Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Ned 10. Júl 2022 9:47:08

ifčopifčo píše:Trocha ma štve, že sa novinári boja? Petra opýtať , čo si myslí, že je dôvodom straty puncherských schopností. Pýtajú sa ho dokola stále na to isté, ale to podstatné sa neopýtajú. Alebo sa tvária, že sa nič nedeje, Straka s Hačeckým ho včera hľadali v popredí, ja neverím, že si doteraz nevšimli, že na také stúpania už posledné sezóny nemá.


Aj ja ho tam vzdy hladam aj ked predpokladam ze tam asi nebude
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod brco » Ned 10. Júl 2022 14:08:56

Ivanko, novonari vedia, ze Peter je pokial ide o uroven vyjadrovania, ……, no povedzme, ze jazykove schopnosti nepobral …. Cize presne, boja sa opytat cytlivu temu, lebo odpoved by bola katastrofa. Ma proste problem formulovat vetu rozvitu. Tak radsej to ani neskusaju.
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 10. Júl 2022 14:56:03

brco píše: boja sa opytat cytlivu temu,

Ty už máš dosť.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pon 11. Júl 2022 17:31:36

brco píše:Ivanko, novonari vedia, ze Peter je pokial ide o uroven vyjadrovania, ……, no povedzme, ze jazykove schopnosti nepobral …. Cize presne, boja sa opytat cytlivu temu, lebo odpoved by bola katastrofa. Ma proste problem formulovat vetu rozvitu. Tak radsej to ani neskusaju.

A ty to napíš poriadne, rozumne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Uto 12. Júl 2022 0:56:30

ifčopifčo píše:Trocha ma štve, že sa novinári boja? Petra opýtať , čo si myslí, že je dôvodom straty puncherských schopností. Pýtajú sa ho dokola stále na to isté, ale to podstatné sa neopýtajú. Alebo sa tvária, že sa nič nedeje, Straka s Hačeckým ho včera hľadali v popredí, ja neverím, že si doteraz nevšimli, že na také stúpania už posledné sezóny nemá.


Brco to síce napísal veľmi negramotne, ale v zásade súhlasím... Čo to je za hlúpu otázku? Ako by si sa ho to vôbec mohol spýtať do očí? Iba čo ho naštveš a už ti nikdy nedá vyjadrenie. Navyše to, že nevie moc ako rozprávať na kameru, je fakt, iba by z toho bol ďalší skvost pre youtube kompilácie. Chalan mal dva silné Covidy, xy iných chorôb, všetko za cca 400 dní. To zanechá stopy. Proste aj naňho prišlo obdobie kariéry kedy ho trápia zdravotné problémy. Inak neviem o akej strste puncherských schopností vravíš... Veľa z vás často spomína rok 2018 a ten pád na Tour že odvtedy nevie jazdiť v kopcoch ako predtým... ??? 2019: kopcovitá etapa Tour a víťazstvo v šprinte proti Van Aertovi + klasické úniky v horách a vymetanie prémií + bol najsilnejší na kopcoch na okruhu MS v Yorkshiry. 2020: Tá etapa Gira čo vyhral bol jeden z jeho Top puncherských výkonov vôbec... 2021: Už po prvom Covide, ešte nie v tip top forme, vyhral polohorskú etapu Romandie zo špurtu 30člennej skupiny... Tento rok je jednoducho veľmi smolný na tie tri choroby po sebe čo mal začiatkom roka. Ale aj tak, v etapke do Calais nemal problém preliezť ten posledný kopec v prvej štvrtine balíka... Tak sa ťa teda opýtam znova, načo by bola taká otázka a načo ňou vlastne narážaš?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Uto 12. Júl 2022 8:11:57

pmts píše:
ifčopifčo píše:Trocha ma štve, že sa novinári boja? Petra opýtať , čo si myslí, že je dôvodom straty puncherských schopností. Pýtajú sa ho dokola stále na to isté, ale to podstatné sa neopýtajú. Alebo sa tvária, že sa nič nedeje, Straka s Hačeckým ho včera hľadali v popredí, ja neverím, že si doteraz nevšimli, že na také stúpania už posledné sezóny nemá.


Brco to síce napísal veľmi negramotne, ale v zásade súhlasím... Čo to je za hlúpu otázku? Ako by si sa ho to vôbec mohol spýtať do očí? Iba čo ho naštveš a už ti nikdy nedá vyjadrenie. Navyše to, že nevie moc ako rozprávať na kameru, je fakt, iba by z toho bol ďalší skvost pre youtube kompilácie. Chalan mal dva silné Covidy, xy iných chorôb, všetko za cca 400 dní. To zanechá stopy. Proste aj naňho prišlo obdobie kariéry kedy ho trápia zdravotné problémy. Inak neviem o akej strste puncherských schopností vravíš... Veľa z vás často spomína rok 2018 a ten pád na Tour že odvtedy nevie jazdiť v kopcoch ako predtým... ??? 2019: kopcovitá etapa Tour a víťazstvo v šprinte proti Van Aertovi + klasické úniky v horách a vymetanie prémií + bol najsilnejší na kopcoch na okruhu MS v Yorkshiry. 2020: Tá etapa Gira čo vyhral bol jeden z jeho Top puncherských výkonov vôbec... 2021: Už po prvom Covide, ešte nie v tip top forme, vyhral polohorskú etapu Romandie zo špurtu 30člennej skupiny... Tento rok je jednoducho veľmi smolný na tie tri choroby po sebe čo mal začiatkom roka. Ale aj tak, v etapke do Calais nemal problém preliezť ten posledný kopec v prvej štvrtine balíka... Tak sa ťa teda opýtam znova, načo by bola taká otázka a načo ňou vlastne narážaš?

Dajako si sa stratil v pojmoch a nepochopil si kontext. ;) Vravime o puncherskom vykone v strmych kratkych cielovych stupaniach. A ten sme nevideli uz minimalne 3 sezony. Azda nechces porovnavat kopcovite etapy s rovinatym dojazdom, tie uz dokazu prejst aj Philipsen, Poppel alebo Pasqualon, ale nie su to puncheri. Ani na Gire to nebol punchersky vykon, ani na TdF 2019, dokonca ani na MS v Harrogate - to boli ukazky sily a odolnosti. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Júl 2022 9:52:10

@pmts nemyslím si, žeby ho to rozčúlilo, keby bola otázka položená rozumne. Čo Sagana rozčuľuje, tak sú to dokola tie isté otázky a Saganové vyjadrenia? Nie, je nie je to rétor, ale častokrát dokáže vtipne a v skratke odpovedať aj na tie hlúpe otázky.
To, že po tom páde to už lezecky nie je Sagan aký býval predtým je môj názor na základe faktov a sledovania pretekov. Máš iný, OK. Podľa mňa je to súbeh pádu a prekonaných covidov. Tirreno 2017 5. etapa, v tom istom roku Poľsko 3. etapa ..... také niečo sme od neho už nevideli a ani neuvidíme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Uto 12. Júl 2022 10:04:25

pmts píše:
ifčopifčo píše:Trocha ma štve, že sa novinári boja? Petra opýtať , čo si myslí, že je dôvodom straty puncherských schopností. Pýtajú sa ho dokola stále na to isté, ale to podstatné sa neopýtajú. Alebo sa tvária, že sa nič nedeje, Straka s Hačeckým ho včera hľadali v popredí, ja neverím, že si doteraz nevšimli, že na také stúpania už posledné sezóny nemá.


Brco to síce napísal veľmi negramotne, ale v zásade súhlasím... Čo to je za hlúpu otázku? Ako by si sa ho to vôbec mohol spýtať do očí? Iba čo ho naštveš a už ti nikdy nedá vyjadrenie. Navyše to, že nevie moc ako rozprávať na kameru, je fakt, iba by z toho bol ďalší skvost pre youtube kompilácie. Chalan mal dva silné Covidy, xy iných chorôb, všetko za cca 400 dní. To zanechá stopy. Proste aj naňho prišlo obdobie kariéry kedy ho trápia zdravotné problémy. Inak neviem o akej strste puncherských schopností vravíš... Veľa z vás často spomína rok 2018 a ten pád na Tour že odvtedy nevie jazdiť v kopcoch ako predtým... ??? 2019: kopcovitá etapa Tour a víťazstvo v šprinte proti Van Aertovi + klasické úniky v horách a vymetanie prémií + bol najsilnejší na kopcoch na okruhu MS v Yorkshiry. 2020: Tá etapa Gira čo vyhral bol jeden z jeho Top puncherských výkonov vôbec... 2021: Už po prvom Covide, ešte nie v tip top forme, vyhral polohorskú etapu Romandie zo špurtu 30člennej skupiny... Tento rok je jednoducho veľmi smolný na tie tri choroby po sebe čo mal začiatkom roka. Ale aj tak, v etapke do Calais nemal problém preliezť ten posledný kopec v prvej štvrtine balíka... Tak sa ťa teda opýtam znova, načo by bola taká otázka a načo ňou vlastne narážaš?

Ale Brco, to tiež nevie poriadne napísať, ale lahšie je s kritizovat Saganove vyjadrovanie aspon dakedy pobaví v rozhovore. Ja by som napr nedávala rozhovor pre sporzu momentálne, Brečka aj ked je dobrý redaktor, mám ho celkom rada, tak na draft prečo sa ho pýtal, nemyslím že počas TDF, má jazdec na to čas. A Yorkshir bolo v roku 2019, nie v roku 2020.
@zakliata panna Giro 2020 bolo aj o puncherskom výkone troška, nielen ukazka sily a odolnosti.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Uto 12. Júl 2022 12:56:07

Novinari hlavne nemaju radi Sagana a ako dokaz mi sluzi hlasovanie v anketach sportovec roka a to v sezonach ked Peter prekonaval historicke vysledky v cyklistike... Takze asi sa nikomu nechce ist do hlbsich otazok. Na druhu stranu co uz pozorujem posledny rok, tak Peter je v rozhovoroch o dost milsi a usmievavo odpoveda aj na fakt dementne otazky :D Takze mohol by niekto nabrat odvahu a popytat sa ho na celkovy stav formy za posledne roky.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Uto 12. Júl 2022 13:26:14

Taketo typy otazok podla mna nepatria pri poetapovych minirozhovoroch…skor si to viem predstavit na nejakom posezonnom velkom interview pocas uhorkovej sezony
A co sa Peta tyka tak ja beriem ako uspech ze peto ci valach vobec rozpravaju s breckom lebo vieme ze s niektorymi redaktormi by asi neprehodili ani slovo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Str 13. Júl 2022 11:57:04

zakliata.panna píše:
pmts píše:
ifčopifčo píše:Trocha ma štve, že sa novinári boja? Petra opýtať , čo si myslí, že je dôvodom straty puncherských schopností. Pýtajú sa ho dokola stále na to isté, ale to podstatné sa neopýtajú. Alebo sa tvária, že sa nič nedeje, Straka s Hačeckým ho včera hľadali v popredí, ja neverím, že si doteraz nevšimli, že na také stúpania už posledné sezóny nemá.


Brco to síce napísal veľmi negramotne, ale v zásade súhlasím... Čo to je za hlúpu otázku? Ako by si sa ho to vôbec mohol spýtať do očí? Iba čo ho naštveš a už ti nikdy nedá vyjadrenie. Navyše to, že nevie moc ako rozprávať na kameru, je fakt, iba by z toho bol ďalší skvost pre youtube kompilácie. Chalan mal dva silné Covidy, xy iných chorôb, všetko za cca 400 dní. To zanechá stopy. Proste aj naňho prišlo obdobie kariéry kedy ho trápia zdravotné problémy. Inak neviem o akej strste puncherských schopností vravíš... Veľa z vás často spomína rok 2018 a ten pád na Tour že odvtedy nevie jazdiť v kopcoch ako predtým... ??? 2019: kopcovitá etapa Tour a víťazstvo v šprinte proti Van Aertovi + klasické úniky v horách a vymetanie prémií + bol najsilnejší na kopcoch na okruhu MS v Yorkshiry. 2020: Tá etapa Gira čo vyhral bol jeden z jeho Top puncherských výkonov vôbec... 2021: Už po prvom Covide, ešte nie v tip top forme, vyhral polohorskú etapu Romandie zo špurtu 30člennej skupiny... Tento rok je jednoducho veľmi smolný na tie tri choroby po sebe čo mal začiatkom roka. Ale aj tak, v etapke do Calais nemal problém preliezť ten posledný kopec v prvej štvrtine balíka... Tak sa ťa teda opýtam znova, načo by bola taká otázka a načo ňou vlastne narážaš?

Dajako si sa stratil v pojmoch a nepochopil si kontext. ;) Vravime o puncherskom vykone v strmych kratkych cielovych stupaniach. A ten sme nevideli uz minimalne 3 sezony. Azda nechces porovnavat kopcovite etapy s rovinatym dojazdom, tie uz dokazu prejst aj Philipsen, Poppel alebo Pasqualon, ale nie su to puncheri. Ani na Gire to nebol punchersky vykon, ani na TdF 2019, dokonca ani na MS v Harrogate - to boli ukazky sily a odolnosti. ;)


No asi nie :) Ifčo povedal puncherské schopnosti. To je jednoducho schopnosť dobre pretekať na prudkých krátkych kopcoch, to je presne to čo ukázal v Yorkshiry v roku 2019, na Gire v roku 2020 (aj podła tvojej logiky... bol tam ťažký dojazd v ktorom ho porazil len Ulissi), ako na Gire 2021 (Van Der Hoornova etapa)... Kopcovité etapy s rovinatým dojazdom sú výsledkom odolnosti, môže byť, ale potrebuješ krátkodobý ostrý výkon v kopci, aby si sa v balíku udržal. A ukáž mi niekde presne zadefinové čo je puncher :)... Je to jednoducho cyklista s kickom v kopci, ktorý vie na tom krátkom kopci spraviť výkon... A keď skupina vrchárov nastupuje na poslednom kopci v Romandii a Sagan sa tam udrží, tak sa dá hovoriť aj o puncherskom výkone.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Str 13. Júl 2022 12:02:39

ifčopifčo píše:@pmts nemyslím si, žeby ho to rozčúlilo, keby bola otázka položená rozumne. Čo Sagana rozčuľuje, tak sú to dokola tie isté otázky a Saganové vyjadrenia? Nie, je nie je to rétor, ale častokrát dokáže vtipne a v skratke odpovedať aj na tie hlúpe otázky.
To, že po tom páde to už lezecky nie je Sagan aký býval predtým je môj názor na základe faktov a sledovania pretekov. Máš iný, OK. Podľa mňa je to súbeh pádu a prekonaných covidov. Tirreno 2017 5. etapa, v tom istom roku Poľsko 3. etapa ..... také niečo sme od neho už nevideli a ani neuvidíme.


Tak áno, vtipné to často je, ale na úkor novinárov a nakoniec z toho zvíde skôr Sagan ako sedlák nie :) ? Hoci sa divák pousmeje. V 2017 bol ale na svojom kariérnom peaku, takže je možné, že to už nezvládne nikdy také výkony, veď to je bežné, že proste cyklista má nejaké tie životné sezóny. A dobre, beriem názor s pádom 2018, ale jednoducho si myslím, že ten pád je výrazne preceňovaný :) . Keby potom nešiel celú Vueltu, tak to nemá žiadny dopad na nič si trúfam povedať, možno tá Vuelta bola hlúposť ale tak čo už... V 2019 to bol zas starý dobrý Sagan, iba čo na jar pred klasikami tam bola viróza. TdF, Švajčiarsko aj MS boli opäť ako v rokoch predtým...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 13. Júl 2022 12:08:48

pmts píše:
ifčopifčo píše:@pmts nemyslím si, žeby ho to rozčúlilo, keby bola otázka položená rozumne. Čo Sagana rozčuľuje, tak sú to dokola tie isté otázky a Saganové vyjadrenia? Nie, je nie je to rétor, ale častokrát dokáže vtipne a v skratke odpovedať aj na tie hlúpe otázky.
To, že po tom páde to už lezecky nie je Sagan aký býval predtým je môj názor na základe faktov a sledovania pretekov. Máš iný, OK. Podľa mňa je to súbeh pádu a prekonaných covidov. Tirreno 2017 5. etapa, v tom istom roku Poľsko 3. etapa ..... také niečo sme od neho už nevideli a ani neuvidíme.


Tak áno, vtipné to často je, ale na úkor novinárov a nakoniec z toho zvíde skôr Sagan ako sedlák nie :) ? Hoci sa divák pousmeje. V 2017 bol ale na svojom kariérnom peaku, takže je možné, že to už nezvládne nikdy také výkony, veď to je bežné, že proste cyklista má nejaké tie životné sezóny. A dobre, beriem názor s pádom 2018, ale jednoducho si myslím, že ten pád je výrazne preceňovaný :) . Keby potom nešiel celú Vueltu, tak to nemá žiadny dopad na nič si trúfam povedať, možno tá Vuelta bola hlúposť ale tak čo už... V 2019 to bol zas starý dobrý Sagan, iba čo na jar pred klasikami tam bola viróza. TdF, Švajčiarsko aj MS boli opäť ako v rokoch predtým...

Osobne si myslím, že jeho peak bol v 2015 a 2016. V 2015 oneman show na TDF žiaľ bez etapy a v 2016 to bola fantastická sezóna. V 2017 mal smolné MSR kde bol silný ako prasa a potom smolné RVV kde ostalo veľa otáznikov či by chytili Gilberta. No a P-R bola zase smola na defekty a ešte aj cítil následky RVV pádu. Pre mňa osobne bol jeho 2016 čistá fantázia a som rád, že som mal čas sledovať všetky jeho preteky lebo sa na to krásne spomína
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod pmts » Str 13. Júl 2022 12:26:36

Gaučový profesionál píše:
pmts píše:
ifčopifčo píše:@pmts nemyslím si, žeby ho to rozčúlilo, keby bola otázka položená rozumne. Čo Sagana rozčuľuje, tak sú to dokola tie isté otázky a Saganové vyjadrenia? Nie, je nie je to rétor, ale častokrát dokáže vtipne a v skratke odpovedať aj na tie hlúpe otázky.
To, že po tom páde to už lezecky nie je Sagan aký býval predtým je môj názor na základe faktov a sledovania pretekov. Máš iný, OK. Podľa mňa je to súbeh pádu a prekonaných covidov. Tirreno 2017 5. etapa, v tom istom roku Poľsko 3. etapa ..... také niečo sme od neho už nevideli a ani neuvidíme.


Tak áno, vtipné to často je, ale na úkor novinárov a nakoniec z toho zvíde skôr Sagan ako sedlák nie :) ? Hoci sa divák pousmeje. V 2017 bol ale na svojom kariérnom peaku, takže je možné, že to už nezvládne nikdy také výkony, veď to je bežné, že proste cyklista má nejaké tie životné sezóny. A dobre, beriem názor s pádom 2018, ale jednoducho si myslím, že ten pád je výrazne preceňovaný :) . Keby potom nešiel celú Vueltu, tak to nemá žiadny dopad na nič si trúfam povedať, možno tá Vuelta bola hlúposť ale tak čo už... V 2019 to bol zas starý dobrý Sagan, iba čo na jar pred klasikami tam bola viróza. TdF, Švajčiarsko aj MS boli opäť ako v rokoch predtým...

Osobne si myslím, že jeho peak bol v 2015 a 2016. V 2015 oneman show na TDF žiaľ bez etapy a v 2016 to bola fantastická sezóna. V 2017 mal smolné MSR kde bol silný ako prasa a potom smolné RVV kde ostalo veľa otáznikov či by chytili Gilberta. No a P-R bola zase smola na defekty a ešte aj cítil následky RVV pádu. Pre mňa osobne bol jeho 2016 čistá fantázia a som rád, že som mal čas sledovať všetky jeho preteky lebo sa na to krásne spomína


Áno súhlasím, Kalifornia 2015-Bergen 2017 bol ako vínko :D . V 2016 všetko vyšlo, v 2017 veľa vecí naopak nevyšlo včetne Tour a monumentov, ale silný bol v oboch ročníkoch veľmi.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Str 13. Júl 2022 12:33:18

ja by som uplne kludne peak potiahol az do nestastnej etapy na TdF 2018. v 2017 to bol Sagan rovnako silny ako v 2016 a ani nechcem pomysliet nato o co vsetko ho pripravili vylucenim na TdF. ruku dam do ohna ze minimalne 3 etapy by vyhral s tou formou, ak nie 4:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 13. Júl 2022 13:28:07

simko píše:ja by som uplne kludne peak potiahol az do nestastnej etapy na TdF 2018. v 2017 to bol Sagan rovnako silny ako v 2016 a ani nechcem pomysliet nato o co vsetko ho pripravili vylucenim na TdF. ruku dam do ohna ze minimalne 3 etapy by vyhral s tou formou, ak nie 4:)

TDF 2017 by určite bral minimálne 4, tie ktoré vzal Matthews + ešte niečo.
Ale hej, ten tvoj peak znie lepšie
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Júl 2022 22:07:02

Takže Peter má do konca sezóny v pláne už iba 5 pretekov, Hamburg, Bretagne, dve Kanady a MS. Medzi tým si skočí na párty na e-bikoch a na sústredenie do Utahu, som skutočne zvedavý či pôjde s formou aspoň trochu hore oproti Tour, pretože ak by sa nezlepšil, bol by na 4 pretekoch z piatich iba štatistom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Str 10. Aug 2022 20:33:31

Tak Peter sa už v Utahu pripravuje na zvyšok sezóny, s rodinou :lol: IMHO Peter si už tieto posledné sezóny v profi peletóne už iba užíva a na nejaké veľké úspechy o ktorých tu my snívame už pravdepodobne rezignoval. No, možno nejaká etapka ;) Alebo sa mýlim a príde z Utahu ako vymenený 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 11. Aug 2022 11:57:38

Je to jeho život, môže si s ním robiť čo chce. Ale ako fanúšikovi cyklistiky mi je z toho smutno... :(
Posledné roky kariéry veľkých hviezd by takto nemali vyzerať. Spomeňme si na Fabiana Cancellaru, ktorý sa lúčil olympijským zlatom v časovke. Alebo na Alberta Contadora, ktorý do poslednej chvíle naháňal ďalšie víťazstvo na Grand Tour. Hoci sa mu to nepodarilo, no vyhral aspoň na ikonickom Anglíru. Tom Boonen končil veľmi smutný, lebo sa mu v posledných dňoch kariéry nepodarilo vyhrať jeden z jeho obľúbených kockových monumentov. Ale predviedol veľkú chuť a snahu. Philippe Gilbert v oveľa staršom veku, ako má teraz Sagan, vyhral Ronde a Roubaix (a naháňal tiež piaty monument). Alebo sa stačí pozrieť na ďalšie hviezdy, ktorých kariéra sa pomaly chýli ku koncu. Mark Cavendish a Alexander Kristoff ukazujú neuveriteľnú dravosť a túžbu po víťazstvách...
Hoci by Sagan nevyhrával vôbec nič, ani pol slova by som nepovedal, keby u neho vidím aspoň snahu a chuť vyhrávať. :!: Ale ja tam tú túžbu po víťazstvách u neho nevidím už asi tri roky... :(
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Štv 11. Aug 2022 14:25:40

@Za Slušný Svet
Jasne za tie 3 roky nič nevyhral. Takýto vyplakavaci názor, by si mohol napísať keby vôbec nevyhral nič, vôbec nič . Aj tento rok ma víťazstvo. Ale pre niektorých asi nič neznamená. Aj minulý rok mal víťazstva . Boonen tiež nevyhraval ku koncu kariéry keď už tu tak porovnávaš, porovnávate s ifcom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

cron