Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Tibi » Sob 23. Máj 2015 8:27:01

Aj keď dosť neskoro,ale predsa len chcem komentovať favoritov na víťazstvo na Gire a na TF.Tiež patrím k tým,ktorým sa páči útok Alberta na víťazstvo na oboch podujatiach a tak isto si myslím,že to je reálne.Ja si dovolím povedať,že to bol dokonca výborný ťah od TS.Predsa len ťažké kopce na Gire Albertovi maximálne vyhovujú,no a pri všetkej úcte k jeho súperom sa dá predpokladať, že vyhrá bez väčších problémov.Myslel som si.že na celkové víťazstvo bude potrebovať tak 70 až 80% svojho potenciálu,ale teraz po tých pádoch to vyzerá tak,že bude musieť ísť až na 100%,čo by sa mohlo odraziť na TF.Pre mňa je,ale jednoznačne stále najväčší favorit na víťaza Gira a mierne ho favorizujem aj na víťazstvo v TF.
Podľa mňa je Alberto momentálne stále najlepší vrchár na svete,ale bitku na TF môže prehrať kvôli svojmu tímu,kde sa mi zdá byť lepší Movistar,Astana aj SKY.Na TF má,ale TS k dispozícii Majku,ktorý je podobne ako Nibali tento rok veľmi nenápadný a nevýrazný,ale zdanie môže klamať a Majka môže ísť za určitých okolností na celkove poradie TF.Za najväčšieho konkurenta pre Contadora na TF považujem z trojice Froome,Quintana,Nibali-Naira Quintanu z veľmi silným Movistarom.
Ak by to aj náhodou TS na TF nevyšlo,tak víťazstvo na Gire by im nemalo ujsť,tým pádom budú mať v tomto roku víťaza na Grand Tour.Preto si myslím,že to bol od TS dobrý ťah.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Giro d'Italia

Poslaťod mortirolo08 » Sob 23. Máj 2015 12:39:18

Tibi píše:Aj keď dosť neskoro,ale predsa len chcem komentovať favoritov na víťazstvo na Gire a na TF.Tiež patrím k tým,ktorým sa páči útok Alberta na víťazstvo na oboch podujatiach a tak isto si myslím,že to je reálne.Ja si dovolím povedať,že to bol dokonca výborný ťah od TS.Predsa len ťažké kopce na Gire Albertovi maximálne vyhovujú,no a pri všetkej úcte k jeho súperom sa dá predpokladať, že vyhrá bez väčších problémov.Myslel som si.že na celkové víťazstvo bude potrebovať tak 70 až 80% svojho potenciálu,ale teraz po tých pádoch to vyzerá tak,že bude musieť ísť až na 100%,čo by sa mohlo odraziť na TF.Pre mňa je,ale jednoznačne stále najväčší favorit na víťaza Gira a mierne ho favorizujem aj na víťazstvo v TF.
Podľa mňa je Alberto momentálne stále najlepší vrchár na svete,ale bitku na TF môže prehrať kvôli svojmu tímu,kde sa mi zdá byť lepší Movistar,Astana aj SKY.Na TF má,ale TS k dispozícii Majku,ktorý je podobne ako Nibali tento rok veľmi nenápadný a nevýrazný,ale zdanie môže klamať a Majka môže ísť za určitých okolností na celkove poradie TF.Za najväčšieho konkurenta pre Contadora na TF považujem z trojice Froome,Quintana,Nibali-Naira Quintanu z veľmi silným Movistarom.
Ak by to aj náhodou TS na TF nevyšlo,tak víťazstvo na Gire by im nemalo ujsť,tým pádom budú mať v tomto roku víťaza na Grand Tour.Preto si myslím,že to bol od TS dobrý ťah.

Pri vsetkej ucte k Nibalimu ale nemyslim si ze pri top konkurencii ma na vitazstvo, podium ano ale vitazstvo nie. Co sa tyka Contadora tak na vitazstvo by mal ak by nesiel Giro, takto to vidim na podium ale na vitazstvo asi nie, to by musela byt velmi velka zhoda. Quintana tazko povedat ci bude mat na vitazstvo. Skoncil 2 na TdF, 1 na Giru a bol by na podiu aj na Vuelte, ale stale nevieme ako naozaj silny je Quintana na Grand Tour a ci ma nato porazit tych najlepsich (TdF bol novacik mohol si robit co chcel na vitazstvo to aj tak nebolo, Giro mu darovali a Vuelta odpadol predtym ako sa zacalo nieco diat). Moj typ je ze ak pride Froome v 100% forme na TdF tak jediny kto bude mat sancu ho porazit je Contador a to taktikou ala minulorocna Vuelta, ale ci toho bude Contador schopny... Snad to nepokiazia pady atd
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 23. Máj 2015 14:50:57

Hendersom, Greipel, Matthews, Boonen už Giro zabalili. :?:
Na tejto stránke sú pomerne dobré priebežné výsledky
http://skysports.html.infostradasports. ... Taalcode=2
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Sob 23. Máj 2015 17:18:42

Priznám sa, že sa celkovo teším a zaujímam na zhodnotenie od berloqa, či už to bude v priebehu, alebo po Gire.

Vyzerá to, že Porte zďaleka nepotvrdil predpoklady tých, ktorí ho pokladali za horúceho favorita na víťazstvo na Gire.
Zrejme sa to už nedá zvaľovať len na tú penalizáciu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod motyliLET » Sob 23. Máj 2015 17:20:07

Tak to bol masaker, porte definitivne out je zrejme ze nedokazal udrzat tu famoznu formu tak dlho a na gire mu proste odislo pretze ak vo svojej paradnej discipline akou je casovka dostane 4 minuty tak je jednoducho out a zase raz nezvladol GT som zvedavy ale mohol by ist sky teraz na lea zasiel slusnu casovku , no a alberto to dnes vsetkym nalozil, inak aru bojoval ja som cakal ze strati este viac jeho chvile este pridu ma cas je mlady
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Sob 23. Máj 2015 18:04:01

Nuž ťažko povedať, čo s Portem... Možno bol dneska kľúčový deň jeho kariéry, kedy mohol dokázať, že si (napriek nepriazni osudu) zaslúži byť lídrom na GT, aj keď už bolo Giro po včerajšku stratené. Takto už zostane kapitánom len pre týždňové preteky a na GT bude domestikovať; myslím si. Aj keď ktovie, možno sa mu niečo stalo včera v tom páde.
Každopádne mi tí južania (Španieli, Taliani, Kolumbijci...) pripadajú akosi vychytralejší, schopní improvizovať a niečo vydržať. V SKY akoby boli iba do dobrého počasia a ideálnych podmienok. Určite sa nájde množstvo príkladov, kedy to neplatí, len proste mám taký pocit.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod paula@sile » Sob 23. Máj 2015 22:00:05

bloy píše:Priznám sa, že sa celkovo teším a zaujímam na zhodnotenie od berloqa, či už to bude v priebehu, alebo po Gire.

Vyzerá to, že Porte zďaleka nepotvrdil predpoklady tých, ktorí ho pokladali za horúceho favorita na víťazstvo na Gire.
Zrejme sa to už nedá zvaľovať len na tú penalizáciu.



ja som tiez zvedava, na pohlad berloqa ohladne porte(ho) a sky…
pamätam sa na prispevok, myslim, ze to bolo zaciatkom februara, ked berloq pisal, ze sky je na vrchole, ja som uz vtedy s nim nesuhlasila, polemizovala, a to sa aj potvrdilo, ked pride“ hart auf hart“, tak porte stale sklamal a myslim, ze tymto sa degradoval na uroven solidneho domestika…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Po časovke

Poslaťod bloy » Ned 24. Máj 2015 9:12:53

Tak Porte už to chce zrejme zabaliť,asi sa pôjde pripravovať aby pomohol Froomiemu na Tour. Asi sa mu nechce makať len na to, aby sa prípadne Keny posunul o nejaké to miesto hore a z hľadiska tímu to má zmysel. Ono celkovo po tej časovke Giro stráca na atraktivite, ak Contador niekde nespadne, alebo nenastane nejaký iný vážny problém, tak by mal vyhrať. Aru bude asi najmä brániť druhé miesto, nemá dôvod útočiť. Kto vie nakoľko bude zaujímavý boj o ďalšie miesta na pódiu (na bitky o miesta zrejme dôjde až v záverečných stúpaniach), nejaké veľké zemetrasenia by už nemali nastať, hoci niekto môže chytiť poriadnu stratu a prepadnúť sa. Možno sa najväčšia bitka bude zvádzať o úniky, kde sa pri tak obrovských rozdieloch medzi jazdcami výrazne zvyšuje šanca na úspech v etape.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Ned 24. Máj 2015 12:21:58

Nakoniec sa Porte (alebo skôr SKY) rozhodol pokračovať, tak aspoň uvidíme, čo predvedie v horách, alebo prípadne pomôže Kenymu, ktorý sa tradične v trojtýždňových etapákoch zlepšuje.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod mortirolo08 » Ned 24. Máj 2015 13:33:33

bloy píše:Nakoniec sa Porte (alebo skôr SKY) rozhodol pokračovať, tak aspoň uvidíme, čo predvedie v horách, alebo prípadne pomôže Kenymu, ktorý sa tradične v trojtýždňových etapákoch zlepšuje.

Tak Leo nebyt toho padu 2dni dozadu je teraz na podium. Aj minuly rok mal smolu na TdF, tak snad vide Vuelta :)
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Ned 24. Máj 2015 16:25:41

Včera som po etape písal že Konig bude ešte bojovať o pódium, ako sa tak dnes na to zatiaľ pozerám, tak už predskočil virtualne Catalda, Urana, Kreuzigera a Van den Broecka. Carusa ešte skočí, som zvedavý ako na tom bude Amador. Landa bude ešte ťažký oriešok ale Kenny môže to podium normálne že utrhnúť, to by bolo si myslím skvelé umiestnenie pre neho a jasná správa že na Vuelte chce a je pripravený byť lídrom tímu...
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Alex » Ned 24. Máj 2015 17:51:24

Krásna etapa ! Niečo podobné som aj dnes čakal, ale že vybuchne Uran takto výrazne, to asi nie. Na konci mi to pripadalo akoby Contador nechcel túto etapu vyhrať a keď v poslednom kilometri atakovali Landa s Trofimovom tak ich už nechal lebo vedel že už veľa sekúnd nestratí. Alberto bol dnes megasilný. Aru sa držal statočne, ale Alberta proste neodpára aj keď bude mať pri sebe neskutočne silný tím, ktorý pri sebe naozaj má. Landa dnes rozhodne najsilnejší, som zvedavý či v nejakej nasledujúcej horskej etape vybuchne alebo bude podávať konštantné výkony. Výrazne prekvapil Trofimov, čakal som že bude útočiť na TOP10 ale že je na tom až takto dobre, to som vôbec nevedel, možno ani on nie. Myslel som si, že Amador dnes trošku stratí, ale podal výborný výkon na svoje možnosti. Konig dnes výborne, škoda že stratil pár sekund na Amadora, na podium stráca 2 minúty ktore si myslím že na Amadora stiahne, otázka ale je či Landa bude v každej horskej etape taký silný ako dnes alebo si vyberie slabší deň a stratí väčšiu porciu minút. Škoda, že Krujswijk stratil v prvom týždni veľa minút, inak by určite bol v TOP10, jazdí veľmi dobre a ešte sa tam možno prebojuje. Caruso podáva podobne výkony ako na vlanajšej Vuelte, určite sa udrží v TOP10. Monfort nahradil Van den Broecka, má dobrú pozíciu na sľubný výsledok. Van den Broeck mal aj smolu, možno sa mu ešte podarí dostať do najlepšej 10, ale to je preňho asi dosť málo. Výborne dnes Visconti, uvidíme čo predvedie v ďaľších horských etapách, ale myslím si, že v nejakej časovo dosť stratí. Geniez bojoval statočne a vybojoval dobrý výsledok, teraz už len 10. miesto udržať a v FDJ určite budú spokojný. Kreuziger dnes trošku sklamal, možno sa iba šetril, neviem. Na konci Gira ale môže kľudne byť v najlepšej 10. Hesjedal bude taktiež bojovať o podobný výsledok. Zajtra máme voľno, v utorok ťažká etapa, uvidíme...
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod emor » Ned 24. Máj 2015 18:16:25

Astana neuveritelne dominuje.. ale Alberto je kráľ :)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Máj 2015 19:12:21

Geniez dnes paradny vykon dufam ze udrzi top 10
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sbarcak » Pon 25. Máj 2015 11:27:52

Tak a Richie končí. To sa dalo čakať. Nemá význam ďalej sa trápiť.
sbarcak
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015 15:57:50

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 25. Máj 2015 12:02:00

Dobre, čakal som, že nejaký dopyt na moje vyjadrenie bude, keďže som bol istých názorov, ktoré nakoniec boli ďaleko od pravdy. Sám by som sa asi správal rovnako.

Bohužiaľ, som (už môžem povedať majoritnú) časť Gira nevidel. Dokopy som sledoval tak 5 etáp v pokoji a minulý týždeň som nevidel celý. Keď som mal večer chvíľu čas tak som prečítal /tak narýchlo/ článok na portáli, ale bolo to skôr sporadické. Dá sa povedať, že som nevidel tú najpodstatnejšiu časť pretekov. Pretože úsek zakončený včerajšou etapu zúžil niektoré otázky na minimum.

Ale poďme teda k Portemu. Sklamal... zase... to isté? Začnime od začiatku. Asi tu narážate na to, že som Porteho neuveriteľne chválil za jeho výkony v zimnej a jarnej časti sezóny. Treba položiť otázku zaslúžil si absolutórium? Zaslúžil! To nemôže nikto povedať nič iné... Porte jazdil ako z partesu. Takže áno, do Gira to bol najlepší jazdec (čo sa etapákov týka) na svete, jazdil vo veľkej forme. A začiatok Gira (teda povedzme do toho incidentu) nejako nenapovedal, že by na Gire mal byť nejaký horší... To, že neútočil ako Contador a hlavne Aru v prvých 10 dňoch o ničom nevypovedá... ono v celej podstate to bolo zbytočné, keď to robia iný a ja sa tých iných viem udržať, načo budem robiť niečo naviac, že?

Lenže Porte to posral... Som z tých, ktorí hovoria, že to takto dopadnúť nemuselo. Nebyť Porteho... Tá smola v 10. etape, tak nejako ilustruje celý tím Sky. Všetko to musí ísť podľa plánu, keď nejde, nejde nič. Sky sú top tím, ktorý má všetko najlepšie, ale zdá sa, že pravidlá nejako nepoznajú. A keby Porte nespravil tú najväčšiu sprostosť dnešnej doby, teda nepodelil sa o svoju foto a dojmy vo virtuálnej džungli, nikto by to možno neriešil. Resp. riešil, no nedošlo by to do takéhoto extrému. Takže to čo ja vidím ako gesto fair-play, jednoducho organizátori potrestali "doživotím" (alebo kreslom?).

Priznám sa, príde mi to strašne prísne. Dve minúty, to je v dnešnej dobe na GT nákup často neriešiteľný. Tam si myslím, že to Taliani prehnali, podľa mňa sa to dalo riešiť ďaleko miernejším trestom, pokojne len v rámci sekúnd. Toto celé tak trošku vypovedá o tom, že taká ta klasická cyklistika, to čo som na cyklistoch strašne obdivoval, že sa správajú fér (aj keď nemusia) je preč. Cyklisti sú naozaj len natrénované reklamy, ktorí musia robiť na ceste to čo povie manažér, rozprávať to čo povie manažér a aj celý ich charakter sa mení vzhľadom na tím. Takže nejakých gentlemanských gest na ceste sa asi už nedočkáme. Pretože pre mňa sa úplne nepochopiteľne zachoval Etixx... od kedy sa v cyklistike využíva súperove nešťastie? Teda defekty, pády a iné mechanické problémy? Kde bol Contador? Pamätník starších časov, ktorý ako vedúci pretekár mohol v pelotóne uplatniť čakanie Porteho. Lenže myšlienka zbaviť sa ďalšieho súpera bola príliš veľká... a kto vie, možno takú moc v pelotóne nemá a možno aj keby chcel, Oleg by už čakal s nabitým "ákáčkom". Ja to teraz nechcem dávať nikomu za vinu, ale podľa mňa by sa v takejto etape čakať na tretieho muža mohlo... Viac krát sa stalo, že Armstrong Ulricha čakal v ťažkostiach a Ulrich mu to oplatil v pamätnej etape na Luz Ardiden, pri tom nemusel, žiadny predpis ho k tomu nenútil, naopak v tej etape si mohol zabezpečiť víťazstvo lenže nestalo sa. Chcel by som vidieť ako by teda dnes riešili Cancellarove divadlo v druhej etape TdF 2010, keď zastavil pelotón, aby sa čakalo na Schlecka... Áno neutralizoval etapu, len pre to, že Shleck meškal.

Ide im o rovnosť v pelotóne. Teda to, aby mal každý jazdec rovnaké podmienky. Lenže ako to dosiahnu? Pomoc v pelotóne je a aj bude. Je to jednoducho živá masa ľudí a tu treba povedať, že aj keď cyklistika je tímový šport, v tomto prípade sa ten individualistický faktor prejavuje a prejavovať bude. Contador by teoreticky Vueltu 2012 nevyhral, pretože mal pomocníka z iného tímu. Dobre je to o niečom inom, tam sa to ťažko dokazuje a hlavne nerobí tak okato. To isté sa dá povedať o darovaných víťazstvách, ktoré síce pomaly miznú ale niektorí jazdci si to stále môžu dovoliť.

Lenže Porte to vytiahol na verejnosť a to robiť nemal. Takže dostal trest a nevysporiadal sa s tým. Lenže opäť sme u otázky rupol Porte? NERUPOL! Ako by sa vyvíjala situácia, keby sa toto nestalo, nikto nevie... ale nechajme keby, ja do toho tiež nejdem. Je to uzavretá kapitola, nevyšlo to.

A tak ako sme išli do Gira s málo favoritmi, po včerajšej etape zostalo na Gire... ani neviem ako to povedať, ale zostavami to ani GT nepripomína. No, že ešte aj niektorí takto výrazne budú strácať som až tak nečakal. Tým faktorom je jednoznačne Astana. Takto vyzerá tím, ktorý je schopný vyhrať TdF, tam kde lídri ostatných tímov ledva funia, tam Astana trhá asfalt v piatich mužoch. Je to asi najlepší tímový výkon od Wigginsovej nebeskej zostavy na jeho víťaznej Tour. A o čo sa vlastne bojuje? Zdá sa, že Landa má formu na pódium a zrejme je otázka času kedy sa tam dostane. Pretože Contadorovi už stačí sledovať kolesa Kazachov. Aj keď možno bude chcieť vyhrať nejakú etapu, v celej podstate nemusí... nemá prečo sa trhať. Jeho úlohou je strážiť Arua, ktorý je bezprostredný nepriateľ a Landa? Má dosť veľkú stratu na to, aby ho pre nejaké etapy pustil. Astana navyše Contadorovi v kopci dokonale poslúži. Verím, že Astana ide také tempo, že ani Contador nejde (ani náhodou) ako na výlet, lenže stručne povedané, tým, že izolujú Contadora, zbavia kohokoľvek iného možnosti niečo robiť, pretože jednoducho nikto im nestačí. A tento scenár vyhovuje obom, ako Astane tak Contadorovi. je jasné, že Astana to bude skúšať, nemá čo stratiť a Contador môže mať tiež slabý deň, navyše Tinkoff, už dá sa v nádržiach veľa nemá a na Mortirole a a aj v iných etapách môže Astana niečo rozohrať.. A aj keby to nevyšlo na titul, pódium doplniť môžu. Na Aruovi sa možno trošku ukazuje, že predsa len začali s tou aktivitou strašne skoro. Ono útočiť, teda resp. pretekať od nejakej štvrtej etapy až dokonca obvyklé nie je... O ostatných sa už nič podobné povedať nedá... tempo Astany už nikomu ďalšiemu nepasuje, nikto mu nestačí. V kombinácií s tými ťažkými klasikárskymi etapami na začiatku tu máme tieto masívne rozdiely.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Zutu » Pon 25. Máj 2015 14:09:48

...ale RUPOL :)
Bolo to vidiet hned v tej nestastnej etape po ktorej dostal penalizaciu, ale kym dosiel do ciela o ziadnej penalizacii sa mu urcite ani nesnivalo a aj tak nestihal. Keby na to mal, tak tie dve miutky si v pohode zoberie spat v casovke.
Netvrdim, ze je slaby. Zaciatok roka mal fantasticky, bol bezkonkurencny, ale drzat taku silnu formu od australie po giro bolo na neho vela.
Ci vie jazdit GT alebo nie tazko povedat. Ja to neviem posudit, ci jeho zlyhanie bolo skor z fyzickych, alebo taktickych pricin.

A k tomu, ze by mal peloton cakat tretieho v celkovom poradi :D :D :D
...od kedy ja sledujem cyklistiku (2011) sa necaka ani na zltaka, su to preteky, pady, defekty, technicke problemy k tomu patria a rozhoduju o vitazoch. Treba sa im vediet vyhybat a minimalizovat riziko problemov.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Lance Armstrong » Pon 25. Máj 2015 14:40:50

mortirolo08 píše:Pri vsetkej ucte k Nibalimu ale nemyslim si ze pri top konkurencii ma na vitazstvo, podium ano ale vitazstvo nie.

Ked sa pozres nato v akej vrcharskej forme su vsetci jazdci Astany... Aru a Landa v pohode konkuruju Contadorovi. Nibali bude este o level vyssie. Navyse tento rok tu opat mame kocky, a Nibali moze ziskavat sekundy aj v rovinatych etapach, kedze ma podobny instikt ako napr. Sagan. Vie kde sa ma pohybovat, preto ho nezaskoci vietor a ani nepada.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Pon 25. Máj 2015 16:24:35

Ja som sa tešil (oprávnene) na berloqov názor nie preto, že by som tým chcel povedať, že sa mýlil, ale preto, že ma jeho názor zaujímal, lebo vždy stoja za prečítanie. O to viac po tak turbulentnom priebehu tohtoročného Gira, ale to len tak na okraj na upresnenie. Je pravda, že sa nedá 100% povedať, že Porte by bol tam, kde je aj bez tej penalizácie, ale je to pravdepodobné.
Už sa to nedozvieme, ale napokon aj on sám bol sklamaný svojim výkonom v časovke, bez ohľadu na prípadné zranenie v predchádzajúcej etape (ktoré ale zas nevyplynulo z penalizácie).

S tým, že mal Contador čakať na Porteho: bolo by to pekné gesto, ktoré si asi ale Contador v tom čase dovoliť nemohol. Bolo cca 6km pred koncom pelotón sa rútil, čo mu sily stačili, pretože dali
úniku príliš veľký priestor a neboli ho schopní dobehnúť - otázne je, v ktorom momente sa Contador vôbec dozvedel, že má Porte defekt. Samotní tímoví kolegovia Porteho si pekne krútili kolesami v
pelotóne ešte nejaký čas, kým im ho Matthews doviezol. V tejto chvíli by Contador podľa mňa ani nedokázal zastaviť pelotón, ani celkom nemusel vedieť, že Porte nebude schopný sa vrátiť (aj keď to je nepravdepodobné) - ale v samotnej televízii to všetko pôsobilo veľmi chaoticky a strhlo sa to v sekundách.
Preto by som to Contadorovi nevyčítal, hoci samozrejme keby ho počkal, bolo by to super gesto; hoci Oleg by to určite tak nevnímal, pri svojich "kvalitách".

Čo sa týka Astany, tak tí až prekvapujú výkonmi na Gire (inak vôbec nerozumiem, pre SKY pustilo Catalda, ktorý podával podľa mňa veľmi dobré výkony v horách už minulý rok), dá sa čakať veľká kvalita aj na Tour a Nibaliho by som určite dopredu nepodceňoval. V každom prípade to šialené tempo akým sa tu na Gire ide pôsobí až čudne, možno v tomto týždni budú mnohí, aj tí čo doteraz prekvapovali, rýchlo strácať sily. Neviem si predstaviť, že by sa aj ďalej preťahovali o víťazstvo v horských etapách Contador s Astanou.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Tibi » Pon 25. Máj 2015 17:54:54

Veľmi dobrý a zaujimavý článok od berloga.Tiež mám ten dojem,akoby sa gentlemanstvo a fair play zo športu čím ďalej tým viac vytrácalo.Dokonca ak niekto pomôže,tak sa to berie ako prejav slabosti.Mám s tým osobné a nie moc dobré skúsenosti.Podľa mňa Contador skutočne už v tej chvíli nemohol robiť nič,pelotón už išiel moc rýchlo.Súhlasím ale z názorom,že Etixx sa zachoval veľmi,veľmi čudne,keď začali ťahať akurát vtedy,ked mal Porte problémy.No a ak sa nemýlim,tak tam Etixx žiadneho šprintéra nemal.Možno chceli chrániť Urana,ale v ostatných dojazdoch som nezachytil u nich takú aktivitu.
V ďalšom priebehu Gira som veľmi zvedavý,ako sa bude dariť pretekárom od 2 do 10 miesta,kde by sa to malo podľa mňa dosť meniť a točiť.Ťažké horské etapy budú robiť svoje.
Obzvlášť som zvedavý na Aru a Landu,či budú pokračovať v atakoch na Alberta,ale tu by mohli nakoniec vyšťaviť a unaviť sami seba,alebo sa uspokoja z druhým miestom.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 98 hostia

cron