Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Apr 2022 13:07:02

Ono to vyzerá, že Petra doničil covid. Najskôr rozbil sezónu 2020, potom to schytal minulý rok a čo si budeme nahovárať, mal v podstate tie isté problémy ako v tejto sezóne, aj keď v miernejšej forme (šetrenie na Gire, mizerné výkony v klasikárskych etapách na TdF, ťažký boj s nie práve špičkovými cyklistami nna OS, slabý výkon na MS a podobný na Roubaix) a tohtoročný covid ho ako sa zdá úplne dorazil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod motyliLET » Pon 18. Apr 2022 18:58:14

Tych dohadov co petrovi vlastne je , je vela cokolvek moze byt pricinou ale to ze ma v sebe dve alebo tri davky experimentalnej genovej terapie tu velmi nik nespomina ano je to citliva tema ale informacii zo sveta je strasne mnozstvo a kolapsy vrcholovych sportovcov nikdy neboli tak pocetne ako posledny rok, bodaj by to bol ozaj postcovidovy syndrom ale potom naco ludi podrobovat takymto experimentom ked im to nieze nepomoze pred chorobou ale este im aj pritazi na rekonvalescencii .... viac nebudem rozvijat lebo ma tu ukrizujete ale tolko vypadkov cyklistov na jarnej kampani nepamatam dlhe roky :( drzim palce petovi nech sa da dokopy a este nam urobi nejaku radost skvelym vitazstvom
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 19. Apr 2022 18:07:05

motyliLET píše:Tych dohadov co petrovi vlastne je , je vela cokolvek moze byt pricinou ale to ze ma v sebe dve alebo tri davky experimentalnej genovej terapie tu velmi nik nespomina ano je to citliva tema ale informacii zo sveta je strasne mnozstvo a kolapsy vrcholovych sportovcov nikdy neboli tak pocetne ako posledny rok, bodaj by to bol ozaj postcovidovy syndrom ale potom naco ludi podrobovat takymto experimentom ked im to nieze nepomoze pred chorobou ale este im aj pritazi na rekonvalescencii .... viac nebudem rozvijat lebo ma tu ukrizujete ale tolko vypadkov cyklistov na jarnej kampani nepamatam dlhe roky :( drzim palce petovi nech sa da dokopy a este nam urobi nejaku radost skvelym vitazstvom


Budem stručný, pretože ak by som chcel napísať čo si myslím, musel by som porušiť kódex. Len jedna poznámka, nepíš o niečom, o čom nemáš ani potuchy, nazvať očkovanie mRNA vakcínami, experimentálnou génovou terapiou je nezmysel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Uto 19. Apr 2022 18:19:25

motyliLET píše: kolapsy vrcholovych sportovcov nikdy neboli tak pocetne ako posledny rok

Ja som zas nevidel tolko defektov na P-R ako tento rok. Cakam na studiu korelacie defektov a tretej davky :D Inak Peter by mal mat po dalsich testoch nie? Nejake inside info?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Uto 19. Apr 2022 19:43:23

ifčopifčo píše:
motyliLET píše:Tych dohadov co petrovi vlastne je , je vela cokolvek moze byt pricinou ale to ze ma v sebe dve alebo tri davky experimentalnej genovej terapie tu velmi nik nespomina ano je to citliva tema ale informacii zo sveta je strasne mnozstvo a kolapsy vrcholovych sportovcov nikdy neboli tak pocetne ako posledny rok, bodaj by to bol ozaj postcovidovy syndrom ale potom naco ludi podrobovat takymto experimentom ked im to nieze nepomoze pred chorobou ale este im aj pritazi na rekonvalescencii .... viac nebudem rozvijat lebo ma tu ukrizujete ale tolko vypadkov cyklistov na jarnej kampani nepamatam dlhe roky :( drzim palce petovi nech sa da dokopy a este nam urobi nejaku radost skvelym vitazstvom


Budem stručný, pretože ak by som chcel napísať čo si myslím, musel by som porušiť kódex. Len jedna poznámka, nepíš o niečom, o čom nemáš ani potuchy, nazvať očkovanie mRNA vakcínami, experimentálnou génovou terapiou je nezmysel.

Aj ked som očkovaná troma dávkami s motylet súhlasím, zrazu vela športovcov má rozne zdravotné problémy, nemyslím teraz len cyklistov, ale aj na tenistov atd. A Covid kludne chytí aj zaočkovaný človek aj v mojej rodine je jeden taký prípad, zaočkovaná, dostala omikron a teraz sa cíti unavene.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 19. Apr 2022 19:58:20

elviska píše:
ifčopifčo píše:
motyliLET píše:Tych dohadov co petrovi vlastne je , je vela cokolvek moze byt pricinou ale to ze ma v sebe dve alebo tri davky experimentalnej genovej terapie tu velmi nik nespomina ano je to citliva tema ale informacii zo sveta je strasne mnozstvo a kolapsy vrcholovych sportovcov nikdy neboli tak pocetne ako posledny rok, bodaj by to bol ozaj postcovidovy syndrom ale potom naco ludi podrobovat takymto experimentom ked im to nieze nepomoze pred chorobou ale este im aj pritazi na rekonvalescencii .... viac nebudem rozvijat lebo ma tu ukrizujete ale tolko vypadkov cyklistov na jarnej kampani nepamatam dlhe roky :( drzim palce petovi nech sa da dokopy a este nam urobi nejaku radost skvelym vitazstvom


Budem stručný, pretože ak by som chcel napísať čo si myslím, musel by som porušiť kódex. Len jedna poznámka, nepíš o niečom, o čom nemáš ani potuchy, nazvať očkovanie mRNA vakcínami, experimentálnou génovou terapiou je nezmysel.

Aj ked som očkovaná troma dávkami s motylet súhlasím, zrazu vela športovcov má rozne zdravotné problémy, nemyslím teraz len cyklistov, ale aj na tenistov atd. A Covid kludne chytí aj zaočkovaný človek aj v mojej rodine je jeden taký prípad, zaočkovaná, dostala omikron a teraz sa cíti unavene.


Čiže, keď sa diskutujúcich normálne bavia o Saganovej forme a snažia sa prísť na dôvod, prečo sa mu nedarí, to považuješ za špekulácie, ale toto, čo napísal motyliLET ti príde v pohode a dokonca s tým súhlasíš? :roll: Len sa snažím pochopiť tvoje myšlienkové pochody, elviska. Márne... Používaš dva rôzne metre, podľa toho ako ti to pasuje do tvojej dokonalej ikony Sagana so svatožiarou...

@motyliLET - nikto ťa tu nekižuje... My sme tu slušní diskutujúci. Tvoj názor sme si prečítali. Máš naň právo. Ja osobne s ním nesúhlasím a považujem ho za znôšku konšpirácií. Verím vedeckej obci.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Val » Str 20. Apr 2022 0:35:29

pre : Za Slušný Svet
Myslím, že Elviska vôbec nepochopila, čo vôbec motyliLET napísal. Nečudujem sa. Nie je to prvýkrát.....
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 11:09:29

Val píše:pre : Za Slušný Svet
Myslím, že Elviska vôbec nepochopila, čo vôbec motyliLET napísal. Nečudujem sa. Nie je to prvýkrát.....

Jasne nepochopila som, ty to hneď vieš. Zase tu chcete s prepáčením hádky?
@Za Slušny Svet Dakedy môžem súhlasiť aj s tebou, ale v poslednom čase to tak nie je. A tu svätúziaru si nechám pre seba. A ty a podaktorí spekujete nad Saganovou formou viacej, motylet len raz za čas. Napr co napísal teraz naposledy Keram k Paris Roubaix súhlasím tiež.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 11:11:52

elviska píše:
Val píše:pre : Za Slušný Svet
Myslím, že Elviska vôbec nepochopila, čo vôbec motyliLET napísal. Nečudujem sa. Nie je to prvýkrát.....

Jasne nepochopila som, ty to hneď vieš. Zase tu chcete s prepáčením hádky?
@Za Slušny Svet Dakedy môžem súhlasiť aj s tebou, ale v poslednom čase to tak nie je. A tu svätúziaru si nechaj pre seba. A ty a podaktorí spekujluete nad Saganovou formou viacej, motylet len raz za čas. Napr co napísal teraz naposledy Keram k Paris Roubaix súhlasím tiež.
Zo začiatku som aj ja viacej verila vedeckej obci, ale v poslednom čase, pomenej, všelijako.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 11:26:24

elviska píše:
elviska píše:
Val píše:pre : Za Slušný Svet
Myslím, že Elviska vôbec nepochopila, čo vôbec motyliLET napísal. Nečudujem sa. Nie je to prvýkrát.....

Jasne nepochopila som, ty to hneď vieš. Zase tu chcete s prepáčením hádky?
@Za Slušny Svet Dakedy môžem súhlasiť aj s tebou, ale v poslednom čase to tak nie je. A tu svätúziaru si nechaj pre seba. A ty a podaktorí spekujluete nad Saganovou formou viacej, motylet len raz za čas. Napr co napísal teraz naposledy Keram k Paris Roubaix súhlasím tiež.
Zo začiatku som aj ja viacej verila vedeckej obci, ale v poslednom čase, pomenej, všelijako.

A Val pochopila som dobre motylet,
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 11:47:22

opravujem : motyliLet. A Za Slušný svet, tú svatožiaru si nechaj pre seba. Nikde netvrdím že Sagan je anjel. A ked nechápeš moje myšlienkove pochody, je to tvoja vec, ja hej. Ale Covid chytí aj zaočkovaný, a tiež može mať následky po, každý má inú imunitu, takisto aj po očkovaní.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 20. Apr 2022 15:49:33

elviska píše: Zo začiatku som aj ja viacej verila vedeckej obci, ale v poslednom čase, pomenej, všelijako.


To je práve tragédia tejto internetovej doby, mnohí ľudia sú ochotní veriť každej sprostosti ktorú si na webe nájdu, mnohí ľudia nevedia rozlíšiť kvalitu zdroja a tvrdenie nejakého laika dávajú na rovnakú úroveň ako tvrdenie vedca, ktorý sa danou problematikou zaoberá. Utvrdzuje ich v tom gúgel, on veľmi dobre pozná správanie každého užívateľa a tak mu pri hľadaní núka tie stránky, ktoré sú jeho názorom blízke. A ak niekto behá po všelijakých konšpiračných weboch, tak mu ich gugel ponúka a vzniká bublina v ktorej používateľ žije a ak nemá dostatočný intelekt, tak nedokáže rozlíšiť blud od reality a relevantný zdroj od konšpiračných sračiek.
Ty mu môžeš (motyliemuLetu) veriť, to však nič nemení na fakte, že nazvať očkovanie mRNA vakcínami experimentálnou génovou terapiou je hlúposť, čo ti potvrdí každý serióznejší vedec či lekár ktorý má ujasnené pojmy a nemýli si ich s dojmami.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Str 20. Apr 2022 16:03:49

@ifčopifčo

Dakujem ti velmi pekne za tvoje slova.
Napisal si to presne tak ako to dava zmysel aj mne.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod motyliLET » Str 20. Apr 2022 17:10:24

ifčopifčo píše:
elviska píše: Zo začiatku som aj ja viacej verila vedeckej obci, ale v poslednom čase, pomenej, všelijako.


To je práve tragédia tejto internetovej doby, mnohí ľudia sú ochotní veriť každej sprostosti ktorú si na webe nájdu, mnohí ľudia nevedia rozlíšiť kvalitu zdroja a tvrdenie nejakého laika dávajú na rovnakú úroveň ako tvrdenie vedca, ktorý sa danou problematikou zaoberá. Utvrdzuje ich v tom gúgel, on veľmi dobre pozná správanie každého užívateľa a tak mu pri hľadaní núka tie stránky, ktoré sú jeho názorom blízke. A ak niekto behá po všelijakých konšpiračných weboch, tak mu ich gugel ponúka a vzniká bublina v ktorej používateľ žije a ak nemá dostatočný intelekt, tak nedokáže rozlíšiť blud od reality a relevantný zdroj od konšpiračných sračiek.
Ty mu môžeš (motyliemuLetu) veriť, to však nič nemení na fakte, že nazvať očkovanie mRNA vakcínami experimentálnou génovou terapiou je hlúposť, čo ti potvrdí každý serióznejší vedec či lekár ktorý má ujasnené pojmy a nemýli si ich s dojmami.

Ano verit vedeckej obci, pokial nie su dostatcne fundovani nositelia nobelovych cien, spomeniem len dvoch jeden vynasiel mRNa vakcinu ako princip a druhy je vynalezca PCR testov tak potom je skoda o comkolvek polemizovat a to ze sucasny preparat na principe mRna je v experimentalnej faze sa da dohladat a overit napriec celosvetovou obcou cez usa, velku britaniu az po japonsko
Nie je mojim cielom tu rozvirit debatu ohladom tejto temy vyjadril som len jednu z moznych pricin Saganovej indispozicie a bohuzial aj keby to bolo potvrdene vedeckymi testami tak koli oficialnej agende sa to do mainstremu nedostane , ukaze cas a po rokoch mozno peto bude moct prehovorit, zatial mu mozeme len drzat palce ze sa jeho telo s tymto problemom vysporiada a este nam radost urobi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 18:19:18

@ifcopifco
Ja už v poslednom čase neverím co je na nete, lebo dosť často sa to mení a ani negooglim o vakcíne a nepozerám ani konšpiračné weby. Takže asi tak. Ako som písala som zaockovana trikrát , ale podobne sa už chovajú už podaktorí zaočkovaní (polobohovia) ako nezaockovani. Ale nebudem sa tu hádať ešte aj o vakcinach.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 20. Apr 2022 22:18:46

motyliLET píše:Ano verit vedeckej obci, pokial nie su dostatcne fundovani nositelia nobelovych cien, spomeniem len dvoch jeden vynasiel mRNa vakcinu ako princip a druhy je vynalezca PCR testov tak potom je skoda o comkolvek polemizovat a to ze sucasny preparat na principe mRna je v experimentalnej faze sa da dohladat a overit napriec celosvetovou obcou cez usa, velku britaniu az po japonsko
Nie je mojim cielom tu rozvirit debatu ohladom tejto temy vyjadril som len jednu z moznych pricin Saganovej indispozicie a bohuzial aj keby to bolo potvrdene vedeckymi testami tak koli oficialnej agende sa to do mainstremu nedostane , ukaze cas a po rokoch mozno peto bude moct prehovorit, zatial mu mozeme len drzat palce ze sa jeho telo s tymto problemom vysporiada a este nam radost urobi


A sme doma, krásna ukážka. Vytiahnúť nejaké tvrdenie nositeľa nobelovej ceny bez overenia ČO vlastne povedal a keď niečo povedal, či to je FAKT, či s tým súhlasí rozhodujúca časť vedeckej obce, či sú jeho tvrdenia podporené výskumom, to je to, čím sa živia konšpiračné weby. Niekto niečo zachytí, častokrát náležite upraví a ostatní sa toho chytia a vznikajú legendy. Krásny je ten záver, vraj kvôli oficiálnej agende sa do mainstreemu nedostane kde je pravda, to je priam názorná ukážka ako sa rodia konšpirácie. Ak niekto niečo vo vede tvrdí, musí to dokázať, veda na to má metodiku a ak to dokáže, nikto to nikomu nezakáže publikovať v karentovaných vedeckých časopisoch, to je jednoducho len ďalší výmysel konšpirátorov. Ale stačilo, toto je mimo témy tohto webu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 20. Apr 2022 22:47:47

@ifcopifco
Čo sa čertis? Práve takto reagujú aj očkovaní polobohovia, kto ma troska iný názor na vakcínu tak hneď... . A viacero veci do dnešného mainstreamu sa nedostane a nemyslím len na Covid, vakcína atď . Podaktorí novinári radi porovnávajú, potom už aj ľudia atď . Separovanie ľudí v dnešnej dobe a vidno to pri rôznych témach, už aj pri športe. Jedine čo súhlasím, ze je to už mimo tému.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 22. Apr 2022 11:47:20

hujhe píše:
motyliLET píše: kolapsy vrcholovych sportovcov nikdy neboli tak pocetne ako posledny rok

Ja som zas nevidel tolko defektov na P-R ako tento rok. Cakam na studiu korelacie defektov a tretej davky :D Inak Peter by mal mat po dalsich testoch nie? Nejake inside info?

Možno to bude niečo s cievami.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Štv 28. Apr 2022 14:28:18

Neuveritelne…duri si ide konecne zapretekat :shock:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Apr 2022 14:34:09

Tak Peter sa vracia na bicykel, aspoň podľa jeho fejsbúčku
https://www.facebook.com/PeterSagan/
tak dúfajme, že je zdravotne v poriadku a dostane sa do formy, aspoň takej akú mal minulý rok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

cron