Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 04. Apr 2021 20:47:54

Ja vôbec nepanikarim. Ak vybuchne na P-R a MS tak začnem uvažovať že je za zenitom. Poznám okolnosti jeho prípravy posledné 2 roky a neboli ideálne. Stále si myslim, že ma na to vyhrať ešte monumenty
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 04. Apr 2021 20:54:45

taktiez som zvedavy na jeho dalsi program...ale velmi by som ho xcel vidiet na brabante a amstli
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 04. Apr 2021 20:58:36

trochu mi vrta v hlave ci by Alaphilippe vybuchol aj na Ronde 2020 nebyt toho stretu s motorkou. lebo aj tento rok utocil po Koppenbergu a vyzeral byt silny. ktovie ci nebude mat syndrom Kwiatkowskeho ze posledny prejazd Kwareomntu bude byvat nad jeho sily. predsalen tam si nevystacis so 60 kg.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 05. Apr 2021 16:10:36

inak monumenty sa asi lahko nebudu vyhravat ani novym hviezdam. ked si zoberieme ze WvA uz prisiel na Ronde pred par rokmi s dobrym zakladom, nebol to uplny novacik, a odvtedy je to tusim jeho stvrty pokus a vlastne blizko k vitazstvu bol zatial iba raz (2020). takisto Julian zatial 1 monument. ano maju este pomerne dost rokov kariery pred sebou ale to moze velmi rychlo preklznut pomedzi prsty. raz vas zastavi nejaka viroza v priprave, raz vas zastavi horsia forma a zrazu ste v jeseni kariery:) takisto budu prichadzat novi cyklisti hladni po vitazstvach. asi by som nepovedal ze po dvoch uvodnych monumentoch bude svietit 0 na konte rychto troch (WvA. MvdP, Alaf) ktori sa ukazovali na zaciatku sezony vsetci vo vybornej forme.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Apr 2021 17:03:21

simko píše:inak monumenty sa asi lahko nebudu vyhravat ani novym hviezdam. ked si zoberieme ze WvA uz prisiel na Ronde pred par rokmi s dobrym zakladom, nebol to uplny novacik, a odvtedy je to tusim jeho stvrty pokus a vlastne blizko k vitazstvu bol zatial iba raz (2020). takisto Julian zatial 1 monument. ano maju este pomerne dost rokov kariery pred sebou ale to moze velmi rychlo preklznut pomedzi prsty. raz vas zastavi nejaka viroza v priprave, raz vas zastavi horsia forma a zrazu ste v jeseni kariery:) takisto budu prichadzat novi cyklisti hladni po vitazstvach. asi by som nepovedal ze po dvoch uvodnych monumentoch bude svietit 0 na konte rychto troch (WvA. MvdP, Alaf) ktori sa ukazovali na zaciatku sezony vsetci vo vybornej forme.

Fajn postreh, podobne to vyzeralo s Petrom po Ronde 2016, famózne víťazstvo, odchádzajúci Spartakus, keby niekto z nás vtedy povedal, že nasledujúcich 5 rokov bude Peter na Ronde v podstate bez šance na víťazstvo a bude mať "iba" jedno 6. miesto v top 10 asi by sme ho vysmiali. Julian toho asi berie na sebe veľa, tým ako je dobrý v podstate na každom profile okrem rýchlych šprintov naberá toho na seba veľa. Podľa mňa by sa mal sústrediť na Ardény a na Lombardiu a nechať kocky tak. Keď bude mať LBL a Lombardiu na ktoré má asi najlepšie predpoklady, potom nech skúsi Ronde. WvA podobne, ten skúša všeličo, stáva sa z neho vrchár, ešte si pridáva cyklokros, to by asi unavilo aj vola a aj MvdP by sa už tiež na kros mal vykašľať, aj tak chce ešte súťažiť na MTB. Podobne o Kwiatkovi sa šírili reči, že je to jeden z cyklistov ktorí môže skompletovať monumenty (na Roubaix si príliš neviem predstaviť) a okrem Primavery nemá zatiaľ nič. Tiež je to podľa mňa tým, že chcel a chce všeličo a nesústreďuje sa na to, v čom má predpoklady byť najlepší. Taký Spartakus vedel čo robí, vedel v čom môže byť dobrý a po počiatočných hľadaniach sa sústredil na to, na čo mal najväčšie predpoklady.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 05. Apr 2021 17:22:04

@ifcopifco
no presne tak. po Ronde 2016 sme uz ratali ze kedy prekona Fabianove 3 vitazstva. po MSR 2013 sme robili pomyselne miesto na policke aby sa tam tie trofeje z MSR zmestili:)
aj Gilbert povedal ze nie je si isty dokedy to takto potiahnu WvA a MvdP aj z hladiska nejakeho vyhorenia. je mozne ze uz okolo 30ky budu len do poctu. ak by chceli dlhodobo ostat na ceste tak tiez si myslim ze si budu musiet stanovit priority. takisto Alaf nemoze jazdit vsetko a este aj pokukovat po nejakom GC na TdF.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Hrosik255 » Pon 05. Apr 2021 19:06:58

hujhe píše:Tak potom Peter vie perfektne skryvat bolest a vycerpanie :D. Inak podla mna na klasike vobec nie je nemozne ze ked sa napr na Okolo Flamska roztrha peloton na 3 skupiny 50 km pred cielom, tak tretia dobehne druhu. Peloton sa trha skoro na kazdom bergu a potom sa to spaja... Je to uplne logicke. Vpredu ostanu favoriti ktorym sa nechce tahat 50 km do ciela. Domestici ktori stratili ich dobehnu.


Tretia druhu a štvrtá tretiu nemožné nie je, často nefunguje spolupráca alebo sa počkajú keďže majú vzadu viac tímových kolegov. Ja som myslel úplne čelo, akonáhle sa dostane do útoku MVDP, ALaf kedysi Peter alebo GVA a pod. neradno sa skrývať vzadu. Dostať sa dopredu už býva veľký problém a ak sa to aj podarí, stojí to mnoho síl. Preto Peter určite nešiel údržbu, teóriu za tie roky pozna veľmi dobre. Za to MVDP jazdí akoby mal 20 a chce byť všade.
Hrosik255
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 10. Aug 2020 12:15:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 25. Apr 2021 16:58:05

ktovie ci sa LBL nestane pre Alaphilippa nieco ako MSR pre Sagana...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Apr 2021 19:34:19

Jarné monumenty máme za sebou (okrem Roubaix) a kto by pred sezónou predpovedal, že dvojica krosárov a Julien vyjdu naprázdno? To je na cestnej cyklistke kruté a nádherné zároveň a preto má najviac fanúšikov čo sa týka bicyklov. Pogačar je úkaz, je vo veku keď ešte pred nedávnom cyklisti len nakúkali do WT a on si vyhrá Tour a La Doyenne a uvidíme, ako si ešte tento rok rozšíri palmare.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 26. Apr 2021 6:56:00

Necakal som ze Pogi ma az taky dobry sprint. Bol som presvedceny ze vyhra Alaphillipe alebo Valverde. No Valverde sa dost unahlil so sprintom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 27. Sep 2021 13:40:07

mnohi asi hadzeme flintu do zita v suvilosti s touto sezonou a Petom ale ja si myslim ze ked v roku 2019 dokazal celkom slusne zajazdit, a nebyt presily DQS mohlo to byt este zaujimave, tak si myslim ze aj teraz nemusi vykon na MS nejako velmi naznacovat ze na Roubaix je bez sance. nerobim si iluzie ale nebol by som az tak prekvapeny ak by Peto bol v uplnom zavere a bol v boji o vitazstvo.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 13:45:14

simko píše:mnohi asi hadzeme flintu do zita v suvilosti s touto sezonou a Petom ale ja si myslim ze ked v roku 2019 dokazal celkom slusne zajazdit, a nebyt presily DQS mohlo to byt este zaujimave, tak si myslim ze aj teraz nemusi vykon na MS nejako velmi naznacovat ze na Roubaix je bez sance. nerobim si iluzie ale nebol by som az tak prekvapeny ak by Peto bol v uplnom zavere a bol v boji o vitazstvo.


Áno, nebude tam Bekestraat ;) Musí mať oveľa lepšiu podporu a Politt môže byť veľký problém ale aj veľký prínos. Samozrejme sa mu musia vyhýbať pády a defekty, do rozhodujúcich chvíľ musí maximálne pošetriť sily aby mu na záver ostalo niečo v nádrži , pretože podľa toho čo sme videli, v nej na rozdávanie nemá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 27. Sep 2021 14:18:35

ifčopifčo píše:Áno, nebude tam Bekestraat ;) Musí mať oveľa lepšiu podporu a Politt môže byť veľký problém ale aj veľký prínos. Samozrejme sa mu musia vyhýbať pády a defekty, do rozhodujúcich chvíľ musí maximálne pošetriť sily aby mu na záver ostalo niečo v nádrži , pretože podľa toho čo sme videli, v nej na rozdávanie nemá.

no Petovi tie kopce/kopceky nejako uz nechutia a zvlast kockove. dufajme ze buducu sezonu sa v tomto smere trochu priblizi k svojim davnym poziciam. ale Roubaix je o inom. treba byt technicky zdatny a musia sa mu vyhnut technicke problemy a pady. a myslim si ze kludne moze motyka vystrelit. ano Politt moze byt aj pomoc aj pritaz. uvidime ale ja som celkom optimista:) ak by sa jednalo o Ronde tak poviem ze bez sance ale Roubaix si myslim ze kludne patri do sirsieho okruhu favoritov.
a inak velmi som zvedavy na Martina na juniorskom Roubaix.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 27. Sep 2021 15:22:41

Simko kedy je juniorske Roubaix?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 27. Sep 2021 15:31:56

Ja stara naivka verim v uspech tak ako vzdy 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 15:48:14

majo píše:Ja stara naivka verim v uspech tak ako vzdy 8-)


Ja to top 10 verím tiež, ak bude mať Peter o také umiestnenie záujem, dokonca "pripustím" pri určitom priebehu aj top 5. Včera ma potešilo, že to Peter nezabalil, keď videl, že nemá na popredné umiestnenie a bojoval d konca. Bling s fantastickými nohami ho síce zdolal, ale čo už ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 27. Sep 2021 15:55:31

Keram píše:Simko kedy je juniorske Roubaix?

3.10 pisu takze predpokladam ze pred pretekmi muzov:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 27. Sep 2021 16:08:06

Ja si myslim ze P-R vyhra Politt :D Casto jazdi nevyspytatelne a jeho forma je velky otaznik. Podla mna ho podcenia a nechaju ho ujst.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Pon 27. Sep 2021 21:18:41

Mam taky pocit, ze na P-R pojde Politt na seba. Peter v Bore konci, on ostava, uz mu nic nedlhuje a ide o posledne preteky pre oboch v tejto sezone. Navyse moze obhajovat svoje liderstvo lepsim vysledkom na MS. Neverim, ze Petrovi daco potiahne, iba ak by sa striedali. 8-) Jedinu vyhodu vidim, ze ak Politt zautoci, tak Peter nemusi pracovat v pripadnej skupine prenasledovatelov.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 28. Sep 2021 10:52:45

trebda povedat ze ta predpoved nie je ktovie aka na vikend. vyzera ze ak by aj neprsalo pocas pretekov tak minimalne bude prsat predtym. na jednej strane clovek chce vidiet nejaku poriadnu akciu k comu by mokre kocky rozhodne prispeli, na strane druhej urcite nechce vidiet pady a uz vobec nie pady a kadejake patalie favoritov.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia