Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Štv 17. Mar 2022 13:30:12

simko píše:myslim si ze sprinteri, ak nebudu pripraveni ako Ewan 2021 tak na MSR mozu na dlhu dobu zabudnut. lebo k borcom ako je Alaphilippe, WvA, MvdP sa pridava aj Pogacar. ten ma mozno chutky utocit uz na Cipresse. dlho sa hladal novy Merckx a Tadej je jediny ktory to moze naplnit. jediny otaznik mam v jeho pripade iba s Roubaix.


Roubaix pre Pogačara nebude nikdy nejaky ciel, jedine ak by vyhral ostatné 4 monumenty a chýbalo by mu len Roubaix, chápal by som že by sa oň posnažil, inak pre neho nemá cenu naháňať sa tam v prachu a bahne. Zato na to Flámsko som veľmi zvedavý, to mu sedí rovnako ako Strade Bianche :ugeek: takže možno budeme s otvorenými ustami pozerať Ronde
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Štv 17. Mar 2022 13:35:47

Podľa tých súpisiek na San Remo sa nám črtá veľmi zaujímavý pretek 8-) UAE ani jeden šprintér z trojice Gaviria, Ackerman, Trentin,...celý tím postavený okolo Pogačara...tým dávaju najavo že Pogačarovi stopercentne veria :idea: ...Ineos vyskladal vyrovnanu klasikársku zostavu okolo Gannu...Detto Van Aert, má tím v plnej zbroji...Roglič sa mu určite bude revanšovať za tú poslednu etapu na P-N :lol: ....to vzbudzuje dojem, že niektorí budu mať možno problem tento rok prežiť Passo del Turchino :D a rozhodujuca skupinka sa nám možno vytvorí už na Tre Capi, alebo na Cipresse :shock:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Štv 17. Mar 2022 15:03:46

CyclingGeek píše:Podľa tých súpisiek na San Remo sa nám črtá veľmi zaujímavý pretek 8-) UAE ani jeden šprintér z trojice Gaviria, Ackerman, Trentin,...celý tím postavený okolo Pogačara...tým dávaju najavo že Pogačarovi stopercentne veria :idea: ...Ineos vyskladal vyrovnanu klasikársku zostavu okolo Gannu...Detto Van Aert, má tím v plnej zbroji...Roglič sa mu určite bude revanšovať za tú poslednu etapu na P-N :lol: ....to vzbudzuje dojem, že niektorí budu mať možno problem tento rok prežiť Passo del Turchino :D a rozhodujuca skupinka sa nám možno vytvorí už na Tre Capi, alebo na Cipresse :shock:


Zase sa netreba nechať uniesť :D ... Rozhodne sa na Poggiu ako vždy, no a vôbec by ma neprekvapilo keby Pogačara Jumbo nikam nepustí; Roglič sa zaňho zavesí a Tedej skončil. Bez Van Der Poela a Alaphilippa je Van Aert veľký favorit, ak mu budú Roglič a Laporte bezvýhradne k dispozícii, tak by mali pokryť akékoľvek nástupy Pogačara alebo všetky pokusy ala Stuyven. Ohroziť ho môže ale práve Caleb, lebo ak ten bude v skupine, tak Jumbo nemôže ísť do šprintu.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 17. Mar 2022 15:59:29

@pmts
no ale sprint na Via Roma casto byva loteria. prave o to ide. ak Jumbo vsetko pochyta a bude spurtovat povedzme 30 ludi tak to moze pre nich dopadnut zle. Van Aert musi spurtovat zo skupiny v ktorej nebude Ewan. Van Aert sice ani z takej skupiny nie je bez sance ale Pogacar ano. Pogacar musi utocit. otazka znie, koho posle Jumbo za nim. Roglica alebo rovno Van Aerta? ja by som im odporucal v takom pripade nech sa rovno zavesi Van Aert. spolu s Pogacarom maju dost silny motor nato aby si to rozdali ja Via Roma, mozno este niekto v danom okamihu bude silny aby sa ich udrzal. mozno Pidcock alebo Philipsen? a ak by to nevyslo a boli by dostihnuti, stale je tam Laporte aby zachranil Jumbo. inak podla mna dost situaciu ovplyvnuje aj to ze MvdP a Alaphilippe nestartuju.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 17. Mar 2022 16:03:21

este som ale zabudol dodat, ze ak sa utocnikov udrzi Ewan ako 2021 tak to meni situaciu a taka skupina asi tazko bude spolupracovat aby si ho priniesla na pasku. variantov je vela, mozno z toho opat vytazi Stuyven:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 17. Mar 2022 17:07:36

Sorry pre vas to bude asi hlupa otazka ale ja som nikde nezachytil preco vlastne Julien nestartuje na primavere?
Tadej je britalne silny ale ja si nemyslim zeby dokazal odist sam na Poggiu…podla mna nema potrebne parametre pre neho…ak odide tak podla mna jedine v skupinke s ludmi ako Wva Podcock Roglic atd(mozno aj Ewan a ked pomoze auto tak aj Demare 8-) ) kazdopadne scenarov je viacero a kludne to moze dopadnut ako ked vyhral Nibali ze vsetci favoriti sa kontrolovali natolko az im to zralok vyfukol

No a ja stale verim aj Petovy…podla mna ak zautoci Tadej a bude sa tvorit nejaka skupinka tak by sa mal pokusit tam byt lebo spoliehat sa na sprint pelotonu bude asi blbost tento rok…no uvidime…tesim sa
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 17. Mar 2022 18:58:33

majo píše:Sorry pre vas to bude asi hlupa otazka ale ja som nikde nezachytil preco vlastne Julien nestartuje na primavere?


Julian má bronchitídu.

majo píše:Tadej je britalne silny ale ja si nemyslim zeby dokazal odist sam na Poggiu…podla mna nema potrebne parametre pre neho…


Súhlasím. Jedinou šancou pre Tadeja, ako vyhrať San Remo, je rozpútať (ani nie peklo ale skôr) úplný chaos už na Cipresse. A myslím si tiež, že práve na to sa UAE chystá. Bude sranda v sobotu...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Štv 17. Mar 2022 19:46:49

Keby neotvorim toto forum tak ani neviem ze M-SR je v sobotu a zmeskal by som tento sviatok. Tento rocnik bude fakt zaujimavy kedze medzi favoritov ratame aj ludi co vyhravaju GT a kralovske etapy. V top10 favoritov podla stavkovych kancelarii su len dvaja cistokrvni sprinteri. Asi to dnes nemaju lahke sprinteri v pelotone. Ja som si uz par rokov dozadu povedal, ze ked ma Peter vyhrat M-SR tak to bude uplne necakane. Takze...
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 17. Mar 2022 20:01:36

Vcera na Cav-ovy bolo vidiet ze mu je luto ze nejde MSR ale uchoval si cest profesionala a zahral to na teamovy uspech a to ze uprednostili Jacobsena prenho nemoze byt neuspech ale nechcel by som byt teraz v kozi takeho Ackesa ci Gaviriu…tazka rana pre sebavedomie si myslim ci?…aj ked Pascal asi pri svojich tohtorocnych vykonoch mozno necakal poziciu lidra ale ze sa nedostane vobec do teamu na jedinom sprinterskom monumente to musela byt rana
Btw vie niekto ci pojde Merlier? Lebo pre mna to bude velky favorit
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 18. Mar 2022 12:24:38

tak vyzera ze MvdP nakoniec nastupi. myslim si ze treba s nim pocitat. asi nebude mat top formu aby on na Poggiu tvrdil muziku, ale mal by byt schopny nasledovat vacsinu atakov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Mar 2022 12:28:35

Napíšem aj ja zopár postrehov čo sa týka Primavery. Všade čítam, ako to Pogačar s tímom rozfofrujú už na Capo Berta, na Cipresse a odpárajú všetkých šprintérov a rozdrobia peletón na cucky, no mne sa tento scenár zdá málo pravdepodobný a nezdá sa mi, pri všetkej úcte k schopnostiam Pogačara a spol. že sa im to podarí. Capo Berta je profilovo najťažšie, ale zase je krátke, Cipressa je dlhšia, ale maximá tam sú okolo 5% a to sa mi zdá príliš málo na to, aby prišlo k veľkému deleniu. Natiahne sa to o tom potom, niektorí to vzdajú, tí najmenej odolní možno stratia akúkoľvek šancu, ale IMHO po Cipresse bude v balíku ešte dosť ľudí na to, aby neumožnili nejakej odtrhnutej skupine prísť s väčším náskokom pod Poggio, takže skôr zdieľam názor pmts, že skutočne sa rozhodne až na Poggiu, prípadne v uliciach San Rema. Ale zábava to bude a je veľmi pravdepodobné, že UAE sa o niečo budú pokúšať, Covi má od začiatku sezóny výbornú formu a mohol by byť návnadou ktorú by sloníci museli naháňať a vyčerpať svoje zdroje, ale dvojica Roglič a WvA bude veľmi ťažký oriešok.
Favoriti, asi nikto nepochybuje, že Pogačar v súčasnej forme medzi nich patrí, dokáže ísť sám a aj šprint má celkom dobrý, najmä po ťažkom priebehu. WvA je podľa mňa favorit najväčší, šprint má kvalitný (aj keď doteraz v sezóne nebol až taký presvedčivý), lezecké, vytrvalostné a puncherské schopnosti má na takej úrovni, že by ho nemal prekvapiť žiaden priebeh. Roglič môže vyhrať, najmä ak nebude musieť tvrdo makať na Wouta a bude v závere v menšej skupine práve s ním, môžu roznastupovať zvyšok a môže to byť práve on, kto si vytiahne žolíka aj keď tam bude hlavne ako pomoc pre kolegu. Podobne Covi za UAE môže využiť, že sa všetci zamerajú na Pogačara. Aj Pidcock môže vyhrať, nie že nie, už neraz dokázal svoje kvality napriek mladému veku a z Ineosu mu verím viac ako Gannovi. Ten je síce špičkový tempár a slušný lezec, ale šprint nemá bohvieaký a ani puncher nie je špičkový, ale opäť, ak bude v závere v skupine, môže to byť práve on, kto buď v zjazde z Poggia alebo v uliciach San Rema nastúpi a zvyšok sa bude pozerať, kto ho má chytať. Zo šprintérov majú asi najväčšie šance Ewan a Philipsen (ten ale mal zdravotné problémy), obaja sú v závere pekelne rýchli a sú aj odolní, najmä Ewan ukazoval v stúpaniach tento rok výbornú formu, musí sa však spoľahnúť, že nebude musieť v závere chytať nástupy, pretože tím okolo neho je len priemerný. Môj tajný favorit je Mads Pedersen, už neraz dokázal ako vie výborne zašprintovať po ťažkých pretekoch a na jar ukazoval výbornú formu a môže byť Stuyvenom tohto ročníka a pri scenári z minulého roku by to mohol dokázať aj Mohorič, má na to schopnosti. Ostatní šprintéri ako Kristoff, Demare, Nizzolo, Bouhani, Van Poppel či Bennett by mohli vyhrať, ale asi iba v prípade príchodu väčšej skupiny na Via Roma. Od Petra nič neočakávam, môže ma len príjemne prekvapiť, čo by v tomto prípade bolo top 10 a komu by som to najviac želal okrem Petra? Legende Gilbertovi, bolo by fantastické, keby si skompletoval zbierku monumentov, je to však skôr v oblasti fantázie. Prekvapujúco tam nemám žiadneho Podlahára, pri absencii Juliana tam nejakého veľkého favorita nevidím, na Jakobsena to bude podľa mňa ťažké, Štyby zatiaľ neukázal veľkú formu a Honore, Bagioli, Cavagna, Senechal môžu iba prekvapiť. Top 10 áno, ale víťazstvo kohokoľvek z nich by bolo veľkým prekvapením. Ostávaju Bling ktorému by som to tiež prial, Bettiol, Avermaet .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 18. Mar 2022 14:03:12

@ifcopifco
kvalitna analyza:)
jasne, na 99,99% to zostane na Poggio. lebo favoriti vidia ze to staci. nie je dovod sa za niecim hnat na Cipresse a uz vobec nie skor. to by ta skupina musela byt pomerne velka a silna. museli by tam mat zastupenie aj sprinterske timy ktore by tym padom nemali zaujem tahat. kedysi sme si mysleli ze Poggio nie je dostacujuce. ale myslim ze Petrov atak 2017 bol pomerne zlomovy. jasne Kwiato tam slusne utocil uz tusim rok predtym ale Petrov atak to dotiahol do konca. a to vela zmenilo. myslim si ze WvA nepreberie iniciativu pri utoku. on uz MSR ma, bude iba nasledovat. Alaphilippe chyba. myslim ze o poriadny utok sa bude snazit Pogacar alebo Pidcock.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 18. Mar 2022 14:30:53

dalsia novinka. Ewan kvoli chorobe nestartuje. to tiez je vyznamny faktor. so svojou vrcharskou formou bol asi jediny zo sprinterov ktory tam mohol uvisiet ataky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Mar 2022 19:33:03

simko píše:dalsia novinka. Ewan kvoli chorobe nestartuje. to tiez je vyznamny faktor. so svojou vrcharskou formou bol asi jediny zo sprinterov ktory tam mohol uvisiet ataky.

Ako píšeš, Ewan mimo, na súpisku Alpecnu pribudol MvdP, otázka je v akej je forme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 18. Mar 2022 20:45:19

Všetko sa to rozhodne na Poggio. Toto je jediný pretek kde sa 7hod človek nudí a všetko to vyvrcholí na Poggiu a to je na tom tak nádherné. A všetci to vedia a všetci na to čakajú. Môj favorit bol Ewan ale keďže je von tak tam favorita nemám. Bola by veľká sranda keby to zajtra Peter vyhral práve keď nepatrí možno ani do širšieho okruhu favoritov. Je smutné vidieť ako sa mu zahraničná verejnosť otočila chrbtom po tom, čo už nevyhráva.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 18. Mar 2022 22:38:34

Gaučový profesionál píše:Všetko sa to rozhodne na Poggio. Toto je jediný pretek kde sa 7hod človek nudí a všetko to vyvrcholí na Poggiu a to je na tom tak nádherné. A všetci to vedia a všetci na to čakajú. Môj favorit bol Ewan ale keďže je von tak tam favorita nemám. Bola by veľká sranda keby to zajtra Peter vyhral práve keď nepatrí možno ani do širšieho okruhu favoritov. Je smutné vidieť ako sa mu zahraničná verejnosť otočila chrbtom po tom, čo už nevyhráva.

Nielen zahraničná, ale aj slovenská. Dneska len jediné info som počúvala. A Taliani a Francúzi s nim urobili rozhovor.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Pia 18. Mar 2022 23:27:26

ako sa to otocenie chrbtom prejavuje?
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 19. Mar 2022 6:55:36

Pogacar isto bude utocit ale pochybujem ze uz na Cipresse. Snad nevyhra. Aj ked mu zvycajne dost fandim MSR nech necha inym. Aj ked zase ak ma vyhrat Van Aert nech to radsej vyhra Pogi :D Obavy mam z toho ze Peter nebude stihat a na Poggio mu ujdu. Ale bolo by prihodne keby po tolkych pokusoch konecne vyhral. Takze podme Peter. Miracle on bike. Aspon v kontexte tejto sezony.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 19. Mar 2022 11:06:47

konyk87 píše:ako sa to otocenie chrbtom prejavuje?

Zabúdanie, pesimizmus atd. Na Twitteri vidím viacej zahraničných fanušikov a dakedy aj na FB, IG a takisto aj zahraničné média urobia rozhovor s Petrom častejšie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 19. Mar 2022 11:46:49

na Petra sa mozno zabuda ale tak niet divu. Na T-A musel smolne skoncit kvoli chorobe takze nikto nevie ako natom je. Ak ma nejaku formu tak prave to by malo hrat v jeho prospech, ze nikto s nim nepocita. Kludne by to mohol dat na Nibaliho. Ze vlastne nikto nebude reagovat lebo nikto to nebude povazovat za nebezpecny nastup, a ked zistia ze ano tak uz bude neskoro. Ale hlavny predpoklad je aby bola vykonnost a to nikto netusi momentalne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 268 hostia