Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Sob 05. Aug 2023 10:40:34

Why so serious?

Uz to cele nie je ani trochu zabavne.
Od mojho posledneho prispevku kde som pisal o spravani Petra, ktore mi ako jeho fanusikovi sposobuje smutok (sud v Monaku, Bittner) sa mi len stale znova potvrdzuje ze nieco s Petrom nie je v poriadku.
O tom niecom nechcem spekulovat.

Videl som to video zo stupnov vitazov na MSR.
To akym sposobom odmietol Stocekovu podavanu ruku, som nevidel u nikoho ineho pri hocijakom inom sporte.
To akym sposobom sam komentoval svoje ucinkovanie na TDF, ako keby tam bol nasilu a nevedel sa dockat kedy to skonci.
Jasne ze je fajn ze je uprimny, ale legenda by sa nemala lucit takym horkym sposobom z podujati, kde je historickym rekorderom.
Alebo je to len v mojej hlave, ze sampion by mal odchadzat inak?

Jedna taka zaujimavost.
Najvacsi kamarat Petra. Daniel Oss.
V tohtorocnej edicii TDF prisiel Peter v grupete v 12tich etapach.
Ani v jednej etape neprisli do ciela spolu.

Stale dufam, ze buducu nedelu podvecer nastane aspon nejake zadostucinenie.
Tuto nedelu budem hladat slovensky dres a ocami ho tlacit dopredu.

Inak zaujimavy rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=7xq5PQvBFvI&t=1819s
- mna zaujala pasaz o motodopingu a nekydania "cykloexpertov" pocas komentovania zavodov na necistotu sportu
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 05. Aug 2023 11:35:21

water202 píše:To akym sposobom sam komentoval svoje ucinkovanie na TDF, ako keby tam bol nasilu a nevedel sa dockat kedy to skonci.
Jasne ze je fajn ze je uprimny, ale legenda by sa nemala lucit takym horkym sposobom z podujati, kde je historickym rekorderom.
Alebo je to len v mojej hlave, ze sampion by mal odchadzat inak?


Rozhovor pre Eurosport bezprostredne po skončení poslednej etapy na TdF bol otrasný. :( Sagan bol otrávený, odpovedal jednoslovne, úplne z neho bolo cítiť, že je na Tour akoby nasilu... Normálne mi bolo ľúto talianskej reportérky. Súhlasím s tebou, že veľké legendy cyklistiky by mali končiť kariéru inak.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Ned 06. Aug 2023 21:53:15

Za Slušný Svet píše:
water202 píše:To akym sposobom sam komentoval svoje ucinkovanie na TDF, ako keby tam bol nasilu a nevedel sa dockat kedy to skonci.
Jasne ze je fajn ze je uprimny, ale legenda by sa nemala lucit takym horkym sposobom z podujati, kde je historickym rekorderom.
Alebo je to len v mojej hlave, ze sampion by mal odchadzat inak?


Rozhovor pre Eurosport bezprostredne po skončení poslednej etapy na TdF bol otrasný. :( Sagan bol otrávený, odpovedal jednoslovne, úplne z neho bolo cítiť, že je na Tour akoby nasilu... Normálne mi bolo ľúto talianskej reportérky. Súhlasím s tebou, že veľké legendy cyklistiky by mali končiť kariéru inak.

Niečo by som napisala neslušne,, ale radšej nie. Ale napíšem len to že mne sa ten rozhovor zdal normálny. A aj ho troska chápem. Dokončil TDF, to bolo jeho prvé čo povedal pred TDF. A za posledné roky asi zažil aj zlé veci, či už zdravotne alebo aj nejake iné aj od podaktorych pretekárov, nebudem menovať . A počas Covid obdobia asi prišiel zlom. A Stocekovi podal ruku, len ľavou rukou,, takisto aj Kubisovi ľavou rukou. A riešiť to stále ešte doteraz je už cez, keď to oni neriešia,, ale diskutujúci hocičo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Ned 06. Aug 2023 22:17:23

aj by som napisal nieco neslusne, ale radsej nenapisem nic lebo niektori clenovia tohto fora, ktorych nebudem menovat, by sa mohli urazit...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Pon 07. Aug 2023 2:09:27

Mne je jasne ze niektory ludia sa neradi hrabu v minulosti.
Iste im kole oci ze Peto niekedy davno vyhral MS 3 krat a vsetky ine uspechy.
Ved to uz bolo tak davno, tak co sa v tom hrabeme.
Ze si dovolujeme Peta nazyvat legendou a sampionom.
Nech mi vsetky nemenovane nicky prepacia.

Ja ale Petra beriem ako verejne cinnu osobu so vsetkymi uspechmi aj pokleskami.
Nikto a nic nie je len ciernobiele.

To video som si pozrel este raz a ano ta podavana ruka bola lava. Mylil som sa.
Mna len pomylil ten zaber a to ako mu srdecne gratuloval k najvacsiemu uspechu v kariere. https://youtu.be/-DjnoE2yi5s?t=500

A len tak mimochodom.
Posledne 2, 3 roky sa tu kritizoval Petrov pristup k cyklistike. Jeho strata vykonnosti, motivacie a balamutenie ludi okolo neho o jeho vykonnosti.
Par ludi tu nonstop osocovalo zo "spekulovania" inych ludi.
Teraz ked sam Peter pocas rozhovoru cez volny den na TDF priznal ze pred 3ma rokmi sa v nom nieco zlomilo, tak vlastne dal zapravdu vsetky tym co to uz davno boli schopny aj sami vidiet z jeho vysledkov, sposobu pretekania a zmeny zivotospravy.

Ako v kazdej normalnej komunikacii by jeden cakal ze ten kto ostatnych pravidelne osocoval zo "spekulacii" sa ospravedlni a uzna ze sa mylil.
Ak sa to udialo v sukromnych spravach kde sa dotycna osoba kazdemu "spekulantovi" ospravedlnila tak potom OK.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Aug 2023 19:59:22

konyk87 píše:sledujem to len zbezne a ti jazdci mi nic nehovoria, tak mozem pozriet len vysledky:
- Martins Blums v juni zajazdil na svetovych poharoch 3. miesto v short tracku a 8. miesto v xco
- José Gerardo Ulloa Arévalo je aktualny americky kontinentalny sampion zo short tracku aj xco

tiez by som bol zdrzanlivejsi ohladom sanci mvdp na zlato - mam pocit, ze jeho ostatne vrcholove mtb preteky boli prave olympijske hry a predsalen je to dost iny sport.
a to je vlastne aj dovod preco som osobne skepticky voci saganovym sanciam - xco preteky maju cca 80 minut a idu sa vo vysokej intenzite, kde prudke vyslapy striedaju technicke pasaze, ktore zrejme nema moc najazdene. zatial som nevidel trat, ale zo saganovho prejavu v tomto roku mam pocit, ze mu take pretekanie nebude prilis chutit. realny je tiez scenar, kde ho zastavia technicke problemy, podobne ako v riu (defekt v xco je z 90% jazdecka chyba).


Dnešný short track nastavil Petrovi zrkadlo, Martins Blums 6. miesto, 8 sekúnd za víťazom, Peter 37. vyše minúty za víťazom, takže predpoklad, že dostane nejaké kolá v klasických pretekoch je reálny a o OH môže Peter asi iba snívať 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Štv 10. Aug 2023 21:36:48

cakam valachove vyjadrenie, ze dnesne preteky boli iba pripravou na sobotu :lol:

mvdp nakoniec ani nestartoval, pidcock v poslednej zakrute smykom zhodil schwarbauera a dosiel si po bronz...

xco okruh ma 3.5 km, pojde sa cca 7x, takze si nemyslim, ze by mal dostat "kola", ale -1 kolo nie je vylucene (aj dnes uz boli za nim len 2 jazdci s plnym poctom kol, ale islo sa len na 900m okruhu).
videl som preview a su tam asi 3 technicky narocne pasaze (z ktorych uz tyzden koluju fotky :) ) + tie zjazdy su dost uzke a neviem ci v nich bude mozne predbiehanie. na to doplatil vlani aj pidcock - schurter isiel od zaciatku vpredu take tempo, ze kym sa tam on prebil zozadu, tak uz to bolo odidene a uz to nedobehol.
podobny scenar je mozny aj tento rok - mvdp a sagan z 10. rady a pidcock cca zo 6. to budu mat velmi tazke az nemozne, ak sa bude pretekat od zaciatku (odhliadnuc od formy a nasledkov z cestych pretekov)...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Aug 2023 22:45:16

konyk87 píše:cakam valachove vyjadrenie, ze dnesne preteky boli iba pripravou na sobotu :lol:

mvdp nakoniec ani nestartoval, pidcock v poslednej zakrute smykom zhodil schwarbauera a dosiel si po bronz...

xco okruh ma 3.5 km, pojde sa cca 7x, takze si nemyslim, ze by mal dostat "kola", ale -1 kolo nie je vylucene (aj dnes uz boli za nim len 2 jazdci s plnym poctom kol, ale islo sa len na 900m okruhu).
videl som preview a su tam asi 3 technicky narocne pasaze (z ktorych uz tyzden koluju fotky :) ) + tie zjazdy su dost uzke a neviem ci v nich bude mozne predbiehanie. na to doplatil vlani aj pidcock - schurter isiel od zaciatku vpredu take tempo, ze kym sa tam on prebil zozadu, tak uz to bolo odidene a uz to nedobehol.
podobny scenar je mozny aj tento rok - mvdp a sagan z 10. rady a pidcock cca zo 6. to budu mat velmi tazke az nemozne, ak sa bude pretekat od zaciatku (odhliadnuc od formy a nasledkov z cestych pretekov)...


Mňa pobavili Saganove slová "Je jasné, že po tých rokoch v cestnej cyklistike si musím upraviť tréningy na úplne inú intenzitu,", to akože netušil, že na horákoch je iná intenzita ako na ceste v etapách? Ale veď on nestíhal ani tú cestnú intenzitu a v nedeľu to bolo práve aj o intenzite, zrýchľovanie, spomaľovanie, výšlapy, zjazdy, zákrity, tam mohol potrénovať a nie to zabaliť po 3 kole, Peter sa prakticky celú sezónu pripravuje na prípravu :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod CyclingGeek » Pia 11. Aug 2023 8:23:47

ifčopifčo píše:
konyk87 píše:cakam valachove vyjadrenie, ze dnesne preteky boli iba pripravou na sobotu :lol:

mvdp nakoniec ani nestartoval, pidcock v poslednej zakrute smykom zhodil schwarbauera a dosiel si po bronz...

xco okruh ma 3.5 km, pojde sa cca 7x, takze si nemyslim, ze by mal dostat "kola", ale -1 kolo nie je vylucene (aj dnes uz boli za nim len 2 jazdci s plnym poctom kol, ale islo sa len na 900m okruhu).
videl som preview a su tam asi 3 technicky narocne pasaze (z ktorych uz tyzden koluju fotky :) ) + tie zjazdy su dost uzke a neviem ci v nich bude mozne predbiehanie. na to doplatil vlani aj pidcock - schurter isiel od zaciatku vpredu take tempo, ze kym sa tam on prebil zozadu, tak uz to bolo odidene a uz to nedobehol.
podobny scenar je mozny aj tento rok - mvdp a sagan z 10. rady a pidcock cca zo 6. to budu mat velmi tazke az nemozne, ak sa bude pretekat od zaciatku (odhliadnuc od formy a nasledkov z cestych pretekov)...


Mňa pobavili Saganove slová "Je jasné, že po tých rokoch v cestnej cyklistike si musím upraviť tréningy na úplne inú intenzitu,", to akože netušil, že na horákoch je iná intenzita ako na ceste v etapách? Ale veď on nestíhal ani tú cestnú intenzitu a v nedeľu to bolo práve aj o intenzite, zrýchľovanie, spomaľovanie, výšlapy, zjazdy, zákrity, tam mohol potrénovať a nie to zabaliť po 3 kole, Peter sa prakticky celú sezónu pripravuje na prípravu :D


v súčasnej cyklistike, keby Sagan trénuje poctivo na ceste, tak má dobrý základ na MTB. Lebo na ceste sa jazdí riadne peklo. Ale zdá sa mi, že Peťo proste ten tréning už pár rokov fláka a spolieha sa len na talent. A to mu pri tejto mega silnej generácii a stále pribúdajúcich mladých talentoch nemôže stačiť. Pamätám si keď pretekal za Tinkoff a vždy pred sezónou pridával na sociálne siete aké extrémne prípravy a workouty musi absolvovať aby bol fit na sezónu. Neviem prečo sa toho tak vzdal. Momentálne to trošku badám aj na Alaphilipovi, akoby to bol rovnaký príbeh ... po 30ke, rodina, spokojný s dosiahnutým výsledkom... a na cyklistiku už neni času ako bolo :?
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Pia 11. Aug 2023 13:56:03

[url]https://www.tissottiming.com/2023/mtbxcowch/en-us/uci/Stage/1/startlist
[/url]

Peto startuje z 5 tej rady.
Flintu mam v rukach a divam sa na zito, ale stale dufam v posledny vystrel.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pia 11. Aug 2023 19:39:55

Kedy vlastne je ten pretek?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Pia 11. Aug 2023 19:44:28

16:30 svk casu
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Pia 11. Aug 2023 20:36:23

water202 píše:Peto startuje z 5 tej rady.


hanba...
Prílohy
IMG_20230811_203419.jpg
IMG_20230811_203419.jpg (335.87 KiB) Zobrazené 4964 krát
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Sob 12. Aug 2023 0:35:23

Hanba to je. Ale ak to chapem spravne tak hanba pre UCI.
Dufam ze aspon jeden z tych troch sa dobrovolne posunie dozadu.
Aj Peto v Riu startoval z odstupom, sice z ineho dovodu, ale na jeho priklade vidim ze mozne to je.
Myslim ze MVP by mohol mat gule to spravit.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Sob 12. Aug 2023 8:25:10

ano, pre uci som myslel.
pidcock ma nejake body, mal startovat cca zo stredu, takze on sa posuvat urcite nebude.
zaujimave je tiez, ze samuel gaze je v startovke az tesne za "hviezdami", pritom je to trojnasobny majster sveta - short track 2022, 2023 + maraton 2022. toho nebolo potrebne pretlacit vyssie?
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 12. Aug 2023 9:48:29

Choďte Vy keď to mám tak napísať, jeden rieši Valacha, druhé Saganove vyjadrenie, tretí zase dačo iné . A water UCI dal protekciu aj MvDP, nielen Saganovi. Sagan v roku 2016 štartoval úplne zozadu, vtedy protekcia nebola a nemala urobiť ani teraz UCI. Mali štartovať obidvaja aj teraz zozadu. Písala by som ďalej niečo, radšej nie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 12. Aug 2023 9:57:17

water202 píše:Mne je jasne ze niektory ludia sa neradi hrabu v minulosti.
Iste im kole oci ze Peto niekedy davno vyhral MS 3 krat a vsetky ine uspechy.
Ved to uz bolo tak davno, tak co sa v tom hrabeme.
Ze si dovolujeme Peta nazyvat legendou a sampionom.
Nech mi vsetky nemenovane nicky prepacia.

Ja ale Petra beriem ako verejne cinnu osobu so vsetkymi uspechmi aj pokleskami.
Nikto a nic nie je len ciernobiele.

To video som si pozrel este raz a ano ta podavana ruka bola lava. Mylil som sa.
Mna len pomylil ten zaber a to ako mu srdecne gratuloval k najvacsiemu uspechu v kariere. https://youtu.be/-DjnoE2yi5s?t=500

A len tak mimochodom.
Posledne 2, 3 roky sa tu kritizoval Petrov pristup k cyklistike. Jeho strata vykonnosti, motivacie a balamutenie ludi okolo neho o jeho vykonnosti.
Par ludi tu nonstop osocovalo zo "spekulovania" inych ludi.
Teraz ked sam Peter pocas rozhovoru cez volny den na TDF priznal ze pred 3ma rokmi sa v nom nieco zlomilo, tak vlastne dal zapravdu vsetky tym co to uz davno boli schopny aj sami vidiet z jeho vysledkov, sposobu pretekania a zmeny zivotospravy.

Ako v kazdej normalnej komunikacii by jeden cakal ze ten kto ostatnych pravidelne osocoval zo "spekulacii" sa ospravedlni a uzna ze sa mylil.
Ak sa to udialo v sukromnych spravach kde sa dotycna osoba kazdemu "spekulantovi" ospravedlnila tak potom OK.

Aká dotyčná osoba má špekulantom ospravedlniť,? Ja akože? Však doteraz podaktorí tu špekulujete. Možno okrem maja a simka. To ze sam povedal, že pred troma rokmi prišiel zlom, viem. Najmä počas Covid obdobia keď bola prestávka a keď sa nakazil, asi urobilo svoje po viacerých stránkach. Tiež napíšem, že nie je to ako kedysi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Sob 12. Aug 2023 11:43:25

Suhlasim s kritikou UCI, na druhej strane, pri vsetkej ucte k MTB jazdcom, mozu byt radi, ze MvdP a Pidcock si len odskocia k horskym, ak by sa tomu jednu sezonu naplno venovali, tak si Schurter, Koretzky a spol. ani nepipnu. Este si kazdy pamata, ked pred par rokmi si MvdP spestril sezonu niektorymi pretekmi... P. S.: Sam jazdim teren aj cestu, aby to nevyznelo ako pohrdanie MTB.
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Sob 12. Aug 2023 14:14:21

citat z anglickeho fora co ma pobavil

"'Guys, we want to make XCO more fair by making it multiple discipline, and give those who are top 10 in the world in their respective discipline a chance at competing. That's not strange, we do this for other disciplines too!'

- 'Okay, so but what about Pidcock, who is not top 10 on the road? Will he just have to settle for less, despite putting in the work and showing up to World Cups?'

'Well, shit. Let's make it top 20 instead.'

- 'Okay, so Peter Sagan starts in last place, right?'

'Fuck. Let's make it top 311 instead. He has historic value!'

Dictator David takes no prisoners. Everything must be destroyed, whatever the cost."
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Sob 12. Aug 2023 14:57:33

elviska píše:Choďte Vy keď to mám tak napísať, jeden rieši Valacha, druhé Saganove vyjadrenie, tretí zase dačo iné .


este si zabudla pri tom vymenovavani na jednu sfanatizovanu zensku, ktora tu stale riesi len co napisali ini diskuteri a pre ktoru cyklistika prestane existovat hned ako sagan ukonci karieru...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 268 hostia