Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Štv 11. Aug 2022 18:41:29

elviska píše:@Za Slušný Svet
Jasne za tie 3 roky nič nevyhral. Takýto vyplakavaci názor, by si mohol napísať keby vôbec nevyhral nič, vôbec nič . Aj tento rok ma víťazstvo. Ale pre niektorých asi nič neznamená. Aj minulý rok mal víťazstva . Boonen tiež nevyhraval ku koncu kariéry keď už tu tak porovnávaš, porovnávate s ifcom.


Nikto netvrdí, že nič nevyhral a ani už nič nevyhrá elviska, držíme mu palce. Ale nechaj nás "poplakať" či si zafrflať, nemusíš nás stále upozorňovať a komentovať, nám je jednoducho smutno, že Peter išiel výkonnosťou tak výrazne dole. Ono ako mladého ho naháňali ako zdutú kozu, tak asi na starosť chce mať pohodičku, ja to chápem, ale môžem byť z toho smutný. Je to jeho chyba ;) , príliš nás namlsal v jeho top sezónach a na horšie sa jednoducho ťažšie zvyká.
Uvidíme s akou formou príde do Hamburgu a hlavne do Bretagne a potom do Kanady. Ak sa však výrazne nezlepší vzhľadom k tomu čo predvádzal na Tour tak to bude trápenie, o MS ani nehovoriac. Pred Tour trénoval v Utahu s Ossom, teraz z rodinou, jazdí na MTB, ale žeby sa to nejako prejavovalo v jeho výkonoch, vo výbušnosti v stúpaniach, tak to príliš nebolo vidieť. Zrejme ho tie prekonané kovidy limitujú, to, či dáva do toho všetko ako za starých časov vie len on a je to len jeho vec, prípadne vec jeho tímu.
Ja inak nič neporovnávam, pretože si myslím, že sa to nedá. Kariéra každého cyklistu je špecifická a nedá sa to podľa mňa porovnávať.
Trebárs Spartakus si väčšinu kariéry išiel svoje, sústredil sa na časovky, na jarné klasiky, inak počas sezóny sa nešiel nejako roztrhať, po Tour sa už zväčša pripravoval na MS a Vueltu chodil vyslovene tréningovo.
Gilbert mal zase pár hluchých sezón keď bol dosť nevýrazný, ale páčilo sa mi ako na "staré kolená" prijal výzvu u Podlahárov a za malý peniaz išiel za výsledkami a podarilo sa mu to.
Tommeke tiež za ostatných 5 sezón nevyhral nič veľké, nejaké etapky, menšie klasiky, ale posledné veľké víťazstvo bolo Roubaix ako u Petra, akurát Peter ho dal ako 28 ročný a Tommeke ako 32 ročný.
Takže čo porovnávať?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Štv 11. Aug 2022 20:36:10

@ifcopifco
Tak ďalej len porovnávajte, a ...
Ja tiež vidím ze nemá také výkony ako kedysi , ale nezdá sa mi žeby nebojoval ako to píšeš ty a najmä Za Slušný Svet. Inak by nevyhral nič a nepretekal by vôbec tento rok . Neporovnavas,, ale ty si s tým začal. Minulý rok vyhral viackrát, aj keď minulý rok nevyhral etapu na Okolo Slovenska, ale bojoval o celkové poradie, vyhral na Gire atď . Aj tu som čítala, keď dakto napísal ze tento rok nič nevyhrá, asi len majstrovstvá Slovenska, ale vyhral vo Švajčiarsku, kde porazil aj Kristoffa ktorého spomína Za Slušný Svet. A ešte koniec sezóny nie je. Mne je tiež troska smutno ze nevyhrava často ale taky je sport, že nie vždy to ide , ale viacej smutnejšia som najmä z Vás keď to už mám tak napísať.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Štv 11. Aug 2022 20:51:03

zuzana, seriozne zacni nieco so svojou chorobnou posadnutostou nieco robit lebo ti to moze v realnom zivote sposobit dost neprijemnosti, ked ju budes dalej rozvijat takymto tempom...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 12. Aug 2022 8:50:40

konyk87 píše:zuzana, seriozne zacni nieco so svojou chorobnou posadnutostou nieco robit lebo ti to moze v realnom zivote sposobit dost neprijemnosti, ked ju budes dalej rozvijat takymto tempom...

Čo tu splietaš nejakú Zuzanu. Ale ked už spomínáš tu chorobnú posadnutosť, robíte to aj Vy, len opačne. Porovnávačky, atd. A človek má najma svoje problémy, nie problémy čo sa týka cyklistiky, ale zhoršiť náladu to tiež vie, ked človek prečíta podaktoré komenty, aj preto tu nechodím už často, len raz za čas. A nemala som sem zavitat asi ani včera ani dneska.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 12. Aug 2022 8:54:33

Myslím si, že TE mu mali dať úplne iný platový systém a možno by sa snažil viac. Mal mať šialené bonusy za veľké víťazstvá a možno by bola motivácia inde. Takto ju už veľmi nemá, stále top 3 najvyšší plat v pelotone, nádherné palmares, načo by sa ešte išiel zodrať? Sám niekoľko krát povedal, že ho cesta nebaví takže mi je jasné, že primárnym motivátorom sú peniaze. On je rád, že Sagan charita dala prácu svojim kamošom a bratovi.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Ned 14. Aug 2022 9:35:21

Gaučový profesionál píše:Myslím si, že TE mu mali dať úplne iný platový systém a možno by sa snažil viac. Mal mať šialené bonusy za veľké víťazstvá a možno by bola motivácia inde. Takto ju už veľmi nemá, stále top 3 najvyšší plat v pelotone, nádherné palmares, načo by sa ešte išiel zodrať? Sám niekoľko krát povedal, že ho cesta nebaví takže mi je jasné, že primárnym motivátorom sú peniaze. On je rád, že Sagan charita dala prácu svojim kamošom a bratovi.

Samozrejme po dalšie len plat, peniaze riešiť. :roll: A odkial máš že motivátorom sú peniaze? Aj séf TE, spomínal že bude zarábat menej jak v Bore, ale ludia samozrejme musia všetko riešiť, kritizovať. Možno ho dakedy nebaví cestná cyklistika, ale nehovorí to často skor podaktorí ludia po internete. Aj v denniku šport bolo spomenute, že skor okolo 3 milionov zarába a ostatné sú sponzoring, poprípade plat pre ostatných. Ale nazvať to charitou je....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 14. Aug 2022 11:17:12

elviska píše:Samozrejme po dalšie len plat, peniaze riešiť. :roll: A odkial máš že motivátorom sú peniaze? Aj séf TE, spomínal že bude zarábat menej jak v Bore, ale ludia samozrejme musia všetko riešiť, kritizovať. Možno ho dakedy nebaví cestná cyklistika, ale nehovorí to často skor podaktorí ludia po internete. Aj v denniku šport bolo spomenute, že skor okolo 3 milionov zarába a ostatné sú sponzoring, poprípade plat pre ostatných. Ale nazvať to charitou je....


Len plat? Nielen plat, ale aj plat a peniaze nie sú "motivátorom"? Pre väčšinu ľudí áno, najmä, keď ich práca nebaví. Zarába menej? No to je dosť logické, keďže je v chudobnejšom tíme a nemá prečo zarábať viac ani vzhľadom na výkony (neriešim, či je to covidom). "Možno ho dakedy nebaví cestná cyklistika" - tak to je trochu problém, pretože je v tíme ktorý jazdí cestnú cyklistiku a ak ho to už až tak nebaví (je jedno, či to hovorí často alebo menej často) tak práve peniaze by mohli byť motiváciou. Musíme všetko riešiť a kritizovať? A prečo nie, na to je toto fórum a pokiaľ niekto Petra vyslovene neuráža, tak prečo nekritizovať? Či tu máme ako na fejsbúčku posielať Petrovi srdiečka a nadšene ochkať?
Zopakujem, je to len jeho vec kde preteká, koho si do tímu privedie, koho podporuje, to ale neznamená, že sa k tomu nikto nemôže vyjadriť. Je jeho vec, či dá prednosť podpore priateľom a rodine pred kariérou a výsledkami, ale opäť, snáď sa k tomu môžeme v slušnosti vyjadriť, alebo nemôžeme, pretože to uráža tvoje city k Petrovi?
Vedenie tímu je zdá sa zatiaľ v pohode, aký rozdiel oproti Olegovi, pretože Peter ešte stále priťahuje ľudí a pozornosť ako v podstate jazdiaca legenda. Otázka je, dokedy to takto vydrží a hlavne dokedy ho to bude baviť ak narazil na svoje súčasné limity. Pretože ako Petra poznáme z jeho kníh a vyjadrení, čakať na nejakú etapu kde mu okolnosti umožnia bojovať o víťazstvo ho asi dlho baviť nebude a potom tie peniaze ostanú ako jeden z dôležitých faktorov motivácie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pon 15. Aug 2022 14:07:49

@ifcopifco
S tým fejsbuckom už to preháňas, a nemusia byt žiadne srdiečka ani ochkanie. Ale kritizovať podľa teba, stále je v pohode? Aj keď to píšete slušne Ale dosť často s výsmechom, porovnavackami a mohla by som ďalej menovať rôzne iné veci. A skončí vtedy keď on bude chcieť, nie podľa názorov (akože) aj fanúšikov.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pon 15. Aug 2022 14:11:12

elviska píše:@ifcopifco
S tým fejsbuckom už to preháňas, a nemusia byt žiadne srdiečka ani ochkanie. Ale kritizovať podľa teba, stále je v pohode? Aj keď to píšete slušne Ale dosť často s výsmechom, porovnavackami a mohla by som ďalej menovať rôzne iné veci. A skončí vtedy keď on bude chcieť, nie podľa názorov (akože) aj fanúšikov.

A aj keď TE je najmä cestná cyklistika, majú dovolené aj iné disciplíny.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Aug 2022 15:45:39



Vďaka za odkaz, ja som nesmierne zvedavý či po ďalšej fáze prípravy bude vidieť zlepšenie, pretože ak nie, tak tie slová Uboldiho o tom, že Sagan je fyzicky v poriadku sa nedajú brať vážne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Uto 16. Aug 2022 14:20:12

ifčopifčo píše:


Vďaka za odkaz, ja som nesmierne zvedavý či po ďalšej fáze prípravy bude vidieť zlepšenie, pretože ak nie, tak tie slová Uboldiho o tom, že Sagan je fyzicky v poriadku sa nedajú brať vážne.

Vidíš zase pochybuješ dopredu. Dá sa to brat aj tak, že možno fyzicky je na tom troška lepšie, a nie ako na začiatku sezóny.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 16. Aug 2022 19:11:16

elviska píše:Vidíš zase pochybuješ dopredu. Dá sa to brat aj tak, že možno fyzicky je na tom troška lepšie, a nie ako na začiatku sezóny.


Rozumieš po slovensky elviska? Kde si v tom texte našla pochybnosti? Napísal som "ak", vieš čo to slovíčko znamená? Ak nebude vidieť zlepšenie, tak ....

Samozrejme, že je na tom lepšie ako na začiatku sezóny, veď vtedy nedokázal ani dokončiť preteky a odpadával v mierne zvlnenom teréne, nedávno prešiel celú Tour, takže určite je na tom lepšie ako na začiatku sezóny, to nikto nespochybňuje. Ale ak má byť fyzicky na takej istej úrovni ako bol počas 10 rokov kariéry, čo v tom rozhovore Uboldi tvrdí, tak po oddychu a po ďalšom tréningovom sústredení by mal ukázať nejaké zlepšenie oproti forme ktorú ukázal na Tour a ja naopak dúfam, že to tak bude. Pretože AK nie a forma prezentovaná na Tour má byť jeho maximom, tak to smerom k záveru sezóny znamená iba jedno, bude to bez šance na akýkoľvek úspech a Uboldi vedie iba PR rečičky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Uto 16. Aug 2022 20:51:56

inak toto su slova Marosa Hlada
Môže byť Peter Sagan na vrchole ešte aj 5-6 rokov?

Určite áno. Je na Petrovi, ako sa psychicky nastaví. Nastavenie v hlave je kľúčové a nie je to nič jednoduché. Potvrdia to vrcholoví športovci aj trebárs z hokeja či futbalu. Peter je výkonnostne na úrovni najlepších, keby chcel a dal by do toho všetko, podkúriť môže aj Woutovi van Aertovi. On si nastaví, čo je preňho priorita, a na to sa ho ja nepýtam.

Je to starsi rozhovor, no tohtorocny. Neviem co si mam z tohto zobrat. Ze Petrovi sa nechce? Niekedy su vyjadrenia od Valacha, Uboldiho, Hlada... dost zvlastne. Ak by to citali tak by som im povedal ze dakujem za super roky ktore som si vdaka nim uzil, ste velki profici. No ale prave kvoli tym rokom ktore fandim(e) Petrovi by ste mohli byt k fanusikom uprimnejsi.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 17. Aug 2022 20:22:33

ifčopifčo píše:
elviska píše:Vidíš zase pochybuješ dopredu. Dá sa to brat aj tak, že možno fyzicky je na tom troška lepšie, a nie ako na začiatku sezóny.


Rozumieš po slovensky elviska? Kde si v tom texte našla pochybnosti? Napísal som "ak", vieš čo to slovíčko znamená? Ak nebude vidieť zlepšenie, tak ....

Samozrejme, že je na tom lepšie ako na začiatku sezóny, veď vtedy nedokázal ani dokončiť preteky a odpadával v mierne zvlnenom teréne, nedávno prešiel celú Tour, takže určite je na tom lepšie ako na začiatku sezóny, to nikto nespochybňuje. Ale ak má byť fyzicky na takej istej úrovni ako bol počas 10 rokov kariéry, čo v tom rozhovore Uboldi tvrdí, tak po oddychu a po ďalšom tréningovom sústredení by mal ukázať nejaké zlepšenie oproti forme ktorú ukázal na Tour a ja naopak dúfam, že to tak bude. Pretože AK nie a forma prezentovaná na Tour má byť jeho maximom, tak to smerom k záveru sezóny znamená iba jedno, bude to bez šance na akýkoľvek úspech a Uboldi vedie iba PR rečičky.

Ano neboj rozumiem po slovensky, a pochybnosť je aj to čo si napísal a spomenul len fyzickú výkonnosť, lebo v tom rozhovore sa spomína aj niečo iné, nielen to. Vy tiež spomínate co je Vám vhodne, minule ma jeden tu hneď za to zvozil, že zverejňujem to čo len ja chcem, robíte to isté. Zverejnujete to čo sám Vám nepáči najmä. A tiež to chcete po svojom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 17. Aug 2022 20:31:24

hujhe píše:inak toto su slova Marosa Hlada
Môže byť Peter Sagan na vrchole ešte aj 5-6 rokov?

Určite áno. Je na Petrovi, ako sa psychicky nastaví. Nastavenie v hlave je kľúčové a nie je to nič jednoduché. Potvrdia to vrcholoví športovci aj trebárs z hokeja či futbalu. Peter je výkonnostne na úrovni najlepších, keby chcel a dal by do toho všetko, podkúriť môže aj Woutovi van Aertovi. On si nastaví, čo je preňho priorita, a na to sa ho ja nepýtam.

Je to starsi rozhovor, no tohtorocny. Neviem co si mam z tohto zobrat. Ze Petrovi sa nechce? Niekedy su vyjadrenia od Valacha, Uboldiho, Hlada... dost zvlastne. Ak by to citali tak by som im povedal ze dakujem za super roky ktore som si vdaka nim uzil, ste velki profici. No ale prave kvoli tym rokom ktore fandim(e) Petrovi by ste mohli byt k fanusikom uprimnejsi.

Tak neber všetko v médiách úplne ako pravdivé, ja verím najmä to čo počujem priamo z telky od nich už, a nie to co je popísané. A Hlad tiež spomenul niečo počas TDF a bol to odkaz k fanúšikom ale to bolo priamo do telky povedané . A asi čo zdieľas je dennik N, tak ešte viacej...
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod eres » Pia 19. Aug 2022 13:26:22

elviska píše:A asi čo zdieľas je dennik N, tak ešte viacej...


Takto to máš jednoducho nastavené? Keby to bolo v hlavných správach, tak je to OK?
Pretože sa veľmi mýliš - to, čo zdieľal hujhe nie denníkN, SME, Šport či Aktuality, ale slová Maroša Hlada, celokariérneho Saganovho súputníka z cca polovičky minulého mesiaca.

Vieš ako funguje normálna novinárčina, ako vznikajú rozhovory, čo je to autorizácia?
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 19. Aug 2022 16:51:24

eres píše:
elviska píše:A asi čo zdieľas je dennik N, tak ešte viacej...


Takto to máš jednoducho nastavené? Keby to bolo v hlavných správach, tak je to OK?
Pretože sa veľmi mýliš - to, čo zdieľal hujhe nie denníkN, SME, Šport či Aktuality, ale slová Maroša Hlada, celokariérneho Saganovho súputníka z cca polovičky minulého mesiaca.

Vieš ako funguje normálna novinárčina, ako vznikajú rozhovory, čo je to autorizácia?

Ja nečítam ani hlavne správy, aj tam by mi to vadilo, ale viem aké je aj denník N. Co by asi hneď chcelo od športovca ze prečo sa nevyjadruje k politickým témam ako Ukrajina atď. A viem ze ten rozhovor bol s Hladom v denníku N minulý mesiac , ale spomínal tiež aj iné veci, hneď aj v titulku. Normálna novinárcina? Skôr jednostranna novinárcina. A tak ako som napisala hore vyberáte to čo Vás zaujme a potom špekulujete okolo toho . Takže nielen ja zverejňujem to čo len ja chcem, teda už ani nezvernujem tu nič,
žiadne linky alebo popis z článkov, rozhovorov. Naposledy asi v máji alebo v júni. A novinári, média ma sklamali po športovej stránke už dlhodobo ale už aj iné témy.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 19. Aug 2022 20:52:24

elviska píše:Ja nečítam ani hlavne správy, aj tam by mi to vadilo, ale viem aké je aj denník N. Co by asi hneď chcelo od športovca ze prečo sa nevyjadruje k politickým témam ako Ukrajina atď. A viem ze ten rozhovor bol s Hladom v denníku N minulý mesiac , ale spomínal tiež aj iné veci, hneď aj v titulku. Normálna novinárcina? Skôr jednostranna novinárcina. A tak ako som napisala hore vyberáte to čo Vás zaujme a potom špekulujete okolo toho . Takže nielen ja zverejňujem to čo len ja chcem, teda už ani nezvernujem tu nič,
žiadne linky alebo popis z článkov, rozhovorov. Naposledy asi v máji alebo v júni. A novinári, média ma sklamali po športovej stránke už dlhodobo ale už aj iné témy.

Čo je to jednostranná novinárčina? Čo bolo na tom rozhovore jednostranné? Samozrejme, že si vyberáme, čo nás zaujme a okolo toho špekulujeme, máme si vybrať čo nás nezaujíma? Čo keby si to nechala na nás, čo si vyberieme a o čom sa bavíme a necítila potrebu nás stále poučovať a kritizovať?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 20. Aug 2022 18:11:03

ifčopifčo píše:
elviska píše:Ja nečítam ani hlavne správy, aj tam by mi to vadilo, ale viem aké je aj denník N. Co by asi hneď chcelo od športovca ze prečo sa nevyjadruje k politickým témam ako Ukrajina atď. A viem ze ten rozhovor bol s Hladom v denníku N minulý mesiac , ale spomínal tiež aj iné veci, hneď aj v titulku. Normálna novinárcina? Skôr jednostranna novinárcina. A tak ako som napisala hore vyberáte to čo Vás zaujme a potom špekulujete okolo toho . Takže nielen ja zverejňujem to čo len ja chcem, teda už ani nezvernujem tu nič,
žiadne linky alebo popis z článkov, rozhovorov. Naposledy asi v máji alebo v júni. A novinári, média ma sklamali po športovej stránke už dlhodobo ale už aj iné témy.

Čo je to jednostranná novinárčina? Čo bolo na tom rozhovore jednostranné? Samozrejme, že si vyberáme, čo nás zaujme a okolo toho špekulujeme, máme si vybrať čo nás nezaujíma? Čo keby si to nechala na nás, čo si vyberieme a o čom sa bavíme a necítila potrebu nás stále poučovať a kritizovať?

Napr uvediem dennik N, podla toho jak píšu, tak asi aj podla toho chcú aby sa športovec vyjadril ako napr tema Ukrajina. Ale nie všetci športovci maju za potreby riešiť verejne politiku a tému vojny. Možno na tom rozhovore nebolo nič jednostranné ale na inom rozhovore už bolo. Vy ma tiež poučujete a kritizujete.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia

cron