Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 31. Mar 2022 15:37:26

Neverim ze nevystartuje…to by mu museli odrezat nohu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Štv 31. Mar 2022 15:43:32

Tak tak, je velmi pravdepodobne ze toto je jeho najlepsia forma v zivote. Na bergoch trha vsetkych. Jeho hlavni superi nemali idealnu pripravu. Taka sanca ziskat doma monument uz asi nebude. Kym nepovedia ze ma nieco zlomene tak neverim ze nebude startovat kvoli tomu ze sa "neciti dobre". Ten sa tam postavi aj s hnackou, vracanim a bolavym hrdlom.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 01. Apr 2022 16:06:19

Bola by skoda keby nestartoval.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 01. Apr 2022 16:47:40

Peter Sagan nepôjde, Wout van Aert možno nepôjde... Kto tento rok dobyje fľandry, keď dvaja najväčší favoriti ani nenastúpia? :o
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pia 01. Apr 2022 21:48:11

Tak som sa mýlil.WvA ma koronavírus takže štartovať nebude no.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 01. Apr 2022 22:08:43

hujhe píše:Tak som sa mýlil.WvA ma koronavírus takže štartovať nebude no.

No nedával pozor, asi viete prečo to takto píšem.....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 01. Apr 2022 22:55:15

@elviska
samozrejme ze vieme:) sice ano vysledok je taky ze pride o velmi dolezity monument, ale podla mna ak sa mu to stalo pocas timovych povinnosti tak nema si co vycitat, snazil sa, robil vsetko preto aby sa mu to vyhlo ale nevydalo. Wout ma male dieta, ak byval pocas klasik doma a teda to chytil od rodiny tak to je samozrejme jeho chyba. Ale to si nemyslim ze by urobil pred Ronde taku elementarnu chybu. Peter mal covid uz dvakrat a teraz druhykrat to chytil pocas rodinnej lyzovacky, ktoru si kludne mohol mozno aj odpustit. ja osobne tam rozdiel vidim, ty nie? :)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 01. Apr 2022 23:06:14

simko píše:@elviska
samozrejme ze vieme:) sice ano vysledok je taky ze pride o velmi dolezity monument, ale podla mna ak sa mu to stalo pocas timovych povinnosti tak nema si co vycitat, snazil sa, robil vsetko preto aby sa mu to vyhlo ale nevydalo. Wout ma male dieta, ak byval pocas klasik doma a teda to chytil od rodiny tak to je samozrejme jeho chyba. Ale to si nemyslim ze by urobil pred Ronde taku elementarnu chybu. Peter mal covid uz dvakrat a teraz druhykrat to chytil pocas rodinnej lyzovacky, ktoru si kludne mohol mozno aj odpustit. ja osobne tam rozdiel vidim, ty nie? :)

Nie nevidím, keďže aj ja by som počas voľna, najmä medzi Vianocami a Silvestrom by som si užila rodinu, ale keďže nelyzujem tak nič. Ale bola som sa korčuľovať v tom čase aj ja.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Pia 01. Apr 2022 23:42:17

simko píše:@elviska
Peter mal covid uz dvakrat a teraz druhykrat to chytil pocas rodinnej lyzovacky, ktoru si kludne mohol mozno aj odpustit. ja osobne tam rozdiel vidim, ty nie? :)


Peter to urobil prezieravo. Nakazil sa kovidom mimo sezony, ziskal imunitu a pocas vrcholov vie, ze sa nemusi obavat. (skoda, ze sa mu nepodarilo naladit formu, ale to uz je na inu diskusiu :D) WvA sa mozno chranil cely cas ako vedel a zakon schvalnosti sa postaral, ze to chytil v najnevhodnejsom case.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 02. Apr 2022 7:03:54

Nemusime ho mat radi ale urcite je skoda ak sa momentalne asi najlepsi klasikar nezucastni na svojom velkom cieli kvoli chorobe…ja by som bol ovela radsej ak by na ronde startoval v plnej sile ale bol ferovo porazeny na trati
No pre takeho Laporta to moze byt poriadny doping ze pri svojej sucasnej forme moze byt odrazu lider
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 02. Apr 2022 9:11:02

majo píše:Nemusime ho mat radi ale urcite je skoda ak sa momentalne asi najlepsi klasikar nezucastni na svojom velkom cieli kvoli chorobe…ja by som bol ovela radsej ak by na ronde startoval v plnej sile ale bol ferovo porazeny na trati
No pre takeho Laporta to moze byt poriadny doping ze pri svojej sucasnej forme moze byt odrazu lider

Chorobu alebo niečo iné, neprajem nikomu, ani Aertovi, aj keď ho nemusím. Ale zareagovala som, ako ste reagovali podaktorí, ked Peter chytil druhýkrát Covid. Aj zaočkovaný môže chytit covid viackrát a najma omikron. Moja rodina mala aj teplotu, aj ked sme všetci zaočkovaní v rodine. Ale to som už mimo tému.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 02. Apr 2022 12:22:00

@Zutu
no ale tu formu sa mu nepodarilo naladit mozno aj kvoli post covidu. lebo uz hned na tom francuzskom etapaku to nebolo ktovie co. navyse kludne sa moze stat ze mu opat vyjde pozitivny test. od prekonania uz ma 3 mesiace, nie som si isty ci po omikrone a jeho roznych subvariantoch mas nejaku extra dlhodobu imunitu.

@elviska
ja by som to riesil asi inak. kym som profesionalny cyklista a jarne preteky su pre mna najdolezitejsie, tak by som sa snazil izolovat co najviac. mozem sa stretnut s rodinou, ale za inych okolnosti a nie na rodinnej lyzovacke kde ich bolo celkom dost. ak by som to chytil pocas vykonavania svojej prace tak by som asi nemal co lutovat lebo viem ze som urobil vsetko.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 02. Apr 2022 12:40:57

@elviska
Ja som len napisal vseobecne moj nazor a nereagoval som na nikoho ani na teba ani na inych co o tom pisali predomnou
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 02. Apr 2022 20:28:28

@simko
Počas Vianoc , Silvestra je zvyčajne rodina spolu aj cyklisti , a nemusí to byť len na lyžovačke, aspoň boli na čerstvom vzduchu. A boli tam 6 alebo 7, to je veľa?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Apr 2022 21:43:05

Zajtra bude cyklistický sviatok, Flámi môžu konečne po dvoch rokoch urobiť lepeňáky, zabaliť pivko, či podľa predpovede počasia skôr navariť do termosky kávu alebo čaj, zobrať piknikové stoličky a nájsť si to najlepšie miesto na sledovanie svojich najobľúbenejších pretekov. Čo nás zajtra čaká? Dnes ráno boli bergy zasnežené a ani zajtrajšok nie je príliš optimistický, 20% pravdepodobnosť zrážok a teploty maximálne do 8%, cyklistom nezávidím.
Chorobou WvA sa pravdepodobný scenár pretekov zmení, sloníci už dali najavo, že oni nie sú favoriti a tak nebudú kontrolovať preteky, mal by tom podľa nich robiť Alpecin. Oni sa budú vešať na favoritov a budú sa snažiť mať v závere dvojicu Benoot a Laporte. Tí na jar ukazovali výbornú formu a dobre sa dopĺňajú, Benoot musí prísť sám, Laporte sa môže spoľahnúť aj na svoje šprintérske schopnosti, obaja sú favoriti na top 5, mali by mať výbornú podporu, Teunissen, Roosen, Van Hooydonck sú skúsení kockári.
Najväčší favoriti a nielen podľa mňa:
MvdP ***** je borec ktorý tieto preteky už vyhral, nemá byť prečo unavený, keďže naskočil do sezóny neskôr, má všetko, čo má špičkový klasikár mať, je skvelý puncher, výborný tempár a šprint má tiež na vysokej úrovni, najmä po ťažkých pretekoch. Otázna je jeho forma, pre zdravotné problémy začal neskôr s tréningom a aj s pretekanim, sám v stredu po DDV povedal, že nebol v skupine najsilnejší a bol celkom unavený a to ho čaká takmer 280 km na rozdiel od DDV ktoré boli o 100 km kratšie. Tím je s otáznikom, podľa mien to nie sú zlí cyklisti, ale pochybujem, že niekto z nich dokáže byť v popredí ak sa začne boj medzi favoritmi.. Mathieu bude asi v rozhodujúcich chvíľach sám.
Pogačar ***** v stredu ukázal, že bergy mu nerobia problémy, problém mu robila pozičná jazda aj vďaka tomu, že mal slabú podporu od tímu, pribudne Trentin čo určite pomôže, ten je však po chorobe a tak je otázka ako na tom bude. Pogačar sa vie poučiť a tak už vie, že pri nájazdoch na bergy musí byť v popredí s favoritmi. Pogačar jazdí stúpania v sedle, čo je výhoda, je dostatočne výbušný a má výbornú vytrvalosť, čo pri takých dlhých pretekoch bude jeho výhoda. Šprint na konci ťažkých pretekoch má slušný, na LBL prešprintoval Alaphilippa a aj Valverdeho, na Primavere skončil piaty pred Pedersenom a Aertom a to napriek tomu, že podnikol asi 3-4 tvrdé ataky. Stupne víťazov a ani ten najvyšší by asi nikoho príliš neprekvapil.
Asgreen ***** vyhral minulý rok a po covide a neskoršom začiatku sezóny sa postupne dostáva do formy, v svojich najlepších číslach asi nebude, ale vyhrať môže, aj keď sú Podlahári tento rok na klasikách len tieňom vlčej svorky z minulých sezón, opäť najmä pre choroby , Lefevere ich určite poženie a Senechal, ak ho nebude sprevádzať smola ako na ostatných pretekoch, môže byť v popredí celkom dlho, aby mu pomohol.
Pidcock **** na G-W trpel, mal žalúdočné problémy ktoré ho trápia už dlhší čas, na DDV bol už ako rybička a patril k najsilnejším cyklistom, je to cyklista ktorý má tiež výborný šprint a ak bude po poslednom prejazde Paterbergu v čelnej skupine, môže vyhrať. Podporu bude mať výbornú, Narvaez, Van Baarle a objav tohtoročnej klasikárskej sezóny Ben Turner sú v dobrej forme (aj keď Van Baarle nie v takej v akej bol minulý rok) a môžu byť v prípade problémov Toma aj alternatívou, ak sa mu opäť prejavia žalúdočné problémy, pretože bez dopĺňania energie sa na takých ťažkých pretekoch uspieť nedá.
Potom nasledujú *** cyklisti Laporte, Benoot
** - Trek-ári, Stuyven a Pedersen, ktorí striedajú skvelé preteky so slabšími, neviem či prežijú záverečné selekcie.
* sem patria tí, ktorí môžu bojovať skôr o top 10 ako o top 3 - Kung, Mohorič, Maduas, Soren Kragh, Turgis, Kristoff, GVA - víťazstvo ktoréhokoľvek z nich by bolo prekvapením. Na Campenaertsa som nezabudol, podľa jeho vlastných vyjadrení sa na Ronde necíti, bergov je tam na neho vraj príliš.
Na koho som zabudol?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Apr 2022 22:15:48

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Apr 2022 7:39:33

ifčopifčo píše:Na koho som zabudol?


Ďakujeme ti, @ifčo. Je to veľmi kvalitná analýza pred pretekmi. Podľa mňa si nezabudol na nikoho a rozpísal si to krásne. Ale... Podľa mňa by si Kung a Mohorič zaslúžili viac hviezdičiek. ;) Kung určite dve. Mohorič možno aj tri (na úrovni Laporte, Benoot). Švajčiar a Slovinec majú za sebou parádnu prípravu. Ja im dnes verím. :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Apr 2022 9:12:54

Za Slušný Svet píše:
Ďakujeme ti, @ifčo. Je to veľmi kvalitná analýza pred pretekmi. Podľa mňa si nezabudol na nikoho a rozpísal si to krásne. Ale... Podľa mňa by si Kung a Mohorič zaslúžili viac hviezdičiek. ;) Kung určite dve. Mohorič možno aj tri (na úrovni Laporte, Benoot). Švajčiar a Slovinec majú za sebou parádnu prípravu. Ja im dnes verím. :)


Štefan je od Okolo Slovenska 2019, kde som mal možnosť si s ním pokecať pri vyšlapávaní sa po etape a zistil som, že to je skvelý chlapík, mojim veľkým obľúbencom. Mám veľkú radosť, že sa mu podarilo to, čo sa nepodarilo Tonymu Martinovi, stať sa zo skvelého časovkára skvelým klasikárom. Držím mu na každých pretekoch palce a budem aj dnes a budem len rád, keď skončí vysoko, ale akosi si neviem predstaviť, že bude po poslednom prejdení Paterbergu v čelnej skupine, podobne Mohorič, sú to +- rovnaké typy a podľa nemajú na bergoch takú dynamiku aj keď ich zdobí veľká vytrvalosť, ale rád sa budem mýliť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Apr 2022 9:37:41

@water202 - paráda, ďakujem :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia