Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Ned 12. Jún 2022 21:21:38

Musime sa zmierit s tym ze Peto ma sancu na nejaky vysledok uz iba v lahkych etapach v ktorych ho ale zvalcuju cisti sprinteri.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Ned 12. Jún 2022 22:13:50

Peter pravdepodobne musí jazdiť, aj keď na bicykli ,,trpí" a nemá výkonnosť - presne ako Froome, ktorý tiež musí mediálne zaplatiť izraelskému tímu svoje angažmán, aj keď je jasné, že šanca na nejaký výsledok je nulová - či už v etape, alebo v GC - a takisto stále opakovať pred médiami, že ešte sa pokúsi dačo ukázať na TdF. Rovnako aj TE si nemôže dovoliť nestavať Petra na preteky - aspoň ako reklama a magnet pre kamery.

A nechce sa mi veriť, že po sústredení nevedia o Petrovom stave - len jednoducho peniaze nepustia, ich najdrahší jazdec musí pretekať za každú cenu. A dúfam, že ľudia okolo Peťa nám povedia, aká je realita, resp. možno samotný Peter... :evil: :? K TdF sa nechcem vyjadrovať, podľa mňa však Petra nominujú, aj keby sa len vozil v pelotóne a odpadával pri prvom väčšom stúpaní - jednoducho peniaze sú peniaze...
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 12. Jún 2022 22:21:07

Roman píše:To nie je ziaden tento rok. On je mimo uz od padu na TdF v 2018. Od vtedy stale len pocuvam ako sa pripravuje na nejaky buduci pretek a potom nanho pride a aj tam sa vlastne len pripravuje. Uz sa pripravuje 4. rok. Proste uz nic nebude, zrejme su to nasledky toho padu, ale jednoducho uz zbytocne stale dufat. Peter bohuzial uz skoncil, o chvilu ho toto prestane bavit


Trochu preháňaš, rok 2019 okrem klasikárskej jari nebol zlý a aj tam ešte skončil na Roubaix 5., na Ronde 11., na Priamavere 4., vo Švajčiarsku mal v prvých piatich etapách umiestnenia 7,2,1,3,2 vyhral bodovačku na Tour a etapu, etapu v Kalifornii a v ťažkých MS skončil 5...... takže o nejakej príprave sa hovoriť nedá. IMHO ho skolil covid, zvláštna sezóna 2020 a potom 2x nakazenie. Súhlasím s tým, že ak sa nezlepší, tak ho to baviť nebude, Juraj Janoťák z CI je optimista, vraj potrebuje natočiť kilometre, s tým súhlasím, či to však pomôže je vo hviezdach a som zvedavý, či zvládne v limite 6. a 7. etapu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Ned 12. Jún 2022 23:29:27

Roman píše:To nie je ziaden tento rok. On je mimo uz od padu na TdF v 2018. Od vtedy stale len pocuvam ako sa pripravuje na nejaky buduci pretek a potom nanho pride a aj tam sa vlastne len pripravuje. Uz sa pripravuje 4. rok. Proste uz nic nebude, zrejme su to nasledky toho padu, ale jednoducho uz zbytocne stale dufat. Peter bohuzial uz skoncil, o chvilu ho toto prestane bavit


Od toho padu to nie je ono az na nejake vynimky ale tento rok je zatial polovicny este aj oproti roku 2019. Ved toto co predvadza tento rok je cista trapenka. Fakt je to smutne. Posledne dva sutazne dni tiez zatial nenaznacuju zlepsenie. Ale uvidime.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Ned 12. Jún 2022 23:32:06

majo píše:Ludia znova to iste dookola riesime
Niektory verime a dufame iny ho uz odpisuju a elviska nevie pochopit ze vsetci mu tu totalne fandime a zelame este milion vitazstiev len niektori na ten stav od padu na tour pozeraj tak a iny onak
Ja sa uz vyjadrim k tomuto naposledy:

Elviska my vsetci tu sme stale taky isty fanusikovia ako sme boli ja vtedy ked Peto vyhraval ako na beziacom pase a keby uz aj nikdy nic nevyhral tak mu budeme navzdy vdacny za tie roky skvelych zazitkov. A ano suhlasim s tebou ze len on rozhodne kedy skonci nie my ani nikto iny ale nemozes mat za zle ak je niekto tu presvedceny ze jeho cas uz konci lebo aj ked si to nikto nezela tak realita poslednych rokov tomu bohuzial dost napoveda

Ostatny prosim vas nenavazajte sa do elvisky…urcite sa jej svetbez Peta nezruti ale ona je tuv totalny fanusik ktory bude vzdy hladat vo vsetkom co jej milacik robi len to dobre. Verte mi ze kazdy sportovec chce takychto fanusikov ako je ona lebo vie ze vzdy bude mat u nich podporu

Vsetci sme fanusikovia a aj ked niektori uz mozno zlamali nad nim palicu iny(ako napr. ja a elviska) este nie ale nehadajme sa tu zbytocne neponizujme sa len vecne diskutujme aj ked sa nase nazory obcas rozchadzaju

Ci? ;)

Howgh dohovoril som


Pod toto sa podpisujem.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Pon 13. Jún 2022 8:42:40

Dovolim si pridat svoj analyticky postreh.

Peter sa chysta na TDF ako vrchol sezony.
Ked ho porovname s jazdcami "jeho" typu, tak to vo vcerajsej etape nebolo az take katastrofalne ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat.
Berme do uvahy iba jazdcov, ktory sa rovnako ako on chystaju na TDF:

Matthews +7:42
Kristoff +11:55
Trentin +14:29 (prisiel spolu s Petom)

Kazdemu je jasne ze Peto z roku 2017 by asi bojoval o vitazstvo vo vcerajsej etape, ale teraz je rok 22 a cely svet je niekde inde vratane Peta.
Ked zoberiete do uvahy okolnosti s ktorymi sa potyka v tomto roku, tak podla mna je to zatial OK.
Hlavne aby nespadol, dostal do noh kilometre a dokoncil cely pretek.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pon 13. Jún 2022 9:50:07

@water202

Ano na toto som presne pozeral aj ja…plus ta etapa bol skor ardenarska a aj taky cosnefroi dosiel tiez hlboko medzi porazenymi…problem pre Peta je ale ten ze on narozdiel od tebov menovanych si malokedy vyberal etapy…on siel po vsetkych okrem tych uplne vysokohorskych…preto vela ludi ked ho nevidi v zavere vpredu tak ho hned odpisuje…ja stale verim ze sa to zlepsi a s pribudajucimi km pojde jeho vykonnost len hore
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Jún 2022 14:28:28

Fajn, že tu máme aj optimistické príspevky, u mňa tá skepsa ohľadom Petra ani nesúvisí s časovou stratou ktorú nabral, skôr ma zarazil spôsob. Ja som ho videl v problémoch už na méte 21 km pred cieľom keď domestici brali posledné občerstvenie, nešlo sa až také tempo a Peter sa už vtedy plantal vzadu a a podľa reči tela a výrazu na tvári bolo vidieť, že sa trápi. Možno sa mýlim a budem rád keď sa ukáže, že mu len chýbajú kilometre a počas pretekov sa bude zlepšovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Pon 13. Jún 2022 14:47:09

Ja si nemyslím že je Peter už zdravý. To by bola aká náhoda keby sa vyzdraví presne pred dôležitými prípravnými pretekmi pred TdF. Ja si myslím že T-E ho chcú na TdF a snažia sa ho dostať do čo najlepšej formy akú v tomto čase za týchto podmienok môže mať.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pon 13. Jún 2022 15:53:11

hujhe píše:Ja si nemyslím že je Peter už zdravý. To by bola aká náhoda keby sa vyzdraví presne pred dôležitými prípravnými pretekmi pred TdF. Ja si myslím že T-E ho chcú na TdF a snažia sa ho dostať do čo najlepšej formy akú v tomto čase za týchto podmienok môže mať.


Aj toto je mozne ale osobne dufam ze sa mylis lebo to by bol mozno klinec do rakvy
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 13. Jún 2022 17:54:37

water202 píše:Dovolim si pridat svoj analyticky postreh.

Peter sa chysta na TDF ako vrchol sezony.
Ked ho porovname s jazdcami "jeho" typu, tak to vo vcerajsej etape nebolo az take katastrofalne ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat.
Berme do uvahy iba jazdcov, ktory sa rovnako ako on chystaju na TDF:

Matthews +7:42
Kristoff +11:55
Trentin +14:29 (prisiel spolu s Petom)


Po dnešnej etape to už tak optimisticky nevyzerá. Matthews na 3. mieste. Trentin na 5. mieste...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Jún 2022 18:42:34

Za Slušný Svet píše:
water202 píše:Dovolim si pridat svoj analyticky postreh.

Peter sa chysta na TDF ako vrchol sezony.
Ked ho porovname s jazdcami "jeho" typu, tak to vo vcerajsej etape nebolo az take katastrofalne ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat.
Berme do uvahy iba jazdcov, ktory sa rovnako ako on chystaju na TDF:

Matthews +7:42
Kristoff +11:55
Trentin +14:29 (prisiel spolu s Petom)


Po dnešnej etape to už tak optimisticky nevyzerá. Matthews na 3. mieste. Trentin na 5. mieste...


Dnes to IMHO bolo relatívne OK, vystúpil si až v poslednom kopci ktorý bol dosť ťažký a Trentin s Blingom sú už dlhší čas lepší lezci ako Peter.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Ak1n0m » Pon 13. Jún 2022 19:02:11

Mňa napadlo, že či to nie je taktika tímu. Po chorobe, začať radšej pomalšie, neprepáliť, aby zistili, ako telo zareaguje na záťaž. Na mňa nepôsobil nejako úplne vyčerpane, hlavne dnes mi to prišlo, ako zámerné zaostávanie. :D Uvidíme ďalej.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 12:31:15

Ak ste videli rozhovor s Petrom po 1. etape, tak ten aspoň u mňa zanechal dosť rozpačité pocity, keď Peter na otázku, či cítil v nohách a na hrudi podobné pocity ako pred pauzou, odpovedal doslova "to neviem, uvidíme", čo veľmi optimisticky nevyznelo. Každopádne dnes a zajtra sa ukáže, ak ani v jednej etape nedokáže prejsť stúpania s peletónom, tak je výrazne pravdepodobnejší pesimistický scenár.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 14. Jún 2022 17:00:47

Dnes to príde. Už dlho som tomu tak neveril ako práve dnes. V dnešnej etape dá prvé víťazstvo sezóny... 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Uto 14. Jún 2022 17:10:14

Za Slušný Svet píše:Dnes to príde. Už dlho som tomu tak neveril ako práve dnes. V dnešnej etape dá prvé víťazstvo sezóny... 8-)

Velmi mu drzim palce, ak to dnes dobre dopadne, tak sebadovera mu stupne x-nasobne. Tim ide nanho, tak ma asi dobry pocit. Netreba vsak zabudat na superov, najma Kristoff je favorit c. 1.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Uto 14. Jún 2022 17:28:02

Pekny zaber ako Remco blahozela Petrovi.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 17:48:56

Paráda, elviskin optimizmus zvíťazil, tak dúfajme, že táto predpoveď
https://youtube.com/clip/Ugkxlms_gzHu_k ... W65dRanOiH
bude naplnená :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Uto 14. Jún 2022 18:10:37

A prave dnes som nepozeral…ako to vyzeralo? Boze fakt som stastny
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Uto 14. Jún 2022 18:28:33

Elviska, dnes ti posielam obrovsku virtualnu kyticu, lebo asi si vyzarovala taku energiu, ze ju Peter zachytil az vo Svajciarsku. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 88 hostia