Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Uto 14. Jún 2022 18:53:47

Super Peter, aj sprint aj ta cesta ktora k nemu viedla. Nechcem sa hned nechat uniest, nebola to extra selektivna etapa. Lebo boli uz vykony ktore dali nejaku nadej a potom boli sklamania. Ale chcel by som este zazit pocit ze Peto na TdF porazi spicku v nejakom kratkom zaverecnom stupani. Ale bol by som stastny za akekolvek vitazstvo na TdF :) Peto povedal ze uvidime ci sa este nieco podari usmotlit v nasledujuci etapach. Chcel by som od neho vidiet nejaky super vykon na tych kopcekoch, bez ohladu na vysledok, len vidiet ze este v kratsich kopcoch nepovedal posledne slovo.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 18:58:30

majo píše:A prave dnes som nepozeral…ako to vyzeralo? Boze fakt som stastny


Išiel fakt výborne, aj v najťažších v stúpaniach sa držal v popredí, žiadne plantanie sa vzadu, stále som sa bál kedy príde tá chvíľa keď spomalí a prepadne sa peletónom ale nič také sa nestalo. Bude to v archíve RTVS, tam si to môžeš pozrieť a dám ti link na posledných 10 km
https://tiz-cycling.io/video/tour-de-su ... ast-10-km/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 19:20:52

zakliata.panna píše:Elviska, dnes ti posielam obrovsku virtualnu kyticu, lebo asi si vyzarovala taku energiu, ze ju Peter zachytil az vo Svajciarsku. ;)

Pridám sa veru aj ja :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Uto 14. Jún 2022 19:48:23

nechcem byt nevdacny ze sa neviem radovat z pritomenho uspechu:) , ale som zvedavy na to ako pojde Peto na to stupanie Sattel zajtra. ano, je celkom tazke, budu tam ataky urcite. ale som zvedavy ci to hned vypusti alebo sa skusi otestovat a skusi vydrzat v baliku co najdlhsie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Uto 14. Jún 2022 20:03:57

Parada. Na dnes len tolko :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Val » Uto 14. Jún 2022 20:26:20

Na to 120-te víťazstvo sme si museli chvíľu počkať, ale prišlo. Super !!!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Uto 14. Jún 2022 21:39:32

Samozrejme napriek obrovskej radosti z dnesneho vitazstva si nedovolim tvrdit ze Peto je spät
Vypichnem tu este par poznatkov
Pozrel som si posledne cca 4km…strasme ma potesila Petova pozicna jazda…doslova ako v najlepsich casoch…a to ako si podrzal miesto za sašom v tej poslednej lavotocivej to bol naozaj majsterštuk hodny sagana…nasledne co ma dost prekvapilo ale zaroven aj potesilo bolo to ako si dovolil ist cez kristofa napriek tomu ze ten mal este pred sebov svojho rozbiehaca…dokaz ze si naozaj veril a zdrava sebadovera je v takychto dojazdoch mega dolezita…chcel by som tiez napisat ze Peto bol dnes najsilnejsi ale nemozem…v mojich ociach bol najsilnejsi(zaroven najrychlejsi) coquard ale Peto bol dnes jednoznacne najsikovnejsi a kedze sa dnes k sikovnosti pridala aj sila a rychlost tak z toho bolo krasne vitazstvo
Jednoznacne sa dnes jeho z coho tesit a urcite mozeme mat nadej ze Peto este naozaj nekonci a ze sa bude dalej zlepsovat a este nas potesi nejednym vitazstvom

P.S: myslim zepp dnesku sa naozaj potesia ak manazeri a uctovnici v TE a konecne uvidia aku pridanu hodnotu so sebou nesie meno Peter Sagan
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 21:40:18

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Uto 14. Jún 2022 21:55:42

@majo
Coquard isiel zozadu a neskoro. To je jasne ze vyzeral najrychlejsi:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Jún 2022 22:08:41

majo píše:…v mojich ociach bol najsilnejsi(zaroven najrychlejsi) coquard...


Musím ti oponovať, Coquard išiel prakticky posledných 100 metrov v perfektnom závetrí, kým Peter a Saša sa už vetrali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Str 15. Jún 2022 6:09:28

@simko,ifco
Dobre pisete ale nic z toho nevylucuje ze bol najrychlejsi…no je to vec nazoru…chcelo by to nejake data zo spurtu
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Str 15. Jún 2022 9:16:41

Okrem toho čo Peter predviedol na ceste mi sú sympatické aj jeho vyjadrenia, hovorí skromne a opatrne, celkovo krotí vášne fanúšikov, niektorí sa dosť utrhli z reťaze :D (nemyslím tým nikoho na fóre) Peter sa vyjadril že keby tie kopce zo začiatku etapy sa šli na konci tak nevie či by to dal, tiež že ďalšie etapy už sú naňho pravdepodobne ťažké, že je dôležité teraz už len dojsť do cieľa a pripraviť sa na TdF. A rozhodne nepovedal "som späť" v takom kontexte v akom to svieti na titulke cyclingweekly. Kľudne mohol povedať že forma je dobrá, na TdF pôjde na zelený dres a víťazstvá, zajtra a pozajtra na víťazstvo, že doteraz mu chýbalo len šťastie... Čo tým chcem povedať? Že sa mi páči že je nastavený "toto je len etapové víťazstvo" a chce viac no vie že do top formy ešte bude dosť práce a tak nebude dávať veľké vyjadrenia.
Z víťazstva som sa tešil ako z jeho prvého.

Čo sa týka mojej hypotézy že nie je zdravý a len sa ho T-E snaží dostať do čo najlepšej možnej formy pred TdF, tak zdá sa že im to v T-E ide dobre :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Jún 2022 9:44:00

Tento príspevok píšem s pokojným srdcom a po radostnom včerajšku, takže sa mi ľahko ťuká do klávesnice. :D

Pár postrehov, ktoré ste si isto všimli aj vy:
1. Keď som videl Petrov výraz počas posledného prejazdu cieľom, ešte pred záverečným kopcom, tak som bol pesimistický. Našťastie som sa mýlil. :)

2. Pozičná jazda v závere bola z Petrovej strany skvelá, ako za jeho mladých liet, aj keď on má percentuálnu úspešnosť s výberom správneho miesta celkovo aj tak najvyššiu v pelotóne. Toto všetko bolo krásne vidieť asi 4 kilometre pred cieľom, keď boli v čele vláčiky Ineosu a IWG, Peter sa zaradil blízko čela a mimo oboch vláčikov, napriek tomu sa zaňho zaradil Trentin a tuším aj iní šprintéri zo slabších tímov - dobre vedeli, kto dnes bude miešať karty, resp. šanca pádu za Petrom je takmer nulová. :D Vyčarilo mi to úsmev na tvári.

3. Prekvapujúco Petrovi nestačil zdravý Kristoff v type šprintu, v ktorom často dominuje, ale na druhe strane aj Peťo v týchto šprintoch býva veľmi silný, takže si to na férovku včera rozdali.

4. Chcel by som vidieť dáta šprintujúceho 60-kilového Pidcocka, museli to byť tiež parádne čísla.

5. Nielen ja som isto maškrtný, dnes by mohlo byť repete - ďalších 12 bodov + čierny dres z bodovačky a udržanie až do konca etapáku. :lol:
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Jún 2022 10:08:07

majo píše:@simko,ifco
Dobre pisete ale nic z toho nevylucuje ze bol najrychlejsi…no je to vec nazoru…chcelo by to nejake data zo spurtu


Možno máš pravdu a Bryan dal v závere vyššie waty, to pre mňa až také dôležité nie je, pre mňa je dôležitý výkon Petra počas etapy. Ja som videl cez tiz-cycling prenos od začiatku vysielania (keďže naša RTVS musela dávať tenis) a tak som videl ako Peter prechádzal cez všetky stúpania a aj to prvé najťažšie, ktoré malo 5,5 km s priemerom 8,6% a mňa nesmierne potešilo, že Peter bol stále v popredí peletónu a neprepadával sa dozadu. Iste, dá sa teoretizovať, že sa nešlo vysoké tempo, veď to bolo niekde v strede etapy, ale počas stúpania sa náskok cyklistov v úniku v podstate neznižoval. Tie ostatné prešiel podobne a hoci neboli také ťažké ako to prvé, išlo sa vysoké tempo, keďže sťahovali náskok utečencov. Nastúpalo sa vyše 3100 metrov, takže slušná dávka, žiadna rovina.
Druhá vec ktorá ma nesmierne potešila bo výkon v závere a nešlo iba o samotný šprint, ale Peter išiel výborne pozične, prakticky stále bol v top 5-10, cyklisti sa okolo neho menili, ale Peter tam bol stále, rýchle reagoval na situáciu, ako keby sa v ňom prebudil ten inštinkt dravca z minulosti a to je možné iba v prípade, keď na tom máš fyzicky. Porovnal som tento šprint z jeho najlepším tohtoročným umiestnením, 4. miesto v druhej etape na T-A, tam mal tiež dobrú pozíciu, začal šprintovať, párkrát zabral a zhasol, traja cyklisti sa okolo neho prehnali ako nič. Včera tempo udržal. Viem, vyhovovalo mu, že bol záver technický, nič to však na tom nemení, že som oveľa optimistickejší ako pred dvoma dňami. Uvidíme, ako prejde cez 6. a 7. etapu kde ho čakajú dlhé kopce, ale keď nebude mať problém s limitom, tak jeho účasť na TdF vidím reálne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 15. Jún 2022 10:12:46

majo píše:@simko,ifco
Dobre pisete ale nic z toho nevylucuje ze bol najrychlejsi…no je to vec nazoru…chcelo by to nejake data zo spurtu

Najrýchlejší je ten, čo dojde prvý do cieľa ;)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Str 15. Jún 2022 12:21:43

Paradna analyza dojazdu od Chrisa Hornera https://www.youtube.com/watch?v=Nk7uvJ4qp_Y

Ak Turgis dokaze takto zametat pri technickych dojazdoch aj v buducnosti tak sa mame na co tesit.

Kazdy kedysi riesil vlacik/nevlacik, ale ten "zametac" by sa v minulosti Petovi hodil viac.

Dnes to nebude az take technicke ako vcera. Cca 900m pred cielom 90 stupnova zakruta do prava a potom rovno do ciela.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Str 15. Jún 2022 13:21:48

Gaučový profesionál píše:
majo píše:@simko,ifco
Dobre pisete ale nic z toho nevylucuje ze bol najrychlejsi…no je to vec nazoru…chcelo by to nejake data zo spurtu

Najrýchlejší je ten, čo dojde prvý do cieľa ;)


:lol: Tak to mas pravdu ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 15. Jún 2022 14:06:05

water202 píše:Paradna analyza dojazdu od Chrisa Hornera https://www.youtube.com/watch?v=Nk7uvJ4qp_Y

Ak Turgis dokaze takto zametat pri technickych dojazdoch aj v buducnosti tak sa mame na co tesit.

Kazdy kedysi riesil vlacik/nevlacik, ale ten "zametac" by sa v minulosti Petovi hodil viac.

Dnes to nebude az take technicke ako vcera. Cca 900m pred cielom 90 stupnova zakruta do prava a potom rovno do ciela.


Dnes je najmä 16 km pred cieľom Sattel, čo je skoro 4 km dlhý kopec v 7,6% pričom prvé tri km sú medzi 8-9%, neviem, či sa dá predpokladať šprint peletónu, skôr značne okresaného peletónu ak nie rovno nejakej skupiny,
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Jún 2022 14:25:24

ifčopifčo píše:
water202 píše:Paradna analyza dojazdu od Chrisa Hornera https://www.youtube.com/watch?v=Nk7uvJ4qp_Y

Ak Turgis dokaze takto zametat pri technickych dojazdoch aj v buducnosti tak sa mame na co tesit.

Kazdy kedysi riesil vlacik/nevlacik, ale ten "zametac" by sa v minulosti Petovi hodil viac.

Dnes to nebude az take technicke ako vcera. Cca 900m pred cielom 90 stupnova zakruta do prava a potom rovno do ciela.


Dnes je najmä 16 km pred cieľom Sattel, čo je skoro 4 km dlhý kopec v 7,6% pričom prvé tri km sú medzi 8-9%, neviem, či sa dá predpokladať šprint peletónu, skôr značne okresaného peletónu ak nie rovno nejakej skupiny,

Pozeram, ze si podobny prispevok sem napisal. Presne tak, myslim si, ze timy ako Bora, Ineos, QS budu chciet odparat Matthewsa alebo Trentina, toboz Petra, ktory je momentalne horsi ,,lezec".
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Str 15. Jún 2022 17:09:55

no dufam ze tak ako sa Petrovi vratil celkom slusny spurt a pozicna jazda tak sa mu este trochu viac vrati aj vrcharska forma. tam kde je Coquard alebo napriklad aj Kung, tam by mal byt aj Peter. tak dufajme ze to pojde hore kazdou dalsou etapou
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia

cron