Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Bubo » Str 30. Máj 2018 12:39:05

Ja tiež Frooma moc nemusím, a Vuelta by sa mu mala zobrať podľa mňa, ale na Gire bol pod drobnohľadom, tak podľa mňa zaslúžene vyhral.. Tom Dumoulin si to z časti aj sám prehral..keby po Finestre neriešil ostatných v skupine ale šiel si svoje tempo tak by to bol tesnejší súboj o prvé miesto s Froomom podľa mňa..však už len na začiatku zjazdu Froomovi daroval 40s....
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Str 30. Máj 2018 13:21:50

Viem si predstavit ten drobnohlad. Toho podvodnika urcite kryje aj UCI.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Str 30. Máj 2018 13:57:34

MichalJ píše:Presne, vyhral toto Giro tak, že by bolo už naozaj sakra divné, keby nie čistý. Ešte som niekde čítal, že každučký deň mu dobrovoľne brali vzorky a kontrolovali ho nad rámec pravidiel, aby dali najavo, že nič nemá.


Svojho casu aj Armstrong bol kontrolovany viac ako ktokolvek iny, a vzdy sa rad pysil tym, ze nikdy nemal pozitivny dopingovy nalez. Skratka Sky je tri kroky (ostatne timi mozno krok/dva) pred metodami odhalovania dopingu. Mozno beru latky, ktore este ani nie su na zozname zakazanych. A ak sa nahodou raz za cas stane, ze vo vysledkoch uletia nieake hodnoty, tak To chce UCI zatajit, alebo ututlat, aby neutrpelo dobre meno cyklistiky.

V 1998 po afere Festiny bola presne taka atmosfera, vsetci si hovorili, ake to bolo velke a ze nikto by si teraz nedovolil dopovat :D ...a vieme aka era prave zacinala. Amici vedeli, ze si to mozu dovolit, lebo ich antidopongove urady nemaju ako odhalit.

Drzim palce Froomovi aby nasiel v sebe cest a postavil sa k tomu ako chlap a priznal sa aspon po kariere, ked uz bude mat nahrabane. :-D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Pon 04. Jún 2018 8:58:26

Zdravému človeku to v ničom nepomáha, nerozšíri ti dýchacie cesty ak ich nemáš v dôsledku problémov stiahnuté. Na salbutamol nepotrebuješ TUE a môžeš ho brať iba cez inhalovanie. Obmedzené je to preto, že vo vyšších dávkach, alebo keď je braný ako pilulky či intravenózne má aj iné účinky, najmä keď je používaný dlhodobejšie. Prestava, že astmatik musí kašľať, že sa nevie pohnúť nie je pravdivá. Alergie, astma a vôbec problémy s dýchacími cestami majú rôzne následky a prejavy, od ľahkých, ktoré bežnému človeku ani príliš neprekážajú, až po fatálne, keď hrozí zadusenie.[/quote]

ifco nechapem protirecis si salbutamol uvolnuje svalstvo v dychacom ustrojenstve a je jedno ci ho mas stiahnute astmou alebo si zdravy proste to tak funguje to za prve a za druhe salbutamol ma skoro identicke ucinky ako klenbuterol hlavne co sa tyka anabolickeho efektu zeru to kulturisti aj amaterski aj profesionalni davka je obmedzena prave preto aby ten anabolicky ucinok bol zanedbatelny , tak a teda fromie to prepalil 2x ono vobec nejde az tak o tie ucinky ale to ze ta latka je povolena len do urcitej hranice ma nejaky racionalny zaklad inak by bola bez obmedzenia , ja mam pocit ze tuto aferu ludia “ brania” lebo jednoducho chcu verit ze cyklistika je uz cista ale prave taketo veci to spochybnuju contador za clenbuterol ktory nema ziadnu povolenu hranicu a mal len zvysky ako tvrdil po kontaminovanom mase dostal trest a boli mu odobrate tituly u frooma nic, ja osobne fromovi fandim hlavne od tej tdf kde ukazal aktivnu cyklistiku ci uz v zjazde alebo utok spolu petom v rovinatej etape a preto som velmi sklamany ze toto sa tak vlecie
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Jún 2018 20:56:03

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 04. Jún 2018 22:36:39

a z coho vychadzal Malovic? ze Froome mal v ten den naozaj silne astamticke stavy a ze len inhaloval tak mu to len vyrovnalo hendikep oproti "zdravim" pretekárom? nedal by som ruku do ohna ze Froome ma skutocne nejaku nadobudnutu astmu. po tom vsetkom co maju Sky za sebou ich aktivitami v sedej zone. netvrdim ze salbutamol sam o sebe by nieco pomahal vyhrat to urcite nie ale Sky funguje na principe marginal gains.
Malovica si celkom vazim ale je to len jeden nazor. co sa tyka salbutamolu tak to nie je take jednoduche povedat len ze: z medicínskeho hladiska mu to nic nepomohlo tak je nevinny a vsetko mu ponechajme a ideme dalej. ta hranica tam je pre nieco stanovena. a opat prikladam spravu CAS vs. Petacchi ze to vôbec nie je take jednoduche. nemam nic extra proti Froomovi a ani si nemyslim ze je nejaky dopingovy hriesnik ale o Vueltu musi prist jednoznacne.

https://jurisprudence.tas-cas.org/Share ... 201393.pdf
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Jún 2018 22:58:02

simko píše:a z coho vychadzal Malovic? ze Froome mal v ten den naozaj silne astamticke stavy a ze len inhaloval tak mu to len vyrovnalo hendikep oproti "zdravim" pretekárom? nedal by som ruku do ohna ze Froome ma skutocne nejaku nadobudnutu astmu. po tom vsetkom co maju Sky za sebou ich aktivitami v sedej zone. netvrdim ze salbutamol sam o sebe by nieco pomahal vyhrat to urcite nie ale Sky funguje na principe marginal gains.
Malovica si celkom vazim ale je to len jeden nazor. co sa tyka salbutamolu tak to nie je take jednoduche povedat len ze: z medicínskeho hladiska mu to nic nepomohlo tak je nevinny a vsetko mu ponechajme a ideme dalej. ta hranica tam je pre nieco stanovena. a opat prikladam spravu CAS vs. Petacchi ze to vôbec nie je take jednoduche. nemam nic extra proti Froomovi a ani si nemyslim ze je nejaky dopingovy hriesnik ale o Vueltu musi prist jednoznacne.

https://jurisprudence.tas-cas.org/Share ... 201393.pdf



Z čoho vychádzal Malovič? Predpokladám, že zo svojej dlhoročnej lekárskej praxe športového lekára.
Tvoj link je z roku 2008, odvtedy prišlo k zmenám. V súčasnosti nepotrebuješ na salbutamol TUE, iba ak chceš použiť väčšie dávky ako povolené. Takže salbutamol si môžu do povoleného množstva dať pokojne aj zdraví cyklisti.
http://www.uci.ch/clean-sport/therapeut ... xemptions/
Fakt nechcete pripustiť možnosť, že Froome si nezobral viac ako je povolené množstvo?
Názor Romana Kreuzigera z rozhovoru s jedným bývalým cyklistom:
Potkal jsem totiž den před uvedením pořadu GEN (tedy v sobotu odpoledne) na jarmarku v amfiteátru pod loketským hradem Romana s manželkou Míšou, dětmi a velkou částí jejich „ostrovské“ rodiny. A protože se z mládí s mojí manželkou oba známe s Lídou, tedy mámou Míši, pozdravili jsme se a já si následně dovolil oslovit Romana a potom asi 10 minut pokecat o aktuálním dění v cyklistice.
Jeho názory v kostce:
1.) Simon Yates rupnul m.j. proto, že toho na něj bylo moc nejen na trati, ale hlavně mimo ni. Na masáže, rehabilitace po etapách a na večeře prý chodil často až s dvouhodinovým zpožděním a bylo to tak prakticky 14 dní
2.) Froomův heroický výkon oceňuje a vzhledem k tomu, že jeli do těch kopců minule (Giro 2016? Sorry, nechce se mi to hledat…) rychleji, než Chris letos, nepřijde mu to neuvěřitelné
3.) největší chybou Dumoulina bylo podle Romana čekání na Reichenbacha a otálení s nasazením strojového tempa
4.) co se týká Froomova astmatu, to nijak nekomentoval, ale řekl, že kdyby nemohli závodníci používat prostředky proti různým alergiím a dýchacím potížím, jezdila by jich v prpofi-balíku sotva třetina! je to prý rok od roku horší, cítí to sám na sobě
5.) a konečně srovnání svého případu „dopingové buzerace“ od UCI a současného případu Frooma absolutně popírá. Připomněl, že zatímco Froome jezdí proto, aby zdůraznil svou nevinu, Tinkoff Saxo naopak zvolil taktiku nedráždit UCI, veřejnost a média a raději Romana sám držel stranou, dokud se vše nevyřeší
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 04. Jún 2018 23:20:43

ale ja vôbec nespochybnujem jeho vykon na Gire. a je uplne jedno ze bolo treba TUE a teraz uz nie. ide o tu hranicu. a v tom linku su odbornici s dlhorocnou praxou (rovnako ako Malovic) a stoja prave na opacnej strane.

a ja som sa pytal ci Malovic vychadzal z toho ze Froome je skutocne astmatik a mal v ten den velmi tazke stavy a teda inhalovanie takého mnozstva Ventolinu mu len dorovnalo hendikep na uroven zdravého sportovca. lebo da sa aj vyhadzat z toho ze Froome nie je ziadny astmatik a nikdy nebol. a takisto mnohi norski lyziari nie su astmatici a nikdy neboli. ale to je uz v rovine kto mu/im veri a kto nie. a ja urcite neverim ze Froome dosiahol hranicu 2000ng/ml inhalovanim povoleného mnozstva. a neverim ani v nejaku zazracnu disfunkciu obliciek. jednoducho v ten den sa nieco pokazilo, kludne mozno inhaloval viac krat ako mohol, mozno spanikaril co ja viem. v podstate mi je jedno ci mu to pomohlo alebo nie. ja len verim ze pride o Vueltu. nic viac nic menej.

a ktomu jazdeniu aby dokazal nevinu. to je smiesne. pre mna je to neeticke. ale vieme ze su v tom aj peniaze a Froomov pokrocily vek. jednoducho nemoze si dovolit nejazdit az do vyriesenia pripadu (prisiel by takmer o cely rok).
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Pon 11. Jún 2018 11:49:48

ifčopifčo píše:1.) Simon Yates rupnul m.j. proto, že toho na něj bylo moc nejen na trati, ale hlavně mimo ni. Na masáže, rehabilitace po etapách a na večeře prý chodil často až s dvouhodinovým zpožděním a bylo to tak prakticky 14 dní

Nie je prvý a asi ani posledný, ktorý si zobral tričko pre vedúceho pretekára príliš skoro a doplatil na to. Novinárske povinnosti, tlak a sláva ... ktovie či stíhal spať rovnako kvalitne a dlho ako Tom & Chris.
ifčopifčo píše:3.) největší chybou Dumoulina bylo podle Romana čekání na Reichenbacha a otálení s nasazením strojového tempa

Tak, tak Dumoulin toho načakal zbytočne v tej etape. Ale za motáka 19. etapy by som označil aj Carapaza. Keď tam bol Lopez na Finestre ďalej vzadu od skupiny, mal sa vytiahnuť na čelo a zabojovať o biele tričko. Boli by tam pekná trojka, ktorá by spolupracovala - Dumoulin do Ružového, Carapaz do bieleho a Pinot na pódium.

Apropó súťaž o biele tričko ... neviem či to tam malo vôbec nejaký rozumný zmysel - keďže víťaz skončil nakoniec 3. v GC. Asi by to radšej mali dať do 23 rokov, nech motivujú takých mladíkov, ktorý nedokážu zabojovať o top10 a ani o nič iné. Alebo to úplne zrušiť a vytiahnuť do trička súťaž TRAGUARDO VOLANTE či COMBATTIVITÀ GENERALE. Balerini by sa potešil.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Štv 14. Jún 2018 13:30:39

sportovec píše:Ale za motáka 19. etapy by som označil aj Carapaza. Keď tam bol Lopez na Finestre ďalej vzadu od skupiny, mal sa vytiahnuť na čelo a zabojovať o biele tričko. Boli by tam pekná trojka, ktorá by spolupracovala - Dumoulin do Ružového, Carapaz do bieleho a Pinot na pódium.

Pozrel som si túto skvelú etapu ešte raz. Carapaz mal dokonca v tejto etape viacero príležitostí ako odstaviť Lopeza zo skupiny, ale a ani jednu nevyužil. (To že bol na tom energeticky lepšie ukázal aj záverečný kilometer.)

Škoda, že EuroSport ukazoval hlavne Frooma, ktorý si len šlapal svoju časovku. Tie dve skupiny za ním bolo oveľa zábavnejšie sledovať.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 01. Nov 2018 8:28:23

Čo hovoríte na trasu Gira 2019? ;)
Tie časovky pôsobia svojou dĺžkou nenápadne, keď ich však pospájame, získame parádnych 60 km proti chronometru. To už môže dosť výrazne ovplyvniť celkové poradie. Navyše... Tá časovka do San Marina vyzerá ako veľká lahôdka ;) (http://cdn.media.cyclingnews.com/2018/1 ... le_670.jpg)
Veľmi by som si želal, aby sme na Gire 2019 videli časovkársko-vrchársky súboj: Dumoulin - Roglič - Bernal, ale to sa asi nepodarí...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Štv 01. Nov 2018 13:45:59

Ten Bernal nemá pointu, v kopcoch sú aspoň zatiaľ Dumoulin s Roglicom lepší, plus v tých časovkách im robeným na mieru mu nadelia spolu aj 3 minútky... Ja osobne dúfam že na Giro Sky pošle Thomasa a Bernal sa popri ňom môže vyblázniť. Roglič pôjde Tour si myslím. Každopádne Thomas vs Dumoulim v plnej forme... Moc by som si to pozrel :D
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Štv 01. Nov 2018 17:25:19

Giro je moja najobľúbenejšia GT a tohtoročná trasa sa mi páči. Po dlhom čase dala nejaká GT dala viac časovkárskych kilometrov a nie len po rovine, uvidíme či to pridá pretekom na atraktivite. Takto v nich dostávajú aj vrcháry šancu na stratu pod 1 min, ale ak tu bude Dumoulin, Roglič, Thomas alebo Froome tak ani to nepomôže. Nieje síce žiadna rovinatá časovka, ale ani žiadna horská. Len teraz je takmer nepredstaviteľné aby to vyhral čistý vrchár ako Aru, Quintana, López atď. Ešte aj tým, že je prvý týždeň veľmi ľahký môžu takýto pretekári počítať veľké straty.

V prvom týždni je veľa zvlnených etáp, čo asi priláka výbušných jazdcov ako Wellens, Battaglin, Teuns, Gasparotto a tie etapy tiež dokonale svedčia Valverdemu, tak som zvedavý koľko ich vyhrá. Celkovo je tam pre nich 7 etáp a pre takých ako Valverde, Teuns alebo Woods aj 9. Je to dosť veľa, ale som za to rád, keď si zoberieme, že v posledných rokoch sú na GT väčšinou len čisto rovinaté alebo ťažké horské etapy. Tiež 15 etapa je taká mini Lombardia čo ma veľmi potešilo.

Hlavne sa mi, ale páčia kopce. Nepáči sa mi trend skracovania horských etáp a som radšej keď má etapa 200km ako keď má 100km. Čo som meral, tak 3 etapy majú prevýšenie cez 5000m a to je dosť kruté. To trochu vyváži tie 3 časovky, ale ako som už písal, tak v kopcoch sú najlepší Dumoulin, Roglič, Thomas alebo Froome a oni sú najlepší aj v časovke, takže konkurovať im môže akurát Yates alebo Nibali aj keď on už je pravdepodobne za zenitom. Zvedavý som na 14. a 16. etapu, pretože ťažké kopce nemusia spraviť veľké rozdiely ak nieje na kopci dojazd. Ale môže sa stať to čo tohto roku v 19. etape. Vtedy netreba ani ten horský dojazd.

Trasu hodnotím pozitívne a ak by som ju mal obodovať dal by som 8/10. Podľa trasy oboch GT by som povedal, že Tour vyhrá Froome, Roglič alebo Yates a o Giro si to rozdajú Thomas s Dumoulinom.

Opäť som spravil merania najťažších etáp a opäť tam sú odchýlky pár km:
vm - výškové metre

Etapa 13. (Pinerolo - Lago Serrú), 5159 vm (Nechcú sa mi tu zobraziť horské prémie na Pian del Lupo a Lago Serrú)
https://www.cronoescalada.com/index.php ... iew/502212

Etapa 14. (St. Vincent - Courmayeur Skyway), 4570 vm
https://www.cronoescalada.com/index.php ... iew/502221

Etapa 16. (Lovere - Ponte di Legno), 5869 vm
https://www.cronoescalada.com/index.php ... iew/502227

Etapa 17. (Commezzadura - Anterselva), 3659 vm
https://www.cronoescalada.com/index.php ... iew/502243

Etapa 19. (Treviso - San Martino di Castorazza), 3586 vm (Ostrejšie kopce sú tunely, keďže to merá po povrchu zeme, to znamená, že údaj o vm nieje úplne presný,
reálne je tu okolo 3200 vm)
https://www.cronoescalada.com/index.php ... iew/502300

Etapa 20. (Feltre - Monte Avena), 5995 vm (Tu sú tiež tunely, reálne tu je okolo 5600 vm)
https://www.cronoescalada.com/index.php ... iew/502386

Tiež ako som písal v predchádzajucom príspevku z TdF tesne nad mapou si môžete nastaviť v akej grafike chcete vidieť profil etapy, na výber je aj Giro, Tour alebo Vuelta

Podrobnejšie profily ostatných etáp, ale bez vm:
https://www.cyclingstage.com/giro-2019-route/
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Sob 03. Nov 2018 2:01:07

Trasa pre budúcoročné Giro pripomína najviac itinerár roku 2012. Prvé dve tretiny pretekov to boli len také oťukávačky, také, síce zvlnené až kopcovité etapy, ale nič vážne. A potom v poslednej časti zopár tak strašne ťažkých etáp, že bolo vtedy ťažké odhadnúť, ktorá bude tá "najviac". A táto trasa je tomu naozaj dosť podobná, tie etapy v poslednej tretine pretekov vyzerajú fakt parádne.

V 13. etape sa bude stúpať na Passo del Nivolet, škoda, že organizátori nedali cieľ až na samotnom vrchole ale ukončili to pri jazere Serru... Samozrejme nejde vôbec o náročnosť, tá je už myslím viac ako extrémna. Avšak, v určitých cyklistických kruhoch sa rozpráva, že práve cesta na Passo Nivolet je tou najkrajšou akú môže cyklista zažiť, žiadny iný výšlap sa s tým rovnať nemôže! No, ale samozrejme najväčšiu pozornosť budí monumentálna 16. etapa. Mortirolo klasicky z Mazza a to už budú mať v nohách ozrutnú Gaviu...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod mortirolo08 » Sob 22. Dec 2018 16:49:32

Tak co poviete na startovku Gira: Dumoulin, S.Yates, Nibali, Roglic, Lopez, Landa, Valverde, Zakarin, Bernal...
Vyzera to ze Giro atraktivitou zasa prevalcuje ostatne GT. Ako keby uz vsetci stratili chut bojovat s letkou Sky a o ten 5ty titul Frooma moze pripravit len Thomas.
Ved pre TdF uz ostal uz len Porte ktory spadne v prvom tyzdni ako vzdy, D.Martin & Kruijswijk & A.Yates ktory na Sky nemaju, Quintana ktory je uz asi za zenitom, francuzka dvojicka Bardet & Pinot ktory sa budu bit viac medzi sebou ako so Sky
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Uto 01. Jan 2019 0:05:03

U mňa platí to, čo minulý rok: už nech sa to začne! ;)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Froome

Poslaťod Vercingetorix » Štv 18. Apr 2019 19:36:55

Tu je najepickejšia etapa minuloročného Gira z Froomiho pohľadu:

https://www.youtube.com/watch?v=mccKzTdfXts
"There is not much pedaling in the descent."

(+1 minúta na Dumoulina v zjazdoch https://twitter.com/imdonncha/status/10 ... 3039176705)
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 21. Apr 2019 21:08:50

trosku aj na inu temu dnes...na giro 2021 udajne xcu zaradit stupanie Monte Santo di Lussari...pisat o nom netreba staci podat hodnoty:
4.1 km s priemerom 21. 6%
3.km ma priemer 27.2% a 4.km dokonca 28.3%
tomuto vravim smrt v sedle bicykla
je tu ale este myslienka vybudovania 10km cesty na vrchol kde tie % samozrejne pojdu dole
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Sob 04. Máj 2019 19:42:42

uuf citali ste? Bernal zlomenina klucnej kosti, nejde na Giro. u mna osobne klesla atraktivita Gira minimalne o 50%. skoda. Roglic vs Dumoulin vs Yates
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Sob 04. Máj 2019 20:02:23

simko píše:uuf citali ste? Bernal zlomenina klucnej kosti, nejde na Giro. u mna osobne klesla atraktivita Gira minimalne o 50%. skoda. Roglic vs Dumoulin vs Yates

zabudol som na Nibaliho:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 99 hostia