa šli placky na Ackera. Práve na tých plackách, aj keď ich nevyhrával, sa umiestňoval na bodoch, ktoré mu zaručovali, že nestrácal na šprintérov, ktorí to defacto neskôr vzdali tým, že už nebojovali na prémiách. Keby S nebral body v plackách špurtéry by boli stále na dostrel, ak nie bodovo pred ním. A to by mal pak veľmi ťažké, kedže tých klasikárskych etáp zasa toľko nie je, k tomu sú slabšie obodované, a je tam menšia šanca na umiestnenie.


Podľa mňa úplne v pohode. :) Nebol by to taký obrovský náskok, ale mal by to zvládnuť. Pri tých šprintoch by nebol Sagan rozbiehač, to by mu nestačilo ani na prvú 20-ku, ale by išiel samostatnú stopu mimo rozbiehačov Bory, ktorí by primárne pracovali na Ackermanna. Teoreticky by sa mohlo stať, že Sagan porazí Ackermanna, ale bola by to aspoň férovka. :) Tým mojím prvým komentárom som narážal na informácie, že v 2020 by mal ísť aj Ackermann na Tdf, neviem si predstaviť, že by Peter nešiel na cyklistickú udalosť č. 1 a najobľúbenejšie preteky. Vôbec by teda nebolo prekvapením, ak by bola Bora v roku 2020 na TdF v silnej zostave pre šprinty - išli by po etapách a zelenom (Sagan, Ackermann, Drucker, Bodnar, Selig, Oss, Postlberger, Schachmann). A možno by to bolo dobré aj súťaž o zelený, nebola by rozhodnutá po prvom týždni, ale ostatní súperi by bojovali čo najdlhšie. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 14. Okt 2018 14:33:02

zakliata.panna píše:Podľa mňa úplne v pohode. :) Nebol by to taký obrovský náskok, ale mal by to zvládnuť. Pri tých šprintoch by nebol Sagan rozbiehač, to by mu nestačilo ani na prvú 20-ku, ale by išiel samostatnú stopu mimo rozbiehačov Bory, ktorí by primárne pracovali na Ackermanna. Teoreticky by sa mohlo stať, že Sagan porazí Ackermanna, ale bola by to aspoň férovka. :) Tým mojím prvým komentárom som narážal na informácie, že v 2020 by mal ísť aj Ackermann na Tdf, neviem si predstaviť, že by Peter nešiel na cyklistickú udalosť č. 1 a najobľúbenejšie preteky. Vôbec by teda nebolo prekvapením, ak by bola Bora v roku 2020 na TdF v silnej zostave pre šprinty - išli by po etapách a zelenom (Sagan, Ackermann, Drucker, Bodnar, Selig, Oss, Postlberger, Schachmann). A možno by to bolo dobré aj súťaž o zelený, nebola by rozhodnutá po prvom týždni, ale ostatní súperi by bojovali čo najdlhšie. :)

Tak to si už vôbec neviem predstaviť, že by sa šlo na Ackera a S by šiel svoje. To už skôr by som videl S ako predposledný vagón, ale to by bol až priveľký komfort nechať ho rozbiehať. To si môžu dovoliť iba v Sky, nechať domestikovať favorita na GC. Ja nevidím problém v tom, že pôjde Acker 2020 TdF. V tom roku by mal mať S už Zabela za chrbtom, čiže sa tu veľmi reálne rysuje Giro. Myslím, že TdF 2020 nepôjdu obaja. Pekne si to rozdelia.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Okt 2018 15:04:56

dexterko píše:
zakliata.panna píše:Podľa mňa úplne v pohode. :) Nebol by to taký obrovský náskok, ale mal by to zvládnuť. Pri tých šprintoch by nebol Sagan rozbiehač, to by mu nestačilo ani na prvú 20-ku, ale by išiel samostatnú stopu mimo rozbiehačov Bory, ktorí by primárne pracovali na Ackermanna. Teoreticky by sa mohlo stať, že Sagan porazí Ackermanna, ale bola by to aspoň férovka. :) Tým mojím prvým komentárom som narážal na informácie, že v 2020 by mal ísť aj Ackermann na Tdf, neviem si predstaviť, že by Peter nešiel na cyklistickú udalosť č. 1 a najobľúbenejšie preteky. Vôbec by teda nebolo prekvapením, ak by bola Bora v roku 2020 na TdF v silnej zostave pre šprinty - išli by po etapách a zelenom (Sagan, Ackermann, Drucker, Bodnar, Selig, Oss, Postlberger, Schachmann). A možno by to bolo dobré aj súťaž o zelený, nebola by rozhodnutá po prvom týždni, ale ostatní súperi by bojovali čo najdlhšie. :)

Tak to si už vôbec neviem predstaviť, že by sa šlo na Ackera a S by šiel svoje. To už skôr by som videl S ako predposledný vagón, ale to by bol až priveľký komfort nechať ho rozbiehať. To si môžu dovoliť iba v Sky, nechať domestikovať favorita na GC. Ja nevidím problém v tom, že pôjde Acker 2020 TdF. V tom roku by mal mať S už Zabela za chrbtom, čiže sa tu veľmi reálne rysuje Giro. Myslím, že TdF 2020 nepôjdu obaja. Pekne si to rozdelia.


Možno to bude tak, ako vravíš - že si rozdelia Giro - Sagan, TdF - Ackermann, Vuelta - Bennett. Ja si však oboch viem predstaviť aj na TdF. :) Že sa to dá, je vidieť na bývalej dvojici z Milramu - Zabel (super leadout) a Petacchi (líder pre šprint). Na Vuelte 2007: https://www.procyclingstats.com/race/vu ... 007/stages Zabel 1 víťazná etapa + umiestnenia v prvej desiatke, aj keď rozbiehal Petacchimu šprinty; Petacchi 2 etapy + tiež zopár popredných umiestnení. Dá sa to isto aj Bore, ale nechajme sa prekvapiť. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 14. Okt 2018 15:50:55

Keď sa v roku 2016 špekulovalo kde pôjde Sagan a hovorilo sa aj o Podlahároch tak som si myslel, že by mohol na Tour Sagan s Kittelom nejako koexistovať, ale teraz si myslím, že to nejde. Bora podľa mňa bude mať na Tour ambície na GC, cyklistov je o jedného menej a jeden z dvojice musel v záveroch robiť na druhého a to mi akosi nesedí. Sagan sa vie obetovať pre kolegu, to už ukázal párkrát aj na Tour, ale robiť rozbiehača v rovinatých etapách, neviem, neviem ..... Skôr to vyzerá tak, ako to píše dexterko, že budúci rok Sagan definitívne pochová Zabelov rekord a v roku 2020 pôjde Giro, aj keď Sagan sa zase vyjadril, že Giro pôjde až na sklonku kariéry, tak neviem čo si o tom myslieť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Okt 2018 16:04:13

ifčopifčo píše:Keď sa v roku 2016 špekulovalo kde pôjde Sagan a hovorilo sa aj o Podlahároch tak som si myslel, že by mohol na Tour Sagan s Kittelom nejako koexistovať, ale teraz si myslím, že to nejde. Bora podľa mňa bude mať na Tour ambície na GC, cyklistov je o jedného menej a jeden z dvojice musel v záveroch robiť na druhého a to mi akosi nesedí. Sagan sa vie obetovať pre kolegu, to už ukázal párkrát aj na Tour, ale robiť rozbiehača v rovinatých etapách, neviem, neviem ..... Skôr to vyzerá tak, ako to píše dexterko, že budúci rok Sagan definitívne pochová Zabelov rekord a v roku 2020 pôjde Giro, aj keď Sagan sa zase vyjadril, že Giro pôjde až na sklonku kariéry, tak neviem čo si o tom myslieť.


Veď to... Mne tam nehrá ten rok 2020 a informácia o Gire na sklonku kariéry (30-ročný Sagan :D ). Ani si neviem predstaviť tú sezónu - po Gire 2 (!!!) mesiace voľno a potom Poľsko, Binck Bank Tour a Vuelta? :roll: Taktiež si myslím, že Petra bude baviť cyklistika ešte veľmi dlho, neverím, že tesne po tridsiatke ukončí kariéru - pri jeho regenerácii pokojne potiahne aj do 38 - už len niektoré klasiky a prípadná pomoc pre mladíkov + šouman. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 14. Okt 2018 16:59:49

Ackerman má zatiaľ len jednu dobrú sezónu, to ešte nič neznamená. Navyše vyhrať rovinatý dojazd na týždennom etapáku nie je to isté ako na GT. Na GT sa posledné kilometre idú oveľa tvrdšie a z toho je treba ešte zašpurtovať. Ja nehovorím, že to v budúcnosti nedokáže, ale môže to nejaký čas trvať. Myslím že Peťo sa o svoju pozíciu na TDF ešte minimálne 2 roky báť nemusí. A potom keď vyhrá siedmy zelený by aj tak bolo najlepšie skúsiť vyhrať bodovačku na Gire (to dá ľavou zadnou) a na Vuelte (ak sa na to sústredí, tak žiadny problém hoci by aj súperil s Valverdem) Peťo je IMO najlepší jazdec bodovačky možno v celej histórii a tak skompletovať tieto dresy zo všetkých GT by mala byť povinnosť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 243 hostia