Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Sanremo

Poslaťod Keram » Ned 22. Mar 2015 22:05:17

berloq píše:A čo sa dalo už od podpisu zmluvy čakať, sú infantilné názory, ako tím nepomohol Saganovi... Sagan určite vie, že mu pomohli maximálne ako mohli. Ono Kreuziger mu iba ťažko rozbehne špurt. Ale ako som povedal, dalo sa to čakať... a čakám to naďalej. Iba upozorňujem, že snáď okrem Kristoffa tam nikto žiadnu adekvátnu podporu asi nemal.


A co vravis na Matiho Breschela ktory sam za seba spurtoval na 12.mieste v hlavnej skupine. To mohol byt prave ten rozielovy hrac pre Petra. Lebo Peter tu rychlost mal ale poziciu tu nemal. Suhlasim ze Poggio sklamalo. A mna sklamal osobne aj Kancelar. Mal by si uvedomit ze takymto sposobom tie preteky nevyhra. Co cakal ze da v spurte take esa? Keby sa aspon pokusil o atak ale nic som od neho nezaregistroval. Absolutne nic.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 22. Mar 2015 22:33:46

vela kritiky na hlavu petovu a jeho timu, no ono sa to pekne kritizuje, ked clovek sedi doma v teple pri tv. niekedy je potrebne rozhodnut behom sekund a peto uz casto dokazal, ze ma dobry instinkt..
Myslim, ze dnes urobil vsetko co bolo v jeho silach a moznostiach.
no ci to bude respektovat tinkov, to asi tazko, dnes bolo po preteku iste dusno v time. prednedavnom kritizoval nedostatocne vysledky celeho timu.
vraj dnes vymenil de jongha za riisa, ktory mal viest timove vozidlo a osobne rozhodovat o“ tej spravnej „ taktike..
cely tim je teda pod tlakom, ci uz je to peto, alebo contador...
inak aj mna sklamal cancellara, prekvapil ma kristoff, ktory este pozbieral sily, miestami vyzeral naozaj na to, ze do ciela ani nedojde.
s degenkolbom som dnes pocitala a naozaj podal skvely vykon, trocha sklamania z gorily, ten mal mensie problemy udrzat tempo na poslednych km, skoda gilberta.
kittel sa nedavno vyjadril, ze tento rok nie je jeho prioritou na tdf zelene triko, vraj chce tim plne podporovat johna , tak myslim, ze je to dost jasne vyhlasenie, o nom budeme tohto roku este casto pocut.
petovi za pekny vykon gratulacia, dufam, verim, ze vitazstvo nenecha na seba dlho cakat,velmi mu to prajem, najneskor pri flandroch, tam si to mrkneme live.. ;)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Sanremo

Poslaťod eres » Pon 23. Mar 2015 10:56:27

Keram píše:
A co vravis na Matiho Breschela ktory sam za seba spurtoval na 12.mieste v hlavnej skupine. To mohol byt prave ten rozielovy hrac pre Petra.


Tiež som to nechápal, ale pro prečítaní vyjadrenia DS Tinkoff-u, že Bodnar s Kreuzigerom bolo zapletení v páde a Breschel v závere nemal sily (keď si pozrieš spomalený záznam finišu, tak výraz jeho tváre tomu aj zodpovedá), a preto Peter nemal v závere podporu, akú mal mať, je hneď jasnejšie prečo to dopadlo, ako to dopadlo....

Ale vôbec si nemyslím, že je to nejaké zlé, podľa mňa Peter na trati aj v závere vyzeral veľmi-veľmi dobre, sám hovorí, že cíti, že má formu, takže sa máme načo tešiť. Verím, že jeho chvíle ešte v jarných klasikách prídu!

berloq píše:
Prečítal som si príspevky pod článkom, a mierne sa mi priťažilo


Takže v rámci zachovania duševného zdravie som asi urobil dobre, že som do diskusie nepozrel :) Kto tam exceluje, staré známe mená, alebo aj nejaké nové posily?
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Plantak » Uto 24. Mar 2015 10:36:13

Vela kritiky na Petovu hlavu je asi aj preto ze na to vitazstvo mal, v tom sprinte vyzeral ze je z nich asi najrychlejsi nebyt zleho postavenia. Mozno keby nejaky team urobil vacsiu selekciu na Poggio tak by bola aj mensia skupinka v zaverecnom spurte co by Petovi asi viac vyhovovalo a nemusel by obiehat tolkych jazdcov ktory na tu top3 nemali.

Kazdopadne formu ma skvelu a dufam ze na E3 a G-W si to vynahradi a mozno vyskusa aj nieco nove kedze oba tieto preteky uz vyhral a nebud sa bad ist mozno aj do nejakeho solo uniku ako to bolo na G-W 2013.

Drzim palce (ako aj dalsim borcom co sa tento tyzden predstavia v Belgicku).

P.S. Mne osobne sa velmi pacia vykony Kreuzigera ktory je Petovim asi najlepsim pomocnikom (spolu s Bodnarom, dobra kupa pre T-S) asi na vsetkych pretekoch aj ked toto nie su preteky pre neho ale vzdy maka a snazi sa.
Plantak
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 27. Feb 2015 19:10:44

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 24. Mar 2015 10:50:17

Petrov problém zhodnotili pekne na cyclingnews. Nevie sa rozhodnúť ako vyhrať. Na to potrebuje poriadneho kauča a trošku si veriť. Krásnu fotku zavesil niekto na Twitter kde sa Sagan z čela obzerá a za ním sú cyklistické hviezdy ktoré čakajú na zázrak.
Najhoršie na tom je že ako fanúšikovi Sagana nestačí pozrieť posledných 500m preteku ( čo pri takom Degenkolbovi úplne stačí ) a teda zase treba trčať v nedeľu 3 hodiny pri telke. :roll:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 24. Mar 2015 14:34:15

Mino píše:Petrov problém zhodnotili pekne na cyclingnews. Nevie sa rozhodnúť ako vyhrať. Na to potrebuje poriadneho kauča a trošku si veriť. Krásnu fotku zavesil niekto na Twitter kde sa Sagan z čela obzerá a za ním sú cyklistické hviezdy ktoré čakajú na zázrak.
Najhoršie na tom je že ako fanúšikovi Sagana nestačí pozrieť posledných 500m preteku ( čo pri takom Degenkolbovi úplne stačí ) a teda zase treba trčať v nedeľu 3 hodiny pri telke. :roll:
To je na nom to super a preco ho maju ludia tak radi a Gerransa napriklad nie. Peter potrebuje takticky vyzriet to suhlasim. Pomohlo by nejake velke vitazstvo a uz to pojde. Mne sa dnes snivalo ze vyhral nejake preteky ale neviem ake len viem ze tam boli kocky a vravel som si parada tieto este nevyhral. Kedze E3 aj Gent uz vyhral tak mi to vychadza na RVV :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 24. Mar 2015 17:27:03

Keram a čo tak Roubaix? :D
Každopádne asi ako všetci tu, už sa strašne teším na víkend, hlavne teda piatok. :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 24. Mar 2015 17:50:54

MichalJ píše:Keram a čo tak Roubaix? :D
Každopádne asi ako všetci tu, už sa strašne teším na víkend, hlavne teda piatok. :)


Mozno :D Aj ked teraz ma strasi ta kauza okolo Riisa. Viem si predstavit tu "vybornu" atmosferu v time :roll:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod berloq » Uto 24. Mar 2015 20:24:07

@Keram
Ako už aj z vyjadrení padlo, Breschell na to asi nemal. Ono na Poggiu, keď sa už veľkí hráči dali do pohybu Peter si to strážil, v zjazde jazdil na predných pozíciách a bol v čele. Bohužiaľ neboli dostatočne silní, aby oddelili už trpiacu Kaťušu (myslené Kristoffa) (to je ďalší dôkaz o (ne)náročnosti trate). A keď sa to zišlo do kopy, na rovine sa zrejme už išla totálna morda, tam tí, čo sú vzadu, vzadu zrejme zostanú. V niektorých momentoch bolo vidieť, že sa tam niekto z Saxa skúšal dostať dopredu, lenže bolo to zrejme márne. Tam, každé jedno vykúknutie na vietor, znamená veľkú stratu síl. A zrejme tí ľudia viac síl nemali. Ale to sa takto dá povedať aj na Dumoulina, ktorý je excelentný časovkár a tiež sa dopredu k Degenkolbovi nedostal.

Možno aj Sagan vedel, že je príliš vzadu, no bál sa hľadať lepšie miesto za cenu straty síl...

Neviem, myslím, že tu to už nebolo o domestikoch, nikto tam nemal podporu, okrem ťahača Paoliniho, ktorý to aj tak ťahal pre všetkých. Tam už išlo o lídrov. Mňa ale skorej udivuje, čo ľudia čakali? To si fakt niekto myslel, že keď sa kúpi Sagan, to mužstvo bude excelentný klasikársky tím? Alebo dokonca dokonalý špurtérsky vlak? Nový QS? Ten tím poriadneho špurtéra nemal pekne dlho, prakticky od svojho vzniku to je tím na celkové poradie a to sa len tak nezmení... a nezmení to ani obsah alkoholu v Tinkovovej vodke...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Thor » Sob 28. Mar 2015 11:09:38

Tak ešte pred omlop som hovoril že by som doprial víťazstvo stannardovi,thomasovi,stybarovi a vandenberghovi..zatial mi to pekne vychádza :) už len aby vyhral aj Vandebergh ktorý je podľa mňa najlepším.cyklistom sveta bez víťazstva (doteraz nevyhral žiadny pretek ani etapu). A za prácu ktorú robí by si to zaslúžil
Obrázok užívateľa
Thor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Mar 2015 12:47:05

Thor píše:Tak ešte pred omlop som hovoril že by som doprial víťazstvo stannardovi,thomasovi,stybarovi a vandenberghovi..zatial mi to pekne vychádza :) už len aby vyhral aj Vandebergh ktorý je podľa mňa najlepším.cyklistom sveta bez víťazstva (doteraz nevyhral žiadny pretek ani etapu). A za prácu ktorú robí by si to zaslúžil


To teda pozerám ako puk, vŕtam sa často v štatistikách ale toto som si nevšimol, určite by som mu tiež víťazstvo doprial, to sú paradoxy :?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Apr 2015 18:18:41

Je tu nejaké podozrivé ticho na to že už o 3 dni budeme vedieť kto bude na Ronde stáť najvyššom stupni a bude zodpovedaných množstvo otázok ktoré sa mi tlačia do klávesnice ;)
Vyhrá konečne Vanmarcke svoju prvú WT klasiku a to hneď monument ? Postaví sa Zdeňek Štybar ako prvý cyklista z Čiech či Slovenska na najvyšší stupeň na monumente ? Korunuje Thomas svoje výborné výkony na kockách víťazstvom najcennejším ? Postaví sa Van Avermaet na nohy po nepríjemnom páde a ukáže že vie byť aj prvý a nielen medzi prvými ? Alebo to bude Terpstra kto rozšíri svoje portfólio víťazstiev na monumentoch ? Dokáže Etixx pretaviť svoju kolektívnu silu a dominanciu a budú cyklisti ťahať za jeden povraz alebo sa budú hrať každý na svojom piesočku ? A čo Kristoff, udrží sa s najlepšími na bergoch ? Pretože ak áno tak v závere nemá nikto na jeho brutálnu silu, ukázal to aj dnes v časovke ma Panne keď mu Wiggo nadelil iba 18 sekúnd. Alebo sa bude konať prekvapenie ala Luca Paolini ?
Nášho Petra som si nechal na koniec. Na jednej strane je dobre že nepatrí medzi horúcich favoritov, na druhej strane jeho forma akou sa prezentoval na doterajších klasikách nedáva veľké nádeje na bedňu, ak bude podľa mňa Peter v top 5 tak to bude úspech ale veľmi rád by som sa mýlil.
Takže priatelia očakávam vaše tipy, taktiky, špekulácie nech si čakanie na hodinu H spríjemníme konštruktívnym tliachaním :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Štv 02. Apr 2015 20:02:14

Skúsim :)
Sep ešte nikdy nezautočil sám a prvý. Keď nepočítam E3 ( tuším Kapelberg a dopadlo to školáckou chybou ). Minulý rok by som mu to prial ale teraz?
Zdenek vyhrá P-R. Pokiaľ belgičania dostanú rozum a kolektívneho ducha. Aj keď ZŠ je tiež nemasný neslaný a radšej sa za niekým vyvezie akoby mal útočiť. Opäť E3 a jeho spoliehanie sa na Sagana.
Thomas, formu má ako hrom na G-W mal najprv šťastie že mu to tam Debuschere doskočil, potom šťastie že sa nezabil a nakoniec smolu že je "pomalý". V závere bolo vidieť že má svoje hranice. Napriek tomu pre mňa číslo 1 ( po PS ). Už za minulý rok na E3, nešpekuluje veľmi sympatický cyklista ktorý sa nebojí útočiť a robiť preteky - akékoľvek.
GVA zatiaľ ma sklamal. MSR nemal inú možnosť ako ísť a keď zbadal PS sa stiahol. E3 silný tím všetku podporu a nakoniec to dopadlo rovnako ako minulý rok na P-R. Greg je cyklista ktorý je možno nadpriemerný ale chýba mu iskra urobiť, pretek pre seba. Výnimka možno RVV minulý rok. Formu mal - na T-A. Teraz už asi nie. Ale má veľmi silný tím.
Terpstra a celý Etixx je pre mňa totálnou záhadou a nebyť Štybara tak ich nenávidím. To čo predviedli na G-W som vôbec nepochopil. A nerozumiem čo tento tím posledné dva roky na čele s Vanderbergom robí ten chlap je pichnutý všade a vždy h... z toho.
Kristoff tak ten jazdí v životnej forme a určite vyhrá dojazd hlavného pelotonu. Otázka je kde sa ten peloton bude nachádzať. Včera na Panne Alexa nebolo ani vidieť a vyhral :) a Luca Paolini je pre mňa najväčia televízna hviezda. Vozí sa stále vzadu tesne pred kamerou. ALe G-W bol pre neho asi strop.
Sagan Peter ?? Zabudol vyhrávať a tak ako píšu mnohí iní : najprv sa bude musieť rozhodnúť ako to chce robiť. Ako hovoril Spartakus musí sa naučiť šetriť sily. E3 bola pre mňa obrovským šokom a som zmätený z toho chlapca. To že mu došli sily a stvrdol viem pochopiť - teoreticky. Ale vôbec nerozumiem prečo tým dvom striedal keď bolo evidetné že je na dne. On to musel cítiť. či? to sú skúsenosti a napriek talentu aj schopnostiam potrebuje učiteľa. Peťovi na víťazstvo neverím ale snáď dúfam že bude v preteku aj vo finále či už RVV alebo P-R.
Noo neberte to ako pohľad odborníka :D skôr amaterskeho fanušika
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Apr 2015 21:09:09

@Mino - väčšina z nás sú amatéri akurát niektorí vďaka veku sledujú cyklistiku dlhšie, iní naopak kratšie, ale veľká vďaka cycling-info za toto fórum, diskusia je tu výborná, nikto tu nezosmiešňuje cyklistov či diskutérov, diskutuje sa to vecne.

K E3 a Štybarovi, Thomas to urobil vynikajúco, všimol si že Peter melie z posledného, počkal kým bude špicu ťahať Zdeněk a vzápätí Thomas vyštartoval. Zdeněk sa logicky spoliehal na Petra a tie sekundy čo zaváhal mu boli osudné. K Štybarovi, rozmýšľal som že v akej situácii by mohol vyhrať. On nemá až také veľké tempárske časovkárske schopnosti, jeho najväčšia šanca je vyhrať v špurte menšej skupinky kde sa udrží a nebude tam Kristoff či Degenkolb. Vanderbergh je zaujímavá postava, povedal by som že z tých najlepších je najslabší, nemá šancu vyhrať ani tempom a ani šprintom, asi nie je náhoda že nemá na svojom konte ani jedno víťazstvo.
Ešte k Petrovi, za roky čo ho sledujem si už trúfnem odhadnúť kedy sa cíti OK a kedy nie. Ak "nemá dobré nohy" ako sám hovorí, tak sa díva do zeme, vrtí sa na bicykli a často mení polohy, vytriasa nohy a tento rok to na môj vkus robí až príliš často. Je zaujímavé že má problémy s vytrvalosťou ktorá sa úplne prirodzene u cyklistov zlepšuje najazdenými km, hovorí sa že cyklisti sú na tom vytrvalostne najlepšie okolo 30, u Petra akoby vytrvalosť v ostatnej sezóne stagnovala ak nešla dole. O šetrení silami je podľa mňa skôr Primavera, na Ronde toho veľa nenašetríš, na rozhodujúcich bergoch musíš byť v popredí, lebo keď ti favoriti zdrhnú už to ťažko dotiahneš.
Ešte ku Kristoffovi, ak sa ho bude možné zbaviť tak najskôr na Ronde na bergoch, na Roubaix to bude veľmi ťažké. Podobne Degenkolba.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Flámsko

Poslaťod berloq » Štv 02. Apr 2015 21:33:22

To ticho pred búrkou to vystihuje!

Nebudem klamať, keď poviem, že sa na nedeľu dosť teším! Roubaix je kráľovná klasík, no Ronde je na jej úrovni, teda aspoň ja to tak považujem. Pretek veľký medzi veľkými! A jedná sa už naozaj o vrchol sezóny pre veľa jazdcov! Zatiaľ čo, etapáky svoju prestíž mali, bola to len príprava. Ronde je Ronde, jednoducho Veľká nedeľa, ako sa patrí!

Top 10 favoritov sa zrejme snažilo vykresliť dosť portálov (práve som jednu dopozeral). Ono aj keď sa hovorí, že sa špička aj v týchto terénoch rozšírila (netvrdím opak), sú hlavní favoriti tak 5 cyklisti, to ostatné bude menšie prekvapenie.

@ifčo , neviem, či je u Vanmarckeho úplne fér uvádzať, že či "konečne" vyhraje veľkú klasiku, keď si Sagana pri neúspechoch často hájil jeho vekom. Pri tom Vanmarcke je starší len o málo. Ale je fakt, že po predchádzajúcich dvoch sezónach sa čaká viac. My čakáme viac a čo je podstatnejšie on chce viac! U Štybara neviem, po Harelbeke, nie som si úplne istý či to je celé v jeho rukách. Nepochybne, Štybar je na kockách na bergoch, obrovsky silný, možno najsilnejší zo všetkých. Lenže ako vedie cesta k víťazstvu? Zaútočí v poslednej sérii bergov a odpára súpera... lenže, keď ten súper klasicky nevybuchne ale vyjde to svojim tempom je dosť možné, že si Štybara dobehne. Naozaj ťažko posudzovať, ale šancu má veľkú, len sa nemôžem ubrániť dojmu, že bude potrebovať správnu konšteláciu... napr. s Thomasom osamostatnený po poslednom bergu?

A Peter to je vec sama o sebe. Sám stále tvrdí, že je na tom veľmi dobre, že je pripravený. Lenže či sa dá týmto tvrdeniam úplne veriť neviem... skôr nie. Mediálna vojna je jedna vec a pripravenosť druhá. Tie dva výbuchy v dvoch klasikách, niečo znamenajú, neviem, či sa dá byť diametrálne silnejší na Ronde, keď na ľahšom a kratšom preteku podobného typu bol so silami očividne v koncoch a len o týždeň skorej. Dúfam, že bude bojovať a spraví preteky!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Štv 02. Apr 2015 21:38:00

Dakujeme ifco za rozprudenie diskusie :) Ja sa uz tesim na tie preteky. Favoritov je vela a mam pocit ze nikto nie je nejaky vyrazny co je len dobre. Thomas ma velku fomu ale bude strazeny tak asi tazko vyhra. Okrem toho on moze vyhrat iba ak vsetkym zdrhne. Myslim ze spurt je jeho najvacsia slabina. Vanmarcke by si uz zasluzil vyhrat ale asi nie je nahoda ze este nevyhral klasiku. No ak mu vyjde spravne nacasovany utok tak ktovie. GVA je nieco podobne ako Vanmarcke. Len ma ine prednosti. Petrovi prilis neverim. Neverim ze vydrzi s najlepsimi. Takisto neverim ani Kristoffovi s Degenkolbom ze vydrzia selekciu. Moj tip je niekto z trojice Vanmarcke, Stybar, Greg. Dal by som aj Thomasa ale on je silny a vsetci to vedia co je momentalne jeho dost velka nevyhoda. Mozno ze zasadny unik bude podobny tomu z Gentu :). Len Etixx nejako nemusim az na Stybara. Na druhej strane moje narodne srdce mi hovori ze chcem aby Slovak vyhral monument skor ako Cech :D Takze asi budem priat vitazstvo Sepovi ak to nema byt Peter. Vzdy je v predu ale nevyhrava. A on v podstate ma sancu vyhravat iba na kockach inde velmi nie. Takze by som mu to prial.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Apr 2015 21:55:01

@berloq - ak to voči Sepovi vyznelo nejako negatívne tak som sa zle vyjadril , naopak, to že on a ani Van Avermaet ešte nemajú na svojom konte ani jednu klasiku zaradenú do WT považujem za "nespravodlivosť" a určitú krutosť cyklistiky, najmä keď si predstavím že taký Maxim Iglinský má na svojom konte monument.

To že máš z Petrových výkonov rovnaké pocity ako ja ma naopak zarmútilo, čakal som že ma niekto bude presviedčať že sa mýlim a Peter je jedným z favoritov a tie jeho zlyhania boli skôr taktické ako výkonnostné. Žiaľ, len si ma utvrdil v mojom názore ale ako píšeš, len nech Peter bojuje a "robí" preteky, takých cyklistov mám aj ja rád napriek tomu že ich aktivita neskončí výsledkovým efektom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Štv 02. Apr 2015 22:57:41

@Keram - Je síce pravda že Thomas môže vyhrať asi len keď všetkým zdrhne, ale práve si viem úplne ľahko predstaviť že po poslednom Patenbergu bude úplne sám. A dohánať jeho bude ťažké.

Okrem neho by ma potešil úspech aj Sepa, stále je veľmi silný (aj keď na G-W mu to práve úplne nešlo), a nebojí sa jazdiť aktívne, čo sa mi páči. Štyby mi naopak trošku lezie na nervy že na klasikách sa vie len viesť za ostatnými (ale na Enecu mi nerobilo problém útočiť), na druhej strane vie že nie je najsilnejší tempár a šprint nemá zlý, tak ťažko ho za to moc haniť. Oveľa radšej nech vyhrá on ako niekto z dvojice Kristoff/Degenkolb. Ak vyhrá jeden z nich dvoch štýlom že sa len zubami-nechtami udržia, nebudú vôbec tvoriť pretek a vyhrajú šprint, budem naštvaný. Našťastie tento rok vyzerá že tam bude dosť ľudí schopných ich odtrhnúť, tak hádam vyhrá aktívna cyklistika.

Ďalej kto, GVA? Neviem, túto sezónu je to od neho dosť slabé na jeho pomery, bol by som prekvapený keby vyhral práve teraz. Hlavne pád na E3 určite neprispeje kondícií ani pohode. Terpstra na to podľa mňa na Fladrách nemá, Vandenbergh má šancu jedine dlhým útokom a podcenením, a ešte by musel mať veľké šťastie na skupinu (sám by to dal ťažko). Roelandts by potešil, myslím že aj skončí vpredu, ale na výhru neviem neviem. Zvedavý som na Wiga, ale jeho vidím fakt skôr na P-R.

Ostávam nám Sagan. Ešte k E3, keby v tej prednej skupine prestal ťahať útočia automaticky, nebudú si predsa voziť Sagana do cieľa, ak aj cítil že to nie je ono, jeho jedinou šancou bolo predstierať že je OK a skúsiť to v šprinte. Prípadne si v ňom dôjsť po 3. miesto. A aké sú jeho šance tu? Bude záležať od priebehu, v prípade že to ostane viac menej pokope až po posledný prejazd Kwaremont-Patenberg, tak si myslím že veľké. Vyzerá že v skupine a okamžikovo má síl stále dosť. Viď San Remo. V E3 aj Strade "zhasol" spôsobom že bol vpredu príliš skoro, príliš dlho. Takže verím ak by nemusel moc ťahať do toho posledného prejazdu, bude veľmi silný a myslím že by to mohol udržať až do cieľa. A v pohode si zobrať svoj prvý monument.

Na koniec, moji top favoriti Thomas, Sep a hneď za nimi Štyby so Saganom. Každý iný by ma skôr prekvapil.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Štv 02. Apr 2015 23:48:01

Zdravím.
Som tu nový, ďakujem za normálnu diskusiu o cyklistike. Už tak 2 dni čakám, kedy sa konečne rozbehne diskusia o Ronde.
Zdá sa, že všetko tu už bolo povedané. Každopádne neúčasť Cancellaru a Boonena je, myslím, veľkou témou prednedeľných analýz. A pre Peťa Sagana to môže znamenať ešte väčší zmätok, keďže sa, podľa mnohých, nevie rozhodnúť, ako vyhrať. Teraz už naozaj nie je jasné, na čo a na koho sa má zamerať? Visieť na niekom, alebo útočiť? A podobne na tom bude aj Štybar a iní. Čiže čakajú nás zaujímavé preteky, z pohľadu taktiky rôznych tímov a jednotlivcov.
Osobne by som sa vôbec nečudoval nejakému prekvapeniu, napr. že vyhrá niekto z nejakého skoršieho úniku a nejak sa premotká až do cieľa, pomôžu mu pády za ním, podcenenie, nedostatočná koordinácia tímov a tak.
Ronde zdar.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Flámsko (2)

Poslaťod berloq » Pia 03. Apr 2015 0:42:39

@ifčo
"K Štybarovi, rozmýšľal som že v akej situácii by mohol vyhrať. On nemá až také veľké tempárske časovkárske schopnosti, jeho najväčšia šanca je vyhrať v špurte menšej skupinky kde sa udrží a nebude tam Kristoff či Degenkolb." (20:09:09) Predbehol si ma, písal som niečo podobné, len medzi začatím písania a odoslaním som si dal prestávku :lol: :D .

Ale ono na tom niečo bude, Štybar mal posledné dve sezóny jasnú úlohu, napriek tomu, že medzi Terpstrom, Štybarom a Boonenom veľký výkonnostný rozdiel nebol, strážiť prípadný útok tých najlepších. Na Roubaix 2013 sa od Cancellaru nepohol, a dobre strážil súperov aj na minuloročných monumentoch. A nejde sa ubrániť pocitu, že mu to ide najlepšie zo všetkého, on silný v kopci na dlažbe je, problém by naozaj mohol byť, ak by zostali vo väčšej skupine pred cieľom, každého by neustrážil. Jemu by najviac sedel dojazd, ako bol na Eneco Tour, teda Ronde zakončené napr. na Kapelmmure, ale to je nereálne a sťažuje mu to pozíciu. Na Montepaschi tvoril pretek van Avermaet, Štybar toho dokonale využil, ale opäť sa jednalo o dojazd na kopci. A ako sa zdá Quick-Step to opäť skúsi na dvoch lídrov, Terpstra sa zdal, že je v pohode a ďalší silnú muži to dokážu pekne zamiešať. Ono by sa to mohlo zdať ako nevýhoda, lenže Štybarovi to môže paradoxne veľmi pomôcť, Terpstra a spol nech útočia on nech stráži 2-3 ľudí. Toto sa mi zdá ako ideálny scenár pre neho, ak by mal začať tvoriť preteky on, neviem či by to dopadlo najlepšie. Doposiaľ sme od neho nič také nevideli, teda na klasikách nie... ale kto vie, v akom laufe sa postaví v nedeľu na štart. Ale je to sympaťák!

So zaujímavou myšlienkou sa pohrávajú tu: http://www.roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3118&zpz=1 , a mne sa tá myšlienka nezdá ani náhodou scestná.

@Michal
Od van Avermaeta slabé? To snáď nie... Ja si myslím, že je silnejší než kedykoľvek pred tým. Na Montepaschi spolu s Valverdem urobili pretek, útočil tvrdo a opakovane, dobre sa z útokov zotavuje. Dokonca dokázal oddeliť na nicotnom Poggiu veľkú skupinu tvrdým útokom. Ale je fakt, že ten pád stopy mohol zanechať, každopádne sa môže oprieť o veľmi silnú zostavu, ktorá mu bude absolútne lojálna!

Záhadou by mohol byť Degenkolb. Prečo? V tejto sezóne sa ukazuje viac ako naozajstný špecialista na jednodňovky. Z čoho usudzujem? To Sanrémo... pre mňa až taký odraz schopností nemá. Pretože keby Paolini Kristoffovi ešte potiahol nejakých 150 metrov, alebo by jednoducho Kristoff začal špurtovať neskôr Degenkolb by sa pred neho asi nedostal. Ale to je len možno... ale nejde nevidieť, že na rýchlosti sa zdá trošku stratil. Nevyhral jedinú etapu končiacu špurtom. Naopak vyhral pomerne ťažký dojazd skoro v Dubaji, zašiel veľmi dobrý prológ na Paris - Nice. Možno to nič nemusí znamenať, možno len nemá takú formu do dojazdov... Ale tak isto to nejaký začiatok postupu v kariére jazdca znamenať môže.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia