Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 16. Mar 2015 21:46:38

ifčopifčo píše:Tak ako, kto je podľa vás najväčší favorit na MSR? Pre mňa ním ostáva stále Kristoff. Bude to niekto zo šprintérov ako Cav, Bouhanni, Demare, Greipel, Modolo , niekto zo šprintérov typu Matthews, Swift, Ciolek, Nizzolo, Degenkolb, Haussler ? Alebo bude víťazom niekto z klasikárov ako Spartakus, Boom, Štybar, GVA, Gilbert, Kwiatek, EB Hagen? Alebo to vyhrá niekto ako Tom Dumoulin, Hofland, Chavanel, Trentin ...... ? Má Peter šancu, ktorí Tinkovovci by mu mali pomôcť a akú taktiku by mali zvoliť aby sa zvýšila pravdepodobnosť na jeho víťazstvo ? Tak poďme a buďme generáli pred vojnou 8-)


A ake bude pocasie? :D Ja sa uz tesim. Ohladom Petra mam zmiesane pocity. Naozaj sa uvidi asi az na prvom ostrom preteku. Na Strade ma ten jeho vypadok znepokojil ale na Tirene ukazal ze forma tam asi bude. Ci uz dnes alebo aj v tej etape kde prehral s GVA alebo aj v prologu. Ale u mna najvacsi favorit nie je. Vlani sa zdalo ze jeho slabina su dlhe trate. Ked to ma nad 250 km dochadza mu para. Vlani na kazdom monumente viac ci menej nestihal v zavere na najsilnejsich. Jedine kde to vydrzal bolo Ronde13. MSR 13 bolo pre pocasie skratene. Ci sa uz dokaze vyrovnat s tymto fakt netusim. Ak by mal dost benzinu v nadrzi ja by som odporucal aby Saxo isli ma Cipresse podlahu a potom aby isiel on sam na Poggie naplno. Nejakych 10 sekund by mohlo stacit. Dole kopcom bez pudu sebazachovy a potom to uz nie je do ciela daleko :D Urcite nejaku podobnu taktiku budu chciet skusat aj ostatni klasikari. Ja by som sa ale asi priklonil k hromadnemu spurtu. No ak chce Peter vyhrat mal by sa mu vyhnut. Ja za najvacsieho favorita povazujem Kristoffa. Za urcitych okolnosti mozu vyhrat aj Greipel ci Cav ako to vydrzia. Cierny kon je pre mna Lobato :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Mar 2015 22:02:41

A aby som sa mohol po Primavere aj ja smiať svojim teóriám, tak zopakujem môj typ - Kristoff. Zatiaľ sú na súpiske pre MSR napísaní Bennati, Tosatto, Juul-Jensen a Breschel. Taktika ktorá by podľa mňa mohla viesť k úspechu je v maximálnej možnej miere vykryť úniky aby sa zbytok nemusel vyšťavovať v priebehu a mohol by Petrovi pomôcť na Poggiu čo možno najviac vyselektovať peletón, to znamená pred záverečným stúpaním musia ísť aspoň dvaja Tinkovovci v dobrej kondícii a isť na ňom podlahu. Cieľ je, ak sa nemýlim, bližšie k vrcholu Poggia a ak na vrchole bude Peter v menšej skupine môže využiť svoje zjazdárske umenie a poto už len pánboh pomáhaj :lol: Samozrejme za predpokladu že sa Peter bude cítiť a bude mať "dobré nohy", čo v takýchto dlhých pretekoch býva pre Petra problém. V roku 2013 keď bol 2. tak boli preteky skrátené a čas%t trasy prešli v autobusoch. Určite by som do tímu dal Bodnara ktorý je skvelý tempár a s Petrom už čo-to preskákal. Dôležitým faktorom bude počasie ktoré ako vieme býva veľmi vrtkavé. Čím bude lepšie, tým podľa mňa stúpnu akcie klasických šprintérov, čí bude horšie, tým stúpnu šance skôr klasikárov.
Predpoveď na víkend je pre San Remo
http://www.accuweather.com/en/it/san-re ... her/213626
ale kto vie 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Mar 2015 22:06:20

@Keram- naše názory sú až podozrivo podobné ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 16. Mar 2015 23:04:28

Vikend je este daleko. Ani Ilko nevie predpovedat pocasie na tyzden dopredu :D No to ze mame podobne nazory je pre mna svojim sposobom cest. Znamena to ze cyklistike po tych troch rokoch sledovania mimo Tour zacinam rozumiet :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pon 16. Mar 2015 23:17:32

Keby vyhral GioVisco tak by som sa nehneval :)

Ale inak verím Petrovi, že by mu to mohlo vyjsť, Zrejme je to skôr sympatiami ako snahou o reálne vyhodnotenie (čo mi pripomína posledné žalostné výsledky na VeloGames), ale verím mu viac ako Kristoffovi.

Vyvinúť sa to ale môže rôzne a favoritov je veľa. Viac ako alternatív počasia.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Uto 17. Mar 2015 16:16:46

Ja ocakavam utoky na Poggio hlavne od BMC a Saxo. Vitaz tu verim Petkovi a podium Kristoff a klasika Cancellara.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 17. Mar 2015 19:10:52

Nech to dopadne akokoľvek tak nejak dúfam v úspech jednotlivca alebo malej skupinky. Väčšinou to takto vyznie zaujímavejšie ako "hromadný" dojazd. Napríklad nech sa nikto nehnevá, minuloročný pretek bol až zúfalá nuda, keby niet Nibaliho (a možno De Marchiho ktorý sa to tam asi ako jediný snažil poriadne roztiahnúť skôr ako na Poggiu) tak tam človek pomaly aj zaspí.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Str 18. Mar 2015 20:23:37

Tak Tinkoff už oznámil zostavu, a myslím že je viac ako slušná. Aspoň papierovo sa myslím na silu tímu sťažovať nemôžeme, uvidíme čo predvedú v praxi.
SAGAN Peter, BENNATI Daniele, TOSATTO Matteo, JUUL-JENSEN Christopher, BRESCHEL Matti, KREUZIGER Roman, BODNAR Maciej, BOARO Manuele
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Str 18. Mar 2015 20:49:50

MichalJ píše:Tak Tinkoff už oznámil zostavu, a myslím že je viac ako slušná. Aspoň papierovo sa myslím na silu tímu sťažovať nemôžeme, uvidíme čo predvedú v praxi.
SAGAN Peter, BENNATI Daniele, TOSATTO Matteo, JUUL-JENSEN Christopher, BRESCHEL Matti, KREUZIGER Roman, BODNAR Maciej, BOARO Manuele


Myslim si ze Peter este lepsi tim na MSR nemal. Ci to pomoze uvidme. V pripade hromadneho dojazdu by som uvital aby mu niektory, povedzme Bennati spravil dobru poziciu pre spurt. To ze to roztocia na Cipresse je tiez hadam samozrejmost :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Štv 19. Mar 2015 17:56:35

Pre mňa je najväčší favorit Sagan a to nie len preto že som slovak.Bolo by dobré ak TS od uvodu preteku vyšle jedneho do úniku aby nemuseli oni sťahovať prip.únik a šetrili energiu na Poggio.Na Poggiu by malo TS nechať ísť tempo hlavne tímy,ktoré nemaju špičkových špurtérov(BMS,Astana......),TS by malo zautočiť tesne pod vrcholom(500m až 1km) a Peťo v zjazde do max. rizika.Som veľmi rád ,že štaruje aj Roman,ktorý by mal Peťovi na Poggiu pomôcť najviac.Ak dôjde k hromadnemu špurtu bolo by dobré ak by tam mal Peťo aspoň jedneho(Bennati alebo Breschel).
Nemyslim si ale že príde k nejakemu početnejšiemu dojazdu,skôr to vidím na dojazd 7-8 borcov kde by nemali chýbať 2-3 odolní špurtéri+klasikári.
Ak by prišlo na vzájomný súboj Sagan-Kristoff,tak verím Peťovi pretože si ho krásne oťukal na preteku okolo Qataru a vie presne kde mu ma nastupiť-cca 100m pred cieľom.Kristoff ma dlhy spurt(aj 300m),tak Peťo sa musí tlačiť za neho a nechať sa ním vyviesť.(hlavne ak budú v súboji aj iní borci,ako Matthews,Lobato,Degenkolb...)Bolo by ale dobre ak v spurte nebude Cav.
Vôbec by ma ale TS neprekvapili tým,ak skusia jedným pretekarom(možno aj Roman) zautočiť už niekde na začiatku Poggia na celkovu výhru v preteku.(vštci si budú všimať Peťa) a to iste očakavam od Nibaliho(ak bude štartovať),ktorý je pre mňa čierny kôň MSR.Zatiaľ hrá mŕtveho brouka,ale určite by veľmi rád vyhral MSR.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Pet » Štv 19. Mar 2015 21:08:36

Tak pripojím sa tiež. Mám taký zvláštny pocit, že tohoto roku sa nebude vyčkávať a rozhodnú útoky na Poggiu. Predpokladám, že to potiahne Roman alebo Nibali. Každopádne páči sa mi scénar z r. 2012 ale s Petrom. A mohol by s ním ufujazdiť Nibali s Gilbertom. :P
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Štv 19. Mar 2015 22:29:29

MSR 2012 - treba si však uvedomiť že nebyť "motorky" cancellaru - tak gerans by tažko vyhral.Vincenzo to nakopol na kopci a Cancellara to ťahal až do cieĽa.
MSR 2013 - zima mokro zima ... to je silna selekcia, avšak - tento rok to nevychádza na taký extrém.

Chlapci - ja fandím petrovi a verím že spolu s t-s to môžu vyhrať ! a keby aj nie raz to príde... tak ako nikto nečal v predposlednej etape na T-A tak to príde túto jar na niektorej klasike. a možno aj mnumente ;-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Sanremo - dám aj ja

Poslaťod berloq » Štv 19. Mar 2015 23:10:44

Pred Strade-Bianche som mal za najväčšieho favorita Sagana. Prečo? Nazvané pokerovou terminológiou, Sagan má najviac "outov": drvivý finiš, ťah na rovine, vsadenie do kopca, precízny zjazd, teda je jasne najuniverzálnejší. A strašne by mu pomohol, nejaký "nepredpokladaný" finiš. Teda bol by favorit v mnohých situáciách. Bohužiaľ okrem jednej... tá jedna je však veľmi pravdepodobná a to špurt menšej skupiny, naneštastie aj s rýchlejšími mužmi ako je Sagan. (Po S-B, ho za naj favorita asi nemám, ale dobre pre neho, že ho tak veľa ľudí neberie)

Ale ten faktor trate je naozaj podstatný. Ten kilometer, môže byť pre určitý typ pretekárov strašne dôležitý. Pretože vieme, ako vyhral Cavendish a Goss. Na Poggiu dôjde z 99% pravdepodobnosťou k zrýchleniu skupiny, ktorá sa natiahne, ale títo klasickí šprintéri na zrýchlenie nedokážu reagovať, a tak sa snažia stúpanie rýchlo prežiť, v zjazde čo najmenej stratiť a na rovine pomocou domestika čo najrýchlejšie dotiahnuť k čelu. Lenže tá fráza "čo najrýchlejšie" je podstatná... pretože majú na dobehnutie a prípravu šprintu o kilák menej a to môže hrať významnú úlohu. Keď spomeniem na Cavove víťazstvo, hovorí to za všetko. Preto si myslím, že šprintéri v tom totálnom slova zmysle šancu asi nemajú.

To zrýchlenie pelotónu na Poggiu je podla mňa garantované. Pretože na MSR sa pripravili tento krát klasikári, ktorí takpovediac nemajú na výber. Príkladom je Gilbert alebo Kwiatkowski... neviem akým spôsobom, iným než drvivý útok na Poggiu by mu zaručil víťazstvo. A keď sa trhe jeden, klasikári ako Cancellara, Sagan ho nikde nebudú chcieť pustiť. A toto by mohla byť cesta k víťazstvu, odčleniť sa s ľuďmi, ktorých by v šprinte mal šancu poraziť. Uvidíme, zatiaľ sa zdá, že Degenkolbovi by sedel rovnaký priebeh, pretože v tejto sezóne sa prezentuje oveľa viac ako pravý klasikár.

A problém bude naozaj zbaviť sa silnej Kaťuši a Orici. Ak bude chcieť niektorý tím naozaj uštvať tieto šprintérske zoskupenia, bude musieť taviť asfalt ďaleko pred Cipresou. Na nej už bude musieť dochádzať k výraznej selekcii a na Poggiu príprava na finálny útok. Takže uvidíme, tých tímov, ktoré by sa mali o toto snažiť je veľa. Dúfajme, že to aj urobia.

Každopádne ak im tam naozaj vyhraje, nejaký šprintér, mali by sa nad tým organizátori zamyslieť. Pri súčasnom pelotóne a jeho vymoženostiach, tri stovky kilometrov po rovine zábava nie je. Nie je to efektívna trať, pelotón pustí do úniku len ľudí ktorých bude chcieť aj počet si zvolí a môže sa voziť štyri hodiny bezstarostného výjazdu. Už nie je doba Merckxa ani podobných titánov, dnes je pán na trati vysielačka a GPS. Tento monument, ako je nazývaný, si toto označenie za to ako je postavený podľa mňa ani nezaslúži. Pred pár rokmi Taliani prišli s Montepaschi a ľudia si to hneď zamilovali, splňuje to všetky aspekty "klasiky". To o Sanreme asi neplatí, keď ju dokáže vyhrať šprintér, ktorý vykúkne spoza svojho človeka na dve stovky metrov pred cieľom. Považujem to za jeden z najnudnejších pretekov vôbec! Tak trebárs tento rok to bude iné ;) :) .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pia 20. Mar 2015 0:13:04

Keď čítam vyjadrenia športových riaditeľov pre štartom, tak sa zdá že takmer všetci sú presvedčený o hromadnom dojazde na MSR. Je to asi stále najpravdepodobnejší variant (história nepustí) ale dúfajme že to tentoraz bude inak. Napokon v posledných rokoch sa to niekoľkokrát podarilo. V týchto prípadoch sa obyčajne vyplatil (ako píše Tibi) útok na Poggiu približne kilometer pod vrcholom, kde je tam najstrmší úsek kopca. Skoršie útoky veľmi nefungujú aj keď sa vždy nájde niekto kto to skúsi. Ale len tu nastúpiť nestačí. Mohol by o tom rozprávať Gilbert, ktorý tu často útočil a 3-4x sa ocitol prvý alebo druhý na vrchole aj s malým náskokom, ale vždy o to v zjazde prišiel. Práve ten technický zjazd je tu kľúčový. Tie prípady keď sa v posledných rokoch rozhodovalo z menšej skupinky bolo to dôsledkom toho, že jej na čele zjazdoval špičkový zjazdár a tým myslím pre tento prípad hlavne Cancellaru a Sagana. Bolo to tak aj pred dvomi rokmi, keď Peťo v zjazde stiahol cca 5s náskoku dvojice v úniku a zhruba o to sa aj zvýšil náskok skupiny od hlavného balíka, čo im napokon stačilo. Asi najideálnejšie by to bolo urobiť tak, ako Cancellara v 2008, keď hore bol súčasťou približne 10člennej skupiny s minimálnym náskokom na zbytok, ale už v zjazde skupinu dotiahol na osamoteného Gilberta na čele (a súčasne zväčšil odstup od hlavného balíka) a potom si z tejto skupinky nastúpil a vyhral. Ideálne by bolo ak by sa podarilo s ním udržať niekomu z jeho parťákov (najskôr asi Romanovi). Tam by sa im podstatne zvýšili šance. Je tiež samozrejme možnosť vyhrať hromadného špurta, nie je to nereálne, ale v tomto je asi príliš dobrý Kristoff a tiež tu je Cav s podporou najsilnejšieho klasikárskeho tímu a prípadne aj ďalší.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Tibi » Pia 20. Mar 2015 9:34:36

Chcel by som ešte reagovať na veľmi dobrý prispevok od berloga.Maš pravdu ak pustia od začiatku niekoho do úniku,tak na 95% tam nebude nikto TS.Toto si určite elitné tímy postražia.Treba sa však o to pokusiť.
Zareagujem aj na prispevky o Peťovej minulosti.Takže ako povedal major Haluška -čo bolo to bolo terzky som v Tinkoff-Saxo.
Mierny optimista som aj kôli jeho parťakom z TS,ktorí by mali vedieť regovať na hocijaký vývin preteku.Možno si skutočne trúfnu robiť tempo celé Poggio a samotnemu Peťovi stačí útok 100 až 200 m pred vrcholom,kedy je schpný urobiť náskok 5s,čo by mu malo v zjazde stačiť.
Uvidime,určite budem fandiť a ak to náhodou nevide,tak o rok znova.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Stefan289 » Pia 20. Mar 2015 9:37:30

Miláno- San Remo - dlhý pretek - veľká lotéria, ale verím Saganovi :ugeek:
Stefan289
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 25. Feb 2015 22:37:56

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 10:16:46

@berloq - ja šprintérom ten jeden monument doprajem, na ďalších sú bez šance tak nech majú aspoň jeden kde sa môžu presadiť. Veď nech im to puncheri znepríjemnia, možnosti majú. Nie veľa, ale majú. A keď šprintér prejde tých 300 km, odolá atakom a má taký silný tím že ho dovedie do šprintu a on je najrýchlejší, tak nech sa raduje. Je skutočne na tímoch ktoré takých šprintérov nemajú aby preteky urobili také že šprintéri to nevydržia. Keď sa pozrieš na posledných 3 víťazov tak Kristoff nie je len šprintér, to by neskončil na Ronde 4. a 5., Gerrans detto a Ciolek vyhral keď ušla skupina cyklistov.
Čo sa týka dramatickosti, pre mňa majú tieto preteky svoj náboj už len svojou históriou a významom, niečo ako finále MS vo futbale a vtedy to pre mňa nudné nie je ani za relatívne nudného priebehu pretože je jasné, že sa musí v ten deň rozhodnúť a rozhodujúci gól padne, aj keď len v jedenástkovom rozstrele.
Keď si zhrnieme Monumenty tak Primavera je pre šprintérov a puncherov, Ronde pre puncherov, Peklo severu je extra kategória, L-B-L a Lombardia sú hlavne pre horské blchy. Každý má to svoje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 20. Mar 2015 10:19:21

Dám sem aj link na pekný blog o Primavere
http://velocafe.cz/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pia 20. Mar 2015 10:32:18

Tiež som názoru že Milano - San Remo musí ostať ako je. Vie to byť nudný závod, ale neberme šancu šprintérom vyhrať nejaký monument. Ani tí to tu nemajú jednoduché, napríklad takého Kittela si neviem predstaviť že by mal v súčasnosti nejakú šancu (keby schudol a popracoval na stúpaniach, potom možno, ale to by mohol prísť o rýchlosť, viď aj Sagan).
A Fabian na Poggiu útočiť bude len veľmi ťažko, už pred minulým rokom sa vyjadril že to je taktická chyba, že cez ten sa už letí príliš rýchlo. Bude to musieť potrhať niekto iný, z menšej skupinky si ho už viem predstaviť útočiť, aj keď skôr v tom zjazde alebo tesne pred cieľom, že jo. Aj keď aktuálne je to jeden z naj "šprintérov" v prípade že máme za sebou kopu ťažkých km. Veď minulý rok MSR druhý v šprinte, vo Flandrách prvý, v Roubaix druhý v šprinte (iba Degenkolb sa dostal pred neho). Čiže až tak by som sa nečudoval keby ak nevidí veľkú šancu na únik bude sa spoliehať na finiš. Silu má stále strašnú.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 20. Mar 2015 14:12:02

Dobre analyzy ste napisali chlapi. Da sa vo viacerych veciach suhlasit. Bohuzial dnes je uz peloton taky silny ze okrem klasik s kockami ktore stale su velky faktor pre selekciu je vela jednorazoviek predvidatelnych a trochu nudnych. Clovek uz dopredu vie kde sa zhruba vykona ten zasadny tah pre preteky. Obcas sice moze nastat prekvapko ale v podlednom obdobi hlavne na tych najvacsich jarnych klasikach sa to nestava. Mozno by prospelo znizenie poctu pretekarov v timoch. Aby sa nestalo to co v Kanadskej klasike ( uz teraz neviem presne ktora to bola lebo Gerrans vyhral obe :D ) kedy si Orica uplne podmanila dojazd. Nemyslim si ze Sagan ma nejake extra sance pri hromadnom spurte ale zase utok na Poggiu mu vobec nemusi vyjst a v konecnom dosledku sa to pre neho skonci este horsie a ludia zase budu nadavat co nepockal na spurt. Tazko povedat. Dufam ze Peter bude mat dobre nohy a ze Riis nieco vymysli pre Tinkovovcov :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 83 hostia