Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 07. Okt 2021 17:11:44

Baby, nebláznite! Normálne sa tu bavíme o tom, či má formu alebo nemá formu, či vyhrá alebo nevyhrá. Prebieha tu normálna diskusia a myslím si, že drvivá väčšina prispievateľov do fóra Petrovi zo srdca praje čo najviac víťazstiev a slušne mu fandí... Fórum nie je žiadna žumpa plná neprajníkov a trollov.

Ak1n0m píše:Dnes som si prečítala rozhovor na denníku N s Larou Gut Behrami, a opisuje ako zle vplývajú na športovca kritické články v mediach a na sociálnych sieťach, a aký tlak to na nich vytvára. Nemyslím si že Sagan číta toto fórum, ale keby hej, určite by mu bolo posledné roky asi smutno :x Spomenula som si na Elvisku a trocha ju asi chápem, takého fanúšika by chcel každý športovec.


Ak1n0m - dobre vieš, že mám slabosť pre teba, tvoje príspevky i tvoj humor, ale s týmto si dovolím nesúhlasiť. Myslím, že to s Larou je dosť diskutabilné. Určite je kopec športovcov, pre ktorých je negatívna kritika obrovskou motiváciou. Myslím si, že medzi takýchto ľudí patrí aj Peter. A história s Olegom mi dáva za pravdu... ;)

Gaučový profesionál píše:Ako je rok dlhý Elviska nenapíše nič k cyklistike na cyklistickom fóre. Len číha v tieni, podľa jej slov pohoršená a napajedená, a vynorí sa keď niekto povie niečo nepozitívne na Sagana a začne sa biť do pŕs akí sme všetci zlí a len ona je správny fanúšik lebo nepovie nič zlé na jej cyklistického idola. Nonsens. Urazená žena, ktorá má možnosť byť vďaka internetu vypočutá žijúca vo svojom malo svete kde zlo neexistuje, násilie nie je a všetci hráme na jednorožcoch bedminton a smejeme sa.


Gaučový profesionál - toto si si mohol odpustiť. Presne kvôli takýmto príspevkom tu máme zbytočné napätie. Elvisku nepoznáš a tvoj pohľad na ňu je podľa mňa na míle vzdialený realite. Mne sa javí ako slušné dievča, ktoré má svojský názor na určité veci. Ale kto z nás nemá?! Každý z nás je rozdielny a každý z nás má svoje trápenia, sny, problémy, zlozvyky, pohľady, názory... A tak to má byť. Veď by to bolo o ničom, keby všetci fungujeme podľa nejakej šablóny.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 07. Okt 2021 17:23:08

Gaučový profesionál píše:Ako je rok dlhý Elviska nenapíše nič k cyklistike na cyklistickom fóre. Len číha v tieni, podľa jej slov pohoršená a napajedená, a vynorí sa keď niekto povie niečo nepozitívne na Sagana a začne sa biť do pŕs akí sme všetci zlí a len ona je správny fanúšik lebo nepovie nič zlé na jej cyklistického idola. Nonsens. Urazená žena, ktorá má možnosť byť vďaka internetu vypočutá žijúca vo svojom malo svete kde zlo neexistuje, násilie nie je a všetci hráme na jednorožcoch bedminton a smejeme sa.

Davnejsie som zvykla, ale teraz už načo. Ano, možno číham v tieni podľa Vás, ale nie je to tak. Práve takýto komentár vie s prepáčením nasrať keď to už mám tak napísať. A nebijem sa do pŕs, nikde netvrdím ze ste zlý, to tvrdíš ty , ale podaktorí ste plny pesimizmu.. A nikde netvrdím ze len ja som správny fanúšik. Tiež som napisala, že zo nie je ono, ale Vy píšete (nie všetci) dakedy toľko omáčok okolo toho, jak kritici trollovia s prepáčením, len možno slusnejsie. Prepáč, ale si úbohý, že už začínaš urážať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 07. Okt 2021 17:33:16

@Za Slušný Svet
Ale načo sa stále riešiť, forma, neforma, dajak bude či už dobre alebo zle, ale skôr len to zlé, pesimisticky riešite podaktorí . Ano fórum nie je žumpa, ale v poslednom čase už to tak vyzerá.
@Ak1n0m
Mam na Denník N svoj názor, ale tentoraz s časti súhlasím. Ze športovca až moc veľa kritiky môže škodiť, či už cez médiá, sociálne siete, rôzne diskusie aj napr fórum. Aj keď podľa mňa Peter média, sociálne siete nečíta, ale môže sa to dozvedieť od ludi z okolia, ako kamoši atď.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Ak1n0m » Štv 07. Okt 2021 20:38:14

Ak1n0m - dobre vieš, že mám slabosť pre teba, tvoje príspevky i tvoj humor, ale s týmto si dovolím nesúhlasiť. Myslím, že to s Larou je dosť diskutabilné. Určite je kopec športovcov, pre ktorých je negatívna kritika obrovskou motiváciou. Myslím si, že medzi takýchto ľudí patrí aj Peter. A história s Olegom mi dáva za pravdu... ;)

Zrejme Sagan naozaj nepatrí k športovcom, ktorý sa zaoberajú tým, čo píšu sociálne siete.
Možno som tým len myslela, že komunikáciu akú od Vás vyžaduje Elviska, by sa určite páčila aj športovcom :D tiež sú len ľudia a chcú cítiť podporu aj v zlých časoch. Viem že nežijeme v ideálnom svete, a každý chce vyjadriť svoj názor, a neuvedomuje si následky. Ale to už tak všeobecne.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 09. Okt 2021 10:35:05

Doplnil som si charakteristiku, aby som to explicitne nemusel vypisovať v každom príspevku a posledný príspevok k téme Sagan a drzosť diskutérov byť pesimistický. Elviska, moje príspevky a príspevky viacerých nie u pesimistické ale sú väčšinou REALISTICKÉ.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 09. Okt 2021 11:08:20

ifčopifčo píše:Doplnil som si charakteristiku, aby som to explicitne nemusel vypisovať v každom príspevku a posledný príspevok k téme Sagan a drzosť diskutérov byť pesimistický. Elviska, moje príspevky a príspevky viacerých nie u pesimistické ale sú väčšinou REALISTICKÉ.

Akokedy, nie vždy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Okt 2021 14:43:56

Lombardia nic? Majster sveta, slovinci, Bala so zralokom, nasraty Remco. Kedze som dnes nemohol ist na turu ale mozem ist az zajtra (ach jo o den pozde:( ) tak sa chystam pozerat zaver a dufam v bitku velkych mien.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 09. Okt 2021 16:45:35

Pogačar v jednej sezóne: Víťazstvo na LBL, obhajoba celkového víťazstva na TdF a víťazstvo na Lombardii... :shock: Celkom dobrý rok, nie?
Milovníci štatistík, podarilo sa už vôbec niekomu vyhrať tieto tri preteky v jednej sezóne?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 09. Okt 2021 16:47:05

Keram píše:Lombardia nic? Majster sveta, slovinci, Bala so zralokom, nasraty Remco. Kedze som dnes nemohol ist na turu ale mozem ist az zajtra (ach jo o den pozde:( ) tak sa chystam pozerat zaver a dufam v bitku velkych mien.

Co bolo s Remcom? Kde vypadol a ako? Na vykon? Nemohol som pozerat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Okt 2021 16:48:14

Tadej ako pravy sampion aj ked Masnada ho dobehol a chcel s nim trosku vybehnut. Tiez super vykon. Ale neprial som mu vitazstvo ked nestriedal aj ked pochopitelne. Neskutocna sezona pre Pogacara. Dva monumenty a dve Tour a to ma len cerstvych 23.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Sob 09. Okt 2021 16:49:45

Za Slušný Svet píše:Pogačar v jednej sezóne: Víťazstvo na LBL, obhajoba celkového víťazstva na TdF a víťazstvo na Lombardii... :shock: Celkom dobrý rok, nie?
Milovníci štatistík, podarilo sa už vôbec niekomu vyhrať tieto tri preteky v jednej sezóne?

Nie nepodarilo ;). Akurát aj komentátor hovoril, že vôbec to kombo Lombardia a Tour je vzácne a len 4 ľudia to dokázali, vrátane Merckxa a Coppiho.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Okt 2021 16:50:12

majo píše:
Keram píše:Lombardia nic? Majster sveta, slovinci, Bala so zralokom, nasraty Remco. Kedze som dnes nemohol ist na turu ale mozem ist az zajtra (ach jo o den pozde:( ) tak sa chystam pozerat zaver a dufam v bitku velkych mien.

Co bolo s Remcom? Kde vypadol a ako? Na vykon? Nemohol som pozerat

Cisto na vykon v tom poslednom kopci (ked neratam ten kopcek v Bergame). No Remco este bude mat co robit aby uspokojil ten hype okolo neho aj ked je stale velmi mlady.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 09. Okt 2021 16:52:26

pmts píše:
Za Slušný Svet píše:Pogačar v jednej sezóne: Víťazstvo na LBL, obhajoba celkového víťazstva na TdF a víťazstvo na Lombardii... :shock: Celkom dobrý rok, nie?
Milovníci štatistík, podarilo sa už vôbec niekomu vyhrať tieto tri preteky v jednej sezóne?

Nie nepodarilo ;). Akurát aj komentátor hovoril, že vôbec to kombo Lombardia a Tour je vzácne a len 4 ľudia to dokázali, vrátane Merckxa a Coppiho.


Tak to je obdivuhodné! Teším sa na to, čo nám bude Pogačar predvádzať v ďalších sezónach. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 09. Okt 2021 16:54:13

Paani 2 monumenty + TdF v dnesnej ere. Tak to uz ano. Som zvedavy dokedy to Pogacarovi vydrzi
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 09. Okt 2021 17:24:07

Pristihol som sa ku koncu ze Pogacarovi celkom dost fandim. Nie tak ako Petrovi ale zvysene tepy som mal :). Je to sympatak a naviac mi pripomina jedneho chlapca od nas co ho poznam uz od skolky. Este su aj v podobnom veku deli ich asi 4-5 mesiacov.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Sob 09. Okt 2021 18:48:38

pmts píše:Nie nepodarilo ;). Akurát aj komentátor hovoril, že vôbec to kombo Lombardia a Tour je vzácne a len 4 ľudia to dokázali, vrátane Merckxa a Coppiho.


pozeram wiki merckxa.
1971 - Tour a MSR, LBL, Lombardia + ako bonus MS
1972 - Tour a MSR, LBL, Lombardia + ako bonus Giro

to boli zaroven jeho jedine 2 vitazstva na Lombardii.
ostatnych jazdcov som neskumal.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Sob 09. Okt 2021 21:22:26

konyk87 píše:
pmts píše:Nie nepodarilo ;). Akurát aj komentátor hovoril, že vôbec to kombo Lombardia a Tour je vzácne a len 4 ľudia to dokázali, vrátane Merckxa a Coppiho.


pozeram wiki merckxa.
1971 - Tour a MSR, LBL, Lombardia + ako bonus MS
1972 - Tour a MSR, LBL, Lombardia + ako bonus Giro

to boli zaroven jeho jedine 2 vitazstva na Lombardii.
ostatnych jazdcov som neskumal.


Nedohľadával som to, len referujem čo som počul na Eurosporte :lol: ... Ďakujem za poučenie ;). Merckx a jeho rekordy asi zas tak ľahké prelomiť nebude vidím :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Sob 09. Okt 2021 21:52:07

informacie z eurosportu je potrebne brat s rezervou - predsalen tam nekomentuje merciak :lol:
co sa tyka merckxovych rekordov, tak pogimu staci uz len 9 takychto sezon a minimalne tie ohladom monumentov sa budu otriasat v zakladoch! :D
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Sob 09. Okt 2021 23:02:41

konyk87 píše:informacie z eurosportu je potrebne brat s rezervou - predsalen tam nekomentuje merciak :lol:
co sa tyka merckxovych rekordov, tak pogimu staci uz len 9 takychto sezon a minimalne tie ohladom monumentov sa budu otriasat v zakladoch! :D

Práveže ten anglický eurosport a tam všetkých komentátorov považujem za Merčiakov, takže celkom sklamanie :lol: ...
Ale inak teraz bez srandy; musíme si užívať tieto časy, keď sa mnohé rekordy legiend otriasajú v základoch... Zoberme si len posledných 5 rokov: Froomov silný, hoci zatiaľ neúspešný útok na 5 titulov na Tour a držanie víťazstva na všetkých GT naraz, Peťove 3 tituly v rade, Rogličove 3 Vuelty v rade, Bernal a hneď nato Pogačar najmladší víťazi Tour za 100 rokov, Ganna a jeho narýchlejšia časovka v histórií na MS pár týždňov späť, Cavendishovo vyrovnanie Merckxa... A to ešte počkajme čo ten Remco porobí a či sa Julienovi nezadarí aj tretí krát v rade o rok v Austrálií :D ... A samozrejme, nezabudnime na troch crossárov ktorí linčujú konkurenciu na všetkých terénoch v 3 rôznych disciplínach :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 16. Mar 2022 12:08:12

myslim si ze sprinteri, ak nebudu pripraveni ako Ewan 2021 tak na MSR mozu na dlhu dobu zabudnut. lebo k borcom ako je Alaphilippe, WvA, MvdP sa pridava aj Pogacar. ten ma mozno chutky utocit uz na Cipresse. dlho sa hladal novy Merckx a Tadej je jediny ktory to moze naplnit. jediny otaznik mam v jeho pripade iba s Roubaix.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 55 hostia