Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod mortirolo08 » Štv 17. Máj 2018 19:53:35

@majo
Za pistolerom ostala velka diera v pelotone, dufal som ze ho nahradi Aru, ale zatial zaostava za tym naco realne ma. Popravde mne sucasny styl Simona skor pripomina Purita v jeho najvacsej GT slave.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 20. Máj 2018 8:52:20

To tu nikto nesleduje Giro ci co? :D vcerajsi zoncolan bol uchvatny...ja som bol zadychany a spoteny jak svina a to som len cumel do bedne...tento kopec by som asi ani nevytlacil a nieto vyslapal :lol: musim priznat ze ma trosku potesil chris a ze to dal aj ked som simona tlacil co to da aby ho nakoniec dobehol...vsade pisu ze froomy je spat ale ja si tym niesom az tak isty...na takomto kopci on konkurenciu trhaval...teraz boli odostupy fakt male...a to vlastne medzi vsetkymi...asi su vsetci velmi silny lebo som cakal ze takyto kopec oddeli zrno od pliev ale nestalo sa...no a ta kulisa hore...nadhera...ti ludia tam sedeli ako na stadione...parada
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Ned 20. Máj 2018 18:26:11

ale sledujeme giro majo :) fakt paradna cyklistika ale cim dalej tym viac mam pocit ze sa blizi koniec ery frooma na gt je pravda ze on sa stale specializoval na tdf ale taky vyprask ako dostava na gire zanecha aj psychicke stopy a hlavne po gire bude pre neho tdf brutalne tazke a este aj s kockovou etapou az ma drazdi napisat ze si dava pozor co a kolko inhaluje a akosi to nejde uvidime ale giro podla mna uz nema sancu vyhrat otazka dna je ci dokaze tom zmazat to manko na casovke lebo ono tam su este na zaver tiez paradne etapy v horach simon ide velmi sympaticky on rok co rok sa pomalicky posuval ale asi prichadza do veku vrcharov aj ked ma len 25
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod menovatel » Ned 20. Máj 2018 18:32:23

Jasné že sledujeme Giro. Dnes Froome platil za včerajší heroický výkon. Ale aspoň má etapu. A Dumoulin bol dnes riadna hužva, nakoniec špekulantov dohnal a ešte bral pár sekúnd za tretie. Riadna záplatka, Proudhomme bude zas žiarliť.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod West » Ned 20. Máj 2018 18:35:51

Tak Yates má takú formu, že mi to začína pripomínať Armstronga, alebo Contadora vo svojich najlepších časoch. Neviem si predstaviť, že by ho tu niekto ohrozil, ledaže by ochorel, alebo sa zranil. S takouto výkonnosťou asi ani v časovke nestratí veľa, ak vôbec. Vyzerá to na ďalšieho silného adepta na titul MS. Froome, G Thomas, S Yates, A Yates - ani Briti nebudú mať špatnú zostavu.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 20. Máj 2018 19:59:11

West píše:Tak Yates má takú formu, že mi to začína pripomínať Armstronga, alebo Contadora vo svojich najlepších časoch. Neviem si predstaviť, že by ho tu niekto ohrozil, ledaže by ochorel, alebo sa zranil. S takouto výkonnosťou asi ani v časovke nestratí veľa, ak vôbec. Vyzerá to na ďalšieho silného adepta na titul MS. Froome, G Thomas, S Yates, A Yates - ani Briti nebudú mať špatnú zostavu.


ano to mas pravdu...anglanom ak budu vo forme tak mozu miesat karty...plus maju este niekolko naozaj schopnych domestikov k dispozicii
no a co sa Simona tyka...ak sa takto xce prezentovat aj nadalej tak ma velku sancu u mna zaplatat tu obrovsku dieru po pistolerovy...milujem takuto cyklistiku a jedine alberto mal tie gule vzdy ist ak sa na to citil...a niekedy aj ked sa necitil :D :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 21. Máj 2018 1:11:04

West píše:Tak Yates má takú formu, že mi to začína pripomínať Armstronga, alebo Contadora vo svojich najlepších časoch. Neviem si predstaviť, že by ho tu niekto ohrozil, ledaže by ochorel, alebo sa zranil. S takouto výkonnosťou asi ani v časovke nestratí veľa, ak vôbec. Vyzerá to na ďalšieho silného adepta na titul MS. Froome, G Thomas, S Yates, A Yates - ani Briti nebudú mať špatnú zostavu.

Áno, Yates vyzerá skutočne neporaziteľne, do kopcov stúpa s ľahkosťou. Navyše má výhodu toho, že má v sebe tú klasikársku dravosť, takže pokojne sa vie presadiť aj v kopcovitých mestských dojazdoch. Ale nezrovnával by som ho s týmito legendami etapových pretekov, ešte nie je koniec Gira a napriek jeho doterajšej suverenite sa toho môže ešte veľa stať. Jeho štýl jazdy je založený na niečom inom, získavať sekundy v rôznych terénoch a áno pokiaľ je v horách lepší ako ostatní prečo ich neprevalcovať aj tu.

Vlastne sa na Gire deje to isté čo vlani, s výnimkou Yatesa. Minulý rok sa Quintana, Nibali a Pinot snažili niečo vymýšľať na Dumoulina, nejaké taktické varianty a podobne. Lenže dopadlo to tak, že mu vždy odišli o 10 sekúnd a už sa ohliadali, či im to bude pred časovkou stačiť. Taký Quintana namiesto plného dupania do pedálov sa stále pozeral kde má domestika, ktorý by ho vzdialil od Dumoulina (mimochodom tam celý Movistar svojou neschopnosťou stihol zavariť), lenže nešlo to. A dôvodom bolo, že nebola forma, nebol dostatočne silný. To isté tam teraz predvádza Pinot s Pozzovivom a Lopezom. Pozerajú po sebe, aby náhodou niekto neťahal viac ako ten druhý, skrátka len čakajú kto to za nich odtiahne, najmä keď im niekto lepší utečie. A tým lepším je Yates, on je ten rozdiel, ktorý dokáže Dumoulina dostať pod tlak, jednoducho jazdec s parádnou vrchárskou formou, ktorý dokáže využiť náročných stúpaní. Na toto Dumoulin proste nemôže reagovať... nemá ako. Nie je vrchár. A Yates robí veľmi dobre, že sa snaží kdekoľvek môže. Vie, že pred časovkou potrebuje vankúš, ktorý bude však skôr psychologický, pretože ono je dosť možné, že on v tej časovke nedopadne vôbec zle. Jazdci, ktorí majú takýto lauf, nezvyknú na GT toľko strácať.

Je ťažké odhadnúť ako sa to bude ďalej vyvíjať. Yates sa zdá byť neohroziteľný, lenže Giro bude ešte týždeň trvať a to najťažšie je ešte pred nimi a jediná slabšia chvíľa, jedna kríza, napr. na Finestre, a môže byť koniec. Ono spomeňme na Krujswijka, ten v roku 2016 si robil s Nibalim čo chcel, porazil ho v horách a úplne ho deklasoval v časovke. No a dopadlo to pomerne neslávne... a z roku 2016 je potrebné zmieniť aj to NIbaliho zmŕtvychvstanie, kedy sa 18 etáp vlastne trápil a v dvoch etapách to Giro vyhral. Takže... nič nie je nemožné :D.

Ak by Yates vyhral, iba by potvrdil jeho talent. už je to pár rokov čo sa pohybuje medzi profíkmi. Začalo to týždňovými pretekmi, neskôr prvé GT, kde typicky ako mladý jazdec zajazdil prvý týždeň veľmi solídne, no ďalej to už nezvládol až po minuloročnú TdF, kde síce nebol výrazný a len bránil, no dokázal sa stále držať v top 10. Tak dúfam, že sa mu tá cesta k vrcholu podarí... ešte má týždeň poriadnej práce!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pia 25. Máj 2018 14:24:36

No a simon je v prdeli...toto giro je uzasne...ja uz fakt neviem na koho vsadit ale najviac by som to doprial pozzovivovy
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Pia 25. Máj 2018 15:55:13

tak toto je masaker som zvedavy ci ti chris vydrzi v takom tempe do ciela ale myslim ze hej on ide podla kompu a vie na co ma len uvidime ci sa to zajtra neprejavi, simon to prepalil na zaciatku predsa len 3 tyzdne nie je tyzdnovy etapak ale je to brutal
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod emor » Pia 25. Máj 2018 17:50:29

Vážení a milí....
čo k dnešku...? no asi treba povedať že franforce z pelotónu a bitka o ružový dres "al ultimate" :) Froomie to dnes proste zaklinoval ako ozajstný šampión aj keď v tieni minuloročnej Vuelty. Zas - ono je to aj dobre že minulý rok na Vuelte sa prevalil ten prieser z tým salbutamolom. Dnes neverím že sky hrali nefér a keď si zrátame ako mal Froomie a aj celý sky načasované stúpanie formy a postupný rast výkonu ku koncu GT - neverím že to bola len náhoda. Tom je predsa len iný somatyp a 5000 nastúpaných metrov pri šialenom tempe od úvodu etapy... Proste po dnešku Froomie poskočil zase o galaktický krok ku najlepším šampiónom GT všetkých čias. Epické Giro. Uvidíme čo zajtra ale - nemyslím že Tom ešte Froomieho v defenzíve dokáže udolať. Uvidíme.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Giro d'Italia

Poslaťod West » Pia 25. Máj 2018 22:11:45

Froome je v luxusnej pozícii. Nemusí útočiť, dokonca bude pre neho ideálne, ak to vezme únik. Stačí ak si postráži jediného súpera. Navyše má lepší tím, ako Dumoulin. Musel by mať naozaj veľkú smolu, aby to neustál.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 26. Máj 2018 8:08:24

Dopofroome mal sedieť doma a nie byť v ružovom. Čierny deň pre cyklistiku.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 26. Máj 2018 9:16:21

Focus-Shimano píše:Dopofroome mal sedieť doma a nie byť v ružovom. Čierny deň pre cyklistiku.


ja si dovolim nesuhlasit...kym mu nic nedokazali a kym ho oficialne "neodsudili" tak pre mna je froomy presne tam kde ma byt...a po vcerajsku si dovolim povedat ze si neviem predstavit co by nam mohli predviest tour a vuelta aby tento rok pokorili v zaujimavosti giro...a to este mame pred sebou dnesok...aj ked si myslim ze uz je o ruzovej rozdhonutelae verim ze to este moze byt dnes pekne divadlo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 26. Máj 2018 9:30:35

Ja neverím že ten chlap je čistý. Hnus velebnosti dúfam že ten astmatik dnes vybuchne.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 26. Máj 2018 10:59:31

Mne osobne Froome svojou účasťou na Gire preteky veľmi neotrávil, snažím sa užívať si naplno krásnu krajinu a atraktívnu cyklistiku v rovinatých, klasikárskych i vrchárskych etapách, na Froomeovi mi absolútne nezáleží (akoby som ho vytesnil zo svojej hlavy...) :)

Na druhej strane absolútne chápem a rozumiem rozhorčeniu a znechuteniu väčšiny cyklistických fanúšikov (možno aj samotných cyklistov). Froome už minimálne raz prestrelil... Dnes môže byť akokoľvek čistý a podať akýkoľvek vesmírny výkon, vždy to bude vyvolávať kontroverzie... Chápem aj tým pocitom bezmocnosti. Je to nespravodlivé, veľmi nespravodlivé, pretože podobné prípady a prešľapy boli v minulosti potrestané a dnes... Froome si pekne krásne jazdí na Gire, rozdáva úsmevy a po etape, v ktorej nadelil konkurentom tri minúty, rozpráva o tom, že išiel s rezervou... Smutné, ale toto nie je nič viac a nič menej než výsmech.

Ale načo filozofovať, reakcia Georgea Bennetta hovorí za všetko: https://www.facebook.com/TeamLottoNLJum ... 339051494/
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Máj 2018 17:24:53

Pre tých, ktorých zaujíma cyklistika a chcú sa ňou baviť to bola skvelá GT, plná zvratov, výborných výkonov ale aj zlyhaní, čo k cyklistike patrí. Je mi v podstate ľúto tých, ktorí si to nevedia užiť a hľadajú len konšpirácie, podvody, špekulácie ......
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 26. Máj 2018 18:02:48

ifčopifčo píše:Pre tých, ktorých zaujíma cyklistika a chcú sa ňou baviť to bola skvelá GT, plná zvratov, výborných výkonov ale aj zlyhaní, čo k cyklistike patrí. Je mi v podstate ľúto tých, ktorí si to nevedia užiť a hľadajú len konšpirácie, podvody, špekulácie ......


dobre napisane...totalne s tebou suhlasim
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Sob 26. Máj 2018 21:14:00

Kedze plati prezumpcia neviny, tak neviem prečo ludia odsudzuju Froomea este pred tym nez vobec dostal nejaky trest. Zbytocne sudit niekoho z nasej pozicie, z ktorej nevieme zhola nič o Froomeovi, o jeho chorobach, liekoch, ako sa sprava jeho telo na dane davky a podobne. Preto si radsej trebalo uzit najlepsiu GT poslednych 10 rokov (?). Ja som este mlady, na lepsie si preto nepamätam :D A to uz pred rokom som si hovoril ake paradne Giro. Pre mna to ma len jednu malu chybu, a to ze nevyhral Dumoulin. Paci sa mi aky to je vsestranny cyklista. Sice jeho zbran je nahrabat cas v casovke, a potom len nestratit vela v kopcoch, ale to dodava novy rozmer GT :D vypocitavanie ci mu naskok z casovky bude stacit az do konca.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod West » Sob 26. Máj 2018 21:33:55

Pretek to bol každopádne krásny. Útočilo sa v každej etape a ak chcel ísť niekto na GC, tak musel ísť naplno vlastne vždy. Bolo málo priestoru na oddych. Asi sa nie je potom čo diviť, že prišli také obrovské zlyhania ako napríklad Yates a Pinot. Ak na niekoho príde slabší deň v takej ťažkej etape, ako boli posledné dve, tak je koniec. Čo sa týka Frooma, tak nech je ako chce - je to veľký jazdec. A neverím že tu vyhral kvôli chémii. Samozrejme za to čo sa stalo na Vuelte by mal byť potrestaný a mal by mu byť odobratý ten titul. a ak mu naparia rok pauzy, tak sa nebude môcť tomu čudovať. Ale tu mal povolený štart a tak vyhral férovo. Samozrejme niektorí jeho súperi budú frflať, ale ono to v profi cyklistike nie je tak, že niekto podvádza a ostatní sú čistí. Ak je nejaká výhoda, ktorú je možné použiť a je to povolené, alebo sa to nedá zistiť, tak to využijú prakticky všetci, takže to veľké moralizovanie je tak trochu pokrytectvo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Froome vs Dumoulin

Poslaťod Vercingetorix » Ned 27. Máj 2018 7:15:25

West píše:Ak je nejaká výhoda, ktorú je možné použiť a je to povolené, alebo sa to nedá zistiť, tak to využijú prakticky všetci, takže to veľké moralizovanie je tak trochu pokrytectvo.

S týmto sa dá len súhlasiť.

Takže za 3 týždne, dokáže nasypaný Froome získať na čistého Dumoulina len 46 sekúnd? To je mi teda už len pohodlný vankúš ...
Keď dnes dostane defekt v nevhodnej chvíli, tak som zvedavý ako ho unavení domestici SKY dotiahnu včas do pelotónu kde BORA a QSF pôjdu na čele balíka bomby, aby bol hromadný dojazd.

Sky zničil všetkých kľúčových domestikov v 19. etape a zostalo to na boji muža proti mužovi (top10). Dumoulin mal proste smolu (alebo sám vsadil na zlú kartu - musím si to ešte raz poriadne pozrieť), že na vrchole Finestre (a za ním) nemal k ruke len samotného Carapaza (alebo nebol sám), ale dostal hentakú nevhodnú bandu, kde nemohol ani sám poriadne ťahať, aby si ich oddýchnutých nedotiahol do cieľa. Oni mu len symbolicky potiahli + ho ešte obrali o bonusové sekundy v cieli. Froome si ťahal svoje maximum a oni mu darovávali minúty ... aj tým že sa vláčili za zničeným Sebastienom alebo na neho čakali. Inak by bol Tom ružovučký. (Veď mal na Frooma pekné cca 3 minúty pred etapou)

Minulé Giro mal Tom šťastie, že súťažiaci o biele tričko mu stiahli medzeru, no tentoraz prispeli k jeho prehre.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia