Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 06. Máj 2019 15:22:10

@majo
Kangert a Carthy sú silná dvojka, nepodceňoval by som ich :) V Romandii lietali ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 06. Máj 2019 17:38:52

ja ich vobec nepodcenujem prave naopak...ja ruzovym fandim napriek tomu ze ruzovu neznasam len EF ma este dalsich borcov ktory ale smeruju asi na TdF...mal ist woods ale nebol so svojou formou spokojny a tak emradsej nejde...uvidime ako im to pojde
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro

Poslaťod Phobos » Pon 06. Máj 2019 21:20:58

Na finálnej štartovke Mitcheltonu nakoniec nie je Haig, čo trochu posúva misku váh na stranu Astany. V Bahraine nahradil solídneho Pernsteinera Garosio a v Sky by predsa mal byť Sosa plus Dunbar ("Decká, choďte sa niekam bicyklovať" - "Môžme do Talianska?" - "Jasné... Christian! Dávaj na nich pozor!")
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Uto 07. Máj 2019 21:01:36

tak uz to vieme...lidrami ineosu budu sivakov z hartom a zo zostavi vypadol aj moscon...nooo mladnaci naoxaj budu mat vylet do talianska so strykom christianon :D :D celkom som zvedavy ako to zvladnu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro

Poslaťod berloq » Štv 09. Máj 2019 22:02:34

Ako vždy, s koncom cyklistickej jari prichádza krásne Giro!!!

Ad trasa: hneď po zverejnení som napísal, že mi trasa pripomína ročník 2012. Teda veľkú časť celej GT cyklisti čakali na to najnáročnejšie a tým najnáročnejším myslím naozaj poriadne vysokohorské etapy, ktorých bolo hneď niekoľko a nikto nevedel, ktorá bude tá najťažšia, ktorá to rozsekne (nakoniec sa aj tak nedočkali). A de facto ich čaká tento rok niečo veľmi podobné. Lenže keď si človek pozrie ten itinerár... ono sa síce okrem prológu a časovky bude jazdiť viac-menej po rovine, lenže pri pohľade na tie dĺžky etáp... Giro proste bude budovať únavu s tým, že cyklisti budú stále držať v hlavách to, že musia ísť naplno až do toho posledného dňa. A aj keď cyklisti prežijú super horský maratón cez Gaviu a Mortirolo, rupnúť sa pokojne dá aj v Dolomitoch. Manghen cez Lagorai a Rolle, ktoré spája Fiemme a Primiero sú gigantické stúpania. Deň pred tým ich čaká výstup do lyžiarskeho areálu S. Martino di Castrozza, ktoré vlastne na úpätí Rolle (hneď pred serpentínami z Primiera). A pri tom všetkom budú musieť cyklisti myslieť na časovky, ktorými je Giro prešité... krásne a ťažké... proste Giro.

Ad favoriti: ako som napísal, v 2012 sa nejakej veľkej ofenzívy nedočkali... To však pre tohtoročnú edíciu vyzerá úplne inak. Zdanlivo neohrozeným favoritom je Roglič. Kam prišiel, tam vyhral. Ako sa v článku píše, on zdanlivo nemôže prehrať, jednoducho nemá na GT slabiny. Je fakt, že napr. taký Porte v roku 2015 (po jeho zázračnej "prestavbe") tiež povyhrával poľahky všetky etapáky, no na Gire si spravil akurát tak hanbu. Roglič pôsobí sebavedome, tak uvidíme, je proste fakt, že GT ešte nevyhral...
Landa, Lopéz, Yates: alebo aj rovnako veľkí favoriti ako Roglič? Yates nad ostatnými dvomi určite vyniká a to najmä tým, že GT už dokázal vyhrať. Navyše, zdá sa, má oveľa vyšší potenciál pre časovky. Očividne na nich poriadne maká... Viď. tohtoročné Paris-Nice, áno časovka to bola krátka a zvlnená, ale to nie je dôvod, prečo by ho tam niekto z papierovo lepších časovkárov nemal poraziť. Nemám úplne rád tie kecy o tom ako bude jazdiť zadržanejšie a podobne... To nebol dôvod prečo vlani rupol... Jednoducho zle vyladil formu, mal ju príliš skoro. Áno, jazdci na GC sa určite musia čo najviac šetriť a nerobiť blbosti, ale to predsa neplatí pre situácie, kde jazdec vie, že bude lepší. Napr. aj Contador sa hneď niekoľkokrát vyjadril - akonáhle je príležitosť treba ju využiť. Ak sa nejaký cyklista cíti skvele a vie, že môže získať čas na ostatných, určite nebude čakať s myšlienkami "rupnem zajtra alebo nie...".
Sám som veľmi zvedavý na Lopéza. Zatiaľ sa mi stále zdá, že neukázal plný potenciál. Minulý rok síce zajazdil dve pódiá na GT, ale k obidvom sa vyložene prebránil. Zatiaľ jeho vrcholom zostáva Švajčiarsko 2016, kde sa ničoho nebál a tiež druhý týždeň Vuelty 2017, kde lietal... k ruke bude mať na vlne jazdiacu Astanu!
No a Landa, zase nie príliš podarená príprava, takže neviem... Ak bude jazdiť ako na Gire 2015 alebo aj 2017, kto vie... vrchár je to absolútne neskutočný a ak bude naozaj vo forme, v horách je schopný poraziť kohokoľvek.
Nibali: je to ešte GC jazdec? Na menšie etapáky sa už vykašlal dávno. No zbierať veľké víťazstvá ho neprestáva baviť. Nibali je asi najhorší súper pre každého nositeľa dresu vedúceho pretekára. Môže udrieť kdekoľvek a zvrátiť priebeh celého preteku. Nibali je navyše oveľa viac psychicky odolný ako celá tá nová vlna favoritov, takže on môže pokojne vyčkávať až dokiaľ nevycíti slabú chvíľu súperov. Jasné, u Nibaliho je to vlastne taká nekonečná dilema, bude vo forme? Nebude? On vie jeden pretek zajazdiť fantasticky v ďalšom ho častokrát nie je vidieť. Ale na GT sa pripraviť vie, otázne je či to bude a môže stačiť... Každopádne je to ako nahádzanie potápačov (síce s harpúnami) do nádrže s žralokom! On tam bude doma!
Dumoulin: posledný reálny hráč... rozdrviť v časovkách a následne čakať, že na neho v horách nevymyslia nejakú tú srandu, na ktorú on ako tempár nebude môcť odpovedať. Každopádne on je v tom tak dobrý, že... no veď vieme čo už dokázal.

Giro bude mať veľký náboj!
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Phobos » Sob 11. Máj 2019 16:47:53

Opojenie Rogličom je silné a u bukmejkrov vzhľadom na výsledky a dominanciu v Romandii aj celkom pochopiteľné. Ale či naozaj má alebo nemá na GT slabinu, to nevieme, ukáže sa na tomto Gire. Už minuloročná Tour niečo naznačila - vždy keď sa delil pelotón bol v zlej skupine, časovka na konci nebola žiadna sláva a má tendenciu pretekať "splašene". Fajn, išiel tam ako podpora pre Kruijswijka, ale to šiel aj na Romandiu a v priebehu pretekov už nemohlo byť pochýb o tom, kto je líder. Takže som veľmi zvedavý, či začne nová éra Rogličova alebo to ostane pri týždňových etapákoch.
Po jednej vete k ostatným favoritom. Pre mňa tým top zatiaľ ostáva Dumoulin - lepší časovkár aj vrchár, na Grand Tours osvedčený a konzistentný. Lopez má potenciál zmazať nevýhodu z časoviek a má silný tím, ktorý sa musí pripraviť viac na útok ako na obranu, čo je určite plusom pre atraktivitu. Nibali má šancu keď vypadne niekto zo súperov, a to sa pri jeho účastiach stáva podozrivo často. Yates je určite dobre pripravený, na tlačovke si strieľal z novinárov aj Dumoulina a dobrá nálada ti zaručí dobrá úroda, alebo tak nejak... No a enigmatický Landa ako Schrödingerova mačka, v tomto momente anonymný a dominantný zároveň - uvidíme po otvorení krabice...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 11. Máj 2019 17:30:50

Zaujímavé, Dumoulin zašiel rovnaký čas ako López...
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Sob 11. Máj 2019 20:54:30

Tak časovka bola ťažšia ako som čakal, 8 pretekárov z top 10 idú na GC. Roglič ešte stále neporaziteľný, ako minulý rok Yates... On išiel dobrú ITT, aj keď na rovinatej časti stratil dosť na Rogliča, ale možno sa šetril na kopec. Nibali podal lepší výkon ako som očakával a ak sa jeho forma bude stupňovať má dobrú šance zabojovať o víťazstvo. Dumoulin asi všetkých sklamal, ale toto je len začiatok pretekov. Bol som veľmi prekvapený, že López išiel rovinatú časť časovky rovnako ako Tom. Ak sa naozaj tak zlepšil v časovkách bude v GC veľmi vysoko. Majka vyzerá, že sa konečne vrátil do formy z rokov 2014/15/16, ale v tejto konkurencii to bude mať veľmi ťažké. Landa akoby sa vrátil na časovkársku úroveň z roku 2015, ale ak má vrchársku formu ako vtedy, nieje to až taký veľký problém ;) . Myslím si, že ak nikto nespadne je veľká pravdepodobnosť, že dnešná prvá šestka bude prvá aj na konci GT. Nechcem však predbiehať a Giro je v posledných rokoch zaujímavé až do konca.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Sob 11. Máj 2019 22:02:28

Ciccone to urobil mazácky, v rovinatej časti sa šetril (bol posledný na medzičase) ale kopec vyšiel najrýchlejšie, takže zajtra si oblečie dres najlepšieho vrchára :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Ned 12. Máj 2019 0:21:01

Phobos píše:Opojenie Rogličom je silné a u bukmejkrov vzhľadom na výsledky a dominanciu v Romandii aj celkom pochopiteľné. Ale či naozaj má alebo nemá na GT slabinu, to nevieme, ukáže sa na tomto Gire. Už minuloročná Tour niečo naznačila - vždy keď sa delil pelotón bol v zlej skupine, časovka na konci nebola žiadna sláva a má tendenciu pretekať "splašene".

To je jasné, to či niekto je/bude veľký (alebo aj malý) Grand Tour jazdec môžeme povedať až potom čo nejakú GT získa... Avšak, pred samotnou vybranou GT skrátka vychádzame z papierových predpokladov a formy. Áno ohľadom tých predpokladov, môžeme povedať, napr. ako si napísal, že sa zabudne v zlej skupine (neviem nepamätám sa...), taktiež ohľadom formy môžeme uvažovať... vydrží, nevydrží (alebo dokonca zosilnie :shock: ?). Ale ak berieme fakty, tak časovkár je skvelý a vrchár tiež. Teraz má 3 týždne na to, aby to potvrdil - bude to mať naozaj ťažké...

Ja neviem, ja tu minuloročnú Tour z jeho strany skrátka vidím ako parádny úspech. Áno, neskutočne som mu fandil, aby sa dostal pred 4 násobného víťaza alias nebeskú skazu. Ale na to, že išiel vlastne prvú GT na poradie... proste skvelý výsledok...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Ned 12. Máj 2019 0:38:30

martyn26 píše:Tak časovka bola ťažšia ako som čakal, 8 pretekárov z top 10 idú na GC. Roglič ešte stále neporaziteľný, ako minulý rok Yates... On išiel dobrú ITT, aj keď na rovinatej časti stratil dosť na Rogliča, ale možno sa šetril na kopec. Nibali podal lepší výkon ako som očakával a ak sa jeho forma bude stupňovať má dobrú šance zabojovať o víťazstvo. Dumoulin asi všetkých sklamal, ale toto je len začiatok pretekov. Bol som veľmi prekvapený, že López išiel rovinatú časť časovky rovnako ako Tom. Ak sa naozaj tak zlepšil v časovkách bude v GC veľmi vysoko. Majka vyzerá, že sa konečne vrátil do formy z rokov 2014/15/16, ale v tejto konkurencii to bude mať veľmi ťažké. Landa akoby sa vrátil na časovkársku úroveň z roku 2015, ale ak má vrchársku formu ako vtedy, nieje to až taký veľký problém ;) . Myslím si, že ak nikto nespadne je veľká pravdepodobnosť, že dnešná prvá šestka bude prvá aj na konci GT. Nechcem však predbiehať a Giro je v posledných rokoch zaujímavé až do konca.

Landova časovka po prestupe do Sky, bola podľa mňa až príliš preceňovaná. Možno sa v nej trošku zlepšil, ale čo si pamätám, tak také lepšie časovky predviedol dve, v roku 2016 na Gire sa paradoxne vyrovnal hlavným súperom (hneď po nej odstúpil), no a potom na TdF 2017, keď dokázal ohroziť Bardeta... Ale to je podľa mňa príklad takej tej frázy, ktorá "zľudovie". Komentátor (napr. pomotaný Straka) si zapamätá jeden relatívny výsledok (myslím v porovnaní s nejakým konkurentom, z absolútneho hľadiska to môže byť priemer), ten potom opakuje 2 sezóny a tým sa takéto žvásty prenesú do diskusie ale aj ďalej.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 12. Máj 2019 11:38:56

@berloq
Máš pravdu, ja som nepozeral poslednú ITT na minuloročnej TdF. Zabudol som, že tam Landa stratil na Bardeta viac ako minútu. Ako hovoríš, Landu som si po Tour 2017 zaradil k vrchárom s dobrou časovkou, ale hneď po odchode zo Sky sa jeho časovka výrazne zhoršila. Každopádne, keď bol viac 30s za Nibalim, Lópezom a Majkom, nebol to najlepší výkon.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Máj 2019 17:34:47

Pascaaaaal!!!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Ned 12. Máj 2019 17:55:03

Ackermann dost suverene dnes. Len mi vadilo ze poslednych 10km som nevidel ani jeden zaber z vrtulnika. Trosku nezvyk :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 12. Máj 2019 18:28:03

Pekne Ackermann, dnes bol najsilnejší. Uvidíme zajtra, či to bolo kvôli kopcom pred cieľom, ktoré zvládal zo všetkých šprintérov najlepšie, alebo je momentálne na Gire najrýchlejší. Veľa ľudí bralo to, že Ackermann pôjde Giro namiesto Bennetta, ako zlé rozhodnutie, ale Pascal je teraz asi rýchlejší ako Sam. Ako sa dalo čakať Gaviriovi odchod z DQS nepomohol, ale možno časom to bude lepšie.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Ned 12. Máj 2019 18:54:21

martyn26 píše:Pekne Ackermann, dnes bol najsilnejší. Uvidíme zajtra, či to bolo kvôli kopcom pred cieľom, ktoré zvládal zo všetkých šprintérov najlepšie, alebo je momentálne na Gire najrýchlejší. Veľa ľudí bralo to, že Ackermann pôjde Giro namiesto Bennetta, ako zlé rozhodnutie, ale Pascal je teraz asi rýchlejší ako Sam. Ako sa dalo čakať Gaviriovi odchod z DQS nepomohol, ale možno časom to bude lepšie.

Ako to myslíš, kvôli kopcom. Akože niekomu zobrali viac energie? Veď v cieli to bolo na tesno medzi tými top šprintermi čo tu sú.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod martyn26 » Ned 12. Máj 2019 19:34:09

dexterko píše:
martyn26 píše:Pekne Ackermann, dnes bol najsilnejší. Uvidíme zajtra, či to bolo kvôli kopcom pred cieľom, ktoré zvládal zo všetkých šprintérov najlepšie, alebo je momentálne na Gire najrýchlejší. Veľa ľudí bralo to, že Ackermann pôjde Giro namiesto Bennetta, ako zlé rozhodnutie, ale Pascal je teraz asi rýchlejší ako Sam. Ako sa dalo čakať Gaviriovi odchod z DQS nepomohol, ale možno časom to bude lepšie.

Ako to myslíš, kvôli kopcom. Akože niekomu zobrali viac energie? Veď v cieli to bolo na tesno medzi tými top šprintermi čo tu sú.


Myslím to tak, že napr. Ewanovi zobralo viac energie dostať sa cez kopce, keď bol na konci pelotónu ako Ackermannovi.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Giro d'Italia

Poslaťod dexterko » Ned 12. Máj 2019 22:57:10

Logicky, že niekomu zobralo viac, inému menej. Ale že by to malo zásadný vpliv na špurt? Veď Ewan šiel jak blázon. Áno, Gaviria vyzeral akoby sa mu nechcelo, ale že by za to mohla jedna štvorka? Nemyslím si.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 13. Máj 2019 9:27:01

ackesa sme minuly rok trosku kritizovali ale tento rok jazdi paradne...ci je rychlejsi ako sam si nedovolim tvrdit pretoze ziadne relevantme porovnanie ich vzajomneho spurtu nemame ale je pravda ze pre boru je super ze maju nemca ktory zvlada taketo finishe a este k tomu aj v majtrovskom drese
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 13. Máj 2019 9:37:41

Prečo ste akože kritizovali minulý rok Ackermanna? Veď vyhrával ako na bežiacom pase . Navyše Pascal je sympatickejsi ako Bennet .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia