Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pon 13. Mar 2023 23:12:17

zakliata.panna píše:Komentár, ktorý mohol byť aj v sekcii Monumenty, aj WT preteky: Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch. Opäť sa vrátim k Cipresse, lídri ako Pogačar, WVA, MvdP, Mohorič alebo Alaphilippe nemusia útočiť už tak skoro, ale ak ich domestici pôjdu také tempo, že šprintéri budú odpadávať, tak prípadný návrat bude stáť veľa síl. Obávam sa teda, že Peter môže byť jeden z nich. A na Poggiu, aj keď je profilovo relatívne nenáročné, už nebude mať ako zareagovať...

Uvidíme.......Áno, stále verím, že má šancu, aj ked na MSR dost často treba aj šťastie, nielen forma. Nehovorím že vyhraje na sto percent, ale top 10 alebo top 20 môže byť. V jednej etape odpadával spolu s Girmayom, Philipsenom v rovnakom čase.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Str 15. Mar 2023 23:15:54

elviska píše:
zakliata.panna píše:Komentár, ktorý mohol byť aj v sekcii Monumenty, aj WT preteky: Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch. Opäť sa vrátim k Cipresse, lídri ako Pogačar, WVA, MvdP, Mohorič alebo Alaphilippe nemusia útočiť už tak skoro, ale ak ich domestici pôjdu také tempo, že šprintéri budú odpadávať, tak prípadný návrat bude stáť veľa síl. Obávam sa teda, že Peter môže byť jeden z nich. A na Poggiu, aj keď je profilovo relatívne nenáročné, už nebude mať ako zareagovať...

Uvidíme.......Áno, stále verím, že má šancu, aj ked na MSR dost často treba aj šťastie, nielen forma. Nehovorím že vyhraje na sto percent, ale top 10 alebo top 20 môže byť. V jednej etape odpadával spolu s Girmayom, Philipsenom v rovnakom čase.

Trochu by som upresnil tvoj komentár. Ak máš formu/top formu, nemusíš vyhrať M-SR/monument/klasiku. Ak nemáš formu, nevyhráš/nemáš šancu na dobré umiestnenie na M-SR/monumente/klasike. ;) Teraz to skús aplikovať na Petra, vyjde ti... Napriek tomu držme v sobotu palce a ako vravel slepý: Uvidíme... ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Str 15. Mar 2023 23:24:31

zakliata.panna píše:
elviska píše:
zakliata.panna píše:Komentár, ktorý mohol byť aj v sekcii Monumenty, aj WT preteky: Stále si myslíte, že Peter má na M-SR dajakú šancu? Výsledkovo aj výkonovo veľmi slabé T-A v jeho podaní, ak to bol tréning, tak ok, ale keďže prvý monument je už o 6 dní, tak si skôr myslím, že sme videli Petrovu reálnu výkonnosť. V kopcovitých etapách odpadával skôr ako Girmay, Philipsen alebo Pasqualon, to už nevravím o MvDP, WVA a iných klasikároch. Opäť sa vrátim k Cipresse, lídri ako Pogačar, WVA, MvdP, Mohorič alebo Alaphilippe nemusia útočiť už tak skoro, ale ak ich domestici pôjdu také tempo, že šprintéri budú odpadávať, tak prípadný návrat bude stáť veľa síl. Obávam sa teda, že Peter môže byť jeden z nich. A na Poggiu, aj keď je profilovo relatívne nenáročné, už nebude mať ako zareagovať...

Uvidíme.......Áno, stále verím, že má šancu, aj ked na MSR dost často treba aj šťastie, nielen forma. Nehovorím že vyhraje na sto percent, ale top 10 alebo top 20 môže byť. V jednej etape odpadával spolu s Girmayom, Philipsenom v rovnakom čase.

Trochu by som upresnil tvoj komentár. Ak máš formu/top formu, nemusíš vyhrať M-SR/monument/klasiku. Ak nemáš formu, nevyhráš/nemáš šancu na dobré umiestnenie na M-SR/monumente/klasike. ;) Teraz to skús aplikovať na Petra, vyjde ti... Napriek tomu držme v sobotu palce a ako vravel slepý: Uvidíme... ;)

Sám Peter povedal,, ešte dávno keď vyhrával, že aj keď nemáš najlepšiu formu na MSR, môžeš vyhrať. Možno, čudné ale momentálne viacej súhlasím s pmts a majo. Viacerí hľadáte v jeho forme, len to zlé, ale to dobre nie. A pmts to s časti celkom dobre napísal.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod simko » Štv 16. Mar 2023 10:32:06

dnes som si prebehol rozhovor s Petrom na CN, a spomina tam ze v tom zavere MSR 2017 dostal zlu informaciu z auta a teda urobil zle takticke rozhodnutie. nejako si nespominam ze by som niekde cital nejake detaily k tomu, neviete niekto o co konkretne islo? neslo o informaciu o tom ako daleko je skupina za nimi?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod CyclingGeek » Štv 16. Mar 2023 14:18:40

simko píše:dnes som si prebehol rozhovor s Petrom na CN, a spomina tam ze v tom zavere MSR 2017 dostal zlu informaciu z auta a teda urobil zle takticke rozhodnutie. nejako si nespominam ze by som niekde cital nejake detaily k tomu, neviete niekto o co konkretne islo? neslo o informaciu o tom ako daleko je skupina za nimi?

Tiež som ten článok čítal. Ja tomu chápem tak, že tím (športový šef z auta) mu kázal ťahať naplno. Zrejme si Peťo myslel, že skupina prenasledovatelov je tesne za nimi. Zbytočne sa ale vysilil a vlastne odviezol Kwata a Alaphillipa na cielovu rovinku :roll: Otázne je prečo také info z auta dostával... práve z auta majú prichádzať informácie na upokojenie a vykonávanie rozvážnych krokov :?: Veľmi Peťovi prajem aby mu šťastena tento rok dopriala. Ale Milano San Remo je pre neho asi prekliaty pretek :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Mar 2023 16:35:56

Vyzerá to tak, že Petra zle informovali a preto to skúsil na taký až nezmyselne dlhý šprint, zrejme si myslel, že druhú skupinu majú za chrbtom.

@elviska - Primaveru nevyhráš bez formy, Primaveru môžeš vyhrať bez svojej top formy a to je rozdiel.

Inak už som to niekedy spomínal a Peter to v tom rozhovore vlastne potvrdil, "tímový kolega vpredu", to bol rok 2012 a Peter ešte nebol až takým postrachom, Nibali v skupine so Spartakom a Gerransom bol bez šance a Peter vzadu nemohol dobiehať kolegu. Myslím si, že keby Nibali nestriedal a Peter dostal voľnú ruku mohol to vyhrať. A ak by to bol vyhral, tak si myslím, že by to ešte minimálne raz zopakoval, pretože už by necítil taký tlak.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Štv 16. Mar 2023 18:16:37

@ifcopifco
Však nie je v top forme. Pre mňa je to rovnaké či bez formy alebo bez top formy. Ale aj vtedy máš šancu aj keď menšiu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Roman » Pia 17. Mar 2023 10:15:14

Peter nema ziadnu sancu, bodka. Bohuzial to tak je. Toto je uz piaty rok co stale dufame, ze na roznych pretekoch iba trenuje alebo nejde naplno a potom to na dolezitych pretekoch rozbali, ale nakoniec poda podpriemerny vykon. Proste uz to nejde a nieje ziaden dovod si mysliet, ze teraz je to zrazu inak.
Skoda, Peter toho vyhral vela, ma neskutocne uspechy, je to legenda cyklistiky. V svojej top forme velakrat nemal konkurenciu. Ale uz je to prec, nevadi, to co dokazal mu uz nikto nevezme
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 17. Mar 2023 12:50:14

Roman píše:Peter nema ziadnu sancu, bodka. Bohuzial to tak je. Toto je uz piaty rok co stale dufame, ze na roznych pretekoch iba trenuje alebo nejde naplno a potom to na dolezitych pretekoch rozbali, ale nakoniec poda podpriemerny vykon. Proste uz to nejde a nieje ziaden dovod si mysliet, ze teraz je to zrazu inak.
Skoda, Peter toho vyhral vela, ma neskutocne uspechy, je to legenda cyklistiky. V svojej top forme velakrat nemal konkurenciu. Ale uz je to prec, nevadi, to co dokazal mu uz nikto nevezme

Čudné že každý inak píšete tie roky a bodka. Jeden 2 roky, druhý 3 roky ty už 5 rokov. Aj keď mal posledné roky horšie, bez víťazstiev aj tak nebol. Ja mu verím aj teraz, aj keď ma menšiu šancu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Roman » Pia 17. Mar 2023 14:04:59

To je jedno kto kolko rokov pise, ale pointa je stale ta ista. Ja to ratam od padu na TDF 2018, odvtedy este parkrat nieco ukazal, ale to sa da spocitat na jednej ruke.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Pia 17. Mar 2023 16:21:01

Roman píše:To je jedno kto kolko rokov pise, ale pointa je stale ta ista. Ja to ratam od padu na TDF 2018, odvtedy este parkrat nieco ukazal, ale to sa da spocitat na jednej ruke.

A čo keď sa to dá spočiatať na jednej ruke.. Ale bez víťazstva nebol ani jeden rok. A na cycling info tiež píšu: Tak či onak, netreba zabúdať, že La Primavera je jediným monumentom, ktorý môže pretekár vyhrať aj keď nie je v stopercentnej forme. A to súhlasím. ......Nie vždy vyhrá favorit.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 17. Mar 2023 16:22:26

Ja si myslím, že Peter zajtra vyhrá. Podľa mňa od začiatku sezóny blafuje. Zajtra na Poggiu to rozbalí a nikto na neho nebude reagovať...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod konyk87 » Pia 17. Mar 2023 16:26:36

san remo zamrzi, ale mna najviac stvu ms 2019! myslim, ze v ten den bol najsilnejsi, ale zle odhadol situaciu, nesiel s mvdp a spoliehal sa na belgicanov, ktory vsak boli na konci so silami... :(
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Pia 17. Mar 2023 21:02:53

Roman píše:To je jedno kto kolko rokov pise, ale pointa je stale ta ista. Ja to ratam od padu na TDF 2018, odvtedy este parkrat nieco ukazal, ale to sa da spocitat na jednej ruke.


2019 nebol až taký zlý rok, to sa so súčasnosťou nedá porovnávať, 33x bol v top 10 a z toho 16x v top 3, vyhral etapu na Tour a zelený dres, bol 10. v rebríčku PCS, čo by sme dali teraz za takú sezónu. 2020 bola poznačená kovidom, ale zase etapa na Gire z úniku bol skvelý výkon. Aj v roku 2021 má vyše 10 zápisov v top 3, víťaznú etapu na Gire, čiklamíno, víťazstvo na Okolo Slovenska aj keď už bol badateľný ústup zo slávy, ale minulá sezóna a táto, to je už trápenie.

Takže s jednou rukou by si si nevystačil, to platí pre ostatné dve sezóny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Roman » Pia 17. Mar 2023 21:26:54

Ifco suhlas no, neviem asi sa to teda po tej tour 2018 zacalo postupne zhorsovat lebo ako vravis 2019 bol celkom OK, ale z mojho pohladu uz to bolo aj vtedy daleko od toho Petra, ktory bol pred tdf 2018
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pia 17. Mar 2023 23:13:00

Nadviazem na svoj prispevok na Sme. Petrovi boli dopriate 3 tituly z MS a nie M-SR. A myslim si, ze by vyhru z MS nevymenil za Primaveru. Teda ja osobne isto nie. :D Takisto si spomenme na Cancellaru, Greipela, Zabela, Petacchiho, Kellyho alebo De Vlaemincka - mnozstvo monumentov alebo vyhier, ale duhovy dres ziaden (samozrejme, Fabian z casovky mal, ale predsa len nema taku hodnotu). Kazdy z nich by dajaku cennu vyhru isto vymenil za celorocne obleceny biely dres s duhovymi farbami. ;) Cize Peter nie je prvy ani posledny z legendarnych jazdcov, ktoremu daco uniklo...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Sob 18. Mar 2023 8:13:56

ifčopifčo píše:
Roman píše:To je jedno kto kolko rokov pise, ale pointa je stale ta ista. Ja to ratam od padu na TDF 2018, odvtedy este parkrat nieco ukazal, ale to sa da spocitat na jednej ruke.


2019 nebol až taký zlý rok, to sa so súčasnosťou nedá porovnávať, 33x bol v top 10 a z toho 16x v top 3, vyhral etapu na Tour a zelený dres, bol 10. v rebríčku PCS, čo by sme dali teraz za takú sezónu. 2020 bola poznačená kovidom, ale zase etapa na Gire z úniku bol skvelý výkon. Aj v roku 2021 má vyše 10 zápisov v top 3, víťaznú etapu na Gire, čiklamíno, víťazstvo na Okolo Slovenska aj keď už bol badateľný ústup zo slávy, ale minulá sezóna a táto, to je už trápenie.

Takže s jednou rukou by si si nevystačil, to platí pre ostatné dve sezóny.



Pravdu mate ciastocne obaja. Do TDF 18 bol Sagan na vrchole odvtedy ide pozvolna dole kedy nasledujuca sezona je vzdy horsia ako predosla. Posledne dva roky je to uz len take vozenie. Uplne rozumiem jeho rozhodnutiu. Uz to nejde. Tuto sezonu este ako tak San Juan ale odvtedy ani tuk. Dnes budem velmi prijemne prekvapeny ak da top 20. Prakticky uz nic necakam. Ale bude to nostalgia. Este teraz si pamatam rok 2013 aj 2017 kde som pozeral a ako som to prezival.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Pon 20. Mar 2023 23:41:42

Menšia esej a zamyslenie: Po M-SR (a nielen po ňom) som si uvedomil, aký je ten cyklistický pánbožko nespravodlivý... Je tomu možno už aj 5 rokov, čo sme tu na fóre diskutovali o tom, aké krásne súboje nás čakajú medzi Petrom a nastupujúcimi hviezdami MvdP a WVA. Ako bude mať konečne parťákov, ktorí sa neboja útočiť alebo sa striedať. Ako sme sa tešili na súboje mladého Petra s legendami Cancellarom a Boonenom, niečo podobné malo prísť aj v ostatných rokoch (od 2019). Realita však bola úplne iná - Petrovo zranenie na TdF 2018, v sezóne 2019 to bolo len ,,lízanie rán" po páde, potom viacnásobný kovid a evidentná strata výkonu spolu s únavou (postkovidový syndróm). Takže práve od sezóny 2019, keď obaja cyklokrosári začali vyhrávať klasiky, sa Peter nemohol zapojiť do tohto súboja. S určitosťou sme prišli o veľké súboje na Ronde, P-R, ale aj na TdF v klasikárskych zvlnených etapách atď. Nevravím, že by Peter vyhrával, ale v plnej sile a ideálnom klasikárskom veku, by sme videli parádne bitky - a možno aj ešte jedno víťazné Ronde, možno aj Omloop, možno aj ďalší zelený dres z TdF... Bohužiaľ, ostalo to v rovine fantázie, Petra prestala cestná cyklistika baviť, ani sa mu nemožno čudovať, a končí v ideálnom veku - síce v pozícii legendy, ale bez možnosti rozlúčiť sa bojom o víťazstvo na svojich milovaných kockách. Toto bolo dopriate jeho predchodcom Fabianovi a Tomovi, aj keď vo svojich rozlúčkových sezónach nevyhrali kockové klasiky, boli hlavnými protagonistami. Peter maximálne s úlohou domestika, bohužiaľ, výkonnosť na superdomestika nemá, a tiež ako reklama.

Podobná športová tragédia ako Froome, ktorý však už nedokáže vyhrávať ani na podpriemerných jednotkových etapákoch. Prednedávnom sme všetci zachytili Thomasov podcast, kde s Petrom rozoberali pamätnú etapu - symbolické, že obe hviezdy, Peter aj Chris, dopadli takmer rovnako - stali sa z nich priemerní až podpriemerní jazdci, sčasti vlastnou vinou, sčasti nezavinene, ktorí (možno) so smútkom v očiach pozerajú na svojich nástupcov, ako vyhrávajú preteky, kde boli dovtedy pánmi oni; ako im berú rekordy; a najhoršie, že nemôžu sa s nimi merať - Peter s MvdP, WVA, Pogačarom a zase Froome s Pogačarom, Evenepoelom, Rogličom, Vingegaardom. Samozrejme, stali sa aj väčšie športové tragédie, keď museli pretekári náhle ukončiť kariéru (napr. Colbrelli), ale keďže my sme Slováci, Petrova ,,tragédia" sa nás viac dotýka.

A viem, že to zaznelo aj vo vašich komentároch, ale je ,,krásne" vidieť, akú paseku spravil kovid s Petrovým telom. To nebude strata výkonu pár percent, myslím si, že to je možno aj 20+ %, ale len vďaka tomu, že Peter je Peter, tak dokáže v niektorých etapách konkurovať najlepším, dokonca aj dačo vyhrať. Do tejto mozaiky už jasne zapadá Giro 2021, kde vyhral jednu etapu a bodovačku, ale jazdil maximálne defenzívne, ani zatočenie pedálom navyše - hoci to bolo prezentované hlavne ako šetrenie pred TdF, myslím si, že Peter jazdil, ako vedel a vládal, a len nevýrazná šprintérska štartovka mu nesťažila 3 týždne v Taliansku. Ak by tam bol napr. opäť Démare s tímom okolo seba, tak by ho asi ,,zožrali". To vychutnanie ,,zničeného" Petra sme videli na TdF 2020, keď ho dorazil Bennett s QS - áno, išiel proti nemu celý QS, ale ak by sme teleportovali vtedy verziu Sagan 2016 alebo 2017 alebo 2018, tak Bennett by hltal prach jazykom z asfaltu. Ak by sa pridali ešte kolegovia z Bory, tak by hltalo prach aj cele QS. :D Odchod z Bory tiež nemohol prekvapiť, Denk a ľudia okolo mali dáta z pretekov a tréningov, museli to byť alarmujúce čísla. Snívali sme vtedy o prestupe do QS - čo by tam však robil? Domestikov majú dosť, peňazí pomenej, treba viac makať, ako robiť reklamy. ;) Samozrejme, ak by videl Patrick Petrovu výkonnosť, asi by sa zasmial, či to myslí s prestupom vážne, história by sa opakovala ako pred x rokmi, keď ho nezobral. Tentokrát by však Patrick už svoje NIE neoľutoval.

Čo na záver: Ak by Peťo vyhral nejakú WT etapu, čo sa mu darí od vstupu do profi pelotónu, tak by sme to mohli považovať za malý zázrak. Reči o zelenom drese už nech radšej ani nikto nevypustí z úst, hlavne nie ľudia okolo Petra, lebo si budú do nich s..ť, pretože napriek tomu, že Wout pôjde (asi) len po etapách, je tam X jazdov, ktorí budú vyššie v bodovačke - Pedersen, Philipsen, Démare atď. Zničený Peter nemá už nárok. Azda príde na Okolo Slovenska, tu by etapa mohla byť reálna, ak neprídu nejakí hviezdni šprintéri, a možno opäť aj žltý dres z GC. :) Napriek všetkému držím palce na rukách aj nohách, tajne budem dúfať v (nereálny) progres a nech sa hlavne mýlim vo všetkých prognózach. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Keram » Uto 21. Mar 2023 13:37:10

Podla mna velmi pekne napisane.

P.S. Vcera prva cast rozhovoru so Saganom v GBS na RTVS. Som zvedavy co povie dnes. Vcera bolo citit ze je absolutne zmiereny ze je cas odist z (cestnej) cyklistiky. A medzi riadkami som vycital ze ho uz nebavi venovat cyklistike tolko potrebneho casu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 21. Mar 2023 16:25:41

@zakliata.panna - veľmi pekná analýza a zamyslenie. Dobre (hoci trošku smutne) sa to čítalo.

Ja osobne som sa v roku 2018 najviac tešil na to, ako zdravý Peter Sagan, trojnásobný majster sveta, bez starostí a veľkého tlaku začne zbierať monumenty. Škoda... :cry:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 77 hostia

cron