Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Uto 04. Júl 2023 11:39:04

Stale si myslim ze za jeho pozvolnym poklesom je hlavne ten pad a potom viacnasobny Covid. Je to celkom loteria. Prekonas aj viackrat a nemusi ti byt nic a staci raz a mas nasledky od vymyslu sveta od pluc, srdca, problemy s imunitou atd. Kolko Peter pije to by som nerad spekuloval faktom je ze tie dva medializovane excesy v Monaku treba jasne odsudit to je daleko cez ciaru. Peter podla mna nie je v pohode od rozvodu. Pride mi posledne roky trosku "strateny". Bodaj by nasiel pohodu aj dalej do zivota. Byt v zivote stastny nie je sanozrejmost. Nechcem na tomto mieste hodnotit len mu prajem aby po kariere nasiel pokoj a nedopadol zle.

P.S. Dufam ze ho nebudu vlacit na Vueltu ako maskota to bude mat fakt za trest.

P.S. 2 Trosku si zakonspirujem ale berte s velkou rezervou :D Peto je bez formy lebo sa bude sustredit na MS na ceste a na horakoch a tak na TDF ladi formu. Ale viem tomuto ani sam neverim co pisem :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Júl 2023 12:17:43

@simko
- nikto netvrdí, že Sagan chlastá prvú ligu, aj keď 3 promile, povedzme si, to je už skoro prvá liga, aj keď je to len raz za čas, ako často netušíme, ale také 4 promile a viac, to je už ohrozenie života
- nikto netvrdí, že keby nechlastal, vyhrával by monumenty apod rad zaradom...
- faktor alkoholu dva dni pre pretekmi v prvom a aj v druhom prípade nehrá žiadnu úlohu? To si teda nemyslím pretože viem, čo všetko robí alkohol, najmä v takých vysokých koncentráciách s vnútornými orgánmi ... a ako dlho trvá regenerácia
- všetko je jeho vec, aj keď niekoho ožratý prizabije, sadnúť s 3 promile na nejaké vozidlo, to ani neviem ako by som to nazval.......
- upadá kontinuálne od roku 2018, nemôže byť jedným z faktorom toho úpadku aj mizerná životospráva, popri iných faktoroch ako bol ten pád a prekonané covidy?
- neporovnával by som Petrov pád s Froomovym, Peter spadol, šúchal sa po ceste, potom mimo cesty a o koreň si narazil chrbát a ešte etapu dokončil a aj Tour. Froome narazil do betónovej steny, zlomil si stehennú kosť, lakeť, rebrá, skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti, to sú podľa mňa neporovnateľné pády, aj keď samozrejme aj ten Petrov bol ťažký
- nebola za tým zhoršovaním výkonnosti aj o niečo menšia motivácia? V roku 2018 vyhral Roubaix a z možných monumentov ostala Primevara, ktorú podľa jeho slov môže vyhrať aj bez top formy, v roku 2019 dokončil zelené dresy na Tour a ostal len rekord z MS, čo mu možno nestačilo na to aby bol dostatočne motivovaný na ďalšie trýznenie

Prajem mu do zvyšku kariéry, či už na ceste alebo na biku všetko dobré a hlavne, aby si našiel náplň života po úplnom skončení, to je pre mnohých športovcov krízová situácia a keďže má Peter určité predispozície na nadmerné pitie, nemuselo by to skončiť dobre, nech má radosť so synčeka a držím mu palce nech sa mu darí a vždy mu budem vďačný za tie prekrásne chvíle ktoré som počas jeho kariéry zažil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Uto 04. Júl 2023 13:08:41

@ifcopifco
-ak obcasny alkohol tak velmi vplyva tak nech mi niekto vysvetli toto:
https://www.procyclingstats.com/race/4- ... 23/stage-2
myslim ze ked pojdeme par stran dozadu v tejto sekcii Saganovcov tak tam najdeme nadejne slova ze konecne dobry vykon od Petra v stupavom finisi aky sme uz dlho nevideli a podobne.

-ja neviem ako vyzeral Petov pad, on hovoril ze narazil zadnicou do kamena. ja len viem ze padol do rokliny a museli mu odtial pomahat. Froome mal skarede nasledky, ale opakujem, ak by mal viac svalovej hmoty ten "outcome" by bol trochu iny. nehovorim ze by to hned rozchodil ale na 100% si dovolim tvrdit ze by nemal take pocetne zlomeniny ake mal. to si myslim ze je jasne kazdemu. ved si len treba zobrat ten Petrov pad na Ronde 2017. vrchari by si zlomili klucnu kost pri takom pade. Peto dokoncil preteky a nemal nic zlomene. jednoducho Frooma nemalo pri narazoch co chranit.

- hovoris mizerna zivotosprava. ale tam spada vela veci. ja ked sa pozriem na Petra tak nepripada mi ako clovek s mizernou zivotospravou. a to si myslim ze by hned odhalili aj v T-E a riesili by to.

-podla mna sa nejedna o primarnu motivaciu. ze toto som uz vyhral a uz nemusim. Peter taky nikdy nebol. zalezalo mu na kazdom vitazstve. chcel tvorit rekordy a zapisat sa nezmazatelne do historie. ale ak sa bavime o strate motivacie, ze uz vidi ze nato nema a teda podda sa tomu v hlave tak to pripustam ze mohlo nastat. jednoducho vidi ze po tom vsetkom uz nedrzi krok s najlepsimi. ze cokolvek robil od pripravy na sezonu 2019 tak ho to nevratilo k vykonom z rokov 2015-2018. pripustam ze tym padom mohlo nastat nieco v zmysle. nebudem uz taky striktny v tomto a v tomto aj tak to nema zmysel.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Uto 04. Júl 2023 13:29:46

mna pobavilo, ked vyhlasil, ze sa uz tak netlaci do sprintov, ze sa nepotrebuje zabit, ale zaroven nema problem sadnut ozraty na motorku :lol:

a netreba si klamat - to, aby sa s 3 promile vobec udrzal na nohach, vyzaduje celkom slusny trening. ziadne take, ze prilezitostne pitie... mozno prave to mal valach na mysli, ked hovoril o kvalitnej priprave, po ktorej mal byt na tom sagan velmi dobre :D
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 04. Júl 2023 14:11:05

@simko
To môže byť práve ten rozdiel medzi prvým a štvrtým miestom, nemyslíš? Iste chválili sme ho, po dlhšom čase bojoval v stúpaní v popredí, ale v rovnakom čase prišlo do cieľa 48 cyklistov čo nesvedčí o nejakej väčšej obtiažnosti. Prišla 5. klasikárska etapa a tam vyfučal, skončil za takými "vrchármi" ako trebárs Bol alebo Kooij a to nielen umiestnením, ale aj s časovou stratou, pred ním skončili cyklisti ako Beullens, Renard a cyklisti z konti tímov ako Van Boven či Guegan, čiže cyklisti ktorých profil si musíš nájsť na PCS aby si si o nich niečo zistil. Necelý rok predtým po tých ťažkostiach a zdravotných testoch a etapách ktoré nedokázal dokončiť a kovidoch vyhral vo Švajčiarsku etapu, na Tour mal štyri umiestnenia v top 5 a jedno 6. miest, to je IMHO oproti minulej sezóne jednoducho veľký prepad výkonnosti aby to bolo iba vekom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Uto 04. Júl 2023 14:45:46

Kto ma zaujem moze si to skontrolovat tu https://www.alkoholmetr.cz/

3 promile zbytkoveho alkoholu v krvi o 11:30 po prechlastanej noci znamena:
-11 poldecakov vodky
-8 pollitrakov Plzne
Spicka 4.4 promile.

Na to aby si dokazal s tymto stavom fungovat sposobom ze si vobec schopny udrzat sa na skutri je nutne by pravidelnym ozranom s navyknutym organizmom.
Toto hadam uzna kazdy, ze to nebola prilezitostna chlastacka.

To ze dokazal skoncit 4ty v tej etape na Dunkerque je skor dokazom toho ako je jeho telo na taku alkoholovu zataz navyknute.
Vysledok ako taky nedokazuje nic. Na mladeho Gregoira nemal narok nik. A pokial ma zrak neklame tak vu vysledkoch nikde nevidim WvA, MvdP, Juliana.

Co sa tyka tolko spominaneho roku 2018.
Podla mna sa Peter dokazal sustredit na hlavne ciele.

2019 MSR: pamatate ako sa na konci prilis sustredil na Valverdeho a nechal otvorenu lavu stranu kde mu usli Mohoric a Julian? Na konci tam priletel Peter s najvyssou rychlostou ale uz bolo neskoro.
2019 PR: bol v 4clennom uniku na konci a odisiel na vykon
2019 TDF: vyhral 5tu etapu a 8mi zeleny dres
2019 Majstrovstva sveta: prisiel vo fantastickej forme a podla vlastnych slov najlepsie pripravny ako kedy bol

2020: bojoval o dresy na TDF aj Gire (neuspesne ale ta snaha bola viditelna) a posledne legendarne vitazstvo na 10tej etape v Gire.

2021: bolo vidno ako velmi chce dres z Gira. Vyhral etapu a bojoval 3 tyzdne. (pamatate ako spinavo kontroloval v jednej z etap unik, kde bol aj potrestany?) Dres vyhral so 136 bodmi a 18bodovym naskokom pred Cimolaiom.
2021: Okolo Slovenska: Bojoval, drel a bez vitazstva v etape sa natahoval so Steimlem ale vydrel celkove vitazstvo.

2022: Majstrovstva sveta: pocas sprintu o striebro bol este cca 250m pred cielom na Laportovom kolese.

2023: Majstrovstva SVK: Chcel, drel ale Vacek, a najma Stocek ktory zacal na dlheho sprinta?

Pretekarske srdce Peter ma.
Aj sustredit sa na svoj ciel dokaze.

Nechcem to zakriknut ale este aspon 2 krat by sa mohol riadne namotivovat.
Z nedavnej minulosti su priklady (Gilbert, Cav) ze aj po 30ke sa da znovu pookriat, ved telo ma schopnost regeneracie aj po samoposkodzovani.

Ale ak je to tak ako hovori Styby v tom rozhovore, ze Peto sa uz nevie dockat kedy skonci, tak predchadzajuci odstavec je len mojou romantickou predstavou na poslednu kapitolu odchadzajucej legendy.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Uto 04. Júl 2023 14:48:14

@ifcopifco
viacmenej suhlasim. ano, ak nedavas do toho vsetkeho 100% tak ta to nejake miesta stoji. ako som povedal, pripustam ze MSR by vyhral, popripade by na rovinatych etapach na Tour sa niekde pohyboval okolo desiateho miesta, maximalne piateho nech nezeriem, ak by stale do cyklistiky daval 100%. ale nic extra navyse by to nebolo to si musime priznat.
my nevieme do akej miery si uziva tieto nocne zatahy v Monaku. ja si stojim za tym ze ak by sa ozral parkrat v maji 2016 a potom sa uz poriadne pripravoval smerom k Tour tak by mal rovnako uspesnu TdF 2016 ako aj mal (ved mozno si v maji 2016 aj vypil, co my o tom vieme). kym nemame dokaz ze Peto ma naozaj problem s alkoholom, ze to nie je iba prilezitostne pitie, tak by som sa zdrzal nejakych zaverov ze za celu jeho tohtorocnu vykonnost moze alkohol. to ze mal priblizne 3 promile to vobec nehovori o tom ci je zvyknuty pit alebo prave naopak. uvidime mozno raz ked bude vhodny cas, a bude treba mozno aj zarobit, tak sa dockame knihy kde bude vsetko vysvetlene a popisane. lebo tato jeho prva kniha isla iba po povrchu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Uto 04. Júl 2023 15:07:17

@water202
neviem ci 3 promile bol zostatkovy, to povedal pravnik ale to je podla mna len kvoli tomu aby sa to snazili nejako ospravedlnit a znizit trest.
ja som cital ze Petra nacapali policajti ked sa snazil zaparkovat skuter. nikto nevie kedy Peto zacal pit a kedy prestal pit, predpokladam ze to vie iba ten clovek z partie ktory nema "okno". neviem ci si dali namahu policajti aj pozriet kamerove zaznamy ze kedy sa Sagan dotrepal domov, ale ja si skor myslim ze Peter nebol v posteli o tretej rano ako tvrdil policajtom. su to podobne blbosti ako vtedy v 2021 ked bola jeho obhajoba ze nechcel aby ho policajti zobrali do nemocnice na ockovanie. ja si skor myslim ze Peto isiel este len zo zatahu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Uto 04. Júl 2023 15:17:34

simko

Ved prave preto som sa chcel vyvarovat spekulaciam a dohadom.
Vychadzam z tvrdeni na sude, nie z nejakeho clanku na topkach, alebo prispevku na FB.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pia 07. Júl 2023 22:31:02

Tak som pre istotu počkal na 3. šprintérsku etapu, ale z Petrovej strany je to doslova trápenie. Nemá už nič - ani rýchlosť, ani agilitu, ani dravosť, ani svoj povestný saganovský 6. zmysel. Som veľmi zvedavý, aká je nálada v TE, lebo osobne si myslím, že Turgis alebo Boasson Hagen by dosiahli v šprintoch lepšie umiestnenia. Petrova forma je na úrovni tretieho rozbiehača, resp. v inom tíme by nebol na TdF ani povolaný... Šanca na víťaznú etapu je na úrovni 0 %, v šprintoch by muselo padnúť 10 jazdcov pred ním a to by ho ešte možno predbehol nejaký GC jazdec; v klasikárskych nemá ako prekvapiť, tam mu na stúpaniach utečú aj ,,noname" jazdci... Na druhej strane, súčasný Peter je obrazom udalostí z posledných mesiacov - pády na klasikách, chlastačka, absolútny výbuch na MSR. Osobne sa už ani nepozastavujem pri hejtoch na SME a iných portáloch, keď narážajú na jeho pitie - majú pravdu a nejaké Petrovo PR oľutovanie je každému asi ukradnuté. A, bohužiaľ, naozaj sa môže stať, že v budúcnosti ťažko zarobené milióny preslope a ostane troskou (nebol by prvý ani posledný úspešný športovec, ktorý by takto dopadol). :? P. S.: Spomenul som si na tradičné Valachove vyjadrenia = klamstvá o stupňovaní formy, o zacielení na TdF, MS v oboch kategóriách. :D Čo chce robiť Peter na MS? Nemá kde, ako a koho už prekvapiť, jemu už nevyhovuje ani jeden scenár - ani šprint okresaného pelotónu, ani byť v úniku alebo vo finálnej malej skupine. A na XCO bude strácať na každom stúpaní, ktoré na trati bude, tam má ešte menšie šance ako na cestnom šampionáte. (Samozrejme, myslím na dobrý výsledok, nejaká medaila je na úrovni fantázie a paralelného vesmíru.) :!:
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 08. Júl 2023 12:11:09

Dúfam, že sa aspoň tím okolo neho cíti na zvracanie keď púšťajú do médií kraviny ako má Peter natrénované a forma rastie a je dobrá. Valach a v minulosti aj Hlad. Čo už, snáď sa Peter aspoň natiera krémom aby sa na tej dovolenke vo Francúzsku nespálil.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 08. Júl 2023 12:24:29

Peter jazdí ako keby bol na Tour na trest, alebo ako keby trucoval, že ho chcú poslať aj na Vueltu. Na bikoch ho po pár okruhoch tí najlepší dobehnú o kolo a bude vymaľované.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Sob 08. Júl 2023 16:25:24

Gaučový profesionál píše:Dúfam, že sa aspoň tím okolo neho cíti na zvracanie keď púšťajú do médií kraviny ako má Peter natrénované a forma rastie a je dobrá. Valach a v minulosti aj Hlad. Čo už, snáď sa Peter aspoň natiera krémom aby sa na tej dovolenke vo Francúzsku nespálil.

ja tie rozhovory uz nesledujem takze neviem, hovoria to aj teraz? A som zachytil, ze sa Peter stazoval na domestikov na tejto TdF, to dufam ze tiez nie je pravda.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Sob 08. Júl 2023 17:04:45

hujhe píše:
Gaučový profesionál píše:Dúfam, že sa aspoň tím okolo neho cíti na zvracanie keď púšťajú do médií kraviny ako má Peter natrénované a forma rastie a je dobrá. Valach a v minulosti aj Hlad. Čo už, snáď sa Peter aspoň natiera krémom aby sa na tej dovolenke vo Francúzsku nespálil.

ja tie rozhovory uz nesledujem takze neviem, hovoria to aj teraz? A som zachytil, ze sa Peter stazoval na domestikov na tejto TdF, to dufam ze tiez nie je pravda.


Stazoval ale nie na svojich. Na cudzich v ramci sprintov. Dnes by to bol perfektny dojazd pre Sagana snaha dnes bola ale tusim opat nebol ani v top 15.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Sob 08. Júl 2023 19:04:41

Keram píše:
hujhe píše:
Gaučový profesionál píše:Dúfam, že sa aspoň tím okolo neho cíti na zvracanie keď púšťajú do médií kraviny ako má Peter natrénované a forma rastie a je dobrá. Valach a v minulosti aj Hlad. Čo už, snáď sa Peter aspoň natiera krémom aby sa na tej dovolenke vo Francúzsku nespálil.

ja tie rozhovory uz nesledujem takze neviem, hovoria to aj teraz? A som zachytil, ze sa Peter stazoval na domestikov na tejto TdF, to dufam ze tiez nie je pravda.


Stazoval ale nie na svojich. Na cudzich v ramci sprintov. Dnes by to bol perfektny dojazd pre Sagana snaha dnes bola ale tusim opat nebol ani v top 15.


Bol prvy v druhej top 15
Treba aj trosku optimizmu do tohto vlakna :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Ned 09. Júl 2023 20:55:23

Takze podla Valacha ma prist Petovi forma v tretom tyzdni :D . No bodaj by
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Júl 2023 21:41:58

Keram píše:Takze podla Valacha ma prist Petovi forma v tretom tyzdni :D . No bodaj by

:lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod kamel1 » Ned 09. Júl 2023 22:18:44

Keram píše:Takze podla Valacha ma prist Petovi forma v tretom tyzdni :D . No bodaj by

Tak Valach je taky rozprávkar...samozrejme, že nezabudol dodať, že Peter má dobrú formu, cíti sa dobre a ďalšie rozprávky...
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pon 10. Júl 2023 15:07:30

Keram píše:Takze podla Valacha ma prist Petovi forma v tretom tyzdni :D . No bodaj by

Tak uz je to jasne. Tesme sa vitaznu parizsku etapu, trhanie asfaltu a kudoly prachu v Glasgowe a dorazi to vsetko na Vuelte zelenym dresom... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod water202 » Uto 11. Júl 2023 12:34:14

Ak sa Peter nezrani a dokonci TDF aj ked bez uspechu, ale podari sa mu priamo kvalifikovat na OH skrz umiestnenie na MS tak ja ako jeho fanusik to budem pokladat za uspech.
https://olympics.com/en/news/paris-2024-mountain-bike-qualification-system
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 247 hostia