Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 04. Máj 2019 20:10:10

simko píše:uuf citali ste? Bernal zlomenina klucnej kosti, nejde na Giro. u mna osobne klesla atraktivita Gira minimalne o 50%. skoda. Roglic vs Dumoulin vs Yates


Fúha, obrovská smola... Nemyslím, že by vyhral, pre Giro veľká strata. Aj keď som sa na neho tešil asi najviac zo všetkých favoritov, u mňa to až tak nekleslo. Zober si, že uvidíme Sivakova a Harta ísť na vlastný výsledok. Na to som celkom zvedavý. Našťastie, favoritov na víťazstvo je stále dosť. Roglič, Dumoulin a Yates sú síce najväčšími, ale potom je tu López (pochybujem, že by s jeho časovkov vyhral, ale na pódium má) a Nibali sa zdal v lepšej forme ako sme u neho pred GT zvyknutý. Takže ešte stále to bude zaujímavé.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Sob 04. Máj 2019 20:18:51

@martyn26
Sivakov este ma cas, pochybujem ze z hladiska GC bude mutit vodu ale Hart by mohol ukazat potencial. ano ja tem sice stale naco sa tesit ale Bernal mal byt zaruka niecoho jedinecneho z hladiska GC. Yates Dumoulin a Nibali to su uz stari znami na Gire:) ale Bernal mal byt zaruka toho ze v kopcoch by sa naozaj pretekalo. Roglic a Dumoulin sa budu spoliehat aj na casovku, NIbali uvidime zatial vyzera dobre. Yates podla mna po minulorocnom vytuhnuti to tento rok nebude z jeho strany az taka aktivna cyklistika. dostal lekciu a na Vuelte bolo vidiet ze sa poucil. aj ked skoda pre divakov samozrejme
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 05. Máj 2019 7:39:57

ano suhlasim je to velka skoda...sympaticky chalan je ten bernal s atraktivnym pretekarskym prejavom...aj ja som sa tesil ze vdaka nemu moze byt giro znova velka show...minuly rok ju spravil yates ale je jasne ze teraz uz bude viac pretekat hlavou...kazdopadne zaujimavych ludi je tam dost a giro kazdy rok ponuka zaujimavu cyklistiku a ja sa uz nanho velmi tesim
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 05. Máj 2019 8:48:29

Ľudia , kašlite na nudnych GC jazdcov . Na Giro idu tento rok zaujímavé spurterske mena , ako Arnaud , Elia , Pascal , Fernando . Na týchto by sme sa mali tešiť a nie na Sivakova a dalších nudnych jazdcov .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 05. Máj 2019 10:03:53

@Focus-Shimano
Ty si vždy vedel rozosmiať... Šprintéri budú tento rok radi, ak dostanú možnosť zabojovať o víťazstvo v štyroch etapách. Viac určite nehrozí...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 05. Máj 2019 10:24:35

@simko
Nemyslím, že by mal Sivakov ísť na GC, ale mohol by dostať trochu voľnejšiu ruku. Len by som ho chcel vidieť v top konkurencii. Predsa len na TotA veľmi nebola. Nibali nebol zlý, ale zvykne byť v top forme až na GT, Majka v najťažšej etape spadol a Hart mu nakoniec robil domestika.

@Za Slušný Svet
Tiež sa viac teším na kopce, ale šprintérom som napočítal 7 príležitostí. (2 etapa, 3, 5, 8, 10, 11, 18)
https://www.cyclingstage.com/giro-2019-route/
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 05. Máj 2019 10:56:44

@martyn26
Skús pozrieť profily... Podľa môjho názoru 2. etapa, 8. etapa ani 18. etapa neskončia špurtom, sú to skôr klasikárske dojazdy, ale môžem sa mýliť ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 05. Máj 2019 12:31:47

To naozaj majú spurteri , tak malo šancí ? Ach jaj myslím , že toto je jeden z dôvodov prečo nemám veľmi v obľube Giro a Vueltu . Všade musia pchať len a len kopce .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 05. Máj 2019 13:25:28

@Focus-Shimano kaamo, tak ty si veľký pacient :D
@Simko Sivakov a Hart sú moc mladí na Gc, skôr Henao Gomez tam bude okolo 15.miesta. To už je taký každoročmý zvyk pomaly že líder či už pred Girom alebo počas Gira odpadne a vidíme že ani zmena sponzora nič nezmenila a kliatba sa nezlomila...
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 05. Máj 2019 13:37:20

Ja viem , že sa Vám to zdá čudne , ale ja mám najradšej spurterske a “flámske” etapy :) a naopak GC etapy ma hrozne nudia .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Ned 05. Máj 2019 16:24:54

@pmts
ano Sivakov je mlady a neskuseny co sa tyka GC na GT. ale Hart by kludne mohol. ma 24 rokov, ma absolvovanu Vueltu. formu ma tiez dobru. ak sa pozriem na tu supisku timu Ineos tak jednozacne Hart vychadza ako lider timu pre GC. lebo to nie je Sergio Henao:) este toho by som ako lidra akceptoval ale Sebastian urcite nie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Ned 05. Máj 2019 19:06:12

Za Slušný Svet píše:@martyn26
Skús pozrieť profily... Podľa môjho názoru 2. etapa, 8. etapa ani 18. etapa neskončia špurtom, sú to skôr klasikárske dojazdy, ale môžem sa mýliť ;)

Možno v nejakom inom etapáku by tieto etapy mohli skončiť inak, ale nemyslím si, že na GT si špurtéry, ale hlavne ich tímy, nenechajú ujsť takéto veci. Vieme ako tieto etapy na GT vyzerajú. Celodenný únik pod kontrolou a pak špurt. Tu sa k tým etapám predsa len pristupuje trochu vážnejšie ako na menších etapákoch. A tie štvorky v 2. a 8. etape podľa mňa zasa nebudú až taký problém ukontrolovať, aby sa tam niekto utrhol až do cieľa. No a 18ku si neviem inak ako špurom ani predstaviť. To je čistý downhill až k autobusom. Som toho názoru ako martyn26, všetky ním spomenuté etapky ,,by mali,, skončiť špurtíkom ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Giro a tímy

Poslaťod Phobos » Ned 05. Máj 2019 19:17:59

Smutná správa, smola Sky na Gire ozaj pokračuje. Bolo by fajn, keby Bernal vynechal Tour a šiel na Vueltu, no to sú skôr také plané nádeje. Tým pádom by sa teoreticky na Giro uvoľnil Poels, líderstvo by som mu veľmi doprial, ale za týchto okolností je to asi nereálne.
Pre Geoghegana Harta a Sivakova bude toto neskutočne ťažké Giro (a hlavne teda druhá polovica) po Trentine ako studená sprcha. Etapa by sa mohla podariť, v GC ich vysoko nevidím.

Čo sa týka ostatných tímov a ich podpory pre GC lídra, tak jasne vyčnievajú Mitchelton a Astana, otáznikmi sú Chaves a Izagirre, jeden po chorobe a druhý nie práve najoddanejší domestik. Za ideálnych podmienok má podľa mňa Mitchelton trochu navrch.
Zhruba na rovnakej úrovni, ale o stupeň nižšie sú Jumbo, Bahrain a Sunweb. Jumbo a Sunweb prišli o dvoch najkrehkejších mužov pelotónu, Sunweb povolal Oomena, čo je viac ako kvalitná náhrada za Keldermana, Kuss za Gesinka je už trochu horší deal. Sunweb je túto sezónu nevýrazný, chápem, že stavili na mladé talenty, ale ani tie sa nejako tento rok neukazujú. Chce to ešte čas?

Potom sú tu tímy kde nie je úplne jasný líder - Movistar a Bora. Valverde trochu narušil to známe "čím viac lídrov, tým viac Movistar", uvidíme čo predvedú Landa s Carapazom. Bora má také tie čierne kone Majku a Formola, jeden z nich môže byť v top5/10, ale o nejakej podpore asi nemôže byť reč.

Trek, Quick-Step a Katusha majú jazdca na poradie, no tímy su stavané skôr na etapy. Ostatné celky sú z GC hľadiska viac-menej irelevantné, môžu iba prekvapiť.

Dúfajme, že sa už nikto nezraní, Bernal je síce strata ale stále to môže vyhrať 4-5 jazdcov. Ja keby som si mal staviť nejakú väčšiu sumu na víťaza, tak do toho určite nejdem a to je super.

(A neviem ako vy, ale chvíľu si budem musieť na nové Ineos dresy zvykať. Tohtoročné Sky patrili k najkrajším v pelotóne)
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Ned 05. Máj 2019 20:50:43

Za Slušný Svet píše:@martyn26
Skús pozrieť profily... Podľa môjho názoru 2. etapa, 8. etapa ani 18. etapa neskončia špurtom, sú to skôr klasikárske dojazdy, ale môžem sa mýliť ;)

Súhlas, 2. etapa by mala skončiť šprintom ale bez šprintérov, 8. chaotický dojazd, môže/nemusí byť šprint a v 18. už možno žiadny rýchlik ani nebude a vezme to únik.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 05. Máj 2019 21:49:10

este je tu Ivan Sosa co mi pride z ineosu este lepsia volba amo hart
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Ned 05. Máj 2019 22:34:42

@majo Sosu odvolali z nejakého dôvodu, že na Gt má ešte čas...
@simko Henao Gomez je podľa mňa prototyp gt jazdca len Sky malo a má lepších a hlavne už odskúšaných jazdcov na gc ktorým dojakživa dáva prednosť... Každopádne keď v roku 2014 vypadol Porte a v 2016 Landa tak Gomez len tak akoby omylom tam aj tam dorazil v top 20ine, v 2016 dokonca útočil na biely dres.
@phobos Poels bohužial nemá formu ladenú na Giro. Aj keď je celkom možné že ho ešte narýchlo poslali na pár dní na Teide a na Giro pôjde tú gc skúsiť tak to nebude na 100% čo je škoda, lebo osobne by som si Wouta pozrel ako ide sústredene na gc od prvej etapy... Pravdepodobnejší scenár ale je že on aj všetci traja lídri pôjdu na Tour a možno sa aj splnia Prudhommove nočné mory o kompletnom Sky pódiu ;D
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Pon 06. Máj 2019 0:08:57

Asi tak. Ja som to trochu blbo napísal, pointa bola Bernal na Tour je teoretická šanca pre Poelsa na Gire. Ale ako píšeš, forma je ladená na Tour a aj keď sú Tirreno a Ardény vo všeobecnosti dobrá kombinácia pred Girom a je možné, že Poels by sa do druhej polovice prejazdil do nejakej formy, stále je otázne, aký by už mal zásek a či by si dokázal nevybrať svoj typický zlý deň. V Sky by boli blázni keby týždeň pred pretekmi menili niečo, čo plánovali a trénovali pol roka. A keďže je toto prakticky nereálne, tak dúfam že Bernala na Tour oželejú a bude môcť na Vueltu ako líder.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 06. Máj 2019 8:35:19

@pmts
sorry toto som nevedel...ja si startovky pozeram len tu na stranke ine portaly sledujem minimalne teda omrem jedneho polskeho ale ani tam nechodim kvoli startovkam...a kedze tu na stranke bernal uz v startovke nieje ale sosa ano tak som si myslel ze ide
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 06. Máj 2019 9:42:55

@pmts
moze kludne Henao skusit ist na GC ale neverim v nejaky prienik do top 10. mozno niekde na konci top 10. ono ja by som tie niektore miesta v prvej a druhej desiatke na Gire a Vuelte vôbec neprecenoval. a hlavne na Vuelte uz vôbec nie. Giro si ako hlavny ciel dava par top GC cyklistov a ostatne je taka vata. a pre Vueltu to plati este viacej (tam pre zmenu idu ti ktori potrebuju zachranit sezonu). preto niektori borci ktori sa dotanu do top 10 na Gire mozu o top 10 na TdF iba snivat. mne osobne to jeho 22. miesto v roku 2014 a 17. miesto z roku 2016 nenaznacuju ze by mal byt nejako perspektivny. co sa tyka tyzdnovych etapakov tak taky Hart uz stihol ukazat neporovnatelne viacej. ja osobne by som isiel 100% nanho.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 06. Máj 2019 11:04:25

ja som trosku sklamany z ruzovych ze do talianska neposielaju silnejsiu zostavu...ocividne mieria na tour kde to xcu asi rozbalit naplno...teraz na gire to vidim tak ze pojdu asinlen po etapach popripade to aspon skusia ist na kangerta alebo carthyho
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

cron