Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 20. Mar 2021 18:01:26

majo píše:no co odbornici na sagonovu formu dosli vam pismenka :D

Ja som verila, aj keď po Covide to ma ťažšie. Prekvapil. Viacerí ho odpisovali že bude mimo top 10. A teraz na Twitteri viacerí píšu Sagan is back. A favoriti nevyhrali.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 20. Mar 2021 18:02:01

majo píše:no co odbornici na sagonovu formu dosli vam pismenka :D


Tak na to nemusí byť človek až taký odborník aby videl ako sa Peter pri výstupe na Poggio prepadával a musel si to potom doskakovať, bolo to ako v minulom roku, to je na Primavere obraz formy a nie to, že skončil štvrtý v podstate bez šance na víťazstvo. Ronde za dva týždne ukáže. Ono vytrvalosť Peter ako 31 ročný borec má o tom nemôže nikto pochybovať.

Stuyven veľké prekvapenie, ale mal odvahu a to sa niekedy vyplatí, mal ešte silu v závere zrýchliť, paráda. Ewan sa cielene pripravoval na Primaveru, tuším Wellens alebo Kluge v jednom rozhovore povedal, že na tréningoch bol výborný v stúpaniach, ale asi sa to prejavilo na rýchlosti a preto prehrával rýchle šprinty.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 20. Mar 2021 18:06:15

Stuyven pekne vitazstvo. Toto je proste MSR a treba to skusat. Pre mna ale najvacsia radost z Petra. Necakal som ho takto vpredu. Ja som tipoval ze nebude vladat na Poggio. Nemyslim ze moj tip bola neprajnost. Ked ma niekto najhorsiu zimnu pripravu v kariere tak je triezve tipovat ze sa neudrzi s najlepsimi. O to viac ma prekvapil a zavrel mi usta. Dalsie prekvapenie pre mna, ze ta slavna trojka nedokazala ujst na Poggio. Vietor a tempo asi nedovolili poriadne selekcie. Tak teraz znova otazka, ako na tom naozaj Peter je, ci sa nahodou fakt nesetril na T-A a ci naozaj neskusit klasiky v Belgicku.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 20. Mar 2021 18:06:20

@simko
tak podla vyrazu v alaphíipovej tvare pred paskou urcite to nebolo lahke MSR a petrov vykon ja osobne hodnotim veeelmi vysoko...trosku som aj zvedavy ze ako to vyhodnotia a ci predsalen nepojde na kocky do belgicka a nie do katalanska...uvidime...co ma ale potesilo najviac bola ta petova rychlost na paske a dovolijem si tvrdit ze ak by bol ciel 50m dalej tak dnes podium iste ak nie aj nieco viac ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 20. Mar 2021 18:11:52

@ifco
mne islo len o to ze ste tu niektori na nom po jednej etape na TA uplne zlomili palicu odpisali ste jar leto priam az sezonu a karieru...ale to som tu uz raz pisal...viem ze absolutne nikto tu nieje neprajny nedajboze skodoradostny a podobne ale niektore tie zavery ktore tu boli napisane pred cca tyzdnom ma fakt udivovali...uvidime co bude dalej ale ja som optimista(ako vzdy) a verim ze ta chut bit sa sa s velkou trojkou spolocne s kvalitnou dalsou pripravou dostane Peta do konkurencie schopnej formy a my žho minimalne na P-R uvidime bojovat o vitazstvo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 20. Mar 2021 18:15:49

@majo
ty sa podla mna nechavas strhnut ale podla mna zatial netreba byt prehnany optimista:) Peto zase raz vytazil z minima maximum. spomen si ze v roku 2019 si Juliana omnoho lahsie doskocil no ale potom vlastne cela jar bola ovplyvnena aj tak tou chorobou pocas pripravy a vsade sa sice umiestnoval celkom solidne, na Roubaix 5.miesto ale nikde to nebolo uplne na triumf. cize ja by som nehodnotil podla tohto MSR. Peto na Poggiu nepatril medzi najlepsich, musel si to doskocit. jedna vec je ista, urcite je natom lepsie ako ked prisiel na Tirreno. ale nechajme nech odjazdi Katalansko a uvidime na Ronde. ja si zatial iluzie nerobim pretoze takto to zacalo aj na MSR 2019 a este raz pripomeniem, vtedy patril Peter k najlepsim na Poggiu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 20. Mar 2021 18:31:45

Tak dopadlo to lepsie ako som cakal ale bol by som opatrny. Podla mna to Katalansko mu prospeje netreba to menit aj toto San Remo mu prida k forme. Uvidime ci stihne byt vo forme na dalsie monumenty. Ronde a Roubaix su o inom ako MSR. Celkovo zaujimavy a strhujuci zaver ako vzdy. Zasluzeny vitaz krory sa nebal zautocit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 20. Mar 2021 18:37:27

Ja mám podobný názor jak @majo, preto som sa až tak nezapajala do diskusie počas Tirrena. Len troška.
@simko @ifcopifco
Ani ja nie som prehnaný optimista, ale verím stále v zlepšenie. Určite ani teraz ešte nie je v úplnej forme, zaostával troska na Poggiu, ale nie veľa. Viacerí čakali ešte horšie umiestnenie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 20. Mar 2021 18:39:03

@simko
ano mas pravdu ja sa lahko necham strhnut a ano som optimista ale nie naivka...ja viem ze Peto ma pokaslanu pripravu a ze nieje na tom najlepsie a prave preto sa z dneska tak tesim ale je mi aj jasne ze to este vobec nic nezname a ze ronde a roubaix su uplne o niecom inom...ja som uz celu cipresu trpelo kedy ho ukazu vuadu odpadavat ale nebolo to tak aj ked sa uz islo dost svizne a nasledne na pogiu do toho ineos busil naozaj tvrdo a peto tam stale bol relativne vpredu ja neviem kde ho ifco videl prepadavat sa...z kamier zmizol az po julienovom nastupe ale ako sme nakoniec videli vobec nebol daleko...preto sa tak tesim ze som cakal ovela slabsi vykon od neho a uz vobec nie takyto spurt...tak mi neberte iluzie priatelia ;) :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 20. Mar 2021 18:43:42

@majo
podla mna sa zhodneme na tom ze sme cakali horsie:) Peto urobil pokrok oproti Tirrenu a ak bude robit pokroky kazdou dalsou etapou tak si myslim ze Roubaix nie je marne. ale zaroven nechcem mat ocakavania lebo v 2019 bol na MSR lepsi ako bol dnes a napriek tomu ta jar bola nemastna neslana, nikde nebol v podstate blizko vitazstvu. cie kludne to moze byt taj teraz tak, ze vzdy sa bude drzat nejako vpredu ale nikdy nebude tvrdit muziku. ale uvidime ved aj Katalansko nam nieco povie. 1 etapa tam je tusim taka vhodna alebo aj dve?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 20. Mar 2021 18:53:30

majo píše:@ifco
mne islo len o to ze ste tu niektori na nom po jednej etape na TA uplne zlomili palicu odpisali ste jar leto priam az sezonu a karieru...ale to som tu uz raz pisal...viem ze absolutne nikto tu nieje neprajny nedajboze skodoradostny a podobne ale niektore tie zavery ktore tu boli napisane pred cca tyzdnom ma fakt udivovali...uvidime co bude dalej ale ja som optimista(ako vzdy) a verim ze ta chut bit sa sa s velkou trojkou spolocne s kvalitnou dalsou pripravou dostane Peta do konkurencie schopnej formy a my žho minimalne na P-R uvidime bojovat o vitazstvo

Kiež by si mal pravdu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 20. Mar 2021 19:28:20

simko píše:@majo
podla mna sa zhodneme na tom ze sme cakali horsie:) Peto urobil pokrok oproti Tirrenu a ak bude robit pokroky kazdou dalsou etapou tak si myslim ze Roubaix nie je marne. ale zaroven nechcem mat ocakavania lebo v 2019 bol na MSR lepsi ako bol dnes a napriek tomu ta jar bola nemastna neslana, nikde nebol v podstate blizko vitazstvu. cie kludne to moze byt taj teraz tak, ze vzdy sa bude drzat nejako vpredu ale nikdy nebude tvrdit muziku. ale uvidime ved aj Katalansko nam nieco povie. 1 etapa tam je tusim taka vhodna alebo aj dve?


Súhlas, čakal som to horšie a súhlasím aj v tom, že Peter v "šetriacom móde" dokáže robiť slušné výsledky a o to mi je viac ľúto, že v roku 2019 a aj teraz mu do optimálnej formy chýba práve to, čo mu bráni bojovať o víťazstvo. Ak by sa preteky vyvíjali tak ako sa vyvíjali, tak na Ronde 2019 by Bettiol Petrovi neušiel a na Roubaix by bol a o tom som presvedčený na ovále v súboji o víťazstvo. Ja by som ho na kocky neposielal, v roku 2019 mu na Poggiu nezdrhli a napriek tomu na kockových klasikách nestíhal keď sa na hellingenoch zrýchlilo, hoci sa to maskovalo za problémy s prehadzovačkou a potom nezmyselným dlhým únikom na G-W.

Jasper to urobil odvážne, potom lišiacky a zároveň mal aj šťastie, keď ho SKA dotiahol tak si odfúkol a nechal sa ním vyviesť na hranicu 150. To je tá trocha šťastia ktorá Petrovi na Primavere chýba a ktorá častokrát urobí víťaza. Nedá mi, Demare je v ostatných dvoch sezónach v životnej forme a predsa bol bez šance, môže niekto veriť, že v roku 2016 vyhral bez nedovolenej pomoci?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 20. Mar 2021 19:45:42

Ešte zopár poznámok, sklamal ma Ballerini, Kwiatek, GVA , Naesen, Degenkolb, ktorý tvrdil, že má formu ako za svojich najlepších čias, Kristoff, Elia po operácii srdca je mimo a celkom prekvapil Pascal, ktorý prišiel v druhej skupine.
Spomenul som si na sebavedomé vyhlásenia Gaviriu spred pár rokov keď tvrdil, že to nemôže byť také ťažké vyhrať Primaveru a aj viackrát, keď to dokázal Merckx ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 20. Mar 2021 20:07:01

Dvaja jadzi natreli Demarea ze sa drzal auta. Boli to jazdci z Astany a Tinkoffu, pricom usvedcenie Demarea by im vela neprinieslo, nikto z Tinkoffu alebo z Astany nebol ani v top 10. Neviem aku by mali motivaciu si vymyslat. Navyse Cipressu presiel v rekordnom case. Podla mna to je jasne. Nemam rad toho jazdca. Posledne Giro sa tazko pozeralo, ked ste videli ako sa vyskrna do kamier... A skladam poklonu tomu, kto vymyslel trasu M-SR. Dlzka zabezpeci nevyspytatelnost, vzdialenost medzi Cipressou a Poggiom je idealna, ak by bola vacsia, sprinterske timy polepia diery, ak mensia, klasikari by mali navrh, profil Poggio je perfektny na utoky, nadherny technicky zjazd a nasledne len kusok po rovine do ciela, ktory z toho urobi totalnu loteriu kedze mozete stavit len na jednu kartu. Zalepit utok a minut energiu alebo setrit na sprint... Ta trasa sa bud vymyslela nahodou alebo to spravil genius. Ani top forma aku ma MvdP nezarucuje podium.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 20. Mar 2021 20:31:04

ano vseobecne sa berie primavera ako nudna klasika ale ja som ju uz dokazal pozerat nonstop od startu do ciela...odvtedy ma manzelka uz nepovazuje za fanusika ale za blazna :D no kazdopadne poslednu 100ku milujem...nadherne sceneria pobrezneho talianska a nasledne nadherny nevyspytatelny zaver presne ako ho opisal hujhe...jedine co mi tu chyba je Petove vitazne gesto 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Sob 20. Mar 2021 22:04:55

Ja len nadviažem na problematiku Petrovej účasti na Okolo Katalánska. Jednoznačne by tam mal ísť. Kto aspoň trochu športoval, tak to vie. Potrebuje desiatky kilometrov do nôh v relatívne teplom prostredí, zaberák v kopcoch, nejaké kilometre na čele pelotónu. Ak by náhodou forma rástla, v čo všetci dúfame, tak z taktického hľadiska je dobré, že nebude na očiach - klasikári nech sa ,,bijú" v Belgicku, Peter zase ,,stratený" medzi vrchármi v Katalánsku. ;) :) A veľmi sa teším na 1. etapu, čo ukáže; resp. aj na poslednú, ktorá bude týždeň pred Ronde. Ak sa uvisí kopec na finálnom okruhu, ktorý sa pôjde 6 x, s tými najlepšími, ani by nemusel vôbec vyhrať, tak to bude skvelá správa pred flámskym monumentom. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Mar 2021 11:33:26

zakliata.panna píše:Ja len nadviažem na problematiku Petrovej účasti na Okolo Katalánska. Jednoznačne by tam mal ísť. Kto aspoň trochu športoval, tak to vie. Potrebuje desiatky kilometrov do nôh v relatívne teplom prostredí, zaberák v kopcoch, nejaké kilometre na čele pelotónu. Ak by náhodou forma rástla, v čo všetci dúfame, tak z taktického hľadiska je dobré, že nebude na očiach - klasikári nech sa ,,bijú" v Belgicku, Peter zase ,,stratený" medzi vrchármi v Katalánsku. ;) :) A veľmi sa teším na 1. etapu, čo ukáže; resp. aj na poslednú, ktorá bude týždeň pred Ronde. Ak sa uvisí kopec na finálnom okruhu, ktorý sa pôjde 6 x, s tými najlepšími, ani by nemusel vôbec vyhrať, tak to bude skvelá správa pred flámskym monumentom. :)


Tak na Montjuicu Peter veľké šance nemá, to je okruh pre vrchárov, nie je tam čas vydýchnuť si po prejdení vrcholu, častokrát sa ta bojuje o GC, bol by som veľmi prekvapený, keby to tam Peter ustál, to by mal problémy aj v dobrej forme. V prvej etape bude záležať na tom, aké tempo sa pôjde v strednom úseku etapy, ale bude to tiež ťažké, v podstate sa stúpa okolo 40 km a pravdepodobne bude pôsobiť aj faktor únavy z Primavery a presunu. Možno potom jedine v 6. etape môže byť aká-taká šanca, v ostatných to bude grupeto.
K Petrovej forme, nenechajme sa oklamať 4. miestom v šetriacom režime. Peter nestíhal už na Cipresse a na Poggiu nedokázal udržať tempo ktoré dokázal udržať Ewan a v skupine bolo 11 cyklistov. Je skoro nemožné aby o dva týždne nestrácal na hellingenoch keď tam budú nastupovať cyklokrosári, Julian a ostatní borci.
Ešte k Podlahárom, vlčia svorka je príliš závislá na Alaphilippovi, ak na Ronde nebude mať svoj deň, neviem kto ho zastúpi.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod vladiminator » Ned 21. Mar 2021 11:56:42

Vie niekto aké boli včera najrýchlejšie časy (KOM) na Poggiu?
Možno by bolo zaujímavé porovnanie časov na Poggiu: C. Ewan (2021) vs. P. Sagan (2017)...
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 21. Mar 2021 12:27:28

@ifco
minimalne Lampert s Asgrenom budu cakat na Julienovu slabost a s radostou budu xciet vyuzit svoju sancu a styby s cavagnom(ak pojde) na P-R takisto
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Mar 2021 12:51:36

majo píše:@ifco
minimalne Lampert s Asgrenom budu cakat na Julienovu slabost a s radostou budu xciet vyuzit svoju sancu a styby s cavagnom(ak pojde) na P-R takisto


Sú to skvelí cyklisti, ale majú na to, poraziť krosárov? Uvidíme, ale Lampaert sa doteraz dokázal presadiť iba na menších klasikách kde ťažil z taktiky vlčej svorky a Asgreen vyťažil z denného úniku na Ronde 2. miesto, majú skvelé motory, ale nie sú to také víťazné typy ako boli Boonen, Gilbert, Terpstra či v súčasnosti je Alaphilippe. Pripomína mi to rok 2016 keď boli tiež kolektívne silní ale Boonen bol už za zenitom a keď Spartakus s Petrom zdrhli, nemali na nich.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia