Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 07. Apr 2019 17:33:47

hujhe píše:Zaujímava jar, nikto nevalcuje, hocikoho hocikedy vypne, hocikto hocikedy vyhra :D

Treba počkať do júla, tam sa všetko vráti do starých koľají :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 07. Apr 2019 17:36:56

Ta posledna kombinacia bergov sa z pohladu Saganovho fanusika velmi zle pozerala. Nieco ho brzdi a v time musia zistit ze co. Neviem ci to este vyriesia tuto jar ale som skor pesimista. Trosku ma prekvapila velmi nezvykle pocetna skupina bojujuca o tretie miesto. Potvrdilo sa ze nikto nevycnieva aby urobil vyraznejsiu selekciu. Bettiol sice prekvapivy vitaz ale na Kwaremonte im usiel na vyokn. Nebolo to nahodne vitazstvo. A MVDP posobive stvrte miesto po tom vsetkom co sa mu dialo :). A Kristoff mam pocit najskor vyblokoval Van der Poela a potom sa este aj laktoval s Van Aertom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 07. Apr 2019 18:01:22

Je pravda to , čo napísal jeden užívateľ v diskusii , že Peter povedal pre sporzu , že nevie , či ho ešte cyklistika napĺňa ? Ak áno , tak myslím , že je to začiatok konca .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 07. Apr 2019 18:06:15

Focus-Shimano píše:Je pravda to , čo napísal jeden užívateľ v diskusii , že Peter povedal pre sporzu , že nevie , či ho ešte cyklistika napĺňa ? Ak áno , tak myslím , že je to začiatok konca .

aspoň budeme mať pokojné aprílové nedele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

od Kapelmuuru som nepozeral ale podľa toho čo čítam to bola skôr taktika ako cyklistika. Som rád že vyhral niekto "neokukaný"
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 07. Apr 2019 18:07:45

Úplné absencia živelnej cyklistiky. Preč s vysielačkami, všetci sa na seba pozerajú lebo šéfovia s počitačmi v aute tak nakázali. Tretí rok po sebe, čo tento monument vyhral niekto z úniku zatiaľ čo favoriti ho nechali odísť. Rovnako tak nejak vyhral P-R Peter. Veľké sklamanie po tom, aké očakávania boli pred týmto ročníkom. Štybar parádne načasoval formu :D Vyhral 2 WT klasiky a na 2 monumentoch, ktoré mu sedia utrie hubu :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 07. Apr 2019 18:18:55

peto je trosku slabsi ako zvykol byvat o takomto case ale nieje vela silnejsich...o tyzden kludne moze dvihat ruky...uvidime...vitaz uplne zasluzeny...jediny porazeny je dnes DQS...chlapik ktory drel na spici 270km pre scojich namyslenych lidrov a oni v zavere neboli ochotny zapracovat na svojho domestika ked uz sami nemali na vitazstvo...jediny jungels aspon zabloloval ostatnych aby mal kasper sancu...pre asgreenom dnes naozaj klobuk dolu...sep gva mvdp dnes tiez pekne a aj van baarle...ale domonanciu sily na bergoch dnes nepredviedol nikto
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 07. Apr 2019 18:21:22

Focus-Shimano píše:Je pravda to , čo napísal jeden užívateľ v diskusii , že Peter povedal pre sporzu , že nevie , či ho ešte cyklistika napĺňa ? Ak áno , tak myslím , že je to začiatok konca .

Preco by podpisoval na dalsie 2 roky?
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 07. Apr 2019 19:02:07

no čo, nejde to nie je to úplna mimoza ako 2015 ale nejde to. Možno je posunutý až na Ardeny a moýno dopadne ako v roku 2015.

hlavu hore sú aj.... však viete :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 07. Apr 2019 19:05:36

Tak zázrak sa nekonal a vyhral najodvážnejší, Peter bojoval, išiel rozumne, to sa mu uprieť nedá ale na hellingenoch vyzeral zúfalo, išiel viditeľne cez bolesť. Kondične je na tom zdá sa dobre, ale chýba mu drajv. Mne neprekáža, že nie sú výsledky, len mám strach aby ten nešťastný pád na TdF neovplyvnil zvyšok jeho kariéry, pretože podľa mňa tá nepohoda vyplýva z nejakých zdravotných komplikácií.
Nezvyknem kritizovať Petrových kolegov a nebudem ani teraz, len dúfam, že o týždeň ukážu niečo iné ako dnes. Som zvedavý či Petrove problémy na hellingenoch sa ukážu aj na pavé Roubaix, snáď ho to limituje iba v stúpaní. Ak nie, čo keby vynechal Roubaix a sústredil sa na Amstel?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Ned 07. Apr 2019 19:23:56

hujhe píše:
Focus-Shimano píše:Je pravda to , čo napísal jeden užívateľ v diskusii , že Peter povedal pre sporzu , že nevie , či ho ešte cyklistika napĺňa ? Ak áno , tak myslím , že je to začiatok konca .

Preco by podpisoval na dalsie 2 roky?

Ja si myslim , ze vyplyvavalo zo sucastnej situacie. Proste tu bezmocnost ked vidis ze 17 borcov na seba pozera a nic nerobi a ty s tym nevies nic spravit, je flustrujuce. Peto chce pretekat a nie taktizovat a pozerat sa na seba ako tardi. Uplne ho chapem.
Tento rok nema taku vykonost aby ich mohol zato potrestat tak o to je flustrujucejsie.

viem si predstvit, ze keby nemal 6 az 10 milionov dovodov preco pokracovat , tak by si na minimalne par mesiacov dal pauzu od cyklistiky.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 07. Apr 2019 19:26:54

Ono vidime ze to nie je ten peter co trha kocky na heligenoch ale ani jeho superi neboli ovela lepsi kedze zostal s nimi az na betiola nik nedokazal urobit selekciu hoci vyzerali lepsie ako peter taky stybar dopadol dost neslavne uplne mu doslo takze ak peto naozaj nema nejake obedzenie z padu na tdf tak mozeme len dufat ze naozaj ma posunuty vrchol az na ardeny holt asi velmi chcu ten lbl len aby to nedopadlo tak ze nebude nic nevadi fandime dalej som zvedavy na ozajstne pave o tyzden
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 07. Apr 2019 19:32:37

@nat - Peter sa podľa mňa nemá načo sťažovať. Viditeľne sa šetril prakticky celé preteky, neprejavil takmer nijakú aktivitu, pokusy o úniky hasili iní, čo čakal, že ho v závere privezú k Bettiolovi? A keby áno, vyhral by v šprinte s Kristoffom, MvdP či Avermaetom?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 07. Apr 2019 19:41:39

Ja len trochu nechápem jeho tohtoročným cieľom. Prečo tak veľmi chce zárez z L-B-L? Je to veľká lotéria. Prečo sa neuspokojil s časovaním formy na RVV a P-R s tým, že M-SR môže motyka vystreliť? RVV je čisto o výkonnosti, je tam najnižší element šťastia. Prečo nejde v klasikárskej kariére Cancellaru? P-R zárez už má, mohol sa pokúšať o aspoň jeden zárez na M-SR a potom opakovane vyhrávať RVV s tým, že by bral zelený dres na TDF. MS mu vyhovujú takmer stále, kým nie je trať čisto pre vrchárov. Neviem no, tento rok celú jar podriadil monumentu, ktorý nikdy nešiel. Tieto experimenty ma fakt nebavia a vidím, že ani Petra. Ja mám pocit, že nemá nejakú živelnosť, začal jazdiť pasívne a šetrne. Áno, áno, videl som jeho P-R víťazstvo, ale aj tak. Nepáči sa mi jeho štýl pretekania. To prekliate M-SR 2017 ho navždy poznačilo a nikto ma nepresvedčí o opaku.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eromedo » Ned 07. Apr 2019 19:45:55

Žiadny záver kariéry Peter nechystá, to si len niekto v diskusii pod článkom robí dobrý deň. Peťo je profík, zmluvu má do roku 2021, ak sa nemýlim. Netreba sa nechať nachytať.
Zjavne dnes Peter nebol úplne vo svojej koži, no i tak skončil vpredu. Je pravda, že na šprint by to dnes nedal.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 07. Apr 2019 19:49:32

nerobte z toho tragediu. POzrel som posledných 20 km. Peter nemá formu ale aj tak s prstom v nose je v závere. Keby sa snažili pretekať tak Sagan skončí možno ako v 2014. Sám povedal že nemal nohy a.... čo taký Greg? Štybar? a iní favoriti.. Ja som rád že vyhral nováčik aj keď cyklistika na posledných kilometroch zase dostala taktickú facku :mrgreen: :mrgreen:

asi bude lepšie použiť model ako dnes. Pozrieť si prvé 3-4 hodiny, potom sa ísť vyvetrať a pozrieť si záznam. Hento vidieť v priamom prenose tak skončím na ARE. o ničom....
a súhlasím s gaučom.. Jeho štýl pretekanie je oproti rokom pred MSR 2017 katastrofa... aj keď GW19 a PR18 bolo super....

no a ešte: http://www.cyclingnews.com/news/peter-s ... years-ago/

hlavu hore Peter nie je stroj ale myslí pozitívne, treba aby sme boli pozitívni aj mi jeho fabs GO BORA
Naposledy upravil Mino dňa Ned 07. Apr 2019 19:54:29, celkovo upravené 1
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 07. Apr 2019 19:51:07

ifčopifčo píše:Tak zázrak sa nekonal a vyhral najodvážnejší, Peter bojoval, išiel rozumne, to sa mu uprieť nedá ale na hellingenoch vyzeral zúfalo, išiel viditeľne cez bolesť. Kondične je na tom zdá sa dobre, ale chýba mu drajv. Mne neprekáža, že nie sú výsledky, len mám strach aby ten nešťastný pád na TdF neovplyvnil zvyšok jeho kariéry, pretože podľa mňa tá nepohoda vyplýva z nejakých zdravotných komplikácií.
Nezvyknem kritizovať Petrových kolegov a nebudem ani teraz, len dúfam, že o týždeň ukážu niečo iné ako dnes. Som zvedavý či Petrove problémy na hellingenoch sa ukážu aj na pavé Roubaix, snáď ho to limituje iba v stúpaní. Ak nie, čo keby vynechal Roubaix a sústredil sa na Amstel?

podla tejto fotky Peto robil grimasu uz na Muure a to je velmi skoro. pritom zanim ide so stoickym vyrazom tusim Andersen? Peto nerobieval taketo grimasy ak uz ozaj neslo do tuheho cize ak neslo o posledny prejazd Paterbergom. takisto Kemmelberg 2016, 2017 absolutne ziadne grimasy.
https://pbs.twimg.com/media/D3j4v57WsAQgrkZ.jpg:large

je zazrak ze pri tom vsetkom co asi na kockach preziva sa aj tak dostal do celnej skupiny. tiez mam pocit ze ho na kockach nieco limituje ale potom sa pytam. aky teda ma zmysel ze jazdi tieto kockove klasiky? ak su si vedomi toho problemu tak preco ich jazdi ked je zrejme ze s tymto hendikepom nema sancu nieco vyhrat. nedava to logiku. ved Peto by nevyhral ani ten zaverecny spurt aj keby Bettiola dobehli. vobec to nedava zmysel. viem ze aj lekari mozu urobit chybu ale ak by bol jeho pad na TdF karieru ohrozujuci tak verim tomu ze by odstupil a ak by bola potrebna operacia isiel by aj nanu. nic z toho sa vsak neudialo. neviem zatial comu mam verit ale pockam este do LBL.

jedna vec mi este vrta v hlave. v roku 2015 (alebo to bolo 2014?) sa snazili zmenit Petov trening, chceli mu zlepsit vytrvalost ale praveze vsetko zhorsili. spominal to raz Patxi v jednom rozhovore. nerobia nahodou rovnaku chybu aj teraz? bud ho teda limituje to zranenie ale vtom pripade je nezmyselne vobec absolvovat tieto preteky, alebo sa snazili ozaj nieco zmenit v treningu, posilnit jeho sance na LBL ale prave ho obrali o vsetko co ho zdobilo?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 07. Apr 2019 20:04:17

Gaučový profesionál píše:Ja len trochu nechápem jeho tohtoročným cieľom. Prečo tak veľmi chce zárez z L-B-L? Je to veľká lotéria. Prečo sa neuspokojil s časovaním formy na RVV a P-R s tým, že M-SR môže motyka vystreliť? R

Pochybujem že toto je príčina. Vedenie možno niečo plánovalo, ale nevidel som u neho nejaké nadšenie pre LBL. Určite chcel smerovať výkonnosť na Ronde a Roubaix, ale niečo nevyšlo, čo to neviem. Normálne ak by vyhral oba monumenty na kockách, tak určite povie že je unavený a na LBL sa vyprdne. Teraz to možno bude východisko z núdze, lebo s touto formou to o týždeň tiež nebude žiadna sláva.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eromedo » Ned 07. Apr 2019 20:05:07

Možno je to ozaj len o strate hmotnosti, Kristoff sa ževraj vyjadril, že dnes už nemusí "dbať" na svoju váhu (mnohým pripadal pri tele) a odráža sa to aj na výsledkoch. Ak Peter
ozaj stratil toľko kíl, to sa musí prejaviť.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 07. Apr 2019 20:13:36

@West
ja by som to LBL az tak nepodcenoval. podla mna byt univerzal je hodnotnejsie ako mat na konte 4 Ronde alebo 4 Roubaix. ale to je samozrejme individualne. a Peto mozno si uvedomil ze zarezy na RvV a P-R nebudu pribudat ako huby po dazdi. takisto faktor novej motivacie moze by silny. nie je lahke chodit stale na tie iste preteky stretavat tych istych oponentov... ak po Roubaix povie ze na LBL nejde tak tato moja hypoteza pada ale zatial tomu verim:) vychadzam aj z toho ze Peto na MSR s lahkostou doskocil Alaphilippa a to jednoducho cyklista mimo formy neurobi. jednoducho len tie kocky, len tie kocky nestastne...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 07. Apr 2019 20:35:22

@simko
Pre fanúšikov je iste cennejšie keď ich borec vyhrá rôzne klasiky. Pre mňa osobne ak by vyhral LBL, tak ostatné môže pokojne tento rok vypustiť. Ale vychádzam z jeho reakcií v rôznych rozhovorov z minulosti, kde sa ho pýtali na Ardeny alebo Lombardiu. Aj na tú kopcovitú etapu na TA 2017 ktorú vtedy vyhral, ho prinútilo vedenie a jemu to až tak nešmakovalo. Ale ak je naozaj motivovaný, tak super. Potom by bolo asi najlepšie vypustiť PR, niekde potrénovať a odjazdiť tréningovo Amstel a naostro LBL. Je síce možné že o týždeň bude mať trochu lepšiu formu ako dnes, ale na pódium to nevidím (rád by som sa mýlil).
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia