Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 26. Mar 2023 7:19:41

ifčopifčo píše:
Za Slušný Svet píše:Ja som tiež bol v posledných dňoch dosť smutný z Petrových výsledkov. Trochu mi však pomohli rozhovory, ktoré s Petrom spravila RTVS. Peter tam dostával pomerne priame otázky a, myslím si, že na ne odpovedal veľmi úprimne a pravdivo. Vďaka rozhovorom sa trošku viem vžiť do jeho situácie a mnohé kroky som pochopil.


Vieš mi prosím ťa upresniť kedy bol ten rozhovor a v akej relácii? V GBS? Rád by som si to pozrel.


Jasné, ifčo. Bola to séria rozhovorov (respektíve jeden rozhovor rozdelený do viacerých častí/relácií) v GBS. Po Milano-Sanremo, sobota, nedeľa, pondelok a, ak sa nemýlil, aj v utorok, v rámci témy dňa. Všetko majú v archíve: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/392582
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 26. Mar 2023 7:40:36

Za Slušný Svet píše:
ifčopifčo píše:
Za Slušný Svet píše:Ja som tiež bol v posledných dňoch dosť smutný z Petrových výsledkov. Trochu mi však pomohli rozhovory, ktoré s Petrom spravila RTVS. Peter tam dostával pomerne priame otázky a, myslím si, že na ne odpovedal veľmi úprimne a pravdivo. Vďaka rozhovorom sa trošku viem vžiť do jeho situácie a mnohé kroky som pochopil.


Vieš mi prosím ťa upresniť kedy bol ten rozhovor a v akej relácii? V GBS? Rád by som si to pozrel.


Jasné, ifčo. Bola to séria rozhovorov (respektíve jeden rozhovor rozdelený do viacerých častí/relácií) v GBS. Po Milano-Sanremo, sobota, nedeľa, pondelok a, ak sa nemýlil, aj v utorok, v rámci témy dňa. Všetko majú v archíve: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/392582


Pre istotu posielam aj linky, lebo to tam majú dosť chaotické a neprehľadné:
1. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/391536 (klasický rozhovor po Milano-Sanremo)
2. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/392629#501 (prvá časť obšírnejšieho rozhovoru)
3. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/392661#536 (druhá časť obšírnejšieho rozhovoru)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Mar 2023 10:51:24

Vďaka za skvelý servis :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Ned 26. Mar 2023 12:51:42

Za Slušný Svet píše:Ja som tiež bol v posledných dňoch dosť smutný z Petrových výsledkov. Trochu mi však pomohli rozhovory, ktoré s Petrom spravila RTVS. Peter tam dostával pomerne priame otázky a, myslím si, že na ne odpovedal veľmi úprimne a pravdivo. Vďaka rozhovorom sa trošku viem vžiť do jeho situácie a mnohé kroky som pochopil.
Verím mu napríklad, že takéto skoré oznámenie konca kariéry (na začiatku poslednej sezóny) spravil najmä kvôli fanúšikom. Veľmi krásne tam rozprával o tom, ako ho sprevádzali na všetkých dôležitých podujatiach, ako si ich obrovskú podporu váži a chce im venovať tento posledný rok. Chce sa s nimi stretnúť, dopriať im posledné fotky a živý kontakt. Toto je z jeho strany podľa mňa maximálne úprimné. O výsledky už nejde, ide o ľudí. Krásne to bolo vidieť práve po nevydarenom Milano-Sanremo. Peter bol spokojný napriek nevydareným pretekom. Bol medzi priateľmi, fanúšikmi a mal pri sebe Marlona. To je pre neho momentálne najviac... A je to úplne v poriadku.
V rozhovoroch tiež padli otázky smerom k horským bicyklom a k olympiáde. Odpovede ma doslova šokovali... My sa na to totižto pozeráme úplne zle. Dumáme tu nad tým, koľko bodov stihne nazbierať a podobne... Petrovi ide najmä o opätovné nájdenie radosti z cyklistiky. Nič viac. On sa chce opäť cyklistikou trošku zabaviť. Ak sa podarí olympiáda, dobre, ak nie, nevadí. O medaile ani nemusí byť reč. Z rozhovorov jasne vyplynulo, že to nie je jeho hlavným cieľom, pretože si uvedomuje svoje limity.
Zaujali ma aj reakcie na aktuálnu sezónu a jej zvyšok. Na dané otázky reagovali Peter i Jano Valach. Obaja povedali, že by boli radi, keby počas nej zaznamenajú nejaké pekné víťazstvo. Nemá to byť teda len o vození sa po slávnych pretekoch, je tam aj túžba niečo vyhrať (túžba vyhrať je veľmi dôležitá). Opäť sa mi zdalo, že to myslia úprimne, že to nie sú len medové motúzy pre fanúšikov. Veď, kto by nechcel počas poslednej sezóny svojej kariéry vyhrať?
Nám teda nezostáva nič iné, len Petrovi ďalej fandiť a veriť, že sa ešte niečo podarí. Teda to, čo sme robili vždy. A vychutnávať si spolu s ním každý meter poslednej sezóny v svetovom cyklistickom pelotóne. Jeho príbeh je výnimočný a zaslúži si taký koniec, aký si preň vysníval hlavný hrdina.

Ja som to tiež videla, aj som chcela dat sem linky, ale nemala som náladu, potom čo som prečítala aj tu. Ale vďaka za ne. Celkom dobre si to aj zhrnul.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 26. Mar 2023 13:41:05

Za Slušný Svet píše:Pre istotu posielam aj linky, lebo to tam majú dosť chaotické a neprehľadné:
1. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/391536 (klasický rozhovor po Milano-Sanremo)
2. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/392629#501 (prvá časť obšírnejšieho rozhovoru)
3. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13983/392661#536 (druhá časť obšírnejšieho rozhovoru)

Vďaka za ne. Za seba musím povedať, že to bol veľmi úprímný Petrov rozhovor, ktorý mi otvoril oči o čo v tejto poslednej sezóne ide. Už od neho nebudem očakávať žiadny výsledok lebo on už tento rok jazdí len pre nás, nie pre výsledky. Tých už dosiahol habadej a nemusí už nikomu nič dokazovať. Budem rád ak dokončí každý pretek, na ktorom sa chce rozlúčiť, nespadne a užije si to. Poteší ma ak na Tour skúsi nejaké úniky a celú ju odjazdí. Asi zistil, že už tam výkonnosť nie je a možno by ešte bol schopný končiť na top 10 ale to by už vyžadovalo oveľa viac driny, do ktorej sa mu kvôli iným prioritám nechce a svoje určite spravil aj covid. Úplne to rešpektujem a chápem.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08


Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Uto 25. Apr 2023 22:54:53

Mate dajake info, ci Peter pojde uz preteky u susedov v NMnM? Body potrebuje ako sol...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Str 26. Apr 2023 0:41:05

zakliata.panna píše:Mate dajake info, ci Peter pojde uz preteky u susedov v NMnM? Body potrebuje ako sol...


Na svetový pohár sa netreba kvalifikovať najskôr náhodou? To je akoby si Kubiš povedal že sa prihlási na Paríž-Roubaix iba tak... Okrem toho sotva by mal teraz na body, pekne nech začne s menšími pretekmi...

Zato blázon Pidcock si dal krosovú sezónu, naplno už február/marec na ceste, flámske klasiky, Ardény, no a cez víkend už sa tlačí na francúzsky pohár na bikoch :D ... Aj Van Der Poel má viac rozumu a tentokrát zvolil oddych hah.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 05. Máj 2023 19:05:43

Zachytili ste info, že Peter nepôjde Švajčiarsko ale 4 dni Dunkerque už o týždeň?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Pia 05. Máj 2023 21:34:52

ifčopifčo píše:Zachytili ste info, že Peter nepôjde Švajčiarsko ale 4 dni Dunkerque už o týždeň?


Prečo by nešiel Švajćiarsko? Každopádne vo Francúzsku od neho toho veľa nečakám, čo viem posledné týždne bol v Amerike a trénoval najmä techniku v teréne na horákoch... Predpokladám teda že je to iba taká cestná rozcvička.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 06. Máj 2023 20:37:42

pmts píše:
ifčopifčo píše:Zachytili ste info, že Peter nepôjde Švajčiarsko ale 4 dni Dunkerque už o týždeň?


Prečo by nešiel Švajćiarsko? Každopádne vo Francúzsku od neho toho veľa nečakám, čo viem posledné týždne bol v Amerike a trénoval najmä techniku v teréne na horákoch... Predpokladám teda že je to iba taká cestná rozcvička.

Švajčiarsko určite pôjde, to je až v júni.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Pon 15. Máj 2023 11:05:18

Co cakate od Petra vo Francuzsku? Par rokov dozadu by bol asi aj favorit na celkove. Nepodarilo sa mi najst profily ale predpokladam ze je to po rovine. Konkurencia nie je spickova ale mal by tam byt Merlier aj De lie co som pozeral. Dufam ze Peter sa aspon trosku zapoji a nebude neviditelny.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Pon 15. Máj 2023 13:13:38

Keram píše:Co cakate od Petra vo Francuzsku? Par rokov dozadu by bol asi aj favorit na celkove. Nepodarilo sa mi najst profily ale predpokladam ze je to po rovine. Konkurencia nie je spickova ale mal by tam byt Merlier aj De lie co som pozeral. Dufam ze Peter sa aspon trosku zapoji a nebude neviditelny.


No piata etapa je totožná ako minulý rok a to teda rovina neni :lol: ... Každopádne ako som písal vyššie, podľa mňa netreba niečo teraz čakať od neho. Bol v Amerike dlho čisto na horákoch, zrejme potrebuje iba natočiť nejaký objem pretekový...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Pon 15. Máj 2023 13:17:02

Ja ako vecny optimista a totalna naivka ocakavam vitazstva 8-) ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 15. Máj 2023 19:03:47

Keď som sa dozvedel, že Peter bude štartovať vo Francúzsku, tak som sa veľmi potešil a okamžite mi napadlo, že by mohol ukoristiť nejakú etapku. Pri letmom pohľade na štartovú listinu si to však už nemyslím. Tim Merlier, Arnaud De Lie, Olav Kooij, Romain Grégoire, Gerben Thijssen... To sú všetko mená, ktoré v tejto sezóne Petra porážajú. Myslím, že ak by sa mu podarili nejaké umiestnenia v TOP10, tak by to bol obrovský úspech smerom k Švajčiarsku...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Uto 16. Máj 2023 0:43:55

pmts píše:
Keram píše:Co cakate od Petra vo Francuzsku? Par rokov dozadu by bol asi aj favorit na celkove. Nepodarilo sa mi najst profily ale predpokladam ze je to po rovine. Konkurencia nie je spickova ale mal by tam byt Merlier aj De lie co som pozeral. Dufam ze Peter sa aspon trosku zapoji a nebude neviditelny.


No piata etapa je totožná ako minulý rok a to teda rovina neni :lol: ... Každopádne ako som písal vyššie, podľa mňa netreba niečo teraz čakať od neho. Bol v Amerike dlho čisto na horákoch, zrejme potrebuje iba natočiť nejaký objem pretekový...


Tak uz su na PCS aj profily a mat Sagan o 5-6 rokov menej tak vyhra tieto preteky s prstom viete kde :D. Viem su to menej prestizne preteky ale skoda ze ide tam prvykrat ked uz forma nie je. Ale budem prijemne prekvapeny ak nas prekvapi :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Uto 16. Máj 2023 16:50:10

pmts píše:
Keram píše:Co cakate od Petra vo Francuzsku? Par rokov dozadu by bol asi aj favorit na celkove. Nepodarilo sa mi najst profily ale predpokladam ze je to po rovine. Konkurencia nie je spickova ale mal by tam byt Merlier aj De lie co som pozeral. Dufam ze Peter sa aspon trosku zapoji a nebude neviditelny.


No piata etapa je totožná ako minulý rok a to teda rovina neni :lol: ... Každopádne ako som písal vyššie, podľa mňa netreba niečo teraz čakať od neho. Bol v Amerike dlho čisto na horákoch, zrejme potrebuje iba natočiť nejaký objem pretekový...


Beriem späť, Sagan dnes v Top 10 a bral bonifikácie do GC na prémiách :lol: 8-)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 17. Máj 2023 16:30:50

Čože?! :o Peter dnes na Dunkerque?! :o
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Str 17. Máj 2023 16:31:49

Nooo tak toto bolo konecne po dlhej dobe optimisticke…to nebol prave najlahsi dojazd
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 17. Máj 2023 16:37:32

majo píše:Nooo tak toto bolo konecne po dlhej dobe optimisticke…to nebol prave najlahsi dojazd


Presne tak, bol to dojazd na krátkom kopci, ostatní šprintéri tam chýbali. Peter perfektne (aj výkonom, aj pozične)! 8-)
Popri tom sprostom Gire, ktoré ma zo dňa na deň hnevá stále viac a viac, je toto prekrásna cyklistická správa.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 76 hostia