Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 06. Apr 2015 0:00:58

ifčopifčo píše:
Podľa môjho názoru keď ušiel Terpstra s Kristoffom Štyby mal za úlohu zachytávať prípadné úniky, nepodarilo sa mu to len v prípade Petra a Avermaeta, doťahovať ďalších cyklistov ako Thomas na čelo podľa mňa zmysel nemalo.

Hm. Ich základnou taktikou je prečísliť súperov. Bolo to tak minulý rok na E3 (aj keď to nevyšlo) Roubaix kde to Terpstra dal, tento rok na GW, Omloop a.i. Oni nemajú nejakého silného finišmana a tak je to logické. Podľa mňa rátali s tým že Štybar bude naisto medzi pár najlepšími po Paterbergu a Terpstra mu mal sekundovať. Veď napokon mu muselo byť jasné že proti Kristoffovi má sám malé šance. Je to len môj pocit, ale mám za to že oni nemajú určeného jasného lídra a skôr to riešia podľa momentálnej situácie a to je podľa mňa chyba.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 06. Apr 2015 11:06:18

West píše:[
Hm. Ich základnou taktikou je prečísliť súperov. Bolo to tak minulý rok na E3 (aj keď to nevyšlo) Roubaix kde to Terpstra dal, tento rok na GW, Omloop a.i. Oni nemajú nejakého silného finišmana a tak je to logické. Podľa mňa rátali s tým že Štybar bude naisto medzi pár najlepšími po Paterbergu a Terpstra mu mal sekundovať. Veď napokon mu muselo byť jasné že proti Kristoffovi má sám malé šance. Je to len môj pocit, ale mám za to že oni nemajú určeného jasného lídra a skôr to riešia podľa momentálnej situácie a to je podľa mňa chyba.


Napíšem môj názor na taktiku Etixxu. Mali dvoch colídrov Terpstru a Štybara. Lídrom sa stal Niki vydareným únikom, spoliehal sa že na posledných bergoch sa mu podarí Kristoffa striasť ale ouha, na Paterbergu bol dokonca Kristoff lepší. Zdeněk mal po úniku jasnú úlohu, zabrániť prípadným ďalším pokusom o únik, čo poctivo robil celý čas, na Kwaremonte sa ako jediný chytil Thomasa ale nemal záujem doťahovať ho na čelo. Na Paterbergu už na Petra a Avermaeta nemal silu, ale opäť celý čas sa potom snažil zachytávať nástupy zbytku skupiny. Myslím si že napriek deklarovanému "berieme iba víťazstva" si v Etixxe povedali "lepší vrabec v hrsti ako holub na streche" a brali radšej isté 2. miesto.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 06. Apr 2015 12:30:52

ifčopifčo píše:Napíšem môj názor na taktiku Etixxu. Mali dvoch colídrov Terpstru a Štybara. Lídrom sa stal Niki vydareným únikom, spoliehal sa že na posledných bergoch sa mu podarí Kristoffa striasť ale ouha, na Paterbergu bol dokonca Kristoff lepší. Zdeněk mal po úniku jasnú úlohu, zabrániť prípadným ďalším pokusom o únik, čo poctivo robil celý čas, na Kwaremonte sa ako jediný chytil Thomasa ale nemal záujem doťahovať ho na čelo. Na Paterbergu už na Petra a Avermaeta nemal silu, ale opäť celý čas sa potom snažil zachytávať nástupy zbytku skupiny. Myslím si že napriek deklarovanému "berieme iba víťazstva" si v Etixxe povedali "lepší vrabec v hrsti ako holub na streche" a brali radšej isté 2. miesto.


Môže to tak byť, nehádam sa. Ja sa len snažím odhadnúť ich predpretekový plán aj keď ten sa občas chápe ťažko. Museli vychádzať z minulého roku, keď Vandenbergh sa chytil GVA a išli spolu ešte pred Kwatemontom a napokon sa takto dostali do finálnej skupiny. Lenže vtedy nemali borca, ktorý, by sa udržal po Paterbergu s najlepšími a doplnil Vandenbergha. Tento rok boli karty rozdané podobne, len miesto Cancellaru tu bol Thomas o ktorom sa predpokladal, že to potrhá a oni mali Štybara, ktorý ukázal že s ním asi bude stíhať. Takto by mali v čele dvoch borcov a mohli hrať svoje hry aj proti rýchlejším súperom. Vandenbergh sa ale niekde zamotal a tak to ostalo na Terpstru, ktorý sám nastúpil. To že s ním išiel Kristoff nebral vážne, lebo čakal že neprežije posledné bergy. A tak to aj prebiehalo podľa plánu. Thomas odišiel a Štybar sa ho udržal a blížia sa k čelnej dvojici, lenže chyba lávky – Kristoff sa drží ako Foxteriér nohavíc a nechce klesnúť. Toto je ten moment, keď pekné plány začínajú nevychádzať. Trojica v čele s dvomi Etixxákmi a Thomasom by bolo víťazstvo pre Etixx, ale Kristoff bol neželaný pasažier. Stále tu ale bola šanca, že ho utrhnú neskôr na Paterbergu. Hlavne ak by musel pracovať a tak bol viac unavený. Terpstra nemusí pracovať, lebo zozadu sa blíži podpora a tak by bolo logické nechať makať Kristoffa. Ale Terpstra maká ako blázon a snaží sa ho zúfalo urvať, ako keby to chcel všetko vziať na seba. Napokon sa rozhodol správne, aj keď samozrejme nemohol predpokladať že Thomasovi dôjdu sily a ostatní ich dostihnú. Áno Štybar Thomasovi nestriedal, ale možno na to vtedy nemal a spoliehal sa na Thomasovu výkonnosť. Neskôr keď plán stroskotal to už samozrejme bolo najlogickejšie nechať na Terpstrovi, aj keď z toho pozeralo najskôr len to druhé miesto a Zdenek iba pokrýval útoky borcov, ktorý by to chceli preklenúť. Lenže sa dosť vyčerpal na Kwaremonte a na Paterbergu neustíhal GVA a Peťa. Samozrejme je to len teória a správna môže byť aj tá druhá možnosť o ktorej píšeš ty, len sa mi moc nezdá že by ich hlavným plánom bol takýto dlhý útok keď posledné roky nič podobné nevyšlo. Ale to je na klasikách to krásne, že sa stávajú aj takéto veci a ani najsilnejší tím to nemôže úplne ukontrolovať.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Pon 06. Apr 2015 13:04:30

Veľa, veľa sa diskutuje o taktike. Lebo veď čo iné sa dá preberať. To že Kristoff bol skrátka najsilnejší sa dá iba skonštatovať a hotovo, ďalšia diskusia je bezpredmetná. A ako ho poraziť? Byť silnejsí (a rýchlejší). Ako ktosi napísal na cyclingnews: to že vyhral Kristoff, neznamená, že ostatní sfušovali taktiku. Som presvedčený, že na pretekoch ako Ronde - 30 km pred cieľom - je taktika úplne jednoduchá - ak ešte vládzeš, tak to skús.
Terpstra to skúsil (zdalo sa mu, že skupina ide príliš pomaly). Čo asi nečakal, bol zrazu Kristoff na jeho zadnom kolese. Nuž a zvyšok skupiny - nechať Terpstrovi pred záverečným Bergom 30 sekúnd je samovražedné - podľa mňa proste na to nikto nemal. Taktika, netaktika, s Kristoffom by možno nevypiekol ani celý Etixx, koľko ich je. To, že si diváci a športoví riaditelia predstavujú, že teraz nastúpi tento a teraz tento, henten potiahne a tamten bude šprintovať - nohy sú iba dve a telo len jedno. Myslím, že jazdci v danej chvíli vedia, čo by bolo najlepšie (ja osobne by som teda nenechal dvojici Terpstra - Kristoff ani sekundu), ale keď to nejde, nič sa nedá robiť.
Taktické mohlo byť nanajvýš to, že Štybar by možno na to mal, ale bolo naozaj zbytočné ťahať ďalších jazdcov dopredu k tým dvom, lebo keby dotiahol za sebou Thomasa, Sagana a Degenkolba, tak ešte mohol Etixx skončiť tak, že by bral napríklad 4 a 5 miesto, čo asi nechceli. Čiže ešte pochopím taktiku v stíhacej skupine, keď sa niekto snaží a niekto iba zachytáva ostatných, ale ten rozhodujúci únik bol vecou momentálnych dispozícií - Terpstra sa na to cítil, Kristoff pochopil, že sa ho musí držať. Ostatní by aj chceli - nešlo to.

Každopádne toto ma fakt zaujíma - že čo im ešte do tých slúchadiel športoví riaditelia kričia na posledných kilometroch a čo z toho dokážu jazdci realizovať. Podľa mňa ich už posielajú do horúcich pekiel (a horšie).
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pon 06. Apr 2015 14:33:26

A až teraz som si všimol, že v UCI rankingu poskočil Peťo na 6. miesto. Viem, že na "keby" sa v živote nehrá, ale mať body za trete miesto na E3, mohol byť tretí... :|
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pon 06. Apr 2015 15:13:27

Fantasticke pocasie, napinavy pretek, vasnivi fanusikovia, ktorych nalada sa poctom preslych kilometrov a vypitych piv zvysovala, nezabudnutelna atmosfera…
Po zhliadnuti zaznamu suhlasim s nazormi, ze peto urobil vcera vsetko spravne, dal do toho vsetko a uz rozumiem, preco bol taky sklamany, ked vystupil z timoveho autobusu.
„Je to tak, ako to je“ dali by sa prelozit jeho slova, ked velmi strucne odpovedal na otazky novinarov…
napriek tomu gratulujeme k jeho vykonu, vdaka za krasny den :)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Ronde

Poslaťod berloq » Pon 06. Apr 2015 15:19:09

V cyklistike sa dejú naozaj zaujímavé točky. Nóri dlho spoliehali na vynikajúceho Hushovda, ktorý bol elitným klasikárom. Jednoducho famózny pretekár, ktorý bol schopný vyhrávať rôzne preteky. Lenže to čo bola jeho špecialita, Roubaix, na to nikdy nedosiahol. Bol veľa krát blízko, blizúčko, lenže žil v dobe Cancellaru a Boonena. A tak postupne začínalo byť čim ďalej tým viac jasné, že Hushovd na najväčších klasikách to víťazstvo zrejme nezoberie. Potom okolo roku 2010 sa objavil zjav menom Boasson - Hagen. Obrovsky talentovaný cyklista, ktorému veštili víťazstvá na tých najväčších pretekoch. Spočiatku sa to začalo napĺňať, lenže neskôr sa jeho cesta hore zabrzdila a posledné tri roky sa asi nikde nepohol. A zrazu z čista jasna je tu Kristoff, ktorému sa podarilo vyhrať už dva monumenty, teda to čo sa predchádzajúcim hviezdam nepodarilo. Je to zaujímavé, ako sa to točí...


A Kristoff bol naozaj fenomenálny. Štýlom sa na Hushovda dosť podobá, lenže ako sa zdá, má aj niečo viac, má ten inštinkt víťaza asi väčší ako Hushovd. (Dobre tu to prosím nebrať doslovne, Hushovd vyhral veľa veľkých pretekov, a aj on bol absolútne perfektný klasikár.) Ja sa priznám, že pre mňa to je prekvapenie... Aj keď ho všetky servery vypísali ako jedného z desiatich favoritov, bral som to s rezervou, jednoducho som si myslel, že to bude pre neho priveľa, aby prišiel vo väčšej skupine. Lenže on na nič nečakal, nečakal na dojazd väčšej skupiny, pritom mohol. Lenže zvolil to najlepšie čo mohol a naozaj keď som ho videl ako jazdí, bolo mi jasné, že sa bude hrať o druhé miesto, pretože tá sila z neho sršala. Pripomenul mi Boonena, s ktorým sa toho, tiež nikdy nič nedalo urobiť.

Tiež si myslím, že Quick-Step, spravili všetko na jednotku. Pretože povedzme si Štybar sklamal. Takticky nie, to čo sa píše, že je prísavka a podobne sú riadne sračky. Je to jeho úloha, kontrola ľudí navyše, aký blázon by išiel dopredu, keď nemusí, keď má vpredu človeka. Takže, takticky áno, fyzicky som čakal viac. Je pravda, že Thomasa unavil, tým, že všetko musel sám dobiehať. Ale napr. tu http://www.roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3170&zpz=1 je Thomas vykreslený ako sklamanie, zatiaľ čo Štybar ako "ťažko hodnotiť", ja by som to hodil skôr naopak. Pretože to bol Thomas, ktorý minul neporovnateľne viac síl, a pri tom došli spolu, takže pred pretekom tých síl mal Thomas viac. Lenže tak to býva, favorit je strážený a tým často vymazaný.

So Saganovým umiestnením som aj ja spokojný. Pretože, priznám sa, nečakal som umiestnenie v prvej päťke. Ale výkon dobrý, na Paterbergu bol opäť lepší ako veľa favoritov. Škoda, že v závere bol opäť na suchu, a neporadil si s horším šprintérom. Medzi pódiom a štvrtým miestom je podla mňa rozdiel na takomto preteku. Ale je pravda, že len v ten deň, inak sa ráta len víťaz.

Sklamaním bol Vanmarcke. Neviem či na to nemal, alebo sa priplietol do nejakej kolízie a po zrýchlení už nedokázal dobehnúť skupinu. Ťažko povedať.

A tak som rozmýšľal, ako mohli Kristoffa poraziť? Napadá ma jediný scenár. Tá skupina by došla pod Paterberg spolu, na zrýchlenie GVA a Sagana, teda na vsadenie by zrejme nezareagoval. Lenže či by to niečo riešilo neviem... ale to je len možno.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 06. Apr 2015 18:42:19

Prečítal som toho po ronde už asi dosť. Pozeral som tých 30 km asi päť krát. Stojí za pozornosť kúsok z cyclingnews
" Unfortunately for Sagan, he had to do it all on is own. The strongest teams and many of his direct rivals, had support riders. Sagan was alone in the front group of 54 that formed in the finale and had to ride defensively before playing one card."
TS má slabú klasikársku zostavu BODKA.

Nikde som však nenašiel dôvody Peťových záverov na E3 a aj RVV. Myslím že to je tréningom. pred sezónou kedy sa naberá ten vytrvalostný mechanizmus tela. Počas sezóny sa to už nedá ale....Možno je to aj tou jazdou na hrane možností. Oss-ovi sa to isté stalo na G-W a prišiel o 4 min za "taktizujúcou skupinkou" PS na E3 taký náskok nemal. Apropo sa mi to zdalo alebo GVA na posledných 50 metroch 2x skoro spadol z bicykla??

Pamätám trebárs Quebec 2013 a posledných 200 metrov keď vyvesil. Potom PS o 7 dní vyhral Montreal z úniku.

Peter Sagan však podal asi najlepší výkon na jar a u mňa má obrovský rešpekt. Aj keď za Petterbergom som sa pri jeho otáčaní zľakol že urobí opäť tú istú chybu ako v minulosti toľko krát a neskúsi to. Tentoraz dal všetkým najavo ako to môže dopadnúť keď to skúsi

Kristoffovo víťazstvo nie je až takým prekvapením a tá jeho tohtoročná "dominancia " ?? Stačí porovnať rok 2013, jarné klasiky a "druhoročáka" Sagana a obraz si urobte. Jediný rozdiel je že AK vyhral monument ( bez Spartakusa ;) )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Ronde

Poslaťod West » Pon 06. Apr 2015 19:12:02

berloq píše:A Kristoff bol naozaj fenomenálny. Štýlom sa na Hushovda dosť podobá, lenže ako sa zdá, má aj niečo viac, má ten inštinkt víťaza asi väčší ako Hushovd.

Oni sú si naozaj v mnohom podobní. On nebol až taký špurtérsky bombardér ako napr. neskôr Cav, ale keď na to prišlo, tak dokázal zvládnuť aj celkom dlhé stúpania. Týmto zase tak trochu pripomína Peťa Sagana. Napokon aj touto konzistenciou dokázal vyhrať zelený dres na TDF bez čo len jednej vyhratej etapy, teda dosť podobne ako Peťo. Kristoff mi ale včera tou dominantnosťou aj spôsobom jazdy hodne pripomenul Toma Boonena. Teraz sa ale na P-R bude musieť vyrovnať s tým že bude hlavný favorit. Je to ako hovoril Thomas, ktorý bol označený za hlavného favorita na RVV. "Všetci na mňa pozerali a nikto so mnou nechcel spolupracovať" Ak napriek tomu zvládne vyhrať aj Roubaix, tak už teraz bude mať sezónu, ktorú by aj Boonen alebo Cancellara označili za svoju výstavnú. Dva monumenty a na treťom druhé miesto..uf. Kto by to na začiatku roka povedal...
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Ronde

Poslaťod bloy » Pon 06. Apr 2015 20:38:12

berloq píše: Pretože povedzme si Štybar sklamal. Takticky nie, to čo sa píše, že je prísavka a podobne sú riadne sračky. Je to jeho úloha, kontrola ľudí navyše, aký blázon by išiel dopredu, keď nemusí, keď má vpredu človeka. Takže, takticky áno, fyzicky som čakal viac. Je pravda, že Thomasa unavil, tým, že všetko musel sám dobiehať. Ale napr. tu http://www.roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3170&zpz=1 je Thomas vykreslený ako sklamanie, zatiaľ čo Štybar ako "ťažko hodnotiť", ja by som to hodil skôr naopak. Pretože to bol Thomas, ktorý minul neporovnateľne viac síl, a pri tom došli spolu, takže pred pretekom tých síl mal Thomas viac. Lenže tak to býva, favorit je strážený a tým často vymazaný.


Len tak na margo: Štybar mal drobný ale neprijemný problém, ktorý bol vraj rezíduom ešte pádu na Enecu 2014; vypadol mu zub a nemohol podľa svojich slov jesť nič okrem gélov. Ono to vypadá ako riadna prkotina, ale v takýchto závodoch môžu rozhodovať aj detaily. Viem si predstaviť, že ho to miestami vyvádzalo z koncentrácie; zvlášť ak sa mu tie gély (podľa Straku) nedarilo dobre otvárať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 06. Apr 2015 21:26:08

Áno, cyklistika vie byť skutočne krutá, niektorí cyklisti (Avermaet, Vanmarcke, náš Peter ....) tvrdo makajú každý rok na klasikách, častokrát chýba len ten povestný krôčik, príde jar, dvaja favoriti ako Tommeke so Spartakom sú mimo a "zrazu" sa zjaví ďalší obrovitý Nór a až s neuveriteľnou ľahkosťou vyhrá Ronde. A to spôsobom ktorý málokto očakával. Väčšina ľudí (trúfnem si to napísať) očakávala že Kristoff bude na posledných bergoch zúfalo odolávať náporu puncherov a otázka bude či a koľko stratí. A on, šibal jeden, sa chytí Terpstru, ostatní trochu zadriemkajú a je vymaľované :P Nie on sa bude zúfalo držať iných, nech iní naháňajú jeho a ak chytia nevadí, bude s nimi a oni si ho privezú na cieľovú rovinku čo je katastrófa tak či tak. Podľa mňa sa inšpiroval minulým rokom a únikom Avarmaeta s Vandenberghom. A hoci to Spartakus a Vanmarcke na Kwaremonte a Paterbergu napálili ako TGV, len sa dotiahli na čelo a Vandenberghovi to síce o chlp, ale predsa len stačilo. Učenlivý chlapec ten Kristoff, klobúk dole, šikovný, rýchly, vytrvalý, prečo by nevyhral aj Peklo severu ?
Ak ho nepostihne nejaká smola ako minulý rok tak je asi favoritom číslo jeden.
K Štybarovi. Opäť mal dosť smolu, defekt, problémy s chrupom a ako som to už písal Terpstra sa únikom stal lídrom Etixxu a Zdeněk už len konal svoju povinnosť a snažil sa v maximálnej možnej miere kaziť prípadné úniky ktoré by vedúcej dvojici, ergo parťákovi komplikovali život. Z tohto pohľadu by som oponoval berloqovi, Zdeněk už nemusel a Thomas musel takže by som sa skôr priklonil k hodnoteniu Roadcycling. Aj keď je to v podstate úplne jedno, ani jeden z nich nedosiahol v týchto pretekoch to, čo chcel a o čom iste sníval.
Peter podľa mňa išiel na hranici svojich možností a keď som pred pretekmi písal že desiatka je možná a prvá päťka bude úspechom tak sa to v podstate potvrdilo aj keď pre mnohých náročných slovenských cyklistických fanúšikov ktorí prišli na to že nejaká cyklistika a Sagan existujú až keď markíza v roku 2012 s fanfárami oznámila že Sagan vyhral na TdF etapu, je to málo.
Možno hneď naviažem na ďalší monument ktorý je za dverami a opýtam sa, čo si myslíte priatelia, aké sú Petrove šance na hrboľatej ceste medzi Parížom a Roubaix?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ronde (2)

Poslaťod berloq » Pon 06. Apr 2015 21:59:56

@ifčo
Ale ja netvrdím, že niečo musel. Nejde o to, že musel a nemusel... Ale myslím, že sa čakalo po fyzickej stránke trošku viac, jednak od neho a tak isto aj od Thomasa. Boli to najväčší favoriti preteku, lenže na poslednom bergu to nepotvrdili, Sagan aj van Avermaet ukázali v závere viac sily. A ono "Zdeněk už len konal svoju povinnosť a snažil sa v maximálnej možnej miere kaziť prípadné úniky ktoré by vedúcej dvojici" - to ako vieme, sa mu príliš nepodarilo. Sagan aj GVA sú myslím obaja dosť nebezpeční súperi pre Tersptru čo sa pódia týkalo. Keď už tak ich dať do jedného mecha. Ale prečo by mal dostať Štybar "lepšie hodnotenie" ako Thomas? Ani jeden nebol dominantný, resp. dominantnejší oproti súperom, ako sa čakalo. S tým, že Thomas to ťahal, Štybar sedel za ním, takže Thomas minul viac síl (nehlade teraz na to, že Thomas musel, Štyby nie). Takže pri najlepšom do jedného mecha...

S tými zubmi som čítal. Takže možno trošku ospravedlnenie, ale sám povedal, že bol v pohode, že sa cítil tak ako mal. Navyše Štybar ešte nemá svoje zuby, to má nejaké dočasné, ktoré držia na mostíku.

Stále som sa nedočítal od Vanmarckeho, žiadne vyjadrenie, čo sa tam naozaj stalo. Či jednoducho nestačil, alebo to bolo nešťastné delenie v nepravú chvíľu. Ak by to bol ten prvý prípad, bolo by to obrovské sklamanie. Na Omloope vyzeral, že v apríli nenájde súpera, lenže Omloop je zradný, je to skoro a ako je vidieť aj to udržanie formy, len počas klasík je náročné a zvládnu to len tí najlepší. To isté Stannard, tak isto na Omloope vyzeral, že bude vyhrávať Cancellarovskými atakmi, lenže od toho je ďaleko, na Ronde sa ukazoval chvíľu vpredu, akonáhle došlo na lámanie chleba bol od Thomasa na míle ďaleko... a možno už v aute.
Naposledy upravil berloq dňa Pon 06. Apr 2015 22:03:16, celkovo upravené 1
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 06. Apr 2015 22:02:21

Ifčo
Mal si pravdu ohľadne tej záležitosti Štybara na Kwaremonte. On iba tieňoval Thomasa a nemal záujem ho dotiahnuť na čelo. To je tak, keď filozofujem a nečítam rozhovory po dojazde, v tomto prípade Zdenka Štybara. V tomto momente sa ale javí, že vlastne ani žiadnu veľkú stratégiu Etixxáci nemali a ak aj áno, tak ju ich hviezdy berú dosť naľahko.
Ohľadne Kristoffa - ja by som nebral automaticky že musí teraz vyhrať Roubaix. Napokon aj včera sa javilo, že nemal problém napríklad na Paterbergu, kde takmer on utrhol Terpstru, ale na Kwaremonte, kde boli dlhšie dláždené a takmer rovinaté pasáže mal problém sa udržať. Aj jeho doterajšie výsledky na P-R sú prevážne slabšie ako na Ronde. Takže skôr si myslím že nevyhrá, aj keď u neho si človek nemôže byť istý.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 06. Apr 2015 22:26:10

@berloq- iste, ja som od Štybara tiež očakával viac, Zdeněk asi čakal na záverečné dva bergy a Terpstra ho vlastne svojim únikom postavil do úlohy pomocníka, no čo sa týka chytania nástupov tak asi nie je vo fyzických možnostiach pochytať všetko, na Kwaremonte sa s Thomasom vyčerpal natoľko že na nástup Avermaeta a Petra nemal a to aktívne likvidoval úniky aj medzi bergami či potom na záverečnom úseku. Ale do jedného mecha keď chceš ich dajme, svoje ambície určite nenaplnil ani jeden.
@West - určite si nemyslím že Kristoff automaticky vyhrá, na to sú P-R príliš ťažké preteky, tam si cyklisti siahnu až na dno svojich síl a určite ani Kristoff ich nemá nevyčerpateľné. Okrem toho na Roubaix podľa mňa ešte viac ako na Ronde sa do hry zapája faktor šťastia, myslím tým vyhýbanie sa technickým problémom a kolíziám.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Ronde (2)

Poslaťod MichalJ » Pon 06. Apr 2015 22:41:33

berloq píše:@ifčo
Stále som sa nedočítal od Vanmarckeho, žiadne vyjadrenie, čo sa tam naozaj stalo. Či jednoducho nestačil, alebo to bolo nešťastné delenie v nepravú chvíľu. Ak by to bol ten prvý prípad, bolo by to obrovské sklamanie. Na Omloope vyzeral, že v apríli nenájde súpera, lenže Omloop je zradný, je to skoro a ako je vidieť aj to udržanie formy, len počas klasík je náročné a zvládnu to len tí najlepší. To isté Stannard, tak isto na Omloope vyzeral, že bude vyhrávať Cancellarovskými atakmi, lenže od toho je ďaleko, na Ronde sa ukazoval chvíľu vpredu, akonáhle došlo na lámanie chleba bol od Thomasa na míle ďaleko... a možno už v aute.

Čo som niekde čítal ja, tak Vanmarcke tam na niektorom bergu bol moc vzadu keď sa to rozdelilo, čiže pozično/taktická chyba, nie slabá forma. Ale nebol to žiadny oficiálny zdroj.
A Stannard mal pád na San Reme, už pred E3kou SKY hovorili niečo v štýle že kvôli tomu Stannard nie je úplne fit a v tom kondícií.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Ronde (2)

Poslaťod Mino » Uto 07. Apr 2015 11:12:57

MichalJ píše:Čo som niekde čítal ja, tak Vanmarcke tam na niektorom bergu bol moc vzadu keď sa to rozdelilo, čiže pozično/taktická chyba, nie slabá forma. Ale nebol to žiadny oficiálny zdroj.


“I had a bad moment on the Taaienberg. I didn’t expect that." oficiálne zabudol sa vzadu. Presne ako píšeš taktická chyba. Rovnako ako na E3 si to pokašlal on sám.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 07. Apr 2015 12:38:56

ifčopifčo píše:Možno hneď naviažem na ďalší monument ktorý je za dverami a opýtam sa, čo si myslíte priatelia, aké sú Petrove šance na hrboľatej ceste medzi Parížom a Roubaix?

Podla mna nizke. Tam potrebuje tah v nohach a to je prave to co mu momentalne najviac chyba.
West píše:Ifčo
Mal si pravdu ohľadne tej záležitosti Štybara na Kwaremonte. On iba tieňoval Thomasa a nemal záujem ho dotiahnuť na čelo. To je tak, keď filozofujem a nečítam rozhovory po dojazde, v tomto prípade Zdenka Štybara. V tomto momente sa ale javí, že vlastne ani žiadnu veľkú stratégiu Etixxáci nemali a ak aj áno, tak ju ich hviezdy berú dosť naľahko.

Mne niekedy pripada ze v Etixxe nejadzdia na pretekoch preto aby boli prvi ale preto aby boli prvi v ramci timu :D Je pravda ze su uspesni a ak sa nemylim maju najviac vitazstiev ale aj najviac podii a mozno aj viac ako vitazstiev. Nie je mi tento tim velmi sympaticky pretoze timovo sa vedia spravat iba ked maju urobit vlacik pre Cava. Na klasikach sa spravaju skor individualisticky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 07. Apr 2015 16:05:08

V Etixxe je to skôr o chybe v myslení jazdcov. Štybar napríklad na Ronde po odchode Terpstru plnil taktiku na 100%. A Boonen minulý rok tiež nemal žiaden problém jazdiť pre tím. Len vždy tam majú nejakého jazdca čo si pomyslí že je viac ako tím. Chavanel tam bol dlho taký, teraz mám pocit že Terpstrovi po P-R minulý rok až príliš vyletelo ego a preceňuje svoje schopnosti vyhrať (úprimne, v nedeľu určite nebol ten čo mal z tímu najväčšiu šancu, aj tak išiel radšej na svoje triko). Každopádne tento rok na to zrejme doplatia, ak to zase nezachránia až na Velodróme ako vlastne aj minulý rok. Ak nie, byť bez výhry na akomkoľvek väčšom kockovitom podujatí je pre ten tím jasná prehra. Aj keď sú bez Tommekeho.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Uto 07. Apr 2015 18:50:21

Pridám tiež názor na Flandry.
Terpstra sa nádejal, že napodobní Cancellaru a sólo pôjde 30km do cieľa. Zavesil sa na neho Kristoff a nastal preňho neriešiteľný problém. Terpstra má jednu silnú stránku a tou je vytrvalosť/tempár /. Na Ronde však nikdy nepatril medzi najlepších na bergoch. Nemá takú výbušnosť ako PS, ZŠ, GVA alebo GT. Preto ani nemohol urvať na Kwaremonte Kristoffa.
Vysilil sa a na rovine už nemal na to. Kristoff ukázal na Panne , že vie aj krátke časovky - je dobrý tempár.
Ako mohli prekonať Kristoffa ? Jedine na bergoch. Tam má jedinú slabinu, resp. sú aj lepší klasikári na bergoch. Ak by Terpstra nezačal ťahať tak na Pattenbergu by Kristoffa mohli
PS, ZŠ, GVA a GT trhnúť. Vypracovať si 20s a následne spoluprácou odísť spolu do cieľa. Tak to bolo podobne aj pred rokom. Tam tiež Kristoff zaostal na poslednom bergu a na rovine to už proti štvorici nestihol. Kristoff nie je excelentný v krátkych ostrých stúpaniach. Ani na Tour mu nesedeli.
Čo sa týka Štybara,Thomasa a Sagana - tak neboli vo vrcholnej forme. Thomas ju mal na E3, Štybar na Strade a Sagan ešte tam nie je. Nesúhlasím celkom ani s tým, že Štybar sa vysilil chytaním útokov. Boli len dve. Prvý Thomas na Kwaremonte a druhý medzi bergami / BMC /. Proste nevládal. Ak by vládal na Kwaremonte- tak v momente keď striedal Terpstra na čele Krištoffa a mali 13 s na Thomasa so Štybym - tak mal trhnúť Thomasa. !! Už tu bol hotový. Len visel na Thomasovi ten mal toho tiež dosť. Petrovi zas ešte chýba sila na taký dlhý závod. Niekto spomínal, že sa asi v príprave urobila nejaká chyba. Nie je predsa možné aby sa v dlhých pretekoch výnimka /MSR/tak večerpal, že nevládze dôjsť do cieľa, resp. zašprintovať.
Verím, že na P-R bude Peter v top forme a budeme sa tešiť z 1. miesta :D
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 07. Apr 2015 18:54:24

MichalJ píše: Boonen minulý rok tiež nemal žiaden problém jazdiť pre tím. Len vždy tam majú nejakého jazdca čo si pomyslí že je viac ako tím.

Mne sa nezdalo príliš tímové správanie Tommekeho ( na P-R ) keď dočela priviedol práve on Wigginsa s Thomasom a Degenkolba.
Čo sa týka RVV tak Etixx tam nemal moc možností ostal tam Terpstra so Štybarom. Do špurtu ísť s Kristoffom, Degenkolbom a Saganom ? Mal čakať na to že Thomas prípadne Avermet budú útočiť na Kwaremonte ? Videl z vás niekto Zdenka niekedy útočiť? Z tohoto pohladu to Niki urobil tak trochu Boonenovsky. Aj Keď Tommeke by asi útočil ešte o 20km skôr :lol: Niki veril že na Paterbergu Kristoffa odpára a úprimne tiež som neveril že na tom kopci bude Alexander lepší. To čo predviedol Sagan na Paterbergu bola "vysoká škola cyklistiku ala Spartakus" . Je len veľká škoda že boli vpredu tak dobre tempársky disponovaný jazdci. Greg s Petrom nemali šancu ale aj tak predviedli super jazdu.
Mne sa cyklisti typu Terpstru páčia. Útočníci. &taký robia pretek. Či to bolo tímové:? Podľa mňa Etixx inú možnosť nemal.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

cron