Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Pia 03. Apr 2015 9:46:55

Zdravím,
ja osobne očakavam na preteku RVV dosť veľku divočinu.Hlavne teda posledných 50km.Bude to zapričinené tým,že tu nebude Cancellara(najväčší favorit),no ale hlavne tým,pretože nikto z ostatných top favoritov nikdy nevyhral RVV.Predpokladám strašne hodne nástupov a netrpezlivosť favoritov.Určite si nebudu chcieť doviesť do cieľa nijakého šprintéra,tak sa to budu snažiť roztrhať,ale zároveň sa budú strážiť navzájom aby nik nejako važne neodskočil(Thomas,Terpstra,).Čaká nás krásny pretek,ktorý vyhra a rozhodne buď jednoznačne najsilnejší pretekár,už niekde 20-30km pred cieľom.Takého tam ale momentálne vôbec nevidím a ak tak by som za najsilnejších pasoval Vanmarcka a GVA,ktorí podľa mňa aj veľmi rozume pošetri silu.Samozrejme je otázne čo urobil ten pád s GVA.Thomas neviem či neodkryl príliš skoro svoje schopnosti a navyše nie je silný v šprintoch,ak by náhodou vyhral musel by mať neskutočnu formu.
Skôr si,ale myslím,že sa bude rozhodovať až v posledných 5km,kde by mohol vyjsť nástup najsilnejšiemu pretekárovi,alebo dôjde k sprintu 5-6 jazdcov,kde by nemusel chýbať Peťo.
Peťa považujem takisto za jedneho z top favoritov,pretože ho stále považujem za najsilnejšieho špurtéra,ktorý je schopný ostať s klasikármi čo najdlhšie.Vlastne ho môžme smelo zaradiť aj medzi klasikov.Naviše je určiťe schopný poraziť v prip.špurte aj Kristoffa a Degenkolba,čo určite nedokážu ostatný klasici.Z čistokrvnych klasikov su asi v šprinte najsilnejší Stybar s GVA.
Pre Peta,by bol podľa mňa ideálny scénar ak by sa vytvorila v predu skupina 7-8 pretekárov(40-30 km pred cielom),kde by bol aj on.Ak by tam mal apoň jedného pomocníka,ktorý by mu pomahal zachytať úniky bolo by to ideálne,to je ale vysoko nereálne.Skôr to je reálne pre ETIXX,alebo BMC a prave preto považujem GVA za veľkeho favorita.V takej 8 clennej skupine by mohol Peto pošetriť aj energiu a udržať sa z najlepším až do špurtu.Samozrejme musel by sem tam aj on prestriedať a potiahnuť.Vzhľasom k jeho posledným výkonom,ho budú podľa mňa v skupine určite akceptovať.Veľmi kryticka môže byť situácia niekde 15 až 5 km pred cieľom,kde sa určite budú snažiť odtrhnúť nejakí borci.Peto určite nema šancu zachytit sám všetky útoky,ale určite ich budú zachytavať aj ostatný a on sa musí pri nich priživiť.Rozhodne by však v tomto momente nemal nikomu striedať(tým čo budú chcieť újsť).On nie je ten kto musí ísť silou mocou do úniku,mal by si zachovať chladnú hlavu a šetriť sa čo najviac.Ak ostane nejaka 7-8 clenná skupina 4 km pred cielom po kope tak ma Peto obrovskú šancu na výhru.
Inak k tomu Vandenberghovi-podľa mňa by to bol ideálny domestik do budúcna pre Peťa.Neviem do kedy ma zmluvu v ETIXXE,ale Oleg by sa mohol po nim už teraz obzerať a chystať prašule.
Osobne by ma dosť prekvapilo,keby tento rok RVV nevihral niekto s trojice Vanmarcke,GVA,Sagan,možno aj Stybar.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pia 03. Apr 2015 11:38:24

Ja osobne sa na najbližšie dve nedele neskutočne teším, iba o trošičku menej ako na TdF ;)

Všetko, čo ste vyššie napísali, má hlavu a pätu, ale povedzme si úprimne, kto by si vlani na P-R nielen pred štarom, ale aj vo chvíli, keď sa vykryštalizovala záverečná skupina, vsadil práve na Terpstru? Aj v tom je krása cyklistiky.

Ja neskutočne Petrovi prajem, aby práve teraz vyhral veľký monument, nepatrí momentálne síce do tej najužšej skupinky favoritov, ale jeho víťazstvo by nebolo prekvapením. Potrebuje, aby mu v priebehu pretekov zapasovalo viac vecí, ale ako nemal v závere svoj deň na E3, tak teraz to môže byť úplne naopak :!:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 03. Apr 2015 12:09:55

Pekne sa to tu rozbehlo :D
@ondro - diskusiu si pokojne mohol rozbehnúť aj keď si tu nový, sme si tu všetci rovní ;)
@berloq - Degenkolb - to ako ho Lobato relatívne ľahko zdolával na Ruta del Sol naznačovalo že jeho prioritou asi nebudú rýchle šprinty, keď sa ho nepodarí výrazne odpárať na bergoch, čo sa minulý rok podarilo len Spartakovi a Vanmarckovi tak môže prekvapiť, hoci si myslím že pre neho bude skôr Roubaix , podobne pre Kristoffa, minulý rok tam mal smolu, tento rok ho očakávam v popredí.
Včera som si pozeral na youtube záznamy z predchádzajúcich ročníkov Ronde
2012
https://www.youtube.com/watch?v=_n76pvZ29Ac
2013
https://www.youtube.com/watch?v=SRMwsFjlcZk
2014
https://www.youtube.com/watch?v=or2f7VU9IdA
V roku 2013,2014 mal Peter celkom jednoduchú a logickú taktiku, držať sa Cancellaru, čo sa mu síce ani v jednom prípade nepodarilo ale v roku 2013 to viedlo k celkom jasnému a krásnemu 2. miestu. V roku 2014 ku koncu stratil sily, tak ako sa mu to stalo v tejto sezóne niekoľkokrát.
A čo Roelandts ? V roku 2013 prišiel s Petrom, na G-W ukázal obrovskú výkonnosť, s Debusscherom môžu tvoriť veľmi silnú dvojicu, ak ich náročný G-W nestál veľa síl.
Etixxu už ostávajú iba 2 preteky aby získali na kockách nejaké prvenstvo (Schledeprijs nepočítam), minulý rok im to na poslednú chvíľu zachránil Terpstra na Roubaix, som veľmi zvedavý na ich taktiku počas pretekov.
Nikto z nás nespomenul ani Devoldera, je z neho jasná jednotka pre Trek, posledné roky bol top pomocníkom pre Spartaka, som zvedavý či si spomenie na svoje najlepšie roky na Ronde a či na to ešte má.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 03. Apr 2015 12:24:58

MichalJ píše:
Ostávam nám Sagan. Ešte k E3, keby v tej prednej skupine prestal ťahať útočia automaticky, nebudú si predsa voziť Sagana do cieľa, ak aj cítil že to nie je ono, jeho jedinou šancou bolo predstierať že je OK a skúsiť to v šprinte. Prípadne si v ňom dôjsť po 3. miesto. A aké sú jeho šance tu? Bude záležať od priebehu, v prípade že to ostane viac menej pokope až po posledný prejazd Kwaremont-Patenberg, tak si myslím že veľké. Vyzerá že v skupine a okamžikovo má síl stále dosť. Viď San Remo. V E3 aj Strade "zhasol" spôsobom že bol vpredu príliš skoro, príliš dlho. Takže verím ak by nemusel moc ťahať do toho posledného prejazdu, bude veľmi silný a myslím že by to mohol udržať až do cieľa. A v pohode si zobrať svoj prvý monument.


Hoci Ronde bude tazsie paradoxne profil by mu mohol vyhovovat viac. Od Paterbergu je to do ciela uz pomerne kratko. Menej ako na E3 z posledneho bergu. Uvidime kde bude zasadna selekcia. Saganovi by vyhovovalo aby bola co najneskor.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Pia 03. Apr 2015 12:35:45

sky vytiahli na kocky odpruzeny bike.

http://supercycling.cz/technika/preview ... R5pWhryqto
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pia 03. Apr 2015 13:12:14

eres píše:Ja osobne sa na najbližšie dve nedele neskutočne teším, iba o trošičku menej ako na TdF ;)


Ja osobne sa na najbližšie dve nedele teším viac ako na TdF 8-)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 03. Apr 2015 13:43:44

Štýlová upútavka na Ronde
https://www.youtube.com/watch?v=8m6Vwy6NtB0
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pia 03. Apr 2015 14:03:54

MichalJ píše:
eres píše:Ja osobne sa na najbližšie dve nedele neskutočne teším, iba o trošičku menej ako na TdF ;)


Ja osobne sa na najbližšie dve nedele teším viac ako na TdF 8-)


TdF som zažil naživo, preto je ten vztah, v mojom prípade, asi trošku vrúcnejší ;)
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Pia 03. Apr 2015 15:48:19

Iba mna sere, ze Hoffman (sport director TS) povie, ze zaklad je Peta doviest na 50 km.?

To je ta slubovana podpora? Ved potrebuje hlavne niekoho aby mu pomohol stahovat uniky ku koncu, kedze vsetci hraju proti nemu. :evil:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pia 03. Apr 2015 15:49:40

Ak bude Kristoff pri silách ako bol napr. v de Panne, tak určite patrí medzi top favoritov; ako sa uvádza najmä ak dôjde k záverečnému špurtu skupinky. Predchádzajúce dni/týždne nám rozhodne ukázali,že sa môže oprieť o silný tím. Ten však bude výhodou viacerých tímov, napr. Thomas môže rozhodne čakať silnú podporu od Wigga, Stannarda, Rowa či Eisela, ktorí sa zastrájajú, že sa pre už tak v neuveriteľne kvalitnej forme jazdiaceho Gerainta pôjdu roztrhať, TREK ide s mazáckym tímom, Etixx ani netreba spomínať, ale je otázne či tam nemožno hovoriť skôr o silných individualitách ako o tímovej podpore. Okrem toho neradno zabúdať na ďalších silných jazdcov Vanmarcka (mimochodom http://www.cyclingnews.com/news/pro-bik ... nfinito-cv), Devoldera, Degenkolba, Sagana, Avarmaeta (ale kto vie ako fit je po zranení), Terpstru, Štybara, Booma; či v neposlednom rade Valverdeho a niekoľkých ďalších, ktorí môžu prekvapiť. Osobne by som si nedovolil tipnúť v takejto silnej konkurencii, kto vyhrá, možností je veľa a do veľkej miery bude záležať od konkrétneho priebehu pretekov, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou zamieša s papierovými predpokladmi.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Pia 03. Apr 2015 17:16:31

No nedela sa blizi a s nou velka ronde ohladom favoritov suhlasim s ifcom berlokom a dalsimi no nesuhlasim ze kristoff je favovorit to by museli vsetci rozdielovi favoriti popadat kristoff nema nato aby s najsilnejsimi klasikarmi dosiel v skupinke do ciela muselo by to byt velmi vela zhod nahod je velmi silny na spurte aj dost odolny ale staci ze odide skupinka favoritov a sama katusa nestiahne unik a ostatni pomahat nebudu bolo to vidno aj na e3 iba bmc tam nemalo jazdca a stahovali traja troch vpredu katusa sa len viezla a ronde je narocnejsie pretoze bergy su viac nahusto pred koncom , thomas ak mu obetavo pomoze wigo ma na vitazstvo asi najvacsi favorit, vanmarkce to bud mat tazke a ja si myslim ze jeho vacsia sanca je na PR ako na ronde typovo on je brutalne silny na pave, awermetovi cosi chyba tiez je podobne nerozhodny ako nas peto mam pocit ale ma za sebou bezpochyby ovela lepsi team, etixx ukazuje pretek co pretek ze maju extra silny team ale akosi nevedia makat teamovo na jedneho hraju stale viac kariet a to moze byt pre nich osudne ocakavam ze do ciela pride solo unik alebo skupinka s max 3-4 ludi kde budu thomas noekto z etixx sagan a vanmarcke solo do ciela moze dat sagan thomas alebo vanmarcke nikoho ineho nato nevidim degenkolb je natom ako kristoff snad na bergoch lepsi ale v spurte slabsi uvidime kazdopadne tento rok je okruh favoritov koli neucasti spartakusa a tomekeho ovela vyrovnanejsi a sirsi
Osobne si myslim ze peto g-w trochu vypustil uz samotne podmienky boli extremne a double e3 a gent je tazka kombinacia ked o tyzden je monument verim mu urcite v tom ze tam necha dusu a ak bude mat aspon trochu nohy urobi nam radost ;)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 03. Apr 2015 17:52:35

motyliLET píše:Osobne si myslim ze peto g-w trochu vypustil uz samotne podmienky boli extremne a double e3 a gent je tazka kombinacia ked o tyzden je monument verim mu urcite v tom ze tam necha dusu a ak bude mat aspon trochu nohy urobi nam radost ;)

Osobne nemam rad ked niekto vravi ze Peto niekde vypustil. Hlavne spurty alebo miesto toho ked mu dojdu sily sa pise ze vypustil zaver a podobne veci. V tomto konkretnom pripade som ale nachylny verit tomu ze dostal prikazom ze po namahavej E3 sa nema pustat do stihania favoritov 60km do ciela a trochu ma (ak sa to vobec dalo v tom pocasi) posetrit sily. Proste moj subjektivny pocit je ze keby velmi chcel tak ich mozno dobehne ale pouzil rozum a nesiel do toho za kazdu cenu. Na monumente by sa podla mna spraval inak.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pia 03. Apr 2015 21:27:53

ifčopifčo píše:Štýlová upútavka na Ronde
https://www.youtube.com/watch?v=8m6Vwy6NtB0


velmi pekny shot, to napätie a ocakavanie visi vo vzduchu,…tak takto podobne bude vyzerat aj nasa nedela, pod podmienkou, ze nebude prsat,
poveternostne prognozy vyzeraju momentalne dobre
tiez sa velmi tesime, v belgicku je to jeden z najväcsich cyklistickych sviatkov.
najväcsi favorit, cancellara bude chybat, tak isto boonen, ktori uz tri krat presli cielom ako vitazi…
precitala som tu vsetky analyzy a tip, no musim povedat, ze ja osobne nemam tento krat favorita.
zeby zasa kristoff alebo degenkolb? priala by som aj wiggovi to vitazstvo. petovi saganovi sa klasikarska sezona pomaly konci a to velke vitazstvo nechava na seba este stale cakat, zeby to vyslo tento krat? no jedno kto bude stat v nedelu na stupni vitazov, ten den si kazdopadne vychutname. 8-)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Apr 2015 10:07:26

paula@sile píše:velmi pekny shot, to napätie a ocakavanie visi vo vzduchu,…tak takto podobne bude vyzerat aj nasa nedela, pod podmienkou, ze nebude prsat,
poveternostne prognozy vyzeraju momentalne dobre
tiez sa velmi tesime, v belgicku je to jeden z najväcsich cyklistickych sviatkov.
najväcsi favorit, cancellara bude chybat, tak isto boonen, ktori uz tri krat presli cielom ako vitazi…
precitala som tu vsetky analyzy a tip, no musim povedat, ze ja osobne nemam tento krat favorita.
zeby zasa kristoff alebo degenkolb? priala by som aj wiggovi to vitazstvo. petovi saganovi sa klasikarska sezona pomaly konci a to velke vitazstvo nechava na seba este stale cakat, zeby to vyslo tento krat? no jedno kto bude stat v nedelu na stupni vitazov, ten den si kazdopadne vychutname. 8-)


Tak ti prajem dobré počasie a úprimne závidím zážitok, pridám sem ešte blog jedného cyklistického fanúšika s peknými fotkami
http://velocafe.cz/?p=193
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Sob 04. Apr 2015 14:05:07

eres píše:Ja neskutočne Petrovi prajem, aby práve teraz vyhral veľký monument, nepatrí momentálne síce do tej najužšej skupinky favoritov, ale jeho víťazstvo by nebolo prekvapením. Potrebuje, aby mu v priebehu pretekov zapasovalo viac vecí, ale ako nemal v závere svoj deň na E3, tak teraz to môže byť úplne naopak :!:

Aj ja mu to prajem. A teraz je veľmi vhodný čas. Zabil by jednou ranou plno múch. Okrem toho , žeby pomohol sebe , odrovnal by aj neprajníkov, tiežpriaznivcov...
Tak nech mu vydrží zdravie, nech ho smola obchádza a sily nech má nadostač po cieľovú čieru :!:
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod VinBron » Sob 04. Apr 2015 17:14:59

Pridám aj ja pár postrehov k zajtrajšiemu sviatku cyklistiky.

Okruh favoritov je známy. V top 10 to bude havne o týchto menách: Thomas, Štybar, Van Avermaet, Vanmarcke, Sagan, Kristoff, Degenkolb, Terpstra, Roelandts,Oss.Osobný tip a prianie, ak teda nemá uspieť Peťo, je Sep. Páči sa mi jeho štýl pretekania, ide na doraz,jednoducho preteká. Thomas má obrovskú možno aj celoživotnú klasikársku formu. Tá forma je jeho najväčšou výhodou a nevýhodou zároveň. Každý vie, že ju má a preto sa pôjde proti nemu. Za sebou ma skvelý tím, ale práve Ronde a Paris-Roubaix sú klasiky, ktoré ti tím nevyhrá. V mega forme jazdiaci Kristoff, spravil podľa mna osudovú chybu je 4.4, a má za sebou 27 súťažných dní a jednoducho neverím že v posledných 50 km Ronde bude taký dominantný ako ukázal na De Panne. Za posledné tri týždne išiel, všetko naplno a už sa to musí niekde prejaviť.
Saganova forma sa tu omiela v podstate už od minulej sezóny, keď prestal vyhrávať takmer všetko čo sa dalo. Ja myslím, že ju má a majú veľmi dobrú.To že sa na Strade Bianche a E3 vyvetral vpredu príliš skoro a potom odpadol alebo do určitej miery zahral odpadnutie je fakt. Ale aký bol silný a v pohode na San Reme a Tirrene to už tu nikto nespomenie. Ronde je monument a pretek, ktorý si Sagan najviac praje vyhrať a v jeho a teda aj v mojich očiach je ešte vyššie ako MS alebo zelený dres na TdF. Veci sa začnú diať na Koppenbergu, ktorý je cca 45 km pred cieľom,ale ak v tom čase pri sebe niekoho bude mať ešte z tímu nemal by útočiť na E3 saa ukázalo prečo. Musí využiť motory Katuše a Giantu, ktoré by mali začať stíhať silnu skupinu vpredu. Papierovo vyzerá najlepšie miesto na útok Oude Kwaremont, ak to do toho momentu zostane "pokope" vidím veľke šance pre Sagana.
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 04. Apr 2015 20:20:17

Pekne ste sa rozpísali tu všetci, takže skúsim tiež prispieť k diskusii ;) Pozrel som si minuloročné vydanie RVV, pretože tá tohtoročná trasa bude veľmi podobná a v podstate som vypustil možnosť záverečného špurtu veľkej skupiny ako veľmi nepravdepodobnú. Tá minuloročná zmena trasy a hlavne presunutie Koppenbergu bližšie k cieľu, celý pretek dosť sťažila. Tá pôvodná trasa by nášmu Peťovi vyhovovala oveľa viac. Priebeh preteku na posledných 50km môže byť dosť podobný ako pred rokom. Koppenberg balík rozcupuje na malé fragmenty a vpredu sa vytvorí nejaká skupina lídrov, kde budú mať prevahu silné klasikárske tímy ako Etixx a v podstate si to budú režírovať až po Kwaremont. V tomto úseku asi bude snaha viacerých jazdcov, ktorý sa necítia na to uvisieť s favoritmi na Kwaremonte ísť do brejku, aby ich najlepší dostihli až po Paterbergu. Táto taktika vyšla pri posledných dvoch ročníkoch, takže záujem bude veľký. Vhodným kandidátom bude aj niekto z Etixxu a BMC. Rozhodovať sa bude ako obvykle na Kwaremonte. Na E3 predviedla veľmi pekný útok trojica Štybar, Sagan a Thomas, takže títo tu budú znovu silní. Ďalej Vanmarcke a Van Avermaet. Pri neúčasti Cancellaru to bude asi veľmi pretaktizované a je ťažké určiť nejakého hlavného favorita. Možno o niečo väčšie šance má pre mňa Štybar, hlavne ak sa Etixxu podarí dostať do čelnej skupiny ešte jedného jazdca čo je dosť pravdepodobné. Ďalej Thomas, Vanmarcke tam to už bude hodne o šťastí a momentálnej forme. Veľmi otázny je pre mňa Degenkolb. Pred rokom na E3 sa dokázal udržať s najlepšími na Kwaremonte a tento rok vyzeral (až do E3 kde mal pád) v stúpaniach možno ešte lepšie. Zdá sa že tiež stratil nejaké to kilo. Myslím že by mohol mať šancu zvládnuť posledné dve stúpania s najlepšími a potom jeho akcie pôjdu prudko hore. Čo sa týka Peťa Sagana, tak pre neho bude kľúčové aby po Koppenbergu v čelnej skupine jazdil rozumne a nesnažil sa zatvárať každú dieru, ktorá sa vytvorí. Najlepšie asi bude držať sa Thomasa a jazdiť čo najekonomickejšie. Potom verím že to zvládne a aj po Paterbergu bude s najlepšími čo by dávalo šancu na oveľa lepší výsledok ako pred rokom. Minimálne TOP10 a možno aj pódium. S týmto by asi boli spokojní nielen fanúškovia ale aj vedenie Saxo Tinkoff.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 05. Apr 2015 13:50:26

tak pocasie je na ronde brutalne pekne, myslim ze to bude pretlak poslednych 50 km vpredu sa udrzi vela jazdcov, zatial je to vsetko kludne nervozita este nezacala tu prinesu az dalsie serie bergov :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 05. Apr 2015 14:28:12

Hoci na CI ešte neaktualizovali, tak Petrovi sa tie problémy prestali vyhýbať, aj keď nič vážne to našťastie zatiaľ nie je.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Ned 05. Apr 2015 17:14:00

dnes Peter velmi dobre, ale opat na konci uz nevladal...teda myslim tym, ze aj keby dosiel vpredu v prvej skupine, tak aj tak by v spurte uz nemal sily ani proti Terpstrovi podla mna...neviem cim to je...ale na Paterbergu bol asi najsilnejsi, zvlastne no....to pisem aj v kontexte predoslych zavodov, nejako ku koncu mu dochadza para
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia