Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Roman » Str 15. Jún 2022 17:17:35

Dnes tam boli aj Couquard, Trenrin, Arndt takze Sagan tam mal byt tiez. Vcerajsok super, ale nieje to ono. Avsak verim, ze po vcerajsej pozitivnej etape sa dostane do formy.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Jún 2022 18:33:17

Roman píše:Dnes tam boli aj Couquard, Trenrin, Arndt takze Sagan tam mal byt tiez. Vcerajsok super, ale nieje to ono. Avsak verim, ze po vcerajsej pozitivnej etape sa dostane do formy.


Peter už dlhší čas nie je najlepší vrchár medzi šprintérmi, už si ani nepamätám, kedy naposledy dokázal v takomto type stúpania a v takejto fáze pretekov udržať sa v čelnej skupine. Doplním, zdá sa mi, že vlastne od toho pádu na TdF nepredviedol žiadny lezecký a ani pucherský výkon (možno víťazná etapa na Gire 2020).
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Str 15. Jún 2022 19:47:16

@ifcopifco
ano asi vitazna etapa na Gire 2020 je taky jediny zablesk. ale, ak berieme do uvahy ze Peto vcera v tom type etapy vyzeral celkom ako stary dobry Peter, ak berieme do uvahy ze by uz mohol byt vystrabeny z tych zdravotnych tazkosti a ak berieme do uvahy ze priprava v Utahu vzdy priniesla svoje ovocie, tak ja osobne ocakavam ze Peto musi uz niekedy predviest aj nejaky poriadny vrcharsky/puncheursky vykon. dufam ze si to nechava na Tour. vcerajsia etapa nebola sice lahka ale nebola selektivna. ked tam bol dnes v zavere Coquard, chcel by som tam vidiet aj Peta. ak nieco nepredvedie na Tour tak ja osobne budem v tomto smere trochu sklamany.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Jún 2022 20:21:21

simko píše:@ifcopifco
ano asi vitazna etapa na Gire 2020 je taky jediny zablesk. ale, ak berieme do uvahy ze Peto vcera v tom type etapy vyzeral celkom ako stary dobry Peter, ak berieme do uvahy ze by uz mohol byt vystrabeny z tych zdravotnych tazkosti a ak berieme do uvahy ze priprava v Utahu vzdy priniesla svoje ovocie, tak ja osobne ocakavam ze Peto musi uz niekedy predviest aj nejaky poriadny vrcharsky/puncheursky vykon. dufam ze si to nechava na Tour. vcerajsia etapa nebola sice lahka ale nebola selektivna. ked tam bol dnes v zavere Coquard, chcel by som tam vidiet aj Peta. ak nieco nepredvedie na Tour tak ja osobne budem v tomto smere trochu sklamany.


Pre mňa, po tej katastrofálnej jari keď nedokázal udržať tempo v zvlnenom teréne a pri prvom zrýchlení odpadával z peletónu, je včerajšok taký malý zázrak a verím v postupné zlepšovanie, ešte nech prežije bez straty kvetinky tie náročné horské etapy a tým dokáže, že TdF prežije a ja budem spokojný. To je z môjho pohľadu najdôležitejšie. Asi sa nedajú hneď očakávať top výkony, veď ešte v pondelok sme ani nevedeli či sa neprejavia problémy ktoré mal na jar. Možno to príde a z Petra bude zase puncher a ja budem nadšený a možno nie a bude z neho "len" odolnejší šprintér a ja budem rád aj za to.
Uvidíme zajtra, tie kopce ku koncu etapy nie sú dlhé (max 2,5 km) aj keď ich je relatívne dosť a jeden má skoro 8%, čím neskôr Peter nebude stíhať, tým môžeme byť optimistickejší.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Str 15. Jún 2022 20:54:48

@ifcopifco
ano to ja chapem ze to bolo take zle pocas jari, ze ten vcerajsok je velky triumf. ale bola tam dost dlha pauza na restart. bol tam Utah. podla mna naroky sa casom musia zvysovat. ja si myslim ze po tom sustredeni v Utahu a po tom ako celkom zvladal tie kopce vo vcerajsej etape (sice neboli extra dlhe) nemam obavu ze by v niektorej horskej etape neprisiel v limite.

inak, vsimol si niekto kedy sa dnes Peto odpojil? lebo ja som si isiel oci vyocit ale nevidel som ho. tym padom nevieme ako to ponal, mozno si vystupil hned a sustredi sa skor na zajtrajsok? ten posledny kopec je sice blizsie k finisu ale je o nieco lahsi nez ten dnesny. zhruba o 700m je kratsi. lebo podla mna ak by sa Peto chcel vyzmykat tak minimalne do polovice stupania tam dnes musel vydrzat. ak to Coquard prezil s favoritmi, Peto aj v takejto forme by mal mat nato sa aspon do polovice alebo do dvoch tretin toho kopca udrzat zubami nechtami v hlavnej skupine. ak tam nebol aspon do polky, to by znamenalo ze to mozno vypustil uz dopredu. to by bol urcite lepsi pripad nez to ze bol v polke na uplnom limite:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Jún 2022 21:48:41

@simko - išiel som si aj zo záznamu oči vyočiť, ale nevidel som, kedy si Peter vystúpil. Ak som správne počul a dobre pochopil jeden rozhovor s Valachom (alebo to bolo s Marošom Hladom?) tak Petra veľmi pozorne sleduje tréner ktorý mu dávkuje záťaž tak, aby sa nič neprepálilo a aj Peter v rozhovore po včerajšom víťazstve bol k prípadným ďalším úspechom na týchto pretekoch dosť skeptický a zdôrazňoval, že dôležité je hlavne nezraniť sa a berie zvyšok pretekov ako prípravu na TdF. Možno keby to včera nevyšlo, tak by do toho dal dnes viac, ale včerajším víťazstvom (v etape na ktorú sa plánovane sústredili, bolo to vidieť aj v youtube videjku TE) má asi z hľadiska výsledku splnené. Nakoniec aj Valach dnes v rozhovore spomínal, že dnes to malo skôr byť na Burgaudeaua či Turgisa.
Nesmieme byť namlsaní, musíme byť trpezliví :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Str 15. Jún 2022 22:56:23

@ifcopifco
ano znie to racionalne:) budeme teda trpezlivi. tu zataz treba davkovat a sledovat, po tych peripetiach. A v hlave si poviem ze keby sa Peto zmackol tak by sa tam vpredu nejako udrzal a som spokojny:) silit to tuto netreba, ide o TdF.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Zutu » Pia 17. Jún 2022 23:01:10

simko píše:no dufam ze sa mu este trochu viac vrati aj vrcharska forma. tam kde je Coquard alebo napriklad aj Kung, tam by mal byt aj Peter. tak dufajme ze to pojde hore kazdou dalsou etapou


Tak po tom co som dnes videl, by som bral aby mal Peter taku aktualnu Kungovu vrcharsku formu. :-D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Sob 18. Jún 2022 10:35:14

@zutu
Vtedy ked som to pisal som este bral stareho Kunga, toto je ale zjavne Kung 2.0 :)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Jún 2022 11:06:03

simko píše:@zutu
Vtedy ked som to pisal som este bral stareho Kunga, toto je ale zjavne Kung 2.0 :)


Môj obľúbenec sa výrazne upgradoval :lol: , už jarné klasiky ukázali, že jeho výkonnosť stúpla na nový level a jeho lezecké výkony doma, to je paráda.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Jún 2022 15:31:07

Peter dnes relatívne v pohode, vystúpil až v predposlednom kopci, OTL asi nehrozí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Jún 2022 21:51:27

Potešilo ma, že Peter prešiel obidve ťažké etapy bez väčších problémov s limitom, predsa len som sa obával, či sa ešte neprejavia tie jarné lapálie. Teraz nič nebráni jeho nominácii na Tour, aj keď to tam bude mať veľmi ťažké.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Ned 19. Jún 2022 8:49:17

Taketo tazke preteky v takychto tazkych podmienkach(horucavy) boli pre Peta urcite dobrym treningom s zaroven testom. Urcite sme videli svetle momenty plus jeden mega pozitivny ale kazdemu musi byt jasne ze cesta k top forme je este daleka a podla petovych vyjadreni vidno ze aj on si je toho vedomy ze este nieje definitivne zavodou a preto je pred mikrofonmy velmi opatrny(pre mna znak velkosti osobnosti) Co ma potesilo este asi najviac je Petov zodpovedny pristup. Neviem ci este niekoho ineho bolo tak casto vidno s ruskom. Ak su jeho problemy dosledkom covidu tak je super ze sa snazi predist dalsej nakazy. Ja sa totizto obavam ze dalsi covid by ho uz asi definitivne sportovo odpalil…drzim mu prsty a myslim pozitivne smerom k TdF
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Ned 19. Jún 2022 12:08:30

Ach jaj... No moja nádej je, že už má takú imunitu vybudovanú, že po tretíkrát to už ani nebude cítiť :roll: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 19. Jún 2022 12:50:23

majo píše:Co ma potesilo este asi najviac je Petov zodpovedny pristup. Neviem ci este niekoho ineho bolo tak casto vidno s ruskom. Ak su jeho problemy dosledkom covidu tak je super ze sa snazi predist dalsej nakazy. Ja sa totizto obavam ze dalsi covid by ho uz asi definitivne sportovo odpalil…drzim mu prsty a myslim pozitivne smerom k TdF


Si to zakríkol, majo... :( Ale vraj zatiaľ bez príznakov, tak snáď mu to rýchlo prejde...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Ned 19. Jún 2022 13:06:53

Ja mam pocit ze tento variant vo Svajciarsku je light verzia. Vlasov to mal a vyhral etapu, Peter s nim presiel alpyv limite atd...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Ned 19. Jún 2022 13:14:53

Ty vole ja uz radsej nic nebudem pisat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod lukas » Str 22. Jún 2022 16:26:12

Dostal som takú zákulisnú info, že sa vôbec nemusíme báť akýchkoľvek následkov tohto covidu u Petra Sagana. Každý nech si to vyloží ako uzná za vhodné :D
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Str 22. Jún 2022 20:57:12

lukas píše:Dostal som takú zákulisnú info, že sa vôbec nemusíme báť akýchkoľvek následkov tohto covidu u Petra Sagana. Každý nech si to vyloží ako uzná za vhodné :D


Heh priznam sa ze si to akosi neviem vylozit asi len tak ze to bol asi nejaky fejokvy covid tentoraz :D
Kazdopadne dufam ze to bude tak ako pises
Diky za info
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Štv 23. Jún 2022 12:19:47

majo píše:
lukas píše:Dostal som takú zákulisnú info, že sa vôbec nemusíme báť akýchkoľvek následkov tohto covidu u Petra Sagana. Každý nech si to vyloží ako uzná za vhodné :D


Heh priznam sa ze si to akosi neviem vylozit asi len tak ze to bol asi nejaky fejokvy covid tentoraz :D
Kazdopadne dufam ze to bude tak ako pises
Diky za info

Uvidíme. Fejkovy Covid to nebol. Ale chytí to očkovaný aj neockovany. Takže asi tak. Alebo špekulujme ako je bežné u médií aj ľudí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia