Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Str 27. Máj 2015 20:45:47

@MichalJ
Ono, to je v poriadku, ja to "zohľadňujem". Mal naozaj málo závodných dní v minulej sezóne, to môže byť veľká brzda. Ale aj tak, on nebojuje s najlepšími, on tam má byť ten najsilnejší domestik, lenže dlho nevydrží, jednoducho nie je forma. Giro v kombinácii s klasikami spravilo svoje, človek, ktorý skončí do 5. miesta na TdF, musí pri svojej normálnej forme vydržať ďaleko viac. Celkovo, aby sa tím takto vytrieskal na rovine je divné... Contador dáva zrejme jasné povely, že ho musia doviesť do ochrannej zóny na čele a to ich stojí strašne síl. Nie je to úplne zvyčajné, ani v dnešnej dobe, v drvivej väčšine sa závery nechávajú šprintérskym mančaftom a za nimi sa schovať dá. Tak ako to napr. teraz robí Astana, to robí 90% tímov. Lenže Contador po tom čo sa mu v poslednej dobe deje, chce si byť asi istý... Lenže to sa v tých horách prejaví, pretože Saxo už melie z posledného.

Aj keď sa zdá, že je dávno rozhodnuté, nejaké veci sa stať môžu. Bolo by veľkým prekvapením, keby ešte v posledných dvoch horských etapách niekto z tímu dokázal pri Contadorovi vydržať. Nejako tomu neverím, časovka a ostatné dve horské etapy ukázali, že Tinkoffcom nezostalo v nádrži nič. V etape pod Matterhorn začínajú hory skoro, Astana to tam nepochybne roztočí hneď od úpätia a Contador tam bude veľmi dlho sám... A na brutálnom Finestre to bude takmer s istotou. Dobre, dajme tomu, že Contador je v takej forme, že keď pôjde o čistý výkon bude na Astanu stačiť. Lenže čo v prípade mechanických problémov? Na Finestre sa po asfalte nepôjde... jeden defekt ho môže dostať do obrovských problémov. A Astana má teraz ešte volnejšie pole pôsobnosti, útočiť môžu aj Aru aj Landa. A v zajtrajšej etape sa toho môže tiež taktiež udiať veľa.

@bloy
Prosím ťa, čo ťa doviedlo k názoru, že Landa sa šetril v časovke? To je podľa mňa scestné, oni už vtedy vedeli, že môže aj on ísť na pódium. A to, že ho Contador dobehol neznamená, že sa šetril ale skôr, že časovku vôbec nevie. A to na niekoho, kto prišiel z Euskaltelu až tak prekvapivé nie je...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Str 27. Máj 2015 21:20:05

berloq píše:Prosím ťa, čo ťa doviedlo k názoru, že Landa sa šetril v časovke? To je podľa mňa scestné, oni už vtedy vedeli, že môže aj on ísť na pódium. A to, že ho Contador dobehol neznamená, že sa šetril ale skôr, že časovku vôbec nevie. A to na niekoho, kto prišiel z Euskaltelu až tak prekvapivé nie je...


Je to samozrejme len úvaha. Vychádzam z nejakých predpokladov, ktoré môžu, ale nemusia byť pravdivé. Podľa mňa Landove ambície boli skôr otázne. Prioritou bol Aru, do chvíle, kedy sa nezačal dostávať do problémov. Landa skôr čakal, že v časovke stratí pomerne výrazne a že bude musieť ešte pracovať na Arua, takže by som to tak isto nevidel, že rátal s pódiom. Jeho doterajšie výsledky na 3-týždňových etapákoch nenasvedčovali, že by mal byť tak vysoko. Preto podľa mňa v tej časovke to netlačil až tak na hranu a ostalu mu viac síl na tie dve etapy, ktoré vyhral ako Contadorovi, ktorý išiel určite naplno.

Contador išiel stúpanie na Mortirolo až na určité okamžiky sám a išiel výrazne rýchlejšie, preto rozhodne musel minúť viac síl ako Landa, ktorý išiel hlavne tak, aby neušiel Aruovi, ktorému sa prispôsoboval, až kým ich Contador nedobehol. Preto myslím, že Landa aj tu našetril sily. Landa ale nemusel ťahať špicu ani potom.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Richie Porte

Poslaťod sportovec » Štv 28. Máj 2015 12:01:52

Ešte by som sa vrátil k Portemu. Lebo niektorí čo tu popísali ...

Takže Porte v tejto sezóne:
- časovkársky majster Austrálie
- druhý v GC na TDU
- prvý v GC na Paris-Nice, Volta Ciclista a Catalunya, Giro del Trentino
Zvyšok doštudovať tu: http://procyclingstats.com/rider.php?id=140611

Porte na každé preteky čo v tejto sezóne nastúpil, tak patril medzi top-favoritov a vo väčšine prípadov to aj tak dopadlo. O prvé miesto v bodovom rebríčku UCI sa preťahoval s Valverdem. Svoju formu určite ladil na toto Giro. Asi sú to prvé preteky z Grand Tour, kde išiel ako top-líder a dopredu o tom vedel. Na toto Giro neprišiel aby tu skončil piaty. Prišiel sem vyhrať alebo aspoň tvrdiť muziku až do úplného konca - hoci vedel, že to nebude mať ľahké.

Čo je na tom že Porte nič zaujímavé neukazoval do 10. etapy? Však mal stratu na prvého zo dvadsať sekúnd, ktoré aj tak chytil len v tímovej časovke. Čo je na tom šetriť sa a šetriť svoj tím na tie najťažšie etapy? Však napríklad proti Albertovi si nemôžete dovoliť minúť ani štipku energie zbytočne. Cadel sa v žltom tričku na TdF 2011 viezol až v poslednej etape v Paríži, ale rozhodne mu patrí zápis do dejín cyklistiky. A Nibali na TdF 2014 sa hneval sám na seba, že zobral žlté tričko príliš skoro, že sa nemôže dobre vyspať a zregenerovať - kopec času mu žerú formality, novinári a všetky tie ceremónie. Ale nakoniec tam nemal konkurenciu, takže mu to neublížilo. Myslím, že Porte išiel celkom pekne a strategicky.

Defekt v 10. etape bol na konci, kde sa balík rúti závratnými rýchlosťami - obzvlášť, keď je únik stále pred ním. SKY si navyše zobrali so sebou šprintéra (Viviani) o ktorého sa treba starať v takýchto etapách. Zaujímavé, že Jury zastavilo kvôli Porteho defektu konvoj vozidiel, takže pre neho žiadne vyvážanie sa za vozidlami v konvoji ako je obvyklé v takýchto situáciach. Že nestíhal za svojimi domestikmi? Lenže títo boli roztočení na najvyššie obrátky - ale on musel zastaviť a tuhnúť, tak to je celkom pochopiteľné. A potom nakoniec dostane 2 minúty ešte k tomu zdarma ako bonus. Keď ste videli ten rozhovor s ním po tom, tak bolo vidieť, že sa zjavne rozlúčil s prvým miestom a na konci s kyslým úsmevom ešte poznamenal, že dúfa, že pravidlá sa budú uplatňovať rovnako tvrdo aj pre ostatných.

Neviem ako chcú organizátori Gira dosiahnuť sledovanosť s takýmto prístupom. Plus s tými zasneženými a zahmlenými nebezpečnými etapami minulý rok. Kebyže som veľké zviera ako Valverde, Froome, Nibali a pod., tak sa tam určite nejdem na takéto Giro trápiť. Veď trebárs na AToC pekne zmenili etapu, keď malo snežiť a bolo to v pohode.

A nakoniec Porte ešte aj spadol - zjavne nešťastne. To už vedeli aj v SKY, keď vypustili Kyrienku, nech si na časovke šlape ako mu to chutí. (Contador síce spadol už 2x, ale asi je z ocele.)

SKY má bohužiaľ predpísaný program a silou mocou sa ho drží, nepripúšťa náhodu alebo nejaký iný vývoj. Ja by som Porteho stiahol hneď po tej osudnej 10. etape, veď do top10 sa dostane aj Leo Konig. A Portemu mohli mu dať vyhrať v tejto skvelej forme ešte Tour de Suisse alebo aj Dauphiné a nečakať kým nešťastne spadne a potom ho ešte pár etáp trápiť.

Chcel som zábavu a poriadnu cyklistiku + utrpenie Porteho v prachu cesty a nie takto, ale tak čo už sa dá robiť ;)

----------

A Contadorovi sa v 16. etape vrátilo čo spravil Schleckovi na TdF 2010, ale zjavne je taký dobrý aj bez tímu, že mu to nakoniec nevadilo :)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Štv 28. Máj 2015 18:01:41

sportovec píše:A Contadorovi sa v 16. etape vrátilo čo spravil Schleckovi na TdF 2010, ale zjavne je taký dobrý aj bez tímu, že mu to nakoniec nevadilo :)


A dnes im to dokonca vratil aj s urokmi :lol: 42 km pred cielom utocit bola dost frajerina. Ale ja som sa bavil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod emor » Štv 28. Máj 2015 18:05:52

sportovec...

tvoj príspevok považujem za síce rozumný ale príliš zaťažený fandením Portemu. V etape s defektom napriek tomu že bol jasným lídrom - pri defekte pri ňom neostal ani jeden z ôsmych spolujazdcov ..??? SKY nemá vysielačky .? Nevedel porte zahučať na kolegov že má problém.? Orica nie je SKY a takéto veci sa jednoducho nemôžu nepenalizovať. :?

Dnes Astane sa vrátilo čo požičali predvčerom pod Mortirollom. Ale nerátilo im to celé T-S ale EL pistolero - osobne. Minúta proti minúte a nakoniec.? v utorok zmazaná a vo štvrtok zapísaná . Rozdiel od maglia rosa sa zväčšuje ale čo prinesie zajtrajšok a sobota sa ešte len dozvieme.

Inak rozdiel medzi Portem a Hesjedalom je obrovský. Prvý je topfavorit čo vyhráva a dominuje v 3.kategori WT. Druhý je večný smoliar a nešťastník, nemá až takú výkonnosť a ani taký ultra team ale už Grand Tour vyhral a bojuje na každej do posledného dychu a fanúšikom cyklistiky robí radosť aj pri svojich súbojoch o top 10. Za to mu patrí obdiv a experti zo SKY by sa mohli niečo priučiť.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Richie Porte

Poslaťod sportovec » Štv 28. Máj 2015 20:21:30

emor píše:sportovec... tvoj príspevok považujem za síce rozumný ale príliš zaťažený fandením Portemu.


Je to sympaťák. Bol tam jeden z mála, čo mohol hrať vysokými kartami. Chcel som ho vidieť ako ide na GT ako líder od začiatku do konca pri tejto forme.
A pekne rozpráva, skoro ako Froome. Nie ako Wiggins alebo Cavendish - tým snáď rozumejú dobre len rodení angličania.

emor píše: V etape s defektom napriek tomu že bol jasným lídrom - pri defekte pri ňom neostal ani jeden z ôsmych spolujazdcov ..??? SKY nemá vysielačky .? Nevedel porte zahučať na kolegov že má problém.?


Áno, určite tam bola nejaká časť tímu, čo sa nestarala o Vivianiho a mala sa starať o Porteho. Ale neviem ako sa menia batérie vo vysielačkách ku koncu rovinatej etapy. Tipujem, že je tam veľký zhon a tlačenica ako možno vidieť na niektorých videách z vnútra pelotónu pred koncom rovinatých etáp. Takéto toto špeciálne interné info, čo sa vlastne naozaj stalo v SKY sa asi nikdy nedozvieme. Možno aj nejaké štandardné vnútorné trenice v tíme. Ak niekto našiel nejaké detaily, nech napíše.

Ale ako vravím keby mu nechali pustený konvoj ako obvykle, tak by sa tam možno dostal aj sám a relatívne v pohode. Predsa len doťahovať rútiaci sa veľký balík na rovinke nie je sranda. Odpor vzduchu je obrovský. Sky auto by ho trochu potiahlo potichu - možno sa na to aj spoliehali - však to je štandardný jav, pri pretekoch, kde organizátori chcú udržať napätie - ale Jury rozhodla inak - asi z toho chceli mať len majstrovstvá Talianska a v cieli ho dorazili ešte +2 minútami navyše.

emor píše:Inak rozdiel medzi Portem a Hesjedalom je obrovský. Prvý je topfavorit čo vyhráva a dominuje v 3.kategori WT. Druhý je večný smoliar a nešťastník, nemá až takú výkonnosť a ani taký ultra team ale už Grand Tour vyhral a bojuje na každej do posledného dychu a fanúšikom cyklistiky robí radosť aj pri svojich súbojoch o top 10. Za to mu patrí obdiv a experti zo SKY by sa mohli niečo priučiť.


Každopádne Hesjedal robí tento šport zábavnejším. Tak, tak ... experti zo SKY by sa hlavne mali poučiť, že všetko nejde vždy podľa ich plánu.

Neosviežil by si mi kedy ešte dostal Porte voľnú ruku na GT? Teda okrem minulej TdF potom, čo to Froome zapichol? (pôvodne ale robil domestika)

Umenie je ale aj vedieť, správny čas kedy to zabaliť, aby si bol v pohode na ďalší závod alebo aby si si zarobil (získal slávu) čo najviac za celú kariéru. Sagan povedal, že keď skončí s cyklistikou, nechce už nič robiť do konca života - pekný cieľ, ale musí na ňom aj rozumne pracovať. Talansky na TdF 2014 bol exemplárny príklad, ako sa to nemá robiť. Vyhral predtým Dauphiné a zjavne mu z toho preskočilo v bedni a nevedel kedy už má dosť.

Porte mal odísť, 3 minúty stratiť za nič na takého borca ako Contador, to je veľmi veľa . A na to aby sa tlačil naspäť do top10 - to nie je pre neho v tejto forme. Ale jazdil ďalej, až kým nespadol. Podľa mňa zbytočne.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Falco » Štv 28. Máj 2015 22:36:16

Ahojte :)

Chcel som ho vidieť ako ide na GT ako líder od začiatku do konca pri tejto forme.


Celý ten Porteho defekt je zvláštna udalosť a penalizácia bezpochyby výrazne ovplyvnila giro avšak veľkú časť zodpovednosti za ten fail nesie sám richie. Bol pred girom v životnej forme mal byť jasný líder, no mne ani neprišlo že by bol v SKY lídrom. Celé preteky boli pri ňom len jeden, dvaja domestici a keď mal problémy tak mu neboli schopný dať koleso, na podobnú situáciu mal byť ako kapitán tímu pripravený a mal si to postrážiť. je možné že ho spolujazdci nerešpektovali ako lídra no podľa tej paniky pri stíhaní pelotónu mi skôr prišlo že tú rolu proste nezvládol.

Porte mal odísť, 3 minúty stratiť za nič na takého borca ako Contador, to je veľmi veľa . A na to aby sa tlačil naspäť do top10 - to nie je pre neho v tejto forme. Ale jazdil ďalej, až kým nespadol. Podľa mňa zbytočne.


Tu sa určite zhodneme penalizácia zničila celú Porteho stratégiu, po časovke by maglia rosa nezískal a v kopcoch by bolo veľmi náročné contadora poraziť. Navyše na boj o pódium mal lepšiu pozíciu Leo.
Falco
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Štv 28. Máj 2015 23:46:58

Ja som v tomto na strane Porteho a SKY, keď to za nich brali Astana a najskôr Tinkoff, nevidím dôvod prečo makať viac. Že pri Portem neboli poriadne pri stúpaniach by som ako veľký problém nevidel, nie vždy sa darí, a navzdory všetkému aj SKY sú len ľudia. A stačí si všimnúť že ani na iných pretekoch väčšinou nie sú až tak aktívny, oni v podstate s výnimkou lídrov sú v top forme až na Tour. Minimálne som si to tak všimol v sezóne kde vyhral Tour Froome. Ten síce povyhrával skoro všetko aj predtým, ale viacmenej sám.
Naspäť k tomuto Giru, Porte nemal pri sebe ľudí ale nebol to pre neho problém, veď nestratil v podstate nič. Zvyšok bola smola, pri defekte tam asi mal s ním niekto byť a dať mu koleso, tam spravili chybu, ale návrat do pelotónu možno fakt rátali s konvojom a že sa niekto pridá až trochu neskôr, tak to je často bežné že najskôr si jazde čosi prejde za autom a až potom niekto po neho dôjde. A po tej strate sa už nedalo čakať že niečo urobí, ale aj tak sa snažil zabojovať aspoň o pódium, to sa mi práveže rátalo že ho nestiahli hneď. Po páde a druhej strate to už bolo beznádejné. Porte už párkrát ukázal že psychika nie je u neho silná stránka, a toto by asi položilo skoro každého. Nastupovať na pretek ako jeden z top favoritov a stratiť ho v situáciach na ktoré nemáš moc vplyv je vždy veľmi náročné. Verím že za normálnych okolností by tú časovku aj po tom páde dal oveľa lepšiu.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pia 29. Máj 2015 22:10:34

Včera naozaj Contador oplatil Astane ich útok, keď bol líder v problémoch. Lenže kam to vedie? Takto sa to bude ďalej vyvíjať? Ono takíto borci, ktorí využívajú nešťastia druhých, v pelotóne boli vždy. Ostatne sám veľký Vinokurov to mal dosť v obľube, ten dokázal využiť takúto záležitosť a bolo mu to jedno. Contadora rozumiem, to čo mu spravili Astana bola špinavosť sama, takže sa im to patrilo oplatiť, lenže neviem, či je toto cesta... Teraz čo? Potiahne sa to medzi týmito tímami celú sezónu? Alebo aj ďalej? To dúfam nie... To by teda tá cyklistika stratila veľa zo seba. A to, že čakanie na niekoho dnes už do pelotónu nepatrí je taká blbosť jak stierač na ponorke. Proste bulšiť!

Ale z čiste výkonnostného hľadiska bol Contador skvelý. Astana uprela pozornosť na posledné dve horské etapy, došiel defekt a Contador ukázal silu. Dnes sa pelotón presunul do západných Álp a aj stúpania tomu odpovedali. Ale priebeh pokračuje v tom istom znení hlavné role - Contador a Astana a vedľajšie - pár z tých čo to prežili.

Tak isto sa mi zdá, že dnes sa tak trošku "neuznávajú" také tie krízy, dnes keď má niekto slabý deň verejnosť ho odpíše... A tak sa to stalo aj Aruovi, pri tom na to ako pojal prvý týždeň, dve slabšie etapy? Pf... čo to je? Jednoducho prudké Mortirolo mu nesadlo, dnes predviedol veľmi tvrdý útok. Tak ako minulý rok na Monte Campione. Contador sa nemá kam naháňať, raz môže pustiť Landu, raz Arua, ďaleko ich nepustí a veľký odstup si postráži... S takýmto veľkým náskokom môže šetriť sily. Každopádne zajtra dôjde na radu Finestre, a to je priesmyk, možno pre niektorých ťažší ako samotné Mortirolo. Tam sa dá nakúpiť veľa a keďže vieme, že Astana pôjde, budú to opäť jatka. Zajtra sa to dokoná, to čo sa zajtra pokazí, už sa nebude dať napraviť.

Dnes som tak trošku nepochopil Raboňa na Eurošporte... "Takto dlhé časovky, ono to už nie je tak moc pre časovkárov, treba tam dobre rozvrhnúť sily"- Nechápem, krátke časovky, nie sú podla nich (neho) pre časovkárov, lebo sa tam uplatnia viacerí jazdci, a už ani dlhé? Jasne, že si tam treba rozvrhnúť sily, ale silní časovkári na takto dlhých úsekoch vedia nadeľovať. Ale on to možno ani nemyslel, tak ako to povedal... Aj Contador, napriek tomu, že v tej časovke letel, sa vyjadril, že by ju tam nezaradil. Zrejme naráža skôr na postavenie tej časovky, teda v takto rozbehnutom preteku. Ale neviem prečo sa sťažovať, Contador takýchto časoviek na GT predsa absolvoval viac.

A ďalšia vec ako Raboň rozprával, že dnes sa každý tím špecializuje a nemôžu byť dobrí vo všetkom... Ja si práveže myslím, že prevláda opačný trend. V minulosti boli tímy klasikárske, pre celkové poradia, šprintérske atď. Ale dnes? Ktorý tím je aký? Práveže dnes je doba, keď treba zbierať body a preto je dôležitá celá sezóna na všetkých frontoch. Typický klasikársky tím Quick-Step si síce stále udržiava tento titul, no už to ani zďaleka nie je ich jediná orientácia. Naopak Astana tím vybudovaný na veľké víťazstvá na GT, dnes disponuje Boomom a šprintérmi. Orica tím, ktorý začal prevádzať dráharov na cestu, teda také šprintérske zoskupenie, dnes taktiež vychováva talenty na GC, snažia sa doplniť mužstvo o klasikárov. Ten istý prípad je aj Giant, elitní šprintéri, dnes už okupujú rôzne pozície. Takže keď chceme povedať že sa to "dnes nedá". Tak by som tam nedával "UŽ" ale "ZATIAĽ", pretože ten trend je jasný.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Sob 30. Máj 2015 22:54:48

Dnes naozaj Contadora pokúsala veľká kríza, alebo inak povedané ukážkovo rupol. Lenže to ako sa s tým vysporiadal je fakt obdivuhodné. Ťažko povedať čím to je... či je to odznak toho, že až príliš dlho odolával sám drvivým atakom Astany, alebo jeho forma padá vzhľadom na ďalšie okolnosti, alebo proste nemal deň. Na rovinu rozprávam (aby ho tu nejakí novovykvasení Contador-fans, predo mnou neobhajovali), že to bola veľká kríza, keby dnes na Landu alebo Aurua mal, bez pochyby by za nimi išiel. Ale je to jedno, Contador si vypracoval v priebehu veľký náskok, takže dnešné rupnutie nebolo fatálne.

Absolútne súhlasím s názorom "cyklofan", ktorý dal pod článok pár viet, ktoré absolútne vystihli situáciu!!!

A Aru dnes ukázal opäť neskutočný útok. Podľa mňa tomuto borcovi patrí budúcnosť! Sklon cesty do Sestriers nie je žiadny zabijak, lenže Aruho atak bol naozaj drvivý, točil tak rýchlo nohami dokiaľ sa neosamostatnil. Ešte malá poznámka k Zakarinovi... tak strašne sa podobá na Froomeho. Či už postavou, štýlom alebo aj tým výstupom na výslnie (aj keď u Zakarina v obmedzenej miere). Zdá sa mi, že dnes ani neukázali pohľad z helikoptéry, na vrchol Finestre. Je to škoda, pretože to je naozaj krásny pohľad, ako cesta prekonáva ten horský chrbát.

@lukas
Asi by som vás (celý tím) poopravil. Contador vyhral všetky tri GT TRI KRÁT!

Toto ste v článku k poslednej etape Vuelty 2012
"Pri prejazde cieľom Alberto Contador rukami ukazoval sedmičku, počet Grand Tours, ktoré vyhral. Po dnešku trikrát Tour, dvakrát Giro a už druhýkrát Vueltu. Koľko rátate vy je na vás. Cyklistický svet sa bez pochýb s týmto číslom stotožní a vyjadrenia, že po armstrongovej ére žijeme v contadorovej sú na mieste."

Chápem, že aj medzi vami, môžu byť názorové rozdiely, to je normálne. Ale ako spravodajstvo a tím by ste mali vystupovať jednotne... takže si zjednoťte cestu. Pre veľa ľudí to môže byť zmätočné...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod lukas » Ned 31. Máj 2015 9:40:57

berloq píše:@lukas
Asi by som vás (celý tím) poopravil. Contador vyhral všetky tri GT TRI KRÁT!
Toto ste v článku k poslednej etape Vuelty 2012
"Pri prejazde cieľom Alberto Contador rukami ukazoval sedmičku, počet Grand Tours, ktoré vyhral. Po dnešku trikrát Tour, dvakrát Giro a už druhýkrát Vueltu. Koľko rátate vy je na vás. Cyklistický svet sa bez pochýb s týmto číslom stotožní a vyjadrenia, že po armstrongovej ére žijeme v contadorovej sú na mieste."
Chápem, že aj medzi vami, môžu byť názorové rozdiely, to je normálne. Ale ako spravodajstvo a tím by ste mali vystupovať jednotne... takže si zjednoťte cestu. Pre veľa ľudí to môže byť zmätočné...

Jasné, oba prípady som zhodou okolností písal ja. Nie sú medzi nami v tomto žiadne rozdiely :) Plne súhlasím s tým, čo píšeš. Vyhral všetky GT po trikrát, ale ja som včera písal o oficiálnych štatistikách, teda že vytvorí klub s Bernahrdom Hinaultom. História si tituly, ktoré mu vzali, jednoducho oficiálne nebude pamätať. To je prosto fakt a ten rozdiel, o ktorý tu v rozdielnych interpretáciách ide.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

maglia rosa pre contadora

Poslaťod paula@sile » Ned 31. Máj 2015 17:38:31

napinave tri tyzdne to boli, contador podal skvely vykon, GRATULACIA k 3, v tazkych etapach siel prakticky sam proti astane.
aru bol v krize, tak ako aj contador, len na contadora prisla vo velmi nepriaznivej chvili…
kto vie, keby giro pokracovalo este dalej, ci by ho astana nebola nakoniec utahala a nevyzliekla z maglia rosa, kto vie..
co dodat k astane, boli velmi dominantni, chcem tomu uverit, ale po tych dopingovych pripadoch v tomto time, som dost opatrna.
no ked su vsetci naozaj cisti, tak klobuk dole.
aru vraj vytriestal oci, ked mu vinokurow povedal, ze patri na tdt…
to by bolo teda velmi zaujimave, nahanacka za contadorom by mala pokracovanie..
tesi ma, ze gilbertovi sa po dost zlom sezonnom starte zacalo zasa darit,
gratulacia leovi königovi, krasne 6 miesto
moje sympatie patria kruijswijkovi, jedno vitazstvo v bergoch by si bol zasluzil, ten holander
eqs to este v poslednej chvili zachranila
k portemu sa vyjadrovat nebudem, ten by si zasluzil extra rubriku v diskusii
sklamanie z urana
prekvapil landa
tak teraz ocakavanie, co sa na tdf udeje, moje prianie je vidiet tinkova so zltymi vlasmi… :)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ondro » Ned 31. Máj 2015 20:55:52

Well done, it is over, nedá mi nepodeliť sa s dojmami.
1.HESJEDAL.
Tento človek so svojim prístupom ukazuje to najkrašie z tohto športu. Borci na pódiu sú super, každopádne tak nejak evidentne a enormne túžia po víťazstve, aj to robia s istou dávkou vychytralosti (podľa mňa), zato Hesjedal pôsobí, že ho proste baví naplno točiť pedále, nech už to dopadne akokoľvek.
2.CONTADOR
Na Mortirole ukázal, čo je zač, preto je šampión. Aj keby som ho nemal nejak extra rád (akože mám), tak to Giro-Tour double mu želám, aby sa mohol zrodiť ďalší epický príbeh. (S tým Mortirolom je tu samozrejme tá vec, že Landa zrejme nemal voľnú ruku a ťahal Fabia, ale výsledný obrázok bol proste taký, ako sme videli).
3.SKY
Čo s nimi? Ja si voči nim nejako neviem vytvoriť sympatie, ale hlavne - budú ešte niekedy takí dobrí ako 2012,2013? Mňa by veľmi zaujímalo, ako to v tých tímoch beží. Či sa náhodou všetky tie wattové ukazovatele a super taktika nevyvažuje v iných tímoch tým, že sú v nich proste kamoši a berú to trošku ako 3týždňovú party. (Áno, preháňam).
4.TOUR DE FRANCE
Bojím sa, že bude príliš veľká, pompézna atď., a že Sagan bude sám vojak v poli. (O to krajšie zážitky môžeme mať - lebo tak si to predstavujeme, že sám so všetkými vypečie - s Kittelom, Cavendishom, Cancellarom, Gilbertom, van Avermaetom, Terpstrom a hlavne s Kristoffom, Tinkoffom a Degenkolbom,; howgh)
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Giro d'Italia

Poslaťod nomad » Ned 31. Máj 2015 21:30:00

hm, kedy sa dozijeme,ze sa vsetci top cyklisti stretnu v roku 2-3x na GT?
tour by som prial contadorovi uz len za to ze sa odvazil ist tuto kombianciu. ale mam obavy,ze bude unaveny a nebude stihat v tretom tyzdni.
jeho handicapom je este aj slaby tim.v rozhodujucich okamihoch ostal vzdy sam,astana castokrat v troch. astana podla mna urobila rozhodujucu chybu na mortirole, mali pustit landu a ktovie? porte...najprv som ho lutoval,ale po tom jak sa zbalil ... mohol pomoct konigovi alebo mohol skusit nejaku etapu.pritom sa isiel pripravovat zas len na rolu domestika.
kazdopadne ak preziju favoriti prvy tyzden na tour tak tie dalsie dva slubuju neskutocnu cyklistiku. aj o zeleny dres to bude asi bitka do poslednych etap.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod MichalJ » Pon 01. Jún 2015 1:22:55

Tak otázka je či to Porte nedostal príkazom, aby bol čerstvejší po ruke Froomeovi na TdF. A otázka je či by v jeho fyzicko/psychickom stave po tých pádoch a stratách bol ešte vôbec schopný Leovi nejak veľmi pomôcť, skôr si myslím že nie.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Pon 01. Jún 2015 14:17:10

Mne osobne sa na Gire najviac páčili výkony Hesjedala, to bol skutočný nebeský rider! Prial som síce miesto v TOP5 Konigovi, ale Ryder si ho plným právom zaslúžil viac.

Contadorovo víťazstvo na Gire zaslúžené, Minimálne za to, ako zašiel časovku a hlavne po predstavení "Mortiroloshow"...

Double Giro/Tour by som mu neskutočne želal, určite to však je a bude náročná kombinácia. Neverím, že v závere sa už len šetril na TdF a trochu to vypustil.
Ak na Tour predvedie v horských etapách také výkony, ako teraz v 19. a 20-tej, nikto z tímu mu nepomôže, tak predpokladám, že ho Nibali, Quintana a Froome "roztrhajú v zuboch", nebudú z toho len straty minútka-dve na etapu. A Tinkov bude nakoniec vďačný, že si bude môcť vlasy prefarbiť aspoň na zeleno :mrgreen:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Giro d'Italia

Poslaťod berloq » Pon 01. Jún 2015 15:56:58

Alberto Contador je fenomén. Je jedno ako vyhral, ako k tomu došiel... Od víťazstva na TdF v roku 2007 sú na neho kladené tie najvyššie očakávania, je na ňom ten najvyšší tlak. Lenže Contador ho od toho roku zvláda... Nejde len o fyziologické dispozície, ide o to uniesť to, byť rok čo rok pripravený a opakovať to. Tak dlho sa pripravovať na niečo s tým rizikom, že jeden moment môže rozhodnúť o konci, to je údel lídrov. A dokázať to robiť takto dlho v kuse si zaslúži obdiv. A tento rok si pripravil veľkú výzvu... Niektorí už rozprávajú ako mu bude Giro slúžiť ako výhovorka, keď na TdF dostane na frak. Ja však nechápem, ako to môže niekto napísať... on to Giro vyhral. VYHRAL! Vyhrať na nejakej GT to je veľká vec, nechápem ako to môže niekto vôbec spochybňovať. Áno on bude sklamaný, keď tá Tour nevyjde, ale vyhraná GT v sezóne? Preboha koľko cyklistov o tom sníva?

Preteky ako také...
Väčšina prispievateľov píše o parádnom Gire. Čo ja viem... Ja mám na priebeh Gira výraz, ktorý ho jednoznačne vystihne = JEDNOTVÁRNE! Skrátka a dobre Giro bolo o jednom Contador vs Astana. Od 4. etapy (a možno už od tímovej časovky...) to bolo o tom istom, desivá sila Astany skúša Contadora. Keď som písal pred Girom, že forma Alberta Contadora bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý dá tvár celej GT, tak som sa nemýlil, išlo o to. Len sa nečakalo, že ho bude tak namáhavo skúšať tak silná Astana. Ale okrem tohto? Čo sa vlastne na Gire stalo hodné zapamätania? Aké sa tu udiali, tie "bočné príbehy"? Dobre, mali sme tu rozhodcov a ich "fair-play" rozhodnutia, mali sme tu opätovné sklamanie Porteho, Gilbert dokázal, že keď je vo forme vie stále vyhrávať... ale čo ďalej? Šprintéri? Greipel to vzdal a nikto ďalší, kto by mal potenciál vyhrať viac etáp tam nebol. Boj o vrchársky dres, zdá sa mi to (možno preto, že som to až tak detailne nesledoval), alebo to tento krát prebehlo tak potichu, bez záujmu? Skrátka si myslím, že sa to celé točilo o tom, kedy to Astana na Contadora skúsi, či to vydrží, a kto ďalší to prežije. Giro sem tam pripomínalo pretek nižšej triedy. Teda aspoň kvalitou, tak strašné rozdiely medzi silou tímu Astana a zbytkom už dlho neboli vidieť. Rozdiely v kopcoch bývajú... ale tento rok ani tie šprintérske a celkovo tímy na rovinách boli hneď bez sily. Buď bola Astana naozaj tak brutálne silná, alebo ostatné tímy brutálne slabé... ale skôr to vidím na takú kombináciu oboch faktorov.

Potvrdilo sa aj, že súboj na pódiu bude veľký. Lenže nie v očakávanom zložení Porte a Urán sklamali, a po časovke sa zdalo, že už nie je s kým bojovať. Lenže tretí týždeň Astane už stačilo len pár vyvolených, všetci ostatní naberali masívne straty. Väčšina si myslí, že na Tour bude mať proti sebe Contador ešte silnejších súperov. No... zrejme áno... ale čo sa v kopcoch týka, je Contador preverený. Aru a Landa boli vo forme, že by v pohode jazdili s Froomem, Nibalim alebo Quintanom. Boli fenomenálne pripravený na tieto tri týždne, v horách boli často lepší ako Contador, dohnali ho k tuhej defenzíve. O víťazstvo ich pripravila možno nie až taká vyrovnanosť, nie vždy dobre navrhnutá taktika tímu a hlavne časovka. Ale nebyť tu Contador, ten kto im dokázal zachytiť nástup a tým ich spomaľovať, tie rozdiely by možno boli ešte masívnejšie. Pretože v treťom týždni by už im v ceste nikto nestál. Do budúcnosti majú obaja skvelé vyhliadky, tá ľahkosť s akou idú do kopca tá schopnosť akcelerovať im prinesie veľa víťazstiev.

Contador je teda preverený poriadne, ak chcel vyhrať Giro na pol plynu, je jasné, že to sa nestalo, naopak poriadne si dal do nôh. Pretekať od začiatku do konca GT, to je veľká záťaž. Lenže na TdF, bude musieť byť ešte silnejší, bude musieť skrátka dokázať zbaviť sa v aspoň pár etapách všetkých konkurentov. A to je veľká výzva dostať sa po Gire do ešte väčšieho laufu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Jún 2015 17:57:15

@berloq - trochu ti budem oponovať, myšlienke o jednotvárnosti Gira.
ružový dres - vyzeralo to jasné ale v 20 etape vznikla zápletka ktorá v určitých okamihoch pripúšťala zmenu dresu
vrchársky dres - boj do poslednej chvíle, Kruiswijk k nemu bol veľmi blízko, ešte aj Landa kedy ho nestiahli k Aruovi mal na neho šancu, opäť boj až do posledných chvíľ
červený dres - boj do poslednej etapy, ešte pred cieľom v Miláne ho mohli mať teoreticky až 3 cyklisti
biely dres - tu to bola skutočne nuda
Okrem toho tu bolo mnoho menších príbehov. Udrží si Amador miesto s ktorým asi nik nerátal? Boj Kruijswijka a Hesjedala o etapové víťazstvo, Hesjedalovi sa to napriek fantastickým výkonom v poslednom týždni, keď sa vyrovnal Contadorovi a Astaňákom nepodarilo, podobne Kruiswijkovi. Potom tu bol boj v top 10 a lepšie umiestnenie Lea Koniga, prakticky až do Milána, boj chorého Trofimova o svoje najlepšie umiestnenie v GC na GT..... Ešte aj tá posledná etapa neskončilo typicky ale prekvapujúcim víťazstvom úniku.

Keď to porovnám s poslednou Tour kde Nibali bez problémov navyšoval svoj náskok, Sagan si obliekol zelený v tretej etape a už ho nevyzliekol, Majka získal vrchársky tiež bez akýchkoľvek problémov Purito nebol vo forme tak mi z toho Giro vychádza ako zaujímavejšie, jedinou zápletkou Tour bol boj o miesta za Nibalim.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod bloy » Pon 01. Jún 2015 18:31:01

Pravdu povediac, ani sa mi nechce nič moc už písať k Giru, mám absťák, po dňoch keď bola cyklistika (skoro) každý deň, tak teraz týždeň na suchu. :( Ale predsa pár slov...

Inak ten "boj" o vrchársky dres... To bola skôr náhoda, Visconti nechcel ani bojovať o vrchársky dres, ani nechcel byť vysoko v celkovej klasifikácii, ale akosi tým, že bol v tých "správnych" etapách v úniku, tak to tak vyšlo a pravdu povediac mu to aj z hľadiska cieľov uškodilo. Jeho cieľom bolo víťazstvo v etape, ale tie mali iný priebeh ako sa očakávalo, keď tieto veci plánovali pred Girom. A vlastne, neviem, či vôbec Kruijswijk mal pôvodne záujem o túto súťaž. Skôr by tam človek čakal mená ako Atapuma, či Chaves - takých tých typických vrchárov, ktorí nejdú na celkové poradie, ale charakter etáp na Gire túto súťaž vážne poznačil.

Podobne pri červenom podľa mňa Greipel nič nevzdal, keďže on ani nikdy neuvažoval, že by sa trepal do tých vrchárskych etáp.

Nepovedal by som celkom, že Giro bolo jednotvárne, skôr, že prakticky v každej etape o niečo išlo, hoci na druhej strane čoskoro bolo až príliš rýchlo jasné, že v súboji o víťazstvo ostanú tak traja jazdci a že to bude súboj Contador-Astana. Inak Porte hovoril a tu to niektorí potvrdzovali, že SKY sa vraj šetrili. No, mňa by zaujímalo na čo konkrétne sa šetrili, lebo s výnimkou Kirienku nič extra nepredviedli, ani v prospech Porteho (kde to ešte dávalo zmysel), ale ani neskôr v prospech Kenyho. To, že v minulosti jazdili celkom inak, len potvrdzuje, že to nebola nejaká úžasná taktika.

Myslím, že tvrdenie, že by Aru a Landa jazdili v pohode s Froomom, Nibalim, či Quintanom, sa nedá nijak verifikovať, okrem toho, že by samozrejme museli svoj výkon prispôsobiť žralokovi. Celkom by ma zaujímalo zloženie na TDF, kto príde... Scarponi, Boom, Fuglsang, Westra, Taaramäe, nebodaj Guardini na šprint ??? kto ostane z Gira ? Kangert, Tiralongo, Rosa? ale to bude asi zaujímavé u viacerých tímov (bude mať SKY trio Froome-Porte-König???), ako sa bude prezentovať taký Majka, veľký otáznik... ako bude vyzerať spolupráca Quintanu a Valverdeho... v akej forme prídu Francúzi (AG2R tam môžu byť poriadne silní, Bardet-Peraud-Riblon), v akej forme bude Pinot... no nič, na to je ešte čas.

Celkom by som si aj tipol, že na Tour sa predsa len pôjde viac tradičnejšie. Uvidíme, kto sa tam ukáže v akej forme. Možno niekto opäť aj prekvapí, s kým sa až toľko nepočítalo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 01. Jún 2015 20:25:29

Tinkov sa pre cyclingnews vyjadril ze ak Contador vyhra Tour mal by ist aj Vueltu. Ako bolo by to historicke pretoze vyhrat vsetky GT v jednej sezone este nik nedokazal ale nemyslim si ze je to v ludskych silach.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia

cron