Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 12. Apr 2018 20:40:06

Petov útok a talianske komentovanie. :D lalalala https://www.youtube.com/watch?v=C_IraqbLd_I
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Štv 12. Apr 2018 21:30:34

elviska píše:Petov útok a talianske komentovanie. :D lalalala https://www.youtube.com/watch?v=C_IraqbLd_I

Zdravím Ťa "elviska", je to proste nádhera, hneď si mi vylepšila náladu. Tak Taliani si ho veľa krát vážia viac , ako my Slováci. Peter má fanúšikov po celom svete a nikde sa nestratí , lebo jeho živelnosť, dravosť a hlad po víťazstve fascinuje každého ozajstného fanúšika v tomto nádhernom športe. Tešme sa už na nedeľu , aj keby nezvíťazil , nech nám pripraví nádherný zážitok z preteku. Pekný večer Vám prajem , priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Štv 12. Apr 2018 23:04:46

Doma vraj nie si prorokom, ale neviem prečo stále čítam, že niekde inde majú PS radšej ako doma. :?:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 12. Apr 2018 23:27:10

dexterko píše:Doma vraj nie si prorokom, ale neviem prečo stále čítam, že niekde inde majú PS radšej ako doma. :?:

No lebo dakedy to tak je, videli sme to už párkrát.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 13. Apr 2018 12:20:15

elviska píše:Petov útok a talianske komentovanie. :D lalalala https://www.youtube.com/watch?v=C_IraqbLd_I


Tu pekne vidno ako to bolo. Peter vlastne ani velmi nezrychlil. Vyzeralo to ako keby chcel potiahnut spicu lebo sa oddelila skupina a prekvapivo nikto za nim nesiel a ked sa obzrel tak si asi v mysli povedal no co uz tak to skusim :lol: Rozhodnutie takticky vyborne lebo narozdiel od Stybara ktory sa tam vetral 20 km on dost rychlo dobehol unik dna.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 13. Apr 2018 12:47:22

no a presne o to islo. nerobit tam nejaky ocividny atak ale nenapadne sa odplizit:) ale zas netreba si mysliet ze Peto nezrychlil. on urobil to iste aj na G-W 2013. teraz tu skupinu s Dillierom dobehol na useku tusim 2,5 km? to boli podla mna velmi slusne watty v Petovom podani.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Pia 13. Apr 2018 13:13:09

dexterko píše:Doma vraj nie si prorokom, ale neviem prečo stále čítam, že niekde inde majú PS radšej ako doma. :?:

Zdravím Ťa "dexterko", Tvoja reakcia bola asi na môj príspevok, teda ak sa nemýlim.Celkom som nerozumel Tvojej reakcii, tak teda iba krátko, asi budeš so mnou súhlasiť, že v Taliansku, Poľsku, ale i v Belgicku, prakticky po celom svete sa nachádzajú priaznivci, alebo ak chceš fanúškovia Petra Sagana a je pre mnoho z nich ako "malý Boh". Netvrdím, že aj u nás sa nenájdu skutočný fanúškovia Petra a teda aj BOH, ale určite máš minimálne taký prehľad o príspevkoch pod úvodnou stránkou ako já. Veľa krát sa tam dočítaš a to od pravidelných prispievateľov také hanlivé príspevky voči Petrovi, že človek neverí vlastným očiam, hlavne preto, že pred daným pretekom sa pasovali za najväčších fanúšikov Petra, ale keď nezvíťazil, tak by ho najradšej zahrabali pod čiernu zem. Vieš "dexterko" , tak to sú tí tzv. fanúšikovia, lebo ozajstný fanúšik zostáva pri svojom športovcovi aj vo chvíľach , keď sa mu až tak nedarí. Týchto obracačov kabátov , je bohu žiaľ stále dosť a útočia na umiernenejších prispievateľov aj menej vyberaným spôsobom. Svojimi reakciami na každého, niekedy i sami na seba sa snažia upútať na seba pozornosť a tým si sem chodia liečiť svoje choré "ego". Veď tento rok sem prišlo veľké množstvo nových prispievateľov , ktorí predtým aktívne prispievali do iných periodík a ich niektoré pohľady sa rapídne líšia od názorov väčšiny stálych členov tohoto portálu. Toľko na vysvetlenie , ale už som bol opäť dlhý, tak budem končiť.Pekný deň Vám prajem priatelia cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pia 13. Apr 2018 20:55:05

V pohode Milan. Len mne príde od veci, na základe pár jeb...ých príspevkov, tvrdiť, že ho majú niekde inde radšej ako na samotnom SVK. A to, že má inde fankluby? Aj Oss má npr. v Belgicku, a podobne ďalší. Ešte pred Saganom, som vždy najviac fandil PV, a mohlo by byť aj desať Saganov vonku, nikdy by som nefandil viac zahraničnému ako Slovači. Tak ako ešte pred tým Svoradovi.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pia 13. Apr 2018 21:30:47

Keram píše:
elviska píše:Petov útok a talianske komentovanie. :D lalalala https://www.youtube.com/watch?v=C_IraqbLd_I


Tu pekne vidno ako to bolo. Peter vlastne ani velmi nezrychlil. Vyzeralo to ako keby chcel potiahnut spicu lebo sa oddelila skupina a prekvapivo nikto za nim nesiel a ked sa obzrel tak si asi v mysli povedal no co uz tak to skusim :lol: Rozhodnutie takticky vyborne lebo narozdiel od Stybara ktory sa tam vetral 20 km on dost rychlo dobehol unik dna.


Veď niečo také povedal on sám ešte v nedeľu po pretekoch :) Že videl že sa spravila menšia skupinka bez QS (alebo s jedným, už si nie som istý), tak to chcel potiahnúť a zrazu sa obzrel a bol sám. Tak už išiel :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 13. Apr 2018 21:39:21

Aj v zahraničí má Peter neprajníkov, videli sme to najma minulý rok, aj v takom Belgicku, kde má aj svoj fanklub. Ale v zahraničí mu fandia najviac v Taliansku a v USA. Tiež si myslím že Peter má aj skutočných fanúšikov na Slovensku, ale jeden bulvárny denník dopomáha ludom nenávidiet, kritizovat Sagana. A už dost dlho. A ked ešte čítam podaktoré komentáre, tak je mi na grc dakedy. Už sme troška mimo tému.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 14. Apr 2018 9:08:55

elviska píše:A ked ešte čítam podaktoré komentáre, tak je mi na grc dakedy. Už sme troška mimo tému.

Treba to brať s veľkým nadhľadom. Všetky diskusie sú plné hejterov ktorých jediným cieľom je provokovat. V debate na živo ich ľudia väčšinou ignorujú pri internetovej diskusii je to iné a cítia sa dôležití.
Nečudujem sa že u nás je veľa ľudí, ktorí považujú aj 2.miesto za neúspech. Stačí sledovať pretek na RTVS s komentárom p.Gendu. Už 20 km pred cieľom bol 100% presvedčený že Peter výhra. Posledných 10km hustil do divákov svoju predstavu že v cyklistike je náskok minúty nedostihnutelny a Sagan je v šprinte neporaziteľný. Nebyť Privaru a Zanickeho ktorý ho krotili neviem. Potom Peter skončí druhý a príde veľa diskutérov z prenosu RTVS a diskutujú o tom ako má sám dobiehať úniky a potom vyhrávať špurty. Keď nevyhrá je bez forma, slabý,
Neviem si ani predstaviť čo by sme museli čítať v diskusiách keby sa Petrovi podarilo to čo Boonenovi s Haymanom pred dvomi rokmi.
Na Slovensku chýba cyklistické povedomie kde by odborníci vysvetľovali taktiku v pretekoch. Často musia spolukomentátori riešiť a vysvetľovať o čo v preteku ide. Preto je cyklistika na RTVS casto nepozeratelna. Škoda že na Roubaix nebol spolukomentátori napr. Martin Velits. Odjazdil PR má skúsenosti z moderného pelotónu. Neviem síce ako je ochotný komunikovať ale určite by boli jeho poznatky preteku prínosom.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 21. Apr 2018 21:25:03

Zaujímavý článok z velonews
http://www.velonews.com/2018/04/comment ... ain_463805
Vidím to rovnako, dúfam, že presunú cieľ z Ans.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 22. Apr 2018 20:41:09

Nepozeral som dnes nemal som moznost. Liege mi inak malokedy vyjde furt nieco mam. Valverde ma prekvapil ale som aj rad v kutiku duse. Nie ze by som mu neprial ale Peto si aspon po klasikach udrzal poziciu jednotky v oboch rebrickoch. Niet pochyb kto je nakoniec kralom jari aj ked po E3 by som sa to neodvazil povedat :) . A kralmi jari smozrejme aj podlahari. E3, Dwars, Ronde, Flechce, LBL parada z ich strany. Ich hegemoniu na najdolezitejsich klasikach prakticky narusil iba Sagan, Valgren a Nibali.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 22. Apr 2018 21:21:45

Čo ja viem, ja by som zvolil za kráľa Terpstru asi... LeSamyn, E3, Ronde a tretí na Rubaix... čo ja viem, ja som lepšie výsledky tohto roku nevidel :D
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 22. Apr 2018 22:41:02

pmts píše:Čo ja viem, ja by som zvolil za kráľa Terpstru asi... LeSamyn, E3, Ronde a tretí na Rubaix... čo ja viem, ja som lepšie výsledky tohto roku nevidel :D

Le Samyn? Jedničkové preteky s účasťou 3 tímov WT?
Porovnanie
Prvý údaj Sagan potom Terpstra
Strade - 8 - DNS
Omloop - DNS - 52
MSR - 6 - DNS
E3 - 26 - 1
GW - 1 - 39
DDV - DNS - 9
Ronde - 6 - 1
Roubaix - 1 - 3
AGR - 4 - DNF
Body
UCI - 1 716 - 1298
PCS - 880 - 721

;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Ned 22. Apr 2018 23:01:08

Nevyťahuj mi tu štatistiky :D terpstra vyhral 3 závody a to napr gent aj ddv vlastne pracoval na kolegu lebo je v tíme prebitom klasikármi. Sagan je omnoho univerzálnejší a je suverénnou jedničkou všade kde štartuje. Proste obaja majú monument a semi klasiku, tak ptm nastupujú menšie klasiky a pódia na monumentoch nie? Výsledkovo je Terpstra lepší, z celkového hľadiska to už je na každom ako to kto vidí ;D
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 23. Apr 2018 8:18:02

Tento rok sa mi páčia "dojazdy" monumentov.

M-SR - Nibali sólo víťaz
Flandry - Terpstra sólo víťaz
Roubaix - Sagan síce v dvojici, ale zvyšným favoritom ušiel ďaleko pred cieľom
L-B-L - Jungels sólo víťaz

Všetko víťazi pekne na výkon a útok v správnu chvíľu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 23. Apr 2018 8:50:33

pmts píše:Nevyťahuj mi tu štatistiky :D terpstra vyhral 3 závody a to napr gent aj ddv vlastne pracoval na kolegu lebo je v tíme prebitom klasikármi. Sagan je omnoho univerzálnejší a je suverénnou jedničkou všade kde štartuje. Proste obaja majú monument a semi klasiku, tak ptm nastupujú menšie klasiky a pódia na monumentoch nie? Výsledkovo je Terpstra lepší, z celkového hľadiska to už je na každom ako to kto vidí ;D


Čo iné dá lepší obraz ako prehľad výsledkov? Neoperuj stále s Le Samyn, pozri sa aká bola konkurencia na týchto pretekoch, najväčším súperom Terpstru bol Jeho kolega Gilbert.
https://www.procyclingstats.com/race/gp ... 018/result
Takisto nie je podstatné, či v iných pretekoch Terpstra pomáhal a ako. Súhlasím, že Sagan je univerzálnejší a teda by mal byť klasikárom tejto jari, na rozdiel od Terpstru dokázal končiť v top 10 aj mimo dláždených klasík (MSR, AGR, Primavera), to sa Terpstrovi nepodarilo.
Terpstra je zase kráľom dláždených klasík, pričom určite nie je rozhodujúce jeho víťazstvo na Le Samyn, ale víťazstvo na Ronde aE3 a 3. miesto na Roubaix. Tak to vidím ja, ale chápem, že niekto môže mať iný názor.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 23. Apr 2018 11:39:25

pmts píše:Nevyťahuj mi tu štatistiky :D terpstra vyhral 3 závody a to napr gent aj ddv vlastne pracoval na kolegu lebo je v tíme prebitom klasikármi. Sagan je omnoho univerzálnejší a je suverénnou jedničkou všade kde štartuje. Proste obaja majú monument a semi klasiku, tak ptm nastupujú menšie klasiky a pódia na monumentoch nie? Výsledkovo je Terpstra lepší, z celkového hľadiska to už je na každom ako to kto vidí ;D

Hej jeden z tych pretekov je taky kde sa Sagan ani neobtazuje startovat. Alebo nozno ani Bora nebola pozvana neviem. Je tazke povedat kto mal lepsiu jar ci Terpstra ci Sagan. Pre mna je to Sagan. Ako vravi ifco tak dokazal zajazdit 3x top 10 aj mimo kockovych klasik.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 31. Aug 2018 15:54:08

Som si tak z nudy preklikaval rozne statistiky na procyclingstats a prekvapilo ma ako malo cyklistov dosiahlo v jednej sezone top 10 na prvych troch monumentoch (MSR, Ronde, Roubaix). Troska vycucana statistika s prsta ale nevadi. Cakal by som niekolko cyklistov kazdy rok ale od roku 2000 sa stalo len 20 pripadov a od roku 2010 len 11 za 9 sezon. Z toho 3x Spartakus, 2x Kristoff, 2x Dege a po raze Boonen, Ballan, Stuyven a Sagan. Cize iba 7 cyklistov za skoro dekadu. Dalsia mini statistika ukazujuca Saganovu vynimocnost. Link nemam lebo som na mobile.

P.S : Starsie data by som nebral za doveryhodne ale od roku 2000 snad nebudu vynechane pripady :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 242 hostia